Bruiden op Sicilië Romantiek en zelfstandigheid Woningbureau voor jonge katholieken Huishouclpraat Weer atoomontploffing in Nevada De Beilense goudschat PAGINA 4 S&TERDAG 16 APRIL Experiment in Den Haag door BETTY KORTEKAAS DEN HAAN NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Foto's Dateert uit 400 na Christus KLEURENTELEVISIE over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten (Van onze Haagse redactie) Op 9 Mei wordt in de Obrechtstraat no 9 ten Den Haag een woningbureau ge. opend, dat jonge katholieke mensen, die in de Residentie komen werken, /.al hel pen by het vinden van behoorlijke kost huizen Ook zal assistentie worden ver leend aan verloofden en jonggehuwden bij het zoeken naar woonruimte en be middeling worden geboden bij conflicten tussen huurders en verhuurders. Het bu reau wordt opgericht door de Bond voor het Gezin. Heeft het in Den Haag succes dan zullen ook in andere plaatsen soort gelijke bureaux worden gesticht. Reeds thans kunnen degenen, die een kosthuis of woonruimte hebben aan te bieden of die daarnaar zoeken, zich schrif telijk opgeven. Na 9 Mei kan dit ook op het spreekuur. Advertentie) Publicatie Nederlands Zuivelbureow, Gravenhoge van meet af weinig in de foto-melk te brokkelen. Het is de bruid, die met een verrassend stoer gebaar de aan trekkelijkste plaatsen aanwijst en de opstelling van het tweetal bepaalt. De jonge echtgenoot laat zich wat argeloos meetronen en komt zelfs, na dat de fotograaf een hele reeks platen heeft afgevuurd, maar matig aan bod. De familie zit dan op een terrasje met al de weidsheid van de Gouden Schelp en de hele stad Palermo aan de voeten, te wachten op het jonge paar en de broodjes, die op grote schalen worden aangedragen. Er wordt omhelsd en gelachen en de bruidegom ziet, hoe zijn jonge vrouw de zaken ter hand neemt en het uit bundige gesprek evengoed als de aan dacht in beslag neemt. Inmiddels zijn nieuwe bruidsparen met aanhang op het terrasje aangekomen, en onder de brede overhuiving van de warin- gin is het vol van schaterende lach en ondeugende opmerkingen. Het ge luid danst weg van 't plateau langs de blonde hellingen en het blikker- groen van de citroengaarden bene den. Tot in de middagzon het spel van verkoelende wind is verstard en de stoet bruiloftsgangers is wegge trokken, de kruimels latend voor de vogels. Op het proefterrein van de Ameri kaanse commissie voor atoomenergie in Nevada, 120 kilometer van Las Vegas, is Vrijdag andermaal een atoomontploffing teweeggebracht. Het atoomwapen bevond zich op een toren. De proef had ten doel de invloed van de ontploffing op wapens en voorraden te beproeven. Drie onbemande straalvliegtuigen, die in de buurt van de ontploffing vlogen, weerstonden de onmiddellijke gevolgen van de explosie. Toch stortte één van de toestellen neer en werd een ander bij de landing in een droog meer vernield. Men wist het derde toestel te doen landen op het vlieg veld, vanwaar het was opgestegen. De commissie voor atoomenergie had ge rekend op het verlies van twee vlieg tuigen. terdag buiten de Vasten de Dom van Monreale bij Palermo bezoekt, komt er de gedecideerde en zelfbewuste bruiden tegen, die zo juist het huis houdelijk beleid op de schouders en een bruidegom aan de arm hebben genomen. Het decor, waartegen deze nieuwe status werd geschapen, is in drukwekkend en statig De Dom van Monreale met zijn hoge schip vol goud-mozaïeken, is een majesteite lijke ruimte, waarin de menselijke gang een zweven lijkt te worden. Daar worden des Zaterdags de pa ren in de echt verbonden, om, terwijl het lelijke moderne orgel nog wat hardop namijmert, te verdwijnen in de luisterrijke kloosterhof, waar de traditionele bruidsfoto's tegen de achtergrond van een luchtig arcaden- spel worden gemaakt. Fotograaf en bruidegom hebben (Van onze redacteur) Het is onmogelijk de bruiloft op Sicilië los te maken van het groteu- deels landelijk karakter van liet zonnige eiland. Sicilië heeft nog zonder beschermende hand van folkloristische organisaties of hobhy-isten wat wij met een ongelukkig woord „historische1' klederdrachten zouden noemen. Nog steeds rijden er de met lief lijke of strijdlustige taferelen be schilderde wagentjes door het land schap en zelfs door de grote steden, zoals die eeuwenlang in dit fees tende land zijn gebruikt. De veldarbeid is voor een groot ge deelte nog niet gemechaniseerd, ook al omdat dit voor de oogst van vruch ten als sinaasappelen, citroenen en vijgen weinig resultaat zou opleve ren. Het blijft een zaak van plukken en in mandjes gooien, niet van mas saal afscheren van de oogst. Het land blijft zichzelf gelijk, ook in de werk methoden der ambachtslieden in de grote steden, zoals Palermo, waar het vak der koper- en blikslagers op de oude deugdelijke manier langs de lengte van een flinke straat tfvordt beoefend, evenals dat van de man denmakers. (Van onze correspondent) Naar wij vernemen is het Biologisch- Archeologisch Instituut van de Groningse universiteit uit het onderzoek van gouden siervoorwerpen die onlangs te Beilen zijn gevonden, gebleken, dat de schat moet dateren uit omstreeks 400 na Christus. In deze tijd ontvingen Germaanse stammen geregeld grote bedragen ingemunt goud voor hulp bij de grensverdediging van het Romeinse rijk of ter afkoping van in vallen. Germaanse goudsmeden hebben waarschijnlijk de sieraden vervaardigd uit gesmolten Romeinse munten. De belangrijke vondst is opgenomen in de collectie van het Provinciaal Museum van Drente te Assen. Matrones De bruiden van Sicilië, ge ziet het bij de bruidsfotografen in de étalages, maar duidelijker bij het foto's maken zelf na de Mis, hebben de stijl en de allure van agrarische matrones, die op haar bruiloftsdag de leiding van de huishouding met energie en zelf bewustheid op zich nemen. Haar kledij is meestal overdadig en sterk op het toneelmatige afge stemd. Onder een lange en wijd-uit- wapperende sluier steekt het don kere gezicht met de ogen van een gebiedster meestal geprononceerd af. De japon, die vaak is afgewerkt met een imposante voorraad lovertjes, imitatie-parels en kant, vormt de laatste uitloper van een ongetemde Barok, zoals die alleen op Sicilië heeft kunnen bloeien. Wie op een Za- Philips vroeg vergunning voor experimentele uitzending aan De N.V. Philips te Eindhoven heeft bij de P.T.T. uitzendvergunning aangevraagd om een begin te kunnen maken met ex perimentele uitzendingen van kleurentele visie. Deze uitzendingen, waarvoor een labo ratorium-zender wordt gebruikt, staan ten iienste van research en de ontwikkeling van de televisie-apparatuur. De experimentele uitzendingen zuhen slechts op het Philipsterrein zelf en wel- l'cht nog even daarbuiten op te vangen zijn. Advertentie Grote strohoed waarvan de rand van binnen met fluweel is gevoerd. Ook de speld is van fluweel. Model Claude St Cyr

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4