Bioscopen STALEN GEVAARTE IN DE VULCAANHAVEN OUDE TIJD DOE VADER DE DAS OM I bij KREUGER - BROERSVEST 6 I Nieuws uit STAD EN OMTREK am Super-Smeerstation DE STER Uit die goede Sportweek S. B. L. O Monopole Theater Onze sportvelden Triduum R. K. Bond van Bejaarden en Gepensionneerden e voor Vereen. Glasfabrieken Het Jeugd-Jolijt Burgerlijke Stand PAGINA 2 DINSDAG 14 JUNI 1955 „De gedoemde patrouille'' Dividend van 10 (v.j. 9) pet Ouderwets DAMWACHTER WELVERDIENDE ONDER SCHEIDING nachtdienst apotheken. /iV ROTTERDAM ZEER SLECHT VOETBAL IN NEC-HERMES 1-1 DE BLAUWE DOFFER DE HERENMODEZAAK VAN SCHIEDAM LUXE VERPAKKING GRATIS De inhoud van de film. die tot en met Donderdagavond in het Monopole Theater gaat, is als volgt: Tijdens de eerste Wereldoorlog wordt de commandant van 'n kleine patrouille ge dood door een Arabier in de woestijn var) Mesopotamië. Hij laat geen orders achter daar deze niet geschreven werden, doch mondeling medegedeeld. De sergeant (Vic tor McLaglen) neemt het commando over. Zij zijn genoodzaakt een schuilplaats te zoeken om zich te verweren tegen de aan vallen van de Arabieren. Hun water- en levensmiddelenvoorraad raakt op. De jonge Pearson, die de eerste wacht loopt, wordt op laffe wijze doodgescho ten. Bell, de korporaal, wordt gewond ge vonden en alle paarden zijn door de vij and gestolen- Abelson tracht dan de on zichtbare vijand op te sporen, doch wordt eveneens neergeschoten. Morelli, die ver onderstelt dat hij alleen gewond is, brengt hem dood terug. Zo worden deze moedige mannen één voor één op lafhartige wijze om het leven gebracht. Tenslotte blijven alleen de sergeant, Mo relli en Sanders over. Sanders, die men vastgebonden heeft, omdat hij krankzinnig is geworden, weet los te breken en loopt de woestijn in. Morelli rent achter hem aan en tracht hem te redden. Beiden wor den door de Arabieren gedood- De sergeant blijft als laatste van de pa trouille over en stelt zich op achter 'n uit gegraven zandberg. De Arabieren, in de verwachting dat er niemand van de pa trouille is overgebleven, komen nader en worden tot de laatste man door het regel matig vuren van het machinegeweer van de wraaknemende sergeant neergeschoten Dan nadert een patrouille de plaats van het onheil. .Naakt tot zijn middel verwil derd en ontdaan vinden zij de sergeant de enige overlevende van de Gedoemde Patroille. K.F.C.-keuring 14 jaar. In de dagen van de oprichting van de „S.B.L.O." was tafeltennis in Schiedam nog weinig bekend. Hoogstens speelde men in de huiskamer hier en daar een spelletje „Ping Pong". Na 1945 is dit sterk veranderd. Thans telt Schiedam reeds 7 tafeltennis-vereni- gingen. met 250 300 leden, die deelne men aan de competitie van de Nederl. Tafeltennisbond. Bovendien zijn er in on ze stad verschillende personeelsvereni gingen. die tafeltennis beoefenen, terwijl deze takvan sport bij meerdere voet balverenigingen ingang vindt, omdat bij tafeltennis snelheid van handelen, reac tievermogen en lichaamsbeheersing eer ste vereisten zijn. Tot voor kort is de beoefening van het tafeltennisspel sterk geremd geweest door het gemis, aan behoorlijke oefengelegen heid. Lang heeft het stadsbestuur op het standpunt gestaan, dat de gem. gymnas tieklokalen maar niet voor alle sportdoel- einden beschikbaar konden worden ge steld en het was juist voor tafeltennis, dat de deur gesloten werd. Daarom was het zo uitermate belang rijk, dat het de „S.B.L.O." gelukte voor deze tak van sport de beschikking te krij gen over de vml. korenbeurs. Vanaf dat ogenblik zette de groei van verschillende verenigingen door en daar mede de verbetering van het spelpeil. Dit kwam tot uitdrukking op meerdere tour- nooien, waar zowel goede clubs, als in dividuele resultaten werden bereikt. Thans staan de Schiedamse clubs voor de krachtmeting tegen Hamm/Westf. en wel op Donderdag 23 en Vrijdag 24 Juni a.s. Het belooft een van de belangrijkste evenementen van de sportweek te wor den. Het is tevens de eerste buitenlandse stedenontmoeting op tafeltennisgebied in Schiedam Het lijdt geen twijfel of Hamm zal een groep sterke spelers afvaardigen, waar de Schiedammers de handen aan vol zullen hebben. De Gemeentelijke Sportcommissie en het S.B.L.O.-bestuur hebben Zaterdag middag gezamenlijk een bezoek gebracht aan de in aanleg zijnde sportvelden be westen de Poldervaart en de nieuwe sportterreinen aan de Oude Dijk, waar van de meeste, nu ongeveer anderhalf jaar geleden, voor bespeling zijn vrij gegeven. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de hockeyvelden aan de Oude Rijn, waarvan de vereniging „Asvion" gebruik maakt, waar door het Gem. personeel voor de sportvelden werd gedemonstreerd met een 3. en 5-sets maaimaachine. een ontluchtingsapparaat (de z.g. phikrol) en een sproeimachine voor verdelging van het onkruid in de grasmat. Via de drie sportterreinen in gebruik bij de R.K. Sportvereniging „Excelsior '20'', trok men naar de ten Noorden van de Veensloot gelegen velden, waarop vermoedelijk in het najaar de R.K. Hockeyclub „Spirit" nieuwe successen hoopt te zullen gaan boeken. Vandaar bracht het gezelschap een be zoek aan de in aanleg zijnde sportvelden bewesten de Poldervaart, waar o.m. H.-D.V.S. en S.V.V. zich te zijner tijd zul len vestigen, In de Directiekeet gaf de Gem. Tuin architect de heer J. J. Schipper, belast met hét onderhoud en het toezicht op de Gem. sportterreinen, een uiteenzetting betreffende de tot nu toe gemaakte vor deringen. Hoewel daarbij kwam vast te staan, dat de uitvoering van dit belang rijke werkobject in ernstige mate wordt vertraagd door een gebrek aan arbeiders, kon men toch tevreden zijn met wat door de weinige beschikbare krachten reeds is tot stand gebracht. Met slechts 27 arbeiders worden de werkzaamheden thans voortgezet, terwijl er minstens 200 arbeiders nodig zijn om de aanleg van nieuwe sportterreinen ge lijke tred te doen houden met het ver dwijnen van de oude velden. Een grote opkomst gistermorgen en middag in de intieme kapel van Huize St. Liduina, waar pater Edm. v. d. Velde resp. de H. Mis en het Lof op droeg tot intentie van alle leden, die Maandag, Dinsdag en Woensdag een Triduum hebben Pater Edm. v. d. Velde als geestelijk adviseur van de Bond. sprak 's morgens over het scheppingsverhaal, de beide be langrijke vragen daaraan toetsend, waar komen wij vandaan en waar moeten wij naar toe? Het werk van de schepping gaat steeds door, maar het nieuwe, jonge leven ,dat een gezin zo oneindig gelukkig maakt, is steeds opnieuw door God ge schapen, want ieder van ons heeft zijn bestaan te danken aan God, Wij moeten heel ons leven onze Schepper dienen, dat zal ons deze drie dagen van het Triduum speciaal nog wel eens duidelijk worden, aldus spreker. Ook 's middags.^prak pater v. d. Velde. Een Zusterkoortje verleende aan dit Lof muzikale (n^dewerking. Morgenochtend wordt dit Triduum be sloten met een ontbijt voor degenen, die zich hiervoor opgegeven hebben. In het verslag over 1954 van de N. V. Glasfabrieken United Glass works te Schiedam wordt gemeld, dat de pioductie en verkoop in dat jaar groter waren dan te voren, zij bleven niettemin beneden de mogelijkheid, omdat het te kort aan arbeiders zich in toenemende omvang deed gevoelen en reeds van in vloed was op de productie. De vraag naar glas neemt In verheu gende mate toe. Men heeft een goed ver trouwen, dat het mogelijk zal zijn ook la de toekomst de capaciteit ten volle te blijven benutten. Daar, althans voorlopig, niet te rekenen valt met een verbetering van het benauwend tekort aan arbeids krachten zal bij voortduring gezocht moe ten worden naar middelen waardoor met een verminderd aantal hulpkrachten voor de overigens geheel machinaal plaatsvin dende productie volstaan kan worden. Het saldo exploitatierekening bedroeg f 920-941 (729.823), terwijl diverse baten 39.128 (17.843) opleverden. Na aftrek van interest ad 19.978 (20.431) en afschrijvin gen voor 400.000 (onv.) resteert een saldo winst van 540.091 (327.235). Voor gesteld wordt een dividend van 10 (9) pet uit te keren en het overblijvende saldo ad 52.514 vermeerderd met het nog op de balans voorkomende saldo AP van 107.477 over te brengen naar het ver nieuwingsfonds, opgenomen onder de al gemene reserve. WAT ZIJN dat-een ouderwetse din gen Dit zei een eenvoudige volksvrouw van de nieuwe papierbakken, waarmede o.a. de Broersvest verrijkt is. En warempel, ze had volkomen gelijk. Ouderwets is de vorm van deze dingen, die straks nog wellicht een schreeuwende reclame zullen dragen. In een stad, waar men gestroomlijnde lantaarns op een oude haven neerzet, doen deze ouderwetse papierbakken nogal zon derling aan. Wij voor ons zouden wel eens willen weten, wat het instituut in Amsterdam, dat zich bezig houdt met de artistieke vormen in de bedrijfsvoorwerpen, van onze papierbakken zou zeggen. Tegenover de stijlvolle bloemenbakken vallen ze op door een stijl, die uit de toon VAKKUNDIGE SMERING, ALLE MERKEN SHELL-SMERLNG Achter de meuwbt uw Amsterdamsche Bank LANGE NEEUVVSTRAAT 227 - SCHIEDAM tk heb groo-t respect voor dit Schiedamse initiatief'. Burgemeester Van Oers Met genoegen zien wij onder hem, die ter gelegenheid van den Koninginnedag eene onderscheiding ontvingen vermeld onzen commissaris van politie. De heer J. L. C. Wolffensperger werd benoemd tot ridder in de Orde van Oran- j e-Nassau Zoo ooit dan mag het „bene merenti" hier van toepassing heeten. De heer Wolf fensperger heeft zich in den loop van meer dan een kwart eeuw te dezer ste de als een uitnemend commissaris van politie doen kennen. De algemeene ach ting die hem hier wordt toegedragen, bleek op overtuigende wijze bij zijn zil veren feest. Onze welgemeende gelukwenschen aan den eervol onderscheiden politie-commis- saris. Zij 't hem gegeven vele jaren het nieuw verworven eereteken te dragen! XXX Na afloop van de uitvoering der koraal- muziek op het bordes van het Raadhuis ging de muziek na op de Appelmarkt even halt te hebben gehouden, naar de woning van den commissaris van poli tie, wien ter gelegenheid van zijne be noeming tot ridder in de orde van Oran- je-Nassau, eene serenade werd gebracht. (Nwe Schiedamsche Courant van 31 Augustus 1905). Passage Theater: The Colditz Story (14 j Monopole Theater: De gedoemde pa trouille (14 j-). R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend Dinsdag, Donder dag en Zaterdag van 10—12 uur; iedere middag van 25 uur. behalve Maandag en Vdere avond van 7—8.30, behalve Donder dag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H. Hartkerk): Dinsdag avond van 0.308 uur, Vrijdag van 7—9 uur uitleen van boeken. Filiaal Kethel IR K ver. Gebouw), elke Zondag van half twaalt tot half één. Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 uur. De nachtdienst der apotheken wordt waargenomen door apotheek Evers, Lange Haven 81 en apotheek 't Centrum, Hoog straat 118. Woensdag 15 Juni TONEEL EN MUZIEK Schouwburg, 8 uur: Fanny" (Rottd. Toneel) (volw.) Groote Schouwburg, 8 uur IJsrevue. BIOSCOPEN Programma's van 10 t.m. 16 Juni Arena: Rear window (18 J.) Capitol: Op de Reeperbaan 's nachts om half één (strikfc volw.) - Centraal: Or Jekyil en mi Hyde (on toelaatbaar) Cineac: Zolang Je nog *en moeder hebt (18 J.) Colosseum: The high and the mlgthy (14 j.) Harmonie: De weg naar het verderf (str. volw.) Uumlère: Gejaagd door de wind (14 j.) - Lutusca: Die man is gevaarlijk (18 J.) Luxor: Sinuhe de Egyp tenaar (volw.) Passage (Schiedam): The Golditz story (14 1.) - Prinses: Sinuhe de Egyptenaar (volw Rex: Hyena's van het rotsgebergte (14 j.) - *t Venster: Touchez-pas au grisby (str. volw.) Victoria: Zolang Ie nog een moeder hebt (18 j.). NIJMEGEN. Zondag. De staartclubs in afd. C. hebben in de Goffert de punten eerlijk gedeeld, na dat zij in een matige partij voetbal be wezen hadden niet in een hoofdklasse thuis te horen. De spelopvattingen van beide clubs waren (helaas) volkomen identiek, waardoor het geheel dreigde dood te lopen in eindeloos heen en weer getrap op het middenveld. Het gladde veld veroorzaakte echter de n\eest sen sationele slidings in de ruimte, waardoor toch nog enige verrassing aan de aan vallen kon worden gegeven. Toen na een half uur linksbuiten Ruiter van NEC de bal ver buiten het straf schopgebied te pakken kreeg, knalde hij ineens op de veste der Schiedammers. Keeper Van Diest had zich keurig opge steld, zodat dit schot dan ook geen succes zou hebben gehad, indien het glibberige leder niet als een aal tussen handen en benen door zou zijn geglipt. Nu was het een doelpunt 1—0. Even later kreeg mid denvoor Louwers van NEC nog een unieke kans, toen hij alleen voor de ver uit zijn doel gekomen Van Diest kwam te staan, doch zijn schot vloog naast. In de tweede helft heeft vooral NEC zich een meester getoond in het missen van kansen. In de 15e minuut kwam de gelijkmaker. Uit een vrije traap genomen door linkshalf Schenk zweefde de bal hoog voor het NEC-doel waar rechtsback Roes met een achterwaartse kopbal zijn eigen doelman sloeg 1—1. Met deze stand I kwam ook het einde. 77ste Jaargang No. 22787 Laon, 268 km. Los 6.15 uur. 275 Duiven in concours. Eerste duif 8.43.48; laatste duif 9.22.15. T J. v. d. Wind 1, 8, 11, 44, 59, 64; J. Ka- zenbrood 2, 30, 60; J. de Koster 3, 7, ij, 33; H. v. d. Kant 4, 5; L. J. Boram 6, 10, 31, 49, 66, 70; A. Moog 9; L. Verheugen 12, 25, 42; A. Heeren 13, 56; N. in t Hol 14, 62; H. Crama 15, 43; A. v. d. Grijp 16, 37, 53; C. d. Tuinder 17; T. Welie 18, 29 47; C. v. Tricht 19; J. Freij en Co 20; J. G. Verboom 21, 67; P. Dalhuizen 22, 40, 69; Joh. Cristens 23 34. M. Lanser 24 J. v. d Beek 26 35, J. Doejaaren 27 28 46, P. Gou weleeuw 36, J. Koogje 38. G. Verlinde 39 65, F. Koppenhage 41, A. v. Wachtendonk 45 58, D. Ram 48. A. v. Dongengco 50, J. Brand 51. Niemeijer 52. Gebr v. Harme ien 54, Bakker 55, P. Hinten 59, G. Kiel» 60. L. Lips 63, Westerhalt 68. De kantoren der Redactie en Admlnl- nistratle zljD gevestigd te Schiedam, Dam 18, tel. 60152. Giro-nummer 690943. Abonnementsprijs J 6-23 per kwartaal. 2.15 per maand 0.50 per week Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.16 per millimeter boogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0 30 per millimeter boogie BIJ contract gelden lagere tarieven welke bij de administratie o! btJ de erkende advertentlebureaux verkrijgbaar zlja. Kampioenen (kleine adverteDtlêD) tot 20 woorden 50 cent Elk woord meer 5 cent Maximum 60 woorden. Plaatsing uit sluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de RegsUi: voor het Advertentlewezen. GEBOREN; Lambertus G. J„ z. v. D Vermulm en E. v. d. Lubben; Dirk H., z. v. J. N. Kalkman en N_ v. Gent; Maria, d. v. G. N. L. Beuman en J Magielsen; Leendert M., z. v. G. C. Andriesse en J. van Splunter; Marianne, d. v. E. Roelofa en M. C. Waning; Johannes J„ z. v. J. Le- liveld en M. A. van Wijk; Anthonie L„- z. v. P. M van Haasteren en T. Canninga; Lambertus H. A., z. v. J. J. van Collen- burg en M. M v. Baarle. OVERLEDEN: C. A. Bleeker, 82 jaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2