Boze V.V.D.-fractie verliet de Algemene huurverhoging van 5 pet aanvaard zitting ,Alea Jacta*' heeft vlot verloop Algemene loonronde thans niet in belang van werknemers Chr. vakbeweging wil naar over leg per bedrijfstak Nu de dijken groeien in het IJsselmeer Komt kard. Mindszenty vrij? Communisten doen aanval op regeringstroepen „Wij zitten er bij voor spek en bonen7 Overzicht Tweede Kamer De dobbelstenen rollen gunstig Zo realistisch mogelijk Na-oorlogse loonpolitiek heeft zichzelf overleefd WARM WEER Koningin en de Prins naar de West Gevechten in Laos Wat anders dan helpt door offer kerken bouwen Zaterdag 9 Juli 1955 Ook belastingvoorstellen bereikten ongewijzigd de eindstreep Stroom van communis tische amendementen Atoombommen zorgden voor onverwachte situaties Verruiming toepassing Zuiderzee-steunwet Loonronde soms nodig Motor van autobus in brand Nieuwe C.A.O. Grafisch Bedrijf DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN VERHOOGDE BOUWKOSTEN, l VERHOOGDE Bi/DRAGEW I Alleen amendement-Van Vliet Bommer vond geen genade „Symbolische daad de Ver- Na- Wij verzorgen Uw geldverkeer met het buitenland NEDER LAN DSC IIE CR EDI E EBA N K NV. Bezwaar van uniforme loonbepaling ÖuSe en JHoScme^c^ilSeryen JWits Êsscljenmeg 3f tel: 22320 ^tóttertam Stierlijk vervelend Niet wel geloven: y ORIGE WEEK Zondag is Ka- tholiek Nederland goed uit^de bus gekomen met de buscollecte aan de kerken voor de K.V.P. Dat klopte als een bus Morgen zal in de kerken van ons Bisdom de schaal rondgaan. Dit is niet ongewoonmaar de inzame ling wordt gehouden voor een zeer bijzonder doeln.l. de kerkenbouw in ons Bisdom. De noodzaak van het bouwen van kerken in de nieu we stadswijken en zich uitbreiden de dorpen behoeft geen betoog. Dat er zeer beduidende sommen hier mede gemoeid zijn, is zonder meer duidelijk. En dat de katholieken verplicht zijn zeer mild ie offeren voor de bouw van de nieuwe ker- ken, het spreekt evenzo vanzelf. Als men dit dan allemaal zo goed weetbehoeven wij er eigen lijk niet over te schrijvenDoch dit alles nog even in herinnering brengen, kan o.i. tach zijn nut hebben. Men heeft dezer dagen kunnen lezen over het gebrek aan priester roepingen. Een probleem, hetwelk niet zo in een handomdraai opge lost kan worden. Doch door een eenvoudige handgreep in uw por- temonnaie of portefeuille kan een ieder in elk geval meehelpen, om het kostbare vraagstuk van de kerkenbouw op te lossen, Wij hebben een „duur geloof", wordt weieens gezegd. Soit,' maar wij moeten toch geloven en mogen het zeker morgen bij de collecte niet„wel geloven" ...-.! Analyst Overeenstemming bereikt WEERBERICHT den van de V-V-D. de zaal AMSTERDAM KEIZERSGRACHT 507-517 35 VESTIGINGEN 's-GRAVENHAGE, 8 Juli 1955. EN IETWAT sensationele wen ding nam het rustig voortkabbe lende debat over de belastingvoor stellen in de Tweede Kamer aan, toen, nadat de woordvoerders van de regeringspartijen hadden verklaard het amendement v. Leeuwen (V-V.D.) betreffende het vrijgezellentarief niet te kunnen steunen, omdat zij de re gering in het vooroverleg hadden be loofd geen wijzigingen tegen haar zin door te drijven, de fractieleider van de V.V.D., prof. Oud, danig uit zijn slof schoot. „Wij doen niet meer mee aan de verdere behandeling", zo zeide hij. „Deze openbare beraadslaging heeft geen betekenis meer, daar de grote fracties toch alles al binnens kamers met de regering hebben be kokstoofd. Dat is geen democratie meer! Wij hebben het gevoel er bij te zitten voor spek en bonen. Daar heb ben wij geen zin in en wij zullen de vergadering verlaten". En nadat de heer Oud had verklaard, dat zijn fractie niet aan de stemming over het amendement zou deelnemen, ge schiedde aldus. Boos verlieten de le- Prof. Oud: eon kwade pijp gerookt... Dit incident bad plaats, nadat de Twee de Kamer reeds, met alleen de stemmen van de communisten tegen, de voorge stelde algemeene huurverhoging ad 5 pro cent. ingaande op 1 September, had aan vaard. De V.V.D., de K.N.P. en de S.G.P. konden zich echter niet verenigen met de onderhoudssanctie, waartegen zij gisteren ernstige bezwaren hadden aangevoerd. Het desbetreffende artikel werd evenwel aangenomen met 56 tegen 10 stemmen. De huurders zullen dus verzet kunnen aantekenen tegen de verhoging indien zij menen, dat hun woning als gevolg van verwaarlozing, welke aan de verhuurder is te wijten, kennelijk niet voldoet aan de eisen, die daaraan in verband met in standhouding en bewoonbaarheid rede lijkerwijze kunnen worden gesteld. De beslissing hierover berust bij B. en W. c.q. bij een door hen ingestelde huurcommis- sic. Ook de belastingvoorstellen bereikten ongewijzigd de eindstreep, een stroom van communistische amendementen ten spijt. Zoals men weet houden de belasting voorstellen o.m. in: verlaging van de loon- en inkomstenbelasting met gemid deld 6 pet, afschaffing van de omzetbelas ting op suiker en textiel, afschaffing van het weeldetarief op een aantal goederen, vermindering van de venootschapsbelas- ting tot 43 pet. wijziging van de vermo gens- en de motorrijtuigenbelasting en aanpassing van de personele belasting aan de gestegen huurwaarde. De motie Gortzak (C.P.N.) betreffende „een recht vaardiger verdeling van de belastingdruk" werd verworpen met 62 tegen 3 stemmen. Van de amendementen, ingediend op het voorstel tot wijziging van de huurwet, werd alleen aanvaard dat van de heer Van Vliet (K.V.P.) Dit betekent, dat de verhuurders van bedrijfspanden bij de toepassing van de nieuwe 5 pet huurver hoging niet gebonden zijn aan het uit gangspunt van de huurprijs per 31 Augus tus aanstaande. Zij zullen dus niet blij vend de dupe zijn van het feit. dat zij bijvoorbeeld tengevolge van een langdu rig contract de vorige huurronde niet heb ben kunnen toepassen. Minister Witte maakte tegen dit amen dement seen bezwaar. Hij meende echter, dat deze verhuurders ook zouden kunnen worden geholpen door het Besluit bijzon dere huurprijzen. De Kamer uitgezon derd de communisten gaf evenwel de voorkeur aan de weg. die de heer Van Vliet had gewezen. Verhuurders van woonhuizen, die om een of andere reden de vorige huurronde niet hebben door gevoerd, kunnen hierop alleen terugko men door een beroep te doen op het be sluit. Tegenover de beide amendementen Bommer (P.v.d.A.) stond de minister af wijzend. Het eerste, dat het zwaartepunt bij de procedure tot verklaring van een woning als gelijkstaand met een krot wilde verleggen van de minister naar B cn W„ werd verworpen met 35 tegen 32. Vóór waren alleen de P.v.d.A. en de C.P.N. Zoals men weet houdt de verkla ring, dat een woning gelijkstaat met een krot in. dat de huurprijs wordt verlaagd tot het peil van 1940. Het amendement- Bommer, dat de definitie van verwaarlo zing van het onderhoud wilde verlichten kreeg alleen steun van de P.v.d.A. en de C.P.N. t De op de oorspronkelijke belasting voorstellen ingediende amendementen, werden alle ingetrokken met uitzonde ring van de communistische en die van de heer Van Leeuwen (V.V.Dbetref fende het ongehuwden-tarief. De heer Van Leeuwen meende dit amendement niet te kunnen intrekken, omdat was ge bleken, dat de Kamer unaniem van me ning was, dat de vrijgezellen onevenre dig zwaar zijn belast en dat hieraan een einde moet komen. Daarom wilde hij in afwachting van de toegezegde algehele herziening der tarieven de vrijgezellen alvast een bescheiden extra-verlaging van loon- cn inkomstenbelasting geven van 4 pet. Dat zou de schatkist slechts 12,5 millioen kosten, een bedrag, waarover de regering zijns inziens wel zou kunnen heenstappen .Hij wilde thans een symbo lische daad stellen. De heren Lucas (K.V.P.), v. d. Wete ring (C.H.) en Hofstra (P.v.d.A.) ver klaarden echter het amendement niet te zullen steunen, omdat in het vooroverleg met de regering was afgesproken, dat de regeringspartijen zich bij de voorstellen zouden neerleggen. De heer Van Leeu wen, ziende dat zijn amendement geen kans maakte trok het daarop in. De com munistische amendementen werden alle verworpen. Tenslotte werden zonder discussie en hoofdelijke stemming aanvaard de wets ontwerpen tot het aangaan van geldle- ningen ten laste van Nederland en tot versterkte aflossing van de lening, ver strekt door de Internationale Bank. Om ongeveer 6 uur sloot de voorzitter de vergadering. AD INT. Vrijdagmiddag heeft H.M. de Koningin in IJmuiden in de Vissershaven een vissers gedenkteken onthuld, waarna zij bij het pas onthulde monument een krans heeft gelegd. Na deze plechtig heden heeft de Landsvrouwe het nieuwe hospitaalkerkschip „de Hoop" officieel in dienst gesteld, door het hijsen van de vlag. Op de boot heeft H.M. zich enige tijd onderhouden met de bekende kan ker- en T.B.C.-bestrijder Jan van Zut- phen. De bovenste foto toont het juist door H.M. onthulde vissersmonument. De onderste foto geeft het moment weer, waarop de Koningin de hand drukt van Jan van Zutphen. TE VELDE, Vrijdagavond (Van onze verslaggever) ADAT de grootse staf oefening „Alea Jacta" Donderdagochtend in alle vroegte werd ingezet, heeft het „brein" van het leger op volle toeren moe ten werken. Drie fictieve divisies zijn in de afgelopen zes en dertig uur van uit Limburg naar het Noorden opgerukt en al geschiedt deze opmars van circa honderdduizend man dan weliswaar slechts theoretisch, toch hebben de zeven duizend militairen, die vanuit de vele staf kwartieren deze bewegingen moeten diri geren, handenvol werk, Steeds weer wordt men voor onverwachte situaties ge plaatst. welke alleen bij de topleiding bekend waren, en het mag dan ook voor de verschillende staven en in het bijzonder die van de Vijfde Divisie pletter, dat men van hogerhand tot dusverre zeer tevreden is over de beslissingen, die tijdens deze oefeningvaak op zeer korte termijn, door de commandanten geno men moesten worden. En zo, met twee atoombommen, goede beslissingen, een vlotte opmars en een gebelgde stier verliep dan de tweede dag van „Alea Jacta", de twintigste grote oefening van ons Eerste Legercorps in de afgelopen vier jaar. Een oefening waarvan men, voortbordurend op de veel. zeggende naam, kan vaststellen dat de dobbelstenen tot dust er gunstig zijn ge rold Het Verbondsbestuur en bondsraad van bet Chris tionaal Vakverbond hebben zich ook de laatste tijd herhaaldelijk bezig gehouden met het vraagstuk van de lonen en prijzen. In een mededeling, welke wij van bet hoofdbestuur on'- vingen, geven zij bun opvattingen over die kwestie als volgt weer: De bestuursorganen van de Chris telijke vakbeweging blijven van oor deel, dat de loon- en salaristrekken- den in een stijging van de welvaart beltoren te delen. Bij de Tweede Kamer is een ontwerp van wet ingediend tot verruiming van de mogelijkheid tot het verlenen van een geldelijke tegemoetkoming ingevolge ar- tikel 13 van de Zuiderzeesteunwet. Het hoofddoel van de Zuiderzeesteun wet was, belanghebbenden en hun kinde ren te helpen bij het zich verschaffen van een nieuw middel om in hun onder houd te voorzien. Deze geldelijke tege moetkoming had dus het karakter van een soort wachtgeld. Hiervan is over het algemeen weinig gebruik gemaakt, de vissers hadden in de iJsselmeervisserij hog een goed bestaansmiddel. Anders wordt het echter, aldus de me morie van toelichting, nu dé inpoldering van de polder Oostelijk Flevoland met rasse schreden voortgaat. De vissers van Elburg, Kampen en omgeving, Vollenho- Ve en Harderwijk zullen voortaan aange wezen zijn op het zuidwestelijk deel van het IJsselmeer. Daar is echter voor een grote vloot niet voldoende vis aanwezig. Vele vissers zien dit in en denken er dan ook niet aan aanmerkelijke bedragen ®an onderhoud en uitrusting van hun be- ?rijf te besteden, zij zullen er de voor keur aan geven hun bedrijf neer te leg gen Het is daarom urgent vissers, die hun bedrijf willen of moeten verlaten, zo no dig geldelijke steun te geven. Op grond van dc Zuiderzeesteunwet en de beschik king van 1952 is zulks thans alleen moge lijk voor vissers, die geboren zijn vóór 16 December 1892. Het nieuwe voorstel wil nu deze datum verleggen naar 1 Januari 1906. De kosten die deze voorgestelde maat regel met zich mee zou brengen, zouden 900.000 bedragen. Het is overigens niet waarschijnlijk dat alle vissers in deze leeftijdsklassen een beroep op deze verruimde mogelijkheid zullen doen, een groot aantal van hen blijft aan open water wonen en zal dus het oude beroep blijven uitoefenen, ter wijl de noodzakelijkheid om het beroep op te geven ook voor de vissers uit het gebied, dat pas tz.t. achter de dan te ma ken polders komt te liggen, voorlopig nog niet aanwezig is. De minister meent, dat het aanbeveling verdient om de wet terugwerkende kracht te verlenen tot 1 Januari 1955. opdat belanghebbenden, die op korte termijn hun bedrijf moeten sta ken, er zoveel mogelijk van kunnen pro fiteren. De beste tveg daartoe achten zij een verlaging van het prijspeil, mede omdat daarvan ook de zogenaamd vergelen groepen profiteren. Daar om verdient een politiek, welke ge- richt is op verlaging van het prijs peil, de steun van de gehele vakbe weging. Daaruit volgt, dat maatre gelen, die een prijsverhogende wer king hebben, zoveel mogelijk ver meden dienen te worden. Tot zo danige, ongewenste maatregelen be hoort op dit ogenblik een algemene loonronde. Een algemene loonronde thans moet geacht worden niet in het belang van het Nederlandse volk en daarom evenmin van de Neder landse werknemers te zijn. Dat wil geenszins zeggen, dat algeme ne loonronden in het vervolg altijd ver meden dienen te worden. Er staan nog en kele zeer urgente sociale voorzieningen op het programma: de ouderdomsverze- kering, de "verbetering van de invalidi teitsverzekering en het weduwen- en we zenpensioen. Verder is dringend noodza kelijk de oplossing van het huurvraag- stuk Voor deze en dergelijke algemene voorzieningen passen algemene maatrege len. Vooral zal erop gelet moeten worden, dat voor de financiering van deze alge mene voorzieningen, welke de sociale po sitie van de werknemer versterken, de nodige middelen beschikbaar zijn op het moment van invoering. Het systeem van de algemene loonron den heeft in het verleden, toen het ging om een rechtvaardige verdeling van onze nationale armoede, in het algemeen goed gewerkt. Thans is vee] meer het probleem van een rechtvaardige verdeling van onze nationale welvaart aan de orde. In deze omstandigheden dient het rechtmatige deel van de werknemers op andere wijze veilig te worden gesteld. Het systeem van de na-oorlogse loonpolitiek heeft zichzelf overleefd. Bij de voortgaande ontwikkeling zal het accent van de loonvorming dan ook be langrijk meer dan tot nu toe het geval was, verlegd moeten worden naar het be- drijfstakgewijze overleg. Hierbij dient voorts zeer in bet bijzender rekening ge houden te worden met de omstandigheid, dat algemene loonronden als regel ern stiger gevolgen voor de prijzen hebben dan de resultaten van bedrijfstaksgewijs overleg. De verschuiving van algemene loon maatregelen naar bedrijfstaksgewijs over leg is geenszins strijdig met het belang van de Nederlandse werknemers noch met een goed begrip van de solidariteit tussen hen. De werknemer heelt er recht j op, dat in de hoogte van zijn loon zijn aan deel in het rendement van onderneming en bedrijfstak tot uitdrukking komt. Een systeem van uniforme loonbepaling heeft de strekking het algemeen loonpeil af te stemmen op de slechtst renderende be drijfstak. Dat is met een systeem, waar bij het bedrijfstaksgewijze overleg meer betekenis verkrijgt, niet het geval. Een versterking van het bedrijfstaksgewijze overleg heeft de strekking, de slechtst renderende ondernemingen en bedrijfstak ken te prikkelen tot grotere efficiency, zodat ook deze in staat gesteld worden een hoger Joon te betalen. Dit is in het belang van de onderneming, van de be drijfstak en van het gehele Nederlandse volk. Het K. N. M. I. deelt mede: Bij Zuid-Scandinavië ligt nu een krach tig hogedrukgebied. Aan de Zuidflank hiervan staan Oostelijke tot Noord-ooste lijke winden, waarmee warme lucht uit de omgeving van de Oostzee naar ons land wordt gevoerd. Wel bevindt zich bo ven de Balkan een storingsgebied, dat zijn invloed tot in Duitsland uitstrekt, maar dit vormt toch geen ernstige bedreiging voor ons land. We mogen daarom rekenen op enkele dagen warm weer, waarbij de regenkansen klein zijn. H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben, zoals bekend is, het voornemen in het najaar een offi cieel bezoek aan Suriname en aan de Ned. Antillen te brengen. Volgens liet voorlopige reisplan zullen zij op 18 Octo ber a.s. in Willemstad aankomen. Na een verblijf van drie dagen op Curasao zullen Aruba en Bonaire worden bezocht. Ver volgens gaat de reis naar St. Maarten, vanwaar uit ook St. Eustatius en Saba bezocht zullen worden. Op 27 October hoopt het Koninklijk Paar te Paramaribo aan te komen voor het bezoek aan Suriname. Gedurende dit verblijf zullen alle districten worden be zocht. De terugreis naar Nederland zal 6 No vember worden aanvaard. Een sprekend voorbeeld van een „ge plande", maar voor de staven geheel on verwachte situatie was wel de ontplof fing van de atomische grondmijn, die vanmorgen in de omgeving van Valkens- waard de opmars van de Vierde Divisie in de was bracht. Op juiste wijze wer den er toen maatregelen getroffen en de vijand kreeg weinig kans. Bovendien: een uur later vernietigde een eigen atoomboom een dreigend tankbataljon. Ook na de ontploffingen van de denk beeldige atoombommen wordt het spel zo realistisch mogelijk gespeeld. Zo houdt men er rekening mee dat reeds enkele minuten na bet ontploffen van een atoombon in de lucht, het getroffen, maar rein al weer kan worden betreden, maar dat de omgeving van de plek, waar een dergelijke bóm op of in de grond tot uit barsting kwam, soms dagenlang onbe gaanbaar is. De juiste techniek van het „inzetten" van de atoombommen, die ge lijk wel blijkt een grote rol zal spelen in deze oefening, wordt uiteraard zorgvul dig geheim gehouden. Zoals de situatie op het ogenblik ligt, rukken alle drie divisies thans op naar het Noorden, waar men zal trachten de vijand in te sluiten. Op de staven heerst derhalve nog steeds hoogspanning en is het devies: tactiek, verbindingen, camou flage en improviseren. Het goede humeur wordt daarbij niet verloren en dat bleek ook wel, toen we vanmorgen een bezoek brachten aan de in een boerderij onder gebrachte staf van de Vijfde Divisie, waar een kapitein ons, op onze vraag wat hem in deze oefening nu de meeste moeilijkheden opleverde, mee naar bui ten voerde en daar wees op een enorme stier, die met rollende ogen met zijn ket tingen stond te rammelen. „Die daar", zei hij, „die laat ons geen ogenblik met rust". Het enorme beest keek ons woest aan en zette het, bij'het zien van al die uniformen, voor de zoveelste keer die dag weer op een vervaarlijk loeien. Zijn ogen schoten vuur. Hij had kennelijk iets tegen groen, of was hij, ondanks zijn strijdlustig uiterlijk, wellicht een prin cipiële pacifist? Het was, volgens de staf van de Vijfde Divisie, in alle geval een naar stierlijk vervelend beest! Vlak voor Zwolle raakte vanochtend om 7.50 uu de motor van een autobus van de E.D.S.-dienst ZwolleDedemsvaart in brand. De ongeveer 17 passagiers konden door de voordeur snel de bus verlaten. Met zand kon de brandweer het vuur doven. Naar het Weensc Katholieke Nieuwx-nisstraf agentschap meldt, heeft de Hongaarse re gering aan kardinaal Joseph Mindszenty een memorandum gezonden, dat de voor waarden bevat waarop de regering be reid zou zijn de kardinaal in vrijheid te stellen. Het memorandum is de kardinaal ter hand gesteld door de aartsbisschop van Eger, Mgr Gyula Czapik. die de Hon gaarse primaat de laatste tijd reeds twee maal zou hebben bezocht. Kardinaal Mindszenty, die 62 jaar oud is, werd, zoals bekend, in Februari 1949 wegens „verraad, spionnage en deviezen- overtredingen'' tot levenslange gevange- veroordeeld. Sedertdien deden meermalen geruchten de ronde dat hij zou zijn overleden, dat hij ernstig ziek zou zijn en zou lijden aan volledige ge heugenstoornis en zelfs dat hij naar Rus land zou zijn overgebracht. Naar ons van de zijde van het Centraal Bureau voor de Grafische Bedrijven wordt medegedeeld is thans overeenstem ming met het College van Rijksbemidde laars over een aantal wijzigingen in de C.A.O. voor het grafische bedrijf bereikt. De onderhandelaars van werkgevers en werknemers zullen thans hun leden van het bereikte resultaat op de hoogte stel len, die zich dan in hun onderscheidene beslissende instanties over de uiteinde lijke aanvaarding zullen hebben uit te spreken. Het ligt in de bedoeling aan het overeengekomene terugwerkende kracht te verlenen tot 30 Mei jl Verscheidene eenheden van de commu nistisclie „Phatet-Lao", bondgenoten van de Vietminh, hebben gisteren in de pro vincie Sam Neua, in Noord-Laos, een aanval uitgevoerd in het bergland van Moeong Peun, waarbij zjj een vooruitge schoven stelling der regeringstroepen wis ten te veroveren. De regering van Laos heeft in verband met deze aanval een communiqué uitgege ven, waarin wordt medegedeeld, dat een heden parachutisten boven het veroverde terrein zijn ingezet en dat hevige gevech ten aan de gang zijn. In de verklaring wordt voorts gezegd, dat de aanval de heftigste is, die sinds het sluiten van het Indochinese bestand door de communisten werd uitgevo'erd. Deze aanval betekent een schending van de overeenkomsten van Genève en van de op 9 Maart j.l. uitgegeven ge meenschappelijke verklaring, waarin beide partijen plechtig beloofden een einde te zullen maken aan alle provo caties en vijandigheden, aldus de ver klaring. In de verklaring wordt verder gezegd, dat het berggebied van Moeong Peun in Noord-Laos, dat grenst aan het door de Vietminh beheerste Noord-Vietnam een bolwerk is ven de „Phatet-Lao". Sinds het sluiten van de Indochinese wapenstil standsovereenkomst hebben zich hier van tijd tot tijd schermutselingen voorgedaan tussen eenheden van de „Phatet-Lao" en troepen van het nationale leger van Laos. De regering zal, aldus de verklaring, met het oog op defce aanval, maatregelen treffen om de onschendbaarheid van het koninkrijk Laos te verzekeren. t ijdens de oefening „Alea Jactaproeft It.-generaal Opsomer het eten van de manschappen tot groot genoegen van dc sergeant-kok tijdens zijn rondgang langs de verschillende diensten Dc weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van bedeh- tot morgenavond, luidt: Droog weer met slechts enkele overdrijvende wolkenvelden. Overwegend matige Noord-Oos telijke wind. Warm weer. Zondag 10 Juli: Zon op 4.33 uur, onder 21.01 uur. Maan op 22.47 uur, onder 10.33 uur. Maandag 11 Juli: Zon op 4.34 uur, onder 21.00 uur. Maan op 23.06 uur, onder 11.48 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCH

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1