Nieuws uit STAD en OMTREK Reclame Opening van het zomer-seizoen OUDE TIJD Rotterdam boekte verdiende tafeltenniszege op Antwerpen Maakt WALDO-RIJSCHOOL am Uit die goede Opleiding Gezinscursus Katholieke Actie Bij het vertrek van priorin Fabiana jubileum Burgerlijke Stand Zuidwester richtte schade aan Eerste heren-team was puik op dreef WOENSDAG 18 MEI 1955 U. V. G. LOTERIJ JUNIOREN TOURNOOI S. F. C. ATHLETENSHOW VIJFSLUIZEN 35 JAAR RADIO JONGSTEN E.S.S. SCHAAKTOURNOOI SPAARBANK ANNO 1320 DE BLAUWE DOFFER IVAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND STOFFELIJK OVERSCHOT VAN SCHIPPERSZOONTJE OPGEHAALD NED. VRACHTENMARKT ZANDHAPPEN (II) IN DEN HOF VAN CYRENE HET VERMISTE MEISJE Bijna mislukking NIEUW PONTJE IN OVERSCHIE ft De uitslag van de gisteren gehouden trekking is als volgt: Hoofdprijs no. 976 en verder 1557, 752, 818, 308. De prijzen zijn af te halèn bij L. Hollander Brug manstraat 3. Voor de afdelingen van de Katholieke Actie in Den Haag. Westland, Delft en Schiedam zal binnen korte tijd een op leiding gegeven worden aan dames en he ren die de gezinscursus in kleine gropejes zullen gaan geven. Deze opleiding zal worden gegeven op de Donderdagen 9 -16 - 23 en 30 Juni 1955 Het program is aldus: Donderdag 9 Juni: Mevrouw C. Bou- dens-van Heel. Inleiding tot de gezins cursus. Doopsel en doopgenade. Donderdag 16 Juni; Rector J.Th. M Kraakman. De practijk der voorlichting. Donderdag 23 Juni: De heer Jan Meeuw- sen. Richtlijnen voor de opvoeding. Donderdag 30 Juni: Mevrouw C. Bou- dens-van Heel. Ontspanning in- en bui tenshuis, Het leven van alledag gaat snél, vaak te snel naar onze zin, maar als ze dan in de krant lezen dat priorin Fabina Vrij dagmiddag een afscheidsreceptie houdt, zullen vele oud-leerlingen jaren teruggaan in hun gedachten. Ongetwijfeld doet priorin Fabina dit ook deze laatste dagen van haar arbeid zaam leven in Schiedam, waar zij 31 jaar geleden geplaatst werd. Eerst als hand werkzuster in de Gorzen, bij de ophef fing daarvan naar de St. Jansschool en 10 jaar geleden naar de Haven, om 5 jaar daarna benoemd te worden tot priorin in de Tuinlaan. Als je van huis uit katholiek bent, dan vind je alles van ons rijke geloof vanzelf sprekend, maar als je op volwassen leef tijd tot onze Kerk toetreedt, dan geloof ik graag, dat deze dag met gouden letters in je hart geschreven staat, om er nim mer meer uit weggewist te worden Vele honderden heeft priorin Fabina aldus gelukkig kunnen maken en ik weet, dat haar warmkloppend hart op die hoog tijdagen dan bij hen was. Moge zij Vrij dagmiddag vele dankbare handen druk ken, moge allen, die nimmer vergeefs een beroep op haar gebed deden, van hun grote belangstelling blijk geven, daartoe in de gelegenheid gesteld van 2 tot 5 uur MIEKE. Morgen viert de Schiedamse Voetbal vereniging S.F.C. haar 35-jarig bestaan o.a. door het houden van een tournooi, waaraan zullen deelnemen de junioren van de V.V.. de Mussen. E.D.S., Ü.S.C. en die van het jubile 'ende S.F.C. Er zal worden gespeeld met een A," B en C elftal. In de pauze om ca i2.45 zal een wed strijd gespeeld worden tussen de vete ranen van S.F.C. en de Waterweg. Om 16.30 vindt dan de prijsuitreiking plaats. Het geheel zal worden opgeluisterd door muziek. De wedstrijden zullen gespeeld worden op het sportterrein Boshoek. Op de Athletenshow morgen op het Sportpark der B.P.M. „De Vijfsluizen" te Vlaardingen komen o.a. uit de estafette ploeg van Vlug en Lenig uit Den Haag een poging zal doen het Nederlands re cord 4 x 100 M. estafette te verbeteren en de Discuswerper Rebel, ex. Marineman uit Curagao zal trachten het Nederlands record discuswerpen te verbeteren. Het Ned. record staat op 48 meter. Rebel heeft op Curagao reeds over de 50 meter ge worpen. Heden herdenkt de heer Joh. Jongsten, Rotterd.dijk 445 de dag, dat hij 35 jaar geleden in zaken ging. Eerst vestigde hij een electro-technisch bedrijf achter het Stadhuis, op de Grote Markt, alwaar het 10 jaar gevestigd was. Na de bouw van de winkels aan de Rot- terdamsedijk werd de zaak Jongsten 25 jaar geleden daarheen verplaatst. Ter gelegenheid van dit z'akenjubilé werd de winkel uitgebreid over de gehele ver dieping. Hij is versierd met een raam van glas in lood, dat hem werd aangeboden door de organisaties, te weten de N.V. Schiedamse Installateurs-Combinatie, waarvan de heer Jongsten directeur is en van „Onderling Belang", een loodgie- terspatroonsvereniging, waarvan hij tweede voorzitter is. De winkel bevat een blank eiken be timmering met aan de wand o.a. zeven niet afgesloten vitrines. Achterin de zaak is een kantoorruimte. Een bijzonderheid van deze moderne inrichting is, dat onge veer tienmaal per avond een verandering in het lichtbeeld van diverse uitstallin gen zal plaats hebben. Verder is een kwikdamplamp aangebracht, die aan door haar belichte artikelen een aantrek kelijke kleur verleent. Op drie achtereenvolgende Dinsdag avonden, nl. 14, 21 en 28 Juni 1955, zal E.S.S. een streektournooi houden. Dit kon worden georganiseerd door de medewer king van de Schiedamse Gemeenschap en de Rotterdamse Schaakbond. Er zal worden gespeeid in de boven- en benedenzaal van Café-Rest. „De Amstel- bron". Broersvest, Schiedam (eindpunt lijn 4)aanvang 's avonds om half acht. Behalve voor drie invitatiegroepen, waarvoor, enige prominente spelers uit genodigd zijn, kunnen deelnemers wor den ingeschreven in de hoofdklasse, le, 2e en 3e klasse. De wedstrijdleiding is in zeer goede handen, nl. van de heer R. H. de Jong, wedstrijdleider van de R.S.B. Het inleg-overschot over de maand April bedroeg 54.542,26, waardoor het totale spaartegoed aan het eind der maand op 16.270.837,59 awam, verdeeld over 40.568 rekeningen. In dit totaal zijn 6.126 rekeningen van jeugdige spaarders begrepen. Het totale tegoed van deze groep inleggers bedraagt 86.743,45. In de bedrijven werd 6.942,75 ge spaard. aan huis werd door de Afhaal- dienst ontvangen 49.178,— en met spaar- busjes werd gespaard 7.470,21. Op de scholen werden spaarzegels ver kocht voor een waarde van 3.037,05 te gen 2.934,45 in Api il 1954. Voor jonggeborenen werden 58 nieuwe spaarbankboekjes uitgereikt. De belegging van het spaartegoed was eind April als volgt verdeeld: in effecten voor a,l millioen, in onderhandse leningen voor 5,7 mil. in hypotheken voor 2,3 millioen. De liquide middelen van de Spaarbank bedroegen per 30 April 1.763.193,82. Zondag 22 Mei a.s. hoopt de heer J. J. A. van Alphen, vice-president van het koorgezelschap „Lof en Stichting" de dag te gedenken, dat hij voor 40 jaar lid werd van genoemd gezelschap. De Hoogmis zal te zijner intentie opge dragen worden om half tien, waarna de huldiging zal plaats vinden in de pastorie. De receptie zal plaats vinden in het parochie-huis (Instuif), Lange Haven, van 12.30 tot 2 uur. De Blauwe Doffer vloog van Maastricht. De eerste duif kwam aan om 13.33.40. De laatste duif om 14 00.07 Uitslagen: 1-2 A. Limborgh; 3-17-25 L. A. Hersbach; 4 M. Bakker; 5-11-23 K. v. Loopik en Zn; 6 A. de Rouw; 7 W. ,F. v d. Hant; 8-19 F. J. v. Wijk; 9-14 -15 Gebr. Lems; 10 W. v. Deurzen en Co; 12 G. v. Nierop; 13-21 Schrump, F. en E. Kris; 16 v. Leeuwen en Co; 18-20 A. v. Put; 22 T. M. Duiven- bode. GEBOREN: Theodora, dochter van J. J. Krommenhoek en J. A. Mak; Alida F. en Jan P. tweeling van W. v. d. Water en M. F. Lips; levenl. kind van J! H. Krom menhoek en J. D. Meeldijk. OVERLEDEN: S. M. Meinen, 4 mnd.; N. de Munnik, 48 jaar, vr. van L. van Walsum; Th. M. v. d. Geer, 75 j., wed. van M. Trijzelaar. Advertentie. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie, tussen 9—12.30 ur en 26 uur. Nummerbord. Te bevragen bij de vinders: Herders hond, Muller. Beierlandsestraat 35a;pas- ser, Verkade, Pr. Fr. Hendrikstraat 2a; gummibal, E. Walbeek, Fr. Halsplein 47 a; springtouw, v. Dooren, Poortugaalse- straat 22; kinderportemonnaie, D. Plooij, Fabriplein 4. nagelgarnituur, K. van Dijk B. K. laan 191a; zwarte damesportemon- naie, P. Hendriks, P.K.O. laan 179b; brui ne kinderportemonnaie, P. Crama, Hoofd straat 135; wit beursje, F. van Mansum, B.K. laan 274a; rode kinderportemon naie, v. d. Pavoordt, Hoogstraat 92; arm band, Van Dijk, Willem Brouwerstraat 27. zilveren broche, L. v. d. Most, Singel 132-12; blauwe jopper, mevrouw Jonkman, Dr. Boslaan 2; rode sjaal en étui met inh., A. Munnik, Swammerdamsingel 17a; zwart glacé dameshandschoen, (R), Slag molen, Thomas a Kempisstraat 42; zwart glacé dameshandschoen (Li Brehm, Pr. Mauritsstraat 28a; alpinomuts, K. Peter- broers, Tollensstraat 27a. gebreid kinder sokje, D. Bronsema, P. Potterstraat 34a; zwembroek en handdoek. Broekhuizen, Lekstraat 48b, bril. J. Dielemans, Rijn straat 41a; ballpoint, v. Troost, Leibnitz- straat 13a; sleutel en zakkam in étui, v. Houten, Broersveld 30; 3 sleutels aan een touwtje, B. Verhoef, Stationstraat 27b; loper, A. v. d. Toorn, Stadhouderslaan Vannacht werd door de hevige zuid wester het Griekse ss. Michalakis, dat door de sleepboten Schiedam, Feijenoord en Minerva in de Waalhaven verhaald werd, uit de koers gesloten en tegen een van de twee bokken, die boven het wrak van het Rijnschip Leemans liggen, de Grutto 2, aangevaren. Beide poten van de drijvende bok braken af en vielen in het water. Van het Franse ss. Pierre L. D., braken vannacht de voortrossen en van het Duit se s.s. Cari Crammersdorff de achtertros- sen. Beide schepen, die in de Waalhaven liggen, konden, zonder dat er schade was ontstaan, weer vastgemaakt worden. Aan de Stadionweg werd een tent in 't tentenkamp voor de E 55 door te stijve bries ernstig beschadigd. De brandweer heeft de tent, om verder onheil te voor komen, stevig vastgesjord. Bij Kembs aan de Rijn, ongeveer twin tig kilometer ten Noorden van Bazel is Maandag het stoffelijk overschot van een jongen uit het water gehaald. Volgens me dedelingen van de politie betreft het hier het lijkje van het achtjarig zoontje van het Nederlandse schippersgezin Bouwman uit Rotterdam. De jongen was op 27 April in de Rijn haven van Bazel bij het spelen te water geraakt en verdronken. Naar thans is ge bleken, heeft de stroom het lijkje onge veer twintig kilometer meegevoerd. R IS altijd baas boven baas. Ook in L het zand happen. Dat dachten we dezer dagen, toen we lazen, dat in Amsterdam de huisvrouwen wel aan het schoon maken kunnen blijven. Ook al vanwege de zandverstuivin gen. We dachten het ook, omdat de over vloedige regens, waarop we vergast werden, hier voorlopig aan het zand happen een einde hebben gemaakt. Bovendien, we konden dezer dagen melden, dat men bezig is, de zandver stuivingen tegen te gaan door het aan voeren van klei. Baas boven baas. Maar daarvoor is Amsterdamdan ook Mokum. De huisvrouwen, die zich hier in Schiedam al tandenknarsend geërgerd hebben, kunnen zich troosten met te denken aan wat haar Amsterdamse zlrsteren hebben doorgestaan. Daar hebben de bewoners van het Schelde-Westerscheldeplein en de Scheldestraat en er achter liggende straten het gevoel gehad, alsof ze in de Sahara woonden. Afgezien natuurlijk van de tempera tuur. Ofschoon, we hebben weieens ge lezen, dat in de Sahara de kamelen bij een zandstorm van de kou zitten te rillen, de mensen eveneens. Het lag daar in Amsterdam dik op de vensterbanken, het zand en het grond vuil. Het kroop tot in de boekenkasten toe. Wie had schoon gemaakt, kon weer van voren af aan beginnen. In een grote garage stonden de auto's dik onder. „Ze wassen heeft geen zin", verklaarde de bedrijfsleider, „want tel kens komen er nieuwe zandstormen". Nu. men zal in Amsterdam dank zij de regen ook wel een beetje op verhaal zijn gekomen. In ieder geval, ook ten aanzien van zand happen is gedeelde smart halve smart, nietwaar? DAMWACHTER. ROTTERDAM, 17 Mei 1953 16 Mei n.m.: 300 ton Fordonderdelen Amster dam; 250 ton rü'st Wormerveer; 440 en 130 ton kolen Den Haag; 245 en 130 ton ijzs# Dor drecht; 340 ton gips Burgsluis; 340 ton gips Kortgene; 333 tón gips Middelharnis; 350 ton tabak Amtserdam; 300 ton melkpoeder Veghel; 170 ton petr.cokes Millingen; 100 ton talk poeder Apeldoorn; 100 ton sojaschroot Den Bosch; 300 ton papier Maastricht, Totaal 48 reizen, 26 vletreizen. 17 Mei v.m.: 100 ton gerst Wormerveey; 145 ton haringmeel Veghel; 500 ton sojabonen lig gen/varen; 150 ton oud ijzer IJmuiden; 110 ton gips St Filipsland; 125 ton gips Vlake; 150 ton gips Brouwershaven; 450 ton gips Wemel- dinge. Advertentie Na 08/15 DE KAZERNE en 08/15 DE OORLOG nu 08/15 HET EINDE VERKRIJGBAAR Boek- en Kantoorboekhandel N.V. HOOGSTR. 146 - SCHIEDAM - TEL. 67820 kinderen Wolters en ze wonen in Over- schie. De heer en mevr. Wolters waren onder de aanwezigen. Eva kondigde de nummers aan. Zij be speelde 'n banjo, Giel gitaar en Helma de ukelele. Dan begon er 'n programma zo veel zijdig en zo zuiver, met zo'n volmaakte muzikale begeleiding, dat de toehoorders eenvoudig verbluft waren. Alle elementen voor mooie muziek waren bij dit trio aan wezig. 'n Aparte opvatting, goede voor dracht. zuivere meerstemmige zang, een volledige beheersing van het muziekin strument, vooral Giel met z'n gitaar, daarbij nog 'n repertoire dat niet beter kon. Eenvoudige Hollandse liedjes, met 'n eigen bewerking, zoals: Het karretje langs de zandweg, Het Kwezelke, Drie kleine kleutertjes, Het windje steekt op, en dan nog enkele leuke Franse chan sons en Engelse liedjes. Het verheugde ons ten zeerste dat we geen enkele cow boy-schlager hoorden. Naar we hoorden treden de kinderen Woensdag 1 Juni 's middags om 5 uur op voor de Televisie tezamen met 't kinder koor van Jac. Hamel. Dank zij het speu'rderstalent van de heer J. Augusteyn hadden de genodigden in de Hof van Cyrene weer een uitzon derlijk mooi muzikaal genoegen beleefd. Van de kinderen Wolters zult u, via radio en gramofoonplaat nog wel meer horen. Toen ze op tournee waren in Frankrijk heeft Paddy, een medewerker van een bekend Frans muziekbureau te Parijs, voor het kindertrio speciale mu ziek gecomponeerd. Zoals men weet, werd sedert 1 Januari (1907) hier ter stede vermist de 19-jarige Elisabeth Groenendaal. Wij hebben onlangs uitvoerige bizon- derheden medegedeeld over eenige ver dachte voorvallen, die na de vermissing plaats hadden. Thans is echter een einde gekomen aan de onzekerheid omtrent het lot van het meisje. Vrijdag-avond 15 Febr. 1907) was aan het strand te Scheveningen uit zee aangespoeld het lijk van een meisje, dat in ver gevorderden staat van ontbinding verkeerde. In verband met het signale ment, door de politie te Scheveningen medegedeeld, kwam de politie alhier tot de conclusie, dat dit lijk niet anders kon zijn dan van de hier vermiste Elisabeth Groenendaal. De vader is gister 17 Febr.)) naar Scheveningen gereisd en heeft daar aan de kleederen en' eenige bizondere ken- teekenen zijn dochter herkend. Het lijk is naar het lijkenhuis op de algémeene begraafplaats overgebracht. Naar wij vernemen, zal de begrafenis te 's-Gravenhage plaats, hebben. Nwe Schiedamsche Courant van van 18 Februari 1907). De kinderen Woliers uit Overscliie zoals ze in het Casino van Juan les Pins optraden (Van onze tafeltennis-medewerker). De jaarlijkse tafeltennisontmoeting tus sen het district Rotterdam van dc Ned. Kath. Sportbond afd. Tafeltennis en het Vlaams Katholieke Sportverbond uit Ant werpen is voor de eerste maal in een verdiende overwinning voor Rotter dam geëindigd. Na een welgeteld zes uren durende kamp in het Tafeltenniscentrum kon voorzitter Simons met een verheugd gezicht de einduitslag mededelen: 7a bO in het voordeel van de gastheren. Nog voor de aanvang van deze massa kamp dreigde een °Ppapier voortref felijke organisatie te mislukken. Antwer pen bracht nl. enige teams minder in de trijd dan was overeen gekomen. De vedstrijdleiding ontwierp echter in wei- iige minuten een even elegante als spor- ieve oplossing: de hoogst geplaatste Bel- ische teams speelden elk twee wedstrii- en. Zo speelde Antwerpen 1 tegen Rot- trdam 1 en 2, terwij] het tweede team /an de Belgen de degens kruiste met het jerde cn vierde team van de gastheren. Deze oplossing bleek een zeer gelukkige Van de dertien ontmoetingen bij de he ren eindigden er zeven in het voordeel ran de Rotterdammers. De totaalscore (6156) duidt dan ook geen dominerende positie van de Rotterdamse heren aan. Dat klasse-verschil was er wel bij de da mes. In beide ontmoetingen zegevierden de Rotterdamse schonen met 72. Nu l-.ad Rotterdam een der sterkste speelsters van ons land in haar gelederen. Miep Gar- ritsen. Slechts in één game slaagde een van haar tegenstandsters de score boven de tien punten te brengen. Doch mevr Lansbergen had ai evenmin veel moeite met de Antwerpsen. Slechts mej. Funne- kotter moest twee maal in het zand bij ten. Ook het tweede Rotterdamse team maakte een even solide indruk. Onofficieel is het nieuwe pontje Zes- tienhovense kadeKlemweg (Kleinpolddr Oost) m gebruik genomen. Dank zij da goede zorgen van het gemeentebestuur zijn voor het pontje enkele aanlegsteigers gemaakt terwijl bovendien aan de kant van de Zestienhovense kade nog een soort invaargeul is gemaakt. De gemeenteraad voteerde destijds omstreeks 11.000 voor de te maken kosten. Dit pontje is tot stand gekomen op ver zoek van de winkeliers vereniging Schans- wijck en van de wijkraad en het bete kent voor dè personen die bij deze beide wi.jkgedeelten betrokken zijn een aanmer kelijke verbreding van bewegingssfeer. Oorspronkelijk was het plan om Za terdagmiddag het pontje officieel in ge bruik te doen nemen maar omdat het niet mogelijk bleek op korte termijn een mu ziekkorps te engageren is dit initiatief achterwege gebleven. Enkele bewoners hadden de vlag uitgestoken om het gebeu ren mee te vieren. OAOBIAO VOOR SCHIfOAM t» OMStRtKfR 77ste Jaargang No. 22766 De kantoren der Redactie en Admlnl- mstratte zijQ gevestigd te Schiedam. Dam 18, teL 66152 Giro-nummer 590943. Abonnementsprijs 6.25 per kwartaal 2,19 per maand 0.50 per week Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0 30 per millimeter hoogte Bij contract gelden lagere tarieven weike bij de administratie of bij de erkende advertentiebureau* verkrijgbaar ztjn KamptoeneD (kleine adverteren) tol 20 woorden 50 cent Elk woord meer 9 cent Maximum 00 woorden. Plaatsing uit sluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regalen voor bet Advertentiewezen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2