was WIELRENNERSTER BEDEVAART NAAR DEN BOSCH Broekman, Maarse en De Graaff mogen naar Moskou HHIJC weer winnaar van West-Europa Cup Europees driebanden-tournooi sloot ónder hoogspanning Wereldkampioen schap driebanden ook in Amsterdam? Klaas Schenk coach, Van 't Oever verzorger PAGINA MAANDAG 14 FEBRUARI 1955 Door 66 draw tegen Luik Popeijus' nederlaag Geen reddende serie Siguret was hoos De ijshockey wedstrijd LuikIIHYC, geldend voor de West-Europa Cup, is in een gelijk spel geëindigd (6—6). De tus senstanden waren 11, 22, 33. Door dit gelijke spel is het puntenaan- tal van de Hagenaars onbereikbaar ge worden voor de andere teams. HHYC heeft ook voor dit jaar beslag gelegd op de West Europa Cup. De stand is thans: HHYC 12 10 2 0 22 116— 53 Dusseldorf 8 4 0 4 8 51 38 Bad Nauheim 5 3 117 55— 28 Berlijn 5 3 0 2 6 31- 28 Keulen 9 2 2 5 6 36 65 Antwerpen 10 2 1 7 5 52 117 Luik 9 1 2 6 4 65- 77 Zaterdagnacht, met ieder nog 1 partij op i Zondag te spelen, aan de kop als volgt: Vingerhoedt 5 gew., 1 rem., 0 verl., 300 car.. 11 punten. 1.034 gem.; Popeijus 4 gew.. 2 rem., 0 verl., 300 car., 10 punten. 0,890 gem.; Siguret 5 gew.. 0 rem.. 1 verl.. 296 car.. 10 punten. 0,768 gem.; Luetgehetmann 4 gew., 0 rem., 2 verl., 269 car.. 8 punten, 0,791 gem Er zaten dus, als Popeijus van Luetgehetmann zou winnen, nog allerlei mogelijkheden tussen de drie overgebleven candidaten in het treffen SiguretVingerhoedt. de mogelijkheden van twee barrages name lijk, waarin Popeijus ofwel de Belg of wel de Fransman zou kunnen treffen Onze landgenoot trof geen van beiden. Hij won namelijk niét van Luetgehetmann en daarmee was zijn kans verkeken Nie mand die hem deze „verkeken kans" kwalijk mocht nemen: bij zijn debuut in dit Europese milieu bad hij alle verwach tingen reeds overtroffen door zich een kans te schéppen. Ondanks de nederlaag tegen Luetgehetmann. zijn enige, behield hij zijn tweede plaats: en dèt was al een waardige bekroning van zijn prestaties in dit tournooi. In het voorspel tot de finales boekten Pereira en Romero ieder hun tweede over winning: de Portugees met 37 50 in 51 beurten weer opmerkelijk fraai ten koste van de Oostenrijkse benjamin Scherz. die met 1 punt de rij sloot: de Spanjaard met 4150 in 61 op de Belgische nummer twee Fauconnier, die merkwaardig genoeg in ons land slechts weinig bekend is, toch al jaren een sterke allround-speler is, doch in dit tournooi teleur «telde. De finales: om 20 minuten over 4 legde arbiter Den Haan de ballen op tafel 2 in acquit-positie voor de partij Luetgehet mannPopeijus. die intussen in belang rijkheid werd overtroffen door het duel, dat Siguret en Vingerhoedt op biljart 1 onder leiding van Jacob Sweerina aan gingen fde arbiters waren het onder ej- kaar niet altijd eens en ..men" was het trouwens nogal méér omtrent organisatie- punten niet eens). Popeijus begon rustig, scoorde in de 3e beurt een solide 4. liep uit tot 58 tot 9—IJ. Toen draaide Luetgehetmann hem een zeer snel en zuiver gestoten 7 voor de neus. onmiddellijk gevolgd door een fraaie 4 en dan nog een met verrassende eenvoud gescoorde 6Dat was 2614 na 14 beurten. Popeijus had een meevallertje, toen een reeds gemiste bal via een sukkelgangetie terug van de band toch nog juist tot carambole draaide (hij vroeg met een vraagteken en 'n schouderophalen excuus aan zijn mee-lachende tegenstander) maar hij zag geen kans om de achterstand weg te werken. Steeds bleef er een verschil van 10 tot 6 punten bestaan: 26—16 na 20 beurten. 31—20 na 25 en 33—25 na 30 beurten. Popeijus kreeg de ballen vaak niet uit de klos. had ook pech met achter om slippende stoten daar waar bijna geen bal meer door kón. maar miste even goed een paar niet zo moeilijke stoten met een decimeter. Éénmaal nog scoorde hij op zijn bekende snelle en resolute manier een 4. maar op de grote reddende serie wachtte men vergeefs Van 39 34 in 40 beurten werd het 44—37 in 45 en het bleef Popeijus met klosjes tegen zitten Drie maal een 2 leverden nog kostbare punten op. maar in de 52e beurt maakte de secuur carambolerende Luetgehetmann de partij uit: 5044. Op een paar minuten na had deze rehabilitatie van de Duitser twee volle uren geduurd, het was toen kwart over 6. Maar aan tafel 1 was men nog lang zo ver niet. Daar stond, na 35 beurten, Vinger- hoedt met 23—36 tegep een weer humeurig i geworden Siguret op een luxueuze voor- sprong te teren. Met een gemaakte en een gemiste massé i (blijkbaar Belgische specialiteit) had Vin gerhoedt na 9 beurten de stand op 9—11 gebracht waarna Siguret antwoordde tot 13—11. Toen begon voor de nerveuze a Fransman echter de lijdensweg: herhaal- j deliik onseschrikt door het bij Popeijus Met een prachtige tweede plaats, een nieuw Europees en Nederlands record voor de hoogste serie en een nieuw Nederlands record voor het algemeen gemiddelde, heeft Popeijus bij de Europese titel-wedstrijden een schitterend debuut in de inter nationale biljartsport gemaakt en zijn grote klasse op onmiskenbare wijze bewezen. Dit succes is voor de biljartvereniging „KRAS"- die dit Europees tournooi organiseerde, aanleiding geworden om ernstig de organisatie van het Wereldkam pioenschap te overwegen. Dit kampioenschap was toegewe zen aan de Uruguese biljartbond die er evenwel dezer dagen afstand van heeft gedaan. Er zijn nu plan nen om het in October of Novem ber van dit jaar in Amsterdam te houden, het zij in de grote zaal van Krasnapolsky hetzij in een andere geschikte gelegenheid in de hoofd stad. (Van onze sport-correspondent) DEN BOSCtt, Zondag Het winterse weer met zijn besneeuwde wegen en straten heeft niet kunnen verhinderen, dat Zondag toch nog ongeveer driehonderd wielrenners uit alle delen van Brabant en Zeeland ter traditionele bedevaart naar de Lieve Vrouwe van Den Bosch zijn gekomen. Onder hen waren fameuze coureurs uit de Nederlandse Tour- e-France-ploeg en talrijke prominente renners, die wel eens voor zwaardere ippes hebben gestaan dan een bedevaart-bij-winterweer naar de Bossche kathe draal, doch wier spontane bereidheid om met zovele collega's een schone traditie in de katholieke wielrennerswereld te handhaven, hartelijke bewondering verdient. Nadat de renners zich om twaalf uur bij de St Janskathedraal verzameld hadden., togen zij gezamenlijk ter kerke om de gezongen H. Mis bij te wonen Zij schaarden zich vervolgens rond het genadebeeld der Zoete Lieve Vrouwe van Den Bosch in de St Antoniuskapel der kathedrale basiliek waar de rennerskapelaan, de geestelijk adviseur van de R K.T.W.C. „Pijnenburg" hen toespraak, daarbij wijzend op het katholieke element in de sportbeoefening. Met een gebed tot Maria werd deze kerkelijke plechtigheid besloten. Voor de kathedraal, aan de zijde der Parade, stelden de wielrenners zich daarna op en ontvingen zij de zegen van de bisschop van Den Bosch, mgr W Mutsaerts. Met de harmonie ..Glorieux" voorop werd toen gedefileerd voor de bisschop De stoet trok onder belangstelling van vele Bosschenaren naar de Markt, waar men uit elkander ging. Maandagmiddag vertrekt de ploeg per bus naar Helsinki om op de Russische am bassade in de Finse hoofdstad de visa n ontvangst te nemen Woensdag 16 Febr wordt de reis In de middaguren per vlieg tuig voortgezet naar Leningrad Nog de zelfde n-nnd hoopt het vijftal te Mosko" lp arriveren De strijd tussen Wim de Graaft en Eg.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4