iiieK en -ne de overheid Er zat oxaalzuur in de suiker Middenstandsdag op Jaarbeurs 25 Februari t/m 6 Maart motorrijwielen, scooters, bromfietsen, rijwielen, enz. De thee bleef vies 526ste STAATSLOTERIJ Unie van christelijke democraten Verscheidene Wilde verhuurster jong echtpaar vergiftigen Exportcredieten op lange termijn Mr Schuit lanceert idee DONDERDAG 24 FEBRUARI 1955 PAGINA 5 Veelvuldige activiteiten TE EENVOUDIG...... BESTRIJDT PRIKKELHOEST Het bestuur van de Unie van Christe lijke Democraten (NEI) heeft te Parijs vergaderd onder voorzitterschap van de Belgische minister van staat De Schrijver. Het bestuur heeft kennis genomen van een rapport van de secretaris-generaal Bichet betreffende de veelvuldige ac tiviteiten van het secretariaat en de talrijke betrekkingen met de verschil lende internationale Europese en wereld organisaties. Op uitnodiging van de Oos tenrijkse Volkspartij zal het congres dit jaar in Oostenrijk worden gehouden in de maand September. De heer De Schrij ver is wederom met algemene stemmen voor één jaar als voorzitter herkozen. Tijdens de besprekingen van de hui dige politieke situatie werd uitgesproken, dat de verdragen van Londen en Parijs, waarvan de spoedige ratificatie wenselijk werd geacht, slechts een uitgangspunt kunnen zijn voor een nauwere Europese eenheid, desnoods voorlopig door multi laterale accoorden, op dit doel gericht. Tenslotte deed het Uniebestuur een plechtig beroep op Europa, zich voldoen de bewust te zijn van het lot der minder- ontwikkelde landen, die bijna 60% van de wereldbevolking vertegenwoordigen. Een krachtige inspanning tot investering in deze landen werd nodig geacht zelfs wanneer deze investeringen niet ren dabel zouden zijn, teneinde daardoor ge leidelijk de economische en sociale recht vaardigheid te verzekeren. Voor Nederland namen aan de bespre kingen deel de heren mr E. Sassen, E. Gosker en mr J. W. van der Poel. Open: 10-17 u. en 19-22 le dog: opening 14.45 u. lootste dog: sluiting 18 u. Entree f. 2 - (incl. bel.) recherche vast, dat de Duitse vrouw aan 1 wat de officier gisteren noemde „een vergiftigingscomplex" leed. Ze vertelde tegen iedereen, die het wilde horen, dat ze altijd bang was vergiftigd te worden. Verdachte voerde aan, dat net zo goed iemand anders het vergif in de suikerpot kan hebben gedaan, aangezien wel meer mensen in de keuken konden komen, doch de Officier van Justitie meende, dat dit verweer geen steek hield. Hij eiste zes maanden waarvan 4 maanden voor waardelijk tegen haar. De uitspraak volgt op 9 Maart. Het „Institut International d'Etudes Bancaires" heeft een studie gemaakt van de toenemende vraag naar crediet op lange termijn ter financiering van de ex port en is op grond dadVvan tot de con clusie gekomen, dat deze vraag oorzaak is van een gevaarlijke vorm van coneorren- tie tussen de exporterende Unden die met elkaar wedijveren in de duur van het cre diet, dat zij kunnen aanbieden. In het besef van de verliezen, aan welke zij, die zich met zulke operaties bezig hou den, zich onbewust zouden dunnen bloot stellen. beveelt het instituut aan, dat alle landen al of niet leden van het instituut, samenwerken voor het verschaffen van informaties aangaande credietfaciliteiten op lange termijn bijv. 2 (aar of langer welke afzonderlijk beschikbaar zijn ge steld ter bevordering van de export, en dat dergelijke informaties nullen worden verstrekt zowel door de landen die de faciliteiten beschikbaar stellen als door die. welke ervan profiteren. Het Instituut gelooft, dat het beschik baar zijn van deze Informaties in gecoör dineerde vorm ertoe zal bijdragen het ont staan van situaties te voorkomen welke In het verleden verliezen hebben veroorzaakt voor exporteurs en importeurs beiden en het beveelt aan. dat de goede diensten van de Eank voor internationale Betalingen worden aangezocht voor het Instellen van een neutraal lichaam, waar de informaties zouden kunnen worden verzameld inge wonnen door de centrale Instellingen van elk land of uit andere geschikte bronnen afkomstig. De bevolking van Uithuizen bracht indertijd voor de oprichting van een monument voor gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog 3400 bij elkaar. Het geld was er snel, maar het monument evenwel niet. Het eerste ontwerp werd nl. afge keurd, omdat het te druk werd ge acht. Het tweede ontwerp, dat reeds door de Prov. Staten was goedge keurd, vond in de ogen van de mi nister geen genade. Het was te een voudig en kuchen door gebruik ven •KM

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5