Cricket-competitie begon met century van Wally v. Weelde Andrews Esther Williams ontmoette „oude bekende" PUZZLE Gloeilampjes Maag en ingewanden zijn dikwijls eigenwijs Twee wereldrecords athletiek gebroken ACC boekte monster-zege op Quick N. Geertje Wielema was er ook bij Livcire jongens PAGINA DINSDAG 17 MEI 1955 Snelwandelen en 3000 meter CLANDESTIENE ZENDER OPGESPOORD JONGETJE VERDRONKEN Vastgegrepen kabel onder electrische stroom ZWEEDS VORSTENPAAR IN ENGELAND TELEVISIE door SELWYN JEPSON Oplossing van gisteren N.V. Ver. Ned. Rubberfabrieken Heveadorp (Gld) (Advertentie) Uw maag is maar erg klein, in ledige toe stand niet langer dan uw hand en niet breder dan twee vingers. Dag in dag uit wordt daar 3 kilo vocht en voedsel ver werkt. Als u dit gevoelige orgaan overbe last of als het in de knel zit, bij zittend werk of door nauwe kleding, kan het zijn taak niet meer behoorlijk vervullen. On verteerde voedselresten hopen zich op in maag en ingewanden. Een nare smaak en beslagen tong, hoofdpijn, een loom en landerig gevoel - het zijn in 9 van de 10 gevallen noodsignalen van uw^ spijsver tering. Neem direct Andrews bruisend Ge- zondheidszout, twee lepeltjes op een glas water, om maag en ingewanden een handje te helpen. Want Andrews bevat - in sma kelijke en prettige vorm - de geneeskrachtige stoffen die u nodig hebt om storingen in de spijsvertering op te heffen. Gun u geregeld 's morgens vroeg even tijd voor een heerlijk bruisend glas Andrews. Dan functionneert van binnen alles weer vlot en gaat u met méér plezier aan het werk. f. 1.65 per bus. A?LLilLsl De Tsjechische athleet Josef Dolezal heeft te Houska zijn wereldrecord twee uur snelwandelen verbeterd door 25.701 km af te leggen. Het oude record stond met 25,595 km sedert 12 October 1952 op zijn naam. Te Boedapest sneuvelde 't wereldrecord op de 3000 meter, dat sedert 12 Augustus 1949 met 7 min. 58,8 sec. op naam stond van de Belg Gaston Reiff. De Hongaar Sandor Iharos liet op deze afstand 7 min, 55,6 sec. voor zich afdrukken, een verbete ring van 3,2 sec- welke er bestaan ten aanzien van een langere periode dan de huidige. Dit optimisme is dan ongetwijfeld ge grondvest op de tienduizend waarnemers, mensen van 88 naties, die elke nacht zo wel te land als ter zee de hemel en zijn wolkendek observeren, de windkracht meten, de temperatuur opnemen, de luchtdruk en wat al niet, om aldus de sta tistische gegevens te verzamelen, waar uit in de observatoria de inhoud van het weerbericht wordt samengesteld. Die tienduizend zullen de voorspelling van de succesvolle weervoorspeller Inigo Jones vermoedelijk binnen niet ai te lan ge tijd logenstraffen. Wanneer dit zal zijn, de meteorologen kunnen het nog niet zeggen doch er komt een dag, dat men de aard van het weder voor hele seizoenen zal kunnen vaststel len. Dan zal men in het voorjaar weten, of het des zomers veel regenen zal en velen zullen er hun vacantie naar kunnen rege len. Het is niet onmogelijk, dat een grotere kennis der „jet streams" ofwel straalstro men, de kansen op een betrouwbaar en langdurig weerbericht aanzienlijk zullen verbeteren. De straalstromen zijn snelle luchtstro mingen hoog in de atmosfeer, die rond de aarde cirkelen. Men vermoedt er o.a. van, dat ze een grote invloed op het ontstaan van cyclonen en tornado's uitoefenen. Ze werden in de oorlog toevallig ont dekt, toen boven de Stille Oceaan vlieg tuigen veel sneller een doe] bereikten, dan hun mechanische snelheid toeliet. Ze waren door een straalstroom meegeno men. Dit is na de oorlog ook herhaaldelijk met passagiersvliegtuigen gebeurd. Men houdt er intussen rekening mee, dat on verklaarbare vliegongelukken eveneens door deze straalstromen kunnen zijn ver. oorzaakt. Zondag hebben opsporingsambtenaren van P.T.T., in samenwerking met de rijks, politie te Buitenpost, de clandestiene zen der „Eendracht" opgespoord en in beslag genomen Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 19-jarige landarbeider G. R. te Harkema-Opeinde. Gisteravond omstreeks zes uur is in Den Helder het zesjarige zoontje van de fami lie Kuiper in de gracht, die wordt gegra ven langs de Jan Verfailleweg, te water geraakt en verdronken. De jongen heeft zich vermoedelijk trachten te redden door een kabel vast te grijpen. Het onderzoek van de politie heeft uitgewezen dat er spanning op die kabel stond en vermoe delijk is het kind juist om het leven ge komen, doordat het de kabel greep en door de electrische stroom bewusteloos raakte en verdronk. Koning Gustaaf en koningin Louise van Zweden zijn Maandag op het vliegveld van Londen aangekomen voor een particulier bezoek van twee weken aan Groot-Brit- tannië. De koning, een oudheidkundige van naam en een kunstkenner, zal Donder dag aan de universiteit van Oxford wor den gepromoveerd tot doctor in de litera tuur op grond van zijn werkzaamheden op het terrein van de kunst. Montreux (Zwitserland) Dacht u misschien, dat al die prachtige sprookiesplaatsen in Zwitserland er zo happig op waren om „De Grote Vier" te mogen herbergen tijdens hun toekom stige besprekingen? Helemaal niet. zo zegt een autoriteit van het bureau voor vreemdelingenverkeer in het lieflijke Montreux „Wanneer de Grote Vier van plan zouden zijn hier te vergaderen, later dan half Juli. dan zullen we zeg gen: het spijt ons. maar de toeristen gaan vóór" En zouden de Groten" het misschien met een optrekle hier of een comfortabele badkuip ergens anders moeten doen „Zaken gaan voor", zegt men in Montreux. ..en toeristen zijn onze geregelde gasten, de Grote Vier echter niet. De tweede helft van Juli en Augus tus is het hoogtepunt van ons seizoen. We kunnen ons heus niet veroorloven de geachte toeristen ergens in bet meer te deponeren; ze zouden nooit meer terug komen", voegde men er wat somber aan toe. Berlijn Uit een advertentie van de vereniging van West-Berlijnse onderwijzers in de bladen: „Willen de ouders ons toestaan in bijzondere gevallen lastige kinderen een oorvijg te geven?" Met spanning wachten de heren onderwijzers op het resultaat; oorvijgen zijn namelijk in West-Berlijn (tenminste wat de school kinderen aangaat) bij de wet verboden. Athene Een schoonheidswedstrijd in volle gang veranderde in een wild sauve-qui-peut, toen vijfhonderd leden van een organisa tie, die zich fel verzet tegen het houden van dergelijke evenementen, de studio, waarin veertien dodelijk geschrokken aanstaande schoonheidskoninginnen zich bevonden, bestormden. De vensters gingen aan scherven, de koninginnen huilden hun schone ogen rood en waren urenlang daarna nog niet toonbaar. De politie kwam met de gummiknuppel de orde herstellen. Te Cavour, nabij Turijn, hebben honderd „zwaargewichten" 99 mannen en een vrouw, die allen de honderd kilogram gewicht te boven gaan zich eendrachtig aan een reusachtige feestmaaltijd geschaard. Op de maaltijd die vijf uur duur de, werden 48 gevulde varkens pootjes, 27 forellen, 47 kippen, 12 lammeren, 92 kilogram asperges 42 kilogram aardbeien en 300 flessen wijn geconsumeerd. De 176 kilogram wegende Luigi Favero werd met algemene stem men gekozen tot de Italiaanse ver tegenwoordiger op een te houden internationaal congres van „zwaar gewichten" De enige dame onder de hondera omvangrijke schransers, de 144 kilo gram wegende mevrouw Speranza Gorini, liet zich in een gesprek met journalisten zeer misprijzend uit over de huidige damesmode, en spe ciaal over de a- en h-lijn van Dior „Deze modeheren", aldus me vrouw Gorini, „zijn er volkomen naast door hun modellen uitsluitend op overslanke vrouwen te bereke nen zonder er zich rekenschap van te geven, dat er in de wereld ook nog vrouwen zijn, wier gewicht dat hunner mannequins verre te boven gaat". In het klassement van de vijfde etappe D Ronde van Belgisch Limburg stonden onze landgenoten op de volgende - werd gewonnen door de Belg plaatsen: 37. Boelhouwers 6 uur 42 min. 4 b steenbergen in 6 uur 27 min. sec., 57. De Vr.es 7 uur 4 min. 35 sec 58 3 Hendrickx Adri Voortmg z.t-, 59. Konings z.t., 61. Suy- zagers, 5 Ockers (Belg.). 6 Wim van lz-OT*Knx?lr t *7 i tt D5ot Est (z.t. als Van Steenbergen) Piet Haan werd 20ste met drie minuten achterstand. In de finale middengewicht van de militairre bokskampnioenschappen te Kaiserslautern verloor onze landgenoot Van Berkum op punten van de Ameri kaan Harold Butler. Polyphone muz. 20.57 Gram 21.00 Hoorsp. 22.33 Gram. 22.45 Kamermuz. 23.4524.00 Nws. Brussel 324 cn 484 m. 334 m.: 12 00 Gram. 12.30 Weerb. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Romantische muz. 14.00 Schoolradio 16 00 Koersen. 16.02 Koorzang. 16.15 Ork.conc 17 00 Nws. 17.10 Strijkkwart. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr 18.00 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.U0 Nws. 19.40 Volkszang. 20.00 Hoorsp. 21.10 Chan sons. 22 00 Nws. 22.15 Klankb. 22.45 Gram. 22.55 —23.00 Nws. 434 m.: 12 00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 en 14.10 Gram 14.15 Ork.conc. 15.00 en 16.05 Gram. 17.00 Nws 17.15 Gram. 17 30 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Ork conc. 21.30 Amerik. muz. 22.00 Nws. 22.15 Gram 22.55 Nws. Engeland, BBC European serv. Uitzending voor Nederland. 22.00—22.30 Nws. Feiten v. d. dag. Eng. les voor beginnelingen, les 37, deel 2. (Op 224 en 75 M N.T.S.: 10.55 Opening E-55. N.C.R.V 17.00—17,30 Voor de jeugd. De minister van O. K. en W. heeft be sloten de prof. Van der Leeuw-prijs voor 1954 niet toe te kennen. De commissie van advies was als volgt samengesteld: Sem Dresden, voorzitter; Eduard van Beinum en Felix de Nobel, leden; B. Wagemans, secretaris. Horizontaal: 1 geogr. aanduiding, 3 om hoog gaan- 10 onmeetbaar getal 11 fami lielid, 12 takje, 13 vogel, 15 reusachtige, 18 voegwoord, 20 tijdperk. 22 dans, 24 op dracht, 25 deel v. e. trap. 27 meterton (afk.) 28 zuchten lozen, 30 soort snor, 32 voetbal vereniging, 34 zoek, 35 Fr. lidwoord, 36 vergaan, 37 voorzetsel. Jones kwam dadelijk naar mijn kamer. Dat ziet er lelijk uit, zei hij en sprak toen de woorden, waarvan ik van te voren geweten had, dat hij ze uitspreken zou Waarom heb je dat gedaan? Ik richtte mijn hoofd op en keek hem aan met een wilde, ongeveinsde vrees in mijn ogen. Hij heeft zichzelf gedood! Dat moet! Hij voelde zich ellendig omdat O. kijk me niet zo aan! Geloof 1e me dan mei'? Als je het zegt, goed dan. Maar ik denk niet dat de politie het zal n. Jij jij hebt het gedaan, fluis.c-de ik. Jij hebt het gedaan en ik we»t waarom! O, ik weet waarom! O Jimmy, Jimmy! Waar is Jimmy? Hoe kan ik het vertellen! Jones stond onbewogen, als aan de grond va.-t<»evroren en keek mij met een uitdrukkingloze blik aan. Misschien wel, misschien niet. Dat komt er ook weinig op aan, zoals de fei ten nu liggen. Ik wil Jimmy spreken! Hij zal het begrijpen! Misschien wel en misschien niet. Hij je moet iets doen Jona than dat'ding weghalen miin kamer uit hoe dan ook!. Ik was een en al wanhoop Ik begon te huilen en liet mij volko men gaan, aldus aan alle mgekropte el lende en angst vrij baan gevend, zodat ik mij zelfs afvroeg of ik wel in at zou zijn weer op te houden als ik dat wilde. Maar in elk geval droeg het t toe bij, dat Jones geloofde, dat ik volkomen uit het lood geslagen was. Belsin, voor had gehad: waarom zou ik mijn kansen op zo'n schatrijke man moed willig verspelen? Zelfs al had ik dan met inspecteur Bill getelefoneerd, dan kon ik immers toch nog wel tot andere inzich ten zijn gekomen? Maar waarom heeft hij haar dan vermoord? klaagde ik. Daar had hij zijn redenen voor, zei hij. Onthoud dat goed. Hij ontken de dus niet, dat zijn partoon Louise Frempton gedood had. Ik geloof, dat ik flauw val vlug zout een klein flesje op mijn kaptafel.. Ik voelde, hoe hij naar me keek, toen, na een ogenblik, ging hij naar de slaap kamer. Ik verroerde mij niet. In min der dan een minuut was hij terug en hield het flesje bij mijn neusgaten. Ik kuchte en opende mijn ogen. Jimmy moet komen, zei ik. Hij moet komen waar is hij waarom is hij niet hier? Ik heb hem nodig. Straks, zei Jones. Morgen mor gen komt hij. Nee. ik kan niet wachten. Ik moet hem nu spreken! Luister goed, zei hij op scherpe toon. Hij kan nu niet komen, zolang dit niet afgehandeld is. Maar duurt dat dan zo lang wat ga je doen? Dat is mijn zaak. Ik zal je maar dadelijk vertellen, vervolgde hij. dat ik hem niet ver hier vandaan begraven zal ofschoon ik je niet vertel waar. Zijn verdwijning zal niet veel opzien baren hij was een man zonder vrienden. Je kunt gemakkelijk zeggen, dat hij je ver teld had, dat hij er tussenuit trok, om- Je hebt toch ëezeëd, dat je hier was om me te beschermen, snikte ik. Haal hem weg haal hem weg alsjeblieft! Zo eenvoudig 8aat dat niet, zei hij scherp. En schei. u" met dat lawaai! Bet was erg interessant, dat ik hele maal geen lawaai maakte, al huilde ik heftig genoeg. Ik hoopte daaruit te mogen afleiden, dat hijzeIf zenuwachtiger was ban hij tonen wilde. Per slot van reke ning was hij toch ook maar een mens. Ik liet mijn builen in een onderdrukt. Hij deed een staP. Qaar mij toe, en gaf mij een harde slag m het gezicht. Ik trok mijn hoofd met een, ruk terug. Als ik op dit ogenblik mijn pistool bij de hand ga- had had, zou ik hem misschien neerge schoten hebben. Bij nader inzien oordeel de ik echter, dat een dergelijke klap een hysterisch iemand kalmeren moest. Ik hield op met lachen, en keek hem ver baasd en verschrikt aan. je slaat me, zei ik. Ja. en als )e ie niet kalm houdt, zal ik je nog meer slaan. Ik liet mij op een stoel neerzakken, en bleef hem aankijken terwijl hij commen taar leverde op de situatie, Maar ik heb je toch gezegd, zei ik wanhopig dat ik tot andere gedachten gekomen ben hoe kon ik nu weten, waarom hij dat meisje gedood zou heb ben? Ik r ibruikte mijn verstand het zou immers een onvergeeflijke dwaas heid geweest zijn. afstand te doen van een man, zo rijk als hij. Hij knikte kort, alsof dit een opvatting was, die hij begrijpen kon. Dat was het- gene wat ik op hen allen, zelfs op James Verticaal: 1 muziekblijspel, 2 dierenlief- kozing- 4 geld (bargoens), 5 soort vis 6 zoals de acten getuigen (Lat. afk.). 7 klaar. 8 voegwoord, 9 deel v. d. Bijbel, 14 smalle lat, 16 zeemacht, 17 pijnigen, 19 dwaas, 21 deel v e- voertuig. 23 eerwaardig grijs aard, 26 bouwland, 29 nauwe. 31 Bijbelse naam, 32 als volgt 'afk.). 33 lidwoord. 34 pers. vnw. Horizontaal: 1 ontmoediging, 5 planeet, 9 le, lü re. 11 braam, 12 Karei, 13 Irene, 15 grint, 17 en, 18 ee, 19 lorgnet, 22 nieu werwets. Verticaal: 1 overbrieven, 2 ora, 3 die 4 Napolitaans 5 plateel. 6 Lea, 7 era- 8 termiet, 14 n.n.o., 16 ree, 20 ruw, 21 nor (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 7