Audiometrie Brabants sociale problematiek George Welchlaatste vlucht Gloeilampjes VRIJDAG 27 MET 1955 PAGINA 5 Mannen die „gezien" zijn prefereren BRYLCR EEM RELIGIEUZEN-CONGRES OP BOUVIGNE RUSTHUIS-HOUDSTER VRIJ- GESPROKEN GEEN VLAGGETJESDAG IN HARDERWIJK THAILANDSE ONDER SCHEIDINGEN BISSCHOPPELIJKE AUDIËNTIES Iedereen ziet er graag wel verzorgd uit. Daarom wordt Brylcreem door meer man nen gebruikt dan enige andere hairdressing ter wereld. Neem de proef en zie zelf hoe prachtig glan zend en hoe keurig „in vorm" Uw haar de hele i dag blijft. Masseer elke dag met Brylcreem - de heilzame bestand- m delen houden Uw M hoofdhuid fris en vrü Ml'. van roos. Geen droog, M\::\ stug haar meeri f l\\ 's werelds meest verkochte hairdressi County Laboratoriet Ltd., Btanmore, England JacQ. Mot N.V„ Amsterdam Van 6 tot 8 Juni wordt op kasteel Bouvigne bij Breda het vierde nationale religieuzen-congres voor de vrouwelijke actieve congregaties gehouden. Het con gres staat onder leiding van rector A. A. 1.1. Sanders van de Sint Jacobus-Sttchting te Wassenaar. Tot onderwerp is gekozen: „Het religieuze leven en het communi teitsleven". Tevens wordt het rapport over de reli- gieuzenroepingen, dat uitgebracht is door het Katholiek Sociaal Kerkelijk rnstituut te Den Haag, besproken. Tijdens het con gres zal worden overgegaan tot de oprich ting van een algemeen secretariaat voor genoemde congregaties.. Palmdale bevond. Deze vliegers meld den. dat zij de F-100 van Welch hadden gezien, toen deze ongeveer 3','2 tot 5 mijl ter rechterzijde van hun B-47 voor hen uitvloog op een hoogte van naar schatting 45.000 voet. Zij zagen de Su per Sabre een rechter bocht maken en een duikvlucht inzetten. Zij verklaarden, dat die bocht gèmaakf werd binnen een halve mijl, wat een enorm verschil is met de 10 mijl, die een B-47 voor een bocht nodig heeft. ZvJ zagen de Super-Sabre daarna om laag schieten met zulk 'n geweldige snel heid, dat zij hun hoofden vlug moesten wenden om de machine te kunnen vol gen. De F-100 maakte tijdens de duik geen ogenblik de indruk onbestuurbaar te zijn. noch hadden zij een onbeheerste beweging kunnen waarnemen. Plotse ling zagen zij het toestel aan stukken vliegen of er een explosie had plaats gehad. Zoals later zou blijken, had de motor prima gefunctionneerd en was blijven (Van onze correspondent). Donderdagmiddag heeft het Provinciaal Opbouw-Orgaan Noord-Brabant te Tilburg een bijeenkomst belegd over de sociale problematiek van dit gewest, waarover drie inleidingen gehouden werden. Mevr. dr H. Verwey—Jonker uit Eind hoven stelde allereerst, dat een van de ontwikkelingspunten de omvorming van dorp tot stad genoemd mag worden van die plaatsen, waar centra gevormd groot den door industrialisatie. Een van de groot ste problemen noemde zij het nieuwe ele ment, dat ingevoegd wordt door het aan trekken van kader in deze industriële kernen, gewoonlijk een minderheid, zowel op sociaal als religieus gebied, waarin men een zekere uitdaging ziet. Een van de minste moeilijkheden noem de zij de tegenstelling protestant-katho liek, maar de sociale tegenstelling zal vol gens haar een revolutionnerende trek blijken te zijn. Van Brabantse, katho lieke kant begrijpt men niet, aldus mevr. Verwey, dat dit geen homogene minder heid is. Onmiddellijk hierna sprak burgemees ter J. Godwaldt uit Etten. die als een van de grootste problemen noemde het feit, dat het kader, de bazen van de fabrieken, die uit het Westen naar het Zuiden kwa men, zich superieur voelt aan de bevol king en zichzelf als „redders" zag van de noodgebieden zoals in Etten. Men heeft hiervoor een opiossing gevonden in het geven van bazencursussen om te wij zen op het verschil in mentaliteit De burgemeester weesverder op de moeilijk heid, waarmee de maatschappelijke werk sters in noodgebieden te kampen hebben door een gebrek aan deskundige leiding, en op een gebrek aan recreatie. Wat de woningverbetering betreft zei de heer Godwaldt, dat ook door de in dustrialisatie een probleem op dit gebied geschapen was, doordat de beschikbare nieuwe woningen opgeslokt worden door mensen, die zich in verband met de indu strialisatie van buiten in een dorp vesti gen. Tenslotte was het kapelaan J. Thu- ring uit Cuyk, die een betoog hield over de gang van zaken in Noord-Oost Brabant waar nog een sterk gemeenschapsleven heerst, dat misschien nog een grote in vloed kan hebben. Ook nu tracht de oude lijn, het verbeteren van de bestaan Ie toestand, zich te handhaven. Hij hoopte echter, dat deze zich zou kunnen ontwik kelen. Evenals de rechtbank heeft, in hoger be roep. het gerechtshof thans de 66-jarige rusthuishoudster I. W. van het pension voor bejaarden „Luctor et Emergo" in de Vondelstraat vrijgesproken van de haar ten laste gelegde verduistering ten na dele van enige patiënten. De procureur- generaal had drie maanden met aftrek geëist. Haar broer, de 63-jarige D- W„ werd evenals bij de rechtbank schuldig bevon den aan één geval van verduistering en veroordeeld tot twee maanden met aftrek De rechtbank had hem tot drie maanden veroordeeld. Harderwijk heeft dit jaar geen vlagge- tjesdag gehad. De vloof van Harderwijk wordt gestaag kleiner- Thans zijn er nog maar 29 schepen, waarmede men op de visvangst gaat. Wel zijn de H A.V (Har. derwijk Als Vissersstadj-wimpels uitge- reikt aan de vissers, die cle meeste paling aanvoerden. Jan Foppen bracht 302 pond paling binnen en won daarmede de eerste prijs. Ter gelegenheid van het officiële be zoek van maarschalk Pibulsonggram. minister-president van Thailand, aan Ne derland, zijn benoemd: tot grootkruis in de orde van de Witte Olifant: de minis ters Drees, Beyen en Luns; tot grootkruis in de orde van de Kroon van Thailand minister Staf. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag 31 Mei geen audiëntie verlenen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5