MOORD Jan Heytbrink werd kortebaan-| K.N.V.B. gelast ook kampioen van Friesland Eerste Klasse af HULPACTIE HONGARIJE Sabena-helicopters naar Amsterdam in blokschrift Nederlands Elftal tegen Hamburg gaat nu door Banen gesloten wegens harde wind! Van der Grift kampioen lange baan Utrecht ZATERDAG 26 FEBRUARI 195 In 1956 BOKSEN IN RIVIERA-HAL GAAT NIET DOOR INTERUNIVERSITAIRE SPORTWEDSTRIJDEN WEER TWEE JAAR GE-EIST VOOR TUNNEL"-DIEFSTAL RIETSNIJDER LIEP IN WAK FINALE-POULES VOOR DE ZAALHANDBAL-TITEL door BRAM VERSCHOOR BOEKHOUDER VERDUISTERDE 15 MILLE Naar de heer Bas van Krimpen, de di recteur van het Stadion Feijenoord ons meedeelt, zal de oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands Elftal tegen de Duitse club Hamburg S.V. op Woensdag 2 Maart a.s. in het Feijenoord-stadion te Rotterdam in ieder geval doorgaan. Zoals bekend moest deze wedstrijd en kele weken geleden in verband met de sneeuw en de toestand van het veld wor den afgelast Maar nu: „Sneeuw of geen sneeuw, slecht veld of goed veld, de wedstrijd gaat door", aldus de heer Van Krimpen. Deze oefenpartij van 2 Maart is de laatste vóór de op 13 Maart te spelen interland-wedstrijd tegen Denemarken. De K.N.V-B. deelt mee, dat ook het programma van de Eerste-klasse wed strijden, vastgesteld voor Zondag 27 Februari a.s. in verband met de gesteld heid van de terreinen is afgelast. Te Ankeveen zijn wedstrijden lange baan gehouden om het kampioenschap van Utrecht. Van der Grift die 2 van de 3 afstanden won. legde beslag op de titel. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. H. van der Grift (Breu- kelen) 53 sec., 2. D. Wittebrood (Wilnis) 66 sec. 3. J. Vermeulen (Breukelen) 55,2 sec 1500 meter: 1. H. van der Grift 3 min. 7.3 sec.. 2. T van Eik (Breukelen) 3 min. 8,8 sec.' 3. W. Wittebrood 3 min. 9,6 sec. 5000 meter: 1 A. Doets (Loosdrecht) 10 min 41,9 sec., 2. J. Vermeulen 11 min. 0,3 sec., 3. W. van der Zwet (Wilnis) 11 min. 3,2 sec. Het algemeen klassement luidt: 1. H. van der Grift 182,083 pnt. 2. A. Doets 184,857 pnt., 3 J. Vermeulen 185,497 pnt. Het gehele programma, zowel voor de Eerste-klassers, als voor het Ama teur-voetbal en het Zaterdagmiddag voetbal, wordt verschoven naar Zater dag 5 en Zondag 6 Maart. De Stichting Hulpactie voor Hongarije heeft haar jaarverslag over 1954 uitge bracht. Het is een indrukwekkend jaar verslag, als men bedenkt, dat deze Stich ting geen eigen inkomsten of middelen heeft en alles dus uit liefdadigheid van anderen moet worden gefinancierd. Als men dan leest, dat er desondanks toch ruim 50.000 werd besteed aan het werk onder de arme Hongaren, dan betekent dit wel iets Dit betekent nog méér, ais men weet, dat alle inkomsten voor direc te liefdadigheid en hulp worden aange wend en buiten de porti niets gebruikt wordt voor salarissen of bureaukosten. Het eerste doel van deze Stichting blijkt te liggen in de hulp aan de Hongaren in het moederland zelf, omdat dit de men sen zijn, die geheel worden vergeten. Al leen in de maand Januari zijn nu wear 58 aanvragen uit Hongarije binnengeko men voor het zenden van dure daar niet verkrijgbare medicamenten. Zo schrijft een arts: stuur mij toch insuline, ik heb suikerziekte en anders kan ik mijn prac- tijk niet voortzetten. Verder werd er hulp geboden aan de Hongaren in de kampen in Oostenrijk, Duitsland en Italië, aan de Hongaren, die leven in dat deel van Joego-Slavië, dat eens aan Hongarije toebehoorde en die daar in de bitterste armoede leven. Zo werd door de Stichting bijvoorbeeld naar een klooster stof gezonden, wat door de overste van het klooster was gevraagd, omdat men de nonnen daar niet meer kon kleden. Naar Hongarije werden dit jaar ruim duizend pakketten verzonden met een waarde van minstens 25. Er kwamen twee kindertransporten en aan niet min der dan 3500 vluchtelingen in de kampen kon een schoon kerstpakket worden over handigd. Voorts medicamenten, paramen ten voor de priesters en ook H. Mis- mtenties. Na een overzicht van de gevoerde ac ties in dit uitvoerige jaarverslag en van de verkregen resultaten doet de Stichting „We gaan naar Rome" (waar de eindronden van het internationale mili taire voetbal-tournooi worden gehouden). In een 13 overwinning op België scoorde de Nederlandse rechtsbinnen Brusselers temidden van de Brusselse sneeuw aldus het tweede doelpunt voor de Oranje-militairen, terwijl Boot en Verhoeven op de achtergrond toelopen. De internationale bokswedstrijden op Maandag 28 Februari a.s. te Rotterdam zullen,, zo meldt de promotor Huizenaar, geen doorgang kunnen vinden, in verband met ziekte van de buitenlandse boksers. De gekochte entreekaarten moeten zo spoedig mogelijk bij de organisatoren worden ingeleverd. Bij de inter-universitaire sportwedstrijden te Groningen, die grote belangstelling trokken (al leen Nijmegen en Kampen lieten verstek gaan), was het zwemmen het sterkst bezet, met name door de deelneming van Tjebbes, Boxem. Kay- ser, Waalewijn en Ten Thye op de heren-num mers. De 100 m. vrije slag ging in de zeer goede tijd van 58,8 sec Tjebbes winnaar. Delft gaf over de hele linie de toon aan, maar bij de da mes was de Gemeentelijke Universiteit Amster dam ook „niet mis". Delft en Leiden wonnen de waterpolo-poules (voor Amsterdam en Til burg resp. Utrecht), maar Leiden moest wegens twee gast-spelers worden uitgeschakeld. Delft was in de finale met 11-4 de meerdere van Utrecht. G. Borel van Delft werd algemeen judo-kam pioen, met J. de Muynck (Delft) en W. H. Nieu- wenhuizen (Leiden) op de tweede en derde plaats. In het basketball-tournooi ging de finale tussen de Gem. Un. Amsterdam en Delft, waar bij de Amsterdammers met 60-29 de sterkste bleken, verder volgden 3 Utrecht, 4 Groningen, 5 Vrije Universiteit Amsterdam, 6 Leiden. Bij het boksen viel een knock-outHet was de zwaargewicht E. van de Ley (Gronin gen) die aldus zijn tegenstander H. van Aarse (Delft) in de eerste ronde reeds vloerde. H. Da lenoord lGroningen) won in het weltergewicht van Van Kerkhoven (Leiden), de halfzwaarge- wicht T. Wind (Delft) klopte Vroege (Utrecht) en tenslotte won M van der Akker (Gronin gen) in het middengewicht van Dijkmeyer (Delft). Tegen één van de twee inbrekers, dia zich het vorige jaar onder de begaan grond door een toegang groeven naar een horlogerie in de Frederik Hendrikstraat te Amsterdam en daar 360 horloges sta len, is gisteren bevestiging geëist van het vonnis van de rechtbank. Het betreft de 28-jarige gedetineerds houtbewerker P. de W., die als enige van de twee verdachten tegen de hem opge legde twee jaar in beroep was gekomen Het hof ,zal over veertien dagen arrest wijzen. Gisteren heeft het verraderlijke ijs op de Loosdrechtse plassen een slachtoffer geëist. De 48-jarige rietsnijder G. K. uit Vreeland, die over het ijs met de fiets aan de hand naar een plek ging, waar hij riet wilde snijden, zakte plotseling in een groot wak. dat slechts dicht lag met ijs van een nacht. Een collega, die een eind achter hem liep. kon geen hulp meer bieden, omdat het wak te groot en te gevaarlijk was. Eerst uren later slaagde de waterpolitie. die met een boot te hulp kwam. er in, het stoffelijk overschot op te dreggen. Voor de Nederlandse kampioenschap pen zaalhandbal, welke Zondag a.s. in de Houtrusthallen te Den Haag worden gehouden, zijn de deelnemende ploegen als volgt ingedeeld: Heren poule A: Hellas (Den Haag). Ni- loc (Amsterdam) en Olympia (Hengelo); poule B: Esdo (Den Haag). HCG (Gro ningen) en PSV (Eindhoven). Dames poule A: Athene (Den Haag). Amstel (Amsterdam) en piympia (Hen gelo); poule B; Turnlust (Den Haag), HCG (Groningen) en PSV (Eindhoven). As ik speel, zie ik niemand anders dan mijn tegenstandster". Maureen is in de afgelopen drie jaar Wimbledon-kampioene in het dame*- enkelspe] geweest. Ze heeft de Ameri kaanse titel voor het eerst gewonnen in 1951, toen ze zestien was, en daarna nog in 1952 en 1953 Het vórig jaar kon ze de titel niet verdedigen in verband me: haar verwonding. In 1953 heeft ze aia eerste vrouw de vier voornaamste tour- nooien gewonnen, namelijk de kam pioenschappen van Australië. Frankrijk, Wimbledon en de Ver. Staten. Als haar sterkste tegenspeelsters heeft ze Doris Hart en Louise Brough aan gewezen. Zijzelf begon te spelen toen ze tien jaar was zes jaar later won ze de Amerikaanse titel door in de halve finales de Wimbledon-kampioene Dor.s Hart en in de eindstrijd de andere W m- bledonfinaliste Shirley Fry te verslaan Het is mogelijk, dat Maureen Conoliy in Maart nog deel zal nemen aan he' tournooi te La Jolla In Californië, maar daarna zal ze definitief een streep zet ten onder haar korte maar zeer bril- lante tennisloopbaan. NEEM PER MAN DRIEKWART KAN anderen, gaf zijn moeder een kus en verliet het salon, om. zoals ik wist, op de kamer van Philip Somer de wacht te betrekken. Met zelfverwijt om mijn be langstelling voor wat tenslotte toch maar een spel bleef, gaf ik mijn tegenpartij te kennen vermoeid te zijn en er de voorkeur aan te geven bij een volgende gelegenheid onze krachten opnieuw- te meten. Meteen was ik weer geheel in de geheimzinnige zaak, waarvoor we hier gekomen waren. En het was een tot onze gastheer gerichte vraag van mijn vriend, die me er in bracht. Hebt u de chauffeur gelast de hond te begraven? vroeg hij. Daar heb ik geen woord over ge zegd, klonk het antwoord. Ik zou het trouwens aan Hendrik opgedragen heb ben, want die kan beter met schop en aarde overweg. Ook John heeft mij reeds te ver staan gegeven, dat dit Hendriks werk zou zijn, hernam A. A. Onze vriend Wil" n schiint zich zelf voorbeschikt te achtent ot het verrichten van onaange name karweitjes. Hij zei dit zonder enige bijbedoeling, goedig spottend. Ik voel er, eerlijk gezegd, niet veel voor me er nu in te verdiepen of me te verdiepen in wat dan ook. Ik hoop, dat u het niet toeschrijft aan tekort aan gezellighedi hier, maar ik begin te verlangen naar een verkwikkende slaap. Dat weet ik, erkende Van Wieringen met een duistere blik in zijn ogen. Als u lust hebt een partij te spe len? nodigde Paul mijn vriend uit. Eerlijk gezegd, mijn hoofd staat er niet naar sloeg A A. af. Maar mijn heer Verschoor zoudt u geen groter ge noegen kunnen bereiden- Aldus over mij beschikkend, maakte hij mij duidelijk, dat het dienstig zou kunnen blijken, indien ik mijn aandacht wiidde aan de zelfbewuste zoon. Hij zelf zou dan zeker., ja, zodra ik instemmend geantwoord had op de nu tot mij ge richte uitnodiging, trad hij op de jongste zoon. Eddy, toe, die quasi verveeld in zijn stoel sigaretten lag te roken. Van Wieringen bleef naast hem, Teun schoof een stoel voor mij aan tegenover Paul Het was. terwijl we de stukken plaatsten, zo stil, dat ik kon verstaan, wat A. A tot Eddy zei. Hij nam een sigaar uit het kistje, dat op het tafeltje naast Eddy stond en vroeg met een hoofdbe weging in onze richting: „U schaakt niet?" Eddy haalde onbeleefd de schouders op, verzachtte zijn onbeleefdheid dan. door toch antwoord te geven. Niets voor mij. Daar heb je je hootd zo bij nodig Hij rijdt liever met de auto, niet jongen? hielp hem zijn vader, bij hem plaats nemend, zodat ook A. A. gevoeg lijk kon gaan zitten. Zijn Lancia twee- zitter is, naar mijn handelaar heeft wil len wijsmaken, enig in ons land. Als dat alleen maar wijsmakerli was, dan... begon Eddy kwijnend. Neen. neen, daar bestond immers stellig beiden waren thuisgebleven. Ook zij waren dus danig onder de indruk; trouwens, het was aan hen te zien. Eddy, de auto-bezetene deed niets, lag ver onderuitgezakt in een lage stoel; Paul, de zelfbewuste, hield zich. alsof hij zijn aandacht nodig had bij de op lossing van een schaakprobleem. Naast het speeltafeltje stond een leeslamp, die de prachtig bewerkte ivoren stukken op het ingelegde, door glas beschermde blad zacht bescheen. Het gezin was bij een, niemand ontbrak; niemand, behalve mijn vriend en ik, was van dit gezins leven getuige. Nadat zij onze groet met een hoofdknikje beantwoord en gezien had, dat wij onze aandacht op de zoons richtten, zette mevrouw haar lectuur voort. A A. keek met belangstelling naar het schaakspel, het enige voorwerp, dat hem gelegenheid bood een houding aan te nemen, die het gevoel gaf. niet te veel te zijn in het gezelschap. Van Wieringen merkte dit op en vroeg: U schaakt? Maar dat spreekt wel vanzelf. Mooie stukken, vindt u niet? Ik zag ze bij een antiquair in Den Haag. De man kon het gewoon niet laten, met zijdelingse gezegden de aandacht op zijn fortuin te trekken. Hij wenste waar schijnlijk, dat wij zijn voorliefde voor mooie dingen zouden waarderen, maar wat mij betreft, ik verdacht hem vooral te houden van dure dingen Problemen oplossen is een liefhebbe rij van mij, antwoordde A. A. onze gast heer, daarbij Paul aankijkend, alsof hij in het vaststellen van -en gemeenschap pelijke liefhebberij een aanknopingspunt voor een gesprek zocht. De procureur-generaal bij het gerechts hof te 's-Gravenhage heeft gisteren een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek gerequireerd tegen de 26-jarige boekhouder A K. te 's-Gra venhage, aan wie was tenlaste gelegd verduistering van 15.000. Dit geld had hij, zo zeide de president, opgemaakt „aan wijntje en trijntje voor honderden gul dens per nacht". K. had dit geld verduisterd in enkele maanden tijds. Hij had in Indonesië een goedbetaalde functie bekleed en wilde in Nederland niet „de tering naar de ne ring" zeten, toen hij een baan kreeg, dl» hem 300 per maand opleverde. De pro cureur-generaal vond de verduistering zeer ernstig en zag geen verzachtend» omstandigheden. Het arrest werd bepaald op 11 Maart. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 8