Ook Britse provinciale pers met staking bedreigd Oud erd omspensioen voor iedereen Verder stijgende bedrijvigheid in de Ver. Staten Stakingsdreiging m Ruhrmijnen afgewend Feinböckere L Komt nou voor elkaar met de oude dag PASEN Bedragen genoemd van 1338 (gehuwd) en 804 (ongehuwd) per jaar Looneisen van journalisten DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN SSSSf de we'tó"S;Ü""„d„e Tlierese Neumann op Goede Vrijdag „URBI ET ORBI" Ruiterlijk! Elizabethan" maakte noodlanding Vijftigtal inzittenden ongedeerd Geen prijsverhoging Redelijk Paasweer BERICHT Overeenstemming over loonsverhoging van 9,5 pet Helicoptercongres te Rotterdam Zaterdag 9 April 1955 öuüt t n JHoSmtc enjO.lWtfs kscljcmueg 3f tel: 22320 ^oUerèam WEERBERICHT Toen maria magdalena en Stigmatisatie maakte diepe indruk Op Eerste Paasdag J~\ E REDACTIE van „Wij van Financiën" heeft op het be kroonde Februari-humor-hoekje inzake de vader van een groot gezin, op welke aardigheid wij meenden aanmerkingte moeten maken, ook van een der lezers reactie moeten ondervinden. In het nummer van Maart biedt de redactie van dit maandblad nu ruiterlijk haar verontschuldiging aan, wanneer zij met het plaatsen van dit mopje één of meer lezers gekwetst mocht hebben. Wij waarderen dit ten zeerste en uit de motivering, waarom deze humor werd gepubliceerd, willen wij zonder meer aannemen, dat er geen boos opzet in het spel is geweest. Zulks neemt niet weg, dat wij het met deze motivering niet ge heel eens kunnen zijn en daarom plaatsing blijven betreuren. Het blad schrijft o.m. „Uiteraard heeft de redactie bedoeld humor en geen voorlichting te publiceren. En is niet de hoogste vorm van humor de ironie, de zelfspot? De redactie zag iets in de onverwachte wen ding, uitmondende in een goed moedige spot met onze brave beginselen Verschillende redac teuren van ons blad zijn ook geluk kige vaders van grote gezinnen. In deze opvatting over de humor bevinden wij ons overigens in goed gezelschap. Want zei niet reeds de grote Franse wijsgeer en theoloog Pascal in de 17e eeuw, dat „la vraie morale se moque de la morale", de werkelijke moraal lacht om de moraal Ja, dat moge dan tot zekere hoogte waar zijn, zulke spot Hhoet humor blijven en voor een ieder duidelijk ironie zijn. Hetgeen wij in dit gewraakte geval betwijfel den, want bedoelde opmerking wordt wellicht niet in alle kringen als goedmoedige spot bedoeld en onderschreven. Dit bezwaar blijft gelden, al zou inzender geen kwade bedoelingen gehad hebben. Bovendien, tenslotte zijn er on derwerpen, welke men beter niet als object voor een mopje kan nemen. nalyst PARTICULIER INKOMEN OP HOOG NIVEAU voot fietsen, bromfietsen, scooters en motoren Bedragen zijn maxima De gehuwde vrouw Departement: Geen commentaar VERHOOGDE BW ftAGEM ««"SS*»»®!®* Dc weerverwachtlng van het K.N.M.I., geldig van hedenavond tot morgenavond, luidt: Aanvankelijk opklaringen en hier en daar mist, morgen overdag echter weer veel bewolking met later ..plaatselijk enige regen ot motregen. Zwakke tot matige Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Zondag 10 April Zon op 5.59, onder 19.29 uur. Maan op 23.32, onder 6.49 uur. Maandag 11 April: Zon op 5.57, onder 19.31. Maan op 0.00, onder 7.24 uur. Dinsdag 12 April: Zon op 5.54, onde'r 19.33 uur. Maan op 0.29, onder 8.08 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Maria van Jacobus en Salome in de vroege ochtend tot de ontdek king kwamen, dat de steen van Jesus' graf was weggewenteld, was ontstelte nis de eerste reactie van beide vrou wen. Maar de geruststellende woorden van de Engel in zijn witte kleed maak te de baan vrij voor een ander gevoel: blijdschap om de Verrijzenis van de Meester, om de wonderbare bevesti ging van alles waarin zij rotsvast had den geloofd. Dit vreugdevolle besef zo blijkt uit de samenhang der betrokken Bij belteksten -sloeg met de opeenvol gende verschijningen des Heren over op zijn leerlingen, tot de sceptische Thomas toe. Zoals allen deel hadden gehad aan Christus' leven en leer, had den zij, ook onbedoeld, zoals in het ge val Petrus, deel aan Zijn lijden, omdat daarin het verwachte Koningschap van Christus onder scheen te gaan. Nu na Zijn opstanding uit de dood kwamen de apostelen er geleidelijk toe de ware aard van dat Koningschap te ontdek ken. Het louter menselijke in hun idealen moest sterven voor zij volledig in de glorie van de Meester konden delen. Zo louterde Calvarië al terstond de jonge aanhang van de ,,Heer des levens" en bracht het Paaswonder de bevestiging van een gezuiverd geloof in de harten van deze kleine schare getrouwen. Het diffuse en kwetsbare beeld van Jesus' Koningschap kreeg heldere contouren, van een meesle pend avontuur was het volgen van de Meester een vastomlijnde opdracht ge worden, geldend tot het einde der lilden en onder alle omstandigheden, ■n ET IS BEPAALD NIET verbazing- H wekkend, dat het Paasfeest in de loop der eeuwen meer dan de vie ring van menig ander feest, gevrij waard is gebleven van bijkomstige sen timenten, die de eigenlijke betekenis van het herdachte heilsfeit naar het achterplan dringen. Het feest van 's Heren Verrijzenis, dat op de Liturgi sche kalender onmiddellijk bij de veer- tigdaagse vasten aansluit, vormt daar mee een periode die meer is dan een symbool. De cyclus Vasten-Pasen brengt de Christenen het sterven van wat menselijk en zondig is en de deel neming aan de glorie der Verrijzenis, in een zelfde onverbrekelijke eenheid als de Apostelen ervoeren. Paulus' op roep aan de Corinthiërs om de oude zuurdesem weg te werpen, raakt voor al in de Vasten de Christenen van nu even reëel als de versregel uit het Victimae Paschali1" over het Lam, dat de schapen heeft vrijgekocht, hen met Pasen raakt. Er is blijkbaar geen spanning tussen wi-ii+oitchpspf en idealisme in het in zonde geboren en voortduiend zon digende mens, vindt er even duidelyk aanvaarding als de hoop P ^hen lossing. Boete en Opstanding hebben in het Kerkelijk jaar door Vasten-^n Paasvoorschriften dan ook lijke plaats gekregen. Dat breng dat samen met zijn boge roepi ge verloste ook de zwakte van dc „gecanoniseerd" lijkt in dat dee - het Kerkelijk Jaar, dat speciaal net sterven aan het leven en een daai- uit voortkomend deel hebben aan Christus' glorie in het liturgisch pro gram heeft staan. Want ondanks zijn verlossing blijft de Christen zozeer lid van de gevallen mensheid, dat de wijs heid van de Kerk zijn val en opstan ding wel in het rhythme van het Kerkelijk Jaar moest inlijven. En geen reactie op collectivistische verschijnselen, geen neiging tot een persoonlijk" godsdienstig leven kan een afzijdigheid of maar een tegenzin ten opzichte van een overgegeven deel neming aan dit gezamenlijke rhythme rechtvaardigen. De Christus is vrijwillig onderge gaan en daarna verrezen. Dat allen met Hem mogen verrijzen door Zijn genade-gaven is onze Paaswens. De Britse federatie van journalisten heeft Vrijdag salarisverhoging geëist voor al haar leden, werkzaam bij bla den, die tot dusver niet door de zestien dagen oude staking van technisch per soneel bij het dagbladbedrijf te Londen zijn getroffen. De eis wordt kracht bij gezet door een oproep tot een stemming om te gaan staken indien de tegenvoor- Konnersreuth, de woonplaats van de bekende gestigmatiseerde, Therese Neu mann, is op Goede Vrijdag weer het toneel geweest van een druk bezoek van Duitsers en vreemdelingen. Niet minder dan 5000 personen, van wie velen met touringcars uit Oostenrijk, Zwitserland en Rijnland naar het Beierse plaatsje waren gekomen, bezochten Therese, die, zoals men weet, reeds sinds 1926 met de ljjdenswonden van Christus getekend is. liet bezoek der duizenden belangstel lenden natuurlijk slechts een kort stondig voorbijgaan langs de gestigma tiseerde verliep in goede orde. De bekende Passie-verschijnselen bij The rese Neumann waren ditmaal geken merkt door buitengewoon sterke bloe dingen. stellen van de werkgevers onbevredi gend zouden blijken. Tot een en ander werd besloten op het jaarlijkse congres van de federatie te Margate, waar een resolutie werd aangenomen, waarin van de vereniging van dagblad-eigenaren van de Britse provinciale bladen een verhoging van 25 pet boven het huidige minimum salaris en de bijslag op de kosten van het levensonderhoud wordt gevraagd De provinciale bladen zijn tot nog toe niet beroerd door de Londense staking die de publicatie van vier en twintig landelijke ochtend-, avond- en Zon dagsbladen reeds zestien dagen lang heeft verhinderd. Bij deze staking zijn electricitiens en onderhoudspersoneel betrokken. Zij hebben de voorstellen van de vereniging van Londense dag bladeigenaars verworpen. De federatie van journalisten is bij deze staking niet betrokken, hoewel zij eveneens loon eisen bij de Londense dagbladeigenaars heeft ingediend en tot dusver geen overeenkomst heeft bereikt. Zoals reeds gemeld, zal Z. H. de Paus morgen, eerste Paasdag, te twaalf uur een Paas-toespraak houden, gevolgd door de zegen „Urbi et Orbi". De om- Een monument voor de zege pralende Christus vormt dit ab- sis mozaïek in de Santa Puden- ziana te Rome. Al is door een latere verbouwing de rand van het laat-antieke kunstwerk aan het oog onttrokken, nog steeds weeft het tafereel zijn boeiend gedachtenspinsel rond de Leraar Christus, Die temidden van Zijn Apostelen op een Byzantijnse Vorstentroon zetelt, terwijl ach ter Hem de Kruisboom der over winning oprijst op de top van de Paradijsberg. Door het wolken dek waden de Vier Dieren naar de Meester om Hem in de hemel te verheffen. Een tweemotorige „Elizabethan" van de „British European Airways" B.E.A.), met 47 passagiers en een bemanning van vijf leden aan boord, heeft Vrijdag ochtend, kort nadat het toestel van het vliegveld DüsseldorfLochausen was opgestegen op weg naar Londen, bij Lank, in de omgeving van Krefeld, een noodlanding moeten maken. De gezag voerder, zijn eerste officier, de telegra fist en een steward liepen lichte ver wondingen op, terwijl alle andere in zittenden ongedeerd bleven. Kort na de start weigerde plotseling een van de motoren. De bestuurde' poogde nog naar het vliegveld terug te keren, doch hij moest, aangezien het toestel snel hoogte verloor, op een stui- bouwland een noodlanding maken. Do romp van het vliegtuig bleef vrijwel geheel intact, maar een van de motoren werd door de schok van het toestel af- gerukt en verscheidene meters wegge slingerd. Minister Suurhoff zou van plan zijn bij de Staten Generaal een voorstel in te dienen om aan alle gehuwde ingezetenen van 65 jaar en ouder een ouderdomspensioen te verlenen van 1.338 per jaar. De ongehuwde» krijgen 804 per jaar. Dc definitieve ouderdomsve-zokering, die de noodwet moet vervangen, zal algemeen verplicht worden gesteld. Ieder lussen 15 en 6o jaar zal voortaan premie moeten betalen. Het voorstel gaal uit van een 50-jarige verzekeringsduu-r. De premie zal worden geïnd dooi de belastingdienst, zodat de minister aan de nieuwe wet dus het karakter wil geven van een volksverzekering. Een inkomensgrens zal niet worden gesteld, doch bct gedeelte van bet inkomen, dat boven de 6000 ligt, zal premie vrij zijn. Dit wetsontwerp, zo meldt de Volks krant, dat minister Suurhoff heeft voor bereid en dat ook door minister Van de Kieft zal worden ondertekend, zal bin nenkort in de ministerraad worden be sproken. Minister Suurhoff heeft herhaal de malen beloofd, dat hij het wetsont werp voor de definitieve ouderdomsver- zekering nog voor 1 Juli van dit jaar by de Staten Generaal zal indienen. In dit voorlopige wetsontwerp kunnen het ka binet en straks ook de volksvertegen woordiging nog wijziging brengen. De bedrijvigheid in het zakenleven in de Ver. Staten heeft in dc maanden Ja nuari en Februari opnieuw een toeneming te zien gegeven waarmede de opwaartse beweging welke in het vierde kwartaal van 1954 was begonnen zich heeft voort gezet. In zijn maandelijks rapport -Survey of Current Business" schrijft het Amerikaan se ministerie van Handel dat de bouwbe- drijvigheid in Januari en Februari zich op een aanmerkelijk hoger peil heeft bewogen dan in het voorafgaande jaar met de na druk op de particuliere woningbouw. Het aantal nieuwe huizen met de bouw waar van in deze periode een begin werd ge maakt wordt geraamd op 1.400.090 op jaar basis berekend, een aantal dat het record van 1950 evenaart. Voorts wordt erop gewezen, dat de uit gaven voor nieuwe fabrieken en fabrieks- installalies kapitaalsuitgaven gericht op het verhogen van de productiviteit dit jaar naar alle waarschijnlijkheid hoger zullen zijn dan zij in 1954 zijn geweest. De totale kleinhandelsomzet gedurende Januari en Februari van dit jaar was on geveer 7" n hoger dan ln de overeenkomsti ge periode in 1954. De verkoop van per- saonenauto's in Februari 1955 overtrof in niet onaanzienlijke mate die in de voor- a gaande maand en bleef slechts weinig beneden het cijfer van December 1954 De grotere kleinhandelsomzet, aldus hoi rapport, weerspiegelt de stijging in de in komens van de verbruikers. Het Dartlr, 1_ifrt.-?"?01Jleil.i?..JanH?.ri wordt geraamd °P jaarbasis op bijna 291.000 millioen, De fabrikanten en importeurs van en rle groothandelaren in rijwielen, brom fietsen, scooters en motorrywielen, geor ganiseerd in de Ned. Verecniging Dc Rijwiel- en Automobiel-Industrie" "(R A. I.), van wie ren aantal in liet begin van dit jaar rccds prijsverlagingen heeft bekend gemaakt vooral voor de goed kopere rijwielen hebben thans het besluit genomen de huidige prijzen van de door hen in de handel gebrachte mer ken dit seizoen niet te zullen verhogen. Deze vrijwillig tot stand gekomen af spraak heeft de instemming van het ministerie van Economische Zaken. Gezien de grote betekenis, dié deze populaire vervoermiddelen heden ten dage voor het gehele Nederlandse volk hebben, wordt de vrijwillige afspraak van de R.A.I.-leden door het bestuur als een belangrijke steun voor de economi sche politiek van de regering beschouwd. berekend, dit is iets hoger dan het h„„„!S cijfer van 1953. De in Januari betaalde fn6 nen en salarissen bedroegen naar schattig» S 199-000 millioen, op jaarbasis berekpGl wat ten opzichte van het in het voorlaar van 1954 behaalde record een nieuwe ver betering betekent. Volgens het rapport is deze stijging van het particuliere inkomen aan diverse oor zaken te danken, onder meer aan hogere lonen en salarissen, een langere werkweek en minder werkloosheid. Het aantal per sonen dat in Februari in niet-agrarische bedrijven werkzaam was wordt geraamd op 51.700.000, dit is 200.000 meer dan in het eerste kwartaal van 1954. De uitkeringsbedragen, zo meldt dit blad verder vormen een grondslag, die in de loop der jaren herzien kunnen worden, terwijl het pensioen als regel maandelijks zal worden uitbetaald. De pensioenbedra gen zijn maximumbedragen: er kunnen namelijk kortingen op worden toegepast. Bij de loontrekkenden wordt de premie ingehouden tegelijk met de loonbelasting. De zelfstandigen en de niet-loontrekken- den krijgen in het begin van het jaar een voorlopige aanslag van de belastingdienst over de voor dat jaar te betalen premie. De premie zal worden geheven over het inkomen, waarover daadwerkelijk inkom sten- of loonbelasting wordt geheven. Ook voor ambtenaren zal deze ouder domsvoorziening gelden, ondanks het feit, dat het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds hen reeds een behoorlijk pensioen garandeert. Hetzelfde geldt ook voor mili tairen, spoorwegpersoneel, mijnwerkers en dus ook voor al degenen, die indivi duele voorzieningen getroffen hebben. De noodwet komt te vervallen. De be jaarden, die nu krachtens deze wet uit keringen krijgen, zullen straks echter meteen de volle uitkering van de nieuwe wettelijke voorziening ontvangen. Personen, die voor het in werking tre den van de nieuwe wet een leeftijd hebben tussen de 15 en 65 jaar, zullen beschouwd worden als verzekerden vanaf hun 15de jaar. Zij krijgen dus op hun 65ste jaar 't volledige ouderdomspensioen. Zo zal iemand, die bij het in werking treden van de wet. bijvoorbeeld 40 jaar is, slechts over 25 jaar werkelijk verzekerd zijn geweest, wanneer hij straks 65 jaar is. Voor de periode tussen zijn 15de en zijn 40ste jaar wordt hij geacht eveneens ver- zekerd te zijn geweest. Iemand, die bij het in werking treden van de wet bijna 65 jaar is en die dus recht zou gehad hebben op de uitkeringen krachtens de noodwet ouderdomsvoorziening, d-ie nu geldt, zal straks ook aanspraak kunnen maken op het volle ouderdomspensioen. Het wetsvoorstel is verder van byzon- der belang voor de gehuwden en met name vooral voor de gehuwde vrouw. De gehuwde vrouw wordt of zij aan het arbeidsproces deelneemt, of in haar eigen huishouden werkzaam is in de ouderdomsverzekering opgenomen. Dit betekent, dat zij, wanneer ze op haar oude dag weduwe of gescheiden vrouw is geworden, zelfstandig op een uitkering aanspraak kan maken. In de tijd waarin zij werkte, heeft ze immers een pensioen opgebouwd. De gehuwde vrouw, die geen inkomen geniet, hoeft uiteraard geen premie te betalen. Wanneer een man en een vrouw, die beiden boven de 65 jaar zijn, met elkaar trouwen- mogen ze het pensioen houden van de ongehuwde (804 gulden per jaar) De pensioenrechten, die voor het huwelijk bestonden, worden dus onverkort gehand haafd. Na het huwelijk krijgen ze dus per jaar uitgekeerd 1.608 gulden per jaar. (Hel eigenlijke gehuwdenpensioen bedraagt 1.338 gulden per jaar). Na het overlijden van een gehuwde man, die de ouderdomspensioen genoot, krijgt de vrouw nog vijf maanden lang het volle gehuwdenpensioen (dus: 1.338 gulden per jaar). De minister heeft dit zo bepaald om het voor de weduwe gemak kelijker te maken zich aan de gewijzigde omstandigheden aan te passen. Hetzelfde geldt ook voor de weduwnaar. Bij informatie op het departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid werd ons meegedeeld, dat men op de berichten over het wetsontwerp op de ouderdoms voorziening, ln dit stadium geen commen taar kon geven. Wanneer de berichten, zoals het betrokken ochtendblad die gaf, juist zijn, zo merkte men ons op, dan ig sprake van een schromelijke Indiscretie. roepen van ongeveer twintig landen en tevens radio-Vrij Europa voor de lan den achter het IJzeren Gordon, zullen deze plechtigheid relayeren. Radio-Vaticana zendt zelf uit op de golflengten 41.21, 31.10, 25.67 en 19.84 m Voor Nederland zal de K.R.O. van 12.45 tot 13.00 uur de uitzending verzorgen over de zender Hilversum I, 402 meter. Het K.N.M.I. deelt mede: De wisselvalligheid van het Nederlandse klimaat spreekt duidelijk uit de grote verschillen in het Paasweer van de afge lopen jaren. Bracht Pasen 1949 record- warmte, in 1950 jaagden regen en wind de wegen schoon. 1952 Zorgde voor Paasda gen met bijna zomerse temperaturen, maar in de twee daaropvolgende jaren bleef het kwik ver beneden dat niveau. Voor de Paasdagen van dit jaar ziet het er niet naar uit, dat er extremen, naar de ene noch naar de andere zijde, uit de bus zullen komen. Het weer wordt in hoofdzaak bepaald door een hogedrukge- b;ed tussen de Azoren en de Golf van Biscaye, waardoor Westelijke winden zachte lucht naar ons land voeren- De temperaturen bleven in het grootste deel van het land dientengevolge gematigd. Veel wind is er niet te verwachten. Wel kunnen oceaanfronten betrekkelijk ge makkelijk tot ons land doordringen, zodat er nu en dan wat regen zal vallen, maar vooral voor de Eerste Paasdag zijn ook opklaringen in zicht, met name in het Zuiden en Westen van het land. In het Noordoosten staat het er met de opkla ringen iets minder gunstig voor. Wegens liet Hoogfeest van Pasen verschijnt het eerstvolgende nummer van ons blad op a.s. Dinsdag. DE DIRECTIE. VERHOOGDE BOUtVmrEN, Een andere opname uit Galtür in Oosten rijk, vanwaar Z.K.H. Prins Bernhard met de Prinsessen Beatrix en Irene per ren dierslede en per ski vertrok naar Klos- ters aan de andere zijde van de grens in Zwitserland, waar H.M. Koningin Julia na met de beide jongste Nederlandse Prinsessen op de aankomst van de Prins en de beide oudere zusjes wachten. Op de foto van links naar rechts: Prinses IreneZ.K.H. en Prinses Beatrix, op weg naar het bergland boven Galtür, waar de lange tocht zou aanvangen. Aan de dreiging van een staking van een half millioen mijnwerkers in het Ruhrgebied is Vrijdag definitief een ein de gekomen. Na een tweede interven- ze leidende positie moeten prijs geven aan de staalarbeiders, die erin slaagden een loonsverhoging van zes procent te krijgen op een ogenblik, waarop de situa tie van professor Erhard. de Weskluitse - tie op de kolenmarkt geen uitzicht bood in i li ictni- im„ L' L- U a 7 o Ir n ,i 1, U 1. -.1-1- on o» 1 4 minister van Economische Zaken hebben voor een optrekken der lonen in de mij- de leiders van de vakbond en de direc-1 nen. De vakbond had thans van de ver- tie der mijnen een compromisvoorstel1 beterde afzet der mijnen geprofiteerd om aanvaard. Reeds eerder had minister Erhard de partijen zover tot elkaar gebracht, dat het meningsverschil nog slechts over één pet. loonsverhoging ging. Een ogenblik dreigden de onderhandelingen te zullen mislukken, daar geen der partij én meen de dit laatste pet. te kunnen toegeven. Op advies van minister Erhard heeft men toen tenslotte het enig mogelijke ge daan en het verschil gedeeld. een eis van twaalf pet. verhoging te stel len. In eerste instantie werd deze eis door de mijndirecties radicaal van de hand gewezen, aangezien zij betoogden toch reeds niet rendabel te kunnen wer ken. Eerst doordat minister Erhard toe zeggingen aan de mijnindustrie heeft ge daan om een aantal op de kolenproduc- tie drukkende lasten te verminderen, heeft het verbond der mijndirecties bereidheid getoond de looneisen in overweging te ne men. De kosten van de verhoging zullen dan ook niet gaan ten laste van de ko- De aan de mijnwerkers toegestane loons verhoging bedraagt gemiddeld negen en i di minister Frharrf in elk ee een half procent en daardoor .s voldaan i/op het huidige peil wilde houcfen, primaire eis van de vakbond.jdQch £n ]aste v£m de overhei<j Een der toezeggingen, die minister Erhard heeft gedaan, is te zullen ijveren voor een aan- aan de dat de mijnwerkers weer aan de top van de loontaricven zouden worden ge plaatst. Vorig jaar hadden de mijnwerkers de- zienlijke vermindering van de heffing voor de E.K.S.G. Van 27 tot en met 29 Juli a.s- wordt in Rotterdam een helicoptercongres gehou den. georganiseerd door 't A'damse heh- copter-syndicaat. Het algemeen onder werp is „de helicopter als vervoermiddel" Verder worden technische en commercië le problemen alsmede de aanleg van nieu we helicopterhavens besproken. Serge Sikorski zal zijn vader Igor Sikorski op dit congres vertegenwoordigen. Tot de aan wezigen behoren verder o.m. de hee: Piasecki, bekend helicopter-instructeur in Amerika en de Franse helicopter-construc- teur Louis Brequet. België wordt verte genwoordigd door Jules Naome van de Sabena Helicopter directie, die zal spre ken over het handelsaspect van het hef- schroefvliegtuig. ni

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1