Twaalfduizend gendarmen en drie veiligheids- gordels tegen katholieke manifestanten .Infiltranten" in de hoofdstad Hoge ontvangsten loonbelasting als gevolg van loonronde TERWIJL ALLE KERKKLOKKEN LEIDEN... Nederland in stille tocht naar de graven der gevallenen Minister laat zien dat-ie durft Koop eens n boek als goed bewijs van mens-op-peil m Barricades in Bel gische grensstreken Rijksmiddelen in Februari Nederlandse Vrijgezellenbond bepleit belastingverlaging voor ongehuwden Zaterdag 26 Maart 1955 s DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Manifestaties pas vanmiddag verwacht Verdere daling in te vorderen bedra<* kohierbelastingen Twee minuten stilte LONDENAREN ZONDER KRANT De zaak Anneke Beekman K.V .P.-leden werf actie in geheel Zuid-Holland Chinese communisten gereed voor aanval? WEERBERICHT (Telefonisch van onze correspondent) BRUSSEL, hedenmorgen. In Brussel, heel België en ook buiten de Belgische grenzen wacht men op dit ogen blik in uiterste spanning af, wat de „zwar te Zaterdag de dag van de grote katho lieke manifestatie tegen de schoolpolitiek der linkse regering zal brengen. Met indrukwekkend machtsvertoon zijn gisteren en vannacht de veiligheidsmaat regelen uitgevoerd om te beletten, dat ka tholieke manifestanten ondanks het ver bod van de Brusselse burgemeester, tot in de hoofdstad, waar het gisteravond nog Vrij rustig was, zullen doordringen. Op het ogenblik waarop wij dit schrijven legt de gendarmerie een veiligheidsgordel rond het hart van de stad. Rond Brussel zijn in totaal met ruim 12.000 gendarmen drie van dergelijke gordels getrokken. Op vf if tien kilometer van de hoofdstad werd gistermorgen reeds de eerste opgesteld, vtRHOOGDE BOUWKOSTEN, verhoogde budragen Meetings in Brussel vannacht legde men de tweede op een af stand van vijf kilometer van het centrum. Op alle wegen, die naar de hoofdstad lei den, zijn friese ruiters en andere prikkel draad-versperringen geplaatst. Van gis termorgen af werd van de inzittenden van elk voertuig de identiteit gecontroleerd en in het geval dat men enig vermoeden had met betogers te doen te hebben, mochten deze niet verder rijden. Pele&ans van de Rijkswacht met handmitraiïïenrs aan de draagriem en met gasmaskers patrouille ren over de wegen. Het leek vannacht bij zonder moeilijk de hoofdstad te bereiken. Niettemin staat het vast, dat enige duizen den betogers kans hebben gezien onder bescherming van het donker de stad bin nen te komen. Het blijft echter nog de vraag of het bij al deze maatregelen van de overheid zal gelukken voldoende men sen bijeen te krijgen om een grootse mani festatie op touw te zetten. Gehele land onrustig Verkeer met Nederland gedeeltelijk gestremd nu hel Britse teger experimenteert. Geen toespraken Geen openbaar vermaak Morele steun voor „Sesselbahn"-exploitanten Communiqué van „Interkerk, contact Israël" Tï, Op Vrijdag 29 April De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Veranderlijke bewolking met in he't Noorden enige regen; in het Zuiden opklaringen. Van nacht hier en daar mist, en lagere temperatu ren. Morgen overdag onge'veer dezelfde tempe raturen als vandaag. Overwegend matige wind tussen Zuid en West. Zondag 27 Maart: Zon op 6.31 uur, onder 19.05 uur. Maan op 7.33 uur, onder 00.00 uur. Maandag 28 Maart: Zon op 6.29 uur, onder 19.07 uur. Maan op 8.16 uur, onder 0.13 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT en gordijn" rond Brussel In Brussel zelf zijn alle regerings gebouwen, het parlementsgebouw en de woningen van verschillende poli tieke personaliteiten scherp bewaakt. Gendarmen zijn ook samengetrokken rond het radio-gebouw in de voorstad Elsene en rond de zenders te Overijse. In het Park van Brussel is een gemoto riseerde eenheid van de Belgische gen darmerie ondergebracht. Het voltallig personeel van het parket, van het militair auditoraat, van veiligheid en van de gerechtelijke politie is ge consigneerd. Gisteravond heeft de regering boven dien de verloven van de troepen in het gehele land ingetrokken en alle mili tairen geconsigneerd in de kazernes- Naar verluidt, zullen de leiders van de politie-actie in en rond Brussel van helicopters uit de operaties leidden. Gisteravond werd het ne organisa toren van de manifestatie bekend, dat vijftienhonderd tot tweeduizend com munistische beroeps-agitatoren in de stad aanwezig waren en codracht zou den hebben incidenten ui> te lokken. „Als er bloed vloeit" zeggen de katho lieke organisatoren, „zal de regering daarvan de schuld dragen'' Andermaal hebben zij echter een oproep tot de betogers gedaan om waardig kalm en zonder spandoeken te manifesteren. Men moet tl achten de botsing binnen de grenzen van „orde en wet" te houden en zodoende ge welddadige botsingen met de bescher mers der „openbare rust" te voor komen. Zal dé leiding echter voldoende vat hebben op de massa narer volge lingen om haar orde-wachtwoord daadwerkelijk te doen opvolgen? De instructies der C.V.P.-leiding houden in, dat één sector van de stad Brussel zal worden aangewezen, waar zij, die zich scharen achter het .natio nale comité voor vrijheid en demo cratie" door hun stille aanwezigheid getuigenis zullen afleggen zowel van hun gehechtheid aan de grondwette lijke vrijheid van onderwijs als van hun afkeer van wat in hun ogen niets anders is dan afkeurenswaardige dwingelandij. Voor het geval men op weg naar Brussel door politie of z g. rode knok ploegen zou worden tegengehouden, luidt het parool: niet omkeren, ter plaatse blijven. Daardoor zal hei ver keer in de provincie Brabant worden stilgelegd. noeuvre van premier Van Acker Deze heeft de voorzitter van de Senaat ver zocht dit lichaam vooreerst nog niet op Paas-recès sturen, omdat nog eerst een regerings-ontwern moet wor den goedgekeurd. Hoewel men zich niet over de aard van dit ontwerp heeft uitgelaten, veronderstelt men, dat Van Acker hals over Kop de school- wetten-Collard er door wil drukken met behulp van een vrij veilige linkse meerderheid. Dit is niet uitgesloten. Buset heeft aan de liberalen, die bang worden voor de weerstand in het land tegen de rode politiek, op de hem eigen brutale wijze gezegd dat het nu niet het ogenblik is om terug te krab belen en dat de liberalen nog minstens drie maanden met hun socialistische bondgenoten de weerstand der katho lieken moeten trotseren om het ver zet van deze laatsten te breken. Buset en de liberalen hebben intussen van de communisten de bevestiging ontvan- J de boeren van de Kempen hun in de geschiedenis als de „boeren-krijg" be kend staande strijd voerden tegen de Franse legers, die de kerkèn en abdijen verbrandden en jacht maakten op Kem- pische boerenzonen om hen bij het Franse leger in te lijven. Ook nu weer voelen de mensen van Tongerlo, te zamen met de andere katholieken van België, zich bedreigd in hun heiligste gevoelens. Te Mechelen heeft de politie een zes tal jongeren aangehouden, die bezig waren met het aanplakken van affiches. Zij zijn daarbij op ergerlijke wijze af geranseld en later in een politiewagen gevankelijk weggevoerd. In de provincie Limburg heeft men op Uilenspiegel-achtige wijze tegen de regering geprotesteerd. In verschil lende plaatsen werd daar aangekon digd, dat ministerieel bezoek kon worden verwacht. Snel waren hon derden belangstellenden op de been om de heren „warm" te ontvangen Toen kwam het bezoek.een grote vrachtwagen met daarop dertien le vende ezels met rode en blauwe strik jes in de staart. Alles voorzien van commentaar. Gisteravond werden in Brussel tweo meetings gehouden. Een van de socia listen (Spaak en Collard voerden hier het woord) en een van de katholieken. Zij werden door resp. 3000 en 5000 mensen bijgewoond. Beide zalen lagen op één kilometer van elkaar, doch er lag een brede boulevard tussen, waar door de ordedienst werd vergemakke- gen, dat deze het met hen samen tegen 'ÜM- Niettemin j,a(j men vierhonderd de katholieken zullen opnemen. Zo- gendarmes en driehonderd poiitieagen waar, het vroegere „volksfront" dus ten voor elk der zalen gemobiliseerd. De weer broederlijk verenigd 1 Het heeft I socialistische bijeenkomst werd boven dien „beschermd" door socialistische militanten, die met rode armbanden op zijn troepen reeds gemobiliseerd Inmiddels was het gisteren in het gehele land onrustig. In verschillende plaatsen, waar meetings en straatbeto gingen werden gehouden, waren de incidenten niet van de lucht. In Ant werpen liep het hypodroom-paleis boor devol om een protest-meeting bij te wonen, waar staatsminister Van Cau- welaert sprak over „Geen schooloorlog, maar schoolvrede". Na afloop deden zich in de stad incidenten voor. Iemand, die over werkelijk acrobatische talenten moet beschikken, zag kans op de hoog ste punt van de toren van de St Pieters kerk te Leuven een lange zwarte wim pel te hangen met de woorden „Weg met Collard". Gisteravond vonden in Herent bij Leuven opnieuw hevige on lusten plaats, waarbij een student zeer ernstig gewond zou zijn door een mes steek. In het Kempen-dorpje Tongerlo werd gisteren eveneens de zwarte vlag ge hesen. Daar had het een bijzondere be tekenis. Deze vlag wapperde daar ook in de tijd van de Franse revolutie, toen de trottoirs voor de zaal stonden. Alles verliep evenwel rustig. Voor de katho lieke bijeenkomst was niet voldoende plaats, zodat enige honderden buiten moesten blijven wachten. Voor de manifestatie van vandaag waren 300.000 katholieken voornemens naar Brussel te komen. Het aantal der betogers zal echter door de alarm-maat regelen der regering ongetwijfeld ge- Naar verluidt heeft de kardinaal van Mechelen aan priesters en kloos terlingen verboden zich in de be togingen te vertonen. F an Acker-manoeuvre Gisteren is opnieuw de ministerraad bijeen geweest ter bespreking van de toestand in het land. In een commu niqué schoof men later bij voorbaat alle schuld voor mogelijke incidenten op de katholieken, die „orovocateurs van wanorde" werden genoemd In parlementaire kringen wordt nogal druk gesproken over een ma- {Telef. van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, Zaterdagochtend. 10 uur De stad Brussel biedt een vreemde aan blik. Daar waar anders op dit uur de stad al vol auto's staat (er komen er elke dag zo'n 40.000 uit de provincie) zijn er thans zo goed al geen te zien. Alleen is er no een druk verkeer van in alle richtingen rydende stadsauto's. Maar wat dadelifk opvalt is, dat reeds duizenden personen ^a? J!". Sekomen z(jn, in de straten wandelen. Dit zqn katholieke manifes tanten, die door het ijzeren gordijn der regering-Van Acker gedrongen zijn. Onder die menigte, die ook vele café's vult. bevinden zich vele vrouwen en meisjes. Daarnaast zagen wij heel wat boeren, die, met hun mondvoorraad voor een hele dag onder de arm- met langzame en zware stap, die aan de akkers gewend is, over het asfalt der stad stappen. Zij alles kalm verlopen, want de katholieken zijn volledig ongewapend naar hier ge komen. Men verwacht, dat de eigenlijke mani festaties eerst in het begin van de middag zullen plaats vinden. hebben zo goed als geen aandacht voor de nochtans mooie etalages der ontelbare winkels. Zij zijn trouwens niet naar Brus sel gekomen om zich te amuseren, maar om getuigenis te komen afleggen van hun vaste wil om als katholiek in dit land niet bij anderen achteruitgesteld te worden. In die wandelende menigte zijn ook vele jongemannen en personen van de midden stand en burgerij, die met hetzelfde doel haar hier zijn gekomen. In de stad zelf worden de voornaamste toegangswegen naar het centrum door ontelbare gendarmen gecontroleerd De bekende Place de Brouckère is als in een legerkamp herschapen met veel jeeps, v radiowagens vrachtauto's met Friese rui ters en ook hier veel gendarmen die van top tot teen bewapend zijn. Er is veel zon over de stad en, ondanks de vrij stevige bries, is het toch vrii warm. Het zou aangenaam zijn nu op een der beroemde Brusselse terrassen van dit goede weer te genieten en het vreemde leven van de stad gade te slaan Maar de terrassen zijn onbruikbaar, want óp bevel van de politie heeft men de tafels en stoelen moeten binnenhouden. Men zou ze later op de dag misschien wel eens als wapens kunnen gebruiken. Hier en daar ziet men ook kleine groepjes verdacht uitziende individuen rondslenteren, waarin het n.ct moeilijk is provocateurs te herkennen. Al» dit en de rode knokploegen zich afzijd'.^ houden, zsl Het verkeer over de Belgische grens via de posten Baarle-Nassau en Goirle-Poppcl is gestremd. Belgische burgers hebben de wegen gebarricadeerd, zodat er geen ver keer door kan. De Belgische rijkswacht in dit gebied is vrijwel geheel afwezig, omdat de manschappen in Brussel z|)n samengetrokken. Ook het verkeer via de grenspost Reusel zou z(jn gestremd. Bij de grenspost Goirle-Poppel is het de hele nacht onrustig geweest Aan de Bel gische zijde van de post zijn de bomen langs de weg over een lengte van 100 me ter omgehakt en over de weg gehaald. De telefoon is afgesneden. Honderden men sen staan op de weg. Het is echter, voor zover tot nu toe bekend, nergens tot een handgemeen gekomen. Enige vrachtauto's die geprobeerd hebben door de versper ringen te komen, zijn onderweg blijven steken. Een Nederlandse vrachtwagen be. reikte de grens via de bossen. Aan de Nederlandse zijde van de grens staat een groot aantal auto's te wachten. Sommige wagens keren terug om te pro beren elders over de grens te komen. Volgens de douane te Wernhout zou ook het verkeer via de grenspost Nispen (bij Roosendaal) hinder ondervinden van ver sperringen op de Belgische wegen. Het verkeer over Wernhout kan ongehinderd door. o0k bij Putte kan de grens normaal worden gepasseerd. Er zijn verder geen berichten, dat 't verkeer vanuit Zeeuwsch- vlaanderen naar België moeilkijheden zou ondervinden. ringer zijn. Indien de actie geen resul taten zal geven, zal een tweede actie op economisch en financieel gebied worden ingezet, o.m. met het weghalen door de katholieken van hun deposito's bij de postgiro en hun tegoeden bij de spaar bank. De situatie rond Brussel is tengevolge van de schoolstrijd gespan nen zoals uit deze telefoto blijkt: aan de invalswegen van de Belgische hoofdstad staan bereden politie, gemotoriseerde politie en gendarmes om alle auto's, welke Brussel binnen willen rijden te controleren en eventueel te doorzoeken. In de maand Februari werd uit hoofde van de gezamenlijke kohierbelastingen ,f 80.8 millioen opgelegd tegenover in Ja nuari j.l. 119.4 millioen. Voornamelijk wegens het opleggen van definitieve aanslagen over het belasting jaar 1953 vorderde het kohierbedrag van het boekingstijdvak 1954/*55 van de in komstenbelasting met 43.1 tot 699.2 millioen. Uit hoofde van de vermogensbelasting werd 8.6 millioen ten kohiere gebracht, waarmede het boekingstijdvak 1954/'55 een totaal van 72.1 millioen heeft be reikt. De toeneming van de afgelopen maand betreft practisch uitsluitend de de finitieve aanslagregeling over het belas tingjaar 1954. Tengevolge van verminderingen van aanslagen daalde het kohierbedrag van de vennootschapsbelasting, boekingstijd vak 1954/'55 met 6.4 tot 896.1 millioen. Het totaal van het boekingstijdvak 1955/ '56 steeg, hoofdzakelijk uit hoofde van het opleggen van definitieve aanslagen over de boekjaren 1953 en ouder, met 22.8 tot 78.8 millioen. De aanslagregeling voor de personele belasting 1954/'55 loopt geleidelijk ten einde. In Februari werd nog incl. opcen ten 3.8 millioen ten kohiere gebracht, waarmede thans in totaal uit dien hoofde 41.7 millioen is opgelegd. De ontvangsten uit hoofde van de ge zamenlijke kohierbelastingen daalden van 404.5 milioen in Januari j.l. tot 182.2 millioen in de verslagperiode. De teruggang betreft voornamelijk n.l. tot een bedrag van bijna 190 millioen geringere ontvangsten aan vennootschaps belasting Deze ontwikkeling hangt mede samen mét het feit, dat in Januari j.l. in belangrijke mate betaling heeft plaatsge vonden van het laatste kwartaal van 1954 opgelegde voorlopige aanslagen volgens de achtste aanvullingsbeschikking ven- *eUwe methoden met nieuwe wapens. Hierboven: een door een turbine- hlof or aaneedreven „zeer veel seller" dan normale tanks aangedreven „teer waarmee De Commissie Nationale Herdenking heeft .onder goedkeuring van de minister president, richtiijnen vastgesteld voor de nationale herdenkingsavond op Woensda" 4 Mei a.s. Van des avonds 18 uren tot zonsonder gang zullen van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaartuigen dé vlaggen halfstok worden gehangen. Te 19.30 uren zal eenieder kunnen deel nemen aan een „stille tocht", welke za) aanvangen van een punt, niet verder dan ongeveer 30 minuten verwijderd van die plaats in de gemeente of naburige ge meente, waar Nederlandse militairen, verzetsstrijders of militairen onzer bond genoten In de strijd de dood hebben ge vonden of zijn begraven. Van 19.45 uren af tot 30 seconden vóór 20 uren zullen de klokken van alle kerken luiden. Te 20 uren precies zal, nadat 30 secon den tevoren door middel van het voor elke gemeente geschikte, signaal dit tijd stip is aangekondigd, op de plaatsen der herdenking gedurende twee minuten vol komen stilte in acht yiorden genomen Aan de burgerij ware te verzoeken deze plechtige stilte overal en algemeen t» betrachten. In overeenstemming met de geest, wel ke onze gevallen helden, die naamloos streden, bezielde, zullen geen toespraken worden gehouden. De weg naar de plaats der plechtigheid zal te voet en in volko men stilzwijgen zonder vlag of vaandel worden afgelegd. Toegestaan zou kunnen worden het brengen van een eenvoudige hulde door het strooien van bloemen op de plaats der herdenking door de deel nemers. Deze „stille tocht' kenne rang noch stand. Alleen de rechtstreeks nabe staanden der gevallenen of de vertegen woordigers der bevriende mogendheden zullen een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet kunnen innemen. In aansluiting aan en in overeenstem ming met vorenstaand programma zullen tn de kerken of andere gebouwen van elke gemeente herdenkingsbijeenkomsten worden belegd. Met het oog op het karakter van deze nationale herdenkingsavond ls het ge wenst, dat de burgemeesters het daarheen leiden, dat die avond van 18 uren af geen openbare vermakelijkheden worden ge boden en alle verkooplokaliteiten zijn ge sloten. In overeenstemming met het boven staande hebben de Nederlandse bond van werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aanverwante bedrijven „Horecaf", te Den Haag, de Nederlandse R.K. bond van hotel-, café-, restauranthouders en slijters „Hocres" te Rotterdam en de Ne derlandse bond van exploitanten van ho tels, café's, restaurants, slijterijen en aanverwante bedrijven te Amsterdam hun leden verzocht, die avond van 19.00 tot 21.00 uur vooral het cafébedrijf of de café-afdeling tot de kleinst mogelijke om vang te beperken. Van 19 00 uur af zal de buitenverlichting, zoals neons en lichtbakken gedoofd moeten zijn en word! in de inrichting geen andere muziek ten gehore gebracht dan die van de officiële Nederlandse radio-programma's. De „Nederlandse Bioscoop-Bond" heeft zijn leden verzocht de theaters van 18.00 uur tot 21 CO uur te sluiten en gedurende die avond, zowel tijdens als na genoemd tijdstip, geen neon- of andere lichtrecla me te bezigen. De Beierse minister van verkeer heeft plechtig aangekondigd, dat hij morgen met een kabelbaan naar een van de toppen van de Beierse Alpen zal stijgen. De minister wil daarmee de eigenaars van de kabelbanen onder steunen in hun pogingen om weer vertrouwen in de veiligheid dezer inrich tingen te kweken. Sedert dit vertrouwen het vorige weekeinde door het bre ken van een kabel van een der liften was geschokt, waagt zich namelijk hoegenaamd niemand meer in de nietige, doch eertijds zo populaire zweef- stoelen, die tegen de berghellingen worden opgetrokken. Het ongeluk met de „Sesselbahn", tengevolge waarvan vijftien mensen in een afgrond vielen, heeft twee doden en zes gewonden geëist. Over de oorzaak is ondanks het onderzoek nog geer opheldering verkregen. De exploitanten van de ruim veertig kabelbanen, die in Beieren werken, zijn er toe overgegaan in grote advertenties nauwkeurige opheldering te geven over de veiligheidsvoorzieningen, die getroffen zijn. Alleen in Beieren klommen in 1954 vier en een half millioen mensen met de „Sesselbahn" naar de bergtoppen, zonder dat één enkel ongeluk gebeurde. Kennelijk gelooft men dan ook, dal de thans bestaande vrees bij hef publiek spoedig zal ver dwijnen. Bij het ministerie van verkeer in Mtinehen kwamen tenminste riog altijd verzoeken om vergunning voor de aanleg van nieuwe bergliften binnen. nootschapsbelasting 1942. welke per ul timo van het jaar invorderbaar werden. Tegenover de ontvangsten ad 182.2 milioen stonden, zoals vermeld, opgelegde aanstaren tot een bedrag van f 80.8 mil lioen. Dientengevolge vertoonde het nog in te vorderen bedrag een verdere daling en wei met 101.4 milioen tot 631.9 mil lioen. De opbrengst van de niet-kohierbelas- tmgen beliep in de verslagpperiode 34.9 milioen tegenover in November j.l. de overeenkomstige maand van het voor gaande kwartaal 329.3 milioen. De ontvangsten uit hoofde van de loon belasting en de vereveningsheffing onder gingen de gunstige invloed van de jong ste loonronde. Bedoelde middelen brach ten in Februari resp. 75.6 en 28.0 mil lioen op tegenover in November resp. 61.3 en 24.4 milioen. Hierbij zij ver der aangetekennd, dat de opbrengsten van deze belastingen in het eerste kwartaal van het jaar in het algemeen reeds op een relatief hoog niveau liggen tenge volge van de uitkering van gratificaties aan werknemers in December daaraan voorafgaande. Daartegenover vertoonden de ontvangsten uit hoofde van het derde gedeeltelijk per kwartaal geheven mid del, t.w. de omzetbelasting, enige terug gang. Dit midel leverde n.l. in de ver slagperiode 120.1 millioen op tegenover m November j.l. 126.1 millioen. De rechten van de invoer leverden 40.8 millioen op en herstelden zich daarmede enigermate van de relatief ge ringe ontvangsten in Januari j.l. ten be drage van 38.8 millioen. Nochtans ble ven de ontvangsten beneden het maan delijks gemiddelde in het voorgaande jaar. dat ruim 45 millioen bedroeg. De ophrengst van de accijns op tabak steeg van 19.7 millioen in Januari j.l. toen de terugsl&ï werd ondervonden van de versterkte voorraadvorming tegen het eind van het voorgaande jaar in ver band met de wjiziging van het systeem van heffing van omzetbelasting tot 28.4 millioen in de afgelopen maand. De aan accijns op bier en suiker geïnde bedragen ad resp. 2.2 en 8.3 millioen kunnen als relatief hoog worden aange merkt. De opbrengst van de accijns op gedistilleerd beliep 8.2 millioen tegen vorig jaar Februari 8.5 millioen. Het bruto kohierbedrag der buitenge wone heffingen vorderde in Februri met f 2.1 millioen tot 4.112.1 millioen. Daal de verminderingen van aanslagen met ca. 5 millioen stegen tot ca. 892 millioen. vertoonde het neto-kohierbedrag per saldo een daling en wel tot ongeveer 3.20 millioen. De ontvangsten uit hoofde van de bij zondere heffingen beliepen f 2.4 millioen. Hiermede is tot dusvere in total 3.161.8 millioen geïnd. De Londense avondbladen van gister avond en de ochtendbladen van van daag zijn niet verschenen tengevolge van een staking van 600 technici, die hogere lonen eisen. De vakbonden heb ben een aanbod van de daebladeigena- ren voor een gedeeltelijke loonsver hoging van de hand gewezen. Ook weigeren zij de kwestie aan arbitrage te onderwerpen. De Londenaren zullen vooral van daag hun kranten missen. omda» heden bekende sportevenementen als de „Grand National" en de jaarlijkse bootrace OxfordCambridge worden gehouden. Aangezien men gisteravond laaf heeft beslolen de staking voort te zetten zul len dit weekeinde ook geen Zondags bladen verschijnen. De in het „Interkerkelijk contact Is raël" elkaar ontmoetende kerken hebber» een communique uitgegeven betreffende de voogdij van het oorlogspleegkind An neke Beekman. In dit communique wordt onder meer gezegd, dat. overwegende da. de door de Nederlandse overheid geste.de rechter alleen en uitsluitend bevoegd was uitspraak te doen over de voogdij, meri van mening is dat deze voogdij over het meisje Beekman overeenkomstig recht en wet is geregeld. Voorts acht men het de plicht van ieder kerkelijk gezag, dat in deze zaak wordt gemengd, alle medewer king aan politie en justitie te verlenen door openlijk te verklaren, dat. de houding van die personen, die zulks weigeren en het recht in eigen hand nemen, ongeoor loofd moet. worden genoemd. Het commu nique zegt voorts dat van de betrokken Joodse instelling niet mag worden ver langd, dat zij van de haar toegekende voogdij afstand doet, maar dat het in de gegeven situatie juist zou zijn dat bij de uitoefening van de voogdij alles wordt nagelaten, waardoor het Anneke Beekman bemoeilijkt zou worden later, als zij vol wassen is, een geloofskeuze te doen. De Nederlandse Vrijgezellenbond heeft I worX^aTTgebode^aan de Ted^iTvan de zoals gemeld, een request aan de minister Staten-Generaal. van Financiën gezonden Dit request heeft de bond vergezeld doen gaan van een me morandum betreffende het tarief van groep I der inkomsten- en loonbelasting In dit memorandum legt de bond de mi nister argumenten voor. die pieiten voor een flinke belastingverlaging van de vrij gezel- De bond geeft enige suggesties zoals fiseale gelijkstelling met gehuwden zonder kinderen voor ongehuwden met lage in komens, die niet bjj hun ouders inwonen. Voorts acht de Vrijgezellenbond de pro gressie in de heffing te zwaar. Het. memo randum eindigt met een vergelijkend over zicht van de verhoudingen der inkomsten belasting-tarieven van ongehuwden mei die van gehuwden zonder k inderen in enige West-Europese landen- Nederland neemt in dit opzicht een uitzonderings positie in. aldus de bond. De gezamenlijke kringbesturen van de K.V.P. in Zuid-Holland hebben gister avond besloten, dat op Dinsdag 29 April aanstaande in geheel Zuid-Holland de ..blikserTb-ledenwerfactie" zal plaatsvin den. Om deze actie in te leiden wordt Zaterdag 2 April aanstaande 's avonds een grote meeting gehouden in Den Haag. Autoriteiten van het Amerikaanse mi nisterie van defensie houden zich op het voor ongehuwden. derhalve geen I poriën "vm'f cTmdU^tbch" mg van het oude: naast een verba- dienst, waarin de mening wordt uitge sproken, dat de Chinese communisten half April gereed zullen zijn In het request zegt de bond dat zijn de siderata in het bijzonder uitgaan naar he' ontwerpen van een geheel nieuw gematigd tarief voor ongehuwde bijstelling van het oude; naast een verbe tering van de verhouding tussen de onge huwden en gehuwden zonder kinderen, naar het niet overschatten der draagkracht van de ongehuwde alleenstaande in het algemeen, naar gelijkstelling met gehuw den zonder kinderen, voor de lagere inko mens. wanneer de ongehuwde belasting plichtigen zelfstandig wonen, of een be- paaldp leertijd hebben bereikt: naar mati ging van de progressie in het tarief van ongehuwden. - de eilanden Quemoy en Matsoe aan te vallen. Volgens welingelichte kringen wordt half April als de vroegste tijd genoemd voor een communistische aanval op de door de nationalisten bezette eilanden onder de kust van het Chinese vasteland. Transportmoeilijkheden zouden de datum I echter nog verscheidene maanden kunnen 1 verschuiven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1