Liquiditeitspositie Ketjen baart geen directe zorgen Ontploffing in Groothandelsgebouw oos]es PAGINA HARINGEXPORT Ontwikkelde zich gunstig in 1954/55 In Den Haag VRACHTAUTOCONTROLE 300 PROCESSENVERBAAL NOORDHOLL. BRANDWAARB. MIJ VAN 1816 Hoge Raad beslist: FISCUS KRIJGT GEEN INZAGE VAN PATIëNTEN- REGISTER Een ernstig gewonde JUBILEUM MISSIOLOGISCH INSTITUUT DER R. K. UNIVERSITEIT Nederland voerde (naar schatting) in het seizoen 1954-55 110 000 vaten haring minder uit dan in het seizoen daarvoor Maar ook de aanvoer was ongeveer 130.000 kantjes lager. Dit blijkt uit het jaarverslag 1954-55 van de Nederland se Bond van Haringhandelaren dat verder vaststelt dat de afzet naar Rusland in het afgelopen seizoen opnieuw een grote rol speelde. Maar doordat aanvoer en afzet een ge lijkmatiger gang van zaken dan het voor gaande seizoen droegen deden er zich minder moeilijkheden voor dan in het sei zoen 1953-54. Weliswaar beliepen de le veringen aan Rusland ditmaal 150.000 vaten (v.j. 287.000) doch de aanvoer was ongeveer 130.000 kantjes lager. Stelt men daar tegenover en geschatte afzet in het seizoen 1954-55 van circa 560.000 vaten dan mag met voldoening geconstateerd worden, dat ondanks ondervonden moei lijkheden en belemmeringen de export zich gunstig heeft ontwikkeld. Hierbij springen dan onmiddellijk in het oog de verruiming van de uitvoer naar België (circa 5.000 vaten), Oost-Duits- land (ruim 3.000 vaten), Frankrijk (meer dan 11.000 vaten; Italië omgerekend 3.700 vaten en Tsjecho-Slowakije (ongev. 3.800 vaten) en de herwinning van de ex port naar Israël (10.000 vaten) en Polen (10.000 vaten). Mei uitzonderin van die naar Rusland daalde onze export in vergelijking met 1953-54 naar verschillende andere landen met ruim 9.500 vaten doch daar tegen over staat een uitbreiding van de hier voor genoemde gebieden met rond 47.000 vaten, aldus het jaarverslag dat verder onder meer het belangrijke werk van de dienst der Nederlandse haringcontrole memoreert ten dienste van de export. De politie te 's-Gravenhage heeft in de afgelopen week 1450 vrachtauto's gecon troleerd. In 309 gevallen kwamen de vrachtwagens de, voornamelijk technische controle, niet goed door en moest pro ces-verbaal worden opgemaakt. In 59 ge vallen deugden de remmen niet, in 46 ge vallen het stuur, in 4 gevallen de koppe ling, en in 62 gevallen constateerde men kleine mankementen. In 25 gevallen was het kentekenbewijs niet in orde, in 2 gevallen het rijbewijs niet, voorts bleek, dat in 111 gevallen tegen het rijtijdenbe sluit werd gezondigd. Vijf en twintig auto's werden tijdelijk uit de circulatie genomen. Een wagen verkeerde in zo'n miserabele toestand, dat de politie het raadzaam achtte deze in beslag te nemen. De krachtige ontwikkeling van de zaken heeft zich ook in 1954 bij de Noordhol- landsche Brandwaarborg Mij van 1816 voortgezet. Het premie-inkomen eigen re kening st-eeg met 18 pet tot f 2,546.773 Het schadepercentage voor eigen rekening ad 41 pet (onv.) is alleszins bevredigend Het batig saldo ad 309.543 werd. als ge bruikelijk. geheel aan de reserves toe gevoegd. De Hoge Raad heeft arrest gewezen in de zaak van de rijksadvocaat, die in cas satie is gegaan van een uitspraak der Haagse rechtbank, die een fiscale eis öm inzage te nemen van 't patiëntenregister in een ziekenhuis nietig verklaarde op grond van het feit, dat dit ziekenhuis geen commerciële onderneming is en geen „bedrijf" kan worden geneomd. De Hoge Raad heeft geen grond aan wezig geacht voor de opvatting, als zou de rechtbank in haar vrijsprekend vonnis ten aanzien van het ziekenhuis zijn uit gegaan van een met de wet strijdige op vatting omtrent het begrip „bedrijf", waaruit volgt, dat tegen deze vrijspraak geen beroep in cassatie openstaat, aldus het thans gewezen arrest. De rijksadvo caat is dientengevolge niet-ontvankelijk verklaard. Vanmorgen omstreeks half twaalf wer den velen in het Groothandelsgebouw te Rotterdam opgeschrikt door een oorver dovende knal. In een wapenhandel, ge vestigd op de derde verdieping, bleek zich een ontploffing te hebben voorgedaan. De ruiten op deze etage werden uit hun sponningen gedrukt en kwamen kletterend op straat terecht en verder sneuvelden vele andere ruiten van de eerste tot en met de zesde verdieping. Gelukkig ont stond er geen brand. De brandweer, die onmiddellijk ter plaatse was, kon al spoe dig inrukken. Een magazijnbediende is door de ont ploffing, die waarschijnlijk heeft plaats gehad in opgeslagen ammunitie, nogal ernstig gewond. Een juist passerend R.K. geestelijke verleende de jongeman die Verder door de GGD behandeld wordt, geestelijke bijstand. Verder hebben enige vrouwelijke employes wat schrammetjes bekomen van de scherven glas, die in het. rond vlogen. De wapenhandel waar zich de ontplof fing bi) voordeed, is Van Doorns Engros- handel. Er is hier en daar nogal wat ont zet en de glasschade is vrij aanzienlijk. Wat de oorzaak is van de ontploffing is nog niet bekend. kör'' was, zij het wat laat, Sn de stad van de E 55 aangekomen. De bedden stonden in het voormalige Zuidervolks huis, Jeugdhotel tijdens de Energie manifestatie, netjes in het gelid en in een ommezien van tijd had dirigent Erik Alg&ra zijn 47 zangertjes onder de wol gedirigeerd. Het gezelschap dat tijdens de reis ook enkele concerten heeft gegeven in Ham burg. gaf gisteren een liederenuitvoering op de rolschaatsbaan ln het pretstadje „Unifesti". In October is het 25 jaar geleden, dat lr> Nijmegen werd opgericht het Missiolo- Kiscb' Instituut van de R.K. Universiteit. v°or speciale wetenschappelijke vorming Van toekomstige missionarissen. Indertijd Werp tot directeur daarvan benoemd prof. ör Alphons Mulders, die reeds hoogleraar ®an de R.K. Universiteit was in de fun damentele theologie, missiologie en Oos- «rse theologie. Tegelijk met het zilveren «est van het Missiologisch Instituut her- enkt prof. dr A. Mulders dan zijn 25- ug directeurschap.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 7