Defensie groot werkgeefster voor onze industrie Rel uit onkunde? Overzicht Tweede Kamer Be van ma ven Houdt een dag wij voor Bf Vier kievitseieren voor de Koningin Na 1957 vallen meeste orders wee Gedupeerde bewoners van de Vijzelstraat DONDERDAG 31 MAART 3955 PAGINA 3 Pensioenen oud-Indisch personeel Over hulp nan achtergebleven gebieden opent weer zijn poorten op 2 April 4 uur n.m. In de Labourpartij 31 MAART 1945 Beroep op H. M. de Koningin uiterst belangrijk moment in de ge schiedenis van Europa, een belangrijke stap naar versterking van het Westen en daardoor ook voor het behoud van de vrede en ter bevordering van de Europese eenheid. Bij de replieken kwam nog een amen dement van de heer Van der Goes van Naters (P.v.d.A.) aan de orde, dat van zuiver juridische aard was. De heer Van der Goes vond het namelijk op grond van artikel 64 van de Grondwet nodig niet de overeenkomst goed te keuren maar de toetreding tot de overeenkomst. Minister Beyen nam dit nog niet over, omdat hij ook de overeenkomst zelf toch liever goedgekeurd wilde zien, waarop de heer Van der Goes van Naters zijn amende ment aldus wijzigde, dat de overeen komst werd goedgekeurd én de toetre ding daartoe. Waarop minister Beyen het amendement overnam Behandeld werd tenslotte nog het wets ontwerp Vaststelling van een regeling ten aanzien van de Stichting tot verzor ging en afwikkeling van pensioenaange legenheden betreffende gewezen over heidspersoneel van Indonesië en hun na gelaten betrekkingen" Het betreft hier. zoals minister Bee! na ei.kele algemene beschouwingen opmerkte, de vorm van een Stichting, die de pensioenverplich tingen, waaraan in Indonesië de basis is ontvallen, heeft overgenomen mét de overgedragen kapitalen, waarbij uit 's Rijks kas wordt gesuppleerd om te voorkomen, dat vóór het jaar 2000 wanneer men meent, dat deze verplichtin gen zullen zijn beëindigd deze fondsen zouden zijn uitgeput. De vorm van deze Stichting, die hier wettelijk wordt vastgelegd, is een stabi lisatie van wat repds enkele jaren ge leden tot stand is gekomen Op verzoek zegde minister Beel toe te zullen trachten met zijn ambtgenoot van Financiën een samenvattende nota te ver vaardigen betreffende de rechten van de fondsen, de nabestaanden enz. Hij wilde ook het verzoek in overwe ging nemen de deelhebbenden in het be stuur der Stichting te doen vertegen woordigen. Minister Van de Kieft verklaarde nog, dat de Ned. Staat deze pensioenen vol ledig garandeert. Hierna werd het wetsontwerp z.h.st. aangenomen. F. S. De Nederlandse Jeugd Gemeenschap en de Nederlandse Studenten Raad beleggen op 18 Juni a.s.. zeer waarschijnlijk in de Pieterskerk te Leiden een grote bijeen komst voor Nederlands teugd en jonge ren Onderwerp van bespreking zal dan zijn de hulpverlening aan de achtergeble ven gebieden. Uit alle delen van het land zullen dele gaties worden aangewezen om aan deze samenkomst deel te nemen De organisatoren hebben H.M. de Ko ningin bereid gevonden om op deze ver gadering te spreken over de dringende noodzaak van die hulp. Madurodam, de ["V li^lfciji ft wondere wereld- stad in miniatuur, «zW» rond millioen bezoekers ont- ving, gaat op 2 April weer open. Gunt Uzelf een vrije dagin onze stad zonder zorgen, waar sprookjes werkelijkheid wer den. U kijkt Uw ogen uit, de uren vliegen er om. In Madurodam vindt U alles: van vroeger eeuwen tot het jongste heden. Architectuur, ro- &&rr, mantiek en hyper- vöÈAo. moderne technische installaties in vol JIBii bedrijfl Een droom- stad. een unicum van technisch vernuft, (JSmi De nationale bestuursraad van de Britse Labourpartij heeft gisteren be sloten, 't rebelse lid van de likervlcu- gel, Aneurin Bevan, niet uit de partr te zetten. De raad aanvaardde Bevan's verzekeringen, dat hij voortaan zich zou houden aan de officiële partijpoli tiek van Labour. In het besluit van het bestuur wordt „met drastische maatregelen" gedreigd voor het geval zich :n de toekomst weer moeilijkheden zouden voordoen. Volgens zegslieden uit parlementaire kringen heeft Bevan dit „uitstel", zoals zij het noemen, te danken aan Attlee. Bevan blijft voorlopig van het werk van de Lagerhuis-fractie uitgesloten, zodat hij dus thans zitting heeft als on afhankelijk Labourafgevaardigde. Na verloop van tijd kan hij echter verzoe ken weer tot de fractie te worden toe gelaten. r> Dinsdag zijn voor het eerst van dit jaar kievitseieren aan H M. de Koningin aan geboden. Twee werden aanga,x#dfer door de heer G M. Men ting uit Moireren, die de eieren 's morgens had gevonden Een ei werd s avonds op Soestdijk be*.orgd door de heer W. Maas uit Son en Brengel die dit enige uren te voren had gevonden. Het vierde ei kwam van de heer De Water uit Leusden. drag te veel pessimisme was ontstaan ten aanzien van de Europese integratie. Men neemt namelijk aan, dat de Fransen niet bereid zouden zijn tot supranationale samenwerking in algemeen-economische zin. De minister zag symptomen van wijzigingen in het Franse standpunt, er zijn stemmen voor een integratie in be paalde sectoren en minister Beyen vroeg zich nog wat voorzichtig af of dit mis schien geen reden zou zijn om weer eens met de Fransen te gaan praten. Hij zeide zelfs te overwegen of een voorstel geen zin zou hebben, dat de landen voor ,de vraag zou stellen of zij integratie in supranationaal verband niet onder het oog moesten zien. De suggestie van de heer Blaisse (K.V.P.) of men, nu er geen bereidheid blijkt te bestaan tot supranationale sa menwerking, geen plannen zou moeten maken voor prae-integratie, ondersteunde de minister niet. Hij geloofde niet. dat men met prae-integratie iets zou kunnen bereiken. Bovendien konden volgens hem de moeilijkheden alleen in supranationaal verband uit de weg worden geruimd. Minister Beyen noemde het aanvaar den van deze accoorden tenslotte een legenheid wordt gesteld aan deze inter nationale concurrentie mee te doen. Voor waarde daartoe is, dat tijdig bekend is om welke artikelen en in welke aantallen het gaat, wat de specificaties en wat de leveringstermijnen zijn. Een internationale consultatie omtrent de behoeften, de productie-programma's en productie-mogelijkheden, bij het over leg waarvan de industrie zelf in sterke mate dient te worden betrokken, zal on getwijfeld tot een vrijwillige correlatie van de productie en wellicht tot een samenwerking kunnen leiden. eieren, doch alleen voor de kinderen beneden vier jaar. EEN PAASEI: J 7.—! Herinnert U zich de beruchte zwar- te-marktpriizen nog? In Rotterdam deed één hectoliter aardappelen f 1000 en een (clandestien) Paaseitje kwam toen op 7 te staan. Wanneer U zo gelukkig was een mud tarwe in huis te krijgen, dan diende U daarvoor 2000 neer te tellen. Zo gingen we tien jaar geleden de Paasvreugde in: honger in West-Ne derland. nog en' ele uitdagende zwart handelaars-feesten, de oorlog op weg naar het naderende einde verscherpt optreden van de „Grüne" en alleen n, P ^eed eigenlijk nog 'even En tóch werd hef weer Pasen, een Bevrijdingsfeest van hogere orde dan die andere bevrijding, die te komen stond. „Zalig Paasfeest" kon men elkander toewensen met recht en met reden: het „Vrolijk Pasen" klonk toen eigen lijk als een wanklank. Het comité van gedupeerde bewoners van de Vijzelstraat heeft aan H. M. de Koningin een telegram van de volgende inhoud gestuurd: „De door de instorting in de Vijzelstraat te Amsterdam gedupeerde bewoners bren gen onder Uw aandacht, dat tot nu toe geen enkele instantie ook maar enige hulp heeft geboden en da» verscheidenen van hen op korte termijn geen onderdak meer hebben en ook financieel dringend hulp behoeven".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 3