Reclame Huurprijzenverscliil slechts op te lossen door nieuwe algemene Holland Jubilé Havenmeester Van Reenen KETHEL Eerste H. Mis van de Eerw. Heer W. Ruigrok Maakt Nationale Woningraad DONDERDAG 2 JUNI 1955 PAGINA 2 W andorgel RECEPTIE VOOR DE 100-,JARIGE SLUITING VAN DE GROOTMOEDERCURSUS COACH 4895 CABRIOLET 5500 COMBI 5195 AUTO TE WATER GESLAAGD /A ROTI I'M l)AM NIEUWE SCH1EDAMSCHE COURANT 1 omdat ze zo lekker A.s. Zondag 5 Juni, Drievuldigheids- Zondag zal een zoon van het v.m. Kethel, in de parochiekerk van St. Jacobus zijn eerste H. Mis opdragen. Deze Mis begint om 10 uur, als presbyter assistens fun geert Pastoor P. v. Kampen, die tevens de feestpredikatie zal houden. Van 2 tot 4 uur is er gelegenheid tot fe liciteren in het R. K. Ver.gebouw Om 7 uur is er een plechtig Lof, tot sluiting van de dag. Zoals de traditie wil, wordt de neomist Zaterdag 4 Juni in feestelijke optocht door de parochie ingehaald. Omstreeks 6 uur wordt hij aan de grens van de parochie verwelkomd. Voorafge gaan door diverse verenigingen gaat de stoet naar de R. K. Kerk. Om 7 uur zal de neomist in de parochie kerk de eerste zegen geven aan de paro chianen, waarna hij het plechtig Lof zal celebreren. Het cadeau, door de parochianen aan de Eerw. Heer W. Ruigrok aangeboden staat ter bezichtiging in de etalage van maga zijn de „Textielhoek" van de heer P. J. Verspeek. De parochianen worden vriendelijk ver zocht a.s. Zaterdag en Zondag de vlag uit e steken, liefst met een geel-witte wim pel. Maandagavond om 8 uur zullen de ver schillende verenigingen uit de parochie aan de Neomist hun gelukwensen aanbie den, in de vorm van zang, declamatie, muziek. Deze avond is alleen toegankelijk voor de medewerkenden en voor de fami lie van de Neomist. Tot het begin van de 18e eeuw had de kerk een wandorgel tegen de westrand van het zuidertransept Het was op 5.50 ra. boven de kerkvloer opgesteld boven sen galerjj die vanuit de westelijke toren- lfeP de muur tot onder het orgel Jrp' 'J de herstellingswerkzaamheden ct "cUmet? sporen van de nis en van de steunpunten van de galerij. ,,55,°". vaP deze aanwijzingen uit hef ter h.?6*! de £edachte gerezen het ter begeleiding van de kerkzang di rect benodigde orgel als vast instrument op de plaats van het vroegere aan te brengen, hetgeen, na onderzoek, tech nisch mogelijk gebleken is. Zo kan de venvezenlijking ervan geschieden aan sluitend op een historisch gegeven en wel het zgn. „Cleyn of koororgel". De gunstige ontwikkeling van het or- gelvraagstuk voor de Transeptkerk (d.i. het kerkgedeelte bestaande uit de zijbeu ken plus het vroegere priesterkoor) heeft ten gevolge, dat evenals voorheen, de kerk in de toekomst weer twee orgels rijk zal zijn. Datgene wat zijn voorganger in de uidertranseptraam zal vervangen, is vanwege zijn in het restauratieschema bepaalde plaats reeds in voorbereiding. Op Dinsdagmiddag 31 Mei had de laat ste bijeenkomst plaats van de dames die deze cursus volgden. Er werden enige mooie en leerzame filmstrips vertoond, die betrekking hadden op de verzorging en de voeding van de baby, en oudere kinderen. Tijdens de pauze werd buiten in het zonnetje de thee geserveerd. Door een der dames werd nu aan Zr. v. Beek, de cur susleidster, een aardig geschenk aangebo den, als dank voor de prettige en duide lijke lessen, die voor vele van de dames van grote practische waarde bleken. Op de gisteren gehouden vergadering van het Hoogheemraadschap Delfland heeft de Dijkgraaf mr Th. F. J. A. Dolk de heer P. Zeeuw herdacht. Het was een man van weinig woorden, maar met een warme belangstelling voor alles wat het Hoogheemraadschap betrof. De heren P. Hoogendam, L. v. Vuurden A. C. van Spronsen. P. Sonneveld Szn en Mej. A. C. Stas als hoofd-ingeland bevestigd of geïnstalleerd. Als hoofdinge land-plaatsvervanger werden aangewezen de heren Jac. J. Roodenburg, P Woerman en J. C. de Kok. In aanvulling op ons verslag vaft gis teren kan nog worden gemeld, dat bij de behandeling van de zeewaterkering, de heer Dettmeier uit Den Haag infor- Gistermiddag om half een is een be stelauto, bestuurd door de heer A. M., vertegenwoordiger uit Rotterdam bij de Overschieseweg in de Schie gereden. De bestelauto kwam van de Jan van Rie- beeckweg en ging in de richting van Overschie. Door een defect aan de stuur inrichting had de chauffeur de wagen niet meer in zijn macht en reed deze de Schie in, waar hij gedeeltelijk boven wa ter bleef liggen. Door de achterdeuren kon de' heer M. naar buiten kruipen, zon der letsel opgelopen te hebben. Een ta kelwagen heeft de bestelauto op de wal getrokken. Bij het technisch onderzoek, dat door de politie werd ingesteld bleek, dat de stuurstang breuken vertoonde. Vorige week slaagde onze stadgenote mej. Y. de Maeyer, voor het eindexamen leeszaal-assistente. Zij ontving haar twee. jarige opleiding aan de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek hier ter stede. Passage Theater: De woestijn leeft (a.l.) Monopole Theater: De zoon van nie mand (14 j.). Gebouw Arcade, Sluitingsavond Blik semactie K.V.P., zaal 6, 8 uur. Pastorie Hoogstraat: Afscheid Pater v. Aubel 89 uur. R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend Dinsdag, Donder dag en Zaterdag van 10—12 uur; Iedere middag van 25 uur. behalve Maandag en 'edere avond van 7—8.30, behalve Donder dag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H. Hartkerk): Dinsdag avond van 6.30—8 uur. Vrijdag van 7—9 uur uitleen van boeken. Filiaal Kethel (R.K Ver. Gebouw), elke Zondag van half twaalf tot half één. Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door Apotheek Evers. Lange Haven 81 en apotheek Het Centrum. Hoogstraat 118 TONEEL EN MUZIEK Vrijdag 3 Juni Schouwburg, 8 uur: Besloten ,p™?te Schouwburg, 8 uur: „Schandaal in Parus (Nw Rt. Operette) (niet aanbevolen). BIOSCOPEN Programma's van 3 t/m 9 Juni Arena: Rear window (18 J.) Capitol: Be stemming Mars (volw.) Centraal: Gevangene van het vajleden (a. 1.) Cineac: Lialde als koopwaar (strikt volw.) Colosseum: Mo- gambo (18 j.) Harmonie: Thérèse, de begeer de vrouw (ontoelaatbaar) Lumière: Gejaagd door de wind (14 j.) Lutusca: Canaris, de man die alles wist (14 j Luxor: Oase (strikt volw) Passage (Schiedam): Het bed (ontoelaatbaar) Prinses: Ongetemd (14 j.) Rev: Opstand der gauoho's (14 j.) 't Venster: 't Is fee^ in Parijs (ontoelaatbaar) Victoria: Achter gesloten gordijnen (volw.),' OAOBtAD VOOSCHIEDAM fM OMSTHSKIH 77ste Jaargang No. 22777 De kantoren dei Redactie en Admlnl- mstratle zij" gevestigd te Schiedam, Dam 18, tel. 66152. Glro-nummei 591)943. Abonnementsprijs 8.25 per kwartaal 2,15 per maand 0.50 per week. Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter hoogte. IngezondeD Mededelingen op redactionele kolombreedte 0.30 per millimeter hoogte BIJ contract gelden lagere tarieven welke bij de administratie of bij de erkende advertentiebureau* verkrijgbaar zijn. Kampioenen (kleine advertentiën) tot 20 woorden 50 cent Elk woord meer 9 cent Maximum 60 woorden. Plaatsing uit' sluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloter •n geplaatst overeenkomstig de Regelen foor het Advertentiewezen. Prinses Anne en Prins Charles van Engeland vertrekken voor een vacan- tiewcbtje in Schotland. De Britse Koninklijke Familie vertoeft op het ogenblik op het kasteel Balmoral.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2