Nieuws uit STAD en Slot lezingen-cyclus voor Comité Katholiek Schiedam Bezoekt de Inhabé Zijt gij Katholiek-Sociaal? RODE KRUIS BOOTTOCHT ant De beurs die U beslist moet zien Ziekentriduum Carillon Officiële Publicaties Wordt dan lid van het Wit-Gele Kruis Burgerlijke Stand Monopole Theater WALDO TAXI ZATERDAG 7 MEI 1955 NSC PAGINA 2 THE BIG MATCH: S.V.V.—SPARTA SCHIEDAM 1—D.O.K. 1 VERGISSEN IS MENSELIJK. HOEK'S MACHINEFABRIEK UITBREIDINGSPLAN IN HOOFDZAAK Aanvullend plan in hoofdzaak („Spaanse Polder") K. A. J. AFDELING NIEUWE HAVEN Film-avond EUREKA 1—MARTINIT 1 „Het Zwarte schild" 67570—69915 VERGEETACHTIGHEID DUUR BETAALD Bokma Deze semi-plaatselijke ontmoetingen tus sen de S.V.V.'ers en de Spartanen uit Spangen zün traditioneel „de wedstrij den van het seizoen" en genieten in bei de kampen grote belangstelling, temeer daar er altijd tussen beide rivxlen 'n uit stekende partjj voetbal te genieten valt Aangezien beide clubs nog lang niet vei lig zijn voor de beruchte stippellijn, be looft het Zondag aan de Bosrand wederom niet aan spanning te ontbreken. De S.V.V.'ers hebben Zondagmiddag in Geleen tegen Fortuna. ondanks dat zij in Limburg uitstekende voetbal heb ben vertoond, geen winst kunnen boeken, waarbij aangemerkt kan worden dat de scheidsrechter in deze ontmoeting enke le kapitale blunders heeft gemaakt in het nadeel van de Schiedammers, waardoor hun minstens een gelijk spel ontging Het blijft er dan ook nog steeds allesbe halve rooskleurig uitzien voor de S.V.V.- ers en de rood-groenen zullen a.s. Zondag alle hens aan dek moeten roepen, want de punten worden van zeer groot belang voor de eindsprint in de afdeling. In de- zo ontmoeting tussen de rood-witten en de rood-groenen, is het duel Terlouw en de SVV'er Könemann altijd weer buiten gewoon interessant en heeft de stop per van Sparta een heilig ontzag voor de tengere maar rappe S.V.V.-midvoor, die veelal de meeste verwarring sticht in deze hechte Rotterdamse verdediging. Voor beide S.V.V.-internationals Jan van Schijndei en Geel de taak a.s. Zon dag te zorgen in hun beste vorm te zijn en hun medespelers tot grote daden te inspireren, want zij kunnen er van on aan dat de Spartanen zich met hand en tand zullen verdedigen, aangezien ook zij de punten hard nodig hebben zich te hand haven boven het gewoel in afdeling B. Aangezien de belangstelling voor deze ontmoeting zeer groot is. wordt het Pu bliek aangeraden zich vroegtijdig aan de loketten te vervoegen. De S.V.V.-reservistcn S.v.v. 3 heeft nog steeds een kleine kans voor de bovenste plaats in haar af deling en speelt Zondagmorgen thuis te gen Feijnoord 3 in welke ontmoeting het er spannend aan toe zal gaan. In Rotter dam was de stand 0—0. S.V.V. 4 is op de goede we" om zich te distantiëren van de onderste plaats, maar krijgt Zondag weer een zware kluif in de uitwedstrijd tegen Sliedrecht 2. S.V.V. 2 heeft een rustdag. Tot a.s. Dinsdagavond, 10 Mei, kunt U de Inhabé bezoeken op de Broersvest te Schiedam, einde buslijn 44. Geopend van 10-5 en van 7-11 u. Prachtige geschenken voor bezoekers - Gratis modeshow ('s middags en 's avonds) - Attractie-centrum Unieke verlicht.ng van de Ruïne van het kasteel Oud-Mathenesse Toegang 75 cent Kinderen 25 cent Zie vermelding geschenken Vrijdag jl. op bord bij de ingang v. d. beurs Onder auspiciën van het St. Liduina Comité zal op 1-2-3 Juni a.s. een Eucha ristisch Ziekentriduum worden gehou den in de St. Liduinakerk. Zieken, wier ziekte niet van voorbijgaande aard is en invaliden, die niet op eigen gelegen heid naar de kerk kunnen gaan, komen voor deelneming in aanmerking Het triduum zal worden gehouden voor alle parochianen van Schiedam en Kethel dus niet alleen van het Frankeland Zij, die geregeld door een wijkzuster van het Wit-Gele 'Kruis bezocht worden, kunnen met haar deelneming aan het zie kentriduum bespreken; anderen wordt verzocht naam en adres op te geven aan het bureau van het Wit-Gele Kruis, Nieu we Haven 121, tel. 66822. Zij zullen dan worden bezocht. Wilt daarmede niet te lang wachten, want er is veel te regelen. Bij vorige tridua waren de deelnemers- sters aan het einde opgetogen; iaat dus wankelmoedigen een kloek besluit nemen Schiedam dat de laatste weken weer goed op dreef is en zich dan ook op de tweede plaats heeft kunnen handhaven, zal a.s. Zondag tegen de gelijkkleurige Rotterdammers D.O.K. moeten uitko- Schiedam in de prachtige posi tie blijven, met slechts nog twee wedstrij den te spelen, dan zal van hun gasten ge wonnen moeten worden. Dit echter is misschien gemakkelijker gezegd, want hoewei D.O.K, een tameüik lage plaats inneemt op de ranglijst en als nummer 8 is geklasseerd zullen de Rotterdammers zich nog grote neder laag van 8-1 herinnerend, die zij thuis leden, alles in het werk stellen revanche te nemen. Het 2e elftal der Schiedammers komt tegen Martinit 2 op de Boshoek uit Vergissingen zijn zo oud als de mens- heid zelf en het zou vele, ja, ontelbare rollen courantenpapier kosten, wanneer ze alle geboekstaafd moesten worden. Er zijn vergissingen die rampen hebben ver oorzaakt en oorlogen ontketend. Er zijn ook vergissingen met een onge vaarlijk karakter, maar die toch binder- lijk kunnen zün, vooral wanneer het de berichtgeving over de stad betreft. Voor hem, die geen vreemdeling in Jeruzalem is. zal het begrijpelük en zeer aanneme lijk zijn, dat er fouten en vergissingen voorkomen in zo'n op topsnelheid wer kend instituut zoals een courant nu een maal is. Een storende fout hebben wij gemaakt, Er stond een plaatje in van de Wilhel- minabrug, liggend over de Buitenhaven, terwijl het onderschrift vermeldde, dat dit de Hoofdbrug was. Deze laatste is de brug die tussen Lange Nieuwstraat en Hoofdstraat ligt en het is deze brug, dia volgens een recent raadsbesluit zal wor den vervangen door een fonkelnieuwe. De tegenwoordige Wilhelminabrug, die loopt van Lek en Brouwersstraat naar de Gustowerf, ligt er naar mijn berekening zeker een halve eeuw. OCTAVE DECONINCK. De N.V. Hoek's Machine- en Zuurstof- fabriek te Schiedam behaalde over 1954 een bruto winst van 2.371.040 v. j. 1.834.162). Na aftrek vano.m. afschrijvin gen voor 1.302.786 (785.821), dotaties aan de statutaire reserve van 91.666 (75.000), toevoeging van 31.666 (25.000) aan de reserve belangen personeel, van 80.000 (onv.) aan de reserve diverse doeleinden en van 460.000 (540.000) aan de reserve voor belastingen en gratificaties, kan een dividend van 12 (v. j. 10) pet worden uitgekeerd. De machinefabriek heeft het gehele jaar op volle capaciteit gewerkt. De per soneelsvoorziening baarde veel zorgen. Niettemin waren de uitkomsten bevredi gend, terwijl de fabriek aan het einde van het jaar nog ruim van orders was voorzien. De zuurstoffabrieken konden wederom een grotere afzet bereiken, echter met volledige belasting van het productie apparaat. Met het oog op de te verwach ten verdere stijging van de afzet werd besloten een zuurstoffabriek in Den Haag te bouwen, mede ter besparing van de hoge vrachtkosten. Men hoopt deze fa briek nog dit jaar in bedrijf te stellen. Het flessenpark en de transportmidde len werden en worden verder uitgebreid. Een en ander wordt uit eigen middelen gefinancierd. De fabrieken in Indonesië hebben ook 'in 1954 weer een behoorlijke productie bereikt. Het hoofd van het gemeentebestuur va Het Carillon van de Stadstoren is thans weer verstoken. Op het heel uur wordt een Sonatine van Schumann ten gehore gebracht; op het half uur het bekende liedje van E. Hulle- broek „Hü, die geen liedje zingen kan". Hedenavond zal de heer Schaeffer, voorzitter van de Schiedamse Film-actie in het Kajottershuis aan de Nieuwe Haven 121 (ingang naast St Liduma-kapel) om 8.30 een filmavond geven. Deze avond is speciaal voor de K.A.J., niet-leden van de K.A.J. hebben ook toegang, ook de leden van de 18-jarige godsdienstcursus, zowel jongens als meisjes, dus allen die hiervoor interesse hebben, kunnen heden avond om 8.30 terecht in het Kajotters- home, zaal open 8 uur, toegang voor ieder een gratis. Zorgt allen, dat je op tijd aanwezig zult zijn, want het belooft een prima avond te worden; de heer Schaeffer zal dan met zijn films tekst en uitleg geven. Dus wel de moeite waard en de toegang is toch gratis!!! J. VAN DEN BERG, secr. K.A.J. Deze wedstrijd zal voor Martinit en Eureka van zeer groot belang zijn. Met nog twee wedstrijden is de situatie; Martinit 16—23, Schiedam 16—22 Eureka 15—9. Dus deze wedstrijd, die op het Toepad gespeeld zal worden moet uitma ken wie van de twee, deze zo belangrij ke eerste plaats kan behouden. Eureka zal alles in het werk moeten stellen om Martinit met een nederlaag naar Schie dam te sturen, want een eventuele over winning van Martinit zal Eureka geheel uitschakelen. ziekenverpleging - Kraamverzorglng - Moederscnapszorg Zuigelingen en Kleuterzorg - Gezinsverzorging - Kinderuitzending MELDT C ALS UD - Gebuuvr Nieuwe Haven 1ZJ Telefoon 66823 GEBOREN; Jacqueline C., d. v. G. J. C. Lansbergen en J. J. Evers; Cornelis H. z. v. C. H. M. Heeze en D. Slavenburg; Arie M., z. v. C. Meijer en J. Robberegt; Edith A. E., d. v. A. G. Willebrand en P. Krul; Malcolm E-, z. v. W. Duijs en E. P. Keylook; Abraham, z. v. T. v. d. Windt en J. C. v. d. Bosch; Johannes B., z. v. H. N. Kooij en J. Kiaasse; Astrid F. M:, d. v. H. M. v. d. Tuijn en W. C. Kleinekoort; Maria, d. v. J. W. Carree en N. L. Bel; Aart, z. v. J. Wellerdieck en T. Maaskant. OVERLEDEN: L. C. van Duijvenbode 92 j.; M. C. v. d. Woude 58 j., echtgenote van H. Dorré; J. J. Clarüs 9 j. VnnR TTVVAT TTIFIV ziJ afgesloten dekken bijzonder leent voor v./v-/A\. 11" Uilen matovtnohfon 7pc rlncrnn ntrpr OUDE iGENEVER Singel 114-116 Schiedam Tot en met Maandagavond gaat in het Monopole Theater een historische film „Het Zwarte Schild". De inhoud hier van is als volgt: De troon van Koning Hendrik IV van Engeland wordt in 't geheim bedreigd door het verraad van Gilbert Blunt, graaf van Alban en de zijnen. Hendriks zoon, de onbenullige, steeds drinkende troonopvolger, Prins Hal, brengt een be zoek aan het kasteel van de graaf van Mackworth, juist als zich daar een boe renman, Diccon, meldt, vergezeld van een jongeman en een meisje. Myles en Meg. Myles weet niet, wat er in de brief staat, die Diccon aan Mackworth overhandigt en evenmin de betekenis van een ring met een wapen, die hij bewaren moet. Myles en Meg. worden in het kas teel opgenomen, de jongen als schild knaap, het meisje als kamenier van Lady Anne, Mackworth's dochter. De temperamentvolle, sterke en moe dige Myles komt al dadelijk in con flict met Walter Blunt, het hoofd der schildknapen. Ruzies en vechtpartijen zün schering en inslag. Zij vestigen de aandacht op de dappere boerenzoon. Tot degenen, die deze onbesuisde schildknaap bijzondere aandacht waardig keuren, be hoort de jonge Lady Anne. Deze belang stelling prikkelt Walter Blunt, die met Anne hoopt te trouwen, ten zeerste en hij tergt Myles op alle manieren. Sir James, de harde commandant van de troepen in het kasteel en tevens de strenge instructeur der schildknapen, schept behagen in Myles' onvervaardheid en gaarne krijgt hü het bevel van Graaf Mackworth om deze knaap nog harder en beter te oefenen dan de anderen. Ook ip de meer verfijnde dingen des levens moet Myles wegwijs gemaakt worden. Deze is uit zichzelf al iets wijzer ge worden op het gebied van de liefde. Hij maakt, zij het met schroom en eerbied, Lady Anne het hof, terwül Meg al spoe dig bijzondere sympathie voor Francis Gascoyne. een der schildknapen, die met Myles bevriend is, aan de dag legt. De zaken worden toegespitst als de Koning o a. vergezeld van de Graaf van Alban op Kasteel Mackworth komt lo geren. Hij wil getuige zijn van een ridder- tournooi en Myles wordt aangewezen om te strijden tegen de geduchte Graaf de Vermois, kampioen van Bourgondië. Al ban verzet zich daartegen: een boeren knaap kan niet tegen een ridder uitko men. Maar de oplossing wordt gevonden: de Kóning zal Myles tot ridder slaan. Bij deze gebeurtenis blijkt dan, dat Myles de zoon is van de Graaf van Falworth, die indertijd ten onrechte door Alban als verrader gebrandmerkt, uit zijn rechten ontzet en met zijn hele familie ter dood veroordeeld is. Meg en Myles zijn aan de dood ontsnapt, hun vader werd laag hartig door Alban vermoord. Deze laat ste beschouwt de ridderslag van Myles als een belediging, eist zün dood voor het Hoge Ridderhof, maar Myles daagt Al ban uit tot een tweegevecht én dat zal Advertentie oiaaiAO voo* sCHitoAM in OMSremtH 77ste Jaargang De heer R. ten H. uit Rotterdam liet gistermiddag op het hoofdpostkantoor een bankbiljet van 100 op de schrijftafel lig gen. nadat hij een girobiljet had ingevuld, Hij liep naar het loket, maar bemerkte daar, dat hij het biljet vergeten was. Hij liep terug naar de schrijftafel, maar het bankbiljet was toen verdwenen. Eddie Constantine en Dominique Wilms in liet mysterie der twee vrouwen(Eussuge)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2