Nieuwe compel itie-in deling voor het Amateur-voetbal Joop Captein sleepte de eerste amateurtitel in de wacht Andrews PUZZLE Sittardia begint met een 3-2 voorsprong Te veel Verkeers overtredingen in Rallye-races Onvoorzichtige coureur zwaar gestraft Drie Eerste-klassen van twaalf clubs Maag en ingewanden zijn dikwijls eigenwijs PAGINA I WOENSDAG 29 JUNI 195 CRICKET IN ENGELAND NEDERLANDSE RUITERS VOOR W. K. SPRINGRUITERS LJl 1 \J J-jJlJ van SAN FRANCISCO door C. BUDDINGTON KELLAND Oplossing van gisteren Horizontaal: 1 kast, 5 rose, 9 essen, 11 voile, 12 et, 13 larie, 15 un, 16 lek, 18 pas, 19 bis, 20 rek, 22 ark, 23 rib, 24 uno. 25 iep, 27 dom, 29 pel, 30 nor, 32 dal, -H ad, 35 parel, 37 re, 38 neger, 40 motie, 48 drek, 43 taag. Sittardia begint vanavond met een 32 voorsprong in de merkwaardige wedstrijd die de geel-blauwen nog tegen kampioen Willem XI moeten spelen. Men herinnert zich die eerste wedstrijd: Bjj het vej._ streken van de eerste 45 minuten was de stand 0—0, doch de scheidsrechter liet by vergissing 8 minuten te lang spelen en in die 8 minuten bracht Willem II de stand op 0—2 (waarna de tweede helft „gewoon" werd gespeeld en men een 3—4 eindstand voor Willem II noteerde). Sittardia protesteerde toen tegen die 2 doelpunten, buiten de normale speeltijd van de eerste helft gescoord. En het ge volg was. dat een deel van de wedstrijd moest worden overgespeeld. Niet de ge hele wedstrijd, maar alleen de eerste helft. De score, van de tweede helft: 32 voor Sittardia, is gehandhaafd. En nu wordt vanavond dus met die 32 voorsprong de eerste helft overgespeeld! Er wordt „voor de aardigheid' nog een tweede helft aan vastgeplakt, maar alleen de score van de eerste helft js geldig! Dat wordt dus een merkwaardige match, vanavond in Sittarden een over winning of een gelijk spel voor Sittardia zou betekenen, dat het Réén beslissings wedstrijd meer tegen DWS behoeft te spelen maar direct naar de Hoofdklasse promoveert. Het hoofd van de afdeling ver keer van het ministerie Verkeer en Waterstaat in Duitsland heeft verklaard, dat er niet minder dan 100 verkeersovertredingen tijdens de Rallye van de automobielclub van Homburg, welke vier en vijf Juni is gehouden, zijn begaan. Men overweegt in den vervolge geen toe stemming voor dergelijke automo bielevenementen te verlenen. In vele gevallen werd geen voor rang verleend en reden de deelne mers met een snelheid van 80 km per uur te Oberurselen over de markt. Kooplieden en vrouwen, die hun inkopen deden, moesten haas tig de benen nemen om niet aange reden te worden. Na een onderzoek is gebleken, dat in drie gevallen schade was berok kend. Een vonnis, dat met het oog op de ramp te Le Mans van veel belang moet worden geacht, is dezer dagen geveld door het tribunaal te Corbcil bij Parijs. Het tribu naal veroordeelde namelijk de Franse coureur Jean Gamot wegens het veroor zaken van dood door schuld tot vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en tot betaling van een schadeloosstelling van 18 millioen francs. Gamot werd verantwoordelijk gesteld voor de dood van twee personen tijdens de training op het circuit van Monthlery ongeveer een jaar geleden. Door zijn on reglementair rijden dwong hij op een ge geven moment een andere coureur, zijn landgenoot Guy Mairesse, tot uitwijken, waarbij deze tegen de afrastering botste en dodelijk verongelukte. Bovendien werd door de wagen van Mairesse een onder de toeschouwers gedood- Het tribunaal van Corbeil 9vAr.w1?°®)' dat ook autocoureurs de voorzichtigheid in acht moeten nemen, zelfs al gelden de normale verkeersvoorschriften niet abso luut voor autobanen en al moeten ze op deze bannen alleen voorzover mogelijk worden opgevolgd. De schadeloosstelling van 18 millioen francs komt ten goede aan de weduwe van Mairesse en haar kinderen. In de county werden gisteren de vol gende resultaten bereikt: Somerset 262 en 272/6 draw met Leicester 216 en 206/3, Notts 384 en 280/5 draw met Yorks 399/9. Een prachtige 194 van Hutton. Surrey 346/7 en 191/4 wint van Northamps 313 en 145 Eessex 286 en 240/6 verliest van Kent 321/6 en 209/5. Cowdrey toonde zich met 145 in prima vorm Cambridge 289/9 en 140 verliest van Gloucester 259 en 172/3. Glamorgan 273 en 150 verliest van Hamp shire 283 en 141/5. Oxford 363/5 en 278 draw met Sussex 378/5 en 146/4 Lanca- shire 239 en 195/9 wint van Derbyshire 130 en 175. Warwickshire 340 en 226 wint van Worcester 228 en 187. Surrey leidt met 124 punten tegen Yorkshire 116. De Nederlandse ruiterploeg, die van 1 tot 10 Juli a.s. te Aken zal deelnemen aan het wereldkampioenschap der spring ruiters zal, in verband met de verwon ding, die luitenant ter z.v.l. 2e kl. H. Scheeren tijdens het internationaal con cours bippique in Enschedé, op 10 Juni J.l. opliep, waardoor hij uitgeschakeld is voor deelneming aan dit wereldkam pioenschap, nu bestaan uit de heren W. G. Hendrickx (Grathem) met „Byou" en „Dante" en M. M. Koster (Zandvoort) met '.Veracruzano", „Tarahumara" en „Coby" halve beslissingscompetitie moeten spe len om één plaats in de le klasse. Dc jonge Amsterdamse sprinter Joop Captein, een der pupillen van Arie van Vliet, heeft de eerste titel bij de baan- kampioenschappcn voor amateurs, waar mee vandaag in het Olympisch Stadion een aanvang werd gemaakt, veroverd. In het nummer 50 km zonder gangma- king ging hij ais eerste in de tijd van 1 uur 6 min. 36,6 sec. over de eindstreep. De wedstrijd was zeer levendig, met diverse uitlooppogingen in het begin, o.m door Vreeswijk en de kampioen van vo rig jaar, Braat Het was ook Vreeswijk, die na 14 km. de basis legde voor de be slissende slag. Hij kreeg gezelschap van Rijnders, Groot. Duyker en Piet Peters, maar deze groep kon de '200 m. voor sprong maar even handhaven. Eerst sprong Piet van Heusden en daarna Cap- (Advertentle) Uw maag is maar erg klein, in ledige toe stand niet langer dan uw hand en niet breder dan twee vingers. Dag in dag uit wordt daar 3 kilo vocht en voedsel ver- werkt. Als u dit gevoelige orgaan overbe last of als het in de knel zit, bij zittend werk of door nauwe kleding, kan het zijn taak niet meer behoorlijk vervullen. On verteerde voedselresten hopen zich op in maag en ingewanden. Een nare smaak en beslagen tong, hoofdpijn, een loom en landerig gevoel - liet zijn in 9 van de 10 gevallen noodsignalen van uw spijsver tering. Neem direct Andrews bruisend Ge- zondheidszout, twee lepeltjes op een glas water, om maag en ingewanden een handje te helpen. Want Andrews bevat - in sma kelijke en prettige vorm - de geneeskrachtige stoffen die u nodig hebt om storingen in de spijsvertering op te heffen. Gun u geregeld 's morgens vroeg even tijd voor een heerlijk bruisend glas Andrews. Dan functionneert van binnen alles weer vlot en gaat u met méér plezier aan het I werk. f. 1.65 per bus. ,|f i,< 3e klasse West I Naar de 3e klasse promoveren: de kam pioenen van de 4e klasse, terwijl de num mers 2 een halve competitie zullen moe ten spelen in drie groepen om in totaal 5 plaatsen. 3e klasse West II Naar de 3e klasse promoveren: de kam pioenen van de 4e klasse, alsmede de nummers 2 van de 4e klasse. 3e klasse Zuid I Naar de 3e klasse promoveren: de kam pioenen van de 4e klasse. 3e klasse Zuid II Naar de 3e klasse promoveren: de kam pioenen van de 4e klasse. 3e klasse Oost Naar de 3e klasse promoveren: de kam pioenen van de 4e klasse. 3e klas Noord Naar de 3e klasse promoveren: de kam. pioenen van de 4e klasse. Horizontaal: 1 de lezer heil (afk.), 3 schouderholte. 7 pers. vnw., 9 wondvocht, 10 plant, 11 communicatiemiddel, 13 beet, 15 bijwoord, 16 bijb naam, 18 niets uitge zonderd, 20 herkauwer, 22 fr. lidwoord. 23 voorzetsel, 24 unieke, 27 leger, 29 deel v.e. voertuig, 30 klein plantje, 32 ver langen, 33 keurige, 35 handvat, 36 keur troep, 38 meisjesnaam, 39 krachtig, 40 ver laagde toon. Verticaal: 1 fr. lidwoord, 2 metaal, 3 ijzerhoudende aarde, 4 vlechtwerk, 5 unieke, 6 Jongensnaam, 7 telwoord, 8 dun, 12 zangnoot, 13 gewas, 14 bloeiwijze, .16 krachteloze, 17 naam en woonplaats. 19 nauw, 21 vod, 25 juiste gewicht, 26 larve, 27 bloem, 28 vorm van eisen, 31 deel v. d. bijbel (afk.), 33 aanslibbing, 34 ieder, 35 heilige (afk.). 37 verlaagde toon. gen hem gedaan hebben. Hij wilde weten wie H. Wattles was. En wat heeft Jason Means geant woord? Dat hij het niet wist. Hij zei dat ze een weduwe was, en dat ze hem als ad- vftcaat had genomen. Maar verder wist hij niets. Ralston was boos en sloeg met zijn vuist op zijn lessenaar. Hij wilde van Means weten hoe H. Wattles er achter was gekomen dat ze California-Comstock moest kopen. Means bezwoer hem dat hij het niet wist, en toen zei Ralston dat hij het maar eens uit moest zien te vis sen. 't Schijnt dat Means toen een beetje moed gevat heeft. Hij zei tenminste tegen Ralston dat H. Wattles een cliënte van hem was, en dat hij niet van plan was inlichtingen over haar te geven. Anneke luisterde en knikte tevreden. En toen? Toen zei Ralston dat Means H. Wat tles zeggen moest dat ze bij hem moest komen. En Means zei dat hij de bood schap zou overbrengen, wat hij gedaan heeft. Anneke was niet uit het veld geslagen. Ze had zoiets verwacht. Het lag voor de hand dat Ralstons nieuwsgierigheid ge prikkeld zou worden door het succes van H. Wattles, en dat hij zou willen weten wie die vrouw was, en hoe ze aan haar inlichtingen kwam. We moeten een poosje niets onder nemen, zei Anneke. Je moet voorlopig niet bij Jason Means komen. H. Wattles duikt onder tot de zaak zo'n beetje ver geten is. (Wordt vervolgd). Ofschoon ze alleen op de wereld stond had ze niet het geringste schandaal ver wekt. Haar gedrag was onberispelijk ge weest. Het feit, dat ze zich door Hephzi- bah liet vergezellen had haar tegen alle achterklap behoed. Onder het wandelen dacht ze na over de degelijke indruk, die ze gemaakt had en ze moest onwillekeu rig glimlachen. Ze vroeg zich af hoe ze zich gedragen zou hebben als de zaken zich anders hadden ontwikkeld en ze al leen haar uiterlijke schoonheid gehad had om op te vertrouwen. Ze haalde haar schouders op. Het was zo ver niet geko men. Twee of drie keer wandelde Anneke de straat af die door San Francisco's eli te uitverkoren was tot promenade; toen keerde ze terug naar haar wachtende rijtuig. Het was een huurrijtuig. Ze zou graag haar eigen gerij gehad hebben, maar ofschoon ze zich zulk een weelde gemakkelijk kon veroorloven, kwam ze niet in de verleiding paarden en rijtuig aan te schaffen. Ze mocht dooi" niets la ten merken dat ze meer was dan een meisje dat van een bescheiden kapi taaltje leefde. Toen ze op het punt stond in te stappen, b'eef ze eensklaps staan en tuurde scherp 1 in de richting van een man die aan kwam 'enteren. Zijn ogen ontmoetten de hare, 1 c.ï hij keerde zich om en verdween in jein winkel. Zijn bewegingen hadden iets i chterbaks; kennelijk had hij haar er- k-'-nd en wilde hij haar vermijden. Hepsie, vroeg ze, was dat niet die O die met Philip Arnold bij mij thuis .vet-st is? John Slack, zei Hephzibah. VerticanI: 1 keel, 2 aster, 3 s.s., 4 tel, roe, 6 o.i., 7 sluik, 8 eens, 10 nap, 11 vis, 14 ras, 17 kerel. 19 brood, 21 kip, 22 an<4 25 ieder, 26 dor, 28 maria, 29 pand, 30 nar, 31 rem, 33 leeg, 35 pek, 36 lot, 39 ge, 41t.a.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4