de sector van lonen en prijzen Drees vindt, dat er onnodige prijsstijgingen zijn aan te wijzen Huur voor middengroepen met vijf en voor duurdere klasse met tien procent omhoog Overzicht Eerste Kamer Maagklachten Even stoppen verder! Meethuisje (met vaatjes kruit) in vlam Falangisten demonstreerden tegen monarchie Met fraaie auto-reproducties voor de liefhebbers NATIONALE BLIKGROENTÉN WEEK PAGINA DONDERDAG 10 FEBRUARI 1955 Zaak en persoon viRGim Op Waalsdorpervlakte Geen explosie; schade zeer gering ISa herdenkingsbijeenkomst te Madrid Tob toch niet langer. Neem^^rcrZi dent met zijn eigen geestverwanten be treft. mocht men volgens hem de bestuur, ders niet los zien van elk verband met elke volksgroep. Ministers zijn bestuur ders van heel het volk, maar het kabinet zou een stuk van het vertrouwen verhe zen, als de ministers de binding zouden verliezen met de groep waaruit zij zijn voortgekomen. Deze binding is wenselijk maar niet in hun positie als dienaren van de Kroon. En als dan het mandement het wezen van de partijen raakt, dan vond hij het wenselijk daarover als persoon zijn oordeel te geven. Daarna beantwoordde hij de zure cri- tiek, die de heer Molenaar ten beste had gegeven op verschillende ministers. Hij achtte deze critick niet billijk. Als hij ten opzichte van minister Van Thiel bijvoor beeld het uitblijven van de Armenwet had genoemd, dan had hjj blijkbaar niet be dacht. dat voor dit ontwerp reeds lang geleden een commissie was ingesteld cn dat men van een minister moeilijk kan verwachten, dat hij met een ontwerp komt, als het rapport van de officiële commissie er nog niet is. De zaak der In dische Nederlanders was bovendien kabi- netspolitick. Moest men bijvoorbeeld mi nister Staf beoordelen naar het liftvcr- bod. zoals de heer Molenaar deed of naar de opbouw van de defensie? Minister Bcel noemde hij een sterke factor voor een goede samenwerking in het kabinet. Daar om had hij zelf bij de laatste kabinets formatie een beroep op hem gedaan. Fouten worden overal gemaakt, ook op Buitenlandse Zaken, maar mag men aan zulke fouten als het aantal personeels leden op de Russische ambassade het be leid van Buitenlandse Zaken toetsen? Hij ging voorts uitvoerig in op de za ken het onderwijs betreffende, de moei lijkheden, die daar lagen en alles wat mi nister Cals reeds aan de orde had gesteld Hij gaf de heer Molenaar ten dele toe. dat de regering niet moest overdrijven mei adviezen vragen zij moest zelf denkbeel den formuleren en deze daarna voorleg gen om advies. Zo had de regering ook gedaan met de ouderdomsvoorziening, waarvoor reeds door minister Joekes een ontwerp was gemaakt. Toen kwam echter de Raad van Vakcentralen met een an dere oplossing, waarna de zaak om advies (Van onze Haagse redactie) Om ongeveer vjjf uur gistermiddag ruk te een ijlings gealarmeerde Haagse brand weer met groot materieel uit naar de Waalsdorpervlakte, omdat daar even te voren brand was uitgebroken in een klein gebouwtje, waarin een hoeveelheid kruit zou zjjn opgeslagen waarvan men vrees de, dat het zou ontploffen. De brandweer, die onmiddellijk met blussen begon, trok zich, gewezen op het ontploffingsgevaar door de voorzitter van de commissie voor proefnemingen, waarbij het gebouwtje in gebruik was, toen enigszins terug, maar liet de slangen, waardoor het bluswater werd aangevoerd, liggen, zodat, zonder dat persoonlijk risico werd gelopen, de vlammen konden worden geblust. Om half zeven was men het vuur meester, zonder dat zich een ontploffing of ongelukken hadden voorgedaan; ook de schade was gering Het bleek dat het voor de helft in de as gelegde gebouwtje geen kruithuisje was. zoals men aanvankelijk dacht, maar een meethuisje (van 4 bij 6 meter), waar in een kostbaar meetapparaat stond, als ook enkele vaatjes buskruit. Het apparaat kon worden gered. Een eventuele ontploffing van het ge bouwtje zou overigens toch geen ernstige gevolgen met zich hebben gebracht, daar er geen huizen in de nabijheid staan. 3e- zien verder de geringe waarde van het huisje heeft men echter niet het ris.co willen nemen, dat bij een explosie slacht offers zouden vallen. Reden waarom ds brandweer zich terugtrok. Bij een herdenkingsplechtigheid van een falangistische student, die enkele ja ren geleden door communisten werd doodgeschoten, is het te Madrid tot een demonstratie gekomen, waarbij Falangis ten o.m. riepen „wij willen deze idioot niet" en „Wij willen de overwinning van de nationale revolutie". Kennelijk doel den de demonstranten op de berichten dat Spanje na het Franco-bewind moge lijk weer een monarchie zal worden. Het rumoer begon, toen de Spaanse minister van onderwijs de bijeenkomst juist verliet. Hij keerde terug en wist de opgewonden menigte te overreden om uiteen te gaan. Een en ander duidt er op, dat er bin nen de Falangistische partij disputen gaande zijn over de besluiten, die gene raal Franco ten aanzien van het Spaanse koninklijk huis heeft genomen. Zoals be kend voltooit de oudste zoon van de Spaanse kroonpretendent, prins Juan Carlos, thans zijn opleiding in Madrid. Advertentie Drie eeuwen geleden lag de kustlijn van Manhat tan verder landinwaarts dan tegenwoordig. In 1916 stuitte men bij werkzaam heden voor de aanleg van op een zwaar eiken stuk

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 3