EDEN VOCHT VERGEEFS Zelfs Eisenhowers belangstelling voor Duitse kwestie bekoeld De halve waarheid Indonesische legerkwestie nog steeds niet opgelost SCHOOLWETTEN-COLLARD AANGENOMEN BEZITSVORMING DOOR AMBTENAREN Zonder paspoort naar Duitsland? r UitstekendVan nu af gaat bosvarken aan schandpaal Weer: terug naar de ministers WERDEN ZU ALS BABY VERWISSELD? Verbroken verbindingen maken vast stelling der feiten uiterst moeilijk Drie zusters tegelijk in het huwelijk Donderdag 21 Juli 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Niet geschikt voor rode lezertjes Vrijdag beslissing? Schaduw op nationale feestdag Regering voert gepremieerde spaarregeling in W erkgeversbijdrage voor bouwfonds belastingvrij Radio en rheumafonds Bonn stapelt vurige kolen op buitenlandse hoofden Zoon van ex-ministei wordt berecht WEERBERICHT Evidente meningsverschillen „Kleine ontwapening" STRAAT VAN MESSINA OPGEBROKEN" In Rio de Janeiro zijn Woensdagavond berichten ontvangen, volgens welke president Juan Peron van Argentinië is afgezet. Verschillende groepen van de strijdkrachten zouden pogen tot een overeenkomst te komen, teneinde een herhaling van bloedvergieten, als bij de mislukte opstand van 16 Juni, te voorkomen. Aldus deze berichten. MRP WIL GEEN MISDAAD OP DE VOORPAGINA Geen toezegging voor ruimere propaganda Affaire-Montesi De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Vannacht hier en daar mist. Morgen droog en op de meeste plaatsen zonnig weer. Weinig wind en iets hogere middagtemperaturen dan vandaag. vrüdag 22 Juli: Zon op 4.47 uur, onder 20.48 uur. Maan op 8.51 uur, onder 21.44 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT (Van onze redacteur) GENèVE, Woensdagavond. IN DE LOOP VAN deze derde conferentiedag zijn de beide tenden ties, die zich bij de Geneefse besprekingen der Grote Vier van het begin af aan duidelijk gemanifesteerd hebben, verder bevestigd: de contacten tussen Oost en West zijn uiterst vriendelijk en hoffelijk, maar ten aanzien van de grote problemen blijven de meningsver schillen fundamenteel. De zorgvuldig geprepareerde persconferenties, die namens ieder der vier delegaties tot nu toe na elke bijeenkomst der Grote Vier gegeven werden, maken dit zonneklaar. De vier minis ters, die vanmorgen weer bijeenkwamen, waren het blijkbaar over het hun gisteren toevertrouwde Duitse vraagstuk zo grondig oneens, dat zij aan de Grote Vier aanbevalen om vanmiddag maar punt twee van de agenda: de Europese veiligheid, te bespreken. Dit geschiedde, maar natuurlijk kon het niet anders, of de discussie kwam toch voortdurend terug op het essentiële vraagstuk van de Duitse hereniging. Premier Eden, die vandaag als voorzitter fungeerde, deed tijdens de gehele duur van de zitting zijn uiterste best om te voorkomen, dat het Duitse vraagstuk gesplitst zou worden van de andere agendapunten, met name veiligheidsverdrag en ontwapening. Doch hij kreeg daarbij maar zwakke steun van president Eisenhower en van premier Faure. De Amerikaanse president is blijkbaar van mening, dat het verstandiger en practischer is om op het ogenblik allereerst te strevan naar datgene Wat binnen het bereikbare schijnt i.e. een zekere mate van overeen stemming over ontwapening. En premier Faure is blijkbaar van mening, dat hij nu voldoende lippendienst aan de zaak der hereniging heeft bewezen. mele vorm het vertrouwde Russische voorstel van een Europees veiligheids pact ingediend, een pact waaraan, zoals bekend, we twee helften van Duitsland zouden moeten deelnemen. Boelganin had 2ijn voorstellen uit- gewerkt op papier staan die hij gister- middag ter conferentie aan de deelne mers liet uitreiken. Gisteravond werd de tekst van het Russische plan aan de pers ter beschikking gesteld. Het plan is hetzelfde als dat, wat Molotof vorig jaar op de Berlijnse conferentie heeft aangeprezen. Er zijn echter enkele gewijzigde punten. Ten eerste zouden niet alleen de Europese landen, maar ook de V.S. kunnen deelnemen. In deze nieuw versie wordt voorts voorgesteld het in twee stadia uit te voeren, zoals Boelganin dit reeds op de openings zitting naar voren heeft gebracht. Ge durende de eerste fase blijven de leden van de nieuwe verdragsorganisatie ge bonden aan de reeds bestaande verde digingsorganisaties (NATO en Pact van Warschau dus), welke echter niet uitgebreid mogen worden. Het tweede stadium zou dan een ontmanteling van de thans bestaande verdragen en een volledige inwerkingtreding van het nieuwe verdrag te zien geven. De Rus sen zouden de nieuwe verdragsorgani satie een geldigheidsduur van 50 jaar willen geven. Premier Eden wees er in zijn re pliek aan de Russische premier op, dat de kwestie van de Europese veiligheid twee aspecten heeft ten aanzien waar van de meningsverschillen evident zijn. Het Russische plan voorziet im mers in de eerste plaats in een lidmaat schap van 26 staten. Volgens zijn, Aan het einde van de zitting vatte premier Eden de magere oogst van deze dag samen in deze conclusie, dat de conferentie het erover eens is, dat de vraagstukken van de Duitse her eniging en van de Europese veiligheid „nauw samenhangen". En hij stelde voor aan de ministers op te dragen om nu in hun vergadering van mor genochtend voorstellen uit te werken, die gelijkelijk recht zullen doen we dervaren èn aan de hereniging en aan de Europese veiligheid en aan het ont- wapeningsvraagstuk. Daarmee ver klaarden de andere conferentiegenoten zich eens, doch premier Boelganin liet uitdrukkelijk de voorwaarde aanteke nen, dat het vraagstuk der Europese veiligheid niet van de Duitse her eniging afhankelijk gemaakt zou moe ten worden. Naar de Britse woordvoerder nu later op zijn persconferentie mede deelde zou Eisenhower daarop gezegd hebben (wij citeren de Britse woord eerder) „Het spreekt vanzelf dat niet van iets anders afhankelijk ge maakt dient te worden". Vreemd ge noeg en dwars tegen alle gewoonten in werd nu later op de avond in het Maison de la Presse namens de Britse woordvoerder een gesupple- menteerde verklaring naar aanleiding van dit punt omgeroepen, namelijk, dat het amendement van Boelganin „niet noodzakelijkerwijs de instem ming had van de andere delegatie leiders". Wat hiervan zij, het kwaad is ge schied. De mogelijkheid bestaat na tuurlijk, dat Eisenhower zich zijn ver klaring spontaan heeft laten ontval len, maar erg aannemelijk is dat niet. Het is opgevallen, dat hij vandaag zijn Pogingen veel minder op het doornige Duitse probleem concentreerde, nu overeenstemming daarover practisch onmogelijk schijnt. De aankomst hier vandaag van een aantal Amerikaanse ontwapenings (en bewapenings!)-experts: minister Stas- sen, generaal Gruenther en admiraal Radford schijnt een bevestiging te zijn van speculaties, als zou de president tenminste tot een accoord over ontwa pening willen komen. Velen hier in Genève veronderstel len dat de president zal aansturen op een overeenkomst, die een soort „kleine ontwapening" zou moeten re gelen. Een oplossing die niet zo on waarschijnlijk lijkt en welke wij voor de conferentie reeds meermalen in dit blad hebben besproken. Nu zal de tijd van de conferentie wel te kort zijn om een dergelijke regeling in bijzonderhe den uit te werken, maar het agenda punt dat voor vandaag op het pro gramma staat de ontwapening biedt een mogelijkheid om een eind- weegs in deze richting te gaan. Ter conferentie van gistermiddag heeft premier Boelganin natuurlijk in for- Groter noemde Eden dan ook het meningsverschil ten aanzien van de „timing" van beide voorstellen en eens te meer sprak hij daarbij als zijn overtuiging uit, dat vastgehouden diende te worden aan de opzet om her eniging en veiligheidspact tegelijk te verwezenlijken. President Eisenhower, trouw aan zijn rol van optimistisch verzoener, verklaarde na deze woorden van Eden dat hij met alle leden van de Rus sische delegatie gesproken had en tot de overtuiging was gekomen, dat zij evenzeer vrede wensen als hijzelf. Het ging er maar om „een brug te bou wen" tussen de verschillende opvat tingen. De president sprak de hoop uit dat de vier ministers er nu in zouden sla gen deze brug te bouwen. „De confe rentie moet niet eindigen zonder dat de delegaties hebben laten zien, dat zij ernstig de vrede willen", zo zei de president. -*• lÊUm Dit zijn ze dan: mevr. Aad Zeldenthuisvan Vegten (links) en Leny van Duyn (rechts), die 23 jaar geleden in het Academisch Ziekenhuis te Leiden op de dag van haar geboorte zouden zijn verwisseld. In Rijnsburg en Leiden vormt deze verwisseling natuurlijk het gesprek van de dag. De hele zaak kwam aan het rollen, doordat de verloofde van Leny van Duyn zich verbaasde over de sprekende gelijkenis van zijn meisje met enkele dochters uit het gezin Van Vegten, terwijl haar broers en zusters karakteristieke trekken gemeen hadden met Aad van Vegten. GENèVE, Woensdagavond. De heer Vladimir Semeonofde Sovjet onder-minister van bui tenlandse zaken die zijn chef naar Genève vergezelt, heeft zich van daag tegenover Reuter verontschul digd naar aanleiding van de opmer kingen die gemaakt waren over de Russische voorlichtingsdienst in de conferentiestad. Journalisten uit het Westen hebben namelijk bemerkt, dat de Russen aan de pers een „gezuiverd uittreksel" van de rede van Boelganin van Dinsdag hebben verstrekt, kenne lijk, om verklaringen, die minder ge schikt zijn voor binnenlands gebruik, buiten het Sovjet gebied te houden. De niet-communistische Westelijke ver slaggevers waren dan ook voor de ge trouwe weergave van hetgeen Boelga nin gezegd heeft, aangewezen op wat de andere drie perschefs daarover mee deelden. De communistische journalis ten zullen 't wel niet aangedurfd heb ben deze Westelijke lezing te publice ren. In de Russische kranten stond van daag ongeveer slechts één-derde van de essentiële inhoud van Boelganin's rede afgedrukt. Er werd bv. geen mel ding gemaakt van het feit, dat Boel ganin de eis van opzegging der Parij- se accoorden „onrealistisch"had ge noemd. Voor rode lezertjes was ook niet geschikt de verklaring van hun leider, dat de Duitse kwestie er niet een was van hereniging doch van de richting die een herenigd Duitsland zou inslaan. Zij zijn nog niet rijp voor passages, die al te sterk afwijken van de tot op heden officieel ingenomen standpunten. Zo leek het de Sovjet perschef evenmin gewenst de commu nistische pers te laten weten dat Boel ganin had gezegd dat de Sovjet-Unie niet voor haar veiligheid afhankelijk zou kunnen zijn van de garanties van andere staten. Onderminister Semeonof zeide, toen men hem hierover ondervroeg, dat Eden's oorspronkelijke voorstel, zou- „wij niet graag de overeenkomst tus- den er vijf leden moeten zijn, name lijk de vier grote mogendheden en één herenigd Duitsland. Premier Eden acht het evenwel niet uitgesloten, dat in deze een modus vivendi gevonden zal kunnen worden, namelijk een pact dat een aantal variërende tussen 5 en 26 deelnemers zou hebben. sen pers-chefs van de vier delegaties zouden schenden door meer te geven dan een bondig overzicht van de af gelegde verklaringen. Wij beschouwen het succes van de conferentie belang rijker dan dat wij de kranten van mi nuut tot minuut van het gesprokene op de hoogte houden ofschoon dit laatste natuurlijk 00k belangrijk is", zo zeide hij. Semeonof deed niettemin de toezegging te „zullen proberen ons verslag van vandaag te verbeteren". De vertalingsprocedure van de con ferentie is thans zoveel versneld dat het verlies aan tijd met één derde is teruggebracht. Op voorstel van premier Faure wordt in plaats van twee vertalingen slechts een ver taling openlijk in de conferentiezaal gegeven, terwijl de vertaling in de derde taal tegelijkertijd via het micro foonsysteem en de koptelefoons wordt doorgegeven. Veel aandacht heeft het vandaag getrokken dat maarschalk Tsjoe- kof de lunch heeft gebruikt bij president EisenhowerHet bezoek van de Russische maarschalk aan zijn vroegere Amerikaanse collega duurde ongeveer 2(4 uur. Er waren slechts een Amerikaanse en een Russische tolk bij tegenwoordig. Woensdagavond heeft maarschalk Boelganin, premier Faure en minister Pinay een diner aangeboden, waarbij ook de voornaamste adviseurs van de Franse eerste minister tegenwoordig waren. Morgen, Donderdag, zullen de echtgenoten van de Westelijke delegatieleiders op uitnodiging van mevrouw Eisenhower een boot tocht maken op het meer van Genève De dames van de Sovjetleiders kun nen dit festijn niet meemaken, want zij zijn door hun echtgenoten in Mos kou achtergelaten. Men mag hopen dat het dan wat be ter weer is: na een dagenlange hitte golf goot het vandaag in Genève. De temperatuur was aanmerkelijk ge daald. -, De Straat van Messina is tot 1 Augustus voor de scheepvaart gesloten. Het verkeersverbod ging vannacht in. Men zal dezer dagen beginnen met het spannen van electrische kabels van een lengte van 3653 meter tussen Sicilië en het Italiaanse vasteland, welke stroom voor industrie en huishouding van het eiland zullen aanvoeren. President Peron afgezet? Ondanks de afwezigheid van president Soekarno (die op het ogenblik een offi cieel bezoek aan Egypte brengt en daar na naar Mekka zal doorreizen) wordt op het ogenblik in de Indonesische parlemen taire binnenkamers nog hard gevochten over de oplossing van de reeds weken sle pende legerkwestie. De belangrijkste vraag is wel of het kabinet, na deze ongelukki ge affaire zijn mandaat dient terug te ge ven. Gisteren hebben het Indonesische kabi net en de regeringspartijen vergaderd. Na afloop is meegedeeld, dat de regering de partijen verzocht heeft op korte _ter- mijn hun standpunt bekend te maken. Van daag zullen de regeringspartijen de zaak onderling bespreken en van de uitslag van dit beraad zal het lot van het kabinet afhangen. Morgen zou het kabinet aan de hand van deze uitslag namelijk definitief een beslissing nemen. Naar PIA uit Djakarta meldt zijn onder hen, die wensen, dat de regering haar mandaat zal teruggeven, twee stromin gen. Enkele partijen menen, dat indien er een kabinetscrisis ontstaat dit via het par lement moet geschieden, andere vrezen, dat op deze wijze te veel kostbare tijd ver loren zal gaan en dat de teruggave van het mandaat zonder meer moet geschie den. Er is een sterke stroming in Indonesië, welke opnieuw wil aansturen op de vor ming van en presidentieel kabinet onder leiding van de vice-president, Moh. Hatta. Deze laatste heeft zich hierover echter niet gunstig uitgelaten, Woensdagavond om half elf plaatselijke tijd werd de telefoonverbinding tussen Buenos Aires en Rio de Janeiro verbro ken. Eerder op de dag was Buenos Aires reeds opgeschrikt door geruchten, vol gens welke de vloot uit de vlootbasis Puerto Belgrano, ongeveer 800 km ten Zuiden van Buenos Aires, was vertrok ken om de hoofdstad te bombarderen. In een officiële radiobekendmaking, die om het kwartier werd herhaald, wa ren deze geruchten tegengesproken en was de bevolking gewaarschuwd zich geen angst te laten aanjagen door een „geruch tenoffensief". Volgens een officiële lezing waren vlooteenheden uit Puerto Belgrano ver trokken voor normale oefeningen. Ook de telefoonverbinding tussen New York en Buenos Aires is verbroken. Een woordvoerder van het Amikaanse ministerie van buitenlandse zaken in Washington verklaarde Woensdagavond, dat geen berichten van de Amerikaanse ambassade in Buenos Aires over een af zetting van Peron zijn ontvangen. Later werd in Rio de Janeiro een be richt ontvangen waarin werd gezegd, dat de positie van Peron uiterst onzeker is, maar dat algemeen geloofd wordt, dat hij is afgezet. Naar thans blijkt, is de marine sinds 16 Juni voortdurend in opstand gebleven. Er kunnen ieder ogenblik nieuwe ge vechten uitbreken, zo heet het. In Buenos Afgevaardigden van de MRP in de Fran se Nat. Vergadering hebben een wets ontwerp ingediend, dat beoogt misdaad verhalen voor de voor- en achterpagina's van dagbladen en periodieken te weren Publicatie van details en foto's van mis daden wil men geheel en al verboden zien. Op overtredingen zouden dan boeten van 50.000 tot 500.000 francs worden gezet (Telefonisch van onze Brusselse correspondent) DONDERDAGMORGEN. In de Belgische Senaat heeft de linkse meerderheid, alle C.V.P. oppositie ten spijt, en evenals in de Kamer is geschied, helemaal geen rekening houdend met de gewettigde protesten van de gehele Katholieke bevolking van België, de sehoolwetten-Collard aangenomen, die, wat de linkse partijen er ook van zeggen, er geheel op gericht zijn om het Katholiek onderwijs in dit land te wurgen. De stemming had plaats hedennacht te 3 uur. Even tevoren hadden de leden van de C.V.P. als teken van protest de zaal verlaten. De wetsontwerpen werden dan goedgekeurd door de 91 nog in de zitting aanwezige leden der linkse partijen. Dit geval heeft een extra wrange smaak door het feit dat de goedkeuring van de ze voor de Belgische katholieken nood lottige wetten geschiedde op de nationale feestdag, die heden, Donderdag, wordt gevierd. Het was namelijk op 21 Juli 1831 dat Leopold I, Koning van de nieu we Staat België, zijn blijde intrede te Brussel deed. Het blijkt nu ook meer en meer dat, zoals in de katholieke pers herhaaldelijk werd geschreven, deze linkse regering vooral is tot stand gekomen om het Ka tholiek onderwijs in België uit te roeien. Gisteren nog schreef een zeer invloedrijk Katholiek blad in de hoofdstad, „dat iede re maal, dat de heer Van Acker aan het bewind komt, dit steeds een ongeluk is voor het land". Het was namelijk ook de ze socialist, die na de bevrijding de ko ningskwestie in het leven heeft geroepen. Het ligt voor de hand, dat de Belgische Katholieken, die op zo'n onrechtvaardige wijze worden behandeld, zich niet bij die wetten zullen neerlggen en hun strijd te gen deze linkse regering met nog meer vastberadenheid en verbeten kracht dan tevoren zullen voortzetten. Op vragen van het Tweedé-Kamerlid de heer De Kort heeft de regering on langs enige schriftelijke vragen gesteld betreffende een eventuele invoering van een gepremieerde spaarregeling voor ab tenaren, vrijstelling van sociale verzeke ringspremies en van vereveningsheffing over werkgeversbijdragen ten behoeve van bouw- en spaarfondsen van werkne mers en vrijstelling van loonbelasting over vorenbedoelde werkgevers-bijdra gen. De minister voor Publiekrechtelijke be drijfsorganisatie antwoordt hierop thans mede namens de minister van Binnen landse Zaken, de staatssecretaris van Fi nanciën en de staatssecretaris van So ciale Zaken het volgende: Inderdaad heeft het kabinet zjjn stand punt in beginsel bepaald ten gunste van de invoering ener gepremieerde spaarre geling voor ambtenaren, welke regeling de strekking heeft de persoonlijke bezits vorming te bevorderen. Deze aangelegen heid zal binnenkort om advies worden voorgelegd aan de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtena renzaken. Het advies van de Sociale Verzekerings raad inzake de vrijstelling van sociale verzekeringspremies en van verevenings heffing over werkgeversbijdragen ten be hoeve van bouw- en spaarfondsen van werknemers is ontvangen. Thans heeft de regering besloten te bevorderen, dat bij dragen van werkgevers in bouwfondsen binnen bepaalde grenzen worden vrijge steld van sociale verzekeringspremies, van vereveningsheffing en van loon- en inkomstenbelasting. De bedoelde vrijstel lingen worden niet wenselijk geacht ten aanzien van de bijdragen van werkge vers in spaarfondsen, die geen bouwfond sen zijn. Daargelaten bezwaren van meer alge mene aard, rijst tegen de vrijstelling der werkgeversbijdragen o.m. het bijzondere bezwaar, dat zij uit een oogpunt van rechtvaardige lastenverdeling moeilijk in te passen is in het vigerende fiscale stel sel van de belastingen naar het inkomen, waarbij alle inkomsten, ongeacht haar bestemming, naar een progressief tarief worden belast. De bevordering van het eigenwoningbe- zit neemt echter in andere opzichten in het overheidsbeleid een bijzondere plaats in. Bjj de bouwspaarfondsen gaat het bo vendien om een der meest karakteristieke vormen van op bezitsvorming gericht bestemmingssparen. In een en ander heeft de regering aanleiding gevonden, genoem de bezwaren ten aanzien van de bijdra gen in bouwspaarfondsen overkomelijk te achten. Wij hebben gisteren melding gemaakt van de klacht van de heer Bergers, dat de Ned. Radio Unie tegen haar belofte in onvoldoende steun zou verlenen aan de propaganda voor de „verrassingsactie" van de Stichting Nationaal Rheumafonds. In een brief aan genoemde stichting schrijft de heer Bergers nu, dat de radio- jpmroepverenigingen nimmer algehele ^medewerking aan de actie hebben toege zegd. Dat is hem enkele dagen geleden gebleken. Van de zijde van „Het Natio naal Rheumafonds" was hem met nadruk verzekerd, dat alle omroeporganisaties een dergelijke medewerking zouden ver lenen. Wanneer hij niet van die mede werking overtuigd zou zijn geweest zou hij zich van het leiden van een actie ten behoeve van de stichting hebben ont houden. De heer Bergers deelt voorts in zijn brief mede, dat hij een afschrift daarvan heeft doen toekomen aan het bestuur van de Radio-Unie en de besturen van de vijf omroeporganisaties. Van de zijde van de N.R.U. en de om roepverenigingen vernemen wij in ver band met een en ander het volgende: Hoewel de Nederlandse Radio Unie of de omroepverenigingen de aan hen ge richte open brief inzake de actie van het Nationaal Rheumafonds niet hebben ont vangen, namen zij kennis van de be richten, die daaromtrent in de pers zijn opgenomen. Deze geven de omroepverenigingen aanleiding er op te wijzen, dat van eniger lei toezegging van meer radiomedewer king dan aan het Rheumafonds thans is gegeven, nooit sprake is geweest. Van bet begin af aan is duidelijk vastgesteld, dat dezelfde soort medewerking en in de zelfde omvang zou worden gegeven als aan -andere even belangrijke acties op charitatief en cultureel gebied, die jaar in jaar uit op medewerking van de om roep kunnen rekenen. De N.R.U. en de omroepverenigingen staan buiten het misverstand, dat blijk baar intern bij bet Rheumafonds is ge rezen. Wellicht zal de regering van West Duits land er binnen niet al te lange tijd toe overgaan Nederlanders en andere bui tenlanders zonder paspoort toe te laten. Ook een eenzijdige opheffing van het auto triptiek wordt overwogen. De sociaal-democratische fractie in de Bondsdag ijvert reeds sedert het begin van vorig jaar voor zulke eenzijdige maat regelen. Zij stelt zich voor, dat deze een zo grote invloed op de openbare mening in het buitenland zullen uitoefenen, dat binnen afzienbare tijd ook Duitsers zon der vertoon van paspoort en autopapieren de grens zouden kunnen passeren. Een maal reeds heeft de Bondsrepubliek in zake grensformaliteiten tot zulk een een zijdige geste besloten, die onverdeeld suc cesvol is geweest. Dat was toen West Duitsland geen visum meer van buiten landers verlangde en daarmee bereikte, dat binnen weinige maanden de visum- dwang voor Duitsers verviel. De voorstellen der socialisten voor een Duitse aanval op de grensformaliteiten dateren reeds van Januari 1954. Volgens een mededeling der socialistische fractie Aires zelf wijst niets echter op vergrote activiteit van het leger. De golf van geruchten heeft gisteren vele onderwijzers aanleiding gegeven de kinderen naar huis te sturen en de school te sluiten. President Peron heeft om drie uur in de nacht een bezoek gebracht aan het ministerie voor het leger. De nationalistische partij heeft in Buenos Aires borden doen plaatsen met de mededeling: „De strijdkrachten wor den bedreigd door manoeuvres van de vijanden van het souvereine Argentinië. Wij weten dat Peron aan het hoofd van het leger staat en hopen dat de inlich tingendiensten volledig van het vijande lijke plan op de hoogte zijn". Woensdag was het voor drie gezusters Bross tegelijk de huwelijksdag. De drie bruiden met hun resp. bruidegoms v. I. n. r. de heren Soeterbroek, Bosman en Oververmeer. van de Bondsdag heeft de Bondsregering zich er anderhalf jaar lang tegen verzet. Doch er tekenen zich thans mogelijk heden voor een compromis af. De Bonds regering heeft in de laatste zitting van een der commissies van de Bondsdag ver klaard, dat zij bereid is overeenkomstig de wens van de socialisten te handelen. Zij is tevens bereid zo nodig geen pas poort meer te verlangen van buitenlan ders, die komen uit landen die met Duits land een overeenkomst hebben over bet terugzenden van illegaal binnengekomen personen, Daaronder zjjn Nederland, Zwe den, Zwitserland, Noorwegen en Dene marken. Het ligt voorts in de bedoeling, dat de onderhandelingen met deze landen over een vereenvoudiging der grenscontróle zullen worden voortgezet. De socialisten hebben daarbij verlangd, dat een termijn zal worden gesteld, waarna Duitsland een zijdig zal handelen, wanneer nog geen ac coord mocht zijn bereikt. Voor de ophef fing der passencontróle is in Duitsland een wetswijziging nodig en het is mogelijk, dat daartoe terstond na de parlementaire vacantie het initiatief zal worden ge nomen. De socialisten hebben voorts voorgesteld het autotriptiek te vervangen door een stempel in de nationale autopapieren, Ook hierbij willen zij Duitsland eenzijdig laten voorgaan, indien niet spoedig een inter nationaal accoord bereikt kan worden. De Italiaanse autoriteiten, die belas, zijn met het onderzoek naar de zaak-Wil- ma Montesi. welke reeds twee jaar loopt hebben gelast, dat Piero Piccioni, de 32 jarige jazzband-leider en zoon van d< voormalige christen-democratische minis ter van buitenlandse zaken, zal worde berecht op beschuldiging van doodslag. Markies Ugo Montagna en Saverio Pi lito, voormalig hoofd der politie te Rom die bij deze zaak zijn betrokken, zulle eveneens worden berecht op beschuldi ging van medeplichtigheid. Tezamen met Piccioni, Montagna en Polito zal een aantal mannen en vrouwer worden berecht wegens het afleggen var. valse getuigenis tijdens het onderzoek. De zaak-Montesi is. zoals men weet, der meest sensationele, die Italië heef gekend. De regering van de voormalig premier Sceiba werd er indertijd door be dreigd en de minister van buitenlands, zaken, Attilio Piccioni. vader van Piero trad naar aanleiding van deze zaak af.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1