WENNEKER Nederlandse Bioscoopbond 1954 Vijf-en-zestig millioen mensen bezochten de bioscoop Om het behoud van de Loosdrechtse Plassen INSTELLING BEDRIJLSCHAPPEN STRANDT OP BEZWAREN Eerste zitting WEU op 5 Juli Sanering van liet reisbureauwezen Raad van toezicht Vestiging van Ned. Speelfilmindustrie vereist continuïteit Bus ramde winkelpui Kabinet diende nieuw wetsvoorstel in Krijgt Italië wéér een centrum-regering? Tegenstand bij gemeenschappelijke regeling fcANBIEDING- MORGtg OUDE GEN EVER PAGINA 3 Nederlander vice-voorzitter wapenbureau? geïnstalleerd Voetgangster dodelijk gewond Westduiislands herbewapening ELFSTEDENTOCHT PER HELICOPTER 19.75-24.75-34.75-39.75 BINNENWEG PLEINWEG 196 De Raadgevende Vergadering van de Westeuropese Unie zal op 5 Juli haar eerste zitting houden. Verwacht wordt, dat de zitting slechts kort zal duren. De bijeenkomst zal worden geopend door het oudste aanwezige lid, waarna de verkiezing van een voorzitter en van vice-voorzitters zal plaats hebben. Vervolgens zal de vergadering worden toegesproken door de Belgische minister van buitenlandse zaken, Paul Henri Spaak, in zijn hoedanigheid van voorzit ter van de ministerraad van de Westeuro pese Unie. De bijeenkomst zal worden be sloten met een discussie over het regle ment van de Assemblée. Intussen meent men te weten dat de parlementaire raad van de Unie, die gis teren te Londen bijeen is gekomen, beslo ten heeft een Nederlander te benoemen tot vice-voorzitter van het bureau voor wapencontröle, dat zijn zetel heeft in de Franse hoofdstad. De raad zou eveneens besloten hebben tot onmiddellijke mede werkers van de voorzitter, de Italiaanse admiraal Ferreri, een Fransman, een En gelsman en een Duitser te benoemen. De algemeen voorzitter van de FNOP, mr dr E. P. Verkerk heeft in Den Haag geïnstalleerd de raad voor het reisbu reau-wezen. Behalve vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven hebben daarin zit ting de voorzitters van de drie landelijke middenstandsbonden, de heer L. de Groot van de K.N.M.B., de heer J. Koops van de N.R.K.M en de heer Joh. de Jong van de C.M.B., die bij toerbeurt het voorzit terschap zullen waarnemen. In zijn installatierede wees mr Verkerk op de overeenkomst tussen de problema tiek van de middenstand en die van het reisbureauwezen. Bovendien legde hij de nadruk op het belang, dat het publiek heeft bij een goed functionnerend toe zichthoudend en controlerend orgaan, zo als de raad bedoelt te zijn. De installatie-rede werd beantwoord door de heer Joh. de Jong, die ais voor zitter optrad, waarna de eerste zitting 'n aanvang nam. Binnenkort zullen de eer ste erkenningen aan de daarvoor in aan merking komende reisbureaux worden verleend, hetgeen tot uitdrukking zal ko men in een te voeren wandbord Het publiek krijgt gelegenheid zich met eventuele klachten over deze bureaux te wenden tot de raad voor het reisbureau wezen te 's-Gravenhage (Stadhouders- laan 158). De vlag is in top bij de tunnel voor het Amsterdamse Centraal Station, de dakspanten van het V.V.V.- gebouw voor de drie ingangen van de tunnel zijn n.l. „op hoogte". ring van de bedrijfsgebouwen en ont sluiting van de toegangswegen noemde de heer Mansholt de middelen, om hiertoe te komen. Thans is 150.000 ha in bewer king; 450.000 ha moet nog worden be- werkt. Wat de afzet aangaat betoogde de heer Mansholt dat de stijgende productie in onze butirlanden ons noopt verder- gelegen afzetgebieden te zoeken en pro- ducten voort te brengen, welke anderen niet kunnen produceren. Zorg baart, de vleesexport. voornamelijk door de stijgen de Deense productie en de protectionis tische oolitiek van F.ngeland.^ Over de Benelux zeide hij noch pessi mistisch noch optimistisch te ziin. 1 Gistermiddag te vijf uur is een ernstig ongeval gebeurd op de pas tot snelweg geworden Slotlaan te Zeist, dat de 65-ja- rige mevrouw E A. V H de Ch. het le ven kostte Voor een bus van de N.B.M. uit reed een D.K W.-personenwagen, waarvan de bestuurder links af de inrit naar een garage wilde in rijden De bus chauffeur heeft deze manoeuvre blijkbaar te laat bemerkt, zodat hij de personen wagen aan de rechter achterzijde raakte Door de klap werd de carrosserie van de bus aan de voozijde zodanig ingedeukt, dat de wielen werden geblokkeerd, met het gevolg, dat. de wagen het trottoir op- gleed en de pui van een bakkerij vër- nielde Mevrouw V die juist de winkel zou binnengaan, werd levensgevaarlijk ge wond In het ziekenhuis is zij korte tijd later overleden. De buschauffeur H A en een passagier, dx heei J. H van K., kregen een shock Een dame. die in de winkel was. werd slechts licht gewond. Het West-Duitse kabinet heeft gisteren aan liet parlement een wetsontwerp voor gelegd, dat de wettelijke basis vormt voor de oprichting van West-Duitslands leger, vloot en luchtmacht, samen een half mil lioen man. Het nieuwe wetsvoorstel bevat de fun damentele grondslagen van de Westduit- se herbewapening en bepaalt de status, de rechten en verplichtingen van het toe komstige leger. Verwacht wordt, dat het ontwerp niet vóór volgend jaar wet zal worden. Theodor Blank, de pas benoemde West- duitse minister van defensie, zeide giste ren tijdens een persconferentie, dat het „schadelijk" voor de Bondsrepubliek zou zijn als nog langer geaarzeld zou worden een begin te maken met de herbewape ning. De Bondsdag besloot gisteravond met de stemmen van de sociaal-democraten tegen Maandag en Dinsdag de vrijwilli- gerswet in eerste lezing te behandelen. Drie van de vier Italiaanse centrum partijen, de Christen Democraten, Sociaal-Democraten en Liberalen, heb ben gisteren besloten, dat zij zullen trachten de Centrum-coalitie te her stellen die het land in de afgelopen zeven jaar geregeerd heeft. Naar verluidt is ook de vierde cen trumpartij, de Republikeinse partij, voorstandster van herstel van de oude coalitie, doch zij zou twijfelen of dit herstel mogelijk is. President Gronchi, die Woensdag het ontslag van premier Scelba en diens kabinet aanvaardde, is gisteravond be gonnen met het raadplegen van oudere Italiaanse staatslieden. Men verwacht, dat Gronchi de volgende week aan een Christen-Democraat zal vragen te proberen weer een regering van de vier centrum-partijen te vormen. Advertentie) OP REIS 'n flacon CARBOVIT (Mijnharilt) tegen spijsverteringsstoor nissen. Prijs pe" flacon f 1-05. De burgemeester van Bolsward. de heer J. G. S. Bruinsma zal op 9 Juli per heli copter een tocht langs de elf Friese steden maken om in elk daarvan de burgemeester persoonlijk uit te nodigen de herdenking van het 500-jarig bestaan van het Bols- warder stadsrecht mee te maken. er ten volle achter en niet onwaarschijnlijk is, dat het Rijk financiële steun verleent hij de uitvoe ring van de verbeterings plannen, al heeft men in Den Haag voor recrea tieve doeleinden niet een titel voor het geven van subsidie kunnen vinden. Ir E. H. Smid maakte in samenwerking met de Provinciale Waterstaat van Utrecht ontwerpen en berekeningen voor een werkplan, dat verbetering van de eilanden en het omhoog brengen van ge zonken eilanden omvat, alsmede verbetering van bestaande toegangen en verbinding met „Het Wijde Blik". Dit laatste is van groot belang, omdat daardoor het plassenge- bied tot één groot geheel gemaakt kan worden. Op het ogenblik is de situatie zo, dat op 1 H.A bij wijze van spreken 1% boot aan wezig is, terwijl er onge veer 3500 boten op de Loosdrechtse plassen lig gen. De kosten voor de uit voering van al deze wer ken zijn geraamd op ruim twee millioen. De inkom sten van het Plassenschap zullen bestaan uit de op brengst van belastingen en uit bijdragen van de deelnemende gemeenten, de beide provincies, het rijk en de waterschappen in het plassengebied. Een nadelig saldo van de be- (Van onze Utrechtse redacteur) Een uniek recreatie oord, speciaal voor de watersport, de Loos drechtse plassen met hun typisch karakter vanwege de vele eiland jes, die het grote water vlak breken, wordt sinds jaren in zijn voortbe staan bedreigd. Reeds in Mei 195 if bracht een door Ged. Staten van Utrecht ingestelde com missie een rapport uit over de voorzieningen, die getroffen moesten worden. Eén van die voorstellen van deze commissie betrof de op richting van een rechts persoonlijkheid bezittend lichaam Plassenschap gebaseerd op de wet gemeenschappelijke re gelingen, ter behartiging van de recreatjeve en landschappelijke belan gen in het plassengebied. Behalve de provinciale besturen van Noord-Hol land en Utrecht is de belanghebbende gemeen ten Amsterdam, Hilver sum en Utrecht, van waaruit velen de Loos drechtse plassen bezoe ken en de omliggende gemeenten Loosdrecht, Breukelen, Loenen, Vree land en Kortenhoef ver zocht aan dit Plassen schap deel te nemen. De Rijksdienst voor liet Nationale Plan staat Nu het echt zomer gaat worden komt ESDERS met een fantastische aanbieding in KAMGAREN SPORTPANTALONS IN 4 SERIES: ESDERS' SPORTPANTALONS hebben een prima pasvorm, sluiten om de heup, zij" voorzien van anti-slip en verstelbare elastieke band.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 3