Pér on in 't geheim" tot accoord gekomen? een Hii ij zou zijn strijd tegen de Kerk laten varen ROOFMOORD op rust tegen1 Collard geen Katholieke organisaties Belgische regering gegund Ramp aan Normandische kust OM NIEUWE C.A.O. IN HET HAVENBEDRIJF oude man Twee Nederlandse autobussen in brand Dodelijk verongelukt tijdens weekeinde Argentijnen en Belgen houden nog aandacht gepannen Na de Argentijnse opstand Dader24-jarige Rotterdamse stoker Spelevaart eist 22 mensenlevens Opnieuw hij Osnabrück Nieuwe spoorbrug over de Moerdijk compleet Maandag 20 Juni 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN k ongeval op Unifesti Indrukwekkende waarschuwing Titel voor M.T.S.-er „Hij ligt er nog" Ook R.K. en Chr. organisaties zeggen het bestaande contract op Op parkeerplaatsgeen persoonlijke ongelukken Katholieke informatie voor E 55-bezoekers Oliekartel in de V. S.? Limburgse pastoor met bromfiets verongelukt WEERBERICHT Rede van Peron Dodencijfer 174 Het aantal doden, dat Donderdag tijdens de bombardementen op Buenos Aires is gevallen, is volgens de laatste berichten gestegen tot 174. In alle ka tholieke kerken van de Argentijnse hoofdstad werden gistermorgen re quiemmissen gecelebreerd voor de ge AMSTERDAMMER IN FRANKRIJK VERONGELUKT Toen er aan de uitslag van de op stand geen twijfel meer bestond, j.l. Zaterdag, heeft president Peron vanuit zijn geheime hoofdkwartier een radio rede uitgesproken waarin hij zijn vol gelingen opwekte om niet aan wraak le denken. Hij beklemtoonde, dat de rebellen door de gewone rechterlijke ttiacht gestraft zullen worden De ge hele rede van Peron viel op door een bijzonder .gematigde toon. W oesteling De moord Gemijte ivoorden Zonder geld Blad met gegevens in vier talen Amerikaanse regering bereidt nieuwe aanklacht voor Op onbewaakte Jongen verdronk Twee doden in de Noord- Oostpolder NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT r De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig tot Dinsdagavond luidt: Veel bewolking met hier en daar enige regen, maar ook opklaringen. Aanvankelijk matige en langs de Waddenkust nog vrij krachtige Weste. lijke wind, later afnemende en veranderlijke wind. Vannacht iets koeler; morgen overdag dezelfde of iets hogere temperaturen. Dinsdag 21 Juni: Zor, op 4.21 uur, onder 21.06 uur; Maan op 5.49 uur, onder 22.09 uur. Het Chileense blad „Clarin bericht, dat president Peron „in 't geheim" met zijn generaals tot een accoord gekomen is over een plan, volgens hetwelk de wet op de scheiding van Kerk en Staat zou worden herroepen liet godsdienstonderricht in de scholen zou worden hersteld en de vrijheid van het woord, van drukpers en van vergaderen weer ingevoerd zou worden. Ook zouden mgi I ato, hulp-bisschop van Buenos Aires, en mgr Ramon Novoa, kanunnik van het aartsdiocees, weer de vrijheid krijgen om naar Ergentmie terug te keren, waaruit zij dezer dagen werden verbannen. Het plan zou in werking treden, zodra de rust geheel zou zijn hersteld. Generaal Franklin Lucero blijkt in tussen krachtens een Zondagavond aangenomen wetsontwerp benoemd te zijn tot bevelhebber van leger en po litie in Argentinië. Het is meer en meer duidelijk, dat de recente tegen de Kerk gerichte campagne, welke door de pro-rege- tingspers geleid werd, is stopgezet. Men meent zelfs, dat het volk de vrije hand zal krijgen bij de aanstaande ver kiezingen voor een Constituërende Vergadering, die zal beslissen over eventuele scheiding tussen Kerk en staat. De Amerikaanse pers en radio mel den eenparig, dat het getij voor gene raal Peron aan het verlopen is en dat zijn positie als dictator van Argentinië ten einde is. Legerminister Lucero heeft practisch de teugels van Peron overgenomen, wiens toekomstige po sitie zo hij tenminste niet aftreedt niet veel meer zou zijn dan die van een figuur zonder macht. Het leven in de Argentijnse hoofd stad neemt weer zijn normale gang. De opstand is mislukt. Drie admiraals zijn in staat van beschuldiging gesteld. Een hunner zou zich nog met een re bellen-vloot op zee bevinden. door binnen- en buitenlandse vijan den van het volk", en in het bijzonder door de communisten. vallenen. De politie had tevoren her haaldelijk de geestelijkheid via de radio aangemaand zich tijdens de dien sten van politieke commentaar te ont houden. Naar thans blijkt is Peron ternau wernood aan een zekere dood ontsnapt doordat hij Donderdag, kort voordat de opstand begon, zijn paleis had ver laten.. Toen het sein voor de opstand was gegeven beschoten de opstandelin gen vanaf het dak van het nabijgele gen ministerie van Marine met dode lijke zekerheid de werkkamer van de president op de hoogste verdieping van het gebouw. Een van de kogels ging zelfs door de stoel van Peron, ter wijl ook zijn bureau met kogels werd doorzeefd. De 25-jarige Amsterdammer C van V heeft Zaterdag met zijn motor op een weg dichtbij St Georges de Reneins in Frank rijk een ongeluk gekregen en is hierbij om het leven gekomen- De jongeman botste op een stilstaande vrachtauto en overleed ter plaatse. Zijn duopassagiere, de 23- jarige mej. L. G„ eveneens uit de hoofd stad. werd aan het hoofd gewond en in ernstig geschokte toestand naar het zie kenhuis te Villefranche overgebracht. KÜS De plaats waar de moord geschiedde. De politie stelt een onderzoek in bij de houtstapel waar hei lijk van de 66-jarige Van Straten werd gevonden. In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft de 24-jarige G. S., «en aan lager wal geraakte stoker, een 66-jarige man, zekere Gravus van Straten, gewoond hebbende Parelstraat 31b te Rotterdam, met slagen en stompen gedood. Hij beroofde het slachtoffer van diens geld: anderhalve gulden. Wegens mishandeling was de moordenaar diezelfde nacht reeds tweemaal in een politiebureau opgesloten geweest. Gisteravond om omstreeks 9 uur bekende hij de moord. Peron stelde verder „het verraad van de marine" aan de kaak en prees de absolute loyaliteit van het leger. De generaal ontkende, dat er in Ar- ëentmie een godsdienstprobleem be- en bat dit de oorzaak zou zijn „_„t t van het uitbreken van de den an<*' ze'he> dat de moeihjkhe- i,als gewoonlijk veroorzaakt waren Deense zeeman uit kermis- wagentje geslingerd In het feeststad je (Jnifest op de E 55 te Rotterdam is Zaterdagavond een 18- jirige Deense zeeman tijdens een tochtje in een kermiswagentje zo ongelukkig gevallen, dat hy vrijwel terstond is over leden. Het slachtoffer maakte een rit in een z.g. „Boemerang", een kermisattrac tie, die staat opgesteld vlak bij de in gang aan de Westerlaan. Vermoed Wordt, dat hij in het wagentje is gaar staan en door de middelpuntvliedende kracht naar buiten werd geslingerd. Het was de 18-jarige J. J. F. Petersen, die met een andere, eveneens Deense va rensgezel, reeds een vijftal ritjes met de wagentjes had gemaakt. Nadat hij uit het wagentje was geslingerd kwam hij °P de grond terecht en liep een dubbeie schedelbasisfractuur op. In afwachting V_n een beslissing van de officier van Justitie, die zich gistermiddag ter plaatse Van de situatie op de hoogte heeft ge steld, is de betrokken kermisattractie, die voor 't eerst in Nederland werd gebracht. Voorlopig gesloten. Van onze Brusselse correspondent) Het goedkeuren door de Kamer van de oudei wijswet-Collard, heeft hier de katholieke gemoederen nog meer opgehitst. Wij hebben reeds melding gemaakt van anii-regeringsmanifestaties die zich van katholieke zijde in verschillende 'dorpen en steden hebben voorgedaan. Deze zullen nog door andere betojriimér worden gevolgd. Binnenkort zal de minister van Onder is, Kunsten en Wetenschappen een rap- Port voor publicatie vrijgeven dat is sa mengesteld door een commissie uit het Nederlands Instituut voor middelbaar en hogere technici over het titel vraagstuk voor middelbare technici Dit deelde de heer C- Boer, voorzitter van de beroeps groep technici in de Nederl. Christelijke Beambtenbond mede op de tweejaarlijkse vergadering van deze beroepsgroep welke te Utrecht is gehouden. De heer Boer doemde het titelvraagstuk van grote be- tekenis omdat bet vooral bij emigratie vOor dé middelbare technici van belang e®h erkende titel te voeren. Einde Januari van dit jaar had het (R.K.) Nationaal Comité voor Vrijheid en Democratie, dat de strijd tegen de regering voert, in een persoonlijk ge sprek met de socialistische minister president, de heer A. van Acker, diens regering met klem gewaarschuwd: dat het ontwerp-Collard voor de katholie ken absoluut onaanvaardbaar was. dat het de burgers van dit land in twee kampen zou verdelen en dat het een 'schoolstrijd zonder respijt zou ont ketenen. Katholieke manifestaties, die zich overal in het land sindsdien heb ben voorgedaan, hebben op ondubbel zinnige wijze aangetoond, dat katho liek België zich nooit bij die wet zal neerleggen. De regering heeft echter geweigerd naar die waarschuwingen re luisteren. Ook tijdens het debat in de Kamer is zij doof gebleven voor de uiteenzettin gen van het probleem door C.VP.- woordvoerders. Met hun argumenten werd geen rekening gehouden. Links haalde de anti-katholieke wet erdoor en men maakt zich van die zijde ge reed om hetzelfde te doen m de Senaat. Andermaal werd thans een waar schuwing tot de regering gericht. Al de grote katholieke organisaties van het land hebben zich daarbij aange sloten, zoals o.m.: het Verbond van Katholieke Werkgevers, het Algemeen Katholiek Vakverbond, het Nationaal Comité voor Vrij Onderwijs, het Alge meen Katholiek Werkersverbond, de Christelijke Volkspartij, het Verbond der Ouderverenigingen, de Federatie van Middenstanders, de Vlaamse en de Waalse Boerenbonden, de Raad der Katholieke Vrouwen e.a. Al deze organisaties hebben in haar recente waarschuwing herhaald, waar om zij de wet-Collard niet kunnen aanvaarden, welker onloochenbaar doel het dooddrukken van het katholieke onderwijs in dit land is. „Deze regering maakt zich illusies", zo wordt in de waarschuwing o m. ge zegd, „als zij denkt de strijd te zien luwen na de aanneming in Kamer en Senaat van deze wet en haar publi catie in de Staatscourant. De regering moet weten, dat de bevolking, die ge hecht blijft aan de democratische vrij heden, niet bereid is zich neer te leg gen bij een krenkende anti-sociale wetgeving". Door honderdduizenden burgers wordt inmiddels een petitionnement aan de koning ondertekend, waarin zij hun levendige ongerustheid over de Wet in kwestie uitdrukken, „die een diepe en blijvende kloof tussen de bevolking in het leven roept". „Zonder verpozen", zo "egt nog het manifest van bovengenoemde organisa ties, „wordt de strijd voortgezet tegen een regering, die er zich biijft op toe leggen, het land te verdelen en naar de ondergang te leiden". Anderzijds heeft zojuist ook het Nationaal Comité van de Christelijke Volkspartij (C.V.P.). alle weldenkende lieden opgeroepen tot een verscherpte politieke actie. Indien ook de Senaat het ontwerp- Collard zou goedkeuren, „zouden de christelijke krachten zich verplicht zien de opgedrongen striid voort te zetten tot de val van de regering en de raadpleging van het land, teneinde de wet-Collard ongedaan te maken". Gehéél de bevolking WOrdt door de C.V.P. verzocht, om de democratische vrijheden te verdedigen, die het kost baarste erfdeel van België zijn". Aan de Normandische kust, in de mon ding van de Orne nabij Caen, heeft zich Zaterdagmiddag een drama afgespeeld, dat aan 22 men: en het leven heeft gekost. De slachtoffers zijn allen leden van het personeel van de Rolia Fotofilmfabrieken, gevestigd te Rueil, die een uitstapje had den georganiseerd. Het ongeluk gebeurde doordat een amphibievaartuig, waarmee een tochtje op zee werd gemaakt, kapseis de, nadat de motor defect geraakt was. Er bevonden zich veertig mensen aan boord. De reddingboot van het nabije Quister- ham en de vissersboten konden niet uit varen, omdat het water nog te laag was De inmiddels uit Caen toegesnelde dokto ren en verpleegsters begonnen, naarmate de drenkelingen werden opgepikt, onmid dellijk met toepassing van kunstmatige ademhaling maar dit had slechts in enke le gevallen succes. Daar de ramp niet via de radio was bekend gemaakt werd Kueil eerst op de hoogte gesteld, toen en paar autobussen Zondag in de vroegte daar terugkeer den. Men kan zich de verslagenheid die de ramp in het stadje veroorzaakte voor stellen. Twee gezinnen van drie perso nen bleken bij de ramp te zjjn omgeko men, In zeven gevallen bevond zich een moeder met haar zoon, in een achtste geval een moeder met haar dochter, on der de omgekomenen. Dat de ramp z° n 0njvang heeft aange nomen is vooral te wijten aan het feit, dat de opvarenden zich aanvankelijk geen rekenschap van het gevaar gaven. Het is ook niet uitgesloten, dat een aantal der opvarenden, die pas het maal gebruikt hadden toen zij in hei water terecht kwa men door congestie werden getroffen. Twee classificeerders keerden Zondag in de vroege ochtend van hun werk terug en passeerden de houtstapel, die tegen de loods van de firma Nossent ligt opgesta peld langs de Maashaven op Katendrecht. Zij zagen daar, gedeeltelijk onder een zware balk, een lichaam. De balk lag over het bebloede hoofd van het lijk en on middellijk begaven de verschrikte man nen zich naar de politiepost aan de Lin ker Veerdam om hun ontdekking te melden. Direct kwam een groot deel van het politie-apparaat in werking. Hoofdcom- misasris Staal en de Officier van Justitie, mr J. W, van Doorn verschenen o.a. ter plaatse en onmiddellijk kwam men tot de conclusie dat er een „ongeluk" was ge- ensceneerd. Nabij het lijk werd een rode zakdoek met bloedsporen gevonden en de zakken van het costuum van de man waren binnenste buiten gekeerd. Er was geen houvast te krijgen omtrent de iden titeit van het slachtoffer en evenmin wist men wie de dader kon zijn. Men heeft nog geprobeerd enig houvast te krijgen door identiteits-pogingen bij wijkbewoners, maar dit mislukte. De eerste verdenking tegen S, rees. toen op de centrale post van „Zuid", het bureau op het Sandelingeplein, de rap porten werden doorgenomen. Men las daarin, dat 's nachts o mhalf 1 een man was medegenomen naar het bureau Afri- kaanderplein. Deze man het was G. S. had het een oudere heer/die met zijn kleinzpon in de Paul Krugerstraat liep, zodanig lastig gemaakt, dat hij zich bij de politie had beklaagd. S. werd toen ongeveer anderhalf uur „ter afkoeling" in bewaring gehouden. Verder zag men, dat diezelfde S. hij had al geen blanco strafregister ondanks zijn jeugd in die nacht nogmaals in gesloten was geweest, ditmaal aan het bureau Linker Veerkade. Hij had toen een zekere R- lastig gevallen, na eerst met hem een vrolijke periode te hebben meegemaakt in een café. Beiden waren vandaar vertrokken, hadden de Maas kade gevolgd en toen men langs de hout stapel kwam zei S. „Ik heb er vannacht al twee op hun ge zicht gegeven. Eén heb ik er daar tussen die planken geslagen. Hij ligt er nog." R. meende, dat het dronkemansprant was, niaar even later ondervond hij het tegendeel toen hij onverwacht door S. werd aangevallen. Dit geschiedde ter hoogte van de meelfabriek aan de Maas haven. R. kreeg een paar slagen op zjjn oog en rende naar de politiepost Linker Veerdam, waar men direct een taxi char- De Ned. R.K. Bond van Transportar- organisaties gestelde eisen met betrekking beiders „St Bonifacius" en de Chr. Be- tot de lonen, de werktijden, de uitkering drijfsgroepen Centrale in Nederland heb-j bij ziekte en ongevallen en de promotie ben op Zaterdag 18 Juni j.l. met een naar een hogere loonklasse. opzegtermijn van drie maanden de col- Inzake de lonen was door de bonden iectieve arbeidsovereenkomsten van ge- 1 gevraagd om het reële loon als minimum noemde organisatie en de Centrale Bond in de loonregeling op te nemen alsmede van werknemers in het transportbedrijf een verplaatsingsvergoeding te verstrek- met de Scheepvaart Verenigingen „Zuid" ken. voorts een werktijd van 12 uur tus- en „Noord" opgezegd sen twee opeenvolgende werktijden. De De beide confessionele organisaties had- werkgevers stonden hier afwijzend tegen- den op 25 Februari j.l. een aantal wijzi- j over. Ook over het verzoek om een bo- gingsvoorstellen ingediend; dez'e zijn in venwettelijke uitkering bij ziekte en on een negental conferenties met de beide gevallen en doorbetaling der twee wacht- dagen werd van werkgeverszijde geen bevredigende toezegging gedaan. Nadat bij de laatste conferentie der or ganisaties met de werkgevers op Dinsdag 14 Juni geen overeenstemming over deze belangrijke punten was te bereiken, heb ben de org: isaties Woensdag aan hun vakgroepbestuurders en vertrouwens mannen het geheel der toezeggingen en afwijzingen voorgelegd en vervolgens op Donderdag te Amsterdam en op Vrij dag te Rotterdam met hun leden verga derd. Met algemene stemmen werd op advies der hoofdbesturen besloten tot opzegging der contracten. Dit betekent dus de moge lijkheid van 'n contractloos tijdperk van af 18 September a.s. De organisaties heb ben echter de wens uitgesproken, dat het in de loop van de eerstvolgende drie maanden alsnog mogelijk zal zijn, over eenstemming te bereiken over de geschil punten, die tot een breuk hebben geleid. werkgeversorganisaties behandeld. Over sommige punten is overeenstemming be reikt, doch over andere, belangrijke za ken bleek men het niet eens te kunnen worden. Dit betreft met name de door de Op een parkeerplaats te Tecklenburg nabij Osnabrück (Duitsland) zijn Zater dagmiddag door onbekende oorzaak twee Nederlandse autobusen in brand gevlo gen en volledig uitgebrand. Er vielen geen slachtoffers. De schade wordt geraamd op ongeveer 120.000. Be inzittenden van een Duitse autobus, me op een parkeerplaats aankwam, be merkten plotseling, dat uit een geparkeer de bus rookwolken opstegen. Kort daarop roegen de vlammen naar buiten. Ook een terde en de achtervolging van S. inzette. Hij werd gegrepen en in het politie bureau ingesloten. Anderhalf uur later werd hij wederom vrijgelaten, daar R. geen klacht wenste in te dienen. Tussen de beide hierboven vermelde aanvallen is de moord gepleegd. Toen S. na zijn eerste aanval en aan houding weer op vrije voeten was, ont moette hij omstreeks twee uur zijn slacht offer op straat. De beide mannen raak ten in gesprek en liepen met elkaar op naar Katendrecht. Daar passeerden ze het open terrein tussen twee loodsen, waar de houtstapel ligt. S. trok zijn slachtoffer mee naar de stapel en wees over het water. „Daar ligt mijn schip", zei hij. „Zullen we samen even aan boord een glaasje gaan drin ken?". De oude heer vond S. nogal op dringerig en toen hij zich los wilde trek ken, kreeg hij een paar zware slagen in het gezicht, die hem deden neertuimelen in de houtstapel. S. is toen naast zijn slachtoffer gaan zit ten en heeft hem met slagen en stompen nog bewerkt, tot de man geen levenste kenen meer gaf. Daarna legde hij een balk over het hoofd van de oude man en drukte de balk met kracht neer. Het slachtoffer moet l°en gedood zijn. S. heeft de zakken van het pak door zocht en vond een bruine portemonnaie, inhoudende anderhalve gulden. De twee gerapporteerde aanvallen zou den nog geen bewijs hebben geleverd, had de getuige R. zich in de loop van Zondag niet bij het vertellen van zijn nachtelijk avontuur aan kennissen de woorden laten ontvallen; „Die kerel zei ook nog: ik heb er vannacht al twee op hun gezicht ge geven. Een heb ik er daar tussen de plan- „Heb je dan niet gehoord, wat er van ken geslagen. Hij ligt er nog" der kennissen en toen R. hoorde van de nacht op Katendrecht is gebeurd? zei een vondst van het lijk spoedde hij zich direct naar het politieposthuis Linker Veerkade om te vertellen, wat hij 's nachts vergeten was mee te delen. Onmiddellijk is de politie toen naar het huis van S. gegaan, waar deze werd ge arresteerd en medegenomen. Aanvankelijk zei hij „Ik weet van niks" maar toen met behulp van een politiehond was aangetoond, dat S. de **ode zakdoek van het slachtoffer in handen had gehad en hij op shirt, costuum en schoenen bloedsporen had die van het slachtoffer waren en tenslotte ook uit een sorteer- proef bleek dat de bruine oortemonnaie die van het slachtoffer was, viel S. door de mand. Het motief van de moord was evident roof. S. was stoker die van zijn schip was weggelopen. Van zijn moeder en zijn broer leende hij telkens kleine bedragen die opliepen tot 150. Aanhoudend werd hij gemaand en teneinde raad besloot hij roof te plegen. S. is een maatschappelijke mislukkeling, een ruwe kerel, die al ge trouwd geweest is. Onder zijn zonden ver meldt zijn dossier ook het plegen van ontucht met kinderen en beroving. Het slachtoffer was een man, die ondersteuning kreeg krachtens de nood- wet-Drees. Hij was gehuwd en toen hij Zondagavond om half 11 nog steeds niet thuis was gekomen, deed een zoon aan gifte. Advertentie JUWELIER SIEBEL HORLOGER NIEUWE BINNENWEG 227 BINNENKORT OOK STADHUISPLEIN Dezer dagen verscheen een blad dat in ruime oplage wordt verspreid bij die in stanties en die ondernemingen waarvan men kan verwachten dat er zich vele op vacantie gaande Nederlanders en vreem delingen vervoegen. Dit blad bedoelt alle mogelijke inlichtingen te verschaffen aan katholieken. Men zal het aantreffen bij informatiebureaux van vreemdelingen verkeer en openbaar vervoer, bij vele autobusondernemingen in den lande, bij de inlichtingendiensten van E 55, Groot handelsgebouw, in vele Rotterdamse ho tels en café-restaurants, reisbureaux, enz. Ook de Rotterdamse pastorieën hebben exemplaren voorhanden. Iedere bezoeker van de Maasstad kan ze op de genoemde plaatsen gratis verkrijgen. Het blad bevat een rooster van kerk diensten van acht kerken, in het stads centrum en rond de E 55 gelegen en een lijst van de voor vreemdelingen belang rijke katholieke adressen. Het geeft bo vendien een uitgebreide informatie be treffende godsdienstige verhoudingen in Nederland en in het bijzonder in Rotter dam. In samenwerking met de Katholieke Actie te Rotterdam werd het blad uitge geven door de Maasbode-pers, alwaar zij. die exemplaren voor bezoekers van Rot terdam wensen, ze alsnog kunnen ver krijgen. De Amerikaanse regering verwacht te gen volgend jaar haar voorbereidingen te hebben beëindigd om wederom vijf grote Amerikaanse olie-ondernemingen voor het gerecht te dagen op de bescauldiging. dat zij zouden trachten de wereidolieproduc- tie onder haar controle te krijgen. In 1953 werd een aanklacht van de regering niet ontvankelijk verklaard. De endernemin gen waar het om gaat zijn de Standard Oil Comp. of New Jersey. Standard Oil Comp. of California, Gulf Oil, Texas Comp. en Socony Vacuum. tweede bus, die naast de brandende auto bus stond geparkeerd, vatte daarop vlam. Een Nederlander, die in een derde daar naast geparkeerde autobus zat te slapen, kon op tijd worden gewekt en slaagde er zelfs in om deze derde bus snel van de gevaarlijke plaats weg te rijden. In totaal moesten voor de vlammen van de twee brandende autobussen nog negen andere geparkeerde bussen in veiligheid worden gebracht Naar de oorzaak van de brand wordt een' onderzoek ingesteld. De laatste boog van de oude spoorbrug Dit bruggetje dateert echter van de over het Hollandsch Diep heeft gisteren plaats moeten maken voor de tiende over spanning van de nieuwe dubbelsporige brug, die men sinds de zomer van het vorig jaar bezig is op de oude pj-Ters te bouwen. Nu ts er op die pijlers na, niets meer dat herinnert aan de eerste brug; alleen is er nog het enkelsporige brug getje. dat de verbinding vormt tussen de eigenlijke spoorb-.up en de spoordijk op het eiland van Hordt, de zogenaamde „aanbrug". jaren onmiddellijk na de bevrijding, toen men de spoorbrug inkortte en vier van de zeer gehavend uit de oorlog gekomen veertien bogen verving door strekdammen aan weerszijden van de brug. Dit brug getje zal worden vervangen door een plaatstalen aanbrug, die op 10 Juli op haar plaat.» zal worden gerold Thans is het grote werk vrijwel voltooid en kan de dienst Weg en Werken van de Nederlandse spoorwegen de nieuwe brug verder gereedmaken voor dubbelsporig treinverkeer. In October (met het ingaan van de nieuwe dienstregeling) zal het dubbelsporig verkeer een feit zijn. Het nieuwe brugdeei is Zaterdagmiddag weer over Oude Maas, Merwede en Nieuwe Merwede naar Willemsdorp ge transporteerd en wederom moest de bok „Herakles" een boog uit de -spoorbrug bij Sliedrecht lichten, opdat het transport zou kunnen passeren, 's Middags om één uur werd de laatste boog van de pijlers ge licht en weggesleept en omstreeks half vijf zweefde de nieuwe overspanning boven de voor haar bestemde rustpunten Om en nabil zes uur had men haar vast op de pijlers, 's Avonds om negen uur Is het treinverkeer op de lijn Dordrecht Lage Zwaluwe hervat. i Zaterdagavond omstreeks kwart voor acht is op de Noorder IJ- en Zeedijk te Westtzaan een ernstig ongeluk met een Volkswagen geschied, waarhij een 15-jarig meisje, dochter van de bestuurder, om het leven kwam. De bestuurder van de wagen, de heer B. uit de Waalstraat te Amsterdam, raak te, rijdende in de richting Assendelft, op onverklaarbare wijze de macht over zijn stuur kwijt. De auto reed van de weg, sloeg enkele keren over de kop en kwam tenslotte drie meter lager op de onderdijk terecht. De heer B„ zijn echtgenote en de dochter werden uit de auto geslin gerd. Het meisje kreeg daarbij de wagen gedeeltelijk op zich en werd op slag ge dood. Ook de vrouw liep verwondingen op, terwijl de toestand van de bestuur der dusdanig ernstig was, dat de politie hem geen verhoor kon afnemen over de toedracht van het ongeval. Op de onbewaakte overweg bij het Zweeverink te Vorden is Zaterdagmorgen de bejaarde veekoopman Th. S. uit Vier- akker (bü Zutphen), die op een brom fiets de overweg passeerde, gegrepen door een passerende electrische trein. Hy was op slag dood. Zondagmiddag omstreeks kwart over vijf raakte de 7-jarige G. S. uit de Grote Bickerstraat te Amsterdam bij het spelen op ronde, houten palen in het Westerdok, vlak nabij zijn woning, te water, doordat een der palen kantelde. Hy kon eerst na vijf minuten door middel van een boots haak op het droge worden gebracht Het jongetje bleek toen reeds te zijn overle den, ondanks de toegepaste kunstmatige ademhaling en een zuurstofbehandeling I st Laurc van tie G.G-D. 1 overleden In de Noordoostpolder is ten Noorden van Rutten het achtjarige meisje Petro- nella D. door een met bitumen geladen vrachtauto aangereden en op slag gedood Met een vriendinnetje fietste zij achter een tractor met aanhangwagen. Op een gegeven ogenblik sloegen zij af, niet let tend op de van tegengestelde richting ko mende vrachtauto met genoemd gevolg De chauffeur remde krachtig en week sterk uit. waardoor hij in de berm raakte en vervolgens over de kop sloeg- Te Oranjewoud kwam de 57-jarlge mo torrijder W. K. uit Bant in botsing met een autobus toen hij deze wilde inhalen. Hij merkte niet, dat de chauffeur van de bus een teken gaf linksaf te zullen gaan. Hij botste tegen de zijkant, kwam ten val en werd zwaar gewond. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed hij. (Van onze correspondent) Toen Zaterdagavond de zeereerwaarde heer J. J. L. Ceyssens, pastoor te Reu ver, per bromfiets van een bezoek aan zgn vroegere parochie, St Odiliënberg, terugkeerde, reed hy op de Rijksweg tus sen Swalmen en Reuver een voetganger aan. Tengevolge van de botsing maakte de pastoor een zwaai en kwam op de Riiksweg I" V". Door die val liep hy een sche--*op, waaraan hy in het ei-nhuis te Roermond is

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1