Koningin Elizabeth aanvaardt het ontslag van Britse premier Anthony Eden leider van de nieuwe regering Een Westelijke verklaring over Oostenrijk EINDE Amsterdamse Honderdtal stakers blijft nog geschorst s De^perf eet English gentleman Geen redenaar, maar handige en hoffelijke politicus taking Voor Raab's vertrek naar Moskou Sir Anthony Eden De vrije wereld staat vandaag in het T -teken Woensdag 6 April 1955 Naar Buckingham- Palace Na drie dagen weer op de troon Het verkeersongeval bij Ypenburg Regering gaf geen wenken Minder zacht DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN WEERBERICHT TEURLINGS Moderne REGENMANTELS y v De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen, later weer opklaringen. Lagere temperaturen. Matige, tijdelijk vrij krachtige wind tussen Zuid en West. Donderdag 7 April: Zon op 6.06 uur, onder 19.24 uur. Maan op 20.11 uur, onder 5.37 uur. Sir Winston Churchill AFGETREDEN Een (/rote 'menigte is samengestroomd in van zijn ambtswoning staanterwijl hij vangen van Sir Winston Churchill. De gfr Winston zich naar het paleis begaf wachters hebben succes: op deze tclefoto om koningin Elisabeth zijn ontslag aan zien we Sir Winston in de deuropening te bieden. LONDEN, hedenmorgen. „De Right Honourable Sir Winston Churchill is heden in de namiddag door de Koningin in audiën tie ontvangen en heeft daarbij zijn ontslag als eerste minister en eerste Lord van de Schatkist aangeboden. Het heeft Hare Majesteit behaagd dit ontslag te aanvaarden''. Om 17.20 uur plaatselijke tijd werd gisteren op het Buckingham Palace te Londen het officiële communiqué uitgegeven, dat melding maakte van het einde van de leidende politieke carrière van „de grootste levende Engelsman", de architect van de overwinning van de Tweede Wereldoorlog: Sir Winston Churchill. Het aftreden van Churchill, dat na de berichten van de laatste weken allerminst onverwacht kwam, Een menigte van ongeveer duizend mensen heeft gisteren van de vroege ochtend af in de nauwe Downing Street staan wachten op de dingen die zouden komen. Om 23 minuten over vier ging de zwarte deur van nummer *0 met het bronzen bord: „First Lord the Treasury" open en verscheen Churchill: een hoge hoed, een oudcr- -ets rokcostuum en een sigaar. Chur- cmu lichtte een paar maal zijn hoed, groetend naar de juichende mensen, enkele seconden bleef hij staan, glim lachend knikkend naar de vele foto grafen, die hem toeriepen: „hierin Winston!". Dan maakte hij het V-teken en verdween in de zwarte limousine. De politie maakte met moeite vrij baan en de wagen gleed weg, voorafgegaan door een afdeling bereden politie. Om één minuut voor half vijf draai de de limousine Buckingham Palace binnen. Terwijl de wachtenden juich ten, presenteerden de Scots Guards het geweer. Churchill rookte nog steeds. Eenmaal in het paleis, werd de pre mier onmiddellijk naar een kleine ka- pier gebracht, een van de particuliere vertrekken van koningin Elizabeth, die zeven minuten voor Churchill het pa leis was binnengekomen na een bezoek aan een olieraffinaderij op het eiland Grain in Kent. De namiddagzon speelde door het vertrek van de koningin en de por tretten van overleden Britse souve- reinen leken neer te zien op de jonge vorstin en de grijze premier, Chur chill boog diep, kuste de hand van de koningin en verzocht officieel ontheven te worden van functie De koningin vroeg hem daarop cèn opvolger aan te bevelen en Sir Win ston noemde de naam van sir An thony Eden. Tijdens de audiëntie landde jn de tuin van het paleis een hefschroef- vliegtuig met de hertog van Edinburgh die een bezoek had gebracht aan Chat- U Om 17.12, na een audiëntie van 43 minuten, verliet Sir Winston het pa leis. Weer bracht de wacht het eer bewijs, weer juichten de mensen, weer rookte Churchill een sigaar. Acht mi nuten later werd in een korte mede- deling het ontslag van de Pre™^ of ficieel aan het Britse volk mee„edee; Terugkerend in zijn ambtswoning ontving Churchill de ministers, die geen zitting hebben in het kabinet, in afscheidsaudiëntie. Ongeveer twee uur later verliet hij 10 Downing Street op nieuw, thans voor een privé-bezoek. Het gejuich in de straat hield niet op. Tientallen bobbies vormden arm-in- arm een cordon en drongen de menigte achteruit- Slechts met moeite kon voor de wagen van de ex-premier ruimte worden gemaakt. Het duurde zeker vijf minuten, voor de limousine White hall indraaide. Churchill, nog steeds in het rokcostuum, dat hij ook tijdens de betekent formeel ook het aftreden van het gehele Britse kabinet. Churchill is in totaal acht jaar, ze ven maanden en 25 dagen premier van het Ver enigd Koninkrijk geweest. Vijf jaar daarvan leidde hij het Britse oorlogskabinet gedurende de Tweede Wereldoorlog en was hij de grote leider in de strijd tegen nazi-Duitsland en zijn bondgenoten. Churchill zal, naar vrijwel vaststaat, worden opgevolgd door Sir Anthony Eden, die gedurende al die jaren als minister van buitenlandse zaken zijn rechterhand is geweest. Men verwacht, dat Eden nog heden bij Koningin Elizabeth ontboden zal worden en het verzoek zal ontvangen de leiding van de Britse regering op zich te nemen. Een der eerste regeringsdaden van Eden zal vermoedelijk zijn het uitschrijven van algemene verkiezingen voor 26 Mei a.s. f werkers worden overgehaald zijn func tie neer te leggen. Hij is afgetreden, terwijl zijn grootste wens, een confe rentie met Sovjet-leiders over wereld vraagstukken, nog onvervuld is. Men verwacht evenwel, dat hij achter de schermen voor een conferentie op het hoogste niveau tussen Oost en West za' Wijven ijveren. Men verwacht, dat in de nieuwe regering van Eden de meeste ministers van Churchill's kabinet zullen worden opgenomen. Als mogelijke opvolger van Eden aan buitenlandse zaken wordt.de naam van Harold Macmillan, huidige minister van defensie, ge noemd. Ook Selwyn Lloyd, minister iVaf bevoorrading, zou' mogelijk voor kom ei ®Hice in aanmerking V 'e ^5 0°k gekozen zal worden, men erwacht geen verandering van het buitenlandse beleid. Het enige ver- scmi zou betrekking kunnen hebben °P Plannen voor een conferentie met de Sovjet-Unie. Churchill wil een contcrcntie op het hoogste niveau, aen gelooft echter, dat een conferen tie van regeringsleiders voorbereid to ui Worden door functionarissen, u belangrijkste beslissing die Eden uN u termijn zal moten nemen is net bepalen van een datum voor alge mene verkiezingen. Veel politici zijn er zeker van, dat Eden reeds 26 Mei heeft vastgesteld als het geschiktste ogenblik om een uitspraak van het volk over zijn opvolging te vragen. De conservatieven zijn optimistisch ge stemd ten aanzien van de uitslag van verkiezingen door de resultaten van de deze week gehouden graafschaps- verkiezingen, die aan de conservatie ven winst opleverden ten koste van Labour. In de ambtswoning van de Engelse pre mier, Winston Spencer Churchill, heeft zich Maandagavond een gebeurtenis af gespeeld, welke zeer sterk tot de ver beelding heeft gesproken van het kran tenloze Londen in het bijzonder en vin Engeland en de gehele wereld in het al gemeen. In de statige woning aan de 'tondeuse Downingstreet 10 kwam nl. Koningin Elizabeth van Engeland met. het echtpaar Churchill en Sir Anthony Eden en diens echtgenote het diner ge bruiken. Op onze foto ziet men de dan- komst van de Koningin aan Downing street 10. audiëntie bij koningin Elizabeth had 'gedragen, werd begeleid door zijn schoonzoon, kapitein Soames. Gewoon" Lagerhuis-lid Sir Winston vertrekt hedenavond met Lady Churchill naar zijn land goed Chart well in Kent, waar hij zal blijven totdat hij op 12 April voor een vacantie naar Sicilië vertiekt. Op die vacantiereis zal het echtpaar Churchill worden vergezeld door een vriend, Lord Cherwell en de particu lier secretaris van Sir Winston, John Colville. Uit gezaghebbende bron is verno men, dat de afgetreden premier geen functie zal aanvaarden in de nieuwe regering. Hij is van plan naar het Lagerhuis terug te keren als gewoon afgevaardigde voor het nabij Londen gelegen district Woodford. Het nieuws van het aftreden van Sir Winston Churchill werd bekend gemaakt in een speciale uitzending van de B B.C., die op de ene zender het kinderuurtje en op de andere een dans- muziek-programma onderbrak om het Groot-Briltannië, Frankrijk en de V. S. zeggen in een gemeenschappelijke verklaring aan de Oostenrijkse kanse- lier, Julius Raab, dat de kwestie van het Oostenrijkse staatsverdrag even zeer de drie Westelijke mogendheden aangaat als de Sovjet-Unie en Oosten- rj.jk- stellen voor, dat de Oosten rijkse regering en de vier ambassa deurs in Wenen elk veelbelovend voorstel, dat het bezoek van Raab aan moskou zou opleveren, zullen bespre- Kcn. vertrekt Maandag a.s. naar nnctpnriikce°r» besPrekingen over het Oostenrijkse staatsverdrag met Molo- ifVJetminister van-buitenland se zaken. De uer^inrin?i der drie Westelijke mogendheden wil, aidus diplomatieke kringen te Londen, er aan herinneren dat een airecteo °^reenkomst tussen de Sovjet-Unie en Oostenrijk op zich- zullen verzekcrch" duidt volgens ge noemde kringen op Westelijke oppo- s te?en elk plan voor neutraliteit, welke in het verdrag aan Oostenrijk zou worden opgelegd. De Westelijke mogendheden hebben cr geen bezwaar tegen, dat Oostenrijk besluit m de koude oorlog neutraal te blijven, maar geloven, dat het de vrij heid moet hebben om zijn eigen bui tenlandse politiek te bepalen. Anders zou, menen zij, de belofte van vrijheid en souvereiniteit voor Oostenrijk, zoals gedaan in de Moskouse verklaring tij dens de oorlog, niet gehouden zijn. Men gelooft te Londen, dat de Sov jet-Unie wellicht als een der voor waarden voor de ondertekening van een verdrag en terugtrekking van haar troepen opneming van de eis van Oos tenrijkse neutraliteit in het verdrag „v. wenst, zelf geen regeimg van de kwestie van Molotof zal naar verwachting tevens het staatsverdrag zou kunnen beteke- aandringen op verdere verzekeringen nen. 1 tegen een „Anschluss" met Duitsland, De venvijzms de verklaring maar men gelooft, dat op dit punt geen naar „beginselen, «ie Oostenrijk vol- onoverkomelijke moeilijkheden zullen ledige vrijheid en onafhankelijkheid 1 ontstaan. bericht te kunnen omroepen. Een iro nische speling van de geschiedenis wilde, dat het aftreden van de grote Britse staatsman en wereldpoliticus in geen der Londcnse kranten kon wor den gemeld. Na twaalf dagen staking van 700 man technisch personeel, is het loonconflict bij de Londense. dagblad bedrijven nog steeds niet opgelost. Toen dan ook gistermorgen een con servatief in het Lagerhuis er op aan drong, dat de regering moeite zou doen om tenminste voor één dag de Lon dense kranten te doen verschijnen „ingeval er een gebeurtenis van bij zonder belang valt te melden", lachte iedereen in het Lagerhuis conserva tief en socialist zenuwachtig, doch de vraag werd niet beantwoord. Voor het belangrijkste binnenlandse verhaal van het jaar, waren de Londenaars dus aangewezen op de B.B.C. Volgens zijn vrienden kon Chur chill slechts met moeite door zijn echt genote, zijn dokters en nauwe mede- I egen-revolutie in Jemen De Zaterdag afgezette koning van Jemen, de 61-jarige imam Ahmed, heeft, volgens te Aden ontvangen be richten, met hulp van zijn zoon en be vriende stamhoofden de troon in Taez weer kunnen bestijgen. Zijn broer en opvolger, de '18-jarige Seif el Islam Abdoellah, die hem had verdreven, is op zijn beurt op de vlucht gejaagd. Troepen onder leiding van Ahmed's oudste zoon, emir Seif el Islam Moha- med el Badr. brachten de eenheden, die Abdoellah steunden, een nederlaag toe, waarna imam Ahmed te paard, met ontbloot zwaard als teken van vrede lievendheid, van het fort Oerdhi te Taez, waar hij gevangen had gezeten, temidden van de juichende bevolking naar zijn paleis terugkeerde. Eerder was gemeld, dat de troepen van Abdoellah te Taez en Rahida in hun kazerne door een woedende me nigte werden belegerd. Enige groepen zochten een toevlucht in het Britse protectoraat Aden, Naar wij vernemen, is de toestand van de gewonden van het ernstige verkeerson geval, dat Zondagavond gebeurde op de rijksweg bij Ypenburg en die opgenomen zijn in het Oude cn Nieuwe Gasthuis en het Sint Hypolitusziekenhuis te Delft, re delijk. Voor de meesten van hen is het le vensgevaar geweken. (Van onze Amsterdamse redactie) In alle Amsterdamse gemeentebedrijven en -diensten, waar geslaakt werd, is gisterochtend het werk practisch volledig hervat. Met uitzondering echter van de Dienst Haven- cn Handelsmrichtingen, waar 126 van de 210 arbeiders niet aan de slag zijn gegaan. Hun stakingscomité had Maandagmiddag met de heer Baatenburg de Jong, de voorzitter van dc Christ. Bond van Overheidspersoneel, een onderhoud gehad, dat onbevredi gend verlopen is. Deze vakbondsbestuurder die, zoals Bekend, bemiddeld heeft bij de opheffing van de staking, schijnt, zo vernemen wij, niet tc hebben kunnen toezeggen, dat er geen disciplinaire maatregelen getroffen zouden worden. Het personeel van deze dienst besloot daarop de staking voort te zetten. Gisterochtend werkte de afdeling kranen gedeeltelijk en het oude Entrepot bleek alweer volledig bemand. Maar in de gemeentelijke haven- en handelsinlichtingen aan de Houthaven en de Petroleumhaven werd niet gewerkt. Gisterochtend hebben dc laatsten der Mohikanen onder de stakers op nieuw vergaderd over de te volgen gedragslijn. En de uitslag was, dat gisterenmiddag aJlen zich op liet werk meldden. Ook de bouwvakarbeiders zijn weer op liet werk verschenen. Bij een tweetal bedrijven wilde men aanvankelijk enige arbeiders niet terugnemen, maar na onderhandelingen tussen werkgevers en werknemers werd deze zaak opgelost. Alleen de stratenmakers, die aanvankelijk het werk eveneens zouden hervatten, zetten n.l. de staking gisterochtend voort, toen zij bemerkten, dat een aantal hunner door B. en W. niet werd toegestaan weer te beginnen. Gisterenavond besloten ze echter vanmorgen weer aan het werk te "aan. Gisternacht om twaalf uur werden de eerste werkwilligen weer toegelaten tot de gemeentebedrijven. Het was het tech nisch personeel van de tram. Die nacht kwamen ook de eerste rijdende tram mannen op, die de zogenaamde potwagens moesten rijden, waarmee het overige per soneel wordt opgehaald In de ochtend uren meldde zich verder het rijdende personeel. De trams en de autobussen konden dus gewoon de straat op en de militairen behoefden geen dienst meer te doen. Dit was ook het geval bij de Stadsrei niging, waar Maandag militairen even eens het werk hadden overgenomen. Stakingscomité: Blijf aan 't ivcrk De dreiging van een nieuwe staking, die gisternacht nog in de lucht hing. is gister- Sir (Robert) Anthony Eden, die Sir Winston Churchill thans als premier opvolgt, werd op 1897 geboren. Hij is driemaal minister van buitenlandse zaken geweest en werd om zijn politieke ervaring steeds hoog gewaardeerd. In de ogen van <jc weicld ;s ]jjj het type van de „perfect English gentleman" en van de ideale diplomaat. Zijn verdraagzaamheid, rustige zelfverzekerdheid, onbesproken integriteit en politieke moed hebben hem algemeen respect verwoiven. Jn 2jjn gejieje carrière heeft hij veel bijgedragen tot bet prestige van Groot-Brittannië en de Britse diplomatie en om die reden wordt hij door tegenstanders zowel als partijgenoten hoog geacht.' Eden ontving zijn vonning te Eton en studeerde met succes Oosteise talen te Oxford. Na tijdens de eerste wereldoor log in militaire dienst te zijn geweest, begaf hij zich in de politiek en werd al spoedig benoemd tot parlementair privé- secretaris van Sir Austin Chamberlain, toenmalig staatssecretaris voor buiten landse zaken. Van toen af aan maakte Eden gestadig carrière via de functies van parlementair onderstaatssecretaris van buitenlandse zaken, lord geheim zegelbewaarder, minister voor Volken bondsaangelegenheden etc Reeds op 38-jarige leeftijd, in 1935, werd hij voor het eerst minister van buitenlandse zaken. Als zodanig was hij de jongste functionaris sedert Lord Granville in 1851 deze taak aanvaardde. In de verzoeningspolitiek van Neville Chamberlain jegens Italië en Duitsland vond Anthony Eden echter aanleiding om zijn ontslag te nemen. Bij 't uitbreken van de tweede wereld oorlog keerde Eden in de regering terug als secretaris voor de dominions. Hij werd echter prompt secretaris van oorlog, toen Churchill in 1940 Chamberlain als mi nister-president opvolgde. En wederom kwam hij terug aan het ministerie van buitenlandse zaken. Zijn werkzaamheden voor de tweede wereldoorlog verwierven hem vooral de faam van kampioen van de vrede, het internationalisme en van de Volkenbond. Eden wordt niet als een groot rede naar beschouwd, maar wel als een bui tengewoon handig parlementariër, die zijn kracht weet te zoeken in het ge bruik van welgevormde zinnen en een ontwapenende hoffelijkheid. Zijn smaak voor schilderkunst en beeld houwwerk heeft hij klaarblijkelijk van zijn vader, een ietwat zonderlinge land edelman, die zich aan de schilderkunst wijdde, geërfd. In zijn jonge jaren ver zorgde hij kunstcritieken voor „The Yorkshire Post" en van 1935 tot 1949 had hij zitting in de raad van beheer van de ..National Gallery van Londen. Een bloemlezing van zijn politieke redevoe ringen werd in drie delen uitgegeven. In 1945 werd Eden kanselier van de uni versiteit van Birmingham. In zijn functies voor de Volkenbond trad Eden te Genève en bij talrijke ont wapeningsconferenties op als spreekbuis van de Britse regering. Voordat de tweede wereldoorlog in feite begon, ging Eden verschillende malen naar Rome voor persoonlijke be sprekingen met Mussolini, om deze te bewegen de Abessijnse kwestie aan de Volkenbond voor te leggen. Toen dit mislukt was, ijverde vooral Eden in Genève voor het nemen van econo mische sancties tegen Italië In December 1935. toen de toenmalige minister van buitenlandse zaken, Hoare, als gevolg van de deining om het Hoare- Laval-plan voor beëindiging van de oor log door Italië een strook Abessijns ge bied te laten, was afgetreden, werd Eden in zijn plaats tot minister van buiten landse zaken benoemd. In de spannende jaren die volgden, her nieuwde Eden de Britse vërzekering aan België van onmiddellijke hulpverlening in geval dit land zou worden aangevallen. Tijdens de tweede wereldoorlog was Eden aanwezig bij alle grote conferen ties van Stalin, Roosevelt en Churchill. Men beweert van hem dat hij aandrong op aanzienlijke steun voor de Sovjet- Russische oorlogsinspanning, doch later in Jalta zich verzette tegen Sovjet aanspraken op de zeggenschap over O.ost-Europa. In 1945 stond Eden aan het hoofd van de Britse delegatie ter conferentie te San Francisco, waar het handvest van de Ver enigde Naties werd opgesteld. Met Chur chill en Truman naar Potsdam gegaan voor de conferentie met Stalin, werd hij daar vervangen door Ernest Bevin, die na de Britse verkiezingen van 1945 mi nister van buitenlandse zaken in de nieu we labourregering was geworden. Eden behield echter zijn parlementszetel met een aanzienlijke meerderheid en werd plaatsvervangende leider van de opposi tie in het nieuwe Lagerhuis. Toen de conservatieven in 1951 weer aan de macht kwamen, lag Eden's benoeming, voor de derde maal, tot minister van buitenlandse zaken voor de hand Hij werd ook plaats vervangend premier. De problemen, waarvoor hij toen kwam te staan, waren o.a. die van de wapenstilstandsonderhandelingen in Korea en de kwestie van de Perzische olie, alsmede die van de' eenzijdige op zegging door Egypte van het in 1936 met Engeland gesloten verdrag. Eden maakte in zijn derde periode als minister van buitenlandse zaken talrijke reizen naar de oude en de nieuwe wereld. Hij werd voorzitter van de O.E.E.S., woonde de vergaderingen van de Assem- bleé van de Verenigde Naties bij en speel de een. voorname rol bij de Navo-verga- deringen. In September 1952 bracht hij een be zoek aan maarschalk Tito van Joego slavië. Het was gedeeltelijk te danken aan Eden, dat op de Geneefsa conferentie van het vorige jaar een bestand voor Indo-China tot stand kwam In 1954 werd tevens een oplossing gevonden voor het Brits-Egyptische geschil over de zóne van het Suez-kanaal en de Per zische oliekwestie. In de herfst van 1954, na de verwer ping van het plan voor een Europees leger door Frankrijk, bezocht Eden in een rondreis Westeuropese hoofdsteden, waarbij de basis werd gelegd voor de Londense negen-mogendhedenconferen- tie. Op deze conferentie en op de daar opvolgende conferentie te Parijs kwa men o.m. de verdragen voor souverei niteit en bewapening van West-Duits- land tot stand. Eind 1954 werden Edens diensten door koningin Elizabeth beloond met zijn be- noeming tot ridder in de orde van de kouseband. ochtend sterk afgenomen, doordat het stakingscomité bij de tram onder het personeel in de remises een circulaire liet verspreiden, waarin werd opgeroepen het werk niet neer te leggen, ook niet als enige arbeiders geen toestemming zouden krijgen aan het wei"k te gaan. „Blijft waakzaam en tekent protest aan tegen deze schorsing bij B. en W. en de vakbonden", zo luidde het advies. „Wij achten het on juist de staking voort te zetten nu er voor enigen broodroof dreigt". Voorlopig blijven op verzoek van het hoofdstedelijk gemeentebestuur de te hulp geroepen soldaten nog ter beschik king. De militaire bezetting van 240 man op de Wester en Zuidergasfabrieken bleef ook vanochtend nog gehandhaafd. Stratenmakers staakten Toen de stratenmakers echter verna men, dat een aantal hunner niet aan het werk mocht gaan. weigerden de arbei ders in Amsterdam-Noord en bloc het werk te hervatten en togen naar Amster dam-West. waar zij hun collega's bewo gen de staking voort te zetten. Omstreeks het middaguur waren on geveer 500 arbeiders van de afdeling be stratingen in het gebouw „Ons Genoegen" in de Elandstraat bijeen. Een delegatie van het personeel stelde zich in verbin ding met de directie van Publieke Wer ken om te vernemen, welke plannen de gemeente heeft met de arbeiders, die gis termorgen, toen zij zich bij de posten meldden, te horen kregen: „U mag niet beginnen". In een gisteravond gehouden vergade ring werd echter besloten het werk te hervatten. Hiermede behoort de Amster damse staking, die in totaal zes dagen heeft geduurd, thans geheel tot het ver leden. Verklaring van de burgemeester De burgemeester van Amsterdam heeft een schrijven gericht tot de landelijke pers van de volgende inhoud: „De beginselen van ons staatsbestel, betreffende de verhouding van centrale overheid, provincie en gemeente, zijn in de Grondwet en de daarbij behorende organieke wetten vastgeslegd. Onder meer is in de Gemeentewet ge regeld, welke de bevoegdheden van het gemeentebestuur zijn in geval van ver storingen van de openbare orde of der gelijke omstandigheden. De berichten omtrent regeringswenken aan Amsterdam betreffende deze staking, die in enkele dagbladen zijn verschenen, wekken te dien aanzien een verkeerde indruk. Het is daarom van belang vast te stel len, dat in het geval van de staking te Amsterdam de wettelijke verhoudingen volkomen in acht zün genomen; dat de regering op geen enkele wijze op de stoel van het stadsbestuur is gaan zitten en geen enkele wenk heeft gegeven; dat Amsterdam ten zeerste erkentelijk is voor de onmiddellijke bereidwilligheid van de regering, aan elke wens om hulp van militairen te voldoen. Wil men de autonomie van de gemeen tebesturen hoog houden, dan moet men ook van de dagbladen mogen verwachten, dat zij ook al om die reden reeds een juiste voorlichting geven". Advertentie) Westersingel 5 b/d. W. Kruiskade. R'dam Zijde - Nylon - Poplin Tweed en Gabardine PARAPLUIES JERSEY PAKJES Het K.N.M.I. deelt mede: Zuidwestelijke winden hebben in de af gelopen dagen in bijna geheel West-Europa zacht weer gebracht. In 'Frankrijk steeg d» temperatuur tot 20 a 25 graden. In het Zui den van ons land liep het kwik Dinsdag middag op tot 17 graden. Vanmorgen wa ren de temperaturen weer iets hoger dan gisteren. Morgen overdag zal het echter minder zacht zijn als gevolg van het bin nenstromen van oceaanlucht. afkomstig van de gematigde breedten. Het front, dat deze minder zachte lucht begrenst, zal enige regen brengen, daarna klaart het weer op. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1