lt t Fusie tussen Holland Sport en SVV Scheveningen een feit de rustdag: timmeren aan herstel RONDE VAN FRANKRIJK Drie uitvallers - Haan, Van Dongen, Aclri Voorting - en grote achterstand voor Wagtmans Opnieuw een Gaul-stunt, maar Geminiani won in Monaco NT DE NEDERLANDSE EQUIPE Nu jagen op etappe-overwinningen I Hockey-team van India komt naar Nederland Motiliii Rouge-prijs in Alkmaar J Bak en Osterholt bij Feijenoord Klassementen Tubantia en Hengelo fusionneren niet Karvonen brak weer het wereldrecord steeple ZATERDAG 16 mi 1955 PAGINA If «fe „Gein hield het hoofd koel Imgnon "marseille Voor twee wedstrijden Er veranderde in feite weinig BRONKHORST EN HORN NIET NAAR URUGUAY CRICKET IN ENGELAND Uitslagen van de county F De etappe Algemeen De ploegen Bergklassement De groene trui De strijdlustigste Zij staakten de strijd Drie man in één klap Naar het lijkenhuis BRI/VMCON NACO MARSEtLLÊ;^?;:rija '-/Ijgfc Om de Davis beker ITALIËENGELAND 3—0 Alpen-etappe te zwaar N ederlandse voor i\ecterianase equipe Door Martin W. Duyzings. MONACO, Vrijdagavond. Langs de natgeregende hellingen van de Turbie ston den juichend de Monegasken. De karavaan gekraakt in een der zwaarste etappes, óóit door de heer Goddet verzonnen, ging daar nog éénmaal omhoog over het kletsnatte pad: hairpin na hairpin, tot dat men, hoog boven het vorstendom, het slot van de Prins en de koepels van het Casino vervagen zag in een waas van lichte, grijze mist. De karavaan had daar niets triomfantelijks meer. Ze was bedolven onder de modder, gehavend in talloze val partijen, gedeukt in een afschuwelijke hel van moor dende klims en verraderlijke daalpartijen, vermorzeld in een meteorologisch Alpen-tutti-frutti, waarin de op tocht van de heer Goddet tussen Briancon en de Azuren kust alles ontmoet had, wat ge tussen een wolkbreuk, een hagelbui, een ver-vooroorlogs onweer, een afgrijse lijke, ondoordringbare mistbank en meer dan dertig gra den hitte slechts bedenken kunt Te midden van dit alles had men niet alleen een onbe tamelijke hoeveelheid kostbare rijwielen, doch ook een paar dozijn reputaties en een handvol favorieten zorg vuldig verpletterd. Charly Gaul, de man die gisteren tegen de Alpen opklom alsof het 's morgens voor het dauwtrappen een zijner dagelijkse bezigheden was, had vergeefs op een nieuwe overwinning gegokt. Louison Bobet, die gister avond in Briancon het diep-tcleurgestelde Franse volk met overslaande stem beloofd had, dat men vandaag, in deze tweede Alpenveldslag zijn grote offensief tegen zijn laatste gevaarlijke concurrenten zou beleven, had bij de beklimming van de Vars al het hoofd moeten buigen voor een groepje nijvere lieden, dat het wel nimmer tot het campionissimi-stadium brengen zal, doch dat wél al be grepen had, dat de eens zo onoverwinnelijke Fransman de laatste dagen zo onoverwinnelijk niet meer is. Wout Wagtmans, nog altijd fier in de groene trui had, ergens op de naakte flanken van de Col de la Cayolle, dan eindelijk de inzinking gekregen, welke men hem had voorspeld en de kleine, gebogen man, die met een as grauw gezicht en met zijn allerlaatste krachten zijn fiets naar boven sleurde, minuut na minuut verspelend, her innerde nergens nog aan de eens zo vinnig rijdende chef- de-file van de Nederlandse ploeg, die voor de tweede maal in zijn carrière met de gele trui aan de haal was gegaan. Slechts één was er in heel de karavaan, die deze veld slag zonder brokken overleefde. Hy had zijn kansen in deze Tour al lang verspeeld en in de Franse nationale ploeg behoort hy tot Bobet's onderdanige dienaren. Doch vandaag, in de laatste kilometers van die tweede Alpen etappe, groeide Raphael Geminiani, de eeuwige slaaf van de familie Bobet, opeens met kop en schouders boven zijn heer en meester uit. Hij schoot omhoog tegen de Turbie alsof hy op zijn tocht geen Alp en geen onweers bui was tegen gekomen. En terwyl heel Monaco daar op de hellingen van de Turbie de brave Raphael stond te be jubelen omdat er vandaag om Louison Bobet niet veel te jubelen viel, hees men hier aan de rand van de baai in het Stade Louis II voor half-leeggeregende tribunes alvast de tricolore. Monaco is nog altijd een onafhankeiyk vorstendom, doch op het gebied van de wielrennerij zweert het bij de Fransen en men kan het daarom de Monegasken niet kwaiyk nemen, dat ze Raphael Geminiani, de triomfator van deze negende etappe, begroetten met een geestdrift alsof hij daarnet met zijn blote handen het vorstendom van een wisse ondergang gered had. En voor het geval al die opwinding hier, in het anders zelden zo opgewonden vorstendom, om een Franse etappe-overwinning, die Louison Bobet géén stap en géén seconde dichter by zijn overwinning bracht, wat over dreven vindt, zo moge men u er aan herinneren, dat het de Monagasken, die bijna drie millioen francs voor zo'n Tour-etappeplaats in Goddet's zorgvuldig gemanicuurde vingers frommelden, onderhand knap begon te vervelen om hier, in het Stade Louis II, jaar-in-jaar-uit naar een Nederlandse overwinning te moeten staren. Ge verneemt elders op deze pagina se paraat omtrent de Nederlandse cata strophe in deze tweede Alpen-etappe. Want zo men u de geschiedenis van deze afgrijselijke tocht min of meer schilde ren wil. zo komt men, naarstig bladerend door een blocnote vol notities, al gauw tot de conclusie, dat Oran.ie vandaag helaas niet voorkwam in het stuk. dat practisch van de eerste tot de laatste kilometer met zelden vertoonde bitterheid speelde. Het drama was al begonnen in de eerste de beste hairpin van de Vars. Daar. in de .zwaarste kilometers van de klim, had de Franse regionaal Scodeller het volmaakt onverwachts op zijn heupen gekregen; en aangezien Scodeller nog nimmer met enig succes een Alp of een Pyrenee heeft overleefd en men aldus op zijn vingers k°n natellen, dat hij dit, avontuur zou m°eten betalen met een waanzinnige in- zil"king (hetgeen later dan ook zorgvuldig Uitkwam!), lieten Bobet en de zijnen de kleine donkere regionaal glimlachend gaan Zo nam Scodeller dan 55 seconden en toen gebeurde het héél onverwachts: Charly Gaul. de Luxemburger, die gis teren triomfantelijk over de Alpen was gegaan na een solo-vlucht, die hem een mateloze hoeveelheid energie moet neb ben gekost, sprbng fris. vrolijk en nijver kauwend op zijn spreekwoordelijke kauwgum, achter de vluchteling aan. Hij vermorzelde die 55 seconden voor sprong in drie magere kilometers en hoe wel de Luxemburger in Scodeller uiter aard een minder nuttige partner vond dan gisteren in Jan Nolten, ging men niettemin in het Franse kamp prompt met lieel zijn gewicht aan de alarmklokken hangen. Bobet-zelf dirigeerde de tegen aanval. Hij bereikte Gaul en op het zelfde ogenblik demarreerde hij met alles wat hij maar geven kon. In alle voorra dige Franse voigwagens zat men vijf ver bijsterende minuten achtereen elkaar koortsachtig te omhelzen. Toen viel er opeens een diepe, kille stilte over de Vars. Want Charly Gaul kwam terug! Hij be reikte de favoriet-der-favorieten en ver volgens liet hij hem ter plaatse achter als moest Louison Bobet het hele a-b-c- van de hogere klimkunde nog helemaal van buiten leren. Wagtmans forceerde Het was een uitdaging tot een duel. Doch Louison Bobet was opeens zijn adem en zijn geestdrift kwijt. Terwijl nu Charly Gaul de regionaal Scodeller, die toen al voornamelijk op zijn tand- fietste, gewoon maar voor de ge zelligheid mee naar boven sleurde, viel Bobet wat moedeloos terug in het groepje, waar Fornara, Gela- bert, Lorono, Bran- kart, Walkowiak en Stablinski de favoriet der-favorieten voorlo pig gevangen hielden. Gaul, dansend in de pedalen, bereikte uiteraard als eerste de top van de Vars. Sco- delier zat toen op 50 Jim. V? 1 Jf seconden, Gelabert vloerde Bobet voor de sJgPw derde plaats met 1.15 '^r®" fV; achterstand. 1 Brankart en Lorono i zaten slechts tien se conden verder achter uit en vervolgens voerde Gilbert Bauvin „as (voor het eerst in de I Êm voorste gelederen) T DRONG met 2'3° achterstand LOKONU een groepje aan, Spanje mee -waarin men o.a. Wout naar voren. Wagtmans, Astrua, Fornara, Coletto. Giudici, Clerici en An- tonin Rolland, als een wildeman rijdend om zijn gele trui. volop in actie zag. Het was daar al, op de Vars. dat de Nederlander volop in moeilijkheden verkeerde. Wagtmans zat op dat mo~ ment nog uitstekend in de race, "Och men had geen moeite om te zien dat hij forceren moest om het enorme tempo daar te kunnen houden. Van Est en Daan de Groot zaten op 3.05 in gezelschap van Poblet, Geminiani, en Bernardo Ruiz. Van Breenen en Jan Nolten hadden, in gezelschap van onder anderen Ferdi Kübler en Jean Bobet, al meer dan vijf minuten verspeeld, doch zaten nog altijd vóór het mannetje-Robic, dat twee kostbare minuten lang een zij ner vele, dagelijkse lekke banden had staan bewenen, Hansen's achterstand be droeg op de top van de Vars al bijna acht minuten en vervolgens wachtten wij dan nog vele. véle minuten op Adri Voor ting en Wies van Dongen, die daar op de Vars de basis legden voor hun naderende ondergang. Piet Haan zat toen al. huive- i' rend onder een deken op de bank van de uitvallerswagen. De twee Nederiandese renners en de Engelsman Maitland en die uitvallerswa gen vormden daar op de top van de Vars een droeve optocht, die de Nederlandse kolonie nog eenmaal pijnlijk herinnerde aan de boze dagen toen Nederlandse equipes uitsluitend in de achterhoede te vinden waren en we, zolang de voorraad onzer renners strekte, iedere dag wel een plaats in de uitvallerswagen reser veren moesten. Er woedde een onweer tussen de Vars en de Cayolle. De lucht hing laag etj inkt zwart tussen de naakte' rotsen. De regen stroomde in smalle beekjes omlaag over het gruis van het smalle pad, dat daar ge vangen wordt in een nauwe donkere kloof Doch Charly Gaul sleepte Scodeller nog altijd met dezelfde ijver voort en hoewel er in de afdaling van de Vars door de groep-Bobet bijzonder fel gejaagd werd en alle snelheidsrecord stuk voor stuk om zeep gingen, groeide Gaul's voorsprong tijdens de klim naar de Cayolle opnieuw en dat veroorzaakte in de karavaan De Grote Verwoesting. Wout Wagtmans behoorde tot de slacht offers. Tot vijf kilometer voor de top had de man in de groene trui zich aan de wielen van Bobet en Antonin Rolland vastgeklemd alsof zijn leven er van af hing. De kleine man uit Breda ging daarbij, van- j daag, kennelijk i boven zijn krachten en stellig zou deze etappe minder eatastrophaal voor hem ver lopen zijn als hij het gezel- schap-Bobet aan de voet van de Cayolle maar rustig had laten betijen. Onder hen, die op de Cayolle de kopgroep dl eerder hadden moeten laten gaan, behoorde Geminiani. Hij had, in tegen stelling tot Wout Wagtmans, géén vooraanstaande plaats in het algemeen klassement te verdedigen en algemeen klassement te verdedigen en daardoor hield hij ook, te midden van de moeilijkheden, het hoofd koel. Dat was het, waaraan hij hier in Monaco, zijn overwinning op de eerste plaats te dan ken had. Wanhopige verdediging Vijf kilometer voor de top van de Cayolle, toen er opeens weer eilanden van azuur dreven in de, voor het overige met wolken volgepakte hemel sn toen de hitte ondraaglijker nog leek dan gisteren, moest Wout Wagtmans Bobet en de zijnen laten gaan. Vijf moordende kilometers achtereen vocht Wagt mans nog terug, iedere meter en iedere seconde verdedigend met een be wonderenswaardige taai heid. Doch toen hij de top van de Cayolle be reikte, was hij voorgoed een geslagen man: zijn krachtenreserves waren uitgeput. Wout Wagt mans, de man met de groene trui, begon aan wagtmans een der moeilijkste toch- ten van heel zijn carrière zware tocht tocht naar een zware, pijnlijke nederlaag. Charly Gaul leidde nog altijd royaal op de top van de Cayolle. Scodeller zat toen op zeven seconden en bovendien op het punt van bezwijken. Gelabert leidde met 3Va minuut achterstand het gezel- schap-Bobet. nu nog slechts verder be staande uit Coletto. Fornara, Clerici, Vi- tetta en Brankart. Antonin Rolland had, moedig rijdend, slechts twintig seconden meer verspeeld en Wagtmans zat, achter volgd door het luidkeels jammerende mannetje-Robic, op al meer dan acht mi nuten. Niettemin: de brave Raphael Geminiani zat toen in het gezelschap van Kübler en Daan de Groot nog op 9.30!, precies vier minuten later gevolgd door Van Breenen Jan Nolten en Wim van Est, die druk doende was zich weer door een tijdelijke inzinking heen te worstelen. De rest van de karavaan telde toen al niet meer mee. Van de Nederlanders, die daar op de Cayolle nog ver in de achter hoede tegen het noodlot streden, zou al leen Jos Hinsen nog voor het sluiten der controle Monaco veilig en wel bereiken..! GauVs voorsprong ging verloren In de klim tegen de Col du Vars, min der berucht, doch ongetwijfeld véél moei lijker dan de Galibier welke wij gisteren namen, won Charly Gaul opnieuw een minuut. Terwijl Scodeller druk doende was in allerijl naar de achterhoede af te zakken joeg de Luxemburger zijn voor sprong op tot méér dan vier minuten en dat was zijn ondergang. Want toen Bobet als tweede de top van de Cayolle bereikte, in gezelschap van Fornara. Bauvin, Lorono, Rolland. Astrua en Vitetta en op zeer korte afstand ge volgd door Coletto, Huber, Clerici en Walkowiak, lichtte men hem er over in, dat ook Charley Gaul in die laatste klim te veel van zijn krachten had gevergd. Geminiani, druk bezig met een fantas tische opmars, had toen Ferdi Kübler, Ockers. Dotto en Jean Bobet al achter zich gelaten en was ook Wagtmans, die nu in gezelschap van Nolten en Van Est. op acht minuten achterstand, zich over de top sleurde, al meer dan zes minuten voorbij. Daan de Groot had toen negen tien minuten achterstand. Hein van Breenen. vandaag nogal onderhevig aan ups en downs, kwam 20.45 na Gaul over de top en kon zich vervolgens omlaag storten in een lange, door de regen bij zonder verraderlijk geworden afdaling, waarin iedereen in deze karavaan, per fiets of per volgwagen. royaal drie kwar tier lang bovenmaatse risico's moest ne men. In deze afdaling verloor Charly Gaul zün tweede Alpen-etappe die hij, naar het leek, nog slechts voor het grijpen had. Bobet riskeerde daar alles. Een maal ging hij in een hairpin onderuit en miste hij slechts op een haar na een met roestrode rotsblokken volgestrooid ravijn. Doch onmiddellijk klom hij, met een bloedende arm en wat minder be duidende schaafwonden weer op zijn fiets en leidde hij opnieuw de jacht, waarin vriend en vijand de Franse nationalen, de regionalen, een eenzame Belg, de Spanjaarden en de Italianen broederlijk samenwerkten teneinde Charly Gaul, kennelijk de gevaarlijkste en taaiste der rebellen, vóór Monte Carlo nog te grijpen. lléETftPPE MARSEI LIE-AVIGN0N-I8 J li LI I98KM Officieel berekendeqemiddelde snelheid 35km. p.u 12eETAPPE AVIGNON-MILLAU - I9JUU236KM Officieel berekende gemiddelde snel heid ?.6km. p.u ven'ou x Monljardihl060m ed0m StHippolyfe Monteux Uzes Carpenf: Pernes Gavailfon m Brouell77m Minierl270m 5eyrpredei302m FRANKR: i> Middellandse Zee; Nog te rijden V - Op Zondag 28 Augustus zal het Ne derlandse hockey-elftal een wedstrijd in het Wagener-Stadion spelen tegen de na tionale ploeg uit India. De Indiase heren zullen daarna op Woensdag 31 Augustus, eveneens in het hockey-stadion te Amstelveen een ont moeting hebben met een Nederlands Bondselftal, dat uit spelers van het A- en B-elftal zal bestaan. In de Indiase ploeg zal men voor deze wedstrijd waarschijn lijk enige reserves opstellen. W e konden U werkelijk van de gisteren verreden etappe geen plaat voorzetten, waarop V een lid van onze vaderlandse ploeg moedgevende verrichtingen zag plegen. Daarom nog maar even een blik op de eerste Alpenrit naar Briancon. V ziet him Jan Nolten (rechts), samen met Charly Gaul, de keiharde Luxem burger, bij de beklimming van de Col des Aravis. Toen zat ook Nolten nog vele minuten voor op alle favorieten; zijn inzinking zou later volgen en hem een gevoelige terug slag bezorgen. Ê=~E3Lichf heuvelachf 13 Berg-efappe A Berg (SÜÊiappepiaafs G Ravifaillering ©Vliegendeconfrole f Monfjardin I060m. Ventouxl9l2m. del3G2m. 12eefappe 11e etappe Charly Gaul had in de küm naar de top van de Vars inderdaad te veel van zijn krachten gevergd. In de eindeloze afdaling verloor hij zijn stijl, de sou plesse en élégance waarnaar zelfs Bobet gisteren met afgunst had zitten kijken. De voorsprong van de Luxemburger kromp nu met iedere kilometer en in Saint-Martin-du-Var behoorde Gaul's nieuwe solo-jacht, nauwelijks vijftig kilometer voor de finish, dan ook tot het verleden. Het werd nu eindelijk wat rustiger in de kopgroep, zó rustig, dat Raphael Ge miniani het gezelschap kon inlopen; en daarmee was deze etappe in feite dan afgelopen. Niemand had zijn winst gekregen. Bobet's grote aanval was mislukt. Gaul's nieuwe avontuur had hem slechts wat punten voor het bergklassement opge leverd. De Italianen hadden het ook dit maal niet tot een directe aanval op Bobet weten tc brengen. De beslissing in deze Tour werd tegen de verwachtingen in gelukkig verschoven tot na de Pyre neeën. D(. etappe-overwinning hier in Monte Carlo was nog slechts een troostprijs voor de man in de kopgroep, die reserves genoeg had overgehouden om in de al lerlaatste klim, de zo venijnige Turbie. nog éénmaal te attaqueren. De man, die dat nog kon. heette Raphael Geminiani. Hij bestormde de Turbie met een alles- verbluffende felheid en vervolgens liet hij zich omlaag vallen langs een slippe- rige helling, die elders in de karavaan talloze valpartijen creëerde (Kübler, Ro- bic. Ruiz en vele anderen) en zo won hij hier in Monaco dan de etappe. Het heette een Franse nationale triomf over alle linies. Want terwijl Geminiani zijn ererondje reed, hees men Antonin Rolland in een verse gele trui en gilde men uit alle luid sprekers, dat Bobet ook vandaag geen seconde op zijn naaste rivalen had verspeeld. Doch de vreugde leek niet echt. Weliswaar liepen in deze etappe Nello Lauredi en Jean Robic, Bobet's bitterste privé-vijanden, door valpartijen en lekke banden nieuwe achterstand op en arriveerden ze, Ieeggereden, hier in Monaco en staan hun wraakgevoelens op een zeer laag pitje. Doch liet zou overdreven zijn te zeggen, dat de favoriet-der- favo rieten vandaag deze Tour daardoor al in zijn voordeel heeft heslist! (Van onze paardensportmedewerker). Alkmaar heeft Zondag een draf-pro gramma van acht nummers, waarvoor de inschrijvingen over het geheel vol doende mogen worden genoemd. Nottei- man staat er met een viertal paarden ingeschreven, o.a. met twee in het hoofd nummer, de Moulin Rouge-prijs, gedo teerd met 1000. Het is wel te verwach ten, dat deze prima pikeur weer met een paar prijzen naar huis gaat. Voor de eerste course geven wij een goede kans aan The Flying Dutchman en Torero. In de tweede course gooit Nottel- man met Seigneur Bascom of Quick Ha nover hoge ogen. De course voor leerling-pikeurs is ver moedelijk voor Quant a Moi, met Peter Chestnut als tweede. In de tweejarige course heeft Nottelman een debutant, die dient te worden afgewacht. Unicum heeft reeds 1.42 getoond. De vijfde course wordt onder de man gereden en biedt een goede kans aan Rolls Royce. In het hoofdnummer tippen wij Nottel man. voor Norton Williams. Spencer Gay's Zoon kan de zesde course moeilijk ontgaan en de slotcourse zal veel strijd brengen tussen Oscar en Opveger, die wij in deze volgorde aan de eindstreep ver wachten. De Nederlandse scheidsrechters J. Bronk- horst (Velp) en L Horn (Bentveld), die waren uitgenodigd om enkele voetbalwed strijden in Uruguay te leiden, zijn niet vertrokken. Anderhalf uur voor het tijd stip van vertrek van Schiphol kregen zij een bericht van de Uruguese legatie, dat er een telegram van de Voetbalbond van Uruguay was binnen gekomen, waarin werd medegedeeld, dat de beide arbiters er rekening mee moesten houden, dat zij tot 31 December in Uruguay moesten blij ven. Aanvankelijk was beslist, dat Bronk- horst en Horn voor twee maanden in Uru guay zouden moeten vertoeven. Met de nieuwe regeling namen zij geen genoegen en het vliegtuig is zonder de beide scheids rechters vertrokken. Worcester 305 en 124 verliest van So merset 380 en 53/1; Gentlemen 336/8 en 108 verliest van Players 316 en 220; Essex 329/8 en 144 wint van Glamorgan 218 en 164; Middlesex 244 en 209/8 wint van Lancashire 287 en 164; Derbyshire 354 en 122 wint van Notts 247 en 113; Gloucester 327 5 en 126 wint van Northamps 241 en Onderstaande foto toont een maquette van het te bouwen „sneeuw-stadion" te Cortina D'Ampezzo, waar in 1956 de Olympische Winterspelen zullen worden gehouden. Het uit buizen en hout opgetrokken stadion zal in to taal 12000 toeschouwers kunnen be vatten. In een Vrijdagavond gehouden leden vergadering van de S.V.V. Scheveningen is het voorstel van het bestuur om een fusie aan te gaan met F. C. Holland Sport met overgrote meerderheid van stemmen aangenomen. Dit besluit zo deelt het bestuur van Scheveningen mede zal heden aan het GEMINIANI Feesthuis in Clermont-Ferrand MONACO, Vrijdagavond, We herkenden vandaag het vorstendom niet meer! Tweemaal achtereen, wanneer hier de karavaan omlaag dook naar de operettestad aan de eeuwig blauwe baai, had het Stade Louis II liggen sudderen in de zon. Tweemaal achtereen hadden daar de notabelen op de tribunes, graag of niet, moeten juichen ter era van een Nederlandse renner, die een zware etappe verrassend veroverde vóór alle favorieten. Jan Nolten en Wim van Est!Twee jaar achtereen! En er leefde een stille hoop in het Nederlandse kamp. dat we ook ditmaal, al ware het slechts uit gevoel voor traditie, met die etappe èn met de speciale premie van de Prins aan de haal zouden gaan. Helaas, helaas: het was vandaag allemaal anders! De uitslag van de negende etappe van Briangon naar Monaco over 275 km, luidt. 1 Geminiani (Frankr.) 8 uur 15 min. 50 sec., 2 Bauvin (N.O.C.) 8.17.50, 3 Fornara (Italië) z.t., 4 Holland (Frankr.) z t-, 5 Louison Bobet (Fr.) z.t., 6 Astrua (It.) z.t.. 7 Clerici (Zwits.) 8.19.03, 8 Coletto (It.) 8.19.18. 9 Walkowiak (N.O.C.) 8.19.23, 10 Gaul (Gem. ploeg) 8.19.26. 11 Vitetta (Zuid Oost) 8.19.34, 12 Brankart (België) 8.20.15, 13 Lorono (Spanje) 8.21.37, 14 Close (België) 8.22.27, 15 Gelabert (Spanje) o hl'SS' 16 Huber (Ziwits.) z.t., 17 Ockers (België) 8.24.27, 18 Gay (Zuid West) 8.24.42, 19 Dacquay üc France) 8.25.23. 20 Anzile (N.O.C.) o. 25.30. «1 Van Est (Ned.) 8.38.19, 46 Nolten (Ned.) 49.83, 56 Van Breenen (Ned.) 8.52.42, 61 Wart- mans (Ned.) 8.56.36, 63 De Groot (Ned.) 8.59.25. 67 Hinsen (Ned.) 9.04.35 Het algemeen klassement na dc 9e etappe luidt: 1 Rolland (Frankr.) 56.51.25, 2 Fornara (Italië) 57.02.28, 3 Louison Bobet (Fr.) 57 02 58, 4 Gaul (Gem. ploeg) 57.03.21, 5 Vitetta (Zuid Oost) 57.05.11, 6 Brankart (België) 57.07.30, 7 Astrua (Italië i 57.08.48, 8 Geminiani (Frankr 57.10.25, 9 Robic (West) 57.15.14. 10 Mallejac (Frankr.) 57.16.35. 11 Clerici (Italië) 57.16.44, 12 Bauvin (N.O.C.) 57.19.00, 13 Kübler (Zwits.) 57.19.14, 14 Van Est (Ned.) 57.19.19, 15 Gelabert (Spanje) 57 20.13, 16 Quentin (West) 57.20.13, 17 Impanis (België) 57 22.16, 18 Close (België) 57.25.43, 19 Ockers (België) 57.26.57, 20 Huber (Zwits.) 57.37.41. 29 Wagtmans (Ned.) 57.40.4X, 41 Van Breenen (Ned.) 58.00.50, 48 Ilinsen (Ned.) 58.12.31, 51) Nolten (Neii.) 58.28,39. 60 De Groot (Ntd.) 58.29.33. Het algemeen ploegenklassement na de 9e etappe luidt: 1 Frankrijk 170.08.17, 2 Italië 170.38.11, 3 N.O.C. 171,00.42, 4 België 171.21.08, 5 West 171.45.04 6 Spanje 171.50.52 7 Zwitser land 172,50.52, 8 Nederland 172 18.38, 9 Zuid Oost 172.26.19, 10 Gem. ploeg 172 37.03 11 lie de Franc 173.33.06. 12 Zuid West 173.38.37. 13 Engeland 174.58.34. In het ploegenklassement van de 9e etappe stond Nederland (Van Est, Nolten en Van Bree nen) met 26.20.04 op de twaalfde plaats. Alleen de Engelse ploeg volgde daarop nog met 27.19.59 Het bergklassement na de 9e etappe luidt: 1 Gaul (Gem. ploeg) 51 p., 2/3 Ex aequo Gela bert (Spanje) en Louison Bobet (Frankr.) 31 p., 4/5 Ex aequo Brankart (België) en Scodeller (N.O.C.) 18 p., 6/7 Ex aequo Coletto (Italië) en Fornara (Italië) ieder 14 p., 8 Astrua (Italië) 13 p., 9/10 Ex aequo Nolten (Ned.) en Vitetta (Zuid Oost) 11 p., 11 Kübler (Zwits.) 7 p., 12/14 Ex aequo Lorono (Spanje). Bauvin (N.O.C.) en Geminiani (Frankr.) ieder 6 p. Het puntenklassement na de negende etappe ziet er als volgt uit: 1 Poblet (Spanje) 148 p., 2 Kübler (Zwits.) 149 p., 3 Robic (West) 159 p., 4/5 Wagtmans (Ned.) en Bauvin (N.O.C.) 164 p.. 6 Ockers (België) 178 p., 7 Van Mil (Ned.) 182 p.. 8 Antonin Rolland (Frankr,) 185 p., 9 Monti (Italië) 240 p., 10 De Bruyne (België) 246 p. De prijs voor de strijdlustigste renner is toegekend aan de Luxemburger Charly Gaul Hij kreeg 66 punten. Geminiani (Frankrijk) verkreeg 24 punten. De strijd staakten: Piet Haan (Ned.), Wies van Dongen iNed.), Adri Voorting (Ned.), Malt- land (Enge1 and), Telotte (lie de France), Hoar IEngeland), Graf (Zwitserland), Picot (WestI en Buitel (West). Het onweer dat ons in de Alpen teister de, achtervolgde ons tot aan de Cöte d'Azur en langs de Boulevard des An glais in Nice, stonden de toeristen in veel te zomerse klederdracht bij de doortocht van de karavaan te rilien onder hun pa- rapluies; en onder een akelig grauwe lucht leek het vorstendom hier aan de baai van Monaco op eens opmerkelijk vee! op een willekeurige provincieplaats diej in onze eigen vader land tijdens de duis tere dagen van No vember- We zouden niette min Monaco wel wal vriendelijker gevon den hebben als onze Tour-equipe, die an dere jaren niet zon der een feestelijk ge voel door de straten van Monaco loper kon,, vandaag nie' enkele zeer zwart klappen had gehad omdat ze en dat feitelijk de oorzaa' van alle ellende tegen twee uiter zware Alpen-etapp- achtereen niet opg1 wassen bleek. Wout Wagtmans ei Van Est hebben hun posities In het alge meen klassement vandaag >pnieuw met le-uvenmoed verdt digd. Wim van Est heeft zich zelf nog tus sen de eerste vijftien van de karavaan ge- VDRI VOORTING Niet voor beulenwerk red. Doch aan de gele trui denken we niet meer. Wout Wagtmans, tot nu toe onze sterkste man, dook na een lange lijdens- tocht meteen naar de 28ste plaats en de groene trui zal in deze Tour zijn smalle schouders wel niet meer sieren. Daarnaast verspeelden we dan voorgoed drie knapen: Piet Haan, die in de eerste kilometers van de klim naar de Vars al in moeilijkheden kwam en de uitvallers wagen opzocht en Adri Voorting en Wies van Dongen, die door het noodlot ver in de achterhoede bij elkaar gebracht, van daag eveneens hun laatste Tour-etappe reden. „Vandaag", zei Kees Pellenaars. toen Wout Wagtmans in de afdaling van de Vars een bandje lek reed en daardoor nog meer ontmoedigd werd, „vandaag zijn we met onze ploeg op weg naar het lijken huis!. Het leek er wel wat op, doch Kees Pellenaars is er de man niet naar om de Nederlandse equipe te laten overlijder aan één enkele catastrophale etappe. Er zitten nu nog zes man in onze equipe. eindelijk, niet meer te bekommeren on het algemeen klassement, om de ploegen rangschikking en om gele en groen truien. hij heeft overgehouden, hebben nu m Kees Pellenaars en de stoottruep, d slechts één enkel mikpunt over: etapp, overwinningen! Die etappe-overwinning) liggen nog altijd binnen ons bereil a'smen er in slaagt om tijdens de wel zeer verdiende rustdag die hier in 'ii Monaco nu volgen gaat, de ploeg men taal en physiek tc repareren na dc slag welke ze vandaag te verwerken kreeg En aan het herstel van de averij heelt Kees Pellenaars morgen ongetwijfeld méér dan zün handen yol! En wat de uitvallers betreft: Piet Haan heeft in deze Tour wel zwaar teleurge steld. De Limburger heeft zijn topvorm blijkbaar in de ronde van Nederland vei speeld en nadat hij zowel in de Ronck van Luxemburg als in die van Zwitser land de finish niet haalde, lag het eigenlijk voor de hand, dat hij zeker in de Tour ontijdig zou sneuvelen. De man uit Mechelen heeft op de wielerbaan zijn hardheid en zijn doorzettingsver mogen, die hem in zijn amateursperiode zoveel overwinningen opleverden, kenne lijk verspeeld. Het zou ons sterk verbazen ais hij volgend jaar nog eens in de Tour- ploeg terugkeerde. Ook Adri Voorting, die nu al voor de tweede maal tot de uitvallers behoort in in de Tour de France en die in de zo riskante afdeling van de Col de Cayolle in de uitvallerswagen stapte waar, met Haan en Wies van Dongen, o.a. de Zwitser Graf toen al aan vredelievender dingen dan een Tour de France zat te denken, blijkt voor dit beulenwerk minder ge schikt Doch Wies van Dongen, die tot van daag toe zeer verdienstelijk gereden had en die met wat meer geluk wellicht ook Monaco gehaald zou hebben, ver dient ook in de ogen van Kees Pelle- nars een nieuwe kans. sectiebestuur betaald voetbal van de K. N. V. B. worden meegedeeld. Indien het sectiebestuur er zjjn goedkeuring aan verleent zal dit betekenen dat in de ko mende competitie Scheveningen en Hol land Sport als gefusionneerde vereniging onder de naam S.V.V. Scheveningen Holland Sport zullen uitkomen. Hiermee zal dan bereikt zijn, aldus het bestuur, dat Holland Sport bewaard is gebleven vdor Den Haag. Het bestuur van Holland Sport had zich reeds eerder over de zaak beraden en besloten om, iridien Scheveningen daartoe berei zou zijn een fusie aan te gaan. Bak en Osterholt, twee spelers van Hol land Sport, tekenden intussen een con tract met Feijenoord en zullen in het vol gende seizoen voor deze vereniging uitko men. QeETAPPE BRIANC0N-M0NAC0-I5JULI275 KM Officieel berekende gemiddelde snelheid 32km. d ij. 10eET. MONACO-MARSEILLE-I7JULI2AIKM Officieel berekende gemiddelde snelheid 36km,p.u. .ES VAN DONGEN Nog 'n kans. Ze behoeven zich LaBesséës; GuiilesIrgTifr. (/ITALIË VarsSlllma Barcelonneffe? FRANKR A®!! Nog fp rijden Cayolle2326nru Guillaumei Vasson I700m 16 Juli ^Anribesl Cannes ^TDjUSj. c pslssambres Aubagne Hypfes --rr ^ToJiSn'r-MIDDELLANDSE: ZEE Berg-efappe ferk heuvelachfig A Berg yars2lllm. tCayolle2326m. «.Vasson I700m. Efappeplaafs] Ravifaillering Vliegende controle rrappe lOeefappe De pogingen die zijn aangewend om een fusie te verkrijgen tussen de Hengelose tweede klassers Tubantia en Hengelo heb ben schipbreuk geleden. Ondanks de zeer geslaagde besprekingen tussen de urgen tiecommissies van de beide verenigingen heeft de meerderheid van de Tubantia- leden op een Vrijdagavond gehouden bui tengewone vergadering te kennen gege ven niet van een fusie met Hengelo ge diend te zijn. Met. 65 tegen 55 stemmen werden de voorstellen verworpen. Het schijnt, dat Tubantia thans weer onderhandelingen is begonnen met het bestuur van de voormalige Twentse Profs. In het Bislet Stadion heeft de Fin Pent- ti Karvonen de 300 meter steeple gelopen in 8 min 45.4 sec., een nieuw wereld- en Europees record. Het officiële record staat sinds 28 Aug. 1954 met 8 min 49 6 sec. op naam vaii de Hongaar Rozsnyoi. 1 Juli jl. had Karvo- nen te Helsinki het record al op 8 min 47.8 sec. gebracht. Italië heeft te Birmingham (Edgbaston) het dubbelspel van Engeland gewonnen en daarmee de beslissende voorsprong van 3—0 behaald, zodat het in de eind strijd van de Europese zóne is. Sirola en Pietraiigeii kregen de wedstrijd tegen de jonge Engelsen Wilson en Davies lang niet cadeau. Zij wonnen, nadat zij drie setpunten tegen gehad hadden in de tweede set en twee in de derde, met 46 11—9 8—6 6—3. Te Baastad gaf de eerste partij van de wedstrijd Zweden—Chili al direct een verrassing. De jonge Chileen Ayala ver sloeg Davidsson (die minder bestand bleek tegen de verzengende hitte) met 1—6 7—5 7—5 6—3. Bergelin won de tweede partij van Hammersley 3—7 7—J 6 2 63, zodat de stand na de eerste dag 1 1 was. De beslissing komt waarschijn lijk te liggen in het dubbelspel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 11