Tracteer KAMPIOENEN De Oostduitse slimmigheidjes brengen Bonn in lastig parket JAPAN behield HEREN-TITEL feilloos k brj^op^^ de smaaksluier weg! «ga» Zevende partij bracht beslissing PUNT laat U de eigen smaak van elk gerecht proeven! ONOVERTREFBAAR 1 De tol-barrière is er nog steeds Wereldkampioenschappen tafeltennis Roemenië kampioen bij de dames, al werd Rozeanu verslagen Etalage-Berlijn verslindt millioenen Rijksverzekeringsbank en beroepsvoetballers Voor hockey-dames een nederlaag tegen België? met drukstift fM Belgisch dames-elftal voor 23 April Gelier werd kampioen Dubbel-aecrèmail S3A1W van Rusland DONDERDAG 21 APRIL 1955 PAGTNA 4 Tractccr méér met kaas en U wint op slag ieders hart Als huisvrouw behaalt U triomfen met zo'n heerlijk (en voedzaam) kaasgerecht. De Italianen weten daarvan mee te spreken die doen wonderen met hun kaas. Waarom ook U niet met onze daarvoor zo bij uitstek geschikte Nederlandse kaassoorten? Mmm..., wat smaakt zo'n kaastractatie P1CCATA ALLE ROMANA CON RISOTTO Misrekening Van conferentie naar conferentie SPOORARBEIDER ONDER GOEDERENTREIN Linkerbeen afgekneld NBVB-spelers: loondienst Risico's En iedereen schrijft er mee Het mechanisme van de drukstift is perfect: de eerste lichteduim- druk is voldoende om de kogel- punt tevoorschijn te toveren. Elke BIC CLIC bezit een bijna onuitputtelijke voorraad extra snel drogende BIC IMAC inkt. Koop het handigste van het handigste! 'n BIC CLIC voor De beroemde WTlllf inkt vlekt niet, vloeit niet uit en is onuitwisbaar. In de kleuren blauw, rood en groen. Unieke garantie Let op de naam BIC op de schacht en op de punt. Want elke BIC PUNT wordt onvoor- %*>Xv*v> Andreadis contra JaPan De persoonlijke titels W. K. TAFELTENNIS IN PUNTEN Swaythling-Cup Corbillon Cup T T hoeft in Uw eten beslist geen opdringerige „vetsmaak" meer te proeven. Gebruik Diamant, het vet dat geen vetsmaak geeft. Dan proeft U wat U werkelijk eet, dan geniet U van de natuurlijke smaak van worteltjes of spruitjes, van zuivere biefstuk. Dit betekent: een smakelijke variatie met als gevolg een gezondere eetlust! Neem Diamant, want In het gehele land zijn tientallen smaakpróeven gehouden. De uitslag van elke proef was in 't voordeel van Diamant Weet U het nog? Diamant kreeg b.v. 9, ander vet 6-! Omdat het voedzame Diamant geen vetsmaak, dus geen smaaksluier geeft, 't Is dubbel-gecrèmed, dus inzuiverl spat niet - walmt niet - gemakkelijk snijdbaar m... m.. kaas Publicatie Ned. Zuivelbureau -vDen Haag Geroosterd vlees met kaas en bacon op een stokje. Vermeng 250 gr. drooggekookte rijst met 200 gr. kleine blokjes oude kaas. Houd deze risotto op platte schotel warm. Beleg kleine gebakken biefstukjes van 25 gr. elk met een even groot stukje oude kaas (ook 25 gr.) en wikkel beide in dun plakje bacon. Wentel door weinig slaolie en rooster aan weerszijden licht bruin. Steek per persoon 3 stukjes aan saté-stokje, leg deze op risot to. Apart de biefstukjes en torna-, tensalade. iillil Eik record valt. vroeg or iaat, nog wel te verbeteren. De tellen tonen het aan, hoewel ergens moet de grens toch liggen. Als men de verspreiding, de lage prijs en de DUELMATIGHEID van onze overweegt zou men echter durven vast te stellen dat op het Kleine ADVEKTENT1EN de top-prestatle ls bereikt. De moeilijkheden, die het verkeer naar Berlijn ondervindt door de tol, die de Oostduitse regering aan het wegverkeer heeft opgelegd, blijven het onderwerp tan besprekingen in Bonn vormen. De situatie heeft zich toegespitst nadat de Oostduitse regering te verstaan had gegeven, dat zij slechts op ministerieel niveau over de situatie wenst te spreken. Pogingen van Wcstduitse zijde om via de beambten voor het interzone-verkeer met de Oostduitse deskundigen tot een regeling te komen zijn niet gelukt, daar de Oostduitse regering de actie kenne lijk is begonnen om opnieuw te trachten tot een rechtstreekse bespreking met de politieke leiders in Bonn te komen. De regering der „Duitse Democratische Republiek" wil langs deze weg tot een de facto erkenning komen. Bonn heeft zulk een erkenning tot dusverre hardnekkig geweigerd. Het ziet zich nu echter in een moeilijke positie geplaatst, doordat de Oost-Duitsers zich niets hebben aangetrok ken van de dreiging, dat de interzone- handel zou worden stop gezet. Aanvanke lijk meende men in Bonn in deze dreiging een troef te bezitten. Deze berekening is evenwel nog niet uitgekomen. Ook de pogingen om door een interven tie van de Westelijke mogendheden de tol- barrière uit de weg te ruimen hebben nog geen resultaat gehad. De geallieerde hoge commissie in Bonn heeft reeds in twee nota's aan de Russische hoge commissaris protest aangetekend. Zij heeft daarmee evenwel niets anders bereikt, dan dat de Russen demonstratief hun handen in on schuld hebben gewassen. In Oost-Berlijn zegt men, dat de „Duitse Democratische Republiek" een volledig souvereine staat is en dat de Russen met de gehele tol- affaire niets te maken zouden hebben. Vele Duitsers hadden kennelijk tegen deze houding een krachtiger geluid van de Westelijke geallieerden gezien. Er is ten minste van vele zijden over geklaagd, dat de hoge commissarissen de Duitse belan gen in dezen op tamelijk lauwe wijze zou den hebben behandeld. Het valt overigens moeilijk in te zien wat de hoge commissie in Bonn meer zou kunnen doen dan pro testnota's sturen. Regelrechte uitwerking op het verkeer naar Berlijn heeft de barrière tot dusver niet gehad daar de Bondsregering zich terstond bereid heeft verklaard, de ho gere rechten aan de vervoerders terug te betalen. Dat betekent evenwel een nieuwe permanente last op de federale kas ten bate van Berlijn, dat toch reeds millioenen bedragen verslindt om zijn functie van -etalage der Westelijke wel vaart te kunnen blijven vervullen. De Westberlijnse burgemeester Suhr gaat gaat nu reeds meer dan een week in Bonn van conferentie tot conferentie om te trachten tot een oplossing te komen. Hij heeft bereikt, dat de bondsregering besloten heeft tot een. nieuwe demonstra tie van haar vaste voornemen om de Ber- lijners niet in de steek te laten. De rege ring zal namelijk volgende week een bij zondere zitting houden in Berlijn teneinde te overleggen wat voor de stad gedaan zal kunnen worden. Tot een toegeven aan de drang der communistische regering van Oost-Duitsland om rechtstreeks contact te leggen wenst men in de federale hoofd stad echter zeker niet te besluiten. In Berlijn zelf zijn de meningen daar over verdeeld en de christelijke afgevaar digde Lemmer heeft daar de mening ge opperd. dat men uiteindelijk „pour besoin de la cause" een contact met het commu nistische bewind niet uit de weg zou mo gen gaan. Woensdagmiddag is de 35-jarige ige- huwde arbeider J. van der B. uit Arnhem, die deel uitmaakte van een Arnhemse werkploeg van de N.S., onder een rijden de goederentrein geraakt op het empla cement te Varsseveld. Hij werd hierbij zwaar gewond. Omstreeks twee uur was Van der B. aan het werk bij het stationsgebouw, toen een goederentrein, die dicht bij hem stond op he:|i afkwam. Noch Van der B. noch de machinist zag het gevaar. Van der B. raakte bekneld tussen de goeden ntrein, die bestond uit een loco motief met één wagen en de perronwand. Doordat hij kwam te vallen, kwam hij gedeeltelijk op de rails terecht, waardoor de wielen over zijn linkerbeen reden, dat werd afgekneld. Het slachtoffer werd naar een ziekenhuis overgebracht. Van der B is gehuwd en heeft één kind. (Van onze speciale verslaggever) UTRECHT, Woensdag. Dit was de grote dag van Ella Zeiler. Steeds had de stille Roemeense geleefd in de schaduw van haar landgenote, de meervoudige wereld kampioene Angelica Rozeanu. Maar nu gold het slotapplaus voornamelijk haar. En terecht. Als een loden last drukte liet gewicht van die laatste, beslissende partij in de ontmoeting tussen Roemenië en Engeland op haar. Voor Rosalind Rowe, haar tegenstandster, lieveling van het publiek, stond slechts de eer op het spel, voor Ella een titel. Won zij, dan kon haar land I zich Wereldkampioen noemen, faalde ze, dan ging de titel naar Japan. Zij won. Door het bestuur van de Rijksverzeke ringsbank wordt thans, in afwachting van de consolidatie van de verhoudingen in de voetbalwereld, met betrekking tot de beantwoording van de vraag of een voet baller als zodanig al dan niet als verze kerd in loondienst is te beschouwen, hel volgende standpunt ingenomen: De Rijksverzekeringsbank maakt hier bij onderscheid tussen de beroepsvoetbal lers, die voorheen in de competitie van de Nederlandse Beroepsvoetbalbond (N.B.V.B.) speelden en de semi-professio- nals van de „oude" K.N.V.B.-verenigin- gen. De contracten, die eerstbedoelden wan de vroegere N.B.V.B.-cubs dus) hebben gesloten, dragen het karakter van een ar beidsovereenkomst, en voor deze voet ballers wordt dan ook door de Rijksver zekeringsbank loondienst aangenomen. De voetballers van de „oude" K.N.V.B.- verenigingen. die een overeenkomst heb ben gesloten, overeenstemmende met het door de K.N.V.B. voorgeschreven model contract, zullen echter niet als in loon dienst worden beschouwd. Is van dit model-contract afgeweken, dan zal de loondienstverhouding afzonderlijk moeten worden bezien. Voor de 27ste maal zullen Zaterdag de hockey-dames van Nederland en België in Antwerpen de sticks kruisen. Het is bp de dames al precies als bij de heren: bijna steeds wonnen onze landgenoten, meestal was er geen spanning, de totale goal average is 6927; tegenover 18 overwin ningen der onzen staan er 6 van België bij twee gelijke spelen. Het vorige jaar speelde het Belgische elftal te Tilburg en verloor met 41 Sedert dien hebben de Belgische dames met 11 gelijk gespeeld in Brussel (tij dens het heren-tournooi) tegen een overi gens niet volledig Engels elftal en onlangs klopten zij de Duitse dames met 10. Dat wijst op kracht! En daar het Nederlands elftal momen teel niet zo sterk is als de laatste jaren (die I0 onlangs tegen Ierland in Belfasi kwam vrijwel geheel door doelverdedig- ster Jo Jurrissen), lijkt ons een Belgische zege dit keer niet onwaarschijnlijk. Hoofdschuddend was ze na de ope ningspartij tegen Rosalind's zusje Diane van de tafel gelopen. Het ging niet. Op vrijwel identieke wijze rondde de En gelse twee games van voorzichtig aan vallen af. Drie, vier messcherpe smashes wist de soepele verdedigster Zeiler te re tourneren. Doch de vijfde boorde dwars door haar defensie. Zo werd het 10 voor Engeland, dat de Wereldtitel slechts kon behalen als het met 30 won. Doch aan die illusies maakte Rozeanu onverbiddelijk een eind. In de beste partij van deze match bedwong zij Rosalind, voornamelijk bouwend op haar hechte defensie, niet schromend echter om op het juiste moment een vernietigende con tra-attaque te lanceren. Maar risico's durfde ook miss Rowe te nemen. Dat bleek in de tweede game, toen Rosalind bij een 18-20 achterstand alles op alles zette. Grandioos rondde zij een serie venijnige drives af. Toen lachte vrouwe Fortuna haar tweemaal toe. Een randbal en een foutservice gaven haar een voorsprong, die ze niet meer afstond. Een in de aanvang van de derde game opgelopen achterstand wist Rosalind wel te verkleinen, maar de Roemeense zege vierde toch met miniem verschil. Ook in het daarna volgende dubbelspel V nonaranrlpprn Octr. no. 74309 GOED OPGEBORGEN: - n«c J GAUW TERUGGEVONDEN! Goedgek. door de Ned. Ver. van Hulsvrouwen Speciale types voor archieven, magazijnen etc. Deze salonbank met „pull man" vering, tevens 2-pers. bed. Kust f 325. In onze winkel vindt 1 en 2 persuuns slaapbanken, in diverse mortellen en uitvoe ringen in prtlzen van t 85.—, f 100.—, f 125— enz. Komt U ze eens zien! Meubelfabriek A. RIETVELD Jonker Fransstraat 108, R'dam Tel. 114049, na 6 uur: 34442 m w\\v y. paste Rozeanu de tactiek van het overne men van de aanval toe. Soms mislukte dat, maar meestal betekenden deze contra attaques punten voor de Roemeensen die dit vurige duel in twee games wonnen En toen lag de titel voor Roemenië voor het grijpen, dacht men. Want Rozeanu ZOu Diane Rowe zeker bedwingen. Slechts Diane was een andere mening toegedaan. Haar flitsende aanval priemde telken male gaten in de Roemeense verdediging en met het succes steeg ook het zelfver trouwen bij de Engelse, die tenslotte op knappe wijze de Wereldkampioene klopte en zo de stand op 2—2 bracht. En toen het uur der victorie voor Ella Zeiler. In het begin zag het daar zeker niet naar uit. Rustig aanvallend nam Ro salind Rowe een ruime voorsprong. Lange rallies waren het gevolg van die voor zichtige aanval. Ella Zeiler werd er slechts vaster door. Zij liep de achterstand in en won de game zelfs. Maar de volgende was toch duidelijk voor de Engelse. En kele slordige missers bezorgden haar in de beslissende game een achterstand. Doch zij bleef doorvechten, van 105 haalde ze op tot 1919. Zou de Roemeense de zekere overwinning dan toch nog ontglippen? Twee zenuwslopende rallies. Dan een uit gelaten opverende Ella Zeiler. De zege was bereikt. Roemenië was wereldkam pioene. En haar aandeel daarin was even groot als van de Wereldkampioene Ro zeanu. De finale tussen de herenteams werd een lichte teleurstelling. De strijd tussen Japan en Tsjecho-Slowakije stond bedui dend lager dan de grandiose halve eind strijd tussen de zonen van Nippon en de Hongaren, daags tevoren. Wellicht uit tactische overwegingen waren beide ploe gen enigszins anders geformeerd dan al gemeen verwacht werd. Zo was bij de Japanners Tomita vervangen door Ta- masu, minder aanvallend, minder specta culair ook dan zijn landgenoten. En de Tsjechen hadden in plaats van Tereba, nog altijd nummer 2 op de wereldranglijst, Bohumil Vana opgesteld. Noch hij, noch Ladislav Stipek hadden een afdoend antwoord op de mitraÜeur- salvo's, waarmee de Japanners hun de fensie open reten. En veel kans om zelf tot de aanval over te gaan kregen deze Tsjechen niet. Met verbluffend snelle half-volleys, prachtig gespreid wist Stipek eens Ogimura een 20—15 voorsprong af te dwingen. Doch in adembenemend tem po wist deze met een waterval van brui sende aanvalsstoten die achterstand om te zetten in pure winst, Stipek welhaast degraderend tot een figurant. Slechts één was er tegen het Japanse geweld opgewassen: de imponerende Ivan Andreadis. Rustig, als gold het een oefen partijtje, stond hy daar, een bonk graniet, hard en onverzetteiyk. Deze Andreadis liet zich slechts in de verdediging druk ken als hij dat wenste. Maar dan kwam er, onverwacht, een flitsende backhand, zo hard en tegelijk zo zuiver, dat de Ja panners er met al hun snelheid en lenig heid kansloos tegen waren. Zijn fore-hand aanval, soepel als een goed geoliede ma chine, was die van de virtuose artist. Ogimura, met zijn twee en twintig jaren reeds een wereldfaam bezittend, liet hy van de ene hoek naar de andere draven, om dan met een dreunende smash of een ragfyne dropshot vlak achter het net de ralley te beëindijen. Slechts hy wist tegenpunten te scoren tegen die drie kleine mannetjes met atoomkracht in hun armen. Daardoor werd het tenslotte 53 voor Japan, dat daarmee onder ovationeel ap plaus haar wereldtitel prolongeerde. En weer kwam er zo'n typisch staaltje van de Japanse sportiviteit tot besluit Want na de belegering door de persfotografen, ging de volledige Japanse ploeg de Tsje chen bedanken voor de prettige tegen stand! Kwam 's avonds het grove geschut ach ter de tafel, In de morgen- en middaguren werden de voorronden van het tournoot om de persooniyke titels verspeeld. Daar bij waren diverse Nederlanders betrok ken, waarvan de meesten onmiddellijk aan de kant gezet werden, zy het dikwijls eerst na stevige tegenstand. Zo werd de Noordhollander Visser in de vijfde game verslagen door de Schot Kerr. De jeugdige Herenberg deed het beter dan de Amsterdammer Gimbel, die reeds in zijn eerste wedstrijd door de Spanjaard Pales werd gevloerd. De Hil versummer daarentegen gunde Demeure (Belg.) geen game winst, doch verdween zelf na zijn strijd tegen Gustafson (Zwe den) uit de arena. De Utrechtse kampioen De Vries en de Twentenaar De Wilde werden in de eerste ronde gevloerd, welk lot ook Hofman, V. Gelder en Westerink ondergingen. Beter deed het Cor Schep van het Eindhovense PSV door twee ron den stand te houden. De Rotterdammers Mostert en Willemstein werden beiden door Zweden uitgeschakeld. voorzichtig aanvalsspel gaf Mostert tljd serieuse kansen, maar uitein delijk zegevierde Gustner. Willemstein ,°ïy tZu 2e Eterkte van de overwinnaar van Heizenberg, Gustafson. Tovoren had hij echter Michel overwonnen. Met vol ledig succes weerde zich in deze voor ronden slechts Wout Heemskerk. Drie overwinningen in successie, waaronder één op de Duitser Pleuse, bezorgde hem een plaats in het eigenlijke tournooi. Uit de uitslagenreeks van de dubbel spelen lichten we de snelle nederlagen van mej. GarritsenJ. Hogendoorn tegen het Belgische paar W. v. GansenOver loop en die van Jan Scheffer en Annie Dinkelman. Mej. v. Wijk en de Zwitser Steckler vormden een gelegenheids-dou- ble, dat het ook al niet verder dan de tweede ronde bracht. De paren G. Oudt C. Schuy, P. Pesch—T. Everaers en H. DeckerN. Tanis capituleerden reeds in hun eerste wedstrijd. In de strijd om de Jubilee-Cup, waarin de Nederlanders Onderstal en Schouwer- wou reeds in de eerste ronde gevloerd werden, is de beslissing al gevallen. Hamr (Tsj. Slowakije) klopte in de finale de Joegoslaaf Grbic, Welke in de tweede ronde Co Hoogendoom verder spelen be let had. Donderdag worden de voorron den verder afgewerkt en wordt begonnen met het eigenlijke tournooi om de per soonlijke titels. De gedetailleerde uitslag van de finale poule om de Swaythling Cup tussen Japan en Tsjecho-Slowakije luidt: Japan—Tsiecho-Slowaijke 5—3. Kichii Tamasu -Ladislav Stipek 23-21. 21-15; IchiroOgtaura -Bohumil Vana 21—18. 21-18; Toshiaki Tanakt -Ivan Andrhadis 15-21, 2022; Ichiro OEimma -Ladislav Stipek 22-10, 21-19- KicWi TaSasu -Ivan Andreadis 12-21, 19—21; ToshjakiTa- nakaBohumil Vana 21—9, 2118- Ichiro Ogimura-—Ivan Andreadis 1921, 19-»-21: Tosmaki TanakaLadislav Stipek 2112, 2117. Engeland Roemenië 23. Diane RoweElla Zeiler 2119, 2117; Rosalinde RoweAngelica Rozeanu 17—21, 22—20. 19—21; Rosalinde Rowe en Diane Rowe—Angelica Rozeanu en EUa Zei. Ier 17—21, 1521; Diana Rowe—Angelica Ro zeanu 2112, 2118; Rosalinde RoweElla Zeiler 19—21. 21—12, 19—21. Het Belgische dames-hockey-elftal, dat op Zaterdag 23 April a.s. te Antwerpen tegen Nederland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: J. de Koninck (Antwp); achter: P. Wijngaard (Leopold) en N. Bouvy (Racing C.B.); midden: N. Renkin (Leo pold), N. Hancart (Racing C.B.) en M. Moucq (Racing C.B.); voor: Y. Remes (Antwerp) N. Cogels (Beerschot), M. van Leer (Racing C.B.), Y. Stuart (Ant werp) en C. Debbaudt (Rasante). Reserves: A M. Brassart (Oree), H. Coudron (White Star), L. van Saet (Daring) en J. Bianchi (Oree). Ned. Octrooi nr. 66.531 Grootmeester Geiler is schaakkampioen van Rusland geworden. Zyn partij van Dinsdag tegen Smyslov bleek beslissend. Na de serie remises boekte Geiler het eerst de overwinning. Ook de zesde en laatste party van de tussen Smyslov en Geiler was na 55 zetten in remise geëindigd. De party was na 41 zetten afgebroken. De stand was dus nog steeds geiyk De match zou worden voortgezet totdat een van beide deelnemers een winstparty had geboekt. Het verdere verloop van de afgebroken partij was als volgt: Wit: Geiler Zwart: Smyslov 41. f3Xe4 Pd5b4, 42. e4—e5 Pd6—b5. 43. Pd2C4 Tc8c7, 44. Pc4—d6 Tc7—e7, 45. Pd6Xb5 Pb4d3, 46. Tel—e3 a6Xb5, 47. La4Xb5 Pd3Xe5, 48. Kgl—f2 Kg7—f6, 49. Te3—c3 Te7c7, 50. Kf2—e3 Pe5—f7, 51. Tc3d3 Kf6e7, 52. Lb5—c4 Pf7—e5, 53. Td3c3 Pe5Xc4. 54. Tc3Xc4 Ke7—d6, 55. Tc4a4- Hier werd tot remise besloten. Smyslov had na de hervatting feilloos gespeeld en de witte aanval prachtig afgeslagen. In de zevende, tevens beslissende partij van de match tussen Geiler en Smyslov speelde Smyslov met wit. De partij had het volgende verloop: Wit (Smyslov,), Zwart (Geiler). Voor de eerste keer in deze tweekamp werd de variatie van de Konings-Indische verdediging gekozen. Smyslov, die met wit speelde, volgde bij de elfde zet een nieuwe strategie. Maar Geiler antwoord de met f5—f4, waarmee hij het plan van zijn tegenstander doorkruiste. Wit werd tot defensief spel in het centrum en tot een voortijdige rochade gedwongen Gei ler verzwaarde zijn druk op de dame vleugel. Bij de twintigste zet ontstond een beweeglijke stelling, waarbij zwart bet initiatief had. Enkele zetten later dwong Gelier zijn tegenstander tot afruil van kleinere stukken, nadat de dames reeds waren geofferd. Smyslov besloot de pion op a7 van zwart te nemen, waarmede hij het offensief van Gelier op de koningj. vleugel vergemakkelijkte Op een kritiek ogenblik trachtte Smys lov het evenwicht te herstellen door af ruil van de beide torens, maar hierbij kwam wit in het nadeel. De aanval van Gelier was onweerstaanbaar, temeer daar hij profiteerde van het feit dat de witte raadsheer op ée eerste lijn ingesloten stond. Smyslov, die begreep, dat groot materieel verlies onvermijdelijk zou zijn, gaf de strijd bij de 35ste zet op. Geiler werd winnaar van de tweekamp met vier punten, tegen Smyslov drie punten. 1. d2d4 Pg8f6; 2. c2—c4 g7—g6; 3. Pbl—c3 Lf8g7; 4. e2—e4 d7—d6; 5. f2— f3 0—0: 6. Lel—e3 e7—e5: 7. Pgl—e2 c7— c6; 8. d4d5 c6xd5; 9. c4xd5 Pf6—eS; 10. Ddi—d2 f7—f5; 11. h2—h3 Pb8—d7; 12. g2 g3 Pd7—b6; 13. b2—b3 f5—f4; 14. g3xf4 e5xf4; 15. Le3—d4 Pb6—d7; 16. h3—h4 Fd7e5; 17. Lfl—g2 Lc8—d7; 18. Ld4—f2 Ta8c8; 19. Pe2d4 Dd8—a5; 20. Tal—cl Pe8c721. Tel—c2 Pc7—a6; 22. 0—0 Pa6 c5; 23. Pc3e2 Da5xDd2; 24. Tc2xDd2 Pc5xe4; 25. f3xPe4 f4—f3; 26. Pd4xf3 Pe5x Pf3; 27. Lg2xPf3 Tf8xLf3; 28. Lf2xa7 Tf3 h3; 29. La7—f2 Lg7—e5; 30. Pe2—d4 Ld7 g4; 31. Lf2—el T h3—e3; 32. Lel—f2 Te3xe4; 33. Tfl—el Te4xTel; 34. Lf2xTel Tc8—cl. Hierna gaf Smyslov' de strijd op.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4