Maastricht maakt zich klaar voor de Heiligdomsvaart Oldenzaal eert Sint Pleclielmus Jean Momiet DONDERDAG 2 JUNI 1955 PAGINA 3 Mgr Alfrink onthult standbeeld Negentien doden bij busongeluk Radio-klankbeelden „Dr ir M. H. Damme" omgebouwd tot passagierstoestel Aviolanda leverde eerste vliegtuig af Ambtenarensalarissen en beloning in bedrijfs leven Studiecommissie ingesteld utrecht heeft een troelstra-standbeeld (Van onze correspondent). toor W. H. G. van Albach, Negentien vrouwen zijn Woensdag omgekomen toen een bus bij Hoech- stenbach, aan de grote verkeersweg KeulenFrankfort in de buurt van Limburg a.d. Lahn, in de bocht slipte en tegen een boom reed. De bus vervoerde 40 personen 39 vrouwen en een predikant die een vacantiereis maakten. 16 Vrouwen wa ren op slag dood, drie andere stierven kort na het ongeluk in een ziekenhuis. De overige inzittenden van de bus heb. ben verwondingen opgelopen, twee van hen in zeer ernstige mate. Alle slachtoffers zijn Duitsers. van. de St. Ludgerus-parochie te Utrecht, de feest» predikatie houden. In het ere-comité hebben o.m. zitting genomen Z. Em. Kardinaal De Jong, de Aartsbisschop-Coadjutor mgr Alfrink en de commissaris der Koningin in de pro vincie Overijssel Ir Ridder de van der Schueren. het voetlicht worden gebracht. Het spel behandelt enkele fragmenten uit de Ser- vaaslegende van Henric van Veldeke. Het wordt opgevoerd door de Derde Orde To neelvereniging „De Troubadour" in ver sterkte bezetting, waarvan o.a. 25 kinde ren, toevertrouwd aan de zorgen van de zusters van het Arme Kind Jesus, uit het internaat op de Boschstraat, deel zullen uitmaken. De regie is in handen van pater Agnus Beekman O.F.M. Nadat de R.O.Z. op Donderdag 2 Juni om 18.20 uur een uitzending zal wijden aan de jeugdactie rondom de Heiligdoms vaart, zal op 17 Juni de K.R.O. van 21.00- 21.30 uur een klankbeeld uitzenden onder de titel „Lof van Trieht". De samensteller, Tom Bouws, heeft in Maas tricht reeds contacten gelegd en zal bij de uitvoering uitsluitend van Maastrichte naren gebruik maken. In dit programma zullen vermoedelijk ook spreken mgr Lemmens, bisschop van Roermond, mgr Kerkhoffs, bisschop van Luik en mgr Callewaert, bisschop van Gent. Op 12 Juli brengt Tom Bouws in de uit zending Kompas van 18.00 tot 18.20 uur een reportage van de reliekenstoet van 10 Juli. die voor de missielanden gemaakt worden naar inheemse motieven. „Ik dacht", zo zei deze 80-jaiige, „toen ik in 1932 naar Nederland terugkwam, dat ik op was. Maar ik heb me ver gist".../.. pensionnering deze leeftijd bereiken, niet of niet langer door de cumulatiebeper- kende bepalingen worden getroffen- Deze bepalingen zullen wel van toepassing blij ven op de invaliditeitspensioenen en w die pensioenen, die wegens langdurige dienst verleend worden op een leeftijd be neden 55 jaar. Hierna begon de Kamer met de behan deling van de begrotingen van Nieuw- Guinea voor 1953 en 1951 de bewindsrege ling en de tariefwet voor Nieuw-Guinea De heer Algera (A.R.) vroeg zich af, hoe men de discussie moet zien met de demissionnaire minister. Als een acade misch debat zonder consequenties? Spr. deed een voorstel van orde om de begro tingen voor Nieuw-Guinea voor 1953 er 1954 van de agenda af te voeren. de man die te zeer Europeaan ivas, dan dat hij president van het eerste Europese gezagsorgaan kon blijven. De nieuwe vliegtuigenfabriek van Aviolanda op de vliegbasis Woensdrecht heeft gistermiddag haar eerste vliegtuig afgeleverd Het was de Douglas DC-6a. ..dr ir M. H. Damme", die voor de KLM van vrachtvliegtuig tot passagierstoestel is verbouwd. Het toestel, dat de Christchurch-race won, werd met een kleine plechtigheid aan de K.L.M. afgeleverd. Nadat het vliegtuig naar Schiphol was vertrokken, hield de heer P. A. van de Velde, directeur van Aviolanda. een korte rede, waarin hij o.a. zei, dat de fa briek te Woensdrecht nog steeds in aan bouw is en dat men de opdracht voor de KLM. waarmee in Februari werd begon nen, heeft moeten uitvoeren bij enkele graden vorst in een hangar, die niet glas- dicht was en waarin weer en wind vrij spel hadden. Dank zij de uitstekende sa menwerking tussen alle betrokken in stanties heeft men echter toch de op- drachct op tijd gereed kunnen krijgen. Deze foto toont, hoe de tot passagiers vliegtuig omgebouwde ttQr jr m. h. Damme" door een tractor naar de startbaan wordt gesleept om vandaar naar Schiphol te vertrekken. Naar wij vernemen is een commissie van deskundigen samengesteld, die een studie zal maken over de ambtenaren salarissen in vergelijking met de salarië ring in het particuliere bedrijfsleven. Deze commissie bestaat uit mr J. Ber ger, voorzitter college rijksbemiddelaars, dié ook als voorzitter van deze commissie zal optreden, prof. W. de Gaay Fortman en prof. D. Schouten. In het Staatsliedenkwartier van Utrecht is een standbeeld van Pieter Jelle Troel stra, een schepping van de beeldhouwer Hekman, opgericht, waarvoor zich een comité uit de burgerij had beijverd. Met een korte plechtigheid is gisteravond het monument door burgemeester jhr mr C. J. A. de Ranitz namens he' gemeente bestuur aanvaard. SCEPTICI in Taipeh zeiden, dat we dwaas waren om met een derge lijke boot te proberen een reis om de wereld te maken. Maar nu zijn we al in Japan cn bijna gereed om de Paci. fic over te steken naar San Francisco. We hebben de jonk „Vrij China" ge-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 3