Curtis-Bennett (thans officieel) niet in Indonesië toegelaten Nog steeds grote drukte bij kolenhandelaren ENGELSE KINDEREN MET EEN „TELEVISIEKATER'' Waar de grondstof voor onze nylon vandaan komt Gemeenteraadsver kiezing in Oldenzaal Staatsmijnen 25 jaar kunstmeststof producent Kachel werd weer van zolder gehaald Gevolgen Britse haven staking Samenwerking van A. R. en C. H. U. Missie-Ziekendag op Eerste Pinksterdag gespreksgroepen in Een millioen reizigers meer per maand DONDERDAG W BÏEI 1955 PAGINA S Winst voor K.V.P. en P.v.d.A. In Losser Algemeen secretariaat vfndsdesTehrdel!gfnfovp0Cza/ceh fee S Meer verkocht voor Hemel vaart dan op winterse dag HET BISDOM HAARLEM Verenigd in de Catholica- beweging PROTEST DIVIDEND E.R.K. IN RAI-GEBOUW INTERNATIONALE SHOW Hannie Lips kan zo lief lachen en zo leuk zwaaien (Van onze correspondent). Ba de gisteren gehouden verkiezing voor de nieuwe gemeenteraad van Olden zaal, nodig geworden doordat deze ge meente met enkele gebieden was uitge breid, werden in totaal 9332 stemmen uit gebracht, waarvan er 9128 geldig waren. Hiervan verkreeg ,de K.V.P. er 6853, de groep Gemeentebelangen 591, de gecombi neerde lijst A.R.. V.V.D. en C.H.Ü 825 en de P.v.d.A. 856 stemmen. De oude raad bestond uit 15 leden, de nieuwe uit 17 Deze twee zetels meer gin gen naar de K.V.P., die bovendien nog een zetel winst behaalde, terwijl ook de P.v.d.A. in plaats van met 1 thans met 2 zetels in de nieuwe raad terugkeert. Deze twee'winstzetels gingen ten koste van de Groep Gemeentebelangen en de gecombi neerde lijst A.R., V.V.D. en C.H.U., die elk nog een zetel behielden. Ook in Losser, van welke gemeente het gedeelte Berghuizen bij Oldenzaal werd gevoegd, zijn dientengevolge gisteren tussentijdse gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Het totaal aantal geldige stem men was 8140, ongeldig waren 149 stem men. De K.V.P. kreeg 5826 stemmen, de C.H.U. 821, de P.v.d.A. 800. de C.P.N. 693. De zetels werden hierna als volgt ver deeld: K.V.P. 12. C.H.U. 2, P.v.d.A. 2 en C.P.N. 1. Bij de verkiezingen in 1953 was de zetel verdeling: K.V.P. 13 zetels, C.H.U. 2, P.v.d.A. 1 en C.P.N. 1. Het totaal aantal uitgebrachte stemmen bedroeg toen 9768. In het bij Oldenzaal gevoegde gedeelte Berghuizen kreeg de K.V.P. in 1953 1847 stemmen. T Mr Derek Curtis-Bennett werd bereid ge- K V P vonden deze opdracht te aanvaarden. Cur- tis-Bennett zou worden vergezel,d van de Verhuizing naar Haagse ^flse advocaat mr Kenneth Ri<*ard- Mauritskade (Wan onze Haagse redactie) Verbazing in Den Haag Het algemeen secretariaat van de K.V.P. gaat per 1 Augustus verhuizen van de „Met verbazing heeft de Nederlandse Koninginnegracht 40 te Den Haag naar regering kennis genomen van de weige- de Mauritskade 25, waar thans de directie ring der Indonesische regering om een van de arbeidsvoorziening is gevestigd, visum te verstrekken aan de Britse ver- Dit pand is eigendom van het dr Schaep- dediger Curtis-Bennett en zijn Britse me- manfonds. Voor de oorlog huisde daar het dewerker en van de gronden, die door secretariaat van de Staatspartij. haar zijn aangevoerd ter motivering van handelaar, is er in zijn bedrijf meer ver kocht dan op enig andere dag in de win ter. Ook de voorverkoop van winter-voor- raden is geweldig groot geweest. Geschat wordt dat in het algemeen in Mei 50 meer door het publiek wordt Ingeslagen dan andere jaren. Hoewel het in de afgelopen winter slecht is geweest, hebben de handelaren thans voldoende voorraad om de klanten te helpen. Ze kunnen alleen niet de goed kopere Hollandse soorten anthraciet en eierkolen leveren waarom het publiek vraagt. De redenen zijn bekend: uitvoer en te weinig productie in de Limburgse mijnen. Men peschikt wel over Belgische en Westfaalse eierkolen, maar sommige soorten zijn 1,40 per mud duurder en de kwaliteit is niet beter. Zo iS het ook met anthraciet Een grote kolenzaak in de Jordaan kreeg gisteren Franse anthra ciet IV aan tegen een „schandelijk hoge prijs", nl. 8,50 per mud. De Hollandse van dezelfde kwaliteit verkoopt hij als hij ze tenminste heeft tegen 6,80 per mud. Ondanks dat enorme verschil koopt het publiek toch, omdat alle han delaren er zo voor staan en de kolen, zoals gezegd, straks nog duurder worden. Deze zelfde handelaar heeft nu, eind Mei, nog steeds niet de 20 ton (een schijntje. Hollandse anthraciet die hij in April zou krijgen. De drukte is nog niet geluwd, hoewel het weer zich toch verbetert. De hande laren zijn natuurlijk blij met dit onver wachte voordeeltje, doch zij hadden liever het publiek peter willen bedienen. Tengevolge van de Britse havenstaking worden thans in de belangrijkste Britse havens meer dan 170 schepen opgehouden In- en uitvoergoederen beginnen zich reeds in de havens op te hopen en ook verzamelen zich schepen voor de haven ingangen. De stakers hebben het plan om de ver traging van het zeeverkeer nog uit te breiden. (Van onze Amsterdamse redactie) Nog nimmer hebben de brandstoffen- handelaren in Amsterdam en elders in het land zal het wel niet veel anders zijn zo'n drukke Meimaand beleefd als dit jaar. Natuurlijk is de koude daarvan de voornaamste oorzaak, maar het feit, dat per 1 Juli de zomerprijzen (hoger dan nu) en per 1 September a.s. de winterprijzen (de kolen worden dan weer duurder) van kracht worden speelt eveneens een rol. Wat de koude betreft, vele huisvrouwen die met de schoonmaak de kachels reeds naar de zolders hadden getransporteerd, hebben ze weer gauw naar beneden ge haald en anderen hebben haar tot Dins dag toe nog niet eens laten uitgaan. Als gevolg van de langdurige koude waren de meeste kolenvoorraden bjj het publiek al uitgeput. De brandstoffenhandelaren heb ben dan ook in de afgelopen weken een stormvloed van kleine bestellingen zakjes, halve en hele mudjes te ver werken gekregen. De da,j voor Hemel vaartsdag b.v., zo vertelde ons een grote In Utrecht vergaderde gisteren het Centralen Convent (de brede Partijraad) der Antirevolutionaire Partij. Het is bij eengekomen om voorstellen te bespreken tot reorganisatie van de partij. Daarbij zal o.m. het aantal leden van het con vent van 500 worden teruggebracht tot 200 a 250, terwijl het voorts grotere be voegdheden Zal krijgen. In een inleidend woord zeide de voor zitter, dr J. Schouten, o.m. dat m het Centraal Comité van A.R. kiesverenigin- gen stellig wel het inzicht bestsat, dat een samenwerking tussen de A.R. partij en de C.H.U. bevorderd dient te worden. Ook vandaag, aldus dr Schouten, zijn wij bet gevoel toegedaan, dat al het moge lijke moet worden gedaan wat kan bij dragen tot het bevorderen van een nau were en betere samenwerking. Het cen traal comité acht het evenwel, aldus spr, niet wenselijk te bevorderen, dat op de eerstvolgende deputatenvergadering in een resolutie of motie deze gevoelens tot uitdrukking zouden worden gebracht, omdat de zaak hiermee niet op de beste wijze zou zijn gediend. Op aanbeveling van Z. H. Exc. mgr J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, zul len de gespreksgroepen in het bisdom Haarlem zich vêrenl®en in de diocesan» Ca tholica-Be weging- Deze gespreksgroepen zijn groepjes van ouders en ouderen, die geregeld In de huiselijke kring gesprekken voeren ten einde het godsdienstig leven en de apos tolische gezindheid te bevorderen. Het Initiatief dateert uit de bezettingsjaren De meeste stichtingen zijn echter van latere datum. Aanvankelijk waren deze groepen volkomen zelfstandig en geïso leerd. In Augustus van het vorig jaar werd een poging gedaan tot een eenheid te komen naar het voorbeeld van de Ee- flesia-Beweging In net Aartsbisdom Utrecht. Reeds spo®d'g bleek echter- dat de Utrechtse methode voor het Haarlemse minder bruikbaar was, zodat men een nieuwe, vrijere methodiek heeft ontwor pen, die nu als Catholica-Beweging ten doop wordt gehouden Het Juni-nummer van „Pinkstervuur der Kath. Actie in het bisdom Haarlem zal een nadere uit werking van deze nieuwe beweging bo- vatten. De Nederlandse Federatie van beelden de kunstenaarsverenigingen heeft op zijn dezer dagen in Haarlem gehouden bijeen komst geprotesteerd tegen het feit, dat <je ter gelegenheid van de tienjarige herden king van de bevrijding in het stedelijk museum ingerichte tentoonstelling ge noemd wordt een nationale tentoonstel ling. Deze expositie geeft volgens de Nederlandse federatie van beeldende kunstenaarsverenigingen een eenzijdig beeld van hetgeen in Nederland op het gebied der beeldende kunst wordt ge presteerd. Aan de op 10 Juni a.s. te houden alge mene vergadering van aandeelhouders der E R. K. Levensverzekering Mij zal worden voorgesteld het dividend te bepa len op 8 (7) pet. Ook op het S.B.B. treft men de voor de mijnindustrie zo karakteristieke koel torens aan. alle luisteraars, die een goede oplossing hebben ingezonden, is de vervulling van een wens toegezegd. De discotheek van Klaas van Beeck heeft al heel wat prettige bijdragen ge leverd tot het programma van „De Zonne bloem" onder leiding van Alex van Wayenburg. Volgende week Donderdag komen zijn platen niet naar de studio, maar gaat <te microfoon naar het woon- De Nederlandse Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers viert volgende week Zaterdag zijn tienjarig bestaan met een internationaal getinte show-avond in het RAI-gebouw te Amsterdam. Voor een publiek van 2000 personen zul len optreden het trio „The Waldron Sis ters", dat geregeld voor radio en televisie van de B.B.C. optreedt; de Poolse volks dansgroep Polonia, bestaande uit leden van het voormalige Vrije Poolse leger van generaal Anders; het pianoduo André de Raaff en Jacques Schutte; het Lucht machtkoor Hilversum onder leiding van Bep Ogtrop; het Hongaars ensemble „Irene" onder leiding van Sonja Elsward met zang van Corrie Heyblok; het sextet Ted Powder met zang van Elsy Bousen; en de Oostenrijkse wonderjongleur Erich Brenn. De K.R.O.-televisie zal dit show programma uitzenden. In de lunchconcerten, die de „Trouba dours" onder leiding van Jo Budie op de Zondagen tussen Pasen en Pinksteren hebben verzorgd, was een wedstrijd opge nomen. Tijdens het lunchconcert op Eer ste Pinksterdag zal de oplossing van deze wedstrijd worden bekend gemaakt. Aan Het reizigersvervoer bij de Nederl. Spoorwegen blijft nog steeds met sprongen toenemen. Verleden jaar waren er gemid deld elke maand bijna een millioen pas sagiers meer dan het jaar daarvoor. In 1953 werden namelijk 160,7 millioen rei zigers vervoerd en in 1954 niet minder dan 172,2 millioen. Aldus deelde voorzitter Kanne vanmorgen mede op de algemene vergadering van de Ned. Ver. van ver voerpersoneel. Het aantal gereden treinkilometers be droeg in 1953 6,6 milliard tegen 7 millard in 1954. huis van Klaas van Beeck en wordt het keuzeprogramma vandaar uitgezonden. De Jeugduitzendingen van de K.R.O.- televisie verheugen zich bij de kleintjes in een toenemende populariteit onder regie van Wim Bary. waarin Hannie Lips, het uit Rotterdam afkomstige omroepstertje dat zo lief lachen en zo leuk zwaaien kan en dat de mooiste tekeningen laat zien die ze in honderden brieven (tot uit België toe) ontvangt, een belangrijk aandeel heeft Gistermiddag hebben de leugdige toe schouwers bovendien kunnen genieten van het spel der welpen van de Mgr

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 3