De Italiaanse Mode presenteert zich Engeland negeert onze rechten De kinderroof van Orange De eerste najaarshoeden Creaties voor elke vrouw, die er goed wil uitzien Digenes: Ik ben een Griek en bewoner van Cyprus Wij zullen vechten totdat Cyprus vrij is ROKKEN 35 CENTIMETER VAN DE GROND Een elfjarig meisje verdween spoorloos en een grijze man wilde hieruit profijt trekken Engeland toont zijn boeken en tijdschriften ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1955 PAGINA 10 Op het briefje lag de trots van het oude Griekenland: De mannen van Cyprus Grieken in hart en nieren zijn niet bang om voor hun vrijheid te sterven. Het was het antwoord van de man, die de anti-Britse guerilla's in Cyprus aanvoert. Hij omhult zich met raadselen en de eerste verslaggever, die hem een interview afdwong moest zijn vragen schriftelijk overhandigen aan een tussenpersoon en hij kreeg schriftelijk antwoord. Digenes, de aanvoerder bleef onzichtbaar. In Nicosia, de hoofdstad van Cy prus gooien jonge mensen met ste nen naar Britse auto's. Van 't Brit se consulaat worden de ruiten in- geslagen. Dit is maar een tamelijk onschuldig facet van de strijd, die de bewoners van Cyprus voeren tegen het Britse Imperium. Want in de schuilhoeken van het eiland verschansen zich goed gewapende troepen. Zij vechten voor de onaf hankelijkheid van Cyprus. Zij voe ren dezelfde strijd als de Marokka nen en de bewoners van Malakka. De rebellie tegen de kolonisator hield niet stil aan de grenzen van ons Nederlands Indië. Hier volgt een exclusief interview, dat de ver slaggever Alex Kitroff de leider van de opstandelingen in Cyprus afnam. Strijd zal toenemen Antwoord: geweld Hij bestreed hartstochtelijk het verwijt, dat hij een terrorist zou zijn. Zij, die de vrijheid verdedigen, zijn patriotten, helden en marte laren en geen terroristen. Tot mijn landslieden en de ge hele vrije wereld wens ik te zeg gen, dat ik de wapens niet zal strekken, voordat Cyprus vrij is. Ik geloof, dat God mij zal helpen en dat de gehele wereld mij haar morele steun en sympathie zal schenken. Turkse tegenstand Westerse veiligheid Digenes zei, dat hy niets te ma ken had met de gevolgen, die zijn acties tegen de Britten voor de veiligheid van het Westen hadden. Het zijn niet onze bommen, die Cyprus waardeloos maken als mili taire basis, maar de Britten doen dat zelf. Hun koloniaal regime heeft de bevolking vijandig ge stemd en daarom kan het eiland niet gebruikt worden als een stra tegische basis. Maar als daartegenover de be volking van Cyprus verenigd zou worden met die van Griekenland, dan zou de mogelijkheid ontstaan om van het eiland in het Oosten van de Middellandse zee een waar devol strategisch steunpunt te ma ken. Een leger van 50 tot 60 duizend mannen zou een belang rijke bijdrage vormen voor de Westerse defensie in dit gedeelte van de wereld. Geen persoonlijk voordeel Ik ben een Griek en bewoner van Cyprus, een eerlijk man een van hen die naar voren springen als er voor de vryheid gevochten moet worden en zo zijn er velen geweest in de geschiedenis van Griekenland. Ik heb myn taak opgenomen al leen uit liefde voor de vrijheid, waarvoor ik altijd gevochten heb en die nu vertrapt wordt door hen, die er zich in uren van nood op beriepen. De parijse modis- over (Van onze Romeinse correspondent) In de afgelopen week heeft de Italiaanse mode zich gepresenteerd: eerst in Rome met een „défilé Boutique" in het deftige Grand Hotel en een grandioze gala-avond in de Termen van Diocletianus, waar adem-benemende modellen bij vuurwerk en Bengaalse vlammen voerden getoond en onmiddellijk daarna in Florence, waar de beroemde Sala Bianca van het Palazzo Pitti tot décor diende. Het betrof hier inderdaad de Mode met de hoofdletter, de haute couture. En het ging niet om het simpel tonen van herfst- en winter-collectie's maar om de „buyers", de aspirant-kopers uit alle delen van de wereld, uit New York en Lon den en evengoed van achter het IJzeren Gordijn. {En zelfs uit Parijs, maar dat mag eigenlijk niemand weten....). Buyers én journalisten, van welke laatst genoemden een groot aantal speciaal naar Italië kwam hetgeen tot nadenken stemt, gegeven de coincidentie met de Conferentie van Genève! Toch was het in feite geen mondaine gebeurtenis, want de eigenlijke shows komen pas later eind October, begin November, als „iedereen" weer terug is: de Europese grote namen, de vooraanstaande vrouwen, de Romeinse adel en de diplomaten. Vrede'', waaraan Audrey hier in Rome momenteel hard werkt). Daarnaast de soms geniaal-eenvoudige ochtend-dracht voor de stad of het korte bezoek. Letterlijk: voor iedereen en daar om zo gedistingeerd. En in dit kader val- len ook de tailleurs. De onsterfelijke, al tijd weer nieuwe, onbegrensde en onuit puttelijke tailleurOver gemakkelijk gesproken! Ze zijn er voor het gehele le ven; van de vroege ochtend tot de late avond, van het werk tot het winkelen, Het was nu zuiver zakelijk. En het eigenlijke spel werd achter de coulissen gespeeld, waar de modellen het voorwerp waren van onderhandelingen, overleg en contracten. En nu alles is afgelopen, gaat in stilte het trage en interessante proces zijn gang, waarbij trouvailles en origina liteit en nieuwigheden worden gerépro- duceerd in serie en bereikbaar zullen zijn voor de smalste beurs. Want als we de avond-toiletten en cocktail-japonnen nu even terzijde laten, kunnen we vooropstellen, dat hier inder daad het „mogelijke" werd getoond. Dus niet de „ondraagbare" mode, die zich be perkt tot een besloten, mondaine kring in de wereldsteden maar de mode als mode: voor elke vrouw, die er goed wil uitzien van het jonge meisje tot de ge huwde, van de werkende vrouw tot de ouderen. Voor al diegenen (en het zijn er nog veel te weinig!), die „er iets om geven". Als buitenstaander zouden we hier even willen opmerken, dat wij wellicht nimmer zódanig het verschil hebben ge voeld, dat tussen de Nederlandse en de Italiaanse vrouw bestaat. Bij ons luidt het wachtwoord: „Als het maar gemak' kelijk zit.(van het fameuze „jurk je" tot en met de wandel-schoenen). Hier geldt de wet: „Als het maar bij mij pastgeen kleuren, die met de teint strijden, geen model dat met het eigen figuur contrasteert. Opzichtig? Ja en nee. Omdat iedere goed-geklede vrouw aantrekkelijk is. En omdat goede smaak en verzorging elke vrouw „knap" maakt. Bij het gewone werk, de bijzonder aan trekkelijke eenvoudige jurken met smal le taille, wijde rok, die meestal hoog in de rug is ingezet. Mouwen van alle slag zelfs veel geheel zónder, maar dat beperkt naar ons gevoelen de mogelijk heden. Het geheel dringt de gedachte op aan „onze" Audrey Hepburn en het Huis Gattinoni maakt er dan ook geen geheim van met de modellen Sabrina en Natacha, (de hoofdrol uit „Oorlog en van de gezelligheid tot de plichten-van- staat. Ze zijn er van simpel en rustig tot uiterst chic. We herinneren ons een tail leur-japon of japon-tailleur van madame Garnett: zachte, mooi vallende wol en, ontdaan van het jasje, plotseling veran derd in een geklede cocktail-japon Maar de meer gewone, de sportieve, spre ken toch het meest aan. Prettige model- len-voor-iedereen, die in een wip hun confectie-karakter verliezen om tot zui ver maat-werk te worden. En de hemel zij dank, dat we weer tot het vrouwelijke zijn teruggekeerd. Geen brede, opgevulde schouders hier in Rome'. Geen jongens-heupen Maar een ruime rug, vaak bijna-ronde schouders en (als overheersende nieuwigheid) een lange taille en een rok, die ongeveer zeven cen timeter daar-beneden eerst begint. (En nu we het toch over centimeters hebben: wég met de te korte rokken! Dat is voorbij, afgelopen. Vijf en dertig centimeter van de grond, als gemiddel de. We hebben het met zuchten-van-ver- lichting zitten bekijken!). Er waren veel complets met drie-kwart mantels. Ze doen wat conservatief aan, maar als U straks (wellicht zonder het te weten) het model van Volpe draagt, zult U zich gelukkig voelen. En de on vermoeibare prinses Giovanelli presen teerde zo'n complet, met een nofal nauw- gesloten drie-kwart mantel, en ik zeg U het is geknipt voor een stille Hollandse najaars-dag! Hier zouden we tevens over de bont garnering willen uitweiden. Maar dat >s glad ijs.... Het nertz brengt ons in ver voering, juist omdat het volmaakt onbe reikbaar is en blijft. De Amerikaanse rage (tot een psychose geworden in de afgelopen jaren) om bij weer en ontij in dat geoxydeerde, hopeloos-eentonige grijs rond te lopen, is voorgoed voorbij. Er zijn weer de kostelijke tinten en glanzen maar nogmaals: géén glad ijs.... Het heet nog steeds het duurste bont ter wereld en wij zelf vinden het nog stééds alleen maar-lelijk maar het heeft beslist iets vorstelijks. Voor de rest eigenlijk niets nieuws alleen maar originaliteit en handig aanwenden van duur bont op goedkope en economische manier. Over de cocktail- en receptie-japonnen durven we niet veel te zeggen. En over de avond-toiletten zwijgen we met diep gebogen hoofd. Want tegenover zo veel schoonheid van tint en stof geven we ons gewonnen.... De reeds genoemde mada me Gattinoni is bij het Première Empire te gast geweest: kort lijfje, ruime rok, karakteristieke mouwtjes kortom: vorsten-werk. En er waren avond-man tels te zien met een authentieke Watteau- plooi. En anderen met enorme kragen. En allemaal in stoffen en tinten, die Re naissance én Barok in de schaduw stel len. Overigens zijn die geklede japonnen nog steeds voor het merendeel kort, zeer veel met losse, zeer korte schouder-man teltjes en allemaal zeer wijd-uitstaande rokken. En alweer: die stoffen en die kleuren. (En het kostelijke borduur werk!). Het ware schuilt altijd nog in de een voud. En de kostbaarste japon kan (en moét) zodanig zijn, dat men bij zichzelf denkt: waarom krijg ik nooit zo'n vondst, zo'n idee, zo'n inspiratie? Ja inderdaad: hier gaat de kunst vóór de industrie uit. En dus „de cost voor de baet". Het is nu allemaal getoond, besproken en verkocht. En de industrie begint nu te draaien. Onoverzienbare mogelijkheden voor een land als het onze met zijn voor treffelijke confectiehuizen. Laten we ons verheugen op wat komen gaat: een nieu we herfst... en nieuw geluid! Avond-japon van aquamarijn. Het lijfje geborduurd hangt van achter ver Wij zullen de wapens niet neerleggen, voordat ons eiland volkomen vrij is. Niet eerder, dan dat Engeland Cyprus zelfbe schikkingsrecht geeft, hetzij door een volksstemming, hetzij door middel van een andere democratische methode zullen wij de strijd staken. Dit was het eerste antwoord, dat het hoofd van de nationale organisatie, die ijvert voor de vrijheid van Cyprus aan de verslaggever liet overhandigen. Digenes, op wie de politie al maanden lang een in tensieve klopjacht houdt. zei. dat zijn or ganisatie de wapens had opgenomen na dat de Verenigde Naties geaarzeld had den hun standpunt te bepalen inzake de eisen van de bevolking van Cyprus. Ik weet wel zo vervolgde hij dat de Verenigde Naties Engeland alleen maar kunnen adviseren ons zelfbeschikkings recht te geven. Als dit advies gegeven wordt en de Engelsen slaan diit in de wir.d, dan spreekt het vanzelf, dat de strijd heviger wordt en dat wij onze activiteiten zullen uitbreiden Zoals bekend wil Cyprus, een Engelse bezitting sinds 1878, aansluiting met Grie kenland. Digenes legde uit. dat de acties voor lopig gericht waren op militaire doelen en op Britse eigendommen, vooral om de aandacht van de wereld op hen te richten. Ongelukkigerwijze hebben noch „inter nationaal erkende principes", noch nor maal gezond verstand de Engelsman er van overtuigd, dat het tijdperk van de I kolonisatie voorbij is. Inplaats van ons recht op zelfbeschikking te respecteren, Het défilé xn de Termen van Diocletianus: vuurwerk en Bengaalse vlammen Rechts een Watteau-plooi geheel links: avond-mantel met enorme kraag. avondmantel met tracht hjj het te verstikken. Het antwoord van ons is geweld.... Aldus Digenes. De Turken, die ongeveer 20 pet van de bevolking uitmaken, zijn sterk tegen de vereniging met Griekenland gekant en voelen zich volkomen op hun gemak onder het Britse bestuur. Digenes zei, dat de Turken niets van zijn organisatie te vrezen hadden en hij voegde er aan toe. dat het Turkse ge deelte van de bevolking speciale privi leges zou krijgen. Het Britse standpunt, als zou het Cyprus moeten behouden om zijn verplichtingen tegenover de Westerse defensie na te komen werd door de leider van de onder grondse beweging verworpen, omdat het volgens hem onmogelijk was een basis op te bouwen, die geregeld geteisterd wordt door sabotage. In de afgelopen maanden hebben bom men enige Britse installaties zwaar be schadigd. Digenes verklaarde, dat hij zijn leven als gewoon burger zou hervatten zodra het volk van Cyprus zijn zelfbeschikkings recht had gekregen. Ik heb geen plannen voor de toekomst, als mijn werk gedaan is, want ik ben helemaal niet ambitieus en ik word niet gedreven door de ge dachte aan persoonlijk voordeel. Mijn I strijd is en zal zuiver blijven. Ik zal niet I dulden, dat wie dan ook, in binnen- en buitenland, deze strijd misbruikt voor eigenbelang. Onze missie is onze plicht en onze be loning de morele voldoening iets goeds gedaan te hebben Het volk van Cyprus is van nature rustig en vreedzaam, maar vanaf het moment, dat het besloten heeft Koste wat kost de vrijheid te veroveren, zal het zonder vrees de weg gaan, die onze orga nisatie heeft uitgestippeld, de enige weg, die zeker naar het gestelde doel voert. Op de vraag, of er waarheid school in het gerucht, dat hij gedurende de tweede wereldoorlog in het Engelse leger had ge vochten en van de Engelsen zelf onder richt had gehad in 6trategie, antwoordde hij ontkennend. Ik heb nooit voor de Engelsen gewerkt, noch heb ik iets van hen geleerdMijn strijdmethode is Grieks en is gebaseerd op de eeuwenoude strijd van de Grieken tegen onderdrukking. (Copyright Opera Mundi— Maasbode-pers). J ET DRAMA van hei prinsenstadje Orange heeft heel Frankrijk in opschudding gebracht en nog steeds wordt er door de politie naarstig gezocht naar een Citroen, type Deux Chevaux (twee p.k.) en naar de bestuurder er van, een grijze, ongeveer 55-jarige man. Het is een schier hopeloos zoeken, want er rijden in Frankrijk ongeveer honderdduizend van die autootjes. En het Parijse nummer, dat van de gezochte auto bekend is, baat niet zo heel veel, want er zijn in Parijs duizenden „Deux Chevaux" Enkele uren, voordat ze het stadje Orange verliet, om naar haar ouders terug te gaan, werd de elf-jarige Anne-Marie Pelissier met haar tante door /)/in eft-nrtf fnfnn'i'/i/iT rY/1 LM L" t En aldus blijven de ouders van de elf jarige Anne-Marie Pelissier in een mar telende onzekerheid verkeren. Haar moe der heeft een ernstige hartaanval gekre gen en moest in een ziekenhuis worden opgenomen, haar vader, een stoere boer, is volkomen uit zijn evenwicht en niet in staat, zich aan zijn dagelijkse arbeid te wijden. Het gezin dreigt tot de bedelstaf te vervallen. En in de gevangenis zucht een man, die nog niet zo lang geleden een achtenswaardig burger was, loco burge meester van de stad Brest, oud-voorzitter van een afdeling van De Gauile"s partij, held van de Résistance, de Franse ver zetsbeweging: Dr Coquelin, bekwaam arts en gezien gemeenteraardslid. Enkele ja ren geleden verloor hij z'n 2-jarig zoon tje, tengevolge van een ongeval. Hij werd zwaarmoedig, verwaarloosde zijn practijk en raakte aan lager wal. Toch is hij niet de moordenaar van de kleine Anne-Marie Pelissier, de enige dochter en oogappel van haar ouders, die na een bezoek aan haar tante in Orange de Pelissiers wonen even buiten het stadje door een misda diger ontvoerd werd. Men zoekt nog steeds naar de moorde naar en Dr Coquelin zal zich wegens po ging tot afpersing te verantwoorden heb ben. Hij heeft getracht, misbruik te ma ken van de wanhoop der ouders en van hen een grote som gelds los te krijgen, maar deed dit zo onhandig, dat hij spoedig ge arresteerd kon worden. Anne-Marie Pelissier, een aardig, vro lijk meisje, keerde op haar fiets naar de boerderij van haar ouders terug. Het liep tegen de avond. In Orange was door een straatfotograaf een foto van haar en haar tante genomen. Ze had die bü zich om aan haar ouders te laten zien. Op een gegeven ogenblik werd ze door een kleine Citroën ingehaald. De auto raakte haar fiets. Anne-Marie viel. De bestuur der sprong uit de auto, tilde haar op en zette haar in het wagentje, reed toen full speed in de richting van Orange. Een buur man had, op een heuveltje staande, het ongeluk zien gebeuren. Althans, hij dacht, dat het een ongeluk was en verkeerde in de mening, dat de man, die het meisje aangereden had, het zo snel mogelijk naar een ziekenhuis wilde brengen. Teneinde de ouders niet te verontrusten, vertelde hij niet, wat h(j gezien had. Tijd genoeg, dacht hjj, wanneer ze van het ziekenhuis uit ge waarschuwd worden Toen het duister gevallen was, begon nen vader en moeder Pelissier ongerust te worden. Ze informeerden eerst bij de bu ren en kwamen ook bij de buurman-oog getuige terecht, die toen zijn verhaal deed. Direct belde vader Pelissier het zieken huis in Orange op. Daar bleek men echter van niets te weten. Er was geen gewond meisje binnengebracht en zeker niet een, dat Anne-Marie Pelissier heette. Hoe later het werd, des te wanhopiger de ouders werden. Het was nu wel zeker, dat het kind ontvoerd en misschien reeds als slachtoffer van een misdadiger gevallen was. Kort te voren was elders in Frankrijk een ander meisje ontvoerd en vermoord. Vader Pelissier zocht de hele nacht in TEN bekijken de wereld op het ogen blik stellig door een zwarte bril. Ze zien be' slist de zaken zwaarmoe dig in, want van vrolijke, opgewekte tinten moeten ze niets hebben. Alleen ouwelijke kleuren, zoals bronsgroen en bruin kunnen haar bekoren. Stappen ze daarvan af en komen ze met iets lichts, dan overdrijven ze weer op een andere manier en maken modellen van een hard rose, dat hier „rose- shocking" heet en inder tijd zo door Schiaparelli gedoopt werd. Het is uit dagend en hard en maakt het blozendste gezichtje bleek. Neen, dan maar liever het gedistingeerde groen. Trouwens het is helemaal niet gezegd, dat de klanten zich die kleu ren laten opdringen. Het is best mogelijk, dat het flatterende donkerrood zich zal handhaven, want zich de mode laten voor schrijven doet geen en kele vrouw meer. De modellen die we tot nog toe te zien kregen wijzen er op dat de hoe den hun normale grootte bewaren en niet meer tot het uiterst kleine geval letje inkrimpen, dat een paar jaar geleden mode was. Alleen de avond hoedjes zijn nog erg klein. Maar al gaan deze hoedjes nog veel naar het, buitenland, in Frank rijk zelf worden ze niet veel meer gedragen. Tambourins, van tame lijk hoog tot platte pillen doosdekseltjes toe, baret ten. slechts zelden op een band gezet en cloches zijn de modellen, die we in alle collecties tegenko men. Of liever gezegd er zijn haast geen andere. Zoveel modisten, zoveel variaties en in geen twee huizen zijn de hoeden het zelfde. Overal zijn deze modellen minder breed, ze worden enigszins in de lengte uitgerekt. Moeten de hoeden recht op het hoofd staan? Ho ren ze een schuine oog- lijn te hebben? Staan ze tot ver op het voorhoofd of bungelen ze op het achterhoofd? Dat doet er allemaal niets toe, want nooit is men zo vrij ge weest een hoed op het hoofd te poten op de wij- Ze die men zelf wil. Het is of de modisten haar klanten zeggen: Zet je hoed op zoals je wilt, als je hem in godsnaam maar opzet!" Misschien is het ver standig alleen maar met „klantenhoeden" d.w.z. uiterst draagbare hoeden te komen maar een paar extravagante modellen maken een collectie al tijd interessant. Het lijkt wel of niemand dit keer daar de kosten voor heeft willen maken. De jaarlijkse hoeden- parade in Maxim's blijft ook achterwege. Daar lie ten de voornaamste hui zen ieder drie modellen zien en die middag ver oorzaakte twee soorten drama's. Ten eerste: wie behoort tot de voornaam ste modisten en wie niet? En welke drie hoeden moet men tonen als men er honderd gemaakt heeft, die men stuk voor stuk als een bijzonder ge slaagde creatie be schouwt? Die hartver scheurende keuze blijft de modisten nu bespaard. Rn wij ontlopen er een lange middag mee in het ouderwetse chocolade kleurige Maxim's, dat vooral voor buitenmen sen en vreemdelingen een bijzondere bekoring be houdt. Er blijft gelegenheid genoeg over om hoeden te zien, want veel collec ties moeten nog getoond worden. DINY K.—W. de omtrek naar zijn dochtertje en vond ten slotte in een greppel de fiets. Hij stelde hiervan de politie op de hoogte. Deze was reeds urenlang bezig met 't uitzenden van waarschuwingen. Naar alle delen van het land was het verzoek gegaan, om elke citroën Deux Chevaux aan te houden. Er werden er honderden gesignaleerd en vele aangehouden, maar de ontvoerder kreeg men niet te pakken, ondanks het ta melijk duidelijke signalement, dat de buur_ man had kunnen geven. De volgende ochtend zwermden de gen darmes uit. En op de gendarmes volgden steeds meer mensen uit Orange, tot ten slotte de halve stad uitgelopen was. Win kels en kantoren werden gesloten. Jong en oud sloot zich bij de speurders aan. Een hele stad liep uit Maar Anne-Marie Pelissier werd niet gevonden. Alle stille hoekjes en plekjes in en om het stadje werden doorzocht, men onderzocht de bossen en de beken en ri viertjes in de omtrek, want het was nu wel zeker, dat een misdadiger Anne-Ma rie ontvoerd had, haar vermoord en haar lijkje ergens had verstopt. Vier en twintig uur achtereen bleven de vrijwilligers naarstig zoeken tevergeefs! Vader Pelissier liet in de kranten bekend maken, alles wat hij bezat te willen opofferen, om zijn kind terug te krijgen. Hij zou dan de naam van de ontvoerder geheim houden. Hij ontving toen een brief, waarin hem werd medegedeeld, dat zijn dochtertje in derdaad ontvoerd, maar nog in leven was. Hem werd beloofd, dat indien hij twintig millioen francs betaalde, hij zijn kind terug zou krijgen. Ofschoon Pelissier geen twintig millioen bezit, ging hij op de brief in. De schrijver er van had hem opge dragen, zijn antwoord door middel van een advertentie in een bekend blad bekend te maken. Pelissier deed het en ontving een brief, waarin hem verzocht werd, het geld te brengen op een bepaalde plaats langs de Route Nationale Nr 12, om mid dernacht. Hij maakte weer een advertentie op volgens een vooraf afgesproken code nam echter een gendarme mede. Op de bewuste plek posteerden zich voorts vier andere gendarmen, zwaar gewapend. Op de afgesproken tijd verscheen een man in een auto. Het was geen „Deux Chevaux". Maar er zat wel de man in die om twintig millioen francs had ge vraagd. Hij werd zonder moeite overmees terd: een vergrijsde vermoeide en ver warde stakker, die in zjjn zieke fantasie geloofd had, met één slag door afper sing z(jn fortuin te kunnen herstellen. Het was voor de ouders van Anne-Marie een geweldige teleurstelling. De strohalm waaraan zij zich nog hadden vastgeklampt werd hun als het ware uit de handen ge slagen. En tegelijkertijd verdween de hoop, dat ze hun kind nog levend zouden terug zien, want er waren inmiddels weken ver lopen. Bij Orange treuren thans vader en moe der Pelissier. De misdadiger, die hun enig Kmd ontvoerde, brak hen ook voor het leven.. Onder auspiciën van de British Coun cil en de afdeling Rotterdam van het Ge nootschap Nederland-Engeland is thans in de Rotterdamse Kunstkring aan de Witte de Withstraat een mooie collectie van 2.000 Engelse boeken en een groot aantal van de voornaamste Britse tijd schriften te bewonderen, welke expositie als representatie dient van hetgeen er momenteel in de moderne, goede Engelse boekhandel te vinden is De expositie, die mede werd Ingericht door de British Publishers' Association en vanmiddag werd geopend door de Britse consul-generaal mr H. J. Evans, bevat boeken van het meest uiteenlopen de genre. Godsdienst, geschiedenis en archaelogie, economie, kookkunst, foto grafie, letteren, wetenschappen, recht en internationale vraagstukken zijn onder werpen naast die als filosofie en psycho logie, hobbies, sport, muziek, ballet, ar chitectuur enz., terwijl er ook een grote keuze is aan romans, memoires, biogra fieën en dichtbundels, alsmede aan wer ken over opvoedkunde, schepen, de zee, land- en tuinbouw en aan vrolijke kin derboeken. De nadruk bij deze tentoon stelling valt op recente uitgaven en op die, welke verleden jaar en in 1955 tot nog toe verschenen. Maar er zijn ook en kele nieuwe uitgaven van standaardwer ken te zien, alsmede wat oudere boeken, die van bijzonder belang zijn. Prettig en overzichtelijk als in. ®en ruime, moderne boekenzaak in rekken gezet, zijn de boeken, waaronder wij bij een vluchtige rondgang reeds enkele voortreffelijk geïllustreerde werken za gen, door iedereen te bekijken tot en met 15 Augustus.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 10