Wim van Est start als winnaar in Driedaagse van Antwerpen VONDST in T ZOEKLICHT^ PUZZLE RADIO PROGRAMMA AKKERTJES Franse dag van de postzegel Onze dagelijkse HOCKEY-INTERLAND IN REVANCHE-SFEER In zweefvliegtuig over de Alpen B-dames hockeyen tegen Duitsland B; in Venlo Ned. ploeg voor de Davis beker Ditmaal twee Nederlandse ploegen Opstelling Amsterdams elftal tegen Berlijn VRIJDAG 15 APRIL 1955 PAGINA 4 Een moeilijke wedstrijd NEDERL. B-HOCKEYERS Oplossing van gisteren Voor de Fransen was het heel merk waardig te ontdekken dat een wijnhandel te Bordeaux een uitgebreide en voorname cliëntèle bezat in Italië, waar toch ook wel enkele goede wijnen verbouwd wor den'. En deze clientèle bleef haar leveran cier vele jaren trouw. Zo b.v. het hof van de groothertog van Parma. Uit andere brieven bleek, dat verschil lende bekende wijnhandelaren te Bor deaux van Duitse of Engelse afkomst wa ren. Dit kwam trouwens ook voor wijn handelaren in Italië vast te staan. Ook daar waren het vaak vreemdelingen, die voor de export zorgden. De firma te Bordeaux, waarvan op de expositie een heel stel zakenbrieven aan wezig was, had in het jaar 1863 ook een te Bologna residerende Kardinaal Legaat tot klant. Diens factotum wendde zich in een uitvoerige brief tot haar, er zich over beklagend, door andere wijnhandelaren ta Bordeaux herhaaldelijk bedrogen te zijn. Zelfs het woord „empoisonné (vergiftigd) wordt ^jbruikt. Of nu de firma iets dergelijks zou willen voorkomen door het leveren van de beste Bordeaux, waarop ze beslag kon leggen? Een andere brief maakt melding, dat er In 1836 te Milaan een cholera-epidemie is uitgebroken, waardoor de rijke heren en reizigers de stad ontvluchtten en de so ciëteiten gedwongen waren, te sluiten. Geen kans dus, om wijn te verkopen. Maar tegelijkertijd toch het verheugende bericht, dat na een periode van twintig laar het verbod van invoer van buiten landse wijnen was opgeheven, zodat de toekomst er ondanks de cholera roos kleurig uitzag. De brieven op de postzegeltentoonstel ling tonen aan, dat in het begin van de vorig eeeuw Bordeaux klanten bezat te Genua, Turijn. Milaan Venetië, Livoriio. Pisa, Home en Napels en zelfs in Messina op Sicilië. Daar was een zekere Lulgi Pirandello een grote afnemer. Hij bestelde b.v. veer tig flessen champagne en veertig flessen anisette, respectievelijk voor 4 en 41-4 franc per stuk. In die tijd waren het na tuurlijk goudfranken. Het spreekt vanzelf dat de Franse wijnhandel de recente expositie zeer ge waardeerd heeft. Twee jonge Fransen hebben een opmerkelijke vlucht met zweef vliegtuigen gemaakt en wel van Grenoble naar Turijn over de Alpen Het waren Jean Perrier, een post beambte, en Jean Pancet, die van beroep boordwerktuigkundige is Zij zijn beiden 22 jaar oud. Zij profiteerden van uitstekende atmosferische omstandigheden en een windkracht van ongeveer hon derd kilometer per uur welke hun in staat stelden, op 5000 meter hoogte te blijven. Dank zij hun goede uitrusting hadden zij geen last van de kou. het vroor boven n..l twintig graden. De zweefvliegers hadden nog geen vijf uur nodig om de afstand tussen Grenoble en Turijn Via Briancon, de Col de Mont Geneve, Sestriere en Pinerole te overbruggen. In Venlo wordt morgen het hockey-con tact met Duitsland officieel hervat, zij het nog in een semi-interland. En het zijn de dames, die dat doen. Ons B-elftal, dal morgen tegen de B-dames van Duitsland aantreedt. Dat wordt vermoedelijk een heel moeilijke wedstrijd, want al is er van rechtstreeks NederlandsDuits contact nog geen sprake geweest (behalve wat de beren betreft in het Olympische tournooi 1952 te Helsinki en in het Lajiden-tournool 1954 te Brussel), het Ujdt geen twijfel dat er tegenwoordig, zoals ook vóór de oorlog, In Duitsland weer een zeer sterk partijtje hockey wordt gespeeld, niet alleen door de heren maar ook door de dames. Ons eigen B-elftal stelt ons niet gerust. Het speelde onlangs tegen België B lang geen vlekkeloze partij; en in weerwil van de opmerkelijke 10 overwinning in de oefenwedstrijd tegen onze A-ploeg kan zij ook nu niet overtuigen. De Duitse dames hebben in club-wedstrijden tegen Engelse, Franse en Belgische tegenstandsters ge toond, heel wat in haar mars te hebbenl Overigens is de kracht van dit Duitse B- elftal uiteraard voor ons onbekend. Maai wij vermoeden toch wel, dat het voor onze Nederlandse ploeg een moeilijke Zaterdag middag daar in Venlo zal worden. genwoordigheid van de minister-president dr W. Drees, enkele ministers, ambassa deurs en gezanten, In de raadszaal van het Utrechtse stad huis zal op 20 April het internationale congres van de I T. T. F. (International Table Tennis Federation) worden gehou den, voorafgegaan door een officiële ont vangst door b*>t gemeentebestuur. De afgevaardigden van de bijna 70 lan den zullen hier gebruik kunnen maken van een vertaalinstallatie die het gespro ken woord in drie talen weergeeft. Dit is de eerste maal, dat een dergelijke vertaal installatie op een tafeltenniscongres wordt gebruikt. Zaterdag a.s. 16 April zal een hockeywed strijd worden gespeeld tussen een Nederlands B-elftal heren en een Gooise combinatie op het terrein van Be Fair te Hilversum. De opstelling van Nederland-B luidt: Doel: Dorhout Mees (SCHC)achter: Both (SCHC) en Tolhoek (Amsterdam); midden: Gerrits (Venlo), Van den Wildenberg (HTCC) en Clas sen (Union); voor: Bok (Mcppel), Gerritsen (HHIJC, Kristen (DKS)Gielen (Be Fair) en Van Beaumont (Togo). Horizontaal: 1 jongensnaam, 3 pi. in Drente. 7 lidwoord <Fr.), 9. flauw. 11 sta- pcl. 12 jongensnaam, 13 schuilplaats voor geboefte, 17 voorzetsel, 18 godheid 20 woede, 22 pakken, 24 boosheid, 25 gemeen schappelijk stuk grond, 26 meisjesnaam, 29 dikke, 31 bloeiwijze, 32 Oosterse naam, 33 trawant, 36 Eng. luchtmacht, 37 holte in de muur, 38 huisdier. 40 waterhoogte, 41 vlin der, 42 heilige. Verticaal: 1 stofmaat, 2 soort bij, 4 vogel, 5 treiter, 6 pl. in Duitsland, 7 pret, 8 bij woord, 10 iemand die foto's maakt, 12 ver fraaiing van de huid, 14 afgelegen, 15 vra gend vnw., 16 verdieping 19 deel v.e. schip, 21 vr. munt, 23 takje, 27 aanw. vnw, 28 strijdperk, 29 gemene, 30 bijb. naam, 33 vruchtennat, 34 deel v. d. mond, 35 stapel, 36 rondhout 39 geheel de uwe (lat. afk.). Horizontaal: 1 doorn, 5 emelt, 9 ion, 10 oog, 12 rio, 13 ar, 14 poker, 13 p0i 17 rei 19 avro, 22 peen, 24 lama, 25 bern, 26 nota 28 toga, 30 pok 32 eg 34 p;nas 35 0ék., 36 tam, 38 nel, 39 ede, 40 sloot, 41 moker. Verticaal: 1 diana, 2 oor, 3 on, 4 noor, 5 egel 6 er, 7 lip, 8 toorn, 11 oker. 16 krats, 18 heros, 20 vlo, 21 oma, 22 pet, 23 eng, 26 niets. 27 zone. 29 anker. 30 pint, 31 kalm, 33 gal, 35 ode, 37 m.o., 39 e.k. Adolf Verschueren, Wereldkampioen der stayers, is wegens zijn prestaties en voor het verbreiden van de sportieve faam van zijn land, onderscheiden met het ridder kruis in de orde van Leopold de Tweede. wie zelfs de laatste meer naam heeft dan het hele Azzurri-troepje dat straks Aad van Amsterdam on der zijn hoede krijgt. Daar komt een Franse ploeg met Forestier als Parijs-Roubaix-winnaar; met Gauthier die bijna MilaanSan Remo won, met Scodeller die niet voor hem onderdeed, met de jonge tijdrit-specialist Anastasi en met Darri- gade als vijfde man. Een lijst vol klinkende namen. Onder de buitenlanders rekenen de Belgen uiter aard ook de twee Neder landse ploegen en daar onder schuilt Wim van Est, de winnaar van vorig jaar! Van Est leidt een ploeg, waarin verder Ger- rit Schulte, Wout Wagt- mans en de broers Gerrit en Adrl Voorting zijn op genomen (was de win naars-ploeg van verleden jaar niet dezelfde?). En dan is er een twee de Nederlandse equipe, waarin een plaats is in geruimd voor de twee jonge profs die op het ogenblik het sterkst op de voorgrond treden: Daan de Groot en Wies van Dongen, naast de reeds een jaar langer in de rij en der beroepsrenners meefietsende jongeren Piet Haanen Jan Plan- taz, welke veelbelovende jeugdploeg door Hein van Breenen wordt aange voerd. Onze renners hebben zich de laatste weken in België goed ingereden en kunnen in deze tweede Antwerpse Driedaagse hun goéde prestaties van verleden jaar bevestigen. Maar bovenal is dit de laatste wedstrijd vóór de Ronde van Nederland en uit nationaal opzicht voor al daarom voor onze ren ners zo belangrijk! En dan is er natuurlijk nog de bloem van het grote Belgische wegcou- reurs-corps, verdeeld over negen ploegen en daar zitten alle groten in! Een prachtig veld, dat weer een waarborg is voor een spectaculaire serie etap pen waarbij overeenkom stig de succesrijke opzet van vorig jaar Antwerpen steeds start- en eindpunt van elke dag is. DE JAPANNER OGIMURA komt in Utrecht zijn Wereldtitel verdedigen De samenstelling van het Amsterdams elftal dat op Woensdagavond, 27 April, in het Olympisch Stadion zal spelen tegen Berlijn, is als volgt: Doel: Pieters Graafland (Ajax); achter: Mesman, (Amsterdam) en Boskamp (Am sterdam); midden: Corbran (Amsterdam) Van Houten (Amsterdam) en Van Dijk (Ajax); voor: Tolmeijer (Amsterdam), Van Lent (BI. Wit), Gallis Amsterdam), Dahrs (BI. Wit) en Van der Wel (Ajax). De technische leiding van deze wed strijd heeft dr H. Tetzner. goede en overzichtelijke plaats te kunnen bieden. Er zijn ruim 7.000 zitplaatsen rond de twaalf groene tafels waarop straks de ballon van bats tot bats zullen flitsen. Utrecht is voor de buitenlanders een goede gastvrouwe. Het gemeentebestuur garandeerde het organisatiecomité niet alleen een bedrag van 30.000, maar ging met tal van faciliteiten nog verder. Zo zullen de deelnemers en deelneemsters aan de Wereldkampioenschappen tafelten nis gratis mogen reizen in de gemeente- bussen. Zij krijgen voorts aanzienlijke reducties op toegangsbewijzen voor tal van inrichtingen. En wat zelfs in Jaar- de cabarets en café's zullen tot des nachts 4 uur geopend zijn. Aan het slot van de internationale wedstrijden zal de deelne mers door het gemeentebestuur een ban ket worden aangeboden, terwijl Utrecht voor elke buitenlander nog'een herinne ring aan de Domstad in petto heeft. De openingsavond van deze 22ste We reldkampioenschappen Tafeltennis begint met een parade van deelnemers en deel neemsters. Een parade, die zal worden afgenomen door de burgemeester van Utrecht jhr mr C. J. A. de Ranitz, in te- Ktestm tnch niet rond j Loop toch niet rond - - met tergende pijn. Neem een "AKKERTJE" Wègpijn. ook vannacht En natuurlijk/^ zo gauw mogelijk naar de tandarts. (7/;, 1 Advertentie) Wij liepen door de schilderijenzaal, en ik geloof, dat Sofie de enige was, die ons zag gaan. Zij glimlachte, en ik verbeeld de mij, dat het een aanmoediging moest voorstellen. James Belsin Jiad echter geen aanmoe diging nodig. Hij had niet verwacht, dat ik zo grif op zijn uitnodiging zou ingaan, en daarom zei ik, toen we op het terras gekomen waren en de bijkans volle maan boven het geboomte zagen rijzen: Je vindt zeker, dat een vrouw er is om te kussen, en niet om mee te praten? Inderdaad, antwoordde hij met vuur. Maar daar heb je het nu alweer! Je leest mijn gedachten en jaagt tegelijk mijn romantische stemming op de vlucht door je wijsgerige opmerkingen! O, nee, zei ik, ik heb veel liever, dat je me kust. Ik verlangde daar al een poos naar. We stonden bij een stenen beeld van Pan; Pan, de bosgod met horens en fluit. Het initiatief is me helemaal ontno men. zéi James Belsin. Ik had het veel kalmer willen aanpakken. Je bent zelf begonnen, zei ik. Je wilde naar de tuin toe Kus me alsje blieft niet wanneer het niet/ strookt met je oorspronkelijke veldtofhtsplan. Ik keek naar hef stenen beeld. Wat zeg je van die spelbreker? James Belsin scheen het Pan-beeld nu pas voor het eerst te ontwaren. Waarom zou ik hem teleurstellen? zei hij. Maar eerst wil ik je nog iets zeggen. Ik heb je niet meer uit mijn gedachten kunnen zetten vanaf het ogenhlik. dat ik je te i Felixstowe het eerst gezien heb, en ik

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4