Grote Prijs der Lage Landen voor outsider Roland Gemertse motorraces werd Nederlandse aangelegenheid D.D.Y. I blijft in de hoofdklasse ioens-voetbal Grote Prijs van Aken voor Thiedemann Nederland wint van Engeland Sarazine was snelste op de miil PAGINA 6 MAANDAG 11 JULI 1955 Te veel tijd De eerste de beste /tl Speedway in Feijenoord-stadion RECORD SPEERWERPEN MEISJES GEBROKEN NATIONALE GOLF-TITEL VOOR C. PENNINGTON SUCCES VAN NEREUS TE LUZERN BEMIDDELINGSPOGING IN CRISIS BETAALD VOETBAL NOORD O.-DUITSE ATHLETIEK-ZEGE OP DENEMARKEN OOST Flitsen uit de kampioenswedstrijden.' Op de linkerfoto gooit Eindhoven's doelman Van Gemert zich onder het wakend oog van Frans Tebak voor de voeten van de gevaarlijk doorgebroken N.A.C.-er en voorkomt daarmee een zeker doelpunt. Rechts: P.S.V.-kanonnier Dillen zal juist een van zijn kogels afvuren als de Wil lem II keeper Feyt de voorzet onder schept. In de doelmond houden Van Bla- del en Van Loon de wacht. Van de drie Belgen, die aan de wed strijd te Gemert zouden meedoen, zijn de Europese kampioen Mingels en Baeten niet gestart, Mingels niet, omdat hij nog last had van verwondingen die hij on langs bij een val opliep en Baeten niet omdat zijn motor enige dagen geleden defect was geraakt. De dere Belg, Jansen, had pech aan zijn machine en moest na enkele ronden op het parcours van 845 meter de strijd staken. Het werd een ge heel Nederlandse aangelegenheid. De uitslagen luiden: le manche: 1. H. Rietman (Doetinchem) op BSA 25 pnt.; 2. P. van der Oever (Eindhoven) op FN 24 pnt.; 3. A. Dirks (Eindhoven) op Matchless 23 pnt. 2e manche: 1. J. Klynk (Helmond) op BSA 25 pnt.; 2. F Baudoin (Eindhoven) op Matchless 24 pnt.; 3. H. Rietman (Doe tinchem) op BSA 23 pnt. 3e manche: 1. J. Klynk (Helmond) op BSA 25 pnt.; 2. F. Baudoin (Eindhoven) op Matchless 24 pnt.; 3. P. van der Oever (Eindhoven) op FN 23 pnt. Einduitslag: 1. J. Klynk (Helmond) op BSA 71 pnt.; 2. P. van den Oever (Eind hoven) op FN 69 pnt.; 3. H. Rietman (Doetinchem) op BSA 68 pnt. actief en hij was het ook, die in de 28e minuut een combinatie tussen Dillen en Fransen keurig afwerkte door geheel naar rechts gezwenkt een diagonale kogel te lossen, waartegen doelman Feyt mach teloos was. Enschede mocht al in het begin van de promotie-wedstrijd tegen D.D.V. 1 (no. laatst van hoofdklasse A) een verrassend winstpunt boeken door de zege in twee sets van een uitstekend spelende Breu- kink op Holst, 62 64, te danken aan wat hoger tempo, groter vaart en goed passeren, in het verdere beloop kwam het overwicht van de nu vrijwel volledige Amsterdamse ploeg duidelijk tot uiting. Uit de vier enkelspelen kwam 3—1, alle driedames-enkelspelen werden gewonnen, waaronder het pittige verweer van mevr. De Jager tegen mevr. Scholten te note ren was. Het was in het herendubbelspel dat Enschede opnieuw verraste, want Breukink en Klinkspoor versloegen Holst en Wiegers (die in de dubbelspelen weer van de partij was) in drie vinnige sets, waarbij Breukink opnieuw een groot aandeel in de Oostelijke zege had. De uitslagen waren: Enschede 1—DDV1 Het was inderdaad onmogelijk, om dit sprookjesachtige tafereel nog langer voort te zetten. Daarvoor hadden de massale demonstraties, die er aan waren vooraf gegaan, reeds te veel tijd geëist. Twee en een half uur lang waren heengegaan met het optreden van jongens en meisjes van het Ned. Chr. Gymnastiek Verbond, het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond de Ned Kath. Gymnastiek Bond en de Rotterdam se middelbare scholen in rhyt'hmische oefeningen en grootse demonstraties aan de enorme hoeveelheid turn-toestellen, die rond het veld stonden opgesteld. De Zweedse jongens en meisjes speel den ook hier weer de hoofdrol, maar de Nederlandse uitvoeringen hadden een hoog gehalte aan originaliteit. Zo zwaaiden bij na 500 meisjes van de Ned. Chr. Gymnas tiek Verbond de toeschouwers in een rhythmische dans met plotseling te voor schijn getoverde vlaggen een hartelijke af scheidsgroet toe en namen de jongens van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond met een wijde armzwaai hun afscheid, boven op de banken, waar zij mee hadden ge werkt. en reeds jaren i] In het stadion Fejjenoord te Rotterdam ronkten gisteren de motoren voor de speedway-wedstrijd tussen Engeland en Nederland welke onze landgenoten met ruim verschil (49—34) wonnen. Nadat de eerste twee ritten beide ploegen drie pun ten hadden opgeleverd, liep Nederland geleidelijk aan uit. Alleen de vijfde en de achtste rit reduceerden de achterstand van de Engelse ploeg enigszins en boven dien eindigden nog drie ritten gelijk. Alle overige van de veertien brachten de Ne derlanders op hun naam; zij waren meestal duidelijk de sterksten. De wed strijd kende slechts enkele ritten, waarin het krachtsverschil minimum was en waarin van werkelijke strijd gesproken kon worden. Van Gorcum won alle vier ritten en droeg zodoende het Maximum van twaalf punten in de score bij. Kroe ze had een punt minder, zodat ook zijn prestatie er mocht zijn. By de Engelsen waren Obsbourne en Curtis topscores met acht punten. Van Gorcum won ook de sterrenrace van de Nederlandse ploeg en hij scheen, ondanks sterke tegenstand van Plant eveneens de eindstrijd te zullen winnen, doch in de laatste ronde kreeg hy motorpech zodat de zege aan de En gelsman kwam. Jonker was de sterkste in de gecombineerde wedstrijd en de Engelsman Bishop kon na een spannen de strijd met Bisschops in de overigen race de ereronde rijden. De uitslagen luiden: 1. Verhoef 4 uur 29 min, 30 sec.; 2. Van Steenselen (Mijns- herenland) 4 uur 30 min 13 sec; 3. Van der Heuvel (Hengelo) z.t.; 4. Van Vliet (Rotterdam) z.t.; 5. Stolker (Zuilen) 4 uur 31 min 47 sec; 6. Van den Brekel (Echt) 4 uur 32 min 32 sec; 7. Van Wetten (Noordwijkerhout) zt.; 8. Leo Stevens (Elsloo) 4 uur 35 min 10 sec; 9. Piet van Est (Fynaart) z.t.; 10. Mehagnoul (Am- serdam) z.t. Tijdens athletiekwedstrijden te Bever- wyk, is door mej. G. van Zelm, van de vereniging A.D-A. (Amsterdam), het Nederlands record speerwerpen meisjes junioren verbeterd rnet een worp van 34,85 meter. Het oude record stond sedert 1953 met 34,40 op naam van Corrie van den Bosch (Taxandria). Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort zijn de wedstrijden (36 holes stroke play) ge houden om het nationaal open golfkam- pioenschap van Nederland. 36 deelnemers hadden hiervoor ingeschreven. In het al gemeen klassement werden de eerste ne gen plaatsen door professionals ingeno men. Winnaar werd C. Pennington van de Hilversumse Golf Club met een totaal van 146 (7240). C. Cramer van de Twentse Golf Club en Gerard de Wit van de Haagsche Golf en Country Club klas seeren zich ex aequo 2/3 met een totaal van 152. Cramer maakte in de eerste ron de 80 en in de tweede 72 tegen De Wit 72 en 79. Tijdens de internationale Regatta te Luzern heeft een ploeg van het Amster damse Nereus de jonge acht gewonnen in 6 min 43,7. Tweede werd de Ruderclub (Luzern) 6.47,9 en derde de Grasshoppers (Zürich) 6.57,9. De Nereus-ploeg werd derde in het nummer oude acht, achter Ruderclub Thalwil en Societa Canoterrie Cuintoro uit Venetië. (Van onze sportcorrespondent) BREDA, Zaterdagavond. In een slechte en vrij harde wedstrijd is N.A.C. met eigen wapens ver slagen door een vechtlustig Eindhoven, dat in de eerste helft zijn overwicht door één doelpunt uitdrukte, maar daarna zo vlijmscherp door de Bredase defensie sneed, dat de stand al spoedig 30 was. Dat N.A.C. in de laatste minuten van dit duel toch nog twee doelpunten scoorde maakte de eind stand eigenlijk wat geflatteerd voor de Bredanaars, die buiten enkele prachtige schoten in de eerste helft, in alle opzichten de minderen waren van hun rivalen. De Eindhovenaren rJe rechtervleugel en toen brak Vlem- hebben wel even tüd JÊÊÊk uiings plotseling door, om de bal tussen nodig gehad, om op .JjKgkA wee Bredase verdedigers naar de vrij- toeren te komen, lÉÉf/mÈÊKÊm «taande Louwers te schuiven. En bloc maar gedurende gur bleef de NAC-verdediging staan voor bui- deze periode zorgde tenspel en toen keeper Goedhart einde keeper Van Gemert lijk tot een reactie kwam was het te laat. wijzeP voor, dat er -JShak' In de tweede helft werd het duel hard geen ongelukken ge- .'J® en ging Eindhoven de NAC-tactiek over- beurden. Levensge- nemen. Met verre trappen werd de aan- vaarlijke schoten W «r - valslinie aan het werk gezet en bij één van Canjels en Hoo- f daarvan kwam de bal in het bezit van genhuizen, die in de ÉyjjË(s^KMi|iV8 Louwers. die in vrije positie geen mo- eerste minuten ment aarzelde en- Goedhart voor de steeds weer voor het tweede maal het nakijken gaf. Tot aan Eindhovensa doel de 34ste minuut bleef het spel op on- opdoken. werden aantrekkelijke wijze heen en weer golven door een Van Ge- VAN GEMERT, maar op dat moment stak rechtsbuiten mert in topvorm on- spectaculair! Schmidt zijn hoofd onder een vrije trap schadelijk gemaakt i op het Bredase doel en werd het 30. Langzaam kwam Eindhoven op dreef Eindhoven ging zich daarna een kalm steeds sneller werd het tempo, vooral van I spelletje permitteren, maar daarmee re- Zaterdagmiddag hebben de heren ir H F. Hopster, voorzitter van de K.N.V.B. en W.F.F., G. van Asselt, voorzitter van Blauw Wit en secretaris van de Ver. van Eerste klassers, van gedachten gewisseld over de situatie die in de secte betaald voetbal ontstaan is door het aftreden van het sectiebestuur. Het resultaat van de besprekingen is dat door de heer Van Asselt een bemid delingspoging zal worden ondernomen tussen de 27 verenigingen, die zich Zater dag 2 Jul j.l. tegen de competitieindeling van het sectiebestuur hebben uitgespro ken, en het sectiebestuur. Daartoe zhllen deze 27 tegenstemmers Donderdagavond in eerste instantie te Utrecht bijeenko men, waarna contact met het afgetreden sectiebestuur zal worden gezocht. Die zelfde avond zullen de afgevaardigden van de lagere klassen betaald voetbal vergaderen om hun houding te bepalen. Promotie Tweede Klasse Unitas-Leerdam 3-1 Prom. Derde Klasse VVP-LFC 1-3 Zwijndrecht-SVW 1-1 In de tweedaagse ontmoeting tussen Denemarken en Oost-Duitsland in Ro stock heeft Oost-Duitsland zowel de da mes als de herenwedstripd gewonnen. De dameswedstrijd leverde een puntenzege van 7531 op een de heren wedstrijd 125 Tweede Klasse A Helpman-Zwaag Westeinde 2-7 Derde Klasse B Gruno-Peize 2-2 Gronitas-Gron. B. 0-2 Tweede Klasse A Tubantia-Quick '20 1-3 Op de voorlaatste dag van het tournooi versloeg Tsjechoslowakije in de strijd om de derde en vierde plaats Zweden met 139. De strijd om de vijfde en zesde plaats werd gewonnen door Zuid-Slavië. dat Saarland versloeg met 12—5- De zevende plaats werd veroverd door Oostenrijk door een overwinning van 11—7 op Frankrijk. Om het kampioen» schap van Neder land BI. Wit-'t Zuiden 4-4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 6