Oranje-hockeyers versloegen ook Engeland (0-3) Verdiende zese ondanks benauwde tweede helft Thijs Roks triomfator in het gevecht tegen de Cauberg Fmma verstrikte zichzelf in vruchteloos tik-tak spel 1 rx Een nieuwe Nederlandse wieler-kampioen mÊÈÈÈmmS Positie-spel basis voor overwicht T enniscompetitie Wout Wagtmans maakte de strijd, was favoriet voor de sprint, maar werd door lekke band in de eind-phase uitgeschakeld Stormvogels: de 4e zege in successie Zwolse Boys schoten meer dan Go Ahead Twee penalty's tussen Feijenoord en Noad Y.S.V.-penalty velde vonnis over Xerxes Jong Wageningen was kansloos tegen ADO Tweekamp Keller-Laros weer onbeslist Zaterdagmiddag-elftal klopte de Belgen MAANDAG 9 MEI 1955 i'AOïNA Wel even tijd nodig Twee fraaie goals Rug tegen de muur Tegen het fantastische tempo van de Engelsen kon de Oranje-ploeg maar één tactiek toepas sen: zich geheel op eigen helft terugtrekken. Dat deed zij ook en dan was het nog een wonder, dat er in die periode geen doelpunt viel. Overigens moest een maal Vorstman redden toen Mulder reeds was gepasseerd, moest diezelfde Vorst man een „swich-redding" plegen om een fout van Drijver te herstellen, moest Mulder zich met zijn hele body voor de stick van Conroy werpen om een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. De beslissing MILITAIRE HOCKEYERS DOOR BELGIë VERSLAGEN Thor R. W. 1—NMC 1 8—4 DDV 1Leimonias 1 3i mm Oranje-hockey in de aanval op hel Engelse doel, maar keeper Studd werkt de bal uit het schot van onze nieuwste debutant Kristen resoluut weg. NOORWEGEN-HONGARIJE 0—5 Weer een afvalrace Sneuvelende cracks Woutje sloeg toe Zo vloog Thijs Roks over de finish, als de nieuwe Cauberg-winnaar en Nederlandse wieler-kampioen. Op de achtergrond Hein van Breenen, die in de lange eindsprint met meer dan drie lengten werd verslagen. Nog drie candidaten Eén brok desillusie Schoenmakers won de Lim burgse amateur-titel De 17 finishers WEST I WEST II OOST NOORD ZUID I ZUID II HOCKEY KORFBAT TENNIS HANDBAL KRUYTHOF KAMPIOEN FANTAISIE CLASSIQUE VOLLEYBAL-DAMES WONNEN VAN BELGIë, HEREN NIET Verdiende 21 ze8e in Leiden al zullen de krachten elkaar niet veel ontlopen. Het was echter een ploeg van internationaal formaat en dat typeert dan ook de betekenis van deze vierde Oranje victorie. (Van onze hockey-medewerker) AMSTELVEEN, Zaterdag. De internationale lente-spurt van het Nederlands hockey-elftal is afgesloten zoals zii begonnen was: met een uitstekende overwinning. De vierde in successie. En onze hockey-heren mogen waariyk trots zijn °P ('it voor- jaars-seizoen. de spelers zowel als de leiders: de laatsten omdat zij de verjonging hebben aangedurfd en daarmee zo'n groot succes hebben geoogst, de eersten omdat zij het in hun jeugd en elan gestelde vertrouwen zo volledig waard hebben getoond. Na de overwinningen op de Schotten (4-0) en de Belgen (2-0) en op Groot-Brittannië (2-1) werd nu ook op Engeland een alleszins verdiende 3-0 zege behaald. En waren er niet aan de Oostgrens de weer naar voor oorlogse kracht groeiende hockeyers van de Duitse Bundes- republik, waartegen ons Oranje-elftal zijn triomftocht van deze lente dan nog zou moeten bevestigen, dan zouden wij niet aarzelen met te zeggen, dat het Nederlandse hockey zich weer aan de spits van Europa heeft geplaatst. Het is echter niet die eerste plaats van Europa, waarop coach Rein de Waal vooral mikt. Hem gaat het voorname lijk om Melbourne, waar over anderhalf jaar onze ploeg als Olympisch favoriet zal moeten aantreden. En voor een succes daür is met dit jonge, maar reeds zo sterke zege vierende elftal de basis alwel solide gelegd. Er zal nog wel iets verbeterd en geschaafd moeten worden, vooral in de voorhoede met betrekking tot de techniek en de schiet- zuiverheid, maar daartoe begint dan ook in Augustus al weer de nieuwe trainingscampagne! En de heer C. Kerdel, de chef d'equipe van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen 1956 te Melbourne, mocht na afloop van deze wedstrijd tegen Engeland terecht verklaren: „Onze Nederlandse hockey-ploeg heeft onmiskenbaar haar candi- datuur voor Melbourne gesteld. Vol vertrouwen kunnen wij de vertegenwoordiging van ons Nederlandse hockey aan deze verjongde ploeg overlaten!" VORSTMAN, de redder! VAN ERVEN DORENS, de beslissende goal Weer gaven het hoge tempo en de doortastendheid, de enorme vechtlust en het enthousiasme: de wapens van de jeugd in deze wedstrijd de doorslag. De balbehandeling en stickvoering waren nog niet volmaakt, maar toch waren er van Bouwman en Drijver staaltjes tech niek, die onder de 7.000 toeschouwers ieders bewondering afdwongen. Het posi tie-kiezen en het goede onderlinge spel- begrip schonken onze ploeg een meerder heid op. het middenveld, waartegen de Engelsen nooit op konden. En van dat middenveld uit werden onze aanvalsspit- sen steeds weer voortgestuwd, werden de combinaties geleid waaruit de kansen ontstonden, met drie fraaie doelpunten bekroond. Daarentegen was bij de Engel sen het gebrek aan samenhang soms frappant en alleen de ex-Pakistanner Conroy zag soms kans om gaten in onze verdediging te trekken, waarbij hij echter te weinig steun van zijn medespelers had om daarvan profijt te kunnen trekken. De rechter vleugel van de Engelsen is er vrijwel niet aan te pas gekomen, lam ge legd door Drijver en Van Dijck in voile glorie, terwijl de Engelse middenlinie te veel in teruggetrokken positie bleef om tegenaanvallen te kunnen steunen. Overigens had de Oranje-ploeg wel enige tijd nodig om warm te draaien en aanvankelijk waren de Engelsen fel in de aanval. Vorstman op de rechtsbackplaats kreeg het tegen Conroy al aanstonds moeilijk, maar groeide later naar een voortreffelijke party. Alleen aanvoerder Loggere kon zijn vorm niet helemaal vin den. al ging hij later in het geheel mee en handhaafde hij zich volledig op inter nationaal peil. Een paar snelle doorbra ken van Van Erven Dorens en Van Grimbergen gaven onze ploeg wat meer „lucht" èn een stimulans, plus de eerste lange corner, die echter prompt door dé Engelsen werd beantwoord, zonder dat er gevaar uit ontstond. Een overtreding van Vorstman leidde zelfs tot een strafcorner, die echter evenmin werd benut. Het spel- beeld was volkomen in evenwicht en het eerste doelpunt zou psychologisch zeer belangrijk blijken. Dat eerste doelpunt kwam voor Neder land: eerst vloog er nog een keihard] schot van Bouwman, uit een prachtige through-pass van Loggere, rakelings langs de Engelse kooi, Hooghiemstra en Kristen drongen een paar maal gevaar lijk ver naar binnen en men voelde dat de goal in de lucht hing. En jawel: na 23 minuten vloeide er een pijlsnelle combinatie uit de sticks van Van Erven Dorens en Van Grimbergen, de laatste schoof de bal schuin naar vo ren in de spurtbaan van Hooghiemstra, die naar binnen schoof en met een prach tige schijnbeweging keeper Studd om speelde: 10. Nauwelijks was het enthousiasme een beetje bedaard, of Nederland kreeg een lange corner te nemen. Van Dijck stop te de bal. speelde naar Bouwman, die de bal meenam en iets te ver voor zich uit liet gaan. In de verdediging van de Engelsen ging men belangstellend toe zien hoe die bal over de achterlijn zou rollen. Maar met een enorme sprint explosie hèialde Bouwman die bal en de achterlijn ineens keihard en hoog in: 20. Een meesterlijk doelpunt! Vlak voor de rust dreigde een Engels doelpunt, toen Drijver een foutje maak te, de gasten een strafcorner namen en doelman Mulder de kogelharde bal luttele centimeters voor de doellijn nog kon weg- nnelijk putten de Engelsen uit deze situatie de in spiratie om in de tweede helft weer met een laai end offensief los te bran den. Zij hadden ook tegen België een 20 rust- achterstand in een 32 zege omgezet en daar vochten zij ook nu voor. Conroy, steeds Conroy, maar hij had te weinig steun en langzaam konden de Ne derlanders zich aan de druk ontworstelen Hooghiemstra bracht er bij keeper Studd weer wat schrik in met een paar harde schoten, architect Bouwman (de „Neder landse Conroy) von Van Erven Dorens weer met zijn passes en op de linksbui tenplaats bleek debutant Kristen ook in die tweede helft een bétere opvolger dan Vorfeld en bewees hij zijn keuze volledig waard. De Nederlandse aanvallen werden weer gevaarlijker en een schot van Bouman leidde de genadeslag in: een iets te zacht schot, door Studd gestopt, maar niet weg gewerkt, zodat de felle döörstoter Van Erven Dorens kon toespringen, zijn eer ste schot eveneens zag schampen maar toen vallend de bal tóch over de lijn tikte: 30. En daarmee was de strijd gestreden. Mogelijk was dit Engels elftal iets min- Het Belgische militaire hockey-elftal heeft te Breda met 21 verdiend gewonnen van het Nederlandse team. Verdiend omdat de Belgen sneller waren en in techniek en samenspel de meerderen bleken van de Nederlanders, die het te veel zochten in individueel spel. Toch namen onze landgenoten na een kwartier de leiding door een fraai doelpunt van Zwier uit een voorzet van Schreurs, maar twee maal was tevoren het Nederlandse doel ter nauwer- nood aan doorboring ontsnapt. Xn de tweede helft maakten de gasten na tien minuten gelijk en tien minuten later de winnende goal De gedetailleerde uitslagen van de in het afgelopen weekend gespeelde tennis wedstrijden in de hoofdklasse A voor de competitie van de K.N.L.T.B. luiden: Heren-enkelspel: J. A. Karannoy si. L. Krijt 5—7 6—4 6—3. J. Lodeizen verl. van R. van Meegeren 0—6 2—6, R. Brunninga si. O. Timmers 26 61 64, W. A. Do minicus verl. van B M. L. de Roy van Zuidewijn 36 57. Dames-enkelspel: mej. F. Ferir verl. van mevr. A. Koch 1—6 6—3 2—6. mej. Tiken. scher verl. van mevr. M. A. Rauws 36 68, mej, C. Wilmink w.o. (geen tegen standster N.M.C.). Gemengd dubbelspel: mej. F. Ferir en J A. Krannoy sl. mevr. M. A. Rauws en L Krijt 6—1 6—1, mej. M. Fikenscher en P. Tonjes sl. mevr. Koch en R. van Mee geren 3 68 61. Heren-dubbelspel: J. A. Karannoy en J. Lodeizen sl. L. Krijt en R. van Mee geren 64 60, P. Tonjes en W. A. Domi- nicus sl, B. M. L. de Roy van Zuidewijn en O Timmers 64 60. Dames-dubbelspel: mej. F. Ferir en mej. M. Fikenscher sl. mevr. A. Koch en mevr M. A. Rauws 61 63. Heren-enkelspel: H. Nolten verl van H. Goris 2—6 6—8, L. Lissauer verl. van ir J. Bouwman 26 36. P. Loep verl. van J. Koerts 4—6 5—7, H. Prins verl. van L. Bochardt 36 68. Dames-enkelspel: mevr. N. van der Storm-Hermsen verl. van mej, M. Tette laar 1—6 3—6, mevr. W. Tillema sl. mevr. G. Rinkel 62 2—6 64. Heren-dubbelspel: H. Nolten en P. Loen verl. van H Goris en ir J. Bouman 06 46, L. Lissauer en H. Prins sl. J Koerts en L. Bochardt 36 26 62. Gemengd dubbelspel: mevr. N. v. d Storm-Hermsen en H. Nolten sl. mej. M. Tettelaar en ir J. Bouman 2—6 97 6—2. (Van onze verslaggever) VALKENBURG, Zondagavond kogelde hem toen op twee meter van I der sterk dan dat van Groot-Brittannië, Tliijs Roks, de sterke Tour-ridder uit Sprundel, bij verrassing dc nieuwe Nederlandse wieler-kampioen op de weg. In de eindsprint vloerde hij met de laatste reserves van zijn natuurkracht Tarzan van Breenen met drie volle lengten. Een eindsprint waarin Woutje Wagtmans favoriet geweest zou zijn, als hij niet op de laatste kilometers een hand lek had gereden. Wagtmans deed aan die sprint niet meer mee en aldus ontging hèni een titel die eigenlijk voor hem bestemd scheen. Roks is even goed een béste kampioen gebleken. <.1 afvalrace WAGTMANS, lekke band op de laatste kilometer (Van onze sport-correspondent) IJMUIDEN, Zondag. Het Dordtse Emma heeft in het Sport park Schoonenberg een gevoelige neder laag moeten incasseren tegen een Storm vogels-elftal dat ook nu weer heel wat beter voor de dag kwam dan in de eerste helft van het seizoen. Het werd de vierde overwinning in successie van de IJmuide- naren, die met een snel, open spel de technisch betere Dordtenaren overspeel den. Twee doelpunten voor de rust en één daarna velden het vonnis over Emma. waarin Cor v. d, G(jp ontbrak. Het begin van Emma deed alle goeds verwachten want in de eerste minuut loste Wim v. d. Gijp een gloeiende kogel welke doelman De Graaf slechts ternauwernood kon stoppen Maar spoedig vervielen de bezoekers in een te kort spel. Het tik-tak spelletie was voor het oog wel aardig om te zien en bovendien had Emma daarbij de voldoening dat het spel veelal op de IJmuider- helft werd gespeeld maar het sorteerde helemaal geen effect en de IJmuider doelman beleefde na de €"ste kennismaking met Wim v. d. Gijp s kogel een rustige middag. Het spel der IJmuidenaren leverde (Van onze correspondent). ZWOLLE, Zondag. Het spel van Zwolse Boys en Go Ahead was kleurloos en gespeend van technische kwaliteiten. Wat de opbouw van de aan vallen betreft, kwam Go Ahead eigenlijk nog het best uit de bus. Dat de Deventer- naren desondanks de overwinning met hebben kunnen grijpen, moet worden ge weten aan een ontstellend gebrek aai schotvaardigheid. Daarentegen waren de Zwollenaren ditmaal uitzonderlijk schiet- lustig, mede als gevolg van een wijziging in hun elftal, welke Tardy van de spil- plaats naar de 'ïinksbinnenplaats deed ^^De'a'ls'midvoor opererende Zwollenaar Gerrits bezorgde Go Ahead reeds in de 13e minuut een 1—0 achterstand Deventernaren waren waarlijk met de minderen van hun tegenstanders en ook in het begin van de tweede helft kon een Deventer overwicht worden geconsta teerd hetgeen Zwolse Boys met verhin derde om door rechtsbinnen Dijkslag de voorsprong tot 2-0 te vergroten. Daarna in de 29ste minuut bracht Go Ahead het uit een vrije trap van rechtsbinnen Ten Wolde zowaar tot een tegenpunt (21) en daarmede keerde de spanning WDrie6minuten voor afloop maakte de Zwolse linksbinnen Tardy aan alle on zekerheid een einde (3 1). echter heel wat meer gevaren op voor de bezoekers, die blij mochten zijn met de uitstekende vorm van hun spil Veldhuis. Na twaalf minuten echter kreeg de IJmui der aanhang toch reeds reden tot juichen Een handsgeval van Freens leidde tot een penalty welke door Venus onberispelijk achter doelman Naaktgeboren werd ge plaatst, 1—0. Paal en lat hadden het enkele malen te verduren bij de rappe aanvallen der IJmuidenaren en tleu minuten voor de rust passeerde midvoor Van der Meer snel naar Luppens waarna de IJmuider rechtsbuiten de bal ten tweeden malen in de Dordtse touwen joeg, 20. Ook in de tweede helft bleef de Dordtse aanval volharden in te peuterig spel. De drie gebroeders v. d. Gijp met Stolk en Hardenbol probeerden van alles om de IJmuider defensie te doen capituleren, maar Snoeks c.s. wist, met het te korte spel raad en ook nu kreeg doelman De Graaf weinig of niets te doen Daarentegen bleven de snelle aanvallen van de thuisclub de grootste gevaren voor Emma inhouden en na 23 minuten werd het pleit beslecht toen v. d. Steen, pro fiteerde van een weifelen in de Dordtse defensie en met een onhoudbaar schot de stand op 30 bracht. (Van onze sport-correspondent) ROTTERDAM, Zondag Feijenoord noch NOAD konden in het Rotterdamse stadion tot grote hoogte ko men en vooral in de voorhoeden vlotte het bijster slecht. In de eerste helft, toen de ploegen goed aan elkaar gewaagd ble ken, kregen Huysman en Van der Bijl het niet moeilijk. Tegen de voor de zwakke voorhoeden te sterke verdedigingen wer den dan ook geen doelpunten gescoord in de eerste drie kwartier. Iets feller werd de strijd na de rust toen NOAD reeds in de vierde minuut uit een strafschop, toegekend omdat Kerkum de bal uit het doel sloeg, de leiding nam Feijenoord kwam toen geducht opzetten ondernam een stevig offensief, dat. ook al (Van onze sport-correspondent) ROTTERDAM, Zondag, Hoewel het krachtsverschil tussen bei de ploegen niet groot was, heeft Xerxes opnieuw verloren. Het spelbeeld was niet bijzonder aantrekkelijk en het schieten liet alles te wensen over. Er zat weinig systeem in het aanvalsspel; bij de gasten was dit nog het best, omdat zij de vleu gels meer in het spel betrokken. Piet v. d. Kuil trad wel het meest op de voorgrond en hij was ook na een half uur de maker van bet eerste doelpunt Xerxes liet in deze periode enige kansen ongebruikt voorbij gaan. Enkele minuten vooir de rust ontstond voor het Rotterdamse doel een gevaarlijke situatie, toen een voorzet van Piet v. d. Kuil werd ingeschoten en Vermeer al gepasseerd was; Visser kopte het, leder echter kordaat uit het doel. Na de hervatting vlotte het bij Xerxes iets beter. Nadat doelman Geerlofs een ver schot van Van der Lee over de lat had gestompt, liep Bommel na tien minu ten door op een verre bal en passeerde Geerlof's onhoudbaar (11). Nadat Ver meer enige malen zeer goed redding had gebracht en Xerxes het overwicht van de gasten in deze periode goed had weer staan. maakte Visser acht minuten voor het einde hands in het beruchte gebied; uit de strafschop bracht Kunst de stand op 1—2. (Van onze sportcorrespondent) WAGENINGEN, Zondag. Een radicaal gewijzigd Wagenings elf tal, waarin ditmaal in hoofdzaak jonge spelers van het tweede team waren op genomen, heeft tegen ADO geen schijn van kans gekregen, voornamelijk door ge brek aan spelinzicht, zodat de Haagse ploeg over bijna alle linies haar meer derheid kon ontplooien. Reeds na enkele minuten nam ADO de leiding toen middenvoor Schuurmans een voorzet van rechtsbuiten Vreeken op de juiste wijze afwerkte, 01. Kort daarna was het dezelfde speler, die een fout van de Wageningse rechtsback Beijer afstraf te en daarmede de stand op 02 bracht. Na een half uur spelen bracht Valks de stand op 0—3, in welke stand Wage ningen aanleiding zag nog eens een ver woede poging tot correctie van de ach terstand te doen. Het bleef echter bij een schoon pogen alleen, want Leussink knal- De landenwedstrijd voetbal tussen Noorwegen en Hongraije in het Ulleval- stadion te Oslo, eindigde in een 50 over winning voor de Hongaren, nadat de rust met een 20 voorsprong der gasten was ingegaan. dat is dit moordende gevecht tegen de Cauberg altijd weer. En het was nu niet anders. Met 47 man sterk, 47 illusies, was het peloton aan de start verschenen, inclusief Jan Nolten, die pas mocht starten nadat hij aan de K.N.W.U.- officials een schriftelijke verklaring had beloofd van de Spaanse wieler-autoritei- ten omtrent zijn uitvallen in de Ronde van Spanje (waarvan de finish gelijktijdig met die Cauberg-ge- vecht lag), èxclusief echter Gerrit Schulte, die zich wel aangemeld had maar niet aan de start verscheen. Het veld van 47 schrompel de onder de beulssla- gen van scherprechter Cauberg (18 maal die afmattende klim, 18 maal een slachting on der de zwakkeren, 18 maal ook een uiterste krachttoer voor de sterken geleidelijk In een tot 17 renners, d'e de koers uitreden, al kwamen er verscheidenen met een paar ronden achterstand binnen. Een afvalrace. Maar daarin sneuvelden ook cracks. Wim van Est sneuvelde er, de oersterke beer, die een lekke band kreeg, niet snel genoeg een nieuwe fiets te pak ken kreeg, een achterstand opliep en uit de strijd ging. Gerrit Voorting dito, Henk Faanhof en Piet Haan, Daan de Groot, en Henk Stevens en nog velen meer. Wie eenmaal achter is, door een lekke band of hoe ook, komt tegen de Cauberg op nooit meer bij. En zo werd, negen ronden lang, het peloton, steeds in gesloten for matie, steeds kleiner. De duizenden langs het parcours (30.000, volgens officieuze opgaven) koesterden zich in de zon, aten hun knapzak leeg, veerden even op als het peloton voorbij kwam, vleiden zich dan weer neer. Maar in de tiende ronde gebeurde het, precies na de helft van de 198 kilometers. Wout Wagtmans stak de lont in het vuur en trok er bij dc bestijging van de Cau berg tussen uit. Wilde hij toen al een be slissing of alleen maar een scheiding die hem ruimere armslag zou geven? Het gros van het peloton had in die klim te veel met zichzelf te doen om onmiddellijk te kunnen reageren. Maar de latere kam pioen Thijs Roks sprong wèl direct reeds mee, Hein van Breenen ook, dito Wies van Dongen en Hein Gelissen, Daan de Groot, Jan Nolten en Adri Voorting: bij elkaar een illuste achttal. En onmiddellijk viel het gat. Toen reeds viel er voor een Haan en een Maenen niets meer te dichten, evenmin voor welke andere cou reur ook. De slag was begonnen. Maar zeven con currenten waren nóg voor Wagtmans te veel. In de dertiende ronde sloeg hij op nieuw toe. En nu was het alleen Thijs Roks, die zijn wiel kon houden; men zag toen reeds, dat de man uit Sprundel in een beste vorm stak. De zes anderen spartelden om bij te komen, maar dat lukte alleen aan Hein van Breenen, die een gat van 15 seconden met een prach tige sprong in de vijftiende ronde dichtte. Nolten voerde op 40 seconden het kleine groepje achterblijvers aan, waaruit Daan de Groot wegviel; en wat daarachter kwam: Maenen, Van Oers, Maars en Van der Weijden op 3 minuten 30 seconden, de rest nog verder achter, kwam er niet meer aan te pas. Maar intussen verloren jfers uit Blerick in 3 uur en 18 min. ook Nolten, Gelissen, Van Dongen en Adri] uitslag luidde: Voorting meer en meer terrein, zodat het geen eindsprint tussen Wagtmans, Roks en Van Breenen zou worden. Het werd een sprint, maar eerst moest Harm Smits, die met een ronde achterstand toch bij dit trio aanhaakte, door de jury na veel te lang talmen nog van het parcours worden gestuurd. 8. Maas (Pindorp) z. t.; 9. Maenen (Val- kenswaard) z. t.; 10. Van de Weyden (Maastricht) op 6 min. 15 sec.; 11. Van Dongen (Breda) op 7 min. 40 sec.; 12. Boelhouwers (Bunde) op 10 min. 35 sec.; 13. Schoenmakers (Eindhoven) op 11 min. 20 sec.; 14. Smeets (Rothem) op 12 min. 30 sec.; 15. Smits (Kampen) op 1 ronde; 16. A. Kuipers (Den Haag) op 2 ronden; 17. W. Kuipers (Den Haag) op 3 ronden. Op hetzelfde circuit en deels tegelijker tijd met de profs om het Nederlands kam pioenschap werd de wedstrijd voor ama teurs over een afstand van 121 km. om het provinciaal kampioenschap van Lim burg gehouden. Winnaar werd Schoenma- T5e Het werd dus een eindsprint. En op de eivolle tribunes langs de Oud-Valken- burgerweg verwedde men goud, dat Woutje Wagtmans, die nog zo rap draaide als hij maar wilde, die sprint zou winnen. In de sprint kwam Woutje echter niet meer voor. Van top tot teen één brok desillusie stapte hij met een lekke band, opgelopen in de afdaling van het Sint Jansbos, van zijn fiets, lang nadat Thijs Roks in een lange spurt zijn natuurkracht met drie volle lengten over al het brui sende élan van Hein van Breenen had laten zegevieren. De uitslag luidde: 1. en kampioen van Nederland: Thijs Roks (Zundert), de 198 km. in 5uur, 30 min 2 sec.; 2. Van Breenen, (Amsterdam) op 3 lengten; 3. wagtmans (Breda) op 20 sec.; 4. Adri Voorting (Haarlem) op 2 min. 2 sec.; 5. Nolten (Geleen) op 3 min. 3e sec.; 6. Gelissen (Beek, L.) op 3 min. 30 sec.; 7. Van Oers (Langeweg) op 5 min. 48 sec Zó vielen de punten van gch V tt j i tot de gelijkmaker leidde. Voor het doei van NOAD, dat overigens uitstekend door de verdediging werd beschermd kwamen noa enkele gevaarlijke situaties voor, ter wijl de Rotterdamse achterhoede het met de aanvallen van NOAD meestal gemak kelijk af kon. Vijf minuten voor het eindsignaal viel de beslissing ten gunste van Feijenoord uit. Van de Korput. die als middenvoor Meerman verving, zette zijn hoofd onder een voorzet van Van Woerden en dat betekende 21. een omhaal juist overgaan. Ook na de rust bleven de Hagenaars de toon aangeven. Dit kwam reeds na negen minuten tot uitdrukking toen Timmer mans voor de vierde maal de Wageningse doelman het nakijken gaf, 04. De thuis club trachtte opnieuw met felle aanvallen de bakens te verzetten en in deze periode had Hulshof bepaald pech, toen hij een hard ingeschoten bal door de lat gekeerd zag en v. d. Kolk een fraaie kopbal juist over het doel mikte. Door middenvoor Schuurmans werd het 05. Tweede Klasse A Spartaan-Holland 1-0 DWV-HFC 2-0 VVA-Kennemers 0-2 KFC-'t Gooi 0-1 Ede-UVV 0-3 Rapiditas-Zeeburg. 3-0 Tweede Klasse B AFC-Volendam 1-0 RCH-HRC 2-0 ZFC-Watergraafsm 3-i Helder-W. Frisia 2-2 Beverwijk-OVVO 0-1 Derde Klasse A WSV '30-WFC 1-2 GVO-VVB 0-4 Purmerst.-Zaand. 1-3 Vitesse '22-Zilverm. 0-1 HSV-Kinheim 3-1 Derde Klasse B OSV-ADO '20 2-0 QSC-Schoten 1-3 Velsen-CSV 2-1 Alkm. B.-RKAFC 1-1 Wijk a. Zee.KVV 3-0 Derde Klasse C Always Forward- SDW 3 0 DEC-Baarn 0-4 JOS-DCG 2-4 RKVVA-TOG 1-2 Donar-Rivalen 2-0 ZSGO-Wilhelm. V. 6-3 Derde Klasse D DWSV-APWC 0-2 Zeist-Maarssen l-3 Stichtse B- Veenendaal 2-2 HMS-CDN 5-8 Hilvers.-Hercules 4-1 Vierde Klasse D Celeritas-Rijswijk 2-0 Schoonhoven-RVC 1-2 St. Volh.-Moordr. 0-2 Belvédère-DUNO 0-4 Vierde Klasse E RAVA-PDK 3-3 Gr. W. II/VAC- ADS 2-3 ATVV-L. en Snel 0-1 KRVC-Cromvliet 0-0 Olympia-VDS 1-6 Stolwijk-Zw Blauw 2-0 Vierde Klasse F Dirksland.RKWIK 0-1 SIOD-DEH 4-2 OVV-HION 3-1 Aeolus-Rockanje 0-1 FSV Pret -DRL 7-1 NADO/V-Schiebr. 2-1 Vierde Klasse G Dindua-Zuiderster 2-1 Nieuwenh.- Hermandad 3-2 Poortug.-Flakkee 3-2 DZB-DDC 0,2 Bolnes-W. Rood W 6-0 Vierde Klasse II Geluksv.-ODI 2-3 Merwede-ASW 3-2 DRZ-'s-Gravend. 6-1 Strijen-DHS 2-1 Hardinxv.-RCD 0-0 Tweede Klasse A RFC-Quick 0-2 HOV-DHC 2-1 Velox-Wassenaar 3-1 Fluks.ONA 1-2 HVV-DCV 4-1 Tweede Klasse B VCS-Fortuna 4-1 Gouda-UVS i-2 Leerdam-HBS 3-1 ODS-VUC 2-0 Derde Klasse A LFC-Archipel 4-1 BEC-Zandv.m. 0-0 Ripperda-Laakkw. 3-0 Hillegom-HBC 1-0 Postduiven-TYBB 1-0 BI Zwart.Sch ven. 1-3 Derde Klasse B Lugdunum-Alphen 2-0 HPSV-GDA 3-1 VlOS-Westerkw. 4-0 Excelsior-VVP 0-2 Wilhelmus- The Rising Hope 3-0 Westl.-RKAVV o-l Derde Klasse C SVW-Hillesluis 4-2 Waddinxv.-DHZ 3-0 VOC-DCL 3-1 Hollandiaan- De Mussen 1-6 Al'dam-Dubbeld. 4-1 Slikkerv -Sliedr. 1 -4 Derde Klasse D VDL-Papendr. 3-1 Zwijndr.-Spart. '20 5-2 Transv.-Overmaap 1-3 Neptunus-Leonidas 5-0 Vierde Klasse A ASC-Tonegido 2-0 Roodenb.-VVSB 5-1 Teijlingen-Rouwk. 4-1 THB-Lisse 1-2 SJC.Warmunda 1-1 DOSR-Meerburg 1-3 Vierde Klasse B Delft-Full Speed 1-0 DHL-Naaldwijk 2-1 BMT-'s-Gravenz. 5-3 DSO-Concordia 3 1 Voorburg-Spoorw. 3-1 Vierde Klasse C Boskoop-Haastr. 6-3 VEP-GSV 1-4 Oudewater-SMV 6-0 Alphia.UNIO 1-2 DONK-Lekkerk. 0-4 EDS-Woerden 1-3 Tweede Klasse Hengelo-PEC ZAC-Alcides Oldenz.-Zwartem. Eilerm.-Tubantia A °-l 0-1 4 0 1-2 Hillegersb.-PFC 3-0 H, v. Holl.BTC 3-3 Tweede Klasse B RODA-Quick 4-3 Be Quick Z- Eendracht 2-1 Rheden-WVC 6-2 Derde Klasse A DOS '19-Vosta 2-1 TAR.MVV '29 3-1 VOGIDO-Almelo *-1 Borne-UDI 3-0 Derde Klasse B KHC-GFC J-J UD-Wierden Sallandia-ROHDA 1-0 Daventria-Davo Epe-Hatten R«ssenvVooruit-ys Derde Klasse O Silvolde-Gelria 4-2 AZC-lDoetinchem 0-4 VDZ.Longa '30 2-4 VVG '25-Zutphania 1-0 VVO-W. Rheden 2-6 Derde Klasse D Oosterb -GHRC 0-3 Treffers-SML 2-0 BVC '12-Hatert 4-2 SCH-Uchta 5-1 Union-AWC 3-1 Tweede Klasse A Frisia-LSC 1-0 Velocitas-FVC 7-0 Haren-Friesland 1-0 Helpman.Oosterp. 1-0 Sneek-GRC 3-2 Nicator-Zwaagwa 3-1 Tweede Klasse B FVV-Veelerveen 1-4 Achilles-Asser B. 1-0 BNC-Stadskanaal 5-2 Muntend.-Hoogez. 2-0 HSC-Noordster 2-3 Derde Klasse A WZS-Harlingen 3-1 Steenwijk-R. Geel 1-3 MSC-Olyphia 1-2 DOG-Black Boys 5-1 Bergen-GAVC 6-4 Derde Klasse B Gron. B.-Actief 5-1 Eenrum-Haulerw. 1-0 Roden-Peize 3-3 Drachten. VAKO 1-5 Harkema Opeinde -Gronitas 3-0 Gruno-Houtigeh. 4-1 Derde Klasse O Beilen-Ericase B. 2-2 VKW-Rolder B. f-i STA-Titan NAB-Musselkan. German.-Dedemsv jw CEC-Eext Derde D 2 Scheemda-Noordp. 3-2 Appingednm_s^o Wagenb.-THOS 1-4 BATO-Neptunia 1-7 Tweede Klasse A DESK-Spechten Valk-Schijndel 5_q Veloc-Helmond i-s Tweede Klasse B Dosko-Alliance n-l Internos-Vlissing. 0-4 R- Wit W.-RAC 2-4 Middelb.-MOC '39 2-0 K,a*se A ODC-Geldrop 4-1 Mulo-Kol p. SDW 2-1 Woensel.Tongelre 1-1 »erde Klasse B RKDVC-WSC 3-2 St Michielsg.- Concordia SVD 1-1 Taxand.-Zw. VFC 1-0 RKC-Gudok 3-0 Heusden-Uno An. 1-1 Derde Klasse O Odio-VES '35 1-5 DHV-WVO 0-1 Zierikzee-Hero 2-2 Baardw.rVirtus 4-2 Derde Klasse D RCS-Terneuzen 2-3 Zeeuwen-Zeeland. 5-1 Axel-Hontenisse 1-1 Corn B.-RKFC 1-1 Hulst-Biervliet 5-1 Tweede Klasse A WH '16- Schuttersveld 5-1 Chevrem.-Waub. B 2-2 Waubach-Heksenb. 3-2 Archipel- RKBSV-Gr. Ster 4-1 Almania-RKONS 4-2 Xwecde Klasse B Kimbria-VSV '34 2-3 Blerick-Maurits 1-2 Heer-Wilhelmina 6-2 Sp. Irene-De Ster 4.9 Derde Klasse A Stand.-Geleen 3-0 Maastr. -) -Marir 3-1 RK V VL-Schinn c Willem I-Caesar 1 4 WVV '28-Minor 3'-5 Jkhbs-rictsv 2-4 SVN-KEV 0-3 b^uja-Heerlen 1-0 Derde Klasee C gSV 29-Lindenh. 2-3 Reuver-PSV '35 2-1 GVCG-Linne 0-2 Swift '36-Obbicht 1-1 DVO-RIOS '31 1-2 Derde Klasse D VCH-Panningen 0.1 Juliana M-Seven. 4-0 RKGFC-FCV 6-2 Belfeldia-Tiglia 2-2 VCH-RKGFC 2-0 HERE' Venlo-HHYC 2-1 Union-Groningen 6-0 EERSTE KLASSE Noorden BCHBS-Daring 4-1 Oosten DKS-Zwolle 3-1 Zuiden MOP-HTCC 2-2 TOGO II-Delftse S 1-2 Strawberries- Hilversum II 1-1 Kiev. II-TOGO III 2-0 Overgang West Arnersfoort-Aeolus 0-3 SCHC-Alliance 2-1 Promotie West SV '35-MRHC 4-3 Spirit-Rijs wijk 5-3 Zuidwijck-Ring P. ^-2 DAMES BDHC-Groningen 5-1 EERSTE KLASSE Oo»t«n Almelo-Hengelo 0-0 Daring-GCHC 6-2 Promotie v/est Leonidas-RBC 1-6 EERSTE KLASSE Noord-Holland llDi Koog Zaandijk 6-7 Zuid-IIolIand yicus Or.-Gymnas. 7-2 Spangen-Bl. W. '51 7-4 Oost A Rapiditas-DOS 6-6 AKC-Rigtersbl. ?-4 Gr. Zwart-Hellas 3-3 Quick-HKC 5-7 Oost B EKCA.ZKC 4-10 Oost Arnhem- Noviomagum 8-5 SOS-VADA 3.9 Noord VKC-Rood Wit 6-4 WWMD-Vitesse 1-12 Sparta-W. Kwiek 5 Friso-NIC 7-0 Zuid PSV-Eindhoven KCT-Rust Roest 9-6 2-1 HOOFDKLASSE A Thor RW I-NMC 18-4 DDV I-Leimonias 3-6 HOOFDKLASSE B Leimon. II_Vict. I 4-8 Dash I- Enschedse LTC I 5-7 Hilv LTC I-DDV II 7-5 Philh. I-Sobri I 4-8 EERSTE KLASSE Gr Wit I-Alta I 3-5 Or. TC I-GLTB I 7-3 TC Tilb. I-Iwoo I 9.8 P. Marlot I-Hil- verhelde I 5-5 Quick I Nijm.)- Festina I 4-6 NMC II-Spieghel I 3.7 Leimonias III- Toeg-Hillegerb. I 3-7 Joy I-Thor RW II S-7 HOOFDKLASSE DAMES Woensel-Sagitta 0-0 Hygiea-PSV 5-7 ESCA-ZAC 8-3 Vriendschap-UDÏ 2-5 HOOFDKLASSE HEREN Eindhov.-Aalsm. 10-i4 Hellas-PSV 8.8 Niloc-Olympia 11-12 1. en kampioen van Limburg Schoen makera (Blerick) 3 uur 18 min.; 2. Nieskens (Swalmen) z. t.; 3. La Haye (Bunde) z. t.; 4. Ramakers (Echt) op 7 min. 30 sec.; 5. Leo Stevens (Elsloo) t. z.; 6. Craenen (Nederweert) op 11 min. 12 sec.; 7. Mater (Geleen) z. t.; 8. Willemsen (Noth) op 12 min. 28 sec.; 9. De Rooy (Eigelshoven) op 13 min. 3 sec.; 10. Fluymakers (Berg en Terblijt) z. t. Ook dc derde jartjj van dc nieuwe twee kamp tussen Laros cn Keiler is in remise geëindigd- Ditmaal na 51 zetten. De stand is nu 3—3. Bepaald werd, dat de eerstvolgende winstpartij beslissend zal zijn voor het persoonlijk kampioenschap van Nederland. Dinsdag wordt wederom in Haarlem ge speeld. Fantaisie classique: een feest van bandstoten, trekschoten, doorschietstoten, doorschiet-trek- stoten, zweepslagdoorschietstoten. stoten van de vastliggende bal. zweepslag-trekstoten, piqué's en massé's, die door grootmeesters als Conti en Ribas zijn uitgedacht en de beoefenaar voor problemen stellen, die bijkans onoplosbaar lijken. Het eerste officiële kampioenschap van Neder land in dit spel. te Amsterdam gehouden, heeft volgens de verwachtingen een overwinning op geleverd voor de Barendrechter Piet KruythoE, die 184 punten verzamelde. Teegelaar werd tweede met 108 punten Kerkmans derde met 92 punten, Popeyus vierde met 80 punten en Jacobs vijfde met 72 punten. In dit tournooi heeft Kruythof zijn Neder landse recordpercentage gemaakt van het aantal geslaagde figuren, dat hij tijdens het Europese kampioenschap in Juni 1953 te Bone op 42 18 had gesteld, verbeterd en gebracht op 43.75 pet Voor ongeveer 1700 toeschouwers wer den in de Houtrusthallen te Den Haag do volleybal-wedstrijden NederlandBelgië dames en heren gespeeld. De uitslagen luiden: NederlandBelgië (dames) 30 (152, 15—12, 15—10), NederlandBelgië (heren) 23 (1513, 14—16, 13—15, 15—7, 5—15). Het Nederlands Zaterdagmiddag-elftal heeft te Leiden een 2—1 overwinning op het Belgische Zaterdag-elftal behaald <rust 00). Het was een verdiende zege» die des te sprekender werd doordat de Nederlanders, door het uit\vallen van linksbinnen Spanjer (Kennemerland), ge durende het laatste kwartier van de wed strijd met tien man speelden. Overigens beeft dit duel, al neemt men de categorie Zaterdagvoetbal in aanmerking, niet op bijzonder hoog peü gestaan. Spanning was Jiïj u »ni in tweede helft, toen binnen een tijdsbestek van vijf minuten alle drie doel punten vielen. Toen pas begonnen de 3000 toe schouwers op het sportpark ,,De Leidsche Hout zich enigszins te roeren en werd het gedeelte lijk schadeloos gesteld voor een bijzonder saaie eerste helft en over het algemeen primitief spel van beide partijen. De Kennemerland-speler viel na een botsing uit en is in het Academisch ziekenhuis te Lei den onderzocht. Röntgen-foto's hebben uitge wezen dat Spanjer een scheurtje in de schedel heeft opgelopen. Hij zal nog enkele dagen tn het ziekenhuis worden behandeld en moet dan thuis enige weken rust houden Het Nederlands Zaterdagmiddag-elftal was als volgt samengesteld: Doel: Woudsma (DES); achter: Wilhelm, aanvoerder (SNL) en Kroes- bergen (DOVOi); midden: Nieuwstraten (Zwart Wit '281, v. d. Nagel (Rfjsb. Boys) en Zand bergen Q.-Boys); vóór: Bout (Huizen), Kerk dijk (Sparta EJ, v. d. Berg (TSB), Spanjer (Kennemerland) en Schipper (SHO). 4 4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4