rgia was Dl] kansloos ver geen e in moei Eerste-klassers haalden bakzeil H.V.C. vergiste zich lelijk in Xerxes Horn en Bronkhorst naar Zuid-Amerika Jean Forbes kansloos tegen Louise Brough Rigtersbleek vocht zich in de Hoofdklasse Drobny als schrijver op non-actief Heerenveen s protest werd toegewezen Woensdagavond: Eindhoven-V. V.V. Nimes wil transfer voor Timmermans! Competitie-indeling ongewijzigd Poging tot omkopen van scheidsrechter PAGINA MAANDAG 20 JUNI 1955 ANTWERP F.C. WON DE BELGISCHE BEKER GO AHEAD's bestuur De uitslagen WEST II uerde etappe Weer spoorbomen De berg-etappe ZUID I ZUID II NOORD KORFBAT OOST TENNIS de kauwgom met die langdurige frisse smaak! Dit betekende 1O na 40 binuten en HVC voelde zich echt op zijn gemak. Maar dit bleek na rust wel wat voor barig. De buitenspelval van de Xerxes- defensie de geblesseerde Valk was ver vangen door een voortreffelijke R. Klomp functionneerde in tegenstelling tot voor de rust prima en de Amersfoorters misten de voetbal-brains om deze val te ont lopen. Er werd in de tweede helft voor namelijk op de HVC-helft gespeeld. Xerxes liet in deze periode soms verras send goed veldspel zien en als de Rotter dammers hun combinaties in een wat hoger tempo hadden uitgevoerd, zou de score hoger geworden zijn. Nu duurde het tot 10 minuten voor het einde eer de gewiektste Moulijn in samenwerking met zün midvoor de verdediging verschalkte (11). HVC rook onraad, maar kon zich niet uit de wurgende greep van de Rot terdammers bevrijden en het kon zelfs niet verhinderen dat Flemmincxk 2 mi nuten voor het einde het feest voor min stens een week uitstelde. De Amers foorters kunnen een week piekeren over de wijze, waarop zij dan de defensieve tactiek van Xerxes kunnen ontluisteren. (Van onze verslaggever) AMERSFOORT, Zondag Twee minuten voor het einde was HVC nog hoofdklasser. Toen gelastte Xerxes- midvoor Flemmincxk met een voorbeel dige kopbal onder een voorzet van zjjn linksbuiten Brand alle Amersfoortse feestvreugde af. De glansrol in deze avondvoorstelling op Birkhoven had echter Moulijn gespeeld. Zelden heeft de HVC-verdediging zo vaak op een aanval ler misgegrepen en zelden heeft één aan valler deze defensie zoveel overlast be zorgd. Drie maal had een forse onweersbui tevergeefs getracht de loomheid, die tast baar tussen de bomen hing, weg te jagen en evenveel keer had HVC, vooral opere rend langs Valk, de wat beurse plek in de Rotterdamse verdediging, zich een doelrijpe kans zien ontglippen, toen de lange Vreekamp zijn hoofd uitbundig on der een voorzet van Houtveen zwaaide. Naar wij vernemen heeft de KNVB een verzoek uit Zuid-Amerika bereikt 'n tweetal scheidsrechters aan te wijzen voor een aantal voetbaltournooien, die op 't Zuidelijk halfrond worden gespeeld. Ais scheidsrechters voor deze Zuid- Amerikaanse tournee worden voorge dragen de heren Horn en Bronkhorst. In de eindstrijd van het tennistournooi op Queens Club is de opmars van de 15- jarige Jean Forbes (Z.A.) die op twee achtereenvolgende dagen twee geplaatste spelers van Wimbledon versloeg tot stana gekomen. Tegen het meer gevarieerde spel van de ervaren mej. Brough, die reeds driemaal Wimbledon gewonnen heeft, was haar Spel tenslotte niet op gewassen. Tenslotte, wan in de eerste set ging het tot 43 qua spel volko men gelijk op. in de formidabele vlakke forehand van het jonge meisje hield mej. Brough achter in het veld en ware haar backhand even sterk geweest, zij zou een voorsprong verkre gen hebben. Na 43 volgde een hevig omstreden game, welke tot negen deuces ging, om en om „voordeel". Tenslotte maakte mej. Brough met goed volleren 53. En daarna beheerste zij het veld door een constante aanval op de back hand: 6—1- In het heren enkelspel versloeg Rose- wall zijn ,vroegere partner Hoad met 62 63 in een matige partij waarin beide spelers zich zichtbaar spaarden. sterdam, vroeger een bekend speler van Go Ahead, die als rechtsbuiten vele jaren in het eerste elftal is uitgekomen. Het ligt in de be doeling later over te gaan tot de vorming van een apart bestuur voor de amateur- en de semi- prof-afdeling. De Belgische voetbalbeker js gewonnen door Antwerp FC. In de finale won deze club van Waterschei Thor met 40. De rust was met blanke stand ingegaan ENSCHEDE, Zaterdag. Alle kracht en alle enthousiasme, waar over het stoere Rigtersbleek beschikt, heeft het in de thuiswedstrijd tegen ADO nog eens ingezet. En het resultaat was, dat de Blekers met een opmerkelijke 10 zege hun plaats in de hoofdklasse vei lig stelden. Een verdiende beloning voor dit energieke elftal, dat geen groot voet bal speelt en eerder primitief te werk gaat, maar wèl een voorbeeld geeft van moed, wilskracht, geestdrift en strijd vaardigheid, ADO deed er overigens niet veel meer aan en voor de Hagenaars was dit ken nelijk een „restantje". De thuisclub speelde voortdurend op de aanval en brak met elan en kracht steeds weer door het betere tecnische spel van de gasten heen. Alleen doelman Kok wist de Blekers nog te stuiten, maar in de tweede helft moest hij toch voor de beste aanval ler Trooster zwichten, eerst bij 'n buiten spel-goal. maar na 20 minuten bij een wèl geldig doelpunt. En daarna zijn de Enschedeërs met alle man die 10 voorsprong gaan verdedigen Het behoud daarvan betekende voor hen inderdaad de Hoofdklasse. In een vergadering van Go Ahead is eer nieuw bestuur gekozen, omdat het oude bestuur op twee verband met de bekende interne moeilijkheden had bedankt. Het bestaat nu uit zes nieuwe en twee oude bestuursleden. Voorzitter werd de heer J. Stenvert uit Am- Het Londense blad. waarin da Wimble- don-kampioen, de Egyptenaar Jaroslav Drobny, enige artikelen schreef en waarin hij ook in de komende dagen van Wimble don publicaties zou doen, heeft medege deeld, dat het deze artikelen-serie heeft afgebroken- Het blad schreef: ,.Wij missen liever deze stukken, dan dat wij de car rière van deze populaire sportman in ge vaar brengen. Zoals gemeld, had Drobny in verband met zijn journalistieke bezig heden een waarschuwingsbrief van de Britse Lawn Tennis Bond ontvangen om dat dit werk niet in overeenstemming zou zijn met zijn amateurstatus". De secretaris van de Britse Bond, Basil Reay, heeft verklaard, dat er geen sprake van is dat Drobny voor Wimbledon zou worden gediskwalificeerd. De protestcommissie van de K.N-V.B. heeft enkele protesten behandeld, waarvan een uitslag vooral van belang is voor Hee renveen Na afloop van de op 5 Juni ge speelde wedstrijd D.W.S.—Heerenveen (1—1) diende de Friese club twee protesten in: één tegen het toekennen aan D.W.S van een zogenaamd buitenspeldoelpunt (welk protest werd afgewezen) en één te gen het niet toekennen van een strafschop tegen D.w.S. Deze strafschop was, han gende het protest, na afloop genomen en benut. Dit tweede protest werd toegewe zen, waardoor de uitslag van de wedstrijd 2i in het voordeel van Heerenveen Wordt. D.W-S. wordt dus alsnog een winstpunt in mindering gebracht, lerwijl Hecrenveen er een winstpunt bi) krijgt. Een protest van V.V.V. betreffende de wedstrijd B.V.V.V.V.V. op 8 Juni werd afgewezen, evenals een protest van Sittar- dia aangaande de wedstrijd Rigtersbleek— Sittardia op 5 Juni; eerder werden protes ten van Xerxes en Holland Sport betr. de wedstrijden Be Quick—Xerxes resp M-V.V.— Holland Sport ook reeds afgewe- zen. Voor a.s. Woensdagavond (22 Juni) zijn in de Eerste klassen van de K.N.V.B. drie inhaal-wedstrijden vastgesteld, waaronder de belangrijke ontmoeting tussen Einlhoven en V.V.V. voor het kampioenschap van afd. D; bij een over winning is Eindhoven kampioen, bij een gelijk spel behoudt het zijn 2 punten voorsprong, terwill V.V.V. moet winnen om gelijk te kunnen komen. Het programma voor Woensdag luidt: Eerste klasse B: S.V.V.—Fortuna '54; A.D.O.—D.W.S. Eerste klasse D: EindhovenV.V.V. (Van onze Parijse sport-correspondent) De Franse prof-club Nimes is plotse ling tot de ontdekking gekomen, dat het altijd nog „zekere rechten" heeft (c.q, zou hebben) op Theo Timmermans, die twee jaar geleden zijn contract met Ni mes niet verlengde, terug naar Den Haag keerde en tegenwoordig weer voor zijn oude club A.D.O. uitkomt. Er is tus sen A.D.O. en Nimes nooit sprake van enige transfer geweest, doch nu ook In Nederland het semi-professionalisme is ingevoerd, meent Nimes recht te heb ben op een alsnog overeen te komen transfer-bedrag. A.D.O. heeft de eisen van de Franse club zonder meer afge wezen en de zaak komt nu eind deze week bij de Franse voetbalbond in be handeling. van Mechelen (30 km), hadden zij een voorsprong van ruim 1 min. op de groep waarin de drager yan de oranje trui reed Kooyman wist zijn kameraden zo op te zwiepen, dat zij op de laatste kilometers nog enkele seconden van de achterstand wisten af te knabbelen. Op het circuit in Hoensbroek maakte Sonnemans zich los van de kopgroep en ging met 2 seconden voorsprong als eerste over de streep voor Krijn Post, Scholten, Stolker en Wolfs Tot de uitvallers behoorde onder meer Westdorp, die eerder op de dag zo uitste kend had gereden. De uitslag van de eerste helft van de tweede etappe luidt: 1 Van den Duingen (Eindhoven) 3 uur 9 min. 1 sec., met bonificatie 3.08.01: Rol (Alkmaar) z. t., met bonificatie 3.08.31; 3 Bruggekamp (IJmuiden) z. t. met bonificatie 3.08.46; 4 Verhoef (Rotterdam! 3.09.01; 5 Barlage (Amsterdam) 3.09.24; 6 Stoepe (Amsterdam» 3.09.45; 7 Pauw (Utrecht) z. t.; 8 Heeren tSt Willebrord) z. t.9 Wuurman (Amsterdam! 3.09.47; 10 De Rooy (Eygelshoven) 3.09.50; J1 Van der Putten (Den Haag) z. t.; 12 Scholten (Den Haag) z. t.; 13 Schild (Amsterdam) z. t. 14 Post (Nw Vennep) z. t.; 15 Kooyman (Den Haag) z. t. De uitslag van de tweede helft van de tweede etappe luidt; 1 J. van der Putten (Den Haagi 2 uur 15 min. 19 sec., met bonificatie 2.14.19; 2 Van Steenselen (Mijnsheerenland) 2.15.19. met bonificatie 2.14.49; 3 Van Houwelingen (Sassen- heim) 2.15.21 met bonificatie 2.15.06; 4 Brug- genkamp (IJmuiden) 2.15.34; 5 Wolfs (Vlijmen) z. t. 6 Rusman (Haarlem) z. t.; 7 Janbroers (Amsterdam) z. t.; 8 Rol (Alkmaar) z. t.: 9 Heeren (St Willebrord! z. t.10 Kerstens (Sie bengewald) z. t.11 Stolker (Utrecht! z. t.12 Kayer (Zuidermeer! z. t 13 Verhoef (Rotter dam) z. t.; 14 Scholten <Den Haag) 2.16.24; 15 Pauw (Utrecht) 2.16.52. De uitslag van de eerste helft van de derde etappe luidt: 1 Van Est (Fijnaart) 2.55.59 mei bonificatie 2.54.59; 2 Westdorp ('s-Heerenhoek) 2.56.17 met bonificatie 2.55.47; 3 Van Grinsven (Emden) 2.56.28 met bonificatie 2.56.13; 4 De Jager (Hoog Blokland) 2.56.28; 5 Stolker (Utrecht) z. t.6 De Vree (Breda) 2.56.50; 7 Wuurman (Amsterdam) 2.56.53; 8 Looyen (Steenbergen) 2.56.57; 9 Ehlen (Sittard) z. t.; 10 Marchand (Tilburg) 2.57.14; 11 Rijnders (Am sterdam) 2.57.24; 12 Kooyman (Den Haag) 2.57.28; 13 Barlage (Amsterdam) 2.57.33; 14 Pauw (Utrecht) 2.59.30; 15 Aanraad (Oud Gas tel) 3.00.08. De uitslag van de tweede helft van de derde etappe luidt: 1 Sonnemans (Eindhoven) 1 uur 30 min. 58 sec., met bonificatie 1.29.58; 2 Post (Nw Vennep) 1.31, met bonificatie 1.30.30; 3 Scholten (Den Haag 1.31, met bonificatie 1.30.45- 4 Stolker (Utrecht) 1.31: 5 Wolfs (Vlijmen) 1.31; 6 Ehlen (Sitttard) 1.32.02; 7 Van der Put ten (Den Haag) z. t.8 Rol (Alkmaar) z. t.; 9 Kayer (Zuidermeer) z. t.10 Kersten (Sieben- gewald) z. t.; 11 Van Steenselen (Mijnsheeren land) z. t.; 12 Stoete (Amsterdam) z. t.13 Bar lage (Amsterdam) z. t.; 14 Kooyman (Den Haag) z. t.; 15 De Hoog (Amsterdam) z. t. Het algemeen klassement na de derde dag luidt: 1 Kooyman (Den Haag) 15.30.00; 2 Stolker (Utrecht) 15.31.17; 3 Wolfs (Vlijmen) 15.31.54; 4 Post (Nw Vennep) 15.32.01; 5 Van Grinsven (Eindhoven) 15.32.08; 6 Ehlen (Sittard) 15.32.37; 7 Rol (Alkmaar) 15.32.54; 8 Bruggekamp (IJmui den) 15.33.36; 9 Van Steenselen (Mijnsheeren land) 15.34.01; 10 Van der Putten (Den Haag) 15.34.12; 11 Pauw (Utrecht) 15.34.39; 12 De Ja ger (Hoog Blokland) 15.34.56; 13 Kersten (Sie- bengewald) 15.35.27; 14 Wuurman (Amsterdam) 15.35.57; 15 Van Houwelingen (Sassenheim) 15.35.58. De derde zware etappe heeft een ge duchte schifting gehouden in het ren- nersveld. Van de renners, die Zondag 'n Helmond startten, werden er 's avonds in Hoensbroek slechts 59 geklasseerd. De overige 20 hadden netzjj de strijd ge- silaakt, hetzij de tijdslimiet overschreden. Ook in de algemene rangschikking kwa men grote wijrig'nBen- Wolfs, die na twee dagen de oranjetrui had mogen aantrekken, raakte die jn de halve etappe naar Maastricht kwijt aan Piet Kooyman, die tegen de verwachtingen in de eerste plaats in het algemeen klas sement behield in de zware bergetappe van Maastricht naar Hoensbroek. De grootste slas viel echter in de halve etappe van Helmond naar Maas tricht, waarin favorieten als Braspen- ningx en Verhoef nit de strijd verdwe nen Na de start in Helmond vormde zich a) spoedig een kopgroep van 15 renners, die na 40 km. ongeveer een minuut waren uit gelopen Opnieuw brachten gesloten spoorbomen de beslissing. Na 43 km. ver loor het jagende peloton hierdoor l'/a mi nuut, zodat de kopgroep met 2Va minuut voorsprong door Roermond reed. Triom fantelijk zegevierde de 20-jarige Piet van Est (een jongere broer van Wim) op de Pietersberg, even voordat een onweersbui een tropische regenbui ontlastte. Piet Kooyman, die steeds in de voorste gelede ren had gestreden, eindigde als 12e en won ruim 4 minuten op Wolfs en daarmee de oranje trui. Tropische regenbuien in de rustpauze konden de broeiende temperatuur niet draaglijk maken en het werd duidelijk, dat in de korte, maar zware etappe van Maas tricht naar Hoensbroek, die voor hel grootste deel door het heuvelland van Zuid-Limburg voerde, nog meer slacht offers zouden vallen. Aan de kop waren Krijn Post, Stolker Sonnemans. Scholten en Wolfs weggesprongen en in de buurt Derde klasse C Alblasserdam- Hillesluis 3-1 Slikkerveer-DCL 1-2 Derde klasse D Overmaas-VDLi 5-1 Spartaan '20- Zwijndrecht 1-0 Vierde klasse B Full Speed-Delft 3-0 Vierde klasse C DONK-SMV 1-4 Derde klasse C WVO-RWB 9-0 Derde klasse D Zeeuwen- Terneuzen 4-2, Tweede klasse A Almania- Waubachse Boys 1-0 Tweede klasse B Maurits-Venray 2-0 De Ster-Blerick 4-0 SC Lrene- Wilhelmina '08 5-1 Derde klasse A Minor-Mariarade 4-2 Derde klasse C RIOS '31-PSV '35 3-5 Derde klasse D Panningen-Tiglia 5-3 Tweede klasse A Velocitas-Zwaag- westeinde 5-o VFC-Sneek 0-6 LSC-Frisia 0-2 Haren-Ooster- parkers 2-11 Helpman-GRC 5-0 Tweede klasse B Nieuw Buinen- Asser Boys 5-3 HSC-BNC 2-0 Asser Boys- Nieuw Buinen 3-5 Derde klasse A WZC-MSC 2-3 Olyphia-Rood Geel 1-1 Derde klasse B Haulerwijk-VAKO 0-1 Roden-Gruno C-6 Peize-Groninger Boys 4-0 Gruno-Gronitas 5-1 Derde klasse C NAB-Titan 5-2 Rolder Boys- Beilen 4-1 Ericase Boys-CEC 1-5 Derde klasse D Thos-Appingedam 0-2 Woltersum- Noordpool 9-1 Noordpool-BATO 1-3 Blauw Wit- Rigtersbleek 6-0 Vitesse-BlauwWit 7-5 Rigtersbleek- Vitesse 7-4 Het Zuiden-PSV 4-3 ZKC-Het Zuiden 3-8 PSV-ZKC 3-0 Noord-Holland Eerste klasse Roda-Luto 12-5 Koog Zaandijk- Allen Weerbaar 4-4 Oost Eerste klasse Hellas-Quick 4-0 Noord Eerste klasse Rood Wit- Wordt Kwiek 2-5 LDO-Friso 5-2 Het heeft de aandacht getrokken, dat voor de voor a.s. Zaterdag en Zondag vastgestelde laatste KNVB-wedstrijden de namen van de scheidsrechters niet be kend zijn gemaakt. De oorzaak is, zo meldt een onzer sport-correspondenten uit een zijns zeggens, zeer betrouwbare bron, dat zich een geval van omkoping heeft voorgedaan. Aan een bepaalde ar biter is een bedrag van enkele honderden guldens geboden, wanneer hij een club, die belang bij de uitslag had, bevoor deelde. Om dergelijke ontoelaatbare methoden de kop in te drukken, heeft de KNBV de genoemde maatregelen ge troffen. Andere sprekers verdedigden het besluit van het sectiebestuur. Een önderzoek werd ingesteld naar het standpunt van de op deze bijeenkomst aanwezige verenigingen, waarbij bleek, dat 25 clubs voorstanders bleken te zijn van de reeds gepubliceerde indelingen en 36 verenigingen (voornamelijk de huidige Eerste-klassers) daar bezwaren tegen had den. Onder leiding yan de heer A. H. Martens werd te Utrecht een vergadering gehou den van afgevaardigden der verenigingen, welke voor het seizoen 1955—'56 tot de competitie betaald voetbal zijn toegelaten Naar bekend zijn voor het volgend sei zoen twee hoofdklassen van elk 18 clubs geprojecteerd en drie eerste klassen van eik 15 verenigingen. Van de 81 clubs hadden 61 een vertegenwoordiger naar de Utrechtse bijeenkomst gezonden. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft op deze vergadering nog eens uitvoerig alle argumenten aangehaald, welke voor de reeds bekend gemaakt indeling hebben gepleit- Verscheidene vertegenwoordigers van clubs voerden hierna het woord, die «en indeling van drie klassen voor stonden. dus hoofdklassen, eerste klassen en tweede klassen. Tweede klasse A Tubantia- Oldenzaal 4-1 Dierense Bots- Tweede klasse B Quisk N P-3 Eendracht-Theole 3-2 ESC A-WVC °-2 Arnhemse Boys- WAW 2-1 Het sectiebestuur Betaald voetbal trok zich terug om zich nader te beraden. Teruggekeerd ter vergadering deelde het sectiebestuur mede geen aanleiding te vinden, de reeds vastgestelde indeling te herzien, ook niet gezien het resultaat van het opinie-onderzoek bij de clubs op deze bijeenkomst. Ensch. LTC I- DDV II 6-6 Thor RW II- Festina I 9-3 Hilverheide I- Groen Wit I 3-7 I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5