Benelux-plan voor Europese integratie Niet marchanderen op Grote- V ier-biieenkomst AMERIKAANSE ZAKENLIEDEN OPTIMISTISCH Eisenhowers persconferentie hs weer Het alcoholmisbruik in Frankrijk President hoopt op ontmoeting met Zjoekof PAGINA IJ Regering overweegt plannen ter bestrijding Winkelen dient mogelijk gemaakt W oningprohleem Mej. Ten Broecke Hoekstra stelde de volgende desiderata. Voor de vrijgezellen dienen woningen gebouwd te worden tus sen de gewone gezinshuizen in Vrijgezel- lenflats horen „gemengd" te zijn. Proeven met terraswoningen bovenste verdie ping van bouwblokken voor vrijgezellen verdienen aanmoediging. De achter stand in de huisvesting van vrijgezellen, welke ten opzichte van het buitenland be staat, moet zo snel mogelijk worden in gehaald. NEDERLANDSE BEDEVAART NAAR BEUARAING Z j/L. Uit officiële Franse statistieken blijkt, dat 47 van elke 100 autobusbestuurders die betrokken zijn bij auto-ongelukken, onder de invloed van alcohol verkeren. De Franse regering overweegt de invoe ring van enige maatregelen, die tot alco holmisbruik moeten beperken. Tot haar plannen behoort ook de voorgenomen op richting van een aantal speciale zieken huizen voor de duizenden Fransen, lij dende aan chronische drankzucht, of leverziekten en geestesstoringen, veroor zaakt door drankmisbruik. Het alcoholgehalte van geestrijke dran ken, uit appelen en peren bereid, zal ook verminderd worden. Calvados, de sterk alcoholische appeldrank, hoofdzakelijk in Normandië. gefabriceerd, wordt als oor zaak beschouwt van het grote aantal ge vallen van leverziekten, die in de ver schillende ziekenhuizen behandeld wor den. V;'- - -w» De storm heeft Donderdag in Zandvoort grote schade aan de kampcerhuisjes op het strand veroorzaakt. Op het kampeer terrein „Helios" werden ca 15 tenthuisjes vernield. Politie en mensen van Publieke Werken hielpen bij het opruimen. heer Sikun Pribadi, beide Amsterdam. Het argument, dat dit te veel zou kos ten, wees spreekster van de hand. „Onder ditzelfde motto zijn in 1890 het weduwen- en wezenfonds en het pensioenfonds samengesmolten, maar op dat moment had het weduwen- en wezenfonds reeds een overschot van 1.300.000, in die dagen een reusachtig bedrag", onthulde zij. Tenslotte betoogde mej. Tendeloo, dat de Winkelsluitingswet geen enkele reke ning houdt met de vrijgezel. Zij zag hier voor een oplossing via een minder starre hantering van de werktijd. Men kan even goed de ongehuwde toestaan een kortere middagpauze te nemen, opdat hij of zij een uur vóór sluitingstijd der winkels klaar is. „Niemand kan volhouden dat dit onmogelijk is", zeide zij. „want toen in Engeland en Amerika tijdens de oorlog de gehuwde vrouwen moesten worden in geschakeld in het arbeidsproces is dit systeem met succes toegepast". Het Nederlandse Comité Pro Maria organiseert van 2 t/m 4 Juli zijn 250ste bedevaart naar Beauraing, het genadeoord van Maria in de Belgische Ardennen. De pelgrimage, die wordt gemaakt in auto bussen, zal onder bisschoppelijke leiding staan. De bisschop van Namen, mgr A. M. Charue, pontificeert Zondag 3 Juli voor de Nederlandse pelgrims een H. Mis aan het openlucht-altaar in de tuin der ver schijningen. Dit buiten-altaar is door de Nederlandse Katholieken geïnstalleerd- De gezangen tijdens de H. Mis en de andere plechtigheden worden verzorgd door het St. Jozefkoor uit Helmond o.l.v. de heer

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 13