K.F.A. bracht „Het mysterie van Nieuwe boeken voor St Liduina bibliotheek OUDE TIJD Nieuws uit STAD EN OMTREK De stem van de lezer Uit die goede S up e r-Sm eer station DE STER Katholieke Kring Monopole Theater Maakt BWSDAG 10 MEI 1955 WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND DRZ 1—'s-GRAVENDEEL 1 6—1 Korte Hoogstraat 22 Rotterdam ^^Öogue patronen, er zijn geen betere MELISSANT 1GTB 1 1—1 nachtdienst apotheken SCHIEDAM 1—DOK 1 5—1 WIT-GELE KRUIS Donderdag „De Barbier van Sevilla" 55-JARIG HUWELIJK DE POSTDUIF R. IC. VROUWENGILDE Lezing over de Wenende Madonna van Syracuse is veel; Zee van der, Lisbeth; Met Cle „lVaSteel ota KORENMOLEN „DE HOOP „Uit de brand ben je!" SCHILDERIJEN-TENTOON STELLING „BEATI" PASTOOR VAN HOOG- VLIET TELEFONISCH BEREIKBAAR 52 87, overduif; H. Crama 55, 98, 108; H. Blom 57; A. v. d. Man 63; A. Vis 64, 72, 85, 118; P. Hinten 70, 95; mej. Bakker 75, 128; J. Niemeyer 79; C. Verboom 30, 141; F. Koppenhagen 84; J. v. d. Waard 88, 104, 126, 131, 138; L. J. Crama 89, 122; W. v. Bueren 90; C. du Chatenier 93; M. Lansen 105, 147; J. F, Foutijn 135, 146; A. Moog 142; A. v. Wagtendonk 149. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie, tussen 9 en 12.30 uur en 2 tot 5 uur: Padvindersriem en witte directoir. Te bevragen bij de vinders: Doublé schakelarmband, J. Steen, Marconistraat 107b; oorbel, J. van Vuuren, Goeman Bor- gesiuslaan 6; armband, W. Pijnacker, v, Ostadelaan 71a; zilveren armband, Krom menhoek, Singel 101; 2 groentekisten, v, Munster, P, K. O. laan 141; ruit (verm. van auto), D. Vreeswijk, Mariastraat 34b; étui inh. ballpoint, Kleinekoort, v, Ruijs- daellaan 3a; zonnebril, H. Notenboom, Kerklaan 9; zwarte ballpoint, G. Rooiing, Lekstraat 80a; bril in étui, T. v. Leeuwen, Lange Nieuwstraat 149/6; rode kinder- portemonnaie, Spanjerberg, St. Liduina- straat 84; bruine lederen portemonnaie, M. Vink, Ampèrestraat 41b; kinderporte- monnaie, C. v. d. Raas, Singel 167; zwarte damestas, P. Blomsteel, Marconistraat 67a; bruine actetas met inh., portier werf Gusto, Maasdijk; rolschaats, Dekkers, Boerhaveplein 13; speelgoed-auto, Th. v. Duikeren, Wilhelminaplein 28; rode auto ped, J. de Groot, Singel 207b; geruit kin derrokje, A. Bak, Alex Numanstraat 16a; groen kindervest, C. v. d. Kooij, Newton- straat 35a; bruine damesschoen, C. van Dijke, v. Dijckstraat 19; geel zijden sjaal, W. H. Kloeseman, B. K. laan 214a; don kerblauw windjack, H. Olieman, Bos boomlaan 14c; blauw-witte want, D. Kroon, Rotterdamsedijk 251a; zwarte jop. per, A. Visser, Marconistraat 125b; cein tuur, De Regt, Louronstraat 19; grijze muts, J. Hermans, Brugmanstraat 19; 1 paar glacé herenhandschoenen, Voorden dag, Tollenstraat 4; 1 paar grijs wollen handschoenen, S. Ouweneel, Rijnstraat 22; zwart-rode ceintuur, H. Carré, Koemarkt ld; bruin glacé dameshandschoon (r.) Buckers, Vellevest 18; hoofddoek, Schroot L. Costerstraat 27; gebreide das, Walbeek, Abbenbroeksestraat 27b; padvindersriem, J. Collignon, St. Liduinastraat 8b; bruine pet, P. Kroonen, Alb. Cuijpstraat 25. DRZ heeft zijn overwinningsreeks voortgezet, waarvan 's-Gravendeel het slachtoffer werd. Er waren 2 min. ge speeld toen midvoor J. Altorf de score opende. 10. De snelle aanvallen door DRZ over beide vleugels ondernomen wettigde de verwachting dat er meer goals zouden volgen. Dit bleek na 20 min. spelen toen J. Altorf uit een voorzet van links no. 2, deponeerde. In de 37e min. vergrootte R. v. Eijk de voorsprong tot 30. Dank zfj goed werk van de DRZ- verdediging, slaagde 's-GraVendeel er niet in een tegenpunt te scoren. Vlak voor rust zorgde J. Altorf nog voor 40. Na de thee was het spel van DRZ min der verzorgd. 's-Gravendeel maakte geen grootse indruk en leverde geen gevaar op. Na 27 min. nam J. Molendijk het 5e doel punt voor zijn rekening met een ver schot tegen de onderkant van de lat. 50. Vlak daarna scoorde J. Altorf op nieuw uit een goed aangegeven bal van R. v. Eijk. 60. in de laatste minuut lukte het 's-Gravendeel de eer te redden met een harde schuiver van de midvoor. 61. Verdere uitslagen: D.R.Z.—Fluks 2 2—1 D.R.Z. 4O.D.I 4 1—2 St. Volharden 3—D.R.Z. 3 4—0 Nado V a—D.R.Z. a 2—0 Wederom is het G.T.B. niet mogen ge lukken volledig in het veld te komen, maar de invallers hebben zich goed van hun taak gekweten daar gedurende de grootste helft van de wedstrijd door de Schiedammers de toon is aangegeven- Di rect na de aftrap zaten de Melissanters voor het doel van G.T.B. en na vijf minu ten spelen nam Melissant zij het uit een misverstand de leiding 1-0. G.T.B. trok zich daar weinig van aan en speelde rus tig verder met het gevolg dat Melissant op haar speelhelft werd teruggedrongen. Met open aanvallen werd de achterhoede van Melissant voor moeilijke problemen ge steld, maar wisten onheil te voorkomen ten koste van hoekschoppen. Zo kwam de rust met een 1-0 achterstand voor G.T.B. Na de rust kwam G.T.B. nog feller op zetten om te trachten de achterstand weg te werken. Bij een doorbraak kwam de bal bij de vrijstaande linksbuiten, deze loste een schot waarbij de keeper reeds was ge passeerd doch de bal vloog langs de paal. G.T.B. bleef aanhouden en toen vijf minu ten voor tijd uit een corner de bal voor de midvoor zijn schoenen kwam werd deze unfair ten val gebracht wat de goed lei dende scheidsrechter ontging zodat ook aeze kans verloren ging- Dat de wedstrijd niet ten einde is voor de scheidsrechter de laatste maal heeft gefloten heeft G.T.B. ondervonden, want twee minuten voor tijd kreeg dezelfde speler de bal te pakken schoof toen hij door drie man werd aange vallen op het juiste moment door naar zijn linksbuiten die zich geen ogenblik be dacht om de verdiende gelijkmaker in het doel te jagen 1-1. G.T.B. 2 deelde met haar stadgenoot G.S.S. 2 de punten. Uitslag 5-5. G.T-B. 3 kon het in Vlaardingen tegen Sunlight 2 niet bol werken en verloor met 6-0. Er zijn voor en na heel wat regisseurs geweest, die een poging hebben gedaan het ontstaan van het leven te verfilmen. Vooral de Scandinaviërs hebben nogal wat belangstelling voor dit onderwerp en zij durven met hun verfilming soms vrij ver te gaan, al moet daar dan direct bp opgemerkt worden, dat zij dit tere en précaire gegeven zo discreet mogelijk trachten uit te werken. Er ontbreekt echter iets aan dergelijke films, zoals ook dr P. Hoonhout gisteravond vaststelde in zijn inleidingscauserie op de film „Het mysterie van het leven", welke in het Monopole theater draaide voor de leden van de Kath. Filmactie. Er ontbreekt warmte en menselijk ge voel aan deze films, omdat de makers hun onderwerp benaderen vanuit het voornemen biologisch zo volledig en ob jectief mogelijk te zijn. Men kan het mysterie van het leven langs een andere zijde benaderen en zich niet rechtstreeks richten op het mysterie zelf, doch op de mens, die het onder gaat. Dat is bij iedereen anders, want iedereen stelt andere eisen aan het leven, heeft andere opvattingen over het leven, reageert anders op de gebeurtenissen in het leven. De Duitse regisseur Karl Hartl is zich dat goed bewust geweest, toen hij de film „Het mysterie van het leven" ver vaardigde en hij liet zijn camera een aantal in karakter sterk uiteenlopende vrouwen uit verschillende levensmilieus observeren en legde op diep-menselijke wijze de manier vast, waarop zij het ko mende nieuwe leventje tegemoet zien1. Het gebeuren speelt zich af in een kraaminrichting, waar een vrouwelijke dokter en een mannelijke geneesheer directeur de centrale figuren vormen, voor wie alle aanstaande moeders een diep ontzag hebben en in wie zij een groot vertrouwen stellen. De gevoelens van de verschillende vrouwen variëren van diepe angst en intense afkeer tot de meer normale en werkelijke blijde ver wachting. Men ziet de vrouw, wier man haar niet wil komen opzoeken omdat het alwéér een dochter is, de sportjournaliste die er geen drama van maakt en precies één dag voor de bevalling komt binnenstap pen om zich te laten opnemen en de hele affaire zo vanzelfsprekend vindt als een bezoek aan de kapper. De weduwe met een reeds volwassen zoon. die niet weet hoe zij haar jongen zal vertellen van dit onverwachte broertje. De beroemde zan geres, die van haar bevalling een drama maakt en door haar nervositeit en opwin ding, gevoegd bij de angst haar stem te zullen verliezen bijna een werkelijk drama veroorzaakt. Haar verlossing werd een der hoogtepunten van de film. Karl Hartl heeft zijn film boeiend en buitengewoon verdienstelijk uitgewerkt en het is een gevoelige en gezonde les geworden over de waarde van het kind als natuurlijke en noodzakelijke vrucht van de liefde tussen man en vrouw. In het voorprogramma werd een Amerikaanse kleurenfilm vertoond, geti teld „Bevervallei". De Duitsers hebben de naam meesters te zijn in observatie films over het leven in de natuur, doch zelden zagen wij een mooiere documen taire over de levende natuur als „Bever vallei". Men zou er slechts één aanmer king op kunnen maken, namelijk dat de kleuren niet helemaal natuurlijk zijn, doch wat de film laat zien over het leven van een bever-echtpaar en van de vele andere dieren in de door de bevers vruchtbaar gehouden vallei, en getuigt van een grote liefde tot de natuur. Heden Pasage Theater: Het mysterie der twee vrouwen (str. volw.) behalve Donderdag. Monopole Theater: Uit he brand ben je (a.lj. Inhabé, Broersvest 7 tot 11. R.K Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek Geupend Dinsdag, Donder dag. Zaterdag 1012 uur tedere middae van 25 uui behalve Maandag en iedere avond van 7—8.30 behalve Donderdag en Zaterdag Filiaal Gorzen (H Hartkerk): Dinsdag avond van 8.308 uur. Vrijdag van 7—8, uur uitleen van boeken. Filiaal Kethe) <R K Ver Gebouw) elk> Zondai van half twaalf tol half één Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—; uur, Tentoonstelling beeldhouwwerk Jan van Luyn, tot 30 Mei. DONDERDAG De Amstelbron Kath., Vrouwengilde 2 u. Lezing over Wenende Madonna van Syracuse. Passage Theater: Katholieke Kring 8 u. De Barbier van Sevilla. De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Evers, Lange Haven 81. Op 8 Mei, de datum van het 47-jarig bestaan van de S.V. en H.V. Schiedam, heeft een belangrijke ontmoeting Schie dam 1-D.O.K. 1 plaats gehad. Immers, zouden de Zwart-Witten verliezen, dan zou de kans voor de bovenste plaats practisch verkeken zijn. Doch Schiedam aangemoedigd door de talrijke supporters heeft de volle buit binnen weten te halen. Zij wonnen met 5—1. Dat het zo'n hoge score zou worden, was in 't begin van de wedstrijd echter geenszins te voorzien. Er werd met een weinig verkennende houding gespeeld, met DOK iets in de meerderheid. Doch in de 25e minuut was het A. v. d. Lies donk, na goed samenspel degene die de score opende. Kort daarop maakte G. Stolk het tweede doelpunt. Met deze stand brak de rust aan. Na de rust werd er van Schiedam- zijde technischer gevoetbald en hét was wederom G. Stolk die de roos trof. De Rotterdammers wisten daarna uit een voorz'et van hun rechtsbuiten op prach tige wijze te doelpunten. Door het verkeerd terugspelen van een der DOK-spelers kwam de bal in eigen doel terecht, zodat de stand 41 werd. Een handsbal in het beruchte gebied ver oorzaakt door de spil van Schiedam, zou de gasten in staat stellen wat in te lopen, doch de penalty ging naast. A. v. d. Lies donk tenslotte maakte er 51 van met welke stand het einde kwam. Door deze overwinning staat Schiedam thans gelijk met haar stadgenoot Martinit bovenaan de ranglijst. Het tweede elftal van Schiedam, dat met 31 van Martinit 2 won, kon zich na afloop van deze wedstrijd gelukkig prij zen, omdat het door deze overwinning kampioen van haar afdeling werd.. Op Woensdag 11 Mei houdt het W.-G. Kruis in het Ver.gebouw een algemene ledenvergadering. Deze vergadering begint om half acht 's avonds. Na de pauze vertoont de districtsver pleegster Zr. M. van Beek enige filmstrips met o m. als titel: „Verstandig en gezond" en „Wat een ieder van de T.B.C. moet wéten". Om half vier heeft er een jeugdvoor stelling plaats voor de leerlingen van de vijfde en zesde klas van de St. Jacobus- school. Koop in eigen stad uw waar dan hel pen wij elkaar. Deze leus kun je dik wijls vinden, ook in bladen welke in onze stad verschijnen. Hier is op zich zelf niets tegen, maar wanneer je zo eens door de stad dwaalt en je ziet de diverse timmeringen, puien opknappingen van di verse firma's dan valt het op dat de mid denstanders er geheel andere meningen op na houden, zelfs bestuursleden van een middenstandsvereniging laten hun werk zaamheden verrichten door firmanten uit Rotterdam of andere steden. Maar wan neer een eerzaam burger zijn nieuwe spullen in Rotterdam gaat halen, dan zou den ze er heel graag iets van zeggen. Ik vraag me dan ook af, of het niet beter zou zijn dat ook de middenstanders met boven staand» leus rekening gingen houden, daar ze immers zelf, getuige hun adver tenties, willen dat ook de inwoners van onze stad hiermede rekening houden. Het is immers nog altijd zo, dat goed voor beeld goed doet volgen. L.S. De leden van de Katholieke Kring zul len Donderdagavond kunnen genieten van een bijzondere opvoering en wel van „De Barbier van Sevilla". Het stuk draagt als ondertitel „De nutteloze voorzorg". Het is een comedie in vier bedrijven van P. A. C. de Beaumarchias, die door Jan En gelman vertaald werd. Er wordt muziek bij uitgevoerd van Jurriaan Andriessen. Het inderdaad bijzondere stuk wordt ge bracht door het Rotterdams Toneel. Er spelen o.a. in mede Steye van Brandenberg Wim v. d. Brink, Henry Orri en Ton van Duinhoven. De laatste is voor de Schie dammers geen onbekende. Op 9 Mei vierden J. Post en C. Schot het heuglijke feit, dat ze 55 jaar geleden in het huwelijk traden. De fam. PostSchot woont aan de Sqhiedamseweg 175. De heer Post wordt de 23ste van deze maand 75 jaar, mevr. Post wordt in Juni 77 jaar. Traditiegetrouw bracht de R. K. Harmo niever. „St. Radboud" aan hen een sere nade. De S.C.V. de Postduif vloog Helmond 94 km. De uitslagen zijn: G. Kiela 1, 2, 11, 53 43; J. Christen 3, 97; L. J. Borrani 4, 9, 20, 25 29, 115, 130, 139, 144; H. v. d. Kant 5, 24', 40, 133, 140; L. Verheugen 6, 69, 71, 73, 77, 107; v. Dongen en Co. 7, 46, 83; J. v. d. Windt 8, 1, 9, 47, 65, 86, 92, 99, 100 110, 116, 123, 132. 136, 150; C. de Tuinder 10, 28, 49, 76, 96, 112, 119, 124; L. v, d. Mey 12; Gouweleeuw 13, 100; J. Frey 14, 22, 66; J. Tweeboom 15, 38, 113; Gebr. v. Harmeien en Co. 16 177, 114; P. v. Os en Co. 18, 59, 120; C. Fossen 21, 54, 67; Smirren 23, 51, 74, 102; J. Doejaaren 26, 35, 117, 134, 137; N. in 't Hok 27; J. Kos ter 30, 60, 121; T. H. Jansen 31, 45; J. v. d. Tuin 32, 91, 148; D, Ram 33; J. Kazenbroot 34, 42; A. v. d. Grijp 36, 58; C. v. d. Grijp 37, 78, 81, 92; P. Dalhuizen 39, 145; A. v. d. Tuin 41, 94, 109; K. Muilwijk 43, 106, 111, 125; C v Tricht 44, 61, 68, 129; C. Verlinde 48, 56, 103; J. v. d. Beek 50, 62; A. Heeren Donderdagmiddag 12 dezer houdt het Ka tholiek Vrouwen Gilde in De Amstelbron aan de Broersvest te 2 uur een middag bijeenkomst. Daarin zal mevr. Kusters uit Amsterdam het een en ander vertellen over haar bezoek aan Syracuse, waar de Wenende Madonna vereerd wordt. Er wordt toepasselijke muziek bij ten gehore gebracht. Romans Assis. de. Laat commentaar don particular; Christie, The man in the van Bras Cubas; Babay, Het licht keert brown suit; Hemingway, The old man weer; Bates, Liefde voor Lydia; Beuving, and the sea; Masters. Bbowani Junction; Loods aan boord; Bruckner, Billy, mijn Maurier.du My cousin Rachel; Andres, zoon; Corle, Ruw goud; Helman, Zuid- Die Liebesschaukel; Boll, Haus ohne Zuid-West. Man de. Omnibus; Mares, Huter; Zweig, Schachnovelle. Er werd een eik geveld; Oosterbroek- Dutschun, Langs een omweg; Plievier, Berlijn: 2 delen; Renes-Boldingh, Feest 9 in de Mussenstraat; Steen, En de ron ging T W onder: 5 delen; Toonder, Klei en zout wa- M tt 7- "I 1 ter; Veraert, Leven in een spiegel. 1/ f-" I I I \J Meisjesromans: Beke Anita; Jansonius. m A V T JL J- L» Joke's carrière; Jansonius Luuk Boswijk, leerling-journaliste; Kon-Conrad, Loes geeft het stuur over; Kruikemeier, Alles T7- 1 o t Detective-Romans: Ashe, De jacht op aasgieren; Beuving, Zelfmoord of mis- var daad; Eemlandt. Gevaarlijk „ijs"; Ford, VOOU CCI1 lOCill Val Krenten en rozijnen; Hobart, Hyena's - van Wallstreet; Multon. Woestijnroute. 1*1 VI 1*1*4*11 etl 11 Romans in vreemde talen: Brand, Lon- Reeds herhaaldelijk is de aandacht van B en W gevallen op het overblijfsel van den voormaligen windkorenmolen „De Hoop" aan de Gerrit Verboonstraat met het oog op de eischen van het daar ter plaatse steeds drukker wordende verkeer en de eischen van den welstand. Nadat onderhandelingen met de eigena resse van dien molen, mej. A.H. Juffer mans op grond van de gevraagde koop som waren afgesprongen, is thans ingeko men een schrijven van mej. Juffermans van 17 Juni 1.1., waarbij aan de gemeente wordt aangeboden het nog staande ge deelte van dien molen, onder beding, dat de gemeente dat haar afsta den grond daarachter gelegen met een gedeelt van het terrein, waarop de molen staat. B en W komt die ruil aanbevelens waardig voor: het onooglijk molenover- blijfsel zal verdwijnen en een sta-in-den weg opgeruimd worden. In de toekomst zal toch bij uitbreiding der gemeente naar het Westen de Oranjestraat en omliggen de straten eene belangrijke verbindings weg zijn. De nieuwe straat zal op het smalste punt en overeen zeer korte lengte een rijweg-vbreedte verkrijgen van ongeveer 8.70 m, terwijl tegenwoordig de breedte van den rijweg op het smalste punt nabij den molen 4.90 m is. Om het verkrijgen van een uitspringen- den hoek met onaanzienlijke achtergevels te vermijden, willen B en W aan den ruil verbinden de voorwaarden, dat wordt in gezonden een plan van verbouwing van het terrein, dat ter grootte van ongeveer 235 cA aan de eigenaresse van de molen zal worden afgestaan en dat bebouwings plan door hun college doen goedkeuren. (Nw Schiedamsche Courant van 28 Augustus 1902). Er draait tot en met Donderdagavond in het Monopole Theater een brandwccr- ftlm met komische Inslag, De inhoud van Is alsvolgt: Omstreeks 1910 werden in San Fran cisco de paarden voor de brandweerwa gens langzamerhand afgeschaft om plaats te maken voor gemechaniseerd materi eel. Kapitein Bill Peters krijgt de op dracht om bij brandweerpost 2 de eer ste door benzine gedreven brandweer auto's te beproeven en zijn manschappen voor het werk met deze wagens te oefe nen. Deze opdracht blijkt uiterst moeilijk te zijn. aangezien de bemanning van Post 2 een wonderlijk stelletje mensen is, die een heel gewoon orkest «evormd hebben onder leiding van Luit. McGinty en deze brandweermannen hebben van hun taak heel vaak zonderlinge opvattingen. Tot de vreemdsoortige lieden van deze Post 2 behoren verder Luit. Smitty en de brandweerfanattekeling Smokey Hinkle. afkomstig uit een familie, die op het ge bied van branden blussen een enorme staat van dienst heeft. Vandaar dat deze Smokev in z'n vrije tijd steeds maar pogingen doet om een brandblusanoaraat uit te vinden, waarmee men inderdaad kan blussen. Smokey vindt tenslotte een formule, die goed is. Hij biedt zijn ap paraat aan de gemeente aan en krijgt gelegenheid het te demonstreren tijdens een feest, dat de Brandweer-Commissaris geeft, een feest, waarvoor MacGinty's dwaze muzikanten al lange tijd gerepe teerd hebben. Smokey heeft echter concurrentie. Twee niet benaald betrouwbare mannen bewe ren ook een brandblusapparaat te heb ben uitgevonden en zij zijn in. contact met de gemeente over het afsluiten van een groot contract. Tijdens het feest ver wisselen zij Smokey's apparaat en het hunne, waarin ze dan bovendien nog ben zine gedaan hebben inplaats van een blus-vloeistof. Als Smokey gaat demon streren wordt het vuur niet gedoofd, maar vlamt in alle hevigheid op. On danks de paniek heeft MacGinty echter gemerkt wat er aan de hand is en met Smo'-ev en Smitty gaat hij in een brand weerauto de boeven achterna. De ach tervolging eindigt, na vele wonderlijke avonturen, in een pakhuis, waar Smokey het paar overmant en zijn gestolen blus- apparaat weer in handen krijgt. Juist op tijd, want de brandweerauto staat in brand en nu kan Smokey de prima-kwa liteit van zijn apparaat toch nog laten zien. Hij wordt, na zijn smadelijke de bacle, gerehabiliteerd en de gemeente be. stelt een groot aantal brandblussers van de vreemdsoortige maniak Smokey Hin kle. Toegankelijk voor alle leeftijden. „Beati", afdeling van de personeelsver eniging Gusto", houdt Zaterdag en Zon- 1 dag a.s. een schilderijententoonstelling van haar leden in de werfcantine. De patiënten worden te Schiedam aan boord gebracht van het Rode Kruis-schip. VAKKUNDIGE SMERING, ALLE MERKEN SHELL-SMERING Achter de nieuwbouw Amsterdamsche Bank LANGE NIEUWSTRAAT 227 - SCHIEDAM No. 22759 De kantoren der Redactie en Adtnlnl- nistratle zijn gevestigd te Schiedam, Dana 18, tel. 66152. Giro-nummer 590943. Abonnementsprlja 6.29 pet Kwartaal. 2,15 per maand, 0.50 per week. Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0.80 per millimeter hoogte Bij eontract gelden lagere tarieven welke bij de admlntstretle of bij de erkende advertentiebureau* verkrijgbaar zijn. Kampioenen (kleine advertentlén) tot 20 woorden 90 cent. Elk woord meer 8 cent Maximum 60 woorden Plaatsing uit sluitend bi) vooruitbetaling. Alle advertentie-order- w '-den afgesloten en geplaatst overeenku'V-tig de Regelen voor het Advertentiewezen. Naar ons wordt medegedeeld, is pastoor J. Groenen. Voorweg 63 te Hoogvliet, van heden af telefonisch te bereiken onder kengetal 01807, nummer 418. './.'u./.W/tn/

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2