ftftl ^arti IP CEEHB Nieuws uit STAD en OMTREK DE VACANTIE-FEESTEN m j»*? OUDE TIJD DE NIEUWE VLEUGEL VAN DE Middenstandsactie HAV-BANK D Oostpriesterhulp Uit die goede ZONDAG 31 JULI A.S De prijs van deze trip bedraagt slechts f 4.75 in totaal Burgerlijke Stand Wegpirate raasde door Rotterdam GEEN VACANTIE NATO tevreden over B.B.-oefening ROTTERD.O'JK 26* PAGINA 2 VRIJDAG 8 JULI 195 PAREN-KAMPIOENSCHAP BRIDGE UlIlCiele m£>ebrillkstelllll£f Middenstandvereniging afd Schiedam Camera's v.a. 9.75 Zonnebrillen v.a. 0.59 Rolfilms 6x9 v.a. 1.30 Op veler verzoek organiseren wij op weer een boottocht met het nieuwe luxe schip „ERASMUS" van de havendienst „Spido". De tocht gaat nu langs de Zuid- Hollandse eilanden. Zowel het Haringvliet als het Hollandsch Diep wordt in de tocht opgenomen. Indien U eens een echte gezellige vacantie-dag aan boord van een luxe schip wilt doorbrengen, dan kunnen wij U deze tocht beslist aanbevelen. Het aanwezige muziekgezelschap zal de tijd veraangenamen, terwijl er tevens gelegenheid bestaat voor een „dansje". Verder zal aan iedere deelnemer tijdens de vaart een kop heer lijke koffie met gebak worden aangeboden. Wij vertrekken om 10.30 uur precies vanaf de aanlegsteiger van de „SPIDO", Willemsplein, eindpunt lijn 5, en zijn weer terug om ongeveer 18-00 uur. Deelnemerskaarten verkrijgbaar aan ons kantoor Dam 18 te Schiedam. DE AFD. PROPAGANDA. AMATEURS-AVOND Agenten liaast omver gereden De 22-jarige werkster C. v- d. S. heeft een warae hartstocht voor auto's en mo torfietsen. Weliswaar heeft zij geen rij bewijs, naar men zegt o.m. omdat zij nog nimmer van een voetrem had gehoord, maar dat vormt toch geen beletsel om in vrije tijd eens heerlijk in een auto of lie ver nog op een motor langs 's heren we gen te „scheuren", 't Was al zover, dat zij plannen had een 2e hands motorfiets te kopen en Zondagmiddag jl. mocht zij er proefritje mee maken, 't Beviel haar uit stekend en voor zij er erg in had was zij door de Maastunnel getuft. Ton rees het plan een kennis in Poortugaal te bezoe ken. Dat deed zij ook, maar wegens een defect aan de accu kon zij de motor niet afzetten en daarom reed zij toch maar door, weer naar Rotterdam terug. Onder weg gaf een rijkspolitieman haar een stopteken, omdat zij weinig begrip gaf van beheersing der verkeersregels, maar in een wijde bocht reed zij om de drager van het gezag heen, wel vermoedende, dat deze allereerst naar haar papieren zou vragen en die had zij niet. Snel reed zij naar de Maasstad, maar op de Boer- goensevliet kreeg zij andermaal een stop teken van een agent, deze keer omdat zij links van de weg voorbijsnorde. Ook nu reed zij door, zodat de agent een fluit signaal gaf aan een collega, die een eind verderop stpnd. Deze plaatste zich midden op de rijweg met een tot stoppen dwin gend handgebaar, maar de „motorduive lin" antwoordde hierop slechts met een opvoeren van de snelheid, zodat de agent een snelle zijsprong moest maken om nog juist op het nippertje het vege lijf te red den- Het kenteken werd evenwel geno teerd en zij het langs een omweg kwam men de wegpirate toch op het spoor Van morgen werd zij ter beschikking van do MEDISCHE ZONDAGSDIENST i/\ RO'IÏEKDAM OFFICIëLE INGEBRUIK NEMING S.B.L.O.-SCHOLEN CONCERT O.B.K. GESLAAGD GLAD EN BEWERKT Zonder inlevering van goud Zie etalage JAARVERGADERING VAN DE R.K.S.V. EXCELSIOR Rotterdamsedijk 268 - Tel. 67593 HARDE AFSLUITBOOM c. Rijnland KANTONGERECHTSGEBOUW TE SCHIEDAM Tijdens de Vacantieweek zal aan de bridgers gelegenheid worden gegeven hun kunnen te tonen. Een commissie is ge vormd. Maandagavond, 22 Augustus, zal in Ar cade een bridge-drive worden gehouden. Voor degenen, die nummer 1 en 2 ge plaatst worden in iedere lijn, worden prij zen beschikbaar gesteld. Dinsdagavond, 23 Augustus, zal weer in Arcade een wed strijd worden gespeeld door degenen, die de vorige avond als nummer 1 in hun lijn zijn geëindigd (mogelijk aangevuld met degenen, die op de tweede plaats eindig den). Het paar, dat in deze wedstrijd nummer één wordt, verwerft het paren kampioenschap van Schiedam. Aan dit paar zal een door de S. G. beschikbaar gestelde wisselbeker worden uitgereikt. Hef inschrijfgeld bedraagt 2,per paar. Men kan zich opgeven aan het bu reau van de Schiedamse Gemeenschap tegenover het postkantoor. Alleen brid gers, die in Schiedam wonen, mogen aan deze wedstrijd deelnemen. De inschrij ving sluit Zaterdag, 13 Augustus. Zorgt U dus, dat U niet te laat komt. ai Dezer dagen zal aan de daarvoor m 'Ui *1 ill* aanmerking komende leden van N. R. K. VERREKIJKERS in alle prijzen Zijt gij gesteld op goed werk Laat bij ons ontwikkelen en afdrukken Hedenochtend had de officiële inge bruikneming plaats van de door architect W. M. Dudok van Heel ontworpen nieuwe vleugel aan de Tuinlaan van het HAV- bankgebouw. De president-commissaris mr J. Wil- kens, wees terug naar de woorden „zwart Schiedam" van voorheen, die thans niet meer op waarheid berusten, gezien de frisse gebouwen, zoals dat o.a. van de HAV-bank, die tegenwoordig in de stad Schiedam verrijzen. Spreker wees op de noodzaak tot deze uitbreiding aan de hand van cijfers, zoals wij die gisteren reeds konden publiceren. Mr. Wilkens dankte de burgemeester van Schiedam, dat deze de opening wilde verrichten. Uw belang stelling voor de belangen van onze bank wordt zeer op prijs gesteld. Architect Dudok's naam staat borg voor de hoge waarde, de utiliteit en schoonheid van dit nieuwe pand. Ook van Eesteren's Aannemersmij, de bouwers, werd in de hulde betrokken. Mr Wilkens richtte zich bijzonder tot mevrouw Van BergenWal raven sr de echtgenote van de overleden president van de HAV-bank, aan wiens initiatief en doorzettingsvermogen de po sitie van de HAV-bank in sociaal en eco nomisch opzicht alles te danken heeft. Burgemeester mr W. J. Peek herinner de aan de naklanken van de feestelijke herdenking van het gouden jubilé van de bank. Het oudere gedeelte van het ge bouw was steeds imponerend voor dit stadsdeel, doch thans met deze uitbrei ding is het een „ware zetel", die een voornaam karakter aan onze stad geeft. Harmonisch is de bouw geheel geslaagd. Dit gebouw geeft uitdrukking aan en is een symbool van de groei en bloei van de HAV-bank. Het gemeentebestuur heeft geen spijt, dat het Schiedam niet voor de bank heeft gesloten. Trouwens, de heer Van Bergen Walraven zal het ons niet gemakkelijk hebben gemaakt. Klein begonnen is dit instituut uitgegroeid door ed energie van de heer Van Bergen Wal raven en zijn staf, tot een rijk bezit voor onze stad. De groei ig imponerend geweest, die door dit uiterlijk aanzien nog is gestegen. Gij hebt de wind in de zeilen, ook al door de financiële welvaart, die heerst. Spreker wees er op, dat het aangaan van een verzekering, gezien de gevaren van het gecompliceerde leven, niet meer een wenselijkheid, maar een noodzakelijkheid is geworden. Het ver trouwen, dat steeds meer in uw bank gesteld werd, wordt alleen reeds bewezen door de wijze van beheer van de eigendommen, die uw Mij in Schiedam bezit. Wijzend op de woor den van prof. Buis„de zekerste en meest eerbiedwaardige penningen zijn die van de kleine man. die aan de ban ken zijn toevertrouwd", wees de burge meester op het voor levensverzekerings banken noodzakelijke voorzichtige be heer, zoals die van de HAV-bank bekend is. Gij hebt een noodzakelijke en hoge roeping voor de volkswelvaart. De burgemeester verklaarde daarna de officiële ingebruikneming verricht. De architect W. M. Dudok van Heel dankte voor de grote waardering, die zijn werk ontving. Met grote vreugde heeft hij gewerkt aan de uitbreiding van het oude gebouw. Het was geen gemakkelijke laak. omdat van de oorspronkelijke bedoe ling veel gewijzigd moest worden Wij ar chitecten konden alleen iets tot stand brengen. Spreker dankte al'le medewerkers o.a. de heer Theunissen van Maanen de aannemer en werklieden. Ons land, aldus de heer Dudok heeft gelukkig vele goede vaklieden, zoals het buitenland. Daarom kunnen wij ook als hef moet tot schone uitvoeringen komen. Het was nem een genoegen na 20 jaren wederom het gehele nieuwe gebouw te kunnen aanbieden. Spreker hoopte dat dit gebouw niet spoedig te klein zou zijn. De heer Guis. chef van de binnen- en buitendienst deed een greep uit de ge schiedenis van de bank vanaf de op richting in 1903 tot op vandaag. Vooral drukte spreker de jonge medewerkers op het hart ijverig en volhardend de be langen van de HAV-bank te dienen. Ook de buitendienst zal profiteren van deze moderne werkruimte die een rustige gang van zaken garandeert. Spreker bood na mens binnen en buitendienst de geluk wensen van het personeel aan. De hoofddirecteur van de HAV-bank de heer G. W. van Bergen Walraven consta teerde, dat deze dag eigenlijk was vooral voor het personeel dat hiernaar reikhal zijd heeft uitgezien. Deze wijze van kantoorbouw zal de arbeidsvreugde verhogen, hetgeen een voorname factor is in het bedrijfsleven. De banken zijn o.a. door de regering aan vastgestelde salarissen gebonden het geen diverse moeilijkheden met zich brengt. Het is spreker niet sympathiek dat woord „arbeidsmarkt", doch er zijn scheve verhoudingen ontstaan, die het werk door wisseling van personeel bij alle bedrijven ongunstig beïnvloeden. Na deze expressieve afdwaling dankte de heer van Bergen Walraven de burge meester voor diens woorden en voor de samenwerking met de gemeente. Ten bewijze van de goede verstandhou ding met de gemeente overhandigde spre ker aan Burgemeester Peek als hoofd van de politie een couvert met 500 voor het instrumentenfonds van het Schiedamse politiecorps. Achtereenvolgens dankte spreker de architect en allen die meege werkt hadden om tot het welslagen van deze schone uitbreiding te komen. In het bijzonder bracht hij hulde aan de heer van de Tempel, employé van de HAV-bank, die met opoffering van zijn belangen veel problemen had opgelost tijdens de bouw. De heer Guis dankte hij ook speciaal voor de trouwe medewer king tot op heden ondervonden. GEBOREN: Adrianus A. z. van C. B. van Dam en G. Hovenga, Jacobus Z. van A. v. d. Zöuwen en J. Harreman, Petrus M. z. van P. J. Heijkoop en W. van Rut ten. OVERLEDEN: N. J. M, Koks, 64 jaar. ONDERTROUWD: P. C. den Boef 35 j. en A. W. Goudriaan 31 j„ A. Brand 29 j. en H. Verbrugge 20 j., G. L. Bressers 23 j. en M. Kruse 22 j., J. M Evers 27 j. en M. M. C. Simons 28 j., P. U van 't Hoff 24 j. en C. M. Vermeulen 21 j., G. H. Klop 33 j. en C. Kool 28 j., H. Lugtenburg 22 j. en E. de Bruin 19 j., H. Offerman 26 j. en J. M. Löke 23 j., W. C. Verkade 25 j. en A. Overheul 25 j., J. W. v. d Waal 29 j. en M. Burger 20 j„ J. Wigmans 21 j. en F. H. Daniëls 19 j., M. Zandbergen 45 j en I. Jung 41 jaar. GEHUWD: Q. A. den Boogert 25 j. en W M Th. Alberts 26 j., K. K J. Willmann 31 j. én E. G. L Hofstee 24 j„ J. Weij 29 j. er. H. Dingenouts 20 j., L. J. Ellermeijer 23 j. en A. A. v. d. Schaft 22 j., J. L. M. V. Coenen 33 j. en A. G. van Balen 30 j., A. Filius 24 j. en E. W. Gouweleeuw 23 j., H. Post 33 j. en C. Verboon 27 j., A. C. Prins 24 j. en W. A. Prins 22 j„ G. H. C. Huiskens 27 j. en C. A. van Rijswijk 20 j., J. A. Verkade 24 j. en E. H. Sonneveld 23 j., D. Lagarde 24 j. en D. C. v. d. Vaart 20 j., J. A. Ebbinga Wubben 34 j en C. M. van Praag 29 j., H. J. Mertens 29 j. en Th. A. van Eden 21 j„ A. Osinga 29 j. en M. C. Ruigrok 30 j. muze te maken heeft voor optreden in aanmerking. Solo-zangers of zangeressen, pianisten, accordeonnisten, wonderkinde ren, kleine bandjes, humoristen Maar om niet opnieuw met de tijd in conflict te komen, zal het programma van te voren terdege bekeken en „ge timed" worden, want 11 uur is voor Plan tage-avonden hóógste tijd! Van tevoren is er een selectie-avond, waarbij de gegadigden welkom zijn om te laten zien of horen wat zij presteren Deze selectie-avond is vastgesteld op Donderdag 14 Juli, des avonds om 8 uur. in geb. Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 73. Iedereen is van harte welkom. Ge vraagd worden geen hoogstaande ar tistieke prestaties: alleen vraagt men om enthousiase mensen, die van de Amateur avond een succes willen maken. Om nu die selectie-avond vlot te doen verlopen, zou het prettig zijn, als men van tevoren weet wie daar komen. Als u van plan bent Donderdag uw kans voor een optreden te benutten, laat dat weten. U kunt dit doen per telefoon (68043) of per briefkaart (SG, Plantage) geestelijke leider van de Oostpriester hulp, Rich Stoffels S.J. een nadere uit eenzetting. Het bestuur van de afd. Schiedam van de N. R. K. M. wekt de leden op edelmoe dig te zijn en met een mild hart te geven. Er is goed nieuws voor de Schiedamse amateur-artisten! Evenals voorgaande ja ren, zullen tijdens de vacantiefeesten acht avonden in het openlucht-theater van de Plantage gegeven worden. We derom heeft de programmaleiding beslo ten één van die avonden voor de ste delijke amateurs te reserveren. Die Schiedamse avonden hadden aan vankelijk niet het karakter van bonte shows. Zij werden voornamelijk gevuld met gymnastiekdemonstraties, muziek van een der negen corpsen, wat zang en volksdansen. Verleden jaar werd met die traditie ge broken. Voor het eerst kregen alle „ste delijken" een kans om op het podium hun talenten te tonen. Die kans is in 1954 dub bel en dwars aangegrepen. Er waren zóveel liefhebbers en het programma was zó rijk beladen, dat het tot middernacht duurde! De amateur-show is dit jaar op Woens dag 24 Augustus. Evenals vorige keer komt elke stadgenoot, die iets met de Officier van Justitie gesteld, tesamen met een proces-verbaal ter zake van poging tot doodslag c.q. poging tot zware mis handeling. HEDEN: Passage Theater: Drie matrozen in Pa rijs (a. 1.). Monopole Theater: Bestemming Singa pore (14 jaar). R.K OPENBARE LEESZAAL. Gesloten tot 11 Juli. Etltaal Gorzen (H Hartkerk): Dinsdag avond van 8.30—8 uur, Vrijdag van 7—8 uur uitleen van boeken. Filiaal Kethei (B K Ver. Gebouw), elke bondag van half twaalf tot hall één. Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—8 uur, NACHTDIENSTAPOTHEEK Backer, St Liduinastraat 58. De Medische Zondagsdienst zal worden waargenomen door: Dr Meijer, Swammerdamsingel 43, Tel. 69696. Dr Hoogendjjk, Tuinlaan 74. Tel. 68785. Dr. Ormel, Singel 76. Tel. 67856. Apotheek Jansen, Swammerdamsin gel 41 en Apotheek Nieuwland, Dr. Wi- baulplein 19. De wijkverplegingsdienst zal worden waargenomen door: Zr Koot, Lange Kerkstr. 22. Tel. 68802. Zr Zijp. Tel. 41673. De Kraamverzorgingsdienst wordt waargenomen door: Zr. Broeken, Singel 64. Tel. 68409. Deze diensten duren vanaf Zaterdag middag een uur tot Zondagavond twaalf uur. TONEEL EN MUZIEK Zaterdag 9 Juli: Schouwburg. 8 uur: Show-avond BIOSCOPEN Programma's van 8 t/m 14 Juli: Arena: Le rouge et le noir (ontoelaatbaar). Capitol: Jungle der misdaad (onbek.). Cen traal: De mijnen van koning Salomo (a.1.1. Cineac en Colosseum: Battle cry (18 j.). Har monie: Het zwarte commando (14 j.) Lumière Three for the show (18 j.). Lutusca: De Ijzeren handschoen (a.l.). Luxor: I wonder who's kissing her now (14 j.). Passage (Schiedam): Drie matrozen in Parijs (a.l.). Prinses: Hebzucht (14 j.). Rex: De bandieten van Cimarron (14 j.). Thalia: 20.000 Mijlen onder zee (onbek.). 't Venster: Kind hearts and coronets (18 j.). Victoria: Battle cry (18 J.). Advertentie Door de hoofdinspecteur van het B. L. O.-onderwijs. de heer N. Y. Vlietstra zal, als vertegenwoordiger van de minis ter' van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen de officiële ingebruikneming geschieden van de scholen voor Buitenge woon lager onderwijs van de schoolver enigingen de St. Petrus Canisiusstichting en de Stichting voor Chr. B.L.O.-onder- wijs voor Schiedam en Vlaardingen, op Maandag 18 Juli om 10.30 uur. De scho len zijn gelegen aan de Burgemeester Hannerlage Gretelaan. Het programma van het concert op Zondag 10 Juli 1955 n.m. 8 uur in de Plan tage, te geven door het Harmonie-orkest „O.D.K." o.l.v. Dick Koster 1. Mars met tamboers, Noy. 2 Les Vês- pres Siciliennes, Verdi. 3. Fantasie o.d. Opera Cavalleria Rusticana, P. Mascagni. 4. Aufforderung zum Tanz, C. M. Weber. 5. Ouverture v.d Opera Tancret,, Rossini. 6. Einzug der Gaste auf den Wartzburg, u.d. Tanhauser, Rich. Wagner. 7. Fantasie o.d. Opera „De Zigeunerbaron" Johann Strauss. 8. Finale. zonder één of meer I'ItlSMA BOEKEN in Uw koffer. Prijs 1 1.25 Boek- en kantoorboekhandel N.V. HOOGSTIt. 146 - SCHIEDAM - TEL. 67820 Van Sir John Hodsoll, adviseur voor de burgerlijke verdediging bij de Noord- Atlantische Verdragsorganisatie te Parijs heeft de burgemeester een brief ontvan gen, waarin hij uitdrukking geeft aan z'ijn erkentelijkheid voor de gastvrije ontvangst, die hem ten deel is gevallen bij zijn bezoek aan Rotterdam ter gele genheid van de B.B.-Manifestatie op 25 Juni. De heer Hodsoll was getroffen door de soepelheid waarmede het gehele programma ten uitvoer werd gelegd, en is van mening, dat de succesvolle mani festatie van grote waarde is geweest voor de burgerlijke verdediging in ons land. „Wij van de NATO", zo besluit hij, „heb ben kracht geput uit hetgeen wij gezien hebben. Wij zullen de prachtige toewij ding en de geestdrift van de vrijwilli gers niet licht vergeten". Geslaagd voor prop. ex. bouwk. inge< nieur: R. R. van der Zee. Maandagavond vindt in het clubgebouw op het terrein aan de Oudedijk de jaar lijkse algemene ledenvergadering van de R.K.S.V. Excelsior plaats, aanvang half 8. Alle leden werden hierbij nog eens aan deze vergadering herinnerd. De 6-jarige C. den B. uit de Stations straat is met zijn hoofd tegen de afsluit boom van de spoorweg terechtgekomen. De jongen, is door de politie naar huis gebracht. verkreeg bij besluit van Ged. Staten van 16 Februari 1954, de vereiste goedkeuring. Aangezien de betreffende sluis slechts één enkele kering bezat, is ter meerde re beveiliging, vóór de bestaande kering een permanente schotbalkkering, reiken de tot 4 m plus N.A.P. aangebracht. Ten behoeve van de uitwatering weiden in deze kering twee kleppen aangebracht, terwijl voor het opzetten van de maal- kolk, mede ter verdeling van de water druk bij hoge waterstanden, een door- laatopening met schuifafsluiting werd ge maakt. Zoals in het vorige verslag reeds werd medegedeeld, werden in 1954 nieuwe bui tendeuren aangebracht in het buitenhoofd van de Snellesluis in Schielands Hoge Zeedijk onder Moordrecht. Aan de IJsseldijk van de Julianasluis te Gouda tot de Waaiersluis te Haastrecht en de daarin gelegen kunstwerken werd behoudens het gewoon onderhoud, ook enig buitengewoon onderhoud uitgevoerd terwijl verschillende werken in het vorig toold werden. Door het Hoogheemraad schap van Rijnland werd een diabool- glooiïng gelegd, vanaf een punt gelegen op 27 m ten westen van de oude Haas trechtse brug tot het plantsoen tegenover de Krugerlaan en wel ter lengte van 291.70 m. zulks ter vervanging van een oeververdediging bestaande uit puin- en steenbestorting. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van 31 Augustus 1954 werd op het plan van de gemeente Gouda, tot het uitvoeren van enkele werken de vereiste goedkeu ring verleend. In hoofdzaak omvatte dit plan: 1. Het opruimen van de oude Haas trechtse brug met bijbehorende remmings- werken, landhoofden, ophogingen, enz; 2. het verrichten van baggerwerken ter plaatse van de op te ruimen brug; 3. het maken van glooiingwerken ter plaatse in aansluiting met de bestaande oevers. Het maken van deze glooiing over een lengte van 70 m zal geschieden bin nen een jaar na de gereedkoming van de te bouwen brugwachterswoning. De werken genoemd onder 1 en 2 kwa men dit jaar gereed. In het verslag over 1953 werd gemeld dat door de gemeente Gouda een begin werd gemaakt met het verbeteren van de waterkering langs de Hollandsche IJs- sel vóór het oude stadsdeel van Gouda. Het plan hiertoe verkreeg het besluit van Gedeputeerde Staten van 24 November 1953, de vereiste goedkeuring. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot ruiling van gebou wen en erven tusschen den Staat der Ne derlanden en de gemeente Schiedam. Bij de desbetreffende overeenkomst wordt door den Staat aan de gemeente Schiedam afgestaan het kantongerechts gebouw aldaar aan de Schoolstraat met bijbehorende gebouwen en erf, groot 4 aren en 8 centiaren, in ruil voor het hee renhuis en erve te Schiedam aan de Lan ge Haven no. 5, groot 3 aren en 34 cen tiaren, teneinde het laatste te bestemmen tot huisvesting van het kantongerecht. De te ruilen panden zijn door twee be- eedigde schatters opgenomen, die de waarde van het door den staat over te dragen perceel hebben geschat op 10.500 dat is 500,— hoger dan die van het huis, door de gemeente Schiedam af te staan. Dit waardeverschil kwam intusschen der regeering niet belangrijk genoeg voor om daarop de ruiling, waarbij de Staat een zoo groot belang zou hebben te doen af springen. (Nwe Schiedamsche Courant, van 13 Mei 1907). Noot: Bovengenoemd herenhuis is het zoge naamde „huis met het bordes" door de heer Cornelis Nolet, later maire van Schie dam, im 1803 gebouwd naar een ontwerp van de Italiaanse bouwmeester Giudici. OAGBIAD VOOR SCmrOAM {N OMSTfffAfB 77ste Jaargang No. 22808 De kantoren dei Redactie en Admlnl- nistrstle zijn gevestigd te Schiedam, Dam 18, tel. 68152. Giro-nummer 590943. Abonnementsprijs 6.23 pei kwartaal 2.13 per maand 0.50 oei week. Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0.30 per millimeter hoogte Bij contract gelden lagere tarieven welke bij de administratie of bij de erkende advertentiebureau* verkrljgbaaT zijn. Kampioenen (kleine adverteDtlên) tot 20 woorden 50 cent Elk woord meer 8 cent Maximum 60 woorden Plaatsing alt- sluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentiewezen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2