GROTE NATIONALE LOTERIJ Emotioneel dieptepunt" in Europees enthousiasme YBERT Gloeilampjes De laatste hindernis Jongerenraad in Utrecht Uw kans van de week - 1 op 40 Trekking 1e serie: 15 Februari a.s. PAGINA Het reddende dorp VOORKOM HEESHEID Géén verschoonbare dwalingr' ONTPLOFFING AAN BOORD VAN VISSERSVAARTUIG Ivatwijker op slag gedood ONTSLAG BURGEMEESTER USQUERT 1212 prijzen met een totale waarde van 1 78.5*10 Vier dagen later dan men ver wacht had. bereikten het „Strijkij zer" en de „Brulboei" tenslotte Athene. Zij waren daar nog niet goed en wel gearriveerd, of er ver scheen al een reporter van de Griekse radio, op zoek naar rauwe verhalen. Hij kréég zijn rauwe ver halen: de kleine Nederlandse Ral- lye-karavaan had in een eindeloze dooltocht ten Noorden van de Griekse grens de Balkan volop le ren kennen. Toen men, na dagen, 's morgens om zeven uur eindelijk de Griekse grens bereikte, zagen de beide wagens er uit alsof men er heen en weer mee naar Peking gereden was en leken hun inzit tenden als twee druppels water op de inboorlingen van een naamloos dorp die hen, met de strijdkreet „Houha!.. houha!" drie kilome ters achtereen aan touwen door een moeras getrokken hadden. Mis schien kwam het wel daardoor, dat de Joego-Slavische douaniers ten afscheid de wagens en de passa giers onderzochten op een langdra dige manier die aan zorgvuldigheid niets te wensen overliet. Het enige wat de heren daarbij ontging, was dat de reizigers met een reeds lang verlopen visum langer dan twee etmalen illegaal op Joego-Slavisch grondgebied hadden vertoefd. „Nooit", zei Duyzings later toen wij hem in Athene aan een vrijwel onverstaanbare telefoonlijn had den, „nooit heb ik iets feestelijkers gezien dan toen eindelijk die Joego slavische grensboom omhoog ging en wij Griekenland konden binnen rijden." Een .reporter houdt wel van wat avontuur. Maar vijf jaren maisbrood en water en dwangar beid achter de wit gepleisterde mu ren van 't staatsconcentratiekamp in Skolpie. vindt zelfs hij nèt iets teveel van het goede!.. Austins A. 30 ERRES televisietoestellen ERRES wasmachines etectr. Solexen de Luxe Solexen Populair ERRES radio's ERRES stoizuigers PRISMA dameshorloges PRISMA herenhorloges OSMIA sets OSMIA vulpennen SOLAR strijkbouten Dames-portemonnaies Door hei kopen van één of meer loten ad. vijf gulden helpt U de Stichting San Salvator" daad werkelijk met de weder opbouw van een der oudste parochie-kerken van Nederland. U heeft dan kans op deze zeer aantrekkelijke prijzen. Door MARTIN W. DUYZINGS 4 series van 12000 loten. Vastgestelde trekkingsdata: 15 Febr. - 15 Maart - 1 5 April - 1 5 Mei a.s. Alle deel nemers ontvangen de op hun lot betrekking hebbende trekkingslijst gratis. Lo'.erij goedgekeurd bi] Besl. v. d. Minister v. Justitie dd 29 December 1954, 2e Aid. A Nr L.O 540/08? Bestel door storting of inzending van deze NAAM ADRES -- WOONPLAATS wenst loten ad. t. 5.- te ontvangen na betaling per giro/postw. ot toezending onder rembours. Doorhalen wal niet gewenst wordt. maal zelfs al op Grieks gebied zonder een grenspost gepasseerd te zijn (zelts de inboorK.igen schrokken aarvan; er wordt door de soldaten die langs de grens pa trouilleren grif geschoten), en net toen wij, rechts van ons. de lichtjes van Gev- Kelija inderdaad weer zagen opduiken, gat d. motor van de „Brulboei" bij gebrek aan stroom zijn allerlaatste kik, groef ook het „Strijkijzer" zich tot over zijn assen in en waren wij zelfs met geen tien buf fels meer te redden. Wij redden ons met een dorp. Het dorp had. voor zo ver wij weten. De dooltocht in kaart, gebracht. Eerste bedrijf: Titor-Velcs-Banja (vernielde brug); tweede bedrijf: Banja-Negotino- Stip-Strumica (aardverschuiving); derde bedrijf: Strumica-Radovic mest en mu zelmannen)vierde bedrijf: Rodovic-Stip -Titor Veles-Banja; vijfde bedrijf: Banja- Gevgelija vernielde Vardarbrug)zesde bedrijf: dolend Noordoost en Oost van Gevgelija (vorderingen: J km in veertien kommervolle uren!). (Van onze verslaggever) Het verzoek om nog een half uurtje geduld te oefenen, dat de voorzitter van de Jongerenraad van het Europese jeugd werk, de heer Thjjs Booy. Zaterdagmid dag voor de aanvang van de bijzondere raadsvergadering te Utrecht deed, accen tueerde nog eens de actualiteit van het onderwerp, dat hier aan de orde was. De gebeurtenissen rond de val van het kabinet-Mendès-France hadden de spre ker van deze middag, dr W. J. Schuijt, die als journalist te Parijs werkzaam is, een vertraging bezorgd bij zijn reis naar Utrecht, waar hij de Jongerenraad zou Moskou Mogen we u voorstéllen: Patitat Gasa- nova, wonend in het dorpje Akusha in het Noorden van de Kaukasus. Ze is nu gegarandeerd 137 jaar oud, zegt het Russische persbureau Tass. Daar in de buurt schijnt het goed leven te zijn, want Budaichi Ramanazov heeft het tot 132 jaar gebracht en Hakim is eigenlijk nog een broekje met zijn 128 jaartjes. Parijs Monsieur Jeam Beaume uit Fontenay aux Roses, een voorstad van Parijs, was erg zenuwachtig toen hij de politie belde. „Wilt u onmiddellijk komen", vroeg hij met trillende stem, „want toen ik juisi mijn auto wilde instappen, be merkte ik. dat er op de achterbank een lijk lag". De politiemannen, ook wel een beetje geschrokken, stoven naar de opgegeven plaats en met een beetje te genzin openden ze het portier, terwijl monsieur Beaume wat witjes een an dere kant heen keek. Het „lijk" was intussen ietwat tot leven gekomen, want het bleek een man te zijn, die wat te veel van de goede Franse wijn gesnoept had en daarna in de eerste voorhanden zijnde auto een dutje was gaan doen, waaruit hij juist bezig was te ontwaken. Londen Het rustige weekend gebruikten vak kundige inbrekers om via een door hen gegraven tunnel in de safe-afdeling van een bankinstelling in Westend te ko men. Ze wisten zich met 150.000 uit de voeten te maken. Romsey Engeland Admiraal Mountbatten is een snelbe- sloten man. Zondagavond hadden hij en Lady Mountbatten niemand minder dan de eerste minister van India, Nehroe p bezoek. Plotseling kwam een dienstbode de kamer binnengesneld, waar het echtpaar en zijn gast zich met elkaar onderhielden. „Er is brand" riep het meisje, „in de electrische schakelkast". Lord Mountbatten sprintte enkele tien tallen meters naar de plaats des onheils greep in de gauwigheid een chemisch brandblusapparaat mee en doofde op deze manier het vuur. „Bel nu de brandweer maar op", zei hij en begaf zich daarna weer naar zijn voorname gast om het gesprek voort te zetten. Leuven Hogelijk verbaasd ontwaakte Jef De- coster Zondagochtend. In zijn warrig hoofd meende hij nog een galm te horen naklinken van geloei van 'n koe. Juist toen hij zijn hoofd weer wilde neerleggen, hoorde hij opnieuw en nu duidelijk klagend geloei. Jef stond op, liep op het geluid toe, dat uit de bad kamer scheen te komen. En inderdaad: toen Jef de deur opehde bleek er een volwaardige koe bezit te hebben geno men van het bad. De politie werd er bij gehaald en al spoedig kon men vaststel len. dat studenten deze grap hadden uitgehaald. Jef Decoster is namelijk houder van een omvangrijk studenten pension en aangezien de deur practisch nooit op slot gaat. hadden de studenten kans gezien in de nacht toen Jef mede tengevolge van enkele genoten pinten heel stevig sliep de koe naar boven te hijsen en tenslotte met gebon den poten in de badkuip te deponeren. De minister van Buitenlandse Zaken a.i. en Zonder Portefeuille heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen de tekst van het op 21 Mei 1954 te Genève tussen het Koninkrijk der Nederlanden, de Bondsrepubliek Duitsland, het Konink rijk België, de Franse Republiek en de Zwitserse Bondsstaat gesloten verdrag betreffende de arbeidsvoorwaarden van Rijnvarenden. Op grond van artikel 30 zal het verdrag eerst in werking treden op de eerste dag van de derde maand, nadat alle Rijn- oeverstaten en België het hebben be krachtigd. Opzegging door een dezer sta ten brengt mede. dat het verdarg op houdt van kracht te zijn voor de andere org er voor steeds een doosje Wybert bij U te hebben. gingsbedrijf heeft geadviseerd niet verder te gaan met het werk was niet de oorzaak van het stoppen er van", aldus pleiter. „Men heeft het werk gestopt, omdat er munitie in was en dit was het risico, dat men liep". Hoogstens zou men kunnen zeggen, dat er ten aanzien van de Staat sprake was van een verschoonbare dwa ling.. „De firma is niet misleid door de Staat". Mr Hoogenbergh betoogde, dat tevoren experts reeds hadden gezegd, dat berging van het wrak theoretisch mogelijk, maar economisch niet verantwoord was. Dit heeft de Staat nooit gezegd Bovendien had het contract niet mogen worden ge sloten met het oog op de Vuurwapenwet. Toen bekend werd, dat er scherpe diepte bommen in het schip lagen, zijn er van overheidswege scherpere veiligheidsvoor schriften gesteld en als gevolg daarvan zou eerst de munitie moeten worden verwij derd. Toen heeft de bergingsfirma het werk neergelegd. „Het schip met munitie ligt er nu echter nog", aldus pleiter „en wie is er verant woordelijk als er een schip op vaart met alle consequenties van dien?" Mr Hoogenbergh betoogde 'verder, dat er ten aanzien van de Staat geen ver schoonbare dwaling kan worden aange voerd, omdat zij de wetenschap, dat er munitie in het schip lag, tevoren bii de Britse admiraliteit had kunnen verkrij. gen. Pleiter vroeg tenslotte een schadever goeding van 350.000 aan zijn cliënt toe te kennen. Hierin is o.m. verdisconteerd een bedrag van f 220.000 aan voorschotten, f 25.000 aan koopsom, f 10.000 garantiesom en f 80.000 winstderving. Het hof zal op 17 Maart arrest wijzen. Zondagmiddag heeft zich te Oostende aan boord van het Nederlandse vissers vaartuig „De Ster" uit Katwijk een ern stige ontploffing voorgedaan. De 20- jarige Jan K„ die zich op dat ogenblik in het vooronder bevond en die dag juist jarig was, werd op slag gedood, terwijl grote schade werd aangericht. Het on geluk wordt toegeschreven aan het ex ploderen. van een houder butaangas. Bij K. B. is aan de heer J. Gfer]lng:°P zijn verzoek, met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Usquert,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5