Eerste Kamer niet enthousiast over regeling cadeaustelsel Ouders geven mening over huiswerk Internationale suikerexpositie in de R.A.I. Madurodam uit winterslaap ontwaakt DE GOUDEN PIJL f VONDST in 'T ZOEKLICHT IVas bijna beangstigend ROTTERDAMSE GRAANMARKT Niet voor smulpapen.... RADIO PROGRAMMA Bij na alle fracties verdeeld in voor- en tegenstanders Bouwen met halve premie Nederland en de Duitse toeristen Haarlem zette bollentijd feestelijk in IN-en UITVALLEN Voor jonge kinderen niets; voor ouderen vrij week-end 7 Neus Vele belangrijke aan winsten ZATE! ZATERDAG 2 APRIL 1955 PAGINA 3 Minister Donker heeft het gedaan Vlaggen van 30 landen begroeten toeristen HONGERSNOOD IN NEPAl. VERBETERDE VRAAG VOOR SPOEDIGE MAIS, GERST HAVER en jmilo Lagere school PRINSES WILHELMINA ONTHULT STANDBEELD VAN „TANTE RIEK" Applaus of gefluit t Eerste suikerbieten Zwaartepunt PRINS KWAM WISSEL BEKER BRENGEN Voor vliegers van basis L eeuwarden U.L.O. TIEN JAAR STICHTING VAN DEN ARBEID B.M.R.S. B.M.R.S Stel een H UISONDER WIJZER aan! door SELWYN JEPSON TELEVISIE Uit het zojuist verschenen verslag van de Eerste Kamer blijkt, dat daar ■weinig enthousiasme bestaat voor het wetsontwerp tot regeling van het cadeaustelsel. De meningen over het ontwerp bleken aanmerkelijk uiteen te lopen en in vrijwel alle fracties waren naast voor- ook tegenstanders te vinden van de voorgestelde regeling. Een zeer ernstig bezwaar vonden ver schillende leden dat ieder quantitatief gegeven omirent de omvang van net cadeaustelsel ontbreekt. Vast staat, dat de industrie tegen dit wetsontwerp is en dat aan tal van middelgrote en kleine bedrij ven 'n zeer waardevol reclamemiddel ont houden wordt in hun strijd tegen de grote bedrijven. Eveneens staat vast. dat er van de zijde van de consumenten al bijzonder weinig aandrang is om tegen het cadeau stelsel op te treden. De middenstand, die de grote belanghebbende bij dit ontwerp is, is onderling verdeeld Naar de mening van de hier aan het woord zijnde leden is aan de bezwaren van de industrie wel bijzonder weinig aandacht besteed, terwijl de nadelen van het cadeaustelsel voor bepaalde midden standers zeer sterk zijn geaccentueerd. De gegevens om te kunnen beoordelen, of de voordelen van dit wetsontwerp voor een gedeelte van de middenstand de nadelen voor andere bedrijven overtreffen ontbre ken bovendien. Zij achtten het bijzondei bezwaarlijk wetsbepalingen, waarop straf sancties staan, in te voeren, die van een zodanige vaagheid zijn, dat het aantal grensgevallen, waarbij men geheel afhan kelijk zal zijn van het persoonlijk oor- deei van de rechter, bijzonder groot zal Z^Naar van de zijde van verscheidene andere leden werd opgemerkt, kon een aantal hunner eveneens weinig gevoelen voor de voorgestelde regeling. Zij vrees den, dat door deze soort van maatregelen de ordeningsgedachte in discrediet wordt gebracht. Er moet enige ruimte blijven voor een vrije ontwikkeling van de ver houdingen in het bedrijfsleven en van de persoonlijke verantwoordelijkheid. Bij au laatste dachten deze leden voora. aan de consumenten. Een aantal andere leden van de groep, waartoe de laatstelijk aan het woord zijn de leden behoren, kon zich daarentegen in het algemeen met de grondslagen van het ontwerp wèl verenigen. Zij SinSer' daarbij uit van de overweging dat net cadeaustelsel de consument in de mees. doelmatige besteding van zijn inkomen bemoeilijkt. Ook achtten zij het uitgangs punt van de regering, t.w. dat het ontwerp strekt tot het handhaven van een ordeli^ economisch verkeer, aanvaardbaar. Dit houdt in, dat slechts die vormen van het cadeaustelsel verworpen dienen te wor den. die niet te rijmen zijn met een nor male concurrentie Van de zijde van verscheidene leden merkte een aantal hunner op. dat zich hierin partij te stellen een verre van ge makkelijke taak is. Tndien bij de uitvoe ring van een wetelijke regeling, als in dit ontwerp van wet voorzien, de voor waarde dat er inderdaad van een mis bruik sprake is, in het oog wordt gehou den, konden zij zich met de strekking van het wetsontwerp verenigen. In zoverre d'. wetsontwerp echter de, uit de considerans te lezen, strekking heeft het cadeaustelsel tot zo gering mogelijke proporties terug De huisvestingsvoorschriften zullen soepeler worden toegepast ten aanzien van woningen, die gebouwd ajn de zogenaamde halve rljkspremie. Toekom stige bewoners zullen slechts aan de eis behoeven te voldoen, dat ze een werk kring in Den Haag hebben. Tot nu toe is voor circa 50 in Den Haag te bouwen woningen de halve rijkspremie aange vraagd. Het gemeentebestuur hoopt, dat zijn houding ertoe zal bijdragen, dat dit aantal aanzienlijk wordt vermeerderd. te brengen, gevoelden zij zich vooralsnog bezwaard om hun stem er aan te geven Een aantal andere leden van deze groep verklaarde te onderschrijven de door de regering in de Memorie van Toelichting gegeven motivering der voorgestelde rege ling. Hiermede wilden deze leden geens zins hebben gezegd, dat zij elke vorm van reclame tot stimulering van de omzet als ongewenst en ondeugdelijk zouden wensen te qualificeren. Enig bezwaar hadden sommige leden tegen de vele uitzonderingen, welke worden toe gestaan en in de praktijk tot moeilijk heden aanleiding zullen kunnen geven In dit verband wilden zij vooral wijzen op de grote onzekerheid, die wordt ge geven over de vraag, wat kleinigheden van geringe waarde zijn Zij vroegen zich af. of het niet juister ware geweest, in dien hier een maximum-percentage was opgenomen ten opzichte van het hoofd artikel en een maximum geldswaarde van het cadeau-artikel. Enige leden merkten op, dat het wets ontwerp er toe strekt, een overspanning van het cadeaustelsel in de toekomst te vermijden en een tegen elkaar opbieden van ondernemingen in dezelfde bedrijfs tak te voorkomen. Wordt de wet op niet- excessieve en milde wijze toegepast, dan kan het nadeel voor producenten van cadeau-artikelen binnen zekere perken worden gehouden. Geleidelijkheid bij het geven van vrijstelling kan hiertoe ook medewerken. Minister Donker heeft, naar opvatting van het Westduitse weekblad „Die Deut sche Zukunft" de Duitsers nog 'n duide lijke vingerwijzing gegeven, dat zij ter gelegenheid van de Nederlandse bevrij dingsfeester) geen gaarne geziene gasten in Nederland zijn. Anders dan vele an dere Westduitse bladen, die met een ze kere tact aan hun lezers voorgehouden hebben, dat de dagen der bevrijdingsfees ten niet de meest geschikte zijn om een tulpentoch t naar Nederland te onderne men, beroept het genoemde weekblad zich op een verklaring van minister Don ker in de Eerste Kamer, dat hij geen grond ziet voor het verlenen van gratie aan de nog in Nederland gevangen ge houden Duitse oorlogsmisdadigers He' blad merkt daarbij op: „deze onverzoen lijkheid van de minister laat de con clusie toe. dat ook de Nederlandse open bare mening niet geneigd is te vergeten. Daarom lijkt de raad aan Duitse staats burgers om in de komende weken en maanden van de bevrijdingsfeesten Hol land niet te bezoeken, alleszins waard ter harte genomen te worden". „Die Deutsche Zukunft" is een weekblad van de liberale partij in Noordrijnland Westfalen. Ter gelegenheid van de opening van de bollentijd, waarin weer vele duizenden toeristen in Haarlem worden verwacht, heeft de stichting „Haarlems Bloei" gis teravond muziekcorpsen door de stad la ten trekken en lichten laten ontsteken van het op het Houtplein opgerichte licht- monument en de historische gebouwen De Haarlemse urgerij toonde grote be langstelling voor de inzet van de feeste lijkheden en was in groten getale naar het centrum getrokken. Winkeliers hebben bijzondere aandacht besteed aan hun etalages. Om ongeveer zes uur kwamen bloemen meisjes, die in de komende weken in totaal 100.000 voorjaarsbloemen aan toe risten zullen aanbieden, op het Stations plein bijeen om de vlaggen van dertig landen te hijsen. De vlaggen blijven daar tot September wapperen als groet aan toe- .risten. die uit het station komen Het Frans Halsmuseum zal gedurende de komende zes weken ook des avonds ge opend zijn. voor een speciale verlichting van meesterwerken is gezorgd. Op de zol derverdieping van het museum worden marionettenvoorstellingen gegeven door Vermeyre en Boschma. Gisteravond is in tegenwoordigheid van de Haarlemse raadsleden de eerste voorstelling gegeven. WE BLEVEN het maar herhalen, daar offer van een hersenspoeling is geworden, in Hong Kong „We zijn vervuld van Over de techniek er van verkeert men schaamte en spijt", zeiden ze „om nog in het duister. Maar het Amerikaan- hetgeen we het edele volk van Chn.a se oppercommando, dat het nodige ger hebben aangedaan We waren spionnen, leerd heeft uit de èrvaringen, in Korea willen echter naar het vaderland terugke- °Pgedaan. neemt ^eeds maatregelen om ren als eerlijke mensen. We willen goed- de soldaten tegen de gevaren van h maken, wat we misdaan hebben". spoeling en andere communistische Ze herhaalden dit telkens weer, ook daden tegen de menselijke geest te wape- tegen de reporters, die hen voor hun neJ}- vertrek naar de Verenigde Staten inter- Dit is uiteraard lang geen gemakkei j viewden taak. En voor het moment ziet men in net Het viel de reporters op, dat twee ge- Pentagon geen andere mogelijkheid, om studeerde mensen steeds hetzelfde en in voorkomen, dat soldaten en officieren, dezelfde bewoordingen herhaalden. En wanneer ze door de communisten ge- met de ondertoon, welke de communis- vangen genomen zijn, waardevolle ge- ten in hun propaganda leggen en die is Sevens prijsgeven dan de stelling te pro- afgestemd op de primitieve denkwijze der pageren, dat het beter is, te sterven Aziatische massa. z'?|? over te geven Het was bijna beangstigend, vonden de De communisten hebben in Korea dui- reporters, voor iemand als dr Bersohn. delijk bewezen, dat het vaak erger is in een zeer bereisd man en Mrs Rickett, een hun handen te vallen, dan de dood op het Er heerst hongersnood in Nepal, een der weinige Aziatische landen, waar dit zelden voorkomt. De hongersnood zou voornamelijk het Oostelijk deel van het land teisteren, waar tweedui zend boeren hun haardsteden hebben verlaten en op weg zijn naar Katman- doe, de hoofdstad. De overstromingen van het vorige jaar zijn de oorzaak van de ernstige toestand in de voedselvoorziening. Het Kath. Onderwijzers Verbond en de Kath. Bond' voor het Gezin hebben twee enquêtes gehouden over het huiswerk- vraagstuk; het K.V.O. onder de onder wijzers, de Katholieke Bond voor het Ge zin onder de ouders. De uitslag van de enquête onder de ouders is thans bekend. De vragen zijn door 202 gezinnen beant woord en hebben dikwijls verrassende antwoorden opgeleverd. Zo is gebleken, dat 110 van de 160 ouders van kinderen op de lagere school bezwaar hadden tegen huiswerk, maar dat eveneens 110 ouders er toch wei voordeel in zagen. Voor U.L.O. en het middelbaar onderwijs lig gen de. verhoudingen geheel anders. Daar dame met een heel behoorlijke opleiding, die samen met haar man met een speci ale culturele opdracht naar China was ge stuurd, schier mechanisch te horen spre ken Bijna beangstigend spraken dan ook spoedig van „hersen spoeling". Deze twee mensen waren zich- '.elf niet meer. vonden ze Het waren om slagveld te vinden Zich overgeven bete kent, zich bloot stellen aan de ergste li chamelijke en geesteiijke martelingen... Het wordt de Amerikaanse soldaten, die naar overzee worden gestuurd, nadrukke- De reporters "jk ingeprent: Liever sterven dan gees telijk vermoord te worden. De dood valt te verkiezen boven het verraad aan het vaderland en de dierbaren daar. waar- zo te zeggen geestelijke automat™, die da communisten met hun hersenspoe- niet zelfstandig meer konden denken. Het geval Bersohn-Rickett heeft weer eens de aandacht gevestigd op de afschu welijke communistische practijken, waar van hun gevangenen het slachtoffer wor ling hun gevangenen brengen. Men moet in dit verband de maatre gel zien, dezer dagen door de leiding van de Amerikaanse troepen in West-Duits- land genomen. Vijfduizend geestelijk min- (Van onze Amsterdamse redactie) De derde internationale suikertcntoon- stelling, die van 15 tot 26 April in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam wordt ge houden. zal allerminst een aaneenschake ling van zoetigheden vormen een diepe teleurstelling voor smulpapen maar draagt voornamelijk een industrieel ka rakter. Deze vak-expositie heeft ook bui ten onze grenzen een grote faam gekre gen. Uit meer dan 60 landen, waaronder Saoedie Arabië, de Philippijnen, Indo- drijf worden gesteld, dit ten gerieve van de „leken" in het vak. Een deel van de stands is gewijd aan de vakliteratuur, welke internationaal georiënteerd is. De Amsterdamse broodbakkerspatroonsver- eniging ,,De Voorzorg" zal een respec tabel aantal zoete broodjes bakken en en passant ook wat broodgebak In een klein afgeschut hoekje van de 18000 M2 grote expositieruimte tenslotte zal men een ogenblikje kunnen verwijlen in een oud winkeltje a la mode 1855, waar „Suy. kerbrot en Soetigheit" worden verhan- worden de noodzaak en 't nut van huis werk meer geaccepteerd, ofschoon allen beperking wensen. Geen ouder had be zwaar tegen het thuis leren van de kate- chismus. De interessantste antwoordenrubriek is die der vrije opmerkingen De voorstan ders van het huiswerk vinden o.m., dat studie thuis de gezinsband versterkt, de kinderen van de straat houdt en hun wat positiefs te doen geeft. De tegen standers maken vooral bezwaar tegen de overlading. Zij zijn van mening, dat de levensvreugde wordt beknot en studie- afkeer wordt bevorderd. Kinderen in grote gezinnen hebben geen gelegenheid tot rustige studie. Over het algemeen moeten de kinderen meer var. hun jeugd kunnen genieten, terwijl andere ouders weer wijzen op de zenuwachtige sfeer in huis en het tekort aan nachtrust als ge volg van het huiswerk. Voor wat betreft het L.O. hebben 72 der ouders bezwaar tegen huiswerk voor kinderen van de eerste en tweede klas, 64 hebben bezwaar voor de derde en vierde klassers, 32 voor de vijfde en zesde klassers, terwijl 76 accoord gaat met huiswerk voor de laatste twee leer jaren en 24 tegen is. 77 Ouders hebben geantwoord op de vraag of zij voor de U.L.O. voor of tegen huiswerk waren; 56 had geen bezwaar tegen matig huis werk, 34 wel. van 11U1J gc v a i igc i icij uci, sicn.unnici wvi- u,,ie den. Het eerst drong daarvan iets tot de d" sterke manschappen zullen naar huis buitenwereld door in de tragedie van kar- worden teruggezonden.. dinaal Mindszenty. En >n het Pentagon is reeds bepaald. j dat officieren die kennis dragen van be- Toen bleek de waarheid van wat reeds jangrjjLe onderdelen der voorgenomen ope- lang gemompeld werd: de communisten ratjes> |n gevaj van een gewapend con- raaken zich op de een of andere wijze zich t d voorst iinies mogen meester van de intelligentie hunner ge- begeven vangenen en weten hun geestelijk weer- pentagon overweegt tevens de mo- standsvermogen volkomen te breken, hen liikheid van het scheppen ener betere tot algehele geestelijke afhankelijkheid te geestelijke weerbaarheid der frontsolda- brengen. ten v00r ^et geval, dat ze gevangen wor- Er zijn reeds stemmen opgegaan, die den genomen, beweren, dat ook de atoomgeleerde Bru- pn ln de Verenigde Staten hoopt men, no Pontecorvo, die door het Kremlin dat de hersenspoeling van een Behrson nu in Moskou is losgelaten gewapend met en Rickett slechts een tijdelijke uitwer- een massa communistische frazen. tegen king heeft en ze dus geen blijvend gevaar de Westerse wereld gericht, het slacht- voor de gemeenschap zullen vormen. (Bericht van A. Bosman N V.. graanmakelaar) Ongetwijfeld was de vraag deze week goed te noemen en de prijzen konden dan ook iets stijgen. De dispariteit van de Amerikaanse mais is dan ook ongeveer voor de helft verdwenen, terwijl er wei- nig stomend goed meer over is Noord-Amerika verlaagde zijn prijzen Sticflti voor mais. gerst en milo op afladii.g en kwam nu ook aan de marki met 9 bar- T ley 2 row Juni'Juli afl tegen aantrekke lijke prijzen, zodat hiervan wat werd ge kocht. Canada toonde deze week meer ruggegraat en de termijnmarkt in Winni peg was vrijwel dagelijks hoger, vooral op termijndekkingen door blanco-verko- pers. Argentinië toonde meer lust tot verko pen en is nu dagelijks aan de markt met Plata-gerst en Plata-rogge De vraag prijzen liggen echter boven die van Noord-Amerika. zodat er zich nog geen zaken hierin konden ontwikkelen. In ha ver van Argentinië vonden enJge dek kingen en gladstellingen oiaats per Jan./ Febr afl., terwijl men op aflading met deze soort oog niet aan de markt is. Noord-Afrika heeft nog een restant gerst oude oogst voor export over en of freerde per April'Mei afl.. waarvan enige posten werden genomen Syrië is nu da gelijks per Mei'Juni en verderop aan de markt en noest de prijzen verlagen om enige zaken te kunnen doen. Irak is nog iteeds minder gewenst en dit land bood voor dezelfde prijzen als Syrië zijn gerst aan. Koeken worden beslist beter gevraagd, doch de voorraden zijn dusdanig groot, dat betere prijzen voorlopig niet ver wacht kunnen worden. Voor he* nieuwe seizoen was od aantrekkelijke basis sova- schroot te koop en hiervan werd dan ook een en ander gekocht. Inlandse granen worden in steeds min dere maten aangeboden; de prijzen ble ven vrijwel on-eranderd. Haver vond enige last van offertes van Franse haver per April en Mei aflading. deld. Aan de tentoonstelling zijn oök ditmaal de gebruikelijke vakwedstrijden verbon- China en IJsland, zullen mensen naar den onder jonge deskundigen, die onder H. K. H. Prinses Wilhelmlna zal op Woensdag 4 Mei, het standbeeld, waar mede de nagedachtenis zal worden ge- ërd van „Tante Riek", wijlen mevrouw H. Kuiper—Rietberg, in het plantsoen naast het gemeentehuls te Winterswijk onthullen. „Tante Riek" vervulde, in het verzet een grote rol Zij stierf in 1944 ln het vrouwenkamp „Ravensbruck". Het beeld ts gemaakt door de beeldhouwer G. Bolhuis uit Amsterdam. Een niet viel ons ten deel in de kaart' jesloterij van het Rode Kruis. Zelfs voor geen staanplaatsje kon ons gelukkig ge sternte deze keer zorgen. Zo graag hadden we het duo Lenstra Wilkes zien schitteren, al was het dan ook alleen maar door afwezigheid. Want Wilkes zien we nooit meer terug op onze voetbalvelden. Wilkes is op een zeer ele gante, maar niet minder radicale wijze door de T. C. geliquideerd. Deze voetbal hidalgo mag terugkomen, als het warm wordt ln ons landje, als het zonnetje hoog aan de hemel staat. Dag, Faas, tot na de ijstijd, nooit zullen we je meer terugzien. Al onze kennissen, die wij in het bezit wisten van het zo begeerd toegangsbewijs hebben wij een voor een bezocht. Na in een onschuldige pluimstrijkerij onze ver wondering te hebben uitgesproken over het feit, dat de favoriet van hun club, niet opgesteld was, lieten wij doorsche meren, dat wij best iets meer voor hun kaart wilden geven, dan wettelijk wel ge oorloofd is. Nu hadden wij al een hoge dunk van onze kennissen, maar na deze strooptocht voelden wij ons, bij hen vergeleken een fielt, die met geld de gezonde sfeer tn onze voetballende natie wilde bederven. Enkelen waren beledigd over het voorstel, anderen toonden medelijden met onze door en door verdorven natuur en de overigen die zijn vast ook piet helemaal brand schoon namen ons deze poging tot om koping weliswaar kwalijk, maar zij had den begrip voor de moeilijkheden. Hoe hun reacties ook waren, de ant woorden luidden eenstemmig en allen ver trouwden ons toe, dat als zij niet gingen wij de eerste zouden zijn, die het kaartje zouden krijgen: maar in ieder geval voor hetzelfde geld, geen cent wilden ze er aan verdienen. Rood van schaamte dropen wij af. De onkreukbaarheid viert blijkbaar nog hoogtij in onze sportwereld. Voordat de Engelse drukkers het werk neerlegden, zagen wij in een Engelse krant het portret van een lief meisje in de huwbare leeftijd. „Voor de tweede maal uitgesteld" stond er boven. Uit het verhaal bleek, dat haar verloofde, een voetbal-crack, naar het tweede elftal van zijn club was gedegradeerd en daarom niet meer in aanmerking kwam voor een huis en zonder huis geen bruiloft. Dat kan hier nooit voorkomen. Onze kennissen blijken allemaal naar Amsterdam te gaan, geen is althans zijn kaartje komen brengen. Voordat we ons nu definitief tot het niveau onzer kennis sen opwerken, zullen we nog eenmaal zwak zijn. Luide met onze bescheiden beurs rammelend zullen we trachten een sportief onmondige tot de verkoop van zijn toegang bewijs over te halen. Want wij willen een zijn met sportief Nederland, als het zijn applaus laat kla teren over de gerechte en vierkante schou ders van onze leeuwen en eveneens als het met gehuil en gefluit de ronde en gebogen ruggen van een falend elftal teistert. Amsterdam komen. In samenwerking met een reisbureau heeft het uitvoerend comité van de Sui ker, dat onder leiding staat van de heer Joh. Leyds, een speciale trip voor de buitenlanders georganiseerd, zodat dezen in alle opzichten hun zaken in vacantie- stemming kunnen regelen. Een grote groep Amerikaanse fabrikanten „doet" onder andere Europa per vliegtuig en begint deze tournee dan in Amsterdam Uit Zweden komen ongeveer 200 toeris ten naar „luilekkerland" en ook Itali aanse en Zwitserse gezelschappen zullen zich dit snoepreisje niet laten ontgaan. De tentoonstelling is onderverdeeld ln verschillende groepen. In de eerste afde ling wordt de suikercultuur belicht. de ogen van een critische jury moeten tonen wat voor kunststukjes zij wel met suiker kunnen uithalen. Een van Hollands grootste zaadtelers Is er in geslaagd ondanks het nog prille voorjaar twee kleine veldjes van suiker bieten aan te leggen, een dorado voor de kenners. De coöperatieve Nederlandse suikerfabrieken zullen vervolgens het publiek bewijzen dat het begrip suiker meer omvat dan „geeft u mij een pondje basterdsuiker". In een der stands zijn liefst dertig verschillende soorten suiker uitgestald Ook wordt OP een aanschou welijke manier een inzicht gegeven in de geheimen van het productieproces. De Beneluxpartners, Engeland, Italië en West- en Oost-Duitsland komen even eens op de expositie met hun producten uit. Duitsland stuurt een twintig meter lange auto, die geheel ingericht is als showstand. De Rijksverkeersinspectie heeft voor de doortocht van dit gevaarte dat uit Hamburg komt, een speciale ver gunning verleend. Verder zijn ei tal van machinerieën opgesteld, die zakjes vullen, suikerklontjes in pakketten van een pond verpakken en bonbons inwikkelen. Het zwaartepunt van de expositie be staat wel uit een 12% ton wegende cacaopersinstallatie, die meer dan ƒ100.000 kost. Vele van de machines zullen ln be- De Inspecteur-generaal van de Kon. Luchtmacht, Prins Bernhard, was gisteren persoonlijk naar de vliegbasis Leeuwar den gekomen om persoonlijk aan de man nen van Squadron 324 de wisselbeker te overhandigen, welke zij als groepsprijs voor de beste prestaties verleden jaar hebben behaald in de onderlinge lande lijke schietwedstrijd „Air to air", terwijl aan kapitein-vlieger C. Martens een me daille werd overhandigd voor de hogste score. Dit succes is des te fraaier, omdat in 1953 ook aan dit squadron zowel de groejasprijs als de persoonlijke prijs voor dezelfde kapitein Martens ten deel was gevallen. De commandant, majoor-vlieger S K. Aertsen, was natuurlijk ook ten zeerste met het succes ingenomen, waar in hij in de eerste plaats sergeant Sikke Heeringa uit Sint Jacobiparochie wilde doen delen. Deze man, zo zeide hij, Is het, die sinds een viertal jaren als technisch officier van het squadron de taak van een kapi tein en ingenieur waarneemt, die nie mand hem kan verbeteren. Squadron 324 omvat een twintigtal vlie gers. Aan negen mannelijke en twee vrou welijke leden (radar-gevechts-leidsters) van de gevechtsleiding, werden brevetten uitgereikt. Na de plechtigheid bracht de Prins een bezoek aan het Squadron 323 en de schiet- opleidingsschool van de luchtmacht, waar na hij vluchten maakte naar Noord-Ter schelling en de Vliehorst, waar hij bij zeer fraai weer getuige was van schietoefe ningen. De voornaamste conclusies van de eer ste enquête onder de ouders zijn o.m., dat voor de laagste vier klassen van de lagere school het huiswerk dient te worden af geschaft. De vijfde-klassers kunnen wei wat huiswerk maken, doch niet meer dan een half uur per dag, uitgezonderd Woensdag, Zaterdag en Zondag, die huis- werkvrij dienen te zijn. Vpor de zesde- klassers geldt hetzelfde, maar dan wordt drie kwartier toelaatbaar geacht. Voor de lagere school mag het aantal vakken, waarvoor huiswerk gegeven wordt, ech ter niet meer dan 1 per avond bedra gen, voor de U.L.O. niet meer dan 3. Bij de U.L.O. zal de aan huiswerk te besteden tijd niet meer dan 1% uur per dag voor de laagste klassen (1 en 2) en maximaal 2 uur voor de hoogste klas(sen) moeten bedragen. Zo mogelijk dient het weekend vrij gehouden te worden, of zal er althans per maand tenminste één liuiswerkloos weekend moeten zijn. De verdeling van de huiswerkvakken over de week moet bepaald worden door de leiding van de school en deze dient er op toe te zien, dat hieraan de hand wordt gehouden. Het aantal vakken per avond mag voor de U.L.O.-leerlingen niet meer dan drie bedragen. Op de scholen, die zichzelf hebben ingedeeld bij de groep „opleidingsscbolen" kan het geheugen werk als huiswerk vervallen (aardrijks kunde, geschiedenis), als deze vakken voor het toelatingsexamen afgeschaft worden, wat algemeen wenselijk wordt gevonden. Vele ouders merken nog op, dat het voortgezet onderwijs niet gebaat is met voor het toelatingsexamen „afgerichte" kinderen. Het toelatingsexamen heeft dan geen zin meer, daar zodoende niet te be oordelen is of het kind werkelijk de ca paciteiten bezit om het M.O. of U.L.O. met vrucht te volgen. De ouders zijn ten slotte overwegend de mening toegedaan, dat het huiswerk zo opgegeven dient te worden, dat zij er contróle op kunnen uitoefenen. In Mei van dit jaar zal het tien jaar geleden zijn, dat de Stichting van den Arbeid werd opgericht. Reeds dadelijk, op de dag van de bevrijding, legde overal in den lande een manifest getuigenis af van het voornemen der werkgevers en werknemers, voor de onderlinge samen werking een afzonderlijk orgaan in het leven te roepen. Op 4 Mei a.s. hoopt het bestuur van de Stichting des morgens in de Stadsschouw burg te Utrecht het tienjarig bestaan te herdenken. Op deze bijeenkomst zal mr D. U. Stikker, oud-voorzitter, spreken over het ontstaan van het Instituut Minister De Brutjn, eveneens een der oprichters, zal spreken over de Stichting van den Arbeid als orgaan van samen werking en prof. mr W. F. de Gaay Fortman zal haar betekenis in de Neder landse maatschappelijke verhoudingen be lichten. Zaterdag 2 April Uitzending vanuit Engels Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 25 meter. 22.00 Verzoekplaten 22.23 Een ogenblik alstublieft 23.30 Martin Block 24.00 Vervolg verzoekplaten 01.00 Sluiting Uitzending vanuit Engels Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 25 meter. Zondag S April 22 00 Een beetje anders dan gewoon 23.00 Make mine music 00.30 Sluiting. ZONDAG 3 APRIL HILVERSUM 1. (402 M) 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV 19.49—24.00 KRO. 8.00 Nws 8.15 Orgel. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9 55 Palmwijding en Plechtige Hoogmis. 12 00 Blaastrlo. 12.20 Apo logie. 12.40 Gevar. liedjes. 12.55 Zonnewijzer 13 00 Nws. en Kath. nws. 13.10 Lunchconc. 13.40 Boekbespr. 13.55 Gram. 14.00 V. d. 1eugd. 14.30 Cello en piano. 14.55 Gram. 15.10 „Der 't de dyk it lan omklammet" klankb. 15.40 Gram. ïfi 10 Katholiek Thuisfront Overall 16.15 Gram 16.30 Vespers. 17.00 Wi) klagen aan", hoorsp. 18.00 Passielezing. 18.45 „De Kerk luistert naar Uw vragen". 19.00 Kerkelllk nws. 19.05 Boek bespr. 19.15 Vocaal ens. en orgel. 19 30 Caus. 19,45 Nws. 20.00 Gram. 20.20 Strijk-octet. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 Symphonette ork koor en sol. 21.30 ..Longinus' verrijzenis" hoorsp. 22.20 Gram. 22.40 Het Getuigenis over Christus Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Radio Philh. ork. HILVERSUM II. (298 Ml 8.00 VARA 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nws 8.18 Orgel, harp, viool en zang. 8.50 V. h. platteland. 9.00 Sport. 9.05 Gram. met toe lichting. 9.45 Caus. 10.00 V. d. kind. 10 30 Herv, Kerkdienst 12.00 Sport. 12.05 Gram. 12.35 ..Even afrekenen Heren!" 12.45 Orgel. 13 00 Nws. 13.05 Med. of gram. 13.10 Tour de photo. 13.20 V. d. militairen. 14.00 Boekbespr. 14.20 Gram. 14.30 Voetbalwedstr Nederland—België. 16.20 Gram 16.35 Sport. 17.00 Gespreken met luisteraars (Van onze Haagse redactie) Madurodam is uit zijn winterslaap ont waakt. Vandaag zijn de poorten weer opengegaan en het stadje, verrijkt met tal van nieuwe aanwinsten, is gereed een stroom van bezoekers te ontvangen. Vorig jaar waren dat er 717.190, die te zamen 75.000 bijeenbrachten voor het Nederlands Studenten Sanatorium. In 1953 telde men 486.500 bezoekers. Over dat jaar kon 35.000,worden afgedra gen. De grote aanwinst voor dit seizoen is een miniatuurkermis, waarop men onder meer een draaimolen, een zweef molen, het grote rad, een vliegtuigmolen, een achtbaan en een maanraket in wer- kjjjjY Kun iGIT Nieuw zijn ook het huis der provincie Gelderland, ,,'t Huys te Warmont", de Friese kop- hals- rompboerderij, de lino- leumfabriek Krommenie, een radartoren, de watertoren van Zoetermeer „De Tien gemeenten" en de Limburgse boerderij ,,'t Huys Terborg" bij Valkenburg. Over enkele weken zal nog geplaatst worden de Leidse Universiteit met 't gebouw van de V.V.S.L. Op de meren bij het piashuis zullen een aantal motorbootjes komen, die waterskiërs in staat stellen het water skiën te beoefenen. De diergaarde Blij- dorp, die vorig jaar nog niet was afge bouwd, is thans gereed. Het carillon in de Lange Jan zal ieder half uur een wijsje spelen. Voorts wordt nog verwacht een Openbare Leeszaal en Bibliotheek, waarschijnlijk een copie van een leeszaal in Arnhem. Bij de uitgang van het stadje zullen een vijftal diorama's geplaatst worden, die beelden geven uit Curagao. het geboorteland van George Maduro. Deze diorama's worden geschonken door de bewonres van Curagao. Tenslotte kan nog vermeld worden dat het restaurant zal worden uitgebreid. (Alverten tie) Een privilege voor bevoorrech ten t WeineenDe Bekende Schriftelijke Cursus Resa-Hil- versum staat altijd voor U klaar. Besa leidt met succes schrifte lijk op voor Middenstandsdiplo ma, M. B. A., Practijkexamen Boekhouden en Handelscorr. (Ned. Fr. Eng. Duits en Spaans), Boekhouden M.O. enS.P.D. Ons prospectus geeft U alle inlich tingen. Het andere pak? zei ik vragend. De jongen schudde verbijsterd het hoofd doch trachtte helder te denken. Maar Eve, we hebben nog niet goed gekeke nog niet overal, bedoel ik. Die kleren en nu dat kind, dat is nu eenmaal zo maar dat kan niets te maken hebben met wat ik gezien heb. Dit moet eerder gebeurd zijn. Hij bleek er slag van te hebber pre cies te zeggen wat ik dacht Geloof je, dat het haar moeder was? Er klonk weifeling in zijn stem, waarvoor hij zich ongetwijfeld schaamde, en hij keek naar het kind met een bezorgde rimple boven zijn ogen. Het beantwoordde zijn blik onaandoenlijk, en sabbelde aan het kaakje. Ik zag, dat er nog een paar bis cuits uit een zakje in haar jurkje puil den. Ofschoon ik zorgvuldig de gehele oever afzocht, vond ik geen pak. Het kar niet anders, zei ik, eigenlijk uitsluitend tegen mijzelf, omdat ik niet kon ontkomen aan de samenhang der feiten, of ze hebben de kleren en het kind hier gebracht, die schoen in het strand gestoken m De jongen maakte mijn '.in af: en zorgden, dat het net leek alsof ze zich van deze plaats af verdronken ïadl Tweehonderd meter verder kwam de kapitein in zijn gemotoriseerde rolstoel op ons afhobbelen. Misschien, ja als hij wilde Het was klaar en duidelijk dat, indien onze vermoedens juist waren en de onbeken de vrouw zich niet had verdronken de gewekte schijn ten spijt, zij elders oi een ons onbekende plaats en op een ons onbekende wijze, de dood nad oevonder. óf dat zij leefde doch voor dood moest doorgaan. Doch niet zozeer over deze zijde van de zaak maakte ik mij bezorgd ais we' over het feit, dat ons grondgebied deze „eer" was te beurt geva.len V'aarom was juist deze inham als plaats van de daad gekozen? Ik besefte, dat ik vór alles een ant woord op deze vraag diende t vinden zelfs al betekende zulks lat we moesten wachten met Billy Bull te waarschuwen. En ik verwachtte, dat vader dat. ant woord zou weten te geven en 'reek lus vol ongeduld naar hem uit. Op dat ogenblik zei het kind voor het eerst iets. Bessen, zei het. en greep de jongen bij zijn rechterduim. Bessen, zei het nog eens, en hees zich aan de duim van de iongen over eind. Wat zou ze bedoelen; zou ze bessen willen hebben? vroeg hij Maar het meisje scheen niets bepaalds te willen, behalve dat het de duim van de jongen stevig beet hield. H'.l vilde of durfde haar niet afschudden ei keek aar zelend op haar neer. Vader arriveerde met veel geratel en blauwe rook. Wat heeft dat, voor de duivel, te betekenen? infoinieerd? hij, terwijl hij naar het kind staarde in zijn ogen onder de witte, borstelige wenk brauwen vuur schoten. Ik begon verslag uit te brengen. Nooit had ik hem van zo dichtbij gade geslagen als in die ogenblikken, en k lette scherp op, of ik soms die kleine, haast onmerkbare kentekenen kon bespeu ren. waardoor ik doorgaans zijn werke lijke aandoeningen onder de gebruikelij ke camouflage van luidruchtigheid en woede kan ontdekken. Maar h'j was deze keer kalmer dan anders. Hij zag onmid dellijk in dat dit de Derken van net nor male te buiten ging. hoe zeer hel nor male bij ons soms ook volgens alledaag se begrippen abnormaal mag zijn Ik duwde hem in zijn stoel ever het pad naar de plek. waar de kleren lagen terwijl de jongen met het meisje aan zijn hand achteraan sjokte. Vader beschouwde somber het stapeltje kleren, hij schudde zijn grote hoofd en keek naar het kind dat hem opnam roet een koele aandacht, die het te pas scheen te brengen bij alles wat onbekend was: er sprak noch ontzag, noch vrees uit die blik, Zei je niet, dat er een brief was? vroeg vader tenslotte Ik raapte het hand tasje op en haalde er de enveloppe uit Hij pakte haar aan, draaide haar om, en ik kon zijn gedachten lezen. U bent geen politie, zei ik. Ik weet meer van leven en dood gaan af dan die idiote dokter Henr.es Dat neemt niet weg, dat u niet de politiedokter bent. Goed! Goed! En nu jij, longen. Vertel me nog eens precies, wat Ie bo ven in de boom gezien hebt. De jongen verhaalde opnieuw, hoe hij het motorjacht had zien komen w-iarna het stil had gelegen ongeveer in het mid den van de inham. Eén man was aan land gewaad; zijn armen waren met te zien geweest, ze hadden niet langs zijn lichaam bewogen zoals gewoonlijk het ge val is, wanneer iemand loopt, vooral als hij tegen een helling op gaat; daarom had hij gedacht, dat de man iets droeg onder iedere arm „pakkenhad hij gezegd. Die inruk was versterkt toen hij de man zijn armen wel vrij zal be wegen, toen hij enkele ogenblikken later terugkwam, terwijl hij niet meer uitpuil de. Bovendien had hij bij het aan boord klimmen allebei zijn handen georuikt Vader roerde een punt aan, dat mij ook al in de gedachten was gekomen. Heeft hij stil gestaan, toen hij het strand op ging of terugkeerde? Ik geloof van niet De jongen frons te zijn voorhoofd. U denkt aan die schoen? Of hij lang genoeg stil gestaan heeft om die in de modder te kunnen steken? —Nu? Mijn ogen traanden even zo erg, dat ik er in moest wrijven. Dat was. ge loof ik, vlak nadat hij weer van achter de bocht verscheen. Ja, kap'tein. Dat kan toch niet an ders Op de terugweg? Hoe lang? Vader pakte hem goed aan. Nu, kap'tein, daarstraks in de tuin zei U, dat hij misschien wel konijnen- strikken gezet had. En toen dacht ik, dat ik het erg knap vond, als hij zo gauw een strik kon zetten. Maar als hij het kind en de kldren op het duin gelegd heeft, zei vader, had je hem dan niet moeten zien? De jongen trok met zijn voet een streep op de grond Ik dacht, dat ik hem even zag, maar ik wist het niet zeker daarom hield ik mijn mond. Ik bad de zon in mijn ogen; dat wil zeggen, de weerspiegeling in het water. Het het schitterde zo, kap'tein. Maar wat eomt hij in vredesnaam anders gedaan hebben, als hij die zelf moord-scène niet gearrangeerd heeft, sputterde vader voor zich heen. Per slot van rekening waren we dus nog even ver als voorheen. Vader ant woordde op een opmerking mijnerzijds- Het is zuiver toevel, dat dit arme mens juist deze plek heeft gekozen om uit te stappen. Zuiver toeval. Als ze zelf gekozen heeft Ik dacht, dat wij het er over eens waren, dat het er op lijkt, dat iemand anders voor haar gekozen heeft. Je wilt me die brief niet laten open maken er staat misschien een naam in. Onverwachts, voor ik hem kon tegen houden. scheurde hij de envelouoe open en haalde er een enkel velletje papiei uit. Alsjeblieft! zei hij. Nog nooit van gehoord Louise Frempton. Een Engel se naam. Zo Engels als je maar en- sen kunt. (Wordt vervolgd). 17.20 Caus. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Sport. 18.15 Nws. 18.30 Amus mui, 19.00 Radiolympus. 19.30 Cabaret. 20.00 Nws. 20.05 Journ. 20.15 Amus. muz. 20.45 „De bruid van Lammermoor". hoorsp. 21 20 Promenade-ork. en sol. 21 50 Voordr. 22.05 Dansmuz. 22.25 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.3524.00 Orgel. ZONDAG 3 APRIL Engeland, BBC Home Serv. 830 M. 11.45 Gram- 12'50 Hoorsp- 13.00 Music Maga zine. 13.50 Progr.overz. 13.55 Weerb. 14.00 Nws. 14.10 Caus. 14.40 Operamuz. 15.00 Critieken. 15.45 Caus. 16.00 Symph.ork (16.45—17.05 Caus.) 17.40 Boekbespr. 18.00 Voor de kind. 18.50 Caus. 18.55 Weerb 19.00 Nws. 19.15 Caus. 19.30 Conc. ork. 20.05 Klankb. 20.45 Kerkd. 21.25 Liefdadifi- heidsoproep. 21.30 Hoorsp. m. muz. 22.00 Nws. 22.15 Caus. 22.45 Recital. 23,20 Literair muz. progr. 23.52 Epiloog. 24.00—0.08 Nws, Engeland, BBC Light. Progr. 1500 en 247 IVl. 12.00 „Have a go". 12.30 Kerkd. 13.00 Verz. progr 14.15 Idem. 14.45 Franse liederen. 15.13 Gevar. progr. 16.00 Hoorsp. m. muz. 16.30 Hoor spel. 17.30 Interv. en gram. 18.30 Hoorsp. m. muz. 19.00 Klankb 19.30 Gevar. progr. 20.0(1 Nws. 20.30 Gevar. muz. 21.30 Samenzang. 22.00 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15 Caus. 23.30 Gevar- muz. 0.15 Gram. 0.45 Meditatie. 0.50—1.00 Nwi. N. W. D. R. 800 M. 12.00 Amus muz. 13.00 Nws. 13.10 Amus.muz. 15.00 Verz.progr. 16.45 Dansmuz. 18.15 Symph. ork. 18.45 Sopraan en piano. 19.00 Nws. 20.00 Operaconc. 21,45 Nws. 22.15 Dans- en amus.muz. 22 45 Lichte muz. 23.00 Dansmuz. 24.00 Nwa. 1.15—4.30 Gevar. muz. FrankrUk. Nationaal Programma 347 M. 12.00 Orkestconc. 13.00 Nws. 13.20 Hoorsp. m. muz. 15.30 „Comme ils s'aiment" opera. 16.30 Vastenpredikatie. 17.40 Gram. 17.45 Ork.conc. 19.30 Gram. 20.00 Lichte muz. 20.30 Hoorsp, 22.45 Kamermuz. 23.45—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 M. 324 M. 12.15 Omr.ork. 12.30 Weerb. 12.34 Omr.ork. 13.00 Nws. 13.15 Voor de sold. 14.00 Opera- en Bel Cantoconc. 15.30 Gram. 16.00 Sport. 16 43 Gram. 17.00 Koorconc. 17.40 Gram. 17.45 Nws. 18.05 Gram. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Hoorsp. 21.30 Verz.progr. 22.09 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Gram. 484 51. 12.15 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.10 Verz.progr.. 14.15 Holland-België. 15.15 Gram. 16.15 Idem 17.00 Nws. 17.10 en 17.45 Gram. 19.30 Nws. 20.Cd Klankb. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 23.00 Lichte muz. 23.55 Nws. BBC European Serv. Ultz. voor Nederland. 8.008.15 Engelse les voor beginnelingen, les sen 114 en 115, deel 5. )Op 464 en 50 m.l. 22.00— 22.30 Nws. feiten van de dag en de Engelse geschiedenis: Romantiek en dagelijks leven' Charing Cross, door dr A. Noach. (Op 224 en 75 m.). NTS: 14.25—16.15 Voetbalwedstrijd Holland— België MAANDAG 4 APRIL HILVERSUM 1 (402 M.) 7.00—24.00 NCRV 7.00 Nws. 7.10 „Een vaste burcht". 7.13 Gew. muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag 8.00 Nws. 8.15 Sport. 8.25 Gram. 9 00 V. d. zie ken. 9.30 V. d vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Mast- klimmen 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 1100 Gram. 11.20 Gevar. muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded 12 33 Gram 13.00 Nws. 13.15 Amus muz. 13.40 Gram. 14 05 Schoolradio. 14 35 Gram. 14.45 V d vrouw. 15.15 Gram. 15 40 Hobo-kwart. 16.00 Bjjbehez. 16.30 Viool en piano. 17.00 V. d kleuters 17 15 V d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber 17 45 Regeringsuitz. 18.00 Mannenkoor 18 20 Sport 18.30 Gram. 18.40 Engelse les 19.00 Nws 19 10 Caus 19.15 Gram. 19.30 Caus. 19.45 Blaasmuz. 20 00 Radiokrant. 20.20 Amus.muz. 20 50 Bijbels noorspel. 21.50 Gram. 21.55 Cello en piano 22.20 Koorzang. 22.45 Avondoverd. 23 00 Nws. 23.15 Gram. 23.45—24.00 Het Evangelie in Esperanto. HILVERSUM II (298 M.) 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 3.00 Nws. 8.15 Gram. 9.30 V. d. vrouw 9 35 Waterst. 9.40 Morgenw. 10.00 Gram. 11.00 V d. vrouw 11.5 Omr.ork. 11.45 Voordr. 12.00 Twee piano's. 12.30 Land. en tuinb.meded. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13 55 Koersen. 14.00 Caus 14.20 Mezzo-sopr. en piano. 14.55 Hersengym. 15.15 Cabaret. 15 55 Caus 16.15 Gram. 17.30 V .d. jeugd. 17.45 Gram 17.50 Mil. comm. 18.00 Nws. 18.15 Amus.muz. 18 45 V. d. jeugd 19.00 Orgel. 19 15 Strijkkwartet. 19.45 Regeringsuitz. 20.00 Nws. 20.05 Radioscoop 22.30 Orgel. 23.00 Nws. 23.15 Sport. 23.30—24.00 Gram. Engeland, BBC Home Serv. 330 M. 12.00 Sopr., cello en piano. 12.30 Voordr. 13.00 Gram. 13.20 Gevar. muz 135S Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar progr. 14.40 Amus. muz. 15.10 Orkestconc. 16.15 Interv. 16.45 Caus. 17.00 Klankb. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19 00 Nws. 19.15 Caus. 19.25 Sport. 19.30 Gram. 20!00 Hersengym 20.30 P^i.lh®rm' °r,k- en soliste. 21.30 Gevar.progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.30 Gram. 23.45 Pari. overz. 24.000.08 Nws. Engeland. BBC f'S™- Progr. 1500 en 247 M. 12 00 ..Mrs Dale s Dagboek". 12.15 Pianospel. 12.30 Dansmuz. 13.15 Orgelspel. 13.45 Ork. conc. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16 00 Mil. ork. 16.45 Lichte muz. 17.15 „Mrs. Dale's Dag boek". 17.30 Hoorsp rnet muz. 19.00 Ork.conc. 19.30 Hoorsp. 19.45 Idem. 20.00 Nws. 20.25 Sport. 20.30 Gevar.progr. 21.30 Hoorsp. 22 00 Boksrep. 23.00 Nws. 23.15 Act. caus. 23.20 Caus. 23.35 Ujte .muz- Voordr 0.20 Orgelspel. 0.45 Meditatie. 0.50—1.00 Nws. N. W. D. R. 309 M. .I Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14 )5 Lichte muz 16.00 Liederen en pianomuz. 16.30 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Amus muz. 19.00 Nws. 19.15 Dansmuz. 19.45 Filmprogr. 20.15 Symp conc. 21.45 Nws. 23.30 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.25 Lichte muz. 1.154.30 Gevar. muz. Frankrijk, Nationaal Programma 347 M. 12.00 Symph. conc. 13.00 Nws. 14.06 Gram. 14.30 Hoorsp 16.30 Gram. 16.50 Kamermuz. 17.50 Gram. 18.30 Amerik. ultz. 19.00 Operettemuz, 20.00 Nationaal ork. en sol. 22.50 Gram. 23.45— 24.00 Nws. Brussel 324 en 484 M. 324 M. 12 00 Omr. ork. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb. 12.42 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.30 Gram. 13.45 Lichte muz. 14.00 Syph.ork. en koren. 15 30 Gram. 15.40 Idem. 16.00 Koersen. 16.02 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 18.25 V. d dui- venliefhebbers. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20 00 Kamerork. 21.00 Kunstkaleidoscoop 21.15 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55—23.00 Nws. 484 M. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gevar muz. 14.00, 14.15 en 14.50 Gram. 15.00 Omr. ork. 15.30 Gram. 16.05 Lichte muz. 17 00 Nws. 17.15 Gram. 17.30 Kamermuz. 18.30 Chansons. 19.15 Gram. 19,30 Nws. Gram. 21.15 Kamerork. 22.00 Nws. 22.45 Gram 22.55 Nws. BBC European Serv. Uitz. voor Nederland. 8.008.15 Engelse les voor beginnelingen. Les sen 114 en 115 deel 5 (Op 464 en 50 m). 22.00 22.30 Nws. Feiten van de dag. en Engeise lea voor beginelingen, les 28, deei 2. (Op 224 en 75 M). Volge zingen I dag en 8 tot 17 brengen verzuirr Hieruit zen in gewerk' taald. gaan, o kiezingi nen wc doet zi die niet werk u Het I Arbeid wannee hetzij 1 ook aa een an nen, de plaats brengei Het s terva n desbetr te will Stichtii dacht kiezing nen te dag zo ook re week epn vé woonp

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 8