„HET IS MIDDELEEUWS De boeren van Ijlst kunnen Frieslands wel „.wegkiiken en de melkfabri ONDERGRONDSE VAKSCHOOL BESTOND TIEN JAAR Gloeilampjes DONDERDAG 28 JULI 1955 1 i *i r> uit de wereld zc PAGINA 7 smis Niagara Falls Canada Or agio Italië San Antonio (V. S.) New York Jarenlang al maken toeristen, die de beroemde Niagara-watervallen in Onta rio bezoeken, er een gewoonte van geld stukken in de bruisende waterstroom te gooien. Ze menen, dat het hun geluk zal brengen. Dat heeft het nu ook gedaan namelijk aan werklieden die bij de watervallen aan constructiewerken be zig zijn. Om de werken te kunnen uit voeren moest men een dam bouwen om het water van de bouwput verwijderd te houden en toen de bodem droog viel, werd een groot aantal zilverstukken ge vonden. De gevonden buit bedraagt en kele honderden dollars. Het dorp Oragio in Venetië, dat reeds enige dagen door termieten, een vraat zuchtige mierensoort, wordt aangevallen, dreigt nu als een kaartenhuis ineen te storten. De balken van het merendeel der vierhonderd huizen van het dorp zijn door de insecten zodanig aangevreten, dat het gevaar groot is dat ze zullen bezwijken. Talrijke dorpelingen geven er niet ten onrechte de voorkeur aan om dan maar in de open lucht te blijven vertoeven, terwijl de tot dusver ge bruikte verdelgingsmiddelen ondoeltref fend zijn gebleken. Het ongedierte heeft zich. na de balken, thans op andere lek kernijen geworpen, als deuren, deurlijs ten en sponningen Ruim tweehonderd gevangenen te San Antonio in Texas zijn in opstand geko men en slaagden er in twee etages van de gevangenis te bezetten. De bewakers werden met waterstralen verdreven door de oproerigen. Reden tot al het kabaal: de slechte kwaliteit van het voedsel der H. H, Gevangenen. Na een hele dag „op stand" wisten de cipiers en de politie tegen middernacht het 's morgens be gonnen oproer te onderdrukken. Ze zijn nog altijd aan het televisie- „mastklimmen" in Amerika. We vertel den er U al enkele keren van. Nu staat een Italiaanse schoenmaker weer voor de moeilijke keus. Hij had een aantal vragen over het onderwerp „opera" (door hem zelf gekozen) goed beantwoord en hij heeft het daarmee thans tot een prijs van 16.000 dollar gebracht. Hij kan nu kiezen: het hierbij laten en de 16.000 dol lar incasseren, óf verder gaan. Nog tweemaal kan hij dat doen: de volgende week Woensdag moet hij dan een (opera)-vraag beantwoorden, die hem 32.000 dollar in het laadje brengt. Ten slotte kan hij dit bedrag een week later nog verdubbelen en de hoofdprijs in de televisfe-"quiz" verdienen: 64.000 dollar. Maar er is tot nu toe nog nooit iemand In geslaagd om dat bedrag te halen. Want allen besloten wanneer ze een maal 16.000 dollar hadden, deze maar te behouden. Want één fout antwoord doet al de vorige goede antwoorden (en de daarmee verdiende dollars) te niet. De schoenmaker-operaliefhebber zal zich, dunkt ons, wel bij de 16.000 dollar hou den. Dit opschrift zal U misschien overdre ven voorkomen in verband met deze te kening, die de „Vijfsluizen" op de weg van Schiedam naar Vlaardingen voorstelt. Toch zal niemand kunnen betwisten, dat dit een van de nauwste verkeersaders is, die in West-Europa te vinden zijn. Om een indruk te krijgen van de drukte ben ik met mijn schetsboek langs de Polder vaart gaan zitten en als men dan even oplet en ziet wat er langs deze weg pas- seex-t, gaat het U voor de ogen scheme ren. Na de weg Rotterdam Den Haag, is dit wel de drukste weg van ons land. Om een juiste opgave van het verkeer heb ik mij tot de verkeerspolitie gewend, maar deze beschikte niet over cijfers aangezien er nooit een officiële verkeerstelling is ge houden. Een olijke politieman gaf mij de raad om langs de weg te gaan zitten „turven", maar ik heb stichtelijk voor dit baantje bedankt. Tussen de gemeente Schiedam en Vlaardingen zijn indertijd wel onderhan-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 7