HENGELO trok zich TERUG DE GOUDEN PIJL IN NOORD-HOLLAND PASPOORT HET DUURST Voetbalprogramma in de Eerste klassen Circuit in Assen komt Engeland opende het cricket-seizoen voor PAGINA 7 Woensdag 11 mei 1955 DRIEBANDEN IN BREDA NED. POLITIE-ELFTAL Nu als verslaggeefster Ook races voor zijspannen „DE DRANK BRACHT MIJ ERTOE" Vertegenwoordiger verduisterde f 16.000.— ELFSTEDENTOCHT AMBONEES TOT ACHT JAAR VEROORDEELD Vrouw vermoord en beroofd ZESTIGJARIG klooster- feest door SELWYN JEPSON Oplossing van gisteren Australië en Nieuw Zeeland hebben vele Nederlandse emigranten aan getrokken. BUISMAN is mee geëmigreerd en wordt nu ook populair onder de inheemse bevolking. Die heeft ook al gauw ontdekt, dat men op koffie be spaart en deze bovendien lekkerder wordt door BUISMAN. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet 'n beetje "BUISMAN" wonderen Voor Zondag 15 Mei a.s. werden door de K.N.V.B. de volgende wedstrijden in de Eerste klasse-competitie vast gesteld: EERSTE KLASSE A: ExcelsiorVeendam AmsterdamLonga EmmaHolland Sport Go AheadStormvogels MWZwolse Boys Roda SportLeeuwarden DOS—NAC EERSTE KLASSE B: SpartaElinkwijk DWSFortuna '54 HeerenveenRigtersbleek EDO- Brabantia ADOHeracles SittardiaWageningen SVV—Willem II EERSTE KLASSE C: PSV—Rapid J.C Enschedese BoysVitesse NO AD—Haarlem NECFeijenoord LimburgiaGVAV EBOH—Blauw Wit Hermes-DvsAlkmaar EERSTE KLASSE D: HVC—VVV De VolewijckersRBC Be QuickDFC VSV—AGOVV De GraafschapXerxes EindhovenBW EnschedeAjax De biljartvereniging „Breda" organi seert op Zaterdag 14 en Zondag 15 Mei een internationaal invitatie-tournooi drie banden, te houden in café-restauant ..Moderne" te Breda, met deelneming van René Vingerhoedt (Antwerpen. Europees en Belgisch kampioen), Paul Fauconnier (Luik, ex-kampioen van België). Herman Popeijus (Barendrecht, Nederlands kam pioen en tweede in het Europees kam pioenschap). Henny de Ruyter (Waal wijk), L. van Bommel (Oisterwijk) en H. van Gils (Breda). soortgelijk resultaat werd bereikt tn Gel derland namelijk in 97 van de 112 ge meenten. Een derde grensprovincie. Over ijssel, bracht het iets minder ver, namelijk 33 van de 53 gemeenten. De vierde plaats in deze reeks wordt bezet door Friesland. In 32 van de 44 ge meenten in die provincie bedragen de leges 1— of minder, terwijl in twee gemeenten in het geheel geen leges ge heven worden. De provinciale leges be dragen hier echter 2.50 zodat slechts in laatstgenoemde twee gemeenten de pas- poortkosten 5- bedragen. Noord-Bra bant, waar de provinciale leges f 2.- be dragen, telt ruim 100 (van de 142) ge meenten. waar men 1.- of minder be rekent. Van de overige provincies kan nog genoemd worden Zuid-Holland, waar 24 gemeenten besloten tot verlaging In de andere provincies is van kostenverlaging slechts in enkele gevallen sprake. Op het terrein van de Amersfoortse Boys aan de Rubensstraat vinden op Donderdag a.s. (12 Mei) de districts wedstrijden tussen de elftallen Noord-, Oost-, Zuid- en West-Nederland van de Ned. Politie Sportbond plaats, waarbij in een halve competitie wordt gespeeld en waarna het elftal zal worden gekozen, dat de N.P.S.B. zal vertegenwoordigen in het Internationale Politie-voetbal- tournooi, dat in Juli bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de N.P.S.B. te Arnhem zal worden gehouden. Maureen Connolly zal dit jaar haar titel van Wimbledon-kampioene* niet verdedi gen. Ze zal het tournooi echter wel bij wonen als verslaggeefster van een blad in San Diego, waaraan zij is verbonden. Dit heeft ze geschreven in een brief aan Doris Hart, waarin ze ook nog meedeelde dat zij de volgende maand in net huwelijk hoopt te treden. Zaterdag heeft Engeland het voetbal seizoen gesloten en heeft the King of Sports de velden betreden. Men houdt nu eenmaal in Engeland van regel en hoewel een competitie daar ook ruim 50 wedstrij den telt, is men op 1 Mei gereed en kun nen de zomersporten zonder concurrentie in actie komen. Het Engels seizoen zal dit jaar staan in het teken der testen tegen Zuid-Afrika, dat met een zeer jonge en enthousiaste ploeg is overgekomen en zeker voor „bright" rcicket zal zorgen. Of ze kans hebben? Na de zegetocht in Australië moet men de Engelsen op eigen grond wel de kans geven, doch cricket blijft cricket en.... met een heel klein beetje geluk had Australië de Asnes ook kunnen win nen.... De uitslagen van de eerste serie van de County luiden als volgt: Worcester 260 en Zuid-Afrika 209 en Glamorgan 68 en 186 en Hampshire 158 en Sussex 188 en Not tinghamshire 185 en Warwickshire 359 en Somerset 231 en Kent 137 en Leicester 218 en Essex 220 en Cambridge 222 en Glou cester 126 en Surrey 232 en Derbyshire 150 en Middlesex 111 en Yorkshire 94 en 104 wint van Northamps 61 en 59. Assens nieuwe T.T. circuit zal ongetwij feld voor de eerstvolgende races, die zoals bekend op 16 Juli a.s. gehouden zullen worden, gereed komen. De aarden baan van het nieuwe gedeelte ligt er reeds geheel terwijl zelfs de onderlaag al gedeeltelijk aangebracht is. Langs het nieuwe circuit, dat een lengte krijgt van 7.7 kilometer en waarin 31 bochten geprojecteerd zijn, zullen straks 200.000 mensen een plaats kun nen vinden. Er wordt een nieuwe tri bune met een capaciteit van 8000 plaat sen bijgebouwd waardoor het totaal aan tal zitplaatsen op 30.000 gebracht wordt. Assen krijgt dit jaar voor het eerst ook races voor zijspannen die 13 ronden zullen moeten rijden. De 125 c.c. klasse zal eveneens 13 ronden rijden, de 250 c.c. 17. de 350 c.c. 20 en de 500 c.c. 27 ronden. (Van onze Brusselse correspondent) Van de zeelieden van Nederlandse na tionaliteit, die naar België komen op last van een rederij, met opdracht van dienst neming op een bepaald schip van deze rederij gelegen in een bepaalde ha ven zal aan al de Belgische grenzen volgende documenten vereist worden: 1. Een geldig Nederlands monsterboek je. 2. Een bewijs van de desbetreffende re derij, waarbij verklaard wordt dat de be trokkene zich naar België begeeft met opdracht in een met name genoemde Belgische haven aangemonsterd te wor den, aan boord van een met name ge noemd schip van deze rederij. Een af schrift van deze verklaring, ofwel een telegrafische of telefonische bevestiging zal gegeven worden door de rederij aan de overheid van de met name genoemde haven. Deze bovengenoemde verklaring moet tevens de verbintenis vanwege de rederij inhouden, dat zij op haar kosten de repatriëring zal verzekeren van de afgemonsterde zeeman die door het over gezonden nieuw bemanningslid zal ver vangen worden. 3. De zeelieden moeten zich onmiddel- Een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk, heeft de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank ge- eist tegen de 38-jarige vertegenwoordiger S. P. D W uit Voorburg, die in de jaren 1953 en 1954 ongeveer 16.000.— had verduisterd van zijn werkgeefster, een firma in kappersartikelen te Amsterdam. En dit ondanks het feit, dat hij ongeveer 10.000.— per jaar verdiende. „Het is misschien een versleten excuus, maar de drank heeft mij ertoe gebracht' aldus verdachte, die in 's-Gravenhage, Amsterdam, Brussel en Antwerpen het geld heeft verbrast. .De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Op de Tweede Pinksterdag zal door de Friesche Motorclub weer de traditio nele Elfstedentocht voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen worden gehou den, welk toer-evenement dit jaar op de internationale toerkalender van de F.I.M. is geplaats en waardoor de belangstelling ook uit het buitenland vermoedelijk de 1000 deelnemers van 1954 zal over schrijden. De uitslagen van de halve finales van de competitie om de Franse voetbal- beker luiden: Strassbourg—Lille 0—4. BordeauxNice 32. De Roermondse rechtbank heeft giste ren de Ambonees B. S. veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en terbeschikkingstelling van de regering wegens doodslag en diefstal S. heeft op 7 September 1954 te Weller- looi mevrouw L. in haar woning met ver schillende messteken van het leven be roofd en zich vervolgens een geldsbedrag van ongeveer 125 toegeëigend. Veertien dagen geleden had de officier van Justitie bij de Roermondse rechtbank wegens moord levenslange gevangenisstraf ge- eist. De officier heeft tegen het vonnis hoger beroep aangetekend. Horizontaal: -1. steenmassa, 4. modder, 7. jongensnaam, 8. voorzetsel, 9. omroepvereniging, 11. overheidsbetrekking, 13. rondhout, 14. voegwoord, 16. familielid, 17 zangnoot, 18. geestelijke, 19. oorzaak, 21. pers. vnw. 23. fr. pers. vnw., 24. ambtshalve (lat. afk.), 25. maanstand (afk.), 27. reinigings middel, 29. deel v. d. voet, 31. niet door twee deelbaar, 32, fr. pers. vnw., 33. vrede, 34. heldendicht. Verticaal: 1. vreemd, 2. insect, 3. trottoir, 4. deel van een muziekinstrument, 5. jong dier, 6. vesting (mal), 10. familielid, 12. welwil lende lezer (lat. afk.), 15. deel v. d. vinger, 16. jongensnaam, 19. ruim, 20. begrip, 21. zij-rivier v. d. Donau, 22. sportterm, 25. fr. lidwoord, 26. gezellig, 28. voetbalver eniging, 30. kostbare stof. Broeder ïldefonsus, die bijna 20 jaar les heeft gegeven aan de Sancta Maria- school te Amsterdam, viert op Zondag 15 Mei zijn 60-jarig kloosterjubilé in het meer gehouden dan hij van haar. Was de zwarte wagen van Mammon misschien een Bentley geweest? Ze was niet lichtvaardig. Een andere vrouw had hij wellicht kunnen afkopen of afsche pen, maar haar niet. Afkopen kon hij haar niet. Angst aanjagen evenmin. Daarom doodde hij haar. Ik had iets gevaarlijks ontdekt, en het was in mijn eigen belang het zolang ver borgen te houden tot het ogenblik geko men was om het aan een ander te vertel len. Aan Billy Bull. Een bewijs van de moord kon ik hem niet in handen geven, maar ik kon hem een sommetje opgeven, dat hem te denken gaf: mijnheer en mevrouw Morgan waren gelijk aan James Belsin en Louise Fremp- ton. Ik wist zeker, dat hij daardoor ach ter de waarheid zou komen. George, zei ik, je zou een idioot zijn als je niet gemerkt had. dat er iets ge beurd is, maar ik zou een nog grotere idioot zijn, als ik je vertelde, wat het is. Nu nog niet. Misschien later. 't Zou me spijten, als ik roet in het eten gegooid had. Maar je zou me toch niet gevraagd hebben dat telefoonnum mer na te gaan, als je niet Precies. En ga nu naar Nerinda toe Ik moet mij verder klaar maken- Hij verliet bescheiden, doch opgewekt de kamer. Ik ging naar de slaapkamer en keek naar de telefoon. Billy Bull zou al van zijn kantoor weg zijn, dus belde ik zijn huis op. Hij was er niet. Ik hoorde het geluid van banden op het Bedoel je, dat je mijn inlichtingen niet nodig hebt? Nu niet. Gelukkig ben ik erin geslaagd de moeilijkheden op te lossen. Hij antwoordde, dat het merendeel van zijn arbeid gewoonlijk verloren moeite bleek te zijn en dat hij daaraan volkomen gewend was. Aan het einde van de maand zal de firma je een rekeningetje sturen. En als je me nodig hebt, dan behoef je maar even op te bellen. Ik sta voor niets. Ik los alles op, en lever iedere gewenste informatie. Dit was zeker een geval van echtscheiding. Heette die heer Morgan? Morgan? herhaalde ik. Hij betaalde de telefoonrekening voor Mayfair 87E4. Een klein gemeubi leerd apartement in Cork House bij Bond Street. Twee kamers maar, maar duur genoeg. Hilary Morgan en zijn vrouw. Ze waren er twee jaar geleden ingegaan maar verlieten het een dag of tien gele den. Ze zijn naar Amerika gegaan. Het per soneel is vol lof over hen. Een erg aan el kaar gehecht paar. Ze hadden een huis ergens op het platteland, maar de concier ge wist niet precies waar. Ze gingen er alleen af en toe met het weekend naar toe. Eens in de maand of in de zes we ken Zij hadden nooit logé's, ze waren erg op zichzelf. Door een ingeving gedreven haalde ik de foto van Louise te voorschijn en keek naar het dode gezicht. Ik begon te beven. George keek naar mij. Zei je eens in de maand of in de zes weken? Dat vertelde die vrouw mij. i Alles klopte zelfs de tussenpozen tus sen haar bezoeken, als zij Diana aan me vrouw Garseed toevertrouwde.. Het was doodstil. George kon gemakke lijk raden, dat hij mij zeer belangrijk nieuws gebracht had. Maar de verschrik kelijke vermoedens, welke mij aangaap ten, kon hij niet raden. Het was alsof m'ün hoofd op het punt stond uit elkaar te barsten, zodat alle geheimen vermoedens, vrees, en gevaar lijke wetenschap door het vertrek zouden rollen. George mocht niets weten nog niet. Niemand mocht iets weten. De waarheid. dit was de waarheid. Alles, wat James Belsin mij verteld had ter verklaring van hetgeen hij en zijn mensen gedaan hadden, was gelogen. Zij had geen zelf moord gepleegd, omdat zij hem haatte! O, ja, hij zou ongetwijfeld een verkla ring hebben., ik hoefde niet eens mijn ogen dicht te doen om in gedachten zijn stem te horen, die bekende, dat het waar was. dat hij 'inderdaad die reden voor haar zelfmoord had opgegeven. Hij zou het me omstandig vertellen op zijn char mante, berouwvolle manier, en aldus een beroep doen op mijn begrip ten opzichte van hem. Je begrijpt toch, liefste, dat ik op een voor ons tweeën zo gewichtig ogenblik niet vertellen kon, dat wij van elkaar gehouden hadden.. Ik keek naar de foto in mijn handen. Hoe kon ik geloven, dat zij zichzelf van het leven beroofd had, omdat zij van hem hield, omdat zij zag, dat hij haar ontglipte? Hij had haar vermoord, omdat zi; te veel van hem eiste. Zij had van hem Horizontaal: 1. ark, 4. kantoor, 11. goud, 13. geneve, 14. trio, 16. uilen, 18. andes, 20. ere, 21. lastig, 24. lastig, 24. eg, 25. b.m., 26. en, 27. ra, 28. e.a., 29. aa, 30. helena, 32. t.b.v., 34 haaks, 35 riena, 37 last, 39 oleaat, 41 neen, 43. servies, 44. nno. Verticaal: 1. a.g., 2. rot, 3. kuras, 5. a.g., 6. neus, 7. t.n.i., 8. oele, 9. overeen, 10. renegaat, 12. dintel, 15. odin, 17, albatros, 19. eg 22! amabile, 23. balkan, 27. real, 30. ha,' 3l! essen, 33. veer, 34. haai 36. n.a.v., 38 ton' 40. te, 42, no.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 7