1 ACTIEF OVERLEG" OVER „GROTE VIER"-GESPREK Niet vóór Juni of Juli i Parijse winkelstaking mislukt Leuvense studenten in biertonnen de stad binnengesmokkeld Géén Zwanenzang van Churchill m Emigranten komen er beter voor te staan bij vertrek MARGARINE 2 CENT GOEDKOPER Tarief wagenladingen N.S. omhoog Min. Suurhoff wil vergaande bevoegdheden in geval van ziekenfondsconflicten Staking in vier Britse liavens POUJADE-BEWEGING IS OVER HOOGTEPUNT HEEN BELGEN KAARTEN NA OVER BRUSSEL-MANIFESTATIE Wat de regering er van denkt Procureur-generaal concludeert tot verwerping van het cassatie-beroep Koudegolf in de V.S. O Dinsdag 29 Maart 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Het Westen reageert op Boulganin's verklaring Font bij de R.A.F. Regering zal haar volmachten verlengd zien Kard. Wvszvnski terug te Warschau Amlyst WEERBERICHT Prijs van spijsolie en -vetten ook omlaag Voor-ontwerp van Wet onthult Conflict tussen vakvereni ïgmgen zijn bedoelingen Zonderling voetbul De Berkelse moordzaak Duidelijke les ■VER DE BRUSSEL-MANI FESTATIE en de sectaire politiek der socialistisch-lïberale regering van België heeft men uit voerig in ons blad kunnen lezen. Wij komen daarop hier niet terug. Alleen willen wij wijzen op het feit, dat bij onze Zuider-buren de Katholieken beknot worden in hun rechten en zij tot zo'n manifestatie hun toevlucht moesten jiemen ter bescherming van hun scholen. België moet voor ons, Nederlan ders, een les zijn. Mogelijk acht men geen gevaar aanwezig voor onze Katholieke scholen. Men mag echter in zijn waakzaamheid niet verslappen. Er staan grote belan gen op het spel! En gevaren drei gen overal! De Katholieken moeten een hecht aaneengesloten front vormen om eventuele aanvallen af te kun nen slaan. Vandaar de roep om eenheid bij de Katholieken, ook op staatkundig terrein. België geeft een duidelijke les! De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Over het algemeen weinig bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke, tijdelijk overwegend matige wind uit Noordelijke rich tingen. Vannacht lichte vorst, morgen dezelfde temperaturen als vandaag of Iets hogere. Woensdag 30 Maart: Zon op 6.24 uur, onder 19.10 uur; Maan op 10.17 uur, onder 2.24 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Groot-Brittaniiië, Frankrijk en Amerika zijn „in actief overleg" over de kansen voor een conferentie met de Sovjet-Unie. Dit is gisteren door het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld, naar aanleiding van vele vragen betreffende de ontwikkeling in het politieke gebeuren na de bekrachtiging der Parijse verdragen door de Franse Senaat en vooral na de onverwachte, gunstige reaclie van de Sovjet-premier, maarschalk Boulganin, op president Eisenhower's suggestie voor zulk een conferentie. Premier Sir Winston Churchill van Groot-Brittannië zou vandaag m het Lagerhuis een verklaring afleggen over de Britse houding in deze kwestie. In afwachting daarvan weigerde minister Eden gisteren de ver zekering te geven, dat de Britse regering na de bekrachtiging der Parijse accoorden een bijeenkomst van de Grote Vier wenst op het hoogste ministeriële niveau, toen dit van hem in het Lagerhuis werd gevraagd. Ook Eden deelde mee, dat het overleg over de kwestie tu°ssen °de geallieerden reeds gaande was. In Moskou wordt de verklaring van premier Boulganin door Westelijke waarnemers gezien als een poging om vooral duidelijk te laten blijken, dat de huidige heersers in het Kremlin niet minder verlangend zijn naar een vergelijk met het Westen dan hun voorgangers, die onder leiding van Malenkof in hun buitenlandse politiek de „vreedzame co-existentie" op het eerste plan schenen te zetten. Enigs zins opvallend ook is de verzekering, die de „Pravda" van gisteren geeft, dat de nadruk, die het nieuwe bewind ^eêt op de zware industrie, in genen dele een zo totale afwijzing van de productie van consumptie-goederen betekent, als soms wel gemeend wordt. Men vraagt zich af of Kroestsjef er op uit is een evenwicht te vinden tussen een enorme uitbouw van de zware in dustrie, en daarnaast van landbouw en defensie enerzijds en handhaving van het bestaande peil in de consumptie sector anderzijds. In Washington heeft John Foster Dulles vandaag in de Senaats-commis- sie voor buitenlandse betrekkingen Kaar het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mededeelt, is besloten de heffing op margarine met zes cent per kilogram te verlagen en op nihil te stellen. Deze verlaging van de heffing maakt het mogelijk met mede werking van de margarine-industrie en onder handhaving van de bestaande pro centuele marge van groot- en detailhan del de prijs van margarine met ingang van heden met twee cent per pakje van 250 gram te verlagen. Groot- en kleinhandel zullen zoals ge bruikelijk in dergelijke gevallen een fi nanciële tegemoetkoming ontvangen, ten einde de overgang naar de verlaagde prijs vlot te doen verlopen. Daar de heffing op spijsoliën en spijsvetten eveneens ver laagd wordt, kan ook voor deze produc ten met uitzondering van reuzel en rund- vet van binnenlandse herkomst, die niet aan heffing onderworpen zijn geweest, een verlaging van de prijs voor de con sument worden verwacht. Aan de groot- en kleinhandel in spijsolie en spijsvetten zal eveneens een restitutie worden ver leend. aangedrongen op een spoedige Ameri kaanse bekrachtiging der Parijse accoorden. Men verwacht, dat de Senaat deze verdragen reeds aan het einde van deze week geratificeerd zal hebben. De premier van Italië, Mario Scelba, is Maandag in de Amerikaansche hoofdstad begonnen met een serie be sprekingen met Amerikaansche rege ringsautoriteiten, die drie dagen in beslag zal nemen. De eerste bespreking was die met minister Dulles. Gistermiddag ontmoette hij op het Witte Huis president Eisenhower. Bij beide gelegenheden sprak Scelba over de betrekkingen tussen Oost en West. In Bonn verklaarde men gisteren, dat het Westduitse ministerie van bui tenlandse zaken op het ogenblik voor stellen uitwerkt voor een programma van een conferentie met Moskou Dat daarin naar Duitse inzichten een belangrijke plaats zal moeten zijn in geruimd voor de bespreking der kwes tie van de Duitse eenheid, kan met verbazen. Ook Adenauer heeft dat nog eens bevestigd in een artikel, dat vandaag in een regeringsbulletin is verschenen. Hij besprak daarin ook de verandering in de politieke wereld situatie als gevolg van de bekrach tiging der Parijse verdragen. Deze wijziging zou, aldus Adenauer, de Rus sische leiders er toe brengen hun hou ding te herzien. Doch over de gehele wereld moesten nieuwe politieke op vattingen worden ontwikkeld met be trekking tot het doen afnemen van de spanning tussen Oost en West. In politieke kringen te Parijs wordt opgemerkt, dat naar Franse mening een ontmoeting tussen de Grote Vier niet waarschijnlijk is vóór Juni of Juli. Daar de Russen bereid schijnen over de toekomst van Oos tenrijk te spreken, achtte men Wenen een geschikte plaats voor een derge lijke ontmoeting. In liet algemeen met 12,5 procent De minister van Verkeer en Waterstaat heeft de Nederlandse Spoorwegen ge machtigd hei tarief voor wagenladingen op 1 Mei a.s te verhogen. De verhoging be draagt in hel algemeen 12,5 procent. Het minimum per wagen wordt echter van 35 op 50 gebracht, teneinde dit meer in overeenstemming te brengen met de van de afstand onafhankelijke kosten per wagen. De overige in de tarieven opge- nomen minima pej wagen worden in de- zelfde verhouding verhoogd Teneinde de I vrachtprijzen per 100 kg., welke zijn op genomen in de vrachtprijstabellen, meer in overeenstemming te brengen met het mi nimum per wagen worden de vijf- tien en vijftientonsprijzen op resp. tenminste 42 cent, 37 cent en 32 cent per 100 kg. ge steld. Deze tariefverhoging houdt geen enkel verband met de eerlang in 'e voeren door gaande degressieve spoorwegfarieven voor producten -der E.K.S.G. Vliegtuigonderdelen als schroot verkocht De Britse auditeur-generaal heeft medegedeeld, dat ten gevolge van on juist gestelde instructies de Britse luchtmacht onderdelen van vliegtuig motoren als schroot heeft verkocht. Het duurde zes maanden voordat men de fout ontdekte. Inmiddels waren bij voorbeeld onderdelen ter waarde van meer dan 150.000 gulden voor honderd gulden van de hand gedaan. Op een ander depót werden onderdelen ter waarde van meer dan 700.000 gulden als schroot verkocht. De totaal-waarde van het niet-achterhaalde materiaal bedraagt ongeveer 1.350.000 gulden. In av vier Britse havens lag Maandag- schépe het werk °P een sroot aantal van o n Stil als £evolS van een staking staking^' 9000 havenarbeiders. De morgen in ^.^"pr«nkeIÜk Maandag- u -i crPool, waar ongeveer 4000 arbeiders on schepen het werk neerlegden. In de namiddag kreHGn cfo„„ nog enkele duizenden arbeiders en van 1600 havenarbeiders in Birkenhead op de andere oever van de rivier de Mer sey. Ook in Manchester legden toen 1200 en in Garston 450 arbeiders het Werk neer en volgens stakingsleiders z,al de staking zich nog uitbreiden tot e haven van Huil en mogelijk zelfs Londen. De staking is het hoogtepunt van een Conflict tussen twee vakverenigingen, kerfr?te "Transport and General Wor- Amai"ni°n" en de kleinere „National Union1- ated Stevedores and Dockers Hoewel we de 21ste Maart al gepas seerd zijn en enkele dagen ons al een voorproefje gaven van het zo begeerde warme voorjaarsweer, heeft de lente zich nog maar weinig weten te uiten.... Eén plaats is er echter, waar de fleur en geur van de lente zich in de puurste vormen manifesteert: in de kassen van de „Keukenhof". Onze fotograaf maakte hier een dichtbij-opname van een van de vele kostelijke tulpen, de „Dicarna". De kleur van deze bloem is geel-rood. De „Keukenhof" zal Donderdag voor het publiek worden opengesteld. v. Baron van der StraetenWaillet, die wordt genoemd als de opvolger van de heer E. Graeffe als ambassadeur van België in ons land. De heer Graeffe zal een dezer dagen naar België terug keren in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. (Van onze redacteur) De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid is. dit is uit be ■'••hlen van de laatste tijd wel gebleken, aan het zoeken naar een middel, om te kunnen ingrijpen ingeval zieb tussen zjekenrrndsorganisa- ties en groepen van medewerkers dusda nige moeilijkheden voordoen dat neze op een conflict uitlopen. Met te meer ijver wordt hiernaar gezocht, nu het uitvaar digen van een prijsbeschikkirig don Eco nomische Zaken als onaanvaardbaar door de Hoge Raad is verworpen Het was ons bekend dat minis te' Suur hoff een voorontwerp van wet had ge maakt. waarin enige bevoegnhedetj waren vastgelegd, welke hij zich z?)f gaarne zag tuebedeeld. om daarmee (n geval van nood te kunnen ingrijpen Dit vooront werp van wet was echter nog met voor publicatie bestemd. Het blijkt echter, dat dit voorontwerp reeds in breder kring versoreid was en de Tilburgsche Courant heeft Vrijdag de tekst ervan gepubliceerd, waarop uitvoe rige commentaar is gevolgd Wij achten ons dan ook gerechtigd tot publicatie van de inhoud van dit voorontwerp over te gaan. Dit voorontwerp van wet bepaalt, dat voor de volgende groepen van medewer kers. tw. huisartsen, specialisten apothe kers. tandartsen en vroedvrouwen een college van arbitrage woixit ingesteld, „waaraan de gezamenlijke ziekenfonds organisaties en de desDett effende door onze minister voor de toepassing van deze wet erkende organisaties van mede werkers gezamenlijk een pa, -ijen bindende beslissing kunnen vragen meien zij geert overeenstemming kunnen bereiken over de honorering voor Ie Oenapdeung van verplicht- en vrijwillig-ver'-kerden" Het ontwerp geeft dan voorschriften over de samenstelling van hei cohege van arbitrage. Een volgend artikel bepaalt, dat indien een Algemeen Ziekenfonds naar het oor deel van de Minister niet in staat is tot het waarborgen van geneeskundige ver zorging aan alle of een deel van zijn ver plicht-verzekerden. tengevolge van de omstandigheid, dat dit ziekenfonds niet beschikt over een genoegzaam aantal medewerkers, hebben deze verzekerden in stede van recht op geneeskundige ver zorging recht op een volledige of gedeel telijke vergoeding van de door hen ge maakte werkelijke kosten. „Onze minister stelt de hoogte van de vergoeding vast." Voorts kan volgens lief ontwerp de mi nister „voorschriften geven met betrek king tot de bedragen, welke van een ver plicht-verzekerde en van een vrjjwillig- verzekerde voor geneeskundige verzor- zorging ten hoogste mogen worden be dongen of aanvaard indien personen of instellingen, die geneeskundige verzor ging verlenen en die niet als medewer kers zijn verbonden aan het Algemeeiv Ziekenfonds waarbij deze verzekerden zijn aangesloten, bedragen in rekening brengen, welke naar het oordeel van onze minister onredelijk moeten worden ge acht." a (telefonisch van onze Parijse correspondent) PARIJS, hedenmorgen. De door Poli jade voor gisteren geproclameerde winkelstaking is te Parijs op een volslagen mislukking uitgelopen. Daarentegen werd de door de Poujadisten in het Velodrome d'hiver belegde meeting door tienduizend mensen bezocht. In de provincie is het stakingsparool zeer verschillend opgevolgd. Over het algemeen werd in de grootste plaatsen in het geheel niet, in sommi-e kleine plaatsen gedeeltelijk gestaakt. Poujade zelf sprak gisteren te Gre noble, waar hij opnieuw de medewer king der middenstandsverenigingen en van de boeren inriep. De georganiseer de middenstand, onder leiding van de heren Gingembre en Millot blijven echter zeer tegen Poujade gekant, evenals de arbeiderssyndicaten, die voorstanders zijn van de stichting van coöperaties voor de detailhandel. Men krijgt sterk de indruk, dat de wilde Poujade-beweging haar hoogte punt overschreden heeft. In elk geval doet zij minder haar invloed op de parlementsleden gelden. Dit is vooral gisteren aan de dag getreden, toen de Kamer het voorstel tot wijziging der belastingwet in behandeling nam. Tegen alle verwachting in ving het debat, dat twee dagen zal duren en waarvoor een veertigtal sprekers zijn ingeschreven, in grote kalmte aan. Zulks is mede een gevolg van het feit, dat de Parijse verdragen nu definitief zijn aanvaard. Een nieuwe toestand is zodoende ingetreden. Het blijkt nu wel hoe vele tegenstanders dezer tractaten voornamelijk geleid werden door de vrees dat een. zelfstandig Duitsland een zeer gevaarlijke concurrent zou worden voor de Franse economie. Het inzicht dat de Franse economie een grondige verandering zal moeten ondergaan heeft zich nu alom verbreid en daarom heeft de heer Paul Reynaud gisteren zulk een diepe indruk ge maakt toen hij beweerde, dat de agi tatie tegen de belastingdruk in de eco nomische constellatie zijn oorsprong vindt, met name in het feit, dat er -o grote welvaartsverschillen bestaan tus sen de verschillende departementen, Dit is zo erg, dat 30 van de 90 Franse departementen twee derde deel van de belastinggelden opbrengt! De be weging Poujade heeft dan ook voor namelijk succes in de departementen, die economisch het meest achterstand hebben. Daarom wil de heer Pflimlin dan ook een belastingvermindering teweeg brengen met middelen, die uiteindelijk verder kunnen De kardinaal-primaat van Polen, Wyszynski, bevindt zich volgens radio- Vaticana op 't ogenblik weer te War schau. Na zijn arrestatie werd hij in dertijd in 'n gevangenis in Pommeren ondergebracht, waar hij een ernstige longziekte opliep. Hierop werd de kar- buiten de werknemers geheel naar een der best ingerichte ziekenhuizen ter plaatse overgebracht, waar hij een operatie onderging a zijn herstel werd hij niet naar de gevangenis teruggestuurd, maar naar Warschau vervoerd, waar hij thans in i<T'vn(Vr0ejere bisschoppelijke paleis woont, onder voortdurende politiebe waking evenwel. Premier Sir Winston Churchm u monument op te richten voor gisteren het Lagerhuis voorgesteld een George maar gaf geen enkele ^roemde liberale voorganger, David Lloyd tredenanwriizing over mogelijke plannen om af te Vele commons hadden al voorspeld, dat denking van Lloyd George's tiende sterfdas redevoering die Churchill ter her- schijnlijk Churchill's zwanenzang zou worden u Lagerhuis zou voeren, waar gelegenheid voor. Het was er althans een unieke Het Lagerhuis zat gistermiddag extra vol en was k - hoe dan ook: de grijze premier hield zich in zijn sneprv«nd.f-r aandac'htig- maar minuten duurde, strikt bij zijn onderwerp. En ofschoon hi* ie nog geen vdf^en Wll7D >7111-1 nno+An'oclio tdlont +0*1 fnnn cnrnirl rl n wijze zijn oratorische talent ten toon spreidde, verraaddp'ix—de gebruikelijke zondere emotie. ln mets een bij- Zonder verder praten heeft het Lagerhuis Churchill's voorstel aansP er dus een monument komen voor de liberale leider uit de Eerste°w6n' i5° oorlog, van wiens kabinet Churchill vroeger deel uit heeft gemaakt en metwiè huidige premier meer dan 40 jaar in nauw contant heeft gestaan. (Van onze correspondent) BRUSSEL, Maandagavond In alle steden en dorpen van België zal over die twéémaal verboden en toch gehouden betoging van Zaterdag 3.1- van de katholieken van dit land nog lang worden nagepraat. En nog lang ook zal men lachen om de mis rekening van burgemeester Vande- meulebroeck die, met zijn bekend ver bod, van zijn stad figuurlijk een nieuw Troje heeft gemaakt, waarin, de dui- zenden gendarmen en politieagenten ten spijt, het paard (in verscheidene, moderne versies) werd binnengehaald. Men had gemeend, dat men kon vol staan met in en om de stad eer. drie dubbele veiligheidsgordel te leggen om die ongewenste katholieken er buiten te houden. En, dit zij toegegeven, zon der effect is die gordel niet geweest. Maar men had buiten de waard ge rekend. Die „waard", dat waren de Belgen zelf. Terwijl overal in Brussel en Brabant de ordebewaarders werden opgesteld om niemand door Van Acker's IJzeren Gordijn te laten glippen, waren er al duizenden betogers binnen de muren van de goede stede der heuigen Michiel en Gudula. Onder de allereersten, die in de „verboden stad" wisten door te dringen waren enkele duizenden mijn werkers, boeren en dokwerkers, alle maal potige heerschappen, die zichzelf schenen te hebben voorgenomen er voor te zorgen, dat de manifestatie niet door provocateurs of rode knokploegen gestoord zou worden. Alléén reeds hun aanwezigheid schijnt deze laatsten op eerbiedige afstand te hebben gehouden. Daarnaast waren nog vele anderen reeds vóór Zaterdag in Brussel aange komen, om er „de vrijheid te kiezen'4. Allerlei listen werden aangewend om deze stad te bereiken. Leuvense stu denten lieten zich in lege biertonnen op een bierwagen binnensmokkelen, daarmede eens temeer het bewijs leve rende, dat wijsheid en gerstenat samengaanEen half dozijn Sinjo- ren kwamen uit hun Scheldestad als zakenlieden per helicopter en landden op de helihaven van de Groendreef tussen een bataljon gendarmen, van waar ze maar een honderdtal meter te voet moesten afleggen om zich bij de betogers aan te sluitenUit Wal lonië waren twee mannen en twee vrouwen in zware rouwkleren en met een rouwkrans bij zich, per auto onge hinderd al de controles langs de weg gepasseerd. Want wie zou de euvele moed hebben gehad, het een treurende familie met irriterende pasformalitei ten nog pijnlijker te maken? Er werd tijdens een van die optoch ten, want er waren er wei tien tegelijk, die zich als slangen overal doorheen kronkelden, op een gegeven ogenblik een zonderlinge partij voetbal ge speeld. Telkens als gendarmen traan gas- en rookbommen tussin de menig te wierpen, maakte deze ruimte en werden die bommetjes met de voeten naar de gendarmen teruggeschopt. Niet alle manifestanten namen met engelachtig geduld klappen met de matrak of de blanke sabe) m ontvangst. Men vertelt, dat een reus van 'n kerel, een boer uit de Vlaanders wiens harde kop met de matrak van een Brussels politieagent had kennis gemaakt, in minder dan geen tellen zijn belager als een vlieg tegen de grond nad geknokt. Een tweede agent kwam aanzetten Ook die werd niet door de ooer gelust, die hem eveneens buiten westen sloeg Nu rukte een heel piket witte helmen van Mijnheer Vandemeu.ebroeck aan. Als een nieuwe Jan Brevdel zwaaide de boer zijn stevige armen als maaien de molenwieken in het rond Van de zes agenten die zich met hem bezig hielden, gingen er nog drie tegen de asfalt van de boulevard. Waarom hem ook lastig vallen voor de teer, dat hij eens naar Brussel kwam? Vermoede lijk denkende dat, zoals oij Samson, de kracht van die reus in zijn haren zat, grepen de agenten, voor de ge legenheid zoiets als Brusselse Philistij- nen geworden, ook al was er geen Delila in de buurt, hem bij zijn weel derige haardos. Anderen pakten hem bij de armen en de benen en wisten hem eindelijk te overmeesteren Toen zij deze exponent van de Vlaamse spierkracht' gevankelijk wegvoerden, kreeg hij een verdiend „open doekje" van de hoogst geïnteresseerde toe schouwers van deze kosteloze en in alle opzichten geanimeerde partij catch. In alle toonaarden riepen de katho lieken tijdens hun betoging (waarvan de socialisten inmiddels ofticiee! „met genoegen" het „falen" heoben vastge steld dat zij niet van dictatuur wil len weten, vanwaar die ook zou komen en dat zij het volle pond van hue rech ten opeisen. Aan de hoofdstad hebben zij tevens ook het bewijs van hun een heid gebracht, en er de vrijheid van pacifiek betogen gered, die in de Grondwet staat ingeschreven Zoals wij reeds schreven, is er ech ter met klem geprotesteerd tegen het feit, dat de minister-president vóór, gedurende en na de betoging censuur op de radio zou hebben uitgeoefend door naast de speaker een gedelegeer de van zijn kabinet te plaatsen die een door de regering geredigeerde tekst deed voorlezen en waarin ijskoud werd gezegd, „dat de betoging der katholie ken een mislukking was" Het comité van de Belgische vereniging der radio pers heeft naar aanleiding daarvan officieel laten weten, dal zich in de nieuwsdiensten van de nationale radio- omroep „betreurenswaardige Na afloop van een Maandag ge houden langdurige kabinetsvergade ring heeft de minister van binnen landse zaken de volgende verklaring tegenover de journalisten afgelegd: „De regering stelt met voldoening vast, dat de orde op 26 Maart volledig ge handhaafd bleef dank zij enerzijds het vastberaden en tactvol optreden van rijkswacht en politie, anderzijds door het begrip der bevolking, dit zich niet liet misleiden door herrieschoppers. De regering geeft uitdrukking aan haar verlangen de schoolkwestie op vreed zame wijze te regelen en doet hiertoe een beroep op het vertrouwen en het gezonde verstand der Belgische open bare mening, die de regels van de parlementaire democratie eerbiedigt". Vrijwel alle arrestanten zijn inmid dels vrijgelaten. Minister Vermeylen deelde daarover nog mede, dat 34 personen ter beschik king van de justitie zijn gesteld, van wie er 17 in arrest blijven. Volgens rapporten, die de minister heeft ont vangen, bevonden zich Zaterdag onge veer 17.000 demonstranten in het cen trum van Brussel. Volgens rapporten van katholieke zijde waren het er 70.000 tot 100.000. ,Het ts geenszins mijn bedoeling", zo verklaarde de mi nister, wie dat verschil ook wel niet ontgaan zal zijn, „te beweren dat er geen manifestanten zijn geweest maar ik herhaal, dat de voorgenomen pro test-optocht gestrand is op de politie- cordons". de Franse economie ontwikkelen. Vandaar dan ook dat de regering de bijzondere volmachten gevraagd heeft. De regering heeft de fractieleiders van de meerderheid tot overleg be reid gevonden. Het lijdt dan ook geen twijfel of de regering zal in de komende nacht met een flinke meer derheid de door de heer Pflimlin ge vraagde volmachten bekomen. De procureur-generaal bij de Hoge Raad concludeerde heden tot verwerping van het cassatie-beroep van de 38-jarige Berkelse arts J. F. A. M. O., die door het gerechtshof te 's-Gravenhage wegens moord op zijn echtgenote is veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf. De Hoge Raad zal arrest wijzen op 3 Mei a.s. Een koudegolf heeft in de afgelopen dagen in het Noord-Oosten van de V. S. aan 36 mensen het leven gekost en aan de landbouw een schade van naar schatting 50 millioen dollar toege bracht. In de staat New York is veel sneeuw gevallen. Zondag waaide de sneeuw hier en daar op tot lagen van drie of vier meter dik. Op verscheidene wegen en spoorlijnen was het verkeer onmogelijk. De rivier de Niagara Is bevroren. Door drijvende ijsschotsen dreigt schade te worden toegebracht aan de electrici- teitscentrales bij de grote watervallen. Een uur rijdens van Quebec in Cana da is Zondagnamiddag een personen trein ingesneeuwd. Er zijn 150 reizigers in de trein. Een conducteur heeft zich een weg door de sneeuw moeten banen om hulp te halen. Gisteren is een hulp ploeg met motorsleden uitgetrokken. Een andere trein is inmiddels ook te hulp gezonden. Personeel en passagiers schepten sneeuw voor de verwarmings inrichting. om een censuur in te stellen, wordt gezegd: „De leden van het comité van de Belgische vereniging dei radiopers, tot welke politieke overtuiging zij ook behoren, komen op tegen deze beslis sing, welke de vrijheid van bericht geving en de beroepseer van de radio- journalisten aantast. Zij doen een be roep op de algemene Belgische pers feiten 1 bond om zich bij deze protestverkla- hebben voorgedaan". Over het besluit 1 ring aan te sluiten".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1