OUDE TIJD Buitenlandse belangstelling voor achtste haringrit De eroenten- en fruitmarkten Feestavond voor medewerkers pleinfeesten Filmmiddag van de R.K. Huishoud en Industrieschool Vit die goede Vlaardingen vraagt de aandacht LAAT DE VISSEN MET RUST! Moedige redder Pater de Bont O.P. naar Parijs Openbare bekend making Maakt Burgerlijke Stand Vrij algemeen een dalend karakter Garagebedrijf WALDO PAGINA DONDERDAG 9 JUNI 1955 WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND I!X ROTTENDAM BURGERLI JKE STAND VAN ROTTERDAM Appelmarktbrug afgesloten E.S.S. SCHAAKTOURNOOi In feesttooi DIENSTREGELING NED. SPOORWEGEN l 1 JUNIOR-TOURNOOI S. B. L. O. COACH 4575 CABRIOLET 5500. COMBI 5195 DE BLAUWE DOFFER Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie tussen 912.30 uur en 26 uur: Stalen winkelhaak; bedrag aan geld; rooddriewielig kinderfietsje; rode auto ped; rood ribfluweel kinderjasje. Te bevragen bij'de vinders: Meisjes jurk, D. Suvaal, Rozenburgerplein 12a; grijs damesvest, v. Tilborg, Warande 29a; welpenpet, v. Hassel, Beierlandsestraat 20b; blauwe gymschoen, J. Ram, Helle- voetsestraat 2a; geel damesvest, Pinge len. Celsiusstraat 42; bruin windjack, R. v. Es, Archimedesstraat 10a; zwembroek met handdoek, P. Friedrich, P. Potters- straat 10a; bruin kinderschoentje, L. Pe ters, B.K.laan 177; handdoek met zwem broek, Goddon, Maasstraat 26; zwem broek en theedoek, N. Slavenburg, Oude Sluis 3b; witte dameshandschoen, H. v. Lingen, Gr. Markt 10; jongensblouse, .T. Govaart, Hujjsmansstraat 83d; speelgoed teddybeertje, De Waard, Westvest 27c; springtouw, G. Vreeswijk, Geervlietstraat 24b; 2 speelgoedpoppen, olifant en ka bouter, D. de Koster, Halleijstraat 23b; rode autoped, Stokhof, BroersveSt 37; groene autoped, de Gids, Singel 54; rood driewielig kinderfietsje, R. Touw, Pen- drechtsestraat 22a; pop (kat), P. Frie drich, P. Potterstraat 10a; bedelarm- bandje, M. Kiela, Gr. Florisstraat 62a; schakelarmband, J. Witter, Kon. Emma- flat 62; medaille voor wielrijders, F. de Pater, St. Liduinastraat 52c; bedrag aan geld, K. Stuijvenberg, Rotterdamsedijk 297a; armband, P. Friedrich, P. Potter straat 10a; bedrag aan geld, J. Rooiers, Jan Vermeerstraat 12b; broche, Foist, Jac. Catslaan 9; damespolshorloge, Duijs, Vrije Volk, Passage 20, portefeuille met inhoud, Wuisman, Bilderdijkstraat 19b; actetas, P. Bode, v. Leeuwenhoeckstraat 33; zwarte portemonnaie met inhoud, N. Schriek, Ploegstraat 12; grijze vulpen, J. Heersma, Stadhouderslaan 55; zonnebril, R. de Jong, Huflsmansstraat 7; padvin dersmes, H Konijnenberg, Boerhavelaan 103a; zwarte vulpen. H. Brok, Tuinlaan 52b; nagelgarnituur, C. Blok, Dr Kuijper- laan 57; vulpen, v. Katwijk, Halleijstraat 13b; zonnebril, W. Haasbroek, Rem- brandtlaan 4b; 2 sleutels met plaatje W. F., P. v. Vliet, v. Ostadelaan 50a; huis sleutel, (Lips), B. Gravelijn, Alb. Thijm- straat 70a; sleutelétui met sleutel, J. Ham, Jan v. Avennesstraat 59b; rozen krans in étui, J. Rijke, K. Singelstraat 11; postduif, K. v. Leeuwen, W. Franke- landsestraat 5; d. bruin konijn, v. Nielen, Ouddorpsestraat 5; eetlepel, P. Kolmeijer, B.K.laan 181; klein dekzeil, S. Tetteroo, Nieuwstraat 8; beige mat, J. Swart, Po pulierenlaan 26; kinderkoffertje, P. Tet- telaar Ant. Muijsstraat 26b; reflector van koplamp, Woerd. v. Esveldstraat 22a; houten hamer, H. Overheul, Buitenha venweg 176/16. Maandagavond omstreeks 7 uur heeft de 18-jarige Gijsbertus Plooij van de Vlaardingerdijk de 5-jarige Jan Post uit de Westmolenstraat bij de Appelmarkt- brug uit de Lange Haven gehaald. Het 5-jarig ventje was door onbekende oor zaak in de haven gevallen. Gijsbertus Plooij die met een vriend over de brug kwam sprong het ventje dadelijk na en wist na tweemaa gedoken te hebben, het knaapje boven water te halen. Omstan ders hebben de beide jongens aa nde wal geholpen. Doordat Gijsbertus zich beschei- de had teruggetrokken is het nu pas be kend geworden, welke moedige daad hij heeft gedaan. heeft zij met baar diploma's vele kansen in het ieven, dat voor een meisje tegen woordig de nodige studie eist Na de primaire opleiding kan het meis je ook de andere kant uit, als de naald vakken haar niet liggen. Koken is ook heel belangrijk. Zij kan op voor assistente in de huishouding, cursus van 1 jaar, kinder verzorgster, ook een een jarige cursus en heeft zij minstens twee klassen U.L.O., hetgeen geen noodzaak behoeft te zijn, dan kan zij kinderverzorg ster worden in een internaat b.v.etc. Passage Theater: Het bed (ontoelaat baar). Monopole Theater, Raspoetin (strikt vol wassenen). Fancy-Fair Bonbeja, Don Bosco-patro- naat, Lange Haven 92, 7.0011.30. R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend Dinsdag, Donder dag en Zaterdag van 10—12 uur; tedere middag van 25 uur behalve Maandag en Sedere avond van 7—8.30. behalve Donder dag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H. Hartkerk): Dinsdag avond van 6.30—8 uur, Vrijdag van 7—9 uur uitleen van boeken. Filiaal Kethel (R K Ver. Gebouw), elke Zondag van half twaalf tot half één. Stedelijk Museum: Dagelijks van 25 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN. De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door Apotheek Jansen, Swammerdamsin- gel 41 en Apotheek Nieuwland, Dr Wi- bautplein 19. BIOSCOPEN Programma's van 10 t.m. 16 Juni Arena: Rear window (18 j.) Capitol: Op de Reeperbahn 's nachts om half één (str. volw.) Centraal: Dr Jekyll en mr Hyde (on toelaatbaar) Cineac: Zolang je nog een moeder hebt (18 j.) Colosseum: The high and the migthy (14 j.) Harmonie: De weg naar het verderf (str. volw.) Lumière: Gejaagd door de wind (14 j.) Lutusca: Die man is gevaarlijk (18 j.) Luxor: Sinuhe. de Egyp tenaar (volw.) Passage (Schiedam): The Golditz story (14 j.) Prinses: Sinuhe, de Egyptenaar (volw.) Rex: Hyena's van het rotsgebergte (14 j.) 't Venster: Touchez-pas au grisby (str. volw.) Victoria: Zolang ie nog een moeder hebt (18 j.). Pater W. de Bont O.P. van de Haven parochie, vertrekt op 15 dezer naar Pa rijs voor studie in de godsd. psychologie. Het is de bedoeling dat pater De Bont na beëindiging van zijn studies doceren gaat aan het Albertium. Pater De Bont is reeds lector in de theologie. De Appelmarktbrug (over de Lange Haven) zal, in verband met daaraan te verrichten herstelwerkzaamheden, vanaf Vrijdag 10 Juni a.s. des avonds 11 uur tot Zaterdag 11 Juni d.a.v. 6 uur des ochtends of zoveel langer of korter als nodig mocht blijken, voor alle verkeer gesloten zijn. Het E.S.S. Schaaktournooi, dat in de Amstelbron te Schiedam zal worden ge houden, heeft een groot aantal deelne mers aangetrokken, zodat zowel de bo venzaal als de benedenzaal volledig be zet zullen zijn. De inschrijving sluit op Zaterdagochtend. Dinsdagavond om half acht wordt het tournooi geopend, waarna de eerste ronde gespeeld wordt. Naar verwachting zal er fel gestreden worden, vooral in de kampioensgroep, waarin de plaatselijke kampioenen van Delft, Dordrecht. Vlaardingen en Schie dam 'elkaar zullen ontmoeten. Maar ook in de overige groepen zullen taktiek, durf en geluk het spel een boeiend ka rakter geven en 3 ronden lang de aan dacht gevangen houden binnen de gren zen van 64 velden. schrijvingen geboekt, waaronder 208 auto mobilisten. Onder „de inschrijvers bevindt zich een club van 50 motorrijders uit Dusseldorf. Nog dagelijks komen de aan meldingen binnen. Zoals men weet is de Haringrit een prestatierit, waarbij het wedstrijd-ele ment is uitgeschakeld. Naast de Haringrit is tevens ingelast de 4-stëden-rit, hl. IJmuideii, Katwijk- Scheveningen-Vlaardingen,. Van half drie tot half zes hebben de behendigheidsproe. ven plaats, op het Groot-Visserijplein voor auto's en op de Galgkade voor moto ren en scooters. Voor de deelnemers bestaat ook gele genheid met een watertaxi een tocht over de rivier en door de havens te maken, indien voldoende plaatsruimte overblijft, kunnen ook andere belangstellenden hiervan gebruik maken. Voorts bestaat voor de deelnemers ge legenheid een boetzolder aan de Kon, Wilhelminahaven te bezichtigen. Om half zes heeft de officiële ontvangst plaats door het gemeentebestuur en van half zes tot kwart voor 7 Heeft de uitrei king van de prijzen plaats, en wel in het Delta-Hotel voor automobilisten en in het Maashotel voor motorrijders enz. Op het Feestterrein aan de Broekweg wordt 's avonds 8 uur een Variété-pro gramma gegeven, waaraan o.m. Cees de Lange en Max van Praag meewerken, ter wijl om half negen in de Stadsgehoorzaal de revue „Alle Hens aan dek" wordt ver toond, waarna bal, De burgerij wordt verzocht, door het uitsteken van de vlag de stad een feeste lijk aanzien te geven, speciaal op de route Schiedamseweg-Oosthavenkade. Vlaardingse deelnemers aan de-rit kun nen zich aanmelden bij mevr. Werner, Eendrachtstraat 56, waar men zich tevens kan melden, indien men slaapplaatsen beschikbaar heeft. Tal van fraaie prijzen zijn door de Stichting voor de deelnemers beschik baar gesteld. Hierbij zijn o.m. een prijs voor de grootste Nederlandse club; een voor de grootste buitenlandse club; een prijs voor de verstwonende Nederlander en een voor de verstwonende buitenlan der. Bovendien een prijs vo.or de oudste en voor de jongste deelnemer. De prijzen bestaan uit fraaie bekers of zullen. Ook voor de Behendigheidswedstrijden zijn voor beide categorieën, nl. auto's en motoren prijzen beschikbaar gesteld. Alle deelnemers ontvangen bovendien een fraaie plaquette. Zaterdag 18 Juni wordt de achtste Internationale Haringrit gehouden, ditmaal voor de eerste keer georga niseerd door dc in het leven ge roepen Stichting Haringrit. Het bestuur van rle Stichting heeft op ruime schaal in binnen- eri buitenland de aandacht gevestigd op dit evenement door, middel van een fraaie folder, waarvan ca 25.000 exemplaren verspreid werden in Nederland, 5000 in Frankrijk en 10.000 in Duitsland, terwijl de cam pagne zich voorts uitstrekte over geheel Europa. GEBOREN: Petronella F. d. v. A. Mun- nik en P. F. van Zomeren; Ronald. P. H z. v. P. J. Sterk en A. E. Bedeker; Anna M. d. v. F. Kool en A. M. Kalisvaart; Agnes M. d. v. THh. J. Bosman en E. M. Th. van Hagen; Aaltje d. v. M. Cino en J. M. Snijders; Maarten z, v. P. v. Heest en M. H. van Hoek; Arij z. v. A. van Katwijk en A. G. van Eek; Ellen H. d. v. J. J. Heintz en H v. d. Linden. OVERLEDEN: S. J. Bohnen 50 j. vr. v. J. Viveen; J. G. van Vlaardingen 80 j.; M. W. C. Schot 61 j., vr. v. C. v. d. Vlies. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Benéden-Maas verzoekt be langhebbenden in haar district om even tueel bij hen bestaande verlangens of be zwaren ten aanzien van de op 22 Mei j.l. ingegane dienstregeling der Nederlandse Spoorwegen vóór 30 Juni ter kennis van haar secretariaat, Handelsgebouw te Vlaardingen te brengen. Inschrijvingen voor de Haringrit zijn al ontvangen uit België, Duitsland, Frank rijk en Zwitserland. Er zijn reeds 714 in- De uitslagen van de in de afgelopen da gen gespeelde voetbalwedstrijden voor het junior-tournooi van de S.B.L.O. lui den: DHSHBSS 0—3, DRZ—Schiedam 4—1, Excelsior—SVDPW 9—0, HDVS- SVV 0—0, DEZ—SFC 2—4, HBSS—Schie dam 3—3, HDVSUrsus 3—0, SVV- SVDPW 4—0, SFC—HBSS 1—1, DHS— Schiedam 4—3. SVDPW—Ursus 1—2, SVV Excelsior 11. Het „programma" van dit gezellig sa menzijn werd door de aanwezigen zelf verzorgd, gestimuleerd door de altijd enthousiaste heer Scholten. Er werden gezelschapsspelen gedaan, een opgewekte polonaise gelopen, een dansje gemaakt, volksdansen uitgevoerd, liederen gezongen en aan dit alles ver leende de band van de Cartonnagefabriek haar mnzikale medewerking. Het is een avond van veel gezelligheid en vrucht bare zelfwerkzaamheid geworden, die misschien een band heeft gelegd tussen de verschillende jeugdleiders en -leidsters, welke vrucht kan dragen bij de organisa tie van volgende evenementen voor de jeugd. Ilct was een hele drukte, gisteravond in de Koopmansbeurs De medewerkers aan de jeugdrecrcaties tijdens het Bevrijdingsfeest, meer bekend als de Pleinfeesten, vierden er een gezel lige avond en wisselden er hun ervaringen in dit jonge onderdeel van de Nationale Feestdagen uit. Niet minder dan een kleine 200 mede werkers hebben er het hunne toe bijge dragen, dat die Pleinfeesten een succes werden en niet minder dan 4000 a 5000 kinderen hebben door hun activiteit een prettige middag gehad. Dit genoeglijke nakaartavondje stond onder leiding van de heer Karei Scholten, die ook de lei ding bij de Pleinfeesten had en het werd in de oude Beurs een gezellige bedoening. Ter opening werd het woord gevoerd door de voorzitter van het Comité 5 Mei 1955, de heer L. Kamp, die de aanwezigen tevens dankte namens het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap. In dit korte dankwoord zei de heer Kamp, deze avond als een verlengstuk van de Pleinfeesten te zien en sprak de hoop uit, dat dit jonge initiatief moge uitgroeien tot een groots werk ten bate van onze Schiedamse jeugd Spr deed ook een beroep op de aanwe zigen, om een volgende keer weer even enthousiast mede te werken als nu. GTB besloot de competitie met een wedstrijd tegen DVO en behaalde in deze fors gespeelde ontmoeting een 32 over winning. GTB kwam met dezelfde op stelling van Zaterdag J1 en zette direct nadat er was afgetrapt een hoog tempo in, waarmee de DVO-verdediging op de proef werd gesteld. Na twintig minuten nam GTB de leiding toen de midvoor op het juiste moment de bal naar zijn vrij staande linksbinnen door kon plaatsen en deze schoot toen hard in de rechterhoek. 1—0. Er ontstonden nog menige scorings kansen, maar men kon er niet in slagen de juiste richting te vinden. In dit Schie damse overwicht wist DVO uit een door braak gelijk te maken: 11. Nog vóór de rust. namen de bezoekers zelfs nog de lei ding, zij het door een misverstand in de GTB-verdediging: 1—2. Na de rust hebben de ploegen elkaar niets meer toegegeven maar toen de rechtsbinnen het Ieder goed kreeg aangegeven liep hij door de DVO verdediging heen maar werd toen in he' beruchte gebied unfair ten val gebracht Uit de toegekende strafschop schoot c!e spil laag in de hoek: 22. GTB hield vol en toen een der achterspelers twijfelde was de midvoor er als de kippen bij om de stand op 3—2 te brengen. Wel trachtte DVO ten koste van alles gelijk te maken maar vonden toen de GTB-doelman ir uitstekende vorm door zekere doelpunten uit zijn doel te ranselen zodat er in de stand geen wijziging kwam- Demonstratie op aanvraag SINGEL 41-45 TELEF. 65538-69915 een groot aantal jongens bezig waren, met schepnetten en dat zij succes had den met hun baldadigheid bewezen de volle emmers en netten. Een der kwajon gens opereerde zelfs vol trots met een soort speer met weerhaken, welke zijn vader voor hem gemaakt had, naar hij vertelde. Een woedende hengelaar brak het ding over zijn knie in stukken.. De schade, welke door deze baldadig heid aan de in onze omgeving tóch al niet zo beste visstand wordt aan gebracht, is enorm groot. De kuit van één enkele brasem bevat zo'n 30.000 tot 50.000 eitjes en al ontwikkelen lang niet alle eitjes zich tot volwassen vissen, het is voor iedereen duidelijk, wat het ont trekken van een groot aantal kuitdragen- de vis voor de visstand van een water betekent! Het is eenvoudig een ramp, zeker in een gebied als Schiedam en om geving, dat toch al zo vaak door massa le vissterfte wegens waterverontreini ging wordt getroffen. Hier ligt een taak voor de politie, doch ook voor elke goedwillende leek. Laat de vissen de eerste weken met rust. Dit geldt ook voor de hengelaars, die op geoorloofde wijze vis vangen. „Ze1 de vis terug in het water. U bewaart uw sport voor later", is een slogan van de Algemene Hengelaarsbond, die zeker in de eerste weken van Juni waard is opgevolgd te worden. De uitslag van de vlucht uit Orleans was: De eerste duif kwam aan om 13.06 06 de laatste duif 13.57.27. J. van Leeuwen er Co 1 9 17 19 W. van Deurzen en Co 2 74 H- J v. d. Steen 3 15. N. Kerkhof 4 8 A Humborgh 5 12 21 Gebr. Rems 6 25. W Srhrumpf Ekris 7, H. Beckers 10 16, M Putters en zoon 11. A Put 13. K. Looptli en zoon 14 18. v. d. Hoeven 20, W. v. d Kant 22, J. Wenteler 23-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2