KABINET VOOR INDONESIë Donderwolken in Marokko Overzicht der thans aanvaarde belastingverlagingen I Uw kopje thee I en een Spencer Eerste Kamer aangenomen Wetsontwerpen ook door mm Overzicht Eerste Kamer Opklaringen in Parijsmaar Gloeilampjes Belastingplan 5 Medio September B.B.-week 1 Pontje sloeg 0111 PAGINA 3 DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1935 Prins Bernhard lioudt radio-rede ©VêP. 2>E KLEINE GeVoEGeNS DES -UEVÉM5 Huurverhoging in twee etappes werd gestemd op verzoek van de lieer De Vos van Steenwijk (VVD), die de huurverhoging van 5 pet van zo geringe betekenis achtte, dat hij daarvoor de gebreken van dit ontwerp niet wenste te aanvaarden. De Huurwet werd daarna aan genomen met 31 tegen 2 stemmen. Behalve de heer De Vos van Steenwijk stemde ook tegen de communist Brandenburg. Tevoren was nog een motie van prof. Molenaar, waarin hij de regering verzocht in het komende jaar tot een nieuwe huurverhoging over te gaan, met 4 tegen 28 stemmen verworpen. Vóór stemde hier alleen de V. V. D. 's-GRAVENHAGE, 10 Augustus 1955 HARING BRACHT 43 MIL- LIOEN IN HET LAATJE ;f Een arbeider verdronken JONGETJE IN ZEE VERDRONKEN Zusje iverd gered PLANNEN-COMMISSIE T. H. TE EINDHOVEN UITSPRAAK KORT GEDING GROSSIER CONTRA FABO-KARTEL President ziet geen termen om te beslissen Minister Witte was het eens met de heer Kraaijvanger betreffende een ver hoging van de huren in twee etappes. Hij was niet bereid de verlaging van de grondbelasting ten goede te laten komen van de huren van de na-oorlogse wonin gen. Hij wees er op, dat de circulaire, die hij enige dagen geleden aan de gemeente besturen heeft toegezonden, niet geheel volledig aan de pers was verstrekt. Overigens had men van alle zijden op een schema aangedrongen voor de op lossing van de woningnood alsof zo zeide minister Witte de oplossing van h<et huur- probleem van een schema afhangt. Dia oplossing stropt niet op een schema, maar op het stokpaardje van de huurbe lasting. En daar raakte hij nu de kern van de zaak, die moet worden opgelost in het „vertrouwvol beraad". Het liep dus met een sisser af. En de Huurwet en de Belastingwetten werden zonder enige moeilijkheid aanvaard. Verder werd aanvaard een wijziging van de wet betreffende de Indonesische pensioenen, een wijziging van de Gemeen tewet en een goedkeuring van overeen komsten van huur en verhuur van kan toorgebouwen te Den Haag, alsmede van een overeenkomst inzake aansluiting van de verwarmingsinstaliatie van een aantal Rijksgebouwen te Utrecht op het stads- verwarmingsnet aldaar, nadat prof, Hel- lema (A.R.) daarover nog enige opmer kingen had gemaakt. De voorzitter, mr jonkman, memoreer de daarna alles wat de Eerste Kamer in dit jaar had verzet en nog te doen had in het komende zittingsjaar. Hij deelde vast mede. dat de Kamer op 27 Septem ber weer bijeen zal komen voor behan deling van het wetsontwerp betreffen de de adoptie en op 4 October ter behan deling van de Wet op het Kijkgeld, de Zondagswet en de Status van de vluchte lingen. F. S. Ter inleiding en ter ondersteuning van de naj aars-activiteiten van de Bescher ming Bevolking wordt van 17 tot en met 24 September voor het gehele land een B.B.-week georganiseerd. Z.K.H. Prins Bernhard zal die week inluiden met een radio-rede. terwijl een aantal congressen die in Den Haag, Utrecht, Arnhem en Rotterdam gehouden worden, de gelegen heid bieden diverse facetten van de B.B.-organisatie nader te belichten. Tal van deskundigen hebben reeds toe gezegd op deze bijeenkomsten, waar ac tuele vraagstukken als dat van de bouw van schuilplaatsen, de bedrijfszelfbescher ming en de taak van de vrouw in de B.B. aan de orde komen, het woord te voeren. Voorts houdt de Ned. Vereniging van Brandweer-commandanten in het kader van deze week haar tiende jaarver gadering, waaraan een tentoonstelling is verbonden. Dit gebeurt in 's-Hertogen- bosch, waar de brandweer haar 250- jarige bestaan herdenkt. Een groot aantal demonstraties en wed strijden, die in het gehele land zullen plaats vinden, completeren tenslotte de B.B.-week. die behalve op de werving ook op de consolidatie van de organisatie zal zijn gericht. In Tibet drinkt men thee met boterHet zal wel heel lekker zijn voor wie er aan gewend is. Maar geef ons maar thee met suiker en, desnoods, een wolkje melk. Ja, dat thee-uurtje is een der goede tradities, die wij van onze Engelse buren overnamen. Maak van UW thee-uurtje iets heel bijzonders door bij Uw Jsppje geurige thee een geurige Spencer op te stekenWant ook in Spencer is een genot, dat tot een traditie werd. En de ene traditie is de andere waard. op te voeren. Maar er zijn grenzen: de arbeidskrachten en het materiaal. Ook aan afremming van bouw in andere sec toren zijn grenzen. Getracht zal moeten worden te komen tof verhoging der pro ductiviteit in het bouwbedrijf. Die opvoe ring is niet alleen het werk der regeriuT, al zal zij regelen moeten gaan geven. Uit eindelijk is het het werk van het Neder landse'volk, van de arbeider tot en met de architect. De minister verklaarde te vertrouwen, dat door opvoering der productiviteit eii de toepassing van meer systeembouw en arbeidbesparende methoden dit jaar een productie zal worden bereikt, welke no- Aan visserijproducten werd in Neder landse havens aangevoerd ruim 300 (in 1953: 310) millioen kg. ter waarde van bijna 95 (96) millioen. gulden. De belang rijkste vissoort was de haring. Hiervan werd aangebracht 150 (159) milloen kg, welke 43 (46) millioen gld. opbracht. Aldus de statistiek van de visserij 1954. De 'uitvoer van visserijproducten be reikte een omvang van ongeveer 180 (152) millioen kg met een waarde van 110 (99) millioen gld. Ten aanzien van de visverwerking wordt de aandacht gevestigd op de grote betekenis, welke de visconserven- en de vismeelindustrie voor de afzet, hebben verworven. Tot visconserven werden verwerkt circa 24 (26) millioen kg en tot vismeel 48 (50) millioen kg visserijpro ducten. In Turn-Top Etui nCovtroU^ Dit merk op elk doosje Spencer waarborgt U de onveranderlijke kwaliteit De 30-iarige T. Engelsman, werkzaam bij een werf te Groningen, is gistermiddag verdronken toen een pontje, geladen met een 40-tal seheepsplaten, omsloeg. Negen mannen vielen daarbij in het water van het Winschoterdiep en acht slaagden erin de oever te bereiken. Toen men na de eerste consternatie ging tellen wie er allemaal op het droge waren, miste men de heer Engelsman. Waarschijnltlk is hij door een der platen beklemd geraakt Hef slachtoffer, 30 jaar oud, laat een vrouw en vier kinderen achter. Eerst na enkele uren slaagde men erin het stoffe lijk overschot boven water te brengen. ger is dan de 65.000 woningen, welke ge pland waren. Hij verdedigde vervolgens de onder houdsplicht, die hij liever onderhouds- sanctie zou willen noemen. Juist nu was het tijdstip daarvoor geschikt, omdat men er nu ervaring mee zou kunnen opdoen, wanneer de huren verder moeten worden verhoogd. Gistermiddag zijn twee kinderen, die zich ver op een der strekdammen aan het vrije strand te Camperduin hadden gewaagd, daarvan afgegleden en in een diepe mui terecht gekomen. Het gelukte een hengelaar een der kinderen, het 9-jarige meisje M. G Wetzeld uit Amster dam te redden. Haar 7-jarig broertje L. W. Wetzeld werd korte tijd later door de vader uit hef water gehaald. Kunstmatige ademhaling, die onmiddellijk werd toe gepast mocht niet meer baten. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft besloten een commissie in te stellen ter verdere uit werking van de plannen voor de techni sche hogeschool te Eindhoven. In deze commissie zijn benoemd tot lid en voor zitter: prof. dr J. E. de Quay, commis saris der Koningin in Noord-Brabant en tot leden: dr ir F, van Berckel, hoofdin genieur der staatsmijnen te Geleen; prof. dr H. Dorgelo, hoogleraar in de theoreti sche en toegepaste" natuurkunde aan de technische hogeschool te Delft; prof. dr G. Holst, curator van de technische hoge school te Delft; mr H. s'Jacob, te Voor burg; mr H. Kolfschoten, burgemeester der gemeente Eindhoven; ir. Th. Tromp, directeur der N.V. Philips' gloeilampen fabrieken te Eindhoven. Tot secretaris is benoemd A. Wijffels, administrateur bij het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. Ijons-le-Saunier (Frankrijk) We kunnen van monsieur Marius, wo nende in een dorp in de Franse Jura, desnoods alles zeggen en denken, maar in ieder geval niet, dat hij geen goede slaper zou zijn. Want stel U voor; mon sieur Marius, kennelijk nogal vermoeid of mogelijk na een stevige dronk van de Franse wijn. wierp zich 's avonds laat zo maar op bed. Goed, hij voelde wel wat gekriebel, maar hij schreef dat toe en kennelijk was hij daaraan een beetje gewend aan een aantal kleine beestjes, die we, met uw speciale per missie, maar vlootjes zullen noemen. Want dat klinkt in ieder geval wat vriendelijker dan vlooien-zonder-meer. Monseigneur Marius sliep aldus on danks al het gekriebel de slaap der vermoeide rechtvaardigen. Maar toen hij eindelijk in de ochtend opstond, keek hij toch wel even zijn nog wat slaperige ogen uit. Want in zijn bed ont dekte hij een hele bijenzwerm. En die bijtjes hadden hem enkele steken toe gebracht, maar omdat monsieur Marius een rustige slaper is, had hij de diertjes verder niet in opschudding gebracht. Hij holde de deur uit om een ieder in kennis te stellen van zijn verrassende bevindingen. Zijn buurman hoorde zijn verhaal met het grootste genoegen aan. .Gelukkig", zei deze buurman, „nu weet ik waar mijn bijenzwerm geble ven is". Amsterdam De tafelverzorging aan boord van de Nederlandse passagiersschepen geniet over de hele wereld een grote roep. De Stoomvaartmaatschappij „Nederland" heeft nog weer een verbetering aange bracht. Zij heeft namelijk aan een jonge kunstenaar (Herman Berserik uit Den Haag) opdracht gegeven om kleurige impressies te maken op de menukaarten, die op de eettafels aan boord van de „Oranje" zullen prijken. In een serie van zes stuks heeft deze kunstenaar impressies gegeven van binnenvaart- en vissershavens van ty pisch Nederlands uiterlijk. Caen (Frankrijk) In de haven arriveerde hier uit Tur kije het in Canada gebouwde vracht schip „Prado". Dit schip, varend onder Costaricaanse vlag. heeft als kapitein een Rus. De eerste stuurman is een Spanjaard, de marconist een Italiaan en de kok een Chinees. De voertaal aan boord van dit varende vreemdelingen legioen is, net als in Noord-Afrika, een raar soort Frans. De president van de rechtbank te Am sterdam heeft geen redenen aanwezig geacht te beslissen in het kort geding, dat een grossier in tabaksartikelen, de heer K. H. Bok uit Schagen, aanhangig had gemaakt tegen de zes grootste fabri kanten, in tabak, verenigd in het kartel, genaamd Fabo. De grossier had de president schorsing gevraagd van de uitspraak van de zg commissie voor rechtspraak van dit kar tel, waarbij de grossier wegens overtre ding van de contractsbepalingen een boete van 2000,was opgelegd, als mede een rabatsvermindering van 2 pet gedurende een half jaar. De president heeft thans de gevraagde voorziening schorsing van de uitspraak der commissie tot de gewone rechter in een uitgebreide civiele procedure uit spraak zou hebben gedaan geweigerd, omdat de commisie reeds had toegezegd het innen van de boete op te schorten tot dat deze uitspraak zou zijn verkregen. De eiser werd veroordeeld in de kosten van het geding. PRODUCT Fruit-frisse vruclitencaramcls in handige verpakking

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 3