Informatie naar prijs en winst Kroetsjef wil meer productie Minister Donker trekt wet op rechterlijke organisatie in NAAR DE NIAGARA-WATERVALLEN Heeft U reedsRHEUMA- VERRASSINGSCOUVERTJES? f 250.000.- Trek naar Jamboree begonnen Zaterdagse mijmeringen Unieke plaats De stem uit de lichtwolk ZATERDAG 30 JULI 1955 PAGINA 3 Amerikaanse farmers zijn naar Sovjet- Rusland. Sovjet-Russische „moejiks" be vinden zich in de Verenigde Staten. De Amerikanen reizen, vergezeld door enkele functionarissen van hun boerenorganisatie, de Sovjet-Russen hebben o.a. niemand min der dan een onderstaatssecretaris in un midden. Beide groepen willen zich op de hoogte stellen van de toestanden, welke in het desbetreffende land op agrarisch gebied heersen. Dat dit gebeuren kan, leek nog een jaar geleden ondenkbaar. Sovjet-Rusland liet geen bezoekers toe (nog steeds niet) eu wenste geen openbaarheid omtrent de situatie, waarin de landbouw in 't arbeiders paradijs verkeert. En het stond zijn burgers niet toe, naar het buitenland te reizen, om daar eens rond te neuzen. Uiteraard was hec Kremlin bevreesd, dat vergelijking niet be paald in het voordeel van 't communistische systeem zouden uitvallen. Bestaat deze vrees niet meer? Vermoedelijk nog wel, maar zeer waarschijnlijk begint men in het Kremlin dit is intussen een verouderd begrip gewor den, aangezien na Stalins dood de leiding der voornaamste regeringsorganen buiten het Kremlin werden ondergebracht in het zien, dat het op de lange duur geen effect meer sorteert, om de waarheid voor het Sovjet-Russische volk verborgen te houden. Er sijpelt genoeg door het IJzeren Gordijn en het verblijf van zovele Sovjet- Russische burgers en ambtenaren in Sovjet- Russisch Berlijn en Duitslands Oostzone o.a. heeft heel wat Russen de ogen geopend. In het buitenland heersen niet zulke afschrik wekkende toestanden. Dit is hun tot in den treure voorgehouden. De werkelijkheid blijkt echter totaal anders. Openlijk partij kiezen Prachttaak der vrouw Moeder en gezinspeil Nog meer uitspraken En morgen Harry Prikker Argentijnse oppositie leider voor de rechter Nederlanders organiseren speciale ontvangst-dag voor emigranten in Canada Medewerking Observator Win gratis Uw kist Drie Hoefijzers Bier Drie formateurs Moeten Indonesisch Kabinet vormen Russische boerin toont het graan, dat ze heeft geoogst. De vrouwen, zo constateerden de Amerikaanse far mers, verrichten zware arbeid. IN EEN toespraak tot leden van de katholieke vrouwelijke jeugdorganisatie uit. België verklaarde de H. Vader o.a.: Wij moeten openlijk voor of tegen Chris tus partij kiezen en niet alleen met woorden, maar ook met daden! Het is noodzakelijk, dat de vroomheid en de deugden de christelijke ziel sieren, maar ook dat zij vruchten van heil dragen voor de naasten. Resultaten dus ook voor anderen. Dat is pas de triomf der liefde, altijd op nieuw nodig, omdat er immer reeds zo veel leed te lenigen valt. DE VROTJW iverkt voornamelijk in en door het gezin, dat de schoot van het maatschappelijke organisme is. Het is daarom belangrijk, aldus de H. Vader, dat het jonge meisje voorbereid wordt op haar toekomstige taak van echtge note, moeder en opvoedster. Als zodanig strekt zich haar apostolaat in de eerste plaats uit tot de leden van haar gezin. Maar zij draagt ook bij tot de morele en geestelijke verheffing van andere ge zinnen. Daarom is de vorming van een christelijke persoonlijkheid zo dringend nodig voor de vrouw. Meditatiestof, want uit Zijn woorden blijkt weer opnieuw, dat een vrouw met het diploma huishoudschool voor koken, strijken enz. nog niet klaar is. HET IS de moeder, die temidden van haar gezin een vaste koers moet geven temidden van alle invloeden en zij kan dit alleen, als zij een vaste overtuiging bezit en dermate doordrongen is van de christelijke waarheden, dat het denken en handelen er geheel door wordt be paald. Het is uiteindelijk van de vrouw dat het geestelijke niveau van het gezin afhangt. Aldus sprak de Paris tot slot. Laten de vrouwen met deze waarheid rekening houden. Haar verantwoordelijkheid is in alle nederigheid zeer groot. DE H. VADER heeft ook nog een groep Belgische arbeiders audiëntie ver leend Bij deze gelegenheid merkte Hij o a op: „Gij zjjt er van overtuigd, dat de arbeiders hun taak hebben bij de op bouw van een menselijker, rechtvaardi ger en broederlijker beschaving. Maar, hoe kunnen vrede en geluk m de wereld werkelijkheid worden, wanneer de bron nen, de kostbaarste gaven van s mensen ziel: godsdienst, geloof in God, Schepper en Zaligmaker, de roeping tot een boven natuurlijk doel, worden drooggelegd, wij ivilt evenwicht in dc betrekkingen tussen de verschillende klassen van de maat schappij. Dan zult gij ook valse en on volledige oplossingen moeten afwijzen, want alleen de christelijke liefde steu nend op de waarheid en de kracht van God zelf kan deze taak met goed gevolg volbrengen." Daaraan behoeven we voor vandaag niets toe te voegen. MORGEN IS het weer Zondag. Dus offeren voor de nieuwe kerken. Geen af- godendienaars-gedoe van alleen maar eten, drinken en spelen, waarover liet epistel spreekt. Het evangelie bemedi- teert het lot van Jeruzalem. Vandaag zou men nog gaarne eraan willen toe voegen: Mocht ge inzien, wat U tot vrede strekt. Voor de rest een echte vredeszondag met het gezonde gelaat van iemand, die weet wat bidden is en de tijd van genade erkent. Er bestaan voor het overige, naar in welingelichte kringen algemeen ivordt aangenomen, nog andere redenen, waarom Sovjet-Rusland zo toeschietelijk is geworden. Stalins politiek is volkomen mislukt. In de satellietlanden hebben de mensen heel wat communisten inbe grepen meer dan genoeg van de ijzeren vuist van de Russische beer. Voorts is daar de verontrustende daling in de productiecijfers, zowel wat de industrie als de landbouw betreft. De tijd is voorbij, dat de Amerikanen gratis hun technische adviseurs zonden. Sovjet- Rusland heeft van hun hulp dankbaar gebruik gemaakt, doch wat de Amerikanen er van venvachtten: een vrije uitwisseling voor handel en nijverheid, gebeurde niet. Sovjet-Rusland bleef gesloten. De Amerikaanse technici en deskundigen op diverse gebieden keerden naar het vaderland terug en slechts weinigen bleven vrijwillig achter. De meesten konden in het sovjet-paradijs niet aarden. Het blijkt steeds meer, dat Sovjet- Rusland zijn afzondering van de rest van de wereld en derzelfder snelle vooruitgang op alle gebied, duur moet betalen. Alles is er bezig te verstarren, hetgeen ook in niet geringe mate aan de starheid der communistische doctrines ligt. Men zit volkomen opgesloten, de blik ver engt zich en uitwisseling van ideeën of inspiratie door andersmans ideeën en projecten vindt nog nauwelijks plaats. De commerciële spionnage in de landen van de Vrije Wereld is absoluut onvoldoende, oin speciaal de technische bedrijvigheid te evolu eren. En. stilstand is achteruitgang, ondanks alle fanfares over vooruit- Dies zoekt Sovjet-Rusland ook hierom steeds meer toenadering tot het Westen en het trekt zijn vriendelijkste gezicht. Het kan er momenteel slechts voordeel bij hebben er alleen wijzer van worden, in de letterlijke zin van het woord. De nieuwe politiek van vriendelijkheid en ont wapenende welwillendheid wordt met de bekende geraffineerdheid gevoerd. En met succes. Tekenend hiervoor was een betrekkelijk simpel incident kort voordat de Grote Vier te Genève bijeenkwamen. Toen Eisenhouwer zijn intocht deed, reed hij in een gesloten auto en hij was door Amerikaanse detectives omringd. De Zwit sers hebben zich hierover nogal geërgerd, want de Amerikanen deden net of de Zwitserse veiligheidsmaatregelen van nul en generlei waarde waren en gedroegen i •»-, zich, alsof zij zich op Amerikaanse bo- I En de cijfers Werden nauwkeurig op> dem bevonden. Slechts weinig mensen zijn getuige van Eisenhouwers intocht ge weest. De Sovjet-Russen daarentegen re den in een grote, open auto naar hun verblijfplaats en er viel geen Sovjet-Rus sische veiligheidsman te bekennen. Boel- ganin toonde zich de vriendelijkheid zelve voor de duizenden, die de Sovjet-Russi sche auto ontwaarden en zich langs het trottoir opstelden. Zjoekov, zijn borst vol ridderorden, zat militair stram in de hou ding, maar groette minzaam, zelfs de starre Molotov lachte af en toe en wuif de naar de toeschouwers. Kroetsjev was eveneens één en al beminnelijkheid.. De Zwitserse pers noemde deze intocht een indrukwekkende propagandastunt, terecht. Dit was even ter zijde. Het spreekt van zelf. dat het bezoek der Amerikaanse far mers terdege wordt uitgebuit en al het vriendelijke, dat ze als gasten zeggen, wordt de hele wereld rondgebazuind. Toch wie de Sovjet-propaganda opmerkzaam doorleest, bemerkt spoedig, hoe weinig goeds de Amerikanen eigenlijk zeggen. En in de berichten der Amerikaanse per vertegenwoordigers, die onder censuur staan, komen merkwaardige dingen voor. Zo b.v. de volgende uitspraken, die we in de Amerikaanse pers genoteerd zagen: de Amerikanen verbaasden zich over het grote aandeel, dat de vrouwen in het zwa re landbouwwerk hebben. Men zou zoiets in de Verenigde Staten heel erg vinden. De kinderbewaarplaats voor de op de collective boerderijen werkende vrou wen maakte op hen een onaangename indruk, omdat ze er uit concludeerden, dat het gezinsleven zoals zij dit thuis ken- ken, in Sovjet-Rusland niet bestaat. De Amerikaanse farmers bezochten uitslui tend modelboerderijen, bovendien in de buurt van Moskou en dus niet de gemid delde „kolchoze'' diep het land in. Ze waren o.a. getuige van een geforceerde voedering der dieren op een kippenfarm en achtten die oneconomisch. Ze waren echter enthousiast over de vriendelijkheid en de gastvrijheid van het Russische volk. Een bezoek aan boerderijen in Siberië, Central Azië en de Oekraïne staat nog op het programma. We zijn werkelijk benieuwd, wat de Amerikanen daarval zullen zeggen. We halen hier nog een laatste uitspraak aan: Charles J. Hearst uit Cedat Falls in Iowa hoorde de collectieve boeren zeg gen, dat ze heel wat gelde verdienden, !J!?ar iji vroeS zich af, hoeveel ze voor dit geld konden kopen. Deze slimme boer had zich direct op de hoogte gesteld van de pryzen in roebels van schoenen en kle ren m het land, waar een arbeider een maand voor een paa rscoenen moet wer ken en niet kan leven, als zijn vrouw er met by verdient. E" nu de S°vjet-Russen in de Verenig de Staten. De Amerikaanse bladen geven lange artikelen, waaruit blijkt, dat de Amerikanen zich bijzonder voor dit merk waardige bezoek interesseren. Een blad schreef, dat het in een stadje leek, of er verkiezingen waren, zoveel mensen be vonden zich on de been. om de Sovjet- Russische ..moejiks" te zien. Ze werden ergens door een menigte van vijf dui zend personen verwelkomd. Het merkwaardigste van de Sovjet- Russische delegatie, die uit boeren en met agrarische aangelegenheden belaste ambtenaren bestaat, vonden de Amerikanen wel hun bijzondere belangstelling voor de winsten, die de Amerikaanse boeren maken. Elke boer, bij wie ze te gast waren, kreeg een vraag hiernaar te beantwoorden. (Advertentie) Deze foto uit een Sovjet-Russisch propagandablad toont een maai machine van Sovjet-Russische makelij. Ondanks de mechanisatie van de landbouw kijken de Sovjet- Russische boeren in Amerika hun ogen uit naar de machines, waarover de farmers daar beschikken. getekend. Voor het overige inspec teerden de Sovjet-Russen letterlijk alles. Ze bekeken aandachtig de electrische wasmachines, waarover de boerinnen be schikten, klommen op de landbouwwerk tuigen en bekeken ze van boven tot on der. Op het land lieten ze de grond door hun handen glijden. De opbrengst koren per vierkante meter, hoeveel zaad er ge zaaid werd op een vierjantecmeter, wat voor zaad er gezaaid werd, deze en der gelijke vragen werden telkens weer op de Amerikaanse boeren afgevuurd. Een hun ner kreeg te horen, dat hij een uitstekend leider van ene collectieve farm zou zijn. Hij antwoordde, liever baas op zijn eigen land te willen blijven, ondanks de risico's. Een boerin hoorde zich toegevoegd, dat ze in Sovjet-Rusland beslist aan het hoofd van een grote kippenfarm zou worden gezet. Ook zij vertelde, liever in haar eigen gedoetje te blijven, al was haar man dan de baas.. De Sovjet-Russen toonden zich erg goed lachs, hetgeen hun evenwel niet verhin derde, op alles en nog wat te letten. Het leek wel, alsof ze van te voren in hun hoofden lange vragenlijsten opgesteld had den. En telkens kwamen weer de infor maties, in regelmatige vorgorde: koopt u de landbouwwerktuigen op afbetaling of contant? Hoeveel belasting betaalt u? Hoe veel denkt u op de varkens over te hou den? Hoeveel op het vee? En hoeveel op het koren? Inmiddels, de Amerikanen lieten zich eveneens gelden. Staatssecretaris Alexan der Yezhevsky, van het ministerie voor auto's, tractoren, landbouwmachines, kreeg o.a. de vraag gesteld, of het feit, dat de boerderij, waar hij vertoefde goed ging, het gevolg was van de omstandigheid., dat hier het particuliere initiatief hoogtij vier de. Heel diplomatiek antwoordde hij: ,,de boerderij gaat goed, omdat de eigenaar een goede boer is..". Zodra de Sovjet-Russen iets zagen, dat hun belangstelling inboezemde, lieten ze de grote bus, waarmede ze door de staat Iowa reisen, stoppen. Op een veld merk ten ze een machine op, die automatisch hooi in balen verpakte. Ze kropen onder het prikkeldraad door en vroegen de voer Dit zijn boeren op een kolchoze, een collectieve boerderij, ergens in Cen traal Azië. Op de grote kolchozen wonen vaak tientallen families bijeen. Het zijn practisch kleine dor pen, waar iedereen op het land werkt. handje helpen, zodat ze terdege konden zien, hoe de machine werkte. De bezoe kers lieten zelf niet vl lis z wacht- tn zich wel, vergelijkingen te maken. In d Verenigde Staten was men aan vankelijk iet of wat verbaasd, dat Sov jet-Rusland mensen stuurde, om de land bouw te bestuderen Men ziet zichzelf in de eerste plaats als industriële „groot macht" en beschouwt als zodanig Sovjet- Rusland als een toekomstige concurrent, wanneer het op massaproductie aankomt. Men gaf er zich rekenschap van. dat de landbouw inderdaad een hoogst belangrijk onderdeel van de volkshuishouding is. zonder een zo groot mogelijke productie van voedingsmiddelen zou het niet mo gelijk zijn, millioenen en millioenen ar- beiers aan het werk te houden. Juist hier in schiet de leiding in het arbeiders- paradijs tekort. De landbouw levert er te weinig op en werkt niet rationeel en ef ficient. Men lacht nu om de verhalen en tekeningen in de Sovjet-Russische pers, waarin jarenlang de Amerikaanxe boe ren als beklagenswaardige, uitgebuite lie den werden geschilderd, die in de groot ste ellende leefden. De Sovjet-Russen ko men nu naar Amerika, om er het een en ander van die stakkerds te leren! En waartoe zal het geleerde die nen? Wel, Kroetsjef heeft aan de politiek van concessies aan de boe ren, door Malenkof ingezet, een halt toegeroepen. En hij zette een groot scheepse actie in, om in Siberië en Kazakhstan tienduizenden kolonis ten zich te doen vestigen. Deze kolo- nisten moeten proberen, het bstaan- van alles en nog wat en gingen hem een I de voedseltekort in de Sovjet-Unie De minister van Justitie, mr L. A. Don ker. heeft aan de Eerste Kamer medege deeld, dat krachtens machtiging van de Koningin het ontwerp van wet tot wijzi ging in de rechterlijke organisatie, zoals dit wetsontwerp ingevolge het aanvaar den van de amendementen van de heer Van Rijckevorsel c.s. gewijzigd is, door hem in overeenstemming met het gevoe len van de raad van ministers wordt in getrokken. zulks in verband met de strek king van deze wijzigingen en de conse quenties, welke daaraan noodzakelijk ver bonden zijn. Het belangrijkste van de amendementen Van Rijckevorsel, waarop de minister in Krachtig ontraden Bjj de behandeling van dit amende ment in de vergadering der Tweede Ka mer van 20 Juni 1.1. heeft minister Don ker het krachtig bestreden. Hij voegde daaraan toe, dat de consequenties vele zouden zijn. De minister zeide zeer gro- i.e bfzwarel> tegen het amendement te hebben en hij ontried dringend aan vaarding ervan. Bij de verdere beraadslaging heeft de heer Van Rijckevorsel zijn amendement nog gewijzigd in deze zin, dat erin gele zen wordt „de meerderheid van de leden bestaat uit leden van de Hoge Raad, de V CtU XVJ.J V- IV C. V KJ x n V_ Xv V W CA a va va v- Cl 1 v zijn brief aan de Eerste Kamer doelt, be- sereentshoven en de arrondissements- trof het permanent college van advies in- reftcmanken en uit kantonrechters", zake de rechterlijke organisatie. Volgens Zijn amendemen' is tenslotte aangenn- het ontwerp van de minister zouden de men met 44 4egen 28 stemmen. Met 44 te- leden van het college worden benoemd en I gen 26 stemmen is daarna o.a. nog aan genomen een amendement van de heer j Rijckevorsel. waardoor bepaald werd, dat het college zijn adviezen ter kennis van de beide Kamers der Staten- Generaal kan brengen. Ook tegen dit amendement had de minister ernstige be zwaren ontwikkeld. ontslagen door de Kroon. Verder werd o.a. in zijn ontwerp bepaald: „De meer derheid van de leden bestaat uit leden van de Hoge Raad, de gerechtshoven en de arrondissementsrechtbanken en uit kontonrechters". Het amendement-Van Rijckevorsel wil de de leden doen benoemen en ontslaan door de Hoge Raad der Nederlanden. Voorts wilde het amendement o.a. bepaald zien „de meerderheid van de leden be staat uit raadsheren van de Hoge Raad, raadsheren van de gerechtshoven, rech ters van de arrondissementsrechtbanken en uit kantonrechters". (Advertentie) totaal aan prijzen in de Rheuma-ver- rassingsactie. Vraag Uw winkelier Rheuma-verras- singscouvertjes Ggk. Min. V Just. 22-ll-'54 LO 520/(152 Na radiorede: De leider van de Argentijnse radicale partij, Frondizi, is gisteren voor de rechter gedaagd naar aanleiding van opmerkingen over de rechterlijke macht in zijn radio-toespraak van Woensdag, de eerste radiorede die een lid van de oppositie sedert 1946 heeft mogen hou den. Frondizi werd aangehouden, doch mocht na een half uur naar huis terug keren. De radicale leider had gezegd „Wanneer de justitie het werktuig van de heersende partij wordt, blijft zij niet langer de beschermster van de wet en de gelijkheid. Het land heeft niet- politieke rechters nodig, die de rechten van alle inwoners zullen waarborgen". De achtste wereld-jamboree, waaraan de Canadezen de naam „New Ho rizons" hebben gegeven, nadert. Zo langzamerhand zijn uit alle hoeken van de wereld jongens op weg naar dit grote internationale kamp, dat op 20 Augustus zal worden geopend op een enorm terrein van het Canadese le ger, niet ver van de beroemde Niagara-watervallen op de grens van de V.S. en Canada. De eersten, die zich reisvaardig maakten, waren drie Bra zilianen, die reeds op 1 April per jeep vertrokken. Tot de laatsten, die van buitenaf zullen komen, zullen wel de 72 Britse padvinders gerekend moeten worden, die per strato-cruiser op 16 Augustus in Canada aankomen. De En gelsen, misschien onder invloed van het jamboree-motto, dat uitdrukking moet geven aan de gedachte, dat wij op de drempel van een nieuw tijdperk staan, vliegen hun gehele, 1000 man sterke contingent over de Oceaan. Ne derland doet het op de oude vertrouwde wijze, per schip. Het Nederlandse contingent (waarbij zich later 16 padvinders uit de Antillen en 7 uit Su riname zullen aansluiten) gaat op 8 Augustus aan boord van de „Grote Beer" voor de oversteek. De Nederlanders zullen worden in gedeeld in het sub-kamp Prairie, een van de tien sub-kampen, waarin de jamboree is verdeeld. In datzelfde kamp zullen ook gedeelten van het Amerikaanse en Franse contingent worden ondergebracht alsmede de deelnemers van Haiti, Israël, Barbados en Brazilië. Gezien het feit, dat het jamboree terrein in een gedeelte van Canada ligt, waar veel Nederlandse emigran ten wonen, zal voor hen door de Ne derlandse padvinders een speciale ont vangstdag worden georganiseerd- Brieven van emigranten staan nu al vol over wat komen gaat. Dank zij de medewerking van de Nederlandse overheid en het bedrijfsleven zal men over voldoende materiaal kunnen be schikken om een echt Nederlandse sfeer te scheppen. Niet alleen Nederlandse emigranten worden op de jamboree verwacht. De unieke ligging van het kampterrein zal tienduizenden Amerikanen en Ca nadezen trekken. Behalve het Canadese leger hebben ook particuliere maatschappijen als de Ford-fabrieken, de provinciale elec- triciteitsmaatschappij van Ontario, de Havilland-fabrieken en vele andere „in natura" hun medewerking gege ven. Ford schonk de nodige auto's, een andere maatschappij bouwde een stalen toren bij de vijftien meter hoge toegangspoort, weer een andere ver vaardigde alle richtingsborden enz. Pers, radio en televisie hebben een zeer grote belangstelling. De Canadese radio verzorgt uitzendingen voor Amerika en de gehele wereld, voor Nederland zullen KRO en NCRV da gelijks een kort verslag van enkele minuten geven. De jamboree wordt op 20 Augustus door de gouverneur-generaal van Ca nada, Vincent Massey geopend. Bij het officiële gezelschap zal dan o.a. de ere gast van de jamboree zijn, Lady Ola- ve Baden-Powell. de echtgenote van de stichter van de beweging, B-P. op te heffen. Maar.deze kolonisten zijn geen boeren. Het zijn jonge ambtenaren en fabrieksarbeiders, die snel werden omgeschoold, na hun bereidheid te kennen te hebben ge geven, de stad voor het land te wil len verwisselen. Kroetsjef wil met zijn agrarische plannen voor Siberië waar steeds meer bouwland ge cultiveerd wordt de op gang zijnde verwatering van de communistische leer tegenhouden. Concessies aan de boeren betekenen uiteindelijk het teruggeven van het land en het op heffen der collectieve boerderijen. Hij wenst dit niet. Mede daarom is men in de Verenigde Staten gaan kijken en niet de nieuwe kennis ge wapend, zal men trachten, de pro ductie van landbouw en veeteelt op te voeren. Bekroonde inzending: Sinds wij aan de bar zitten, schijnen de mensen plezier in 3-Hoefijzers gekregen te hebben. »:A:- Wegens het grote aantal inzendingen hebben wij het aantal prijzen (kisten „Drie Hoefijzers Bier") verdubbeld! nirtrii Weet U een aardige paarden- mop of geestig onderschrift, zend dit dan aan: POSTBUS 13 BREDA Indien U voor een beloning door de Jury in aanmerking komt, ontvangt U gratis een kist Drie Hoefijzers Bier. dan weet U, hoc best dit - bier is. De Indonesische vice-president Moham med Hatta, heeft gisteren drie vooraan staande politici aangewezen om te trach ten een coalitiekabinet te vormen. De drie kabinetsformateurs zijn: dr Sukiman (Masjumi), mr Wilopo (PNI) en mr Assaat (partijloos). Het nieuwe kabinet zou in functie moeten blijven tot de algemene verkiezingen, die 29 September gehouden moeten worden. Vice-president Hatta heeft verklaard, dat de twee voornaamste taken van het nieuwe kabinet zullen zijn: het regelen van de crisis tussen het leger en de rege ring en het voorbereiden van de algemene verkiezingen. °f ha,ar; dle met met éen gekroond te worden in de hemel. Vuur Zondagsdienst tevreden is, maar is immers op de aarde gebracht Dus zoveel mogelijk dagelijks met de Kerk moet het ontstoken worden, probeert mee te leven, brengt de litur- Dinsdag huldigen we de grote St AI- gie van de volgende week een reeks fonsus, stichter van de orde der Re- boeiende officies. demptoristen. Hij en zijn volgelingen We beginnen met de laatste dag, de gezonden om aan de armen te predi- viering van de Gedaanteverandering ken en gebrokenen van harte te gene- op de berg Thabor, omdat de heiligen- zen. Donderdag valt St Dominicus' figuren daarop zijn geïnspireerd. feestdag. De stichter van de orde der Immers die gedaanteverandering predikheren. Nog vindt men de Domi- was een voorbereiding van de aposte- nicanen overal op de bres, voor ge len op de strijd, die ze na Pinksteren loofsbehoud. tegen het heidendom zouden gaan aan- Er zijn vele zorgen en moeilijkheden, binden. St Petrus-Banden en de ge- doch ook wij leken dienen uitermate dachtenis van St Paulus brengen weer en vooral te letten op ons geestelijk volop de moeilijke tijden dezer eerste- welzijn. lingen in herinnering. Op dezelfde dag Extra voorspraak kunnen we weer worden de zeven Machabese broaders verkrijgen op de Maria-dag van a.s. herdacht. Ook heldhaftigen om hun Vrijdag feestdag van O. L. Vrouw-ter- geloof. Sneeuw. Dan wordt gesmeekt om een Maar de prediking van het geloof in voortdurende gezondheid naar ziel en woord en voorbeeld was met de dood lichaam. Dan wordt gevraagd, dat de van de Apostelen niet beëindigd. Tel- offergave voor het eeuwig en tegen- kens komen nieuwe figuren op, die aan woordig leven tot voorspoed en vrede de geloofsuitbreiding of aan de arbeid strekke. Tot slot wordt nogmaals ver van geloofsbehoud frisse stimulansen zocht door Haar voorspraak beschermd geven. te worden. Zo vieren we de volgende week niet Zouden velen niet wat meer tijd minder dan drie feestdagen ter ere van kunnen besteden aan hun geestelijke Orde-Stichters: De bron van alle ener- verzorging. We zijn echter nog al aan- gie is waarlijk God. De stem uit de getast door de materie, zodat we, hetzij lichtwolk, waarvan de collecte uit het we te veel, hetzij we te weinig aards officie van Zaterdag spreekt, kan tel- materiaal bezitten, de geestelijke rijk- kens gehoord worden. lommen voorbijhollen. Maandag glorieert St Ignatius, voor- En er is zoveel gedruis op aarde, dat malig soldaat en stichter van de Je- le stem uit de lichtwolk vaak maar zuietenorde. De intentie van de dag nauwelijks hoorbaar is. Een rare we- is, dat ook wij met zijn hulp en naar reld soms. Puur tegen zich zelf van zijn voorbeeld strijdend, verdienen eigenwijsheid. Sovjet-boer kijkt zijn ogen uit

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 3