De Fiësta-parade op Zaterdag Grote belangstelling voor alle evenementen Geheugen-hulp DAGEN TIMCO Première TAPTOE Delft 1955 Montgomery bezocht Rotterdam Excelsior had meer animo in de oefenpartij tegen SVV KOPEN Nieuws uit STAD EN OMTREK BROERSVEST 56 Oneni gheid in stakingscommissie TIJDENS ONZE FIëSTAPARADE Weer duizend man in de Plantage Duizenden enthousiast over opvoering E.Y.C. wilde zich van leiding meester maken Burgerlijke Stand KETHEL Temperatuur leende zich niet tot voetbal „Zijn de zomers hier altijd zo warm"? MAANDAG 22 AUGUSTUS 1955 N S C PAGINA 2 pp r, Ag- mm ■Mil Toertocht fietsers en brom fietsers 11V ROTTERDAM NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Het hengelconcours Windhondenrennen en demon stratie politiehonden Deze dagen vallen in het tijdvak van ZATERDAG 20 AUGUSTUS t.m. 10 SEPTEMBER Mocht U tot de gelukkigen behoren, dan krijgt U tegen inleve ring van Uw kassabon het gehele door U bestede bedrag in contanten uitbetaald HERENMODEMAGAZIJN Dit geldt ook voor onze afdeling confectie De windhondenrenncn Op het podium PORTEFEUILLE VERLOREN GEEN VOORRANG VERLEEND AANRIJDING Flitsend spel van licht Perfecte première MISVERSTAND LAATSTE REÜNIE TE HAAREN 120 Oud-gedetineerden herdachten Alles of niets BURGERLIJKE STAND VAN ROTTERDAM DE POSTDUIF KAPELAANSWISSEUNG EQUIPES INTERNATIONALES DE RENAISSANCE CHRETIENNE OOK KENNECOTT VER HOOGT KOPERPRUS De Rijn afgezaht Er komt beweging in y '/V// s vyy,,/f 'W- WmmwÏÏwm De bromfietsers startten op de Lange Haven en hadden aldus hun aandeel in de feeststemming van de Vacantieiveek. Een zomer als deze verzoent de mensen met vele slechte zomers er voor en rekent tevens grondig af met het praatje, als zouden de atoom experimenten het weer bederven. Met dit ouderwetse zomertje blijft er geen mens thuis. Iedereen zoekt de buitenlucht op en in de stad was het daarom Zaterdag abnormaal druk, waar men ook keek. Er waren zelfs nog honderden mensen te vinden, die de warmte trotseerden en moedig de enkele honderden treden van de Sint Janstoren beklommen om van het uitzicht te genieten. In de speelkamer van het carillon zat Cor Don en strooide met gulle hand opgewekte en zomerse klanken over de stovende stad. Wij hebben ook de toren beklommen en zagen vanaf deze hoge uitkijkpost de fietsers en bromfietsers starten vanaf de Lange Haven voor de Korenbeurs en we konden ook nog juist de hengelaars naar de Schie zien ver trekken, met de Harmonie voorop. Toen riep de plicht ons weer naar beneden en daar hoorden we, dat het niet minder dan 86 bromfietsers en 100 fietsers waren ge weest, die we als miniatuur-poppetjes voor de Korenbeurs hadden gezien. De Toertocht voor fietsers en bromfiet sers is ook dit jaar weer georganiseerd door het Vendel Schiedam van de Oranje-Garde en het Vendel heeft er een hele kluif aan gehad met de warmte. Want reeds vroeg moesten de verschillende contröleposten per fiets of trein op pad, om tijdig ter plaatse te zijn. Het parcours was met zorg uit gezocht om de deelnemers langs de mooi ste wegen van de provincie te voeren en daarom warenl er contröleposten te Berke Pijnacker, Leimuiden, Woubrugge (voor strafpunten), en Rijnsaterswoude (waar gekeken werd of de klaphekken wel geslo- HEDEN: Monopole-Theater: Fra Diavolo <a.U. Passage Theater: „Het Witte Paard 20 ""(Gebouw Arcade: Vacantie bridgedrive 19.30 uur. Plantage* Klaank en Zaank 20 uur DINSDAG: Passage Theater: 9 en 11 uur jeugd voorstellingen 1416 id. ballet. Gebouw Arcade bridge drive 19.30 uur. Passage Theater: „Het Witte Paard 20 uur. Plantage 20 uur amateurs. NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door Apotheek Backer St. Liduinastraat 58. TONEEL. EN MUZIEK. Schouwburg 8 uur: Sag' beim Abschied (Hoofdstadoperette) Groote Schouwburg, a uur: Au salon des variétés (Alex de Haas.» BIOSCOPEN Programma's van 1» t/m. 28 Augustus. Arena: 3 Ring circus (a. U Capitol: Het purperen masker (14 J.) - Centraal: Leven in de brouwerij (18 j.) Cineac: Battle cry (18 j.) Colosseum: De geveltourist (a. 1-) Harmonie: Ik ben er kapot van (a. I.JT Lumière: Plotseling 7 dochters (ontoelaatbaar) Lutusca: Berucht (volw.) ^uxor: Het grote avontuur (a. 1- Passage (Scltiiejaam) Op de Reeperbahn 's nachts om half één (strikt volw.) Prinses: De zwarte wreker 14 j.) Rex: Duel bij de Silver Creek (14 j.) Thalia: The country girl (18 j.) 't Venster: De rode schoentjes (18 j.) toria: Suzanne sliep hier (18 j.) Vic DAOBtAO VOO<* SCHIEDAM fH OMSTHfKfh 77ste Jaargang No. 22845 ten werden). Vooral de brimfietsers maak ten een prachtige tocht, die voerde door het Zuidhollandse plassengebied en de plaatsen Hoogmade, Woubrugge en langs de Barsemermeer. Het was al laat toen de laatste deel nemers terugkeerden in de Korenbeurs. Winnaars werden: Bromfietsers (120 km) 1. de heer J. Moeren. Fietsers (70 km) 1. mej. H. Kievit, Fietsers (40 km) 1. de heer W. Bleij. Het Hengelconcours werd georganiseerd door zeven Schiedamse hengelaarsvereni gingen, t.w. de Alver, 't Baarsje, De vrije Visser, het Voorntje, de Amateur, de Fint en Ons Genoegen en er was zoveel belang stelling voor, dat de organisatoren makke lijk 200 deelnemers hadden kunnen opne men. Zij stopten echter bij 138, teneinde het overzicht te behouden. De meeste hen gelaars verschenen per brommer bij de Korenbeurs ,doch daar moest men zich op stellen achter de Harmonie en rond twee uur vertrok men in optocht naar 't viswa ter, de pittig spelende Harmonie voorop. Oorspronkelijk zou er in de Schiedamse Schie gevist worden, doch het water daar leek wel dropwater, omdat er nog niet gespuid was. Weshalve trok men wat ver der naar de Delfshavense Schie, waar het water ook wel niet „je dat" was, doch waar het toch beter ging. Daar trad echter weer een ander euvel op. De Delfshavense Schie „trok" en bomen bleken grote drommen zwemmers eveneens belangstel ling voor het water te hebben. Toch werd er enkele uren stug gevist en voor sommi gen waren de resultaten niet slecht. Later in café Metropole hoorden we, dat de clubprijs (waarvoor door vijf man van een vereniging moest worden ge vist) naar het Baarsje ging. Het was een beker van de S.G. en het Baarsje verover de deze met 1006 gram vis. Held van de Dag werd de heer P. Oosterman met 9 stuks en 505 gram, terwijl de heer J. de Nijs de prijs voor de zwaarste voorn (160 gram) veroverde. De overige uitslagen wa ren: 1. P. Oosterman (505 gram), 2. G. v.d. Hoek (412) 3. P. den Ouden (34) 4. A. De- geling (347), 5. J. v. Walsum (318), 6. W. Verharen (307), 7. J. v. d. Gaag (273), 8. .T. Lupker (272), 9. C. Philippa (268), 10. C. v. d. Gaag (262). Er zijn echter nog meer prijzen, 47 in totaal. Zij zullen worden uit gereikt op Woensdagavond a.s. om acht uur in café „Liberty" in het Broersveld. n het Volkspark vonden de windhon- denrennen plaats op het terrein van Marti- nit. Dat hebben we al eens eerder be leefd tijdens de Feestweek, toen echter op het Hermes-terrein. Een nieuwtje vormden echter de demonstraties met politiehonden. Deze demonstraties werden geleid en voor het publiek toegelicht door de adjudant E. H. van Dijk, die bij de Rotterdamse politie de training en oplei ding der honden in handen heeft, aanlei ding tot deze demonstraties zal het feit wel geweest zijn, dat de Schiedamse poli tie sinds een week in het bezit is van twee eigen politiehonden, nl. Breston en Astor, die vorige week het vereiste certi ficaat behaalden met uitstekende cijfers. Er waren ook vier Rotterdamse honden van de partij, waaronder een tienjarige routiné, die reeds heel wat practijkgeval- len heeft meegemaakt. Er werd gede monstreerd met de honden Breston (Schie dam) verzorger agent Westland, Astor (S'dam) verzorger agent Pons. Tarzan (agent v. d. Goorbergh), Nero (agent Huysmans), Willy (agent De Wit) en Tar zan II (agent Van Bon). De demonstraties omvatten het zgn. stokstellen, het tot staan brengen van 3 Na de geslaagde „generale" werd een perfecte première van de Taptoe- Delft 1955 verwacht en de duizenden, die Zaterdagavond het marktplein omzoomden, zijn in deze verwachting niet teleurgesteld. De première ging voor een „uitverkocht huis", hetgeen dus wil zeggen, dat rond 5500 personen deze eerste officiële Taptoe-avond hebben bijgewoond. een vluchteling, die met een stok of iets dergelijks bewapend is, het pistoolstellen, waarbij de dieren toonden geen angst voor het knallen van een pistool te heb ben, het stellen van een op de fiets vluch- gende verdachte, het transport, waarbij de hond links van de arrestant blijft, het nemen van hindernissen, het bewaken van voorwerpen e.d. Een bijzonder zware oefening is het terugroepen van de hond, terwijl hij reeds achter de verdachte aan rent. Slechts met tegenzin gehoorzamen de meeste dieren dan de stem van hun meester. Bij de oefening „schuin stellen" werd aangetoond, dat geen politiehond de mens bijt, wanneer deze roerloos blijft staan en zich niet verweert. Er was veel belang stelling voor deze demonstraties en her haaldelijk werd er luid geapplaudiseerd, wanneer een hond zijn taak goed volbracht had. Aan de windhondenrennen (wedstrijden voor greyhounds en whippets), werd door verschillende beroemde honden deelgeno men. De baan was circa 300 meter lang en de honden ontwikkelden er enorme snelheden op, in hun ren achter het haas. Bij de whippets werd de uitslag: 1. Shir ley (eigenaar C. Reyerskerk 20.2 sec.,. 2 Aristo (mevr. J. Nicolay). 3. Feliici- tas (Reyerskerk). 4. Algentüb (F. J. Morel). Uitslag Greyhounds: 1. Bletchley Prin ce (J. P. Essen) 20.2 sec., 2. Spear (G. v. d. Graaf). Bij de uitdagingswedstrijd werd Bijs- fijnth, kampioen van Nederland 1954, eer ste in de tijd van 19.8 sec. achter de Schie damse hond Perro, die echter dezelfde tijd maakte. De Jury bestond uit de heren G. v. d. Graaf, J. F. Wieman en E. G. Jansen Het was te voorzien, dat het. met dit mooie weer druk zou worden in de Plan tage. maar zó druk.. Er waren mensen, die reeds rond half zeven 'n plaatsje be zet hielden, uit angst, anders te moeten staan, Ruim vierduizend Schiedammers moeten er Zaterdagavond in de Plantage hebben gezeten en gestaan. Het program ma was uitgebreid en een lange rij artis- ten werkten er aan mee: Jan Oradi als conferencier en imitator, de 4 Astra's met hun accordeons, de Spelbrekers, de Kili- ma Hawaiians, Les Tardona's met grieze lig sterke staaltjes aan de ringen, de Schiedamse zanger Wim Scholte. The Handy Fools, enz. Er was geen pauze in dit pragramma en ondanks de aantrekke lijke avond, kon men ten leste toch uit stekend merken, dat de stoelen maar een doodgewone houten zitting hebben..! Niettemin was de stemming in de Plan tage uitstekend en de vele duizenden heb ben zich geamuseerd met een programma, dat helemaal in de vacantiesfeer van deze feestweek past En daar is het toch om begonnen. De heer K. uit Schiedam heeft Zater dag een groene portefeuille op het ker misterrein verloren, inhoudende 95. Toen de bromfietser K. G. v. d W. uit Rotterdam Zaterdagmiddag omstreeks half twee ter hoogte van het benzinesta tion Brandaris wilde oversteken, ver zuimde hij voorrang te verlenen aan de motorrijder J. M. uit Schiedam, Hoewel M. uit alle macht remde kon hij niet voor komen dat hij het voorwiel van de brom fiets raakte. Zelf kwam M. te vallen en werd 25 meter door zijn motorrijwiel meege sleurd waardoor zijn arm uit de kom schoot en hij enkele wonden opliep. Na dat hij in het gemeenteziekenhuis behan deld was kon hij naar het huis terugkeren, v. d. W. kwam er zonder kleerscheuren af. Beide voertuigen werden beschadigd. Zaterdagmiddag is de 74-jarige G. v. G. uit Vlaardingen op de B. K. laan ter hoog te van de Aleidastraat aangereden door een auto, bestuurd door de heer C. N. uit Vlaardingen. Met een gebroken arm en een hoofdwond moest de G.G. en G.D. hem naar de Dr. Noletstichting brengen. De oude man was met een groepje andere mensen overgestoken maar kon niet zo vlug uit de voeten komen toen de auto naderde. Ter plaatse was geen oversteek plaats en de chauffeur die nog claxon neerde treft dan ook geen schuld. Op de Rotterdamsedijk ter hoogte van de Nwe Mathenesserstraat kwamen Zon dagavond twee fietsers ten gevolge yan een aanrijding te vallen. Een bromfiet ser, de heer v. G. uit Rotterdam die ach terop kwam rijden, viel daardoor even eens De wielrijder J. B. uit Schiedam en v. G.' zijn door de G.G. en G.D. ter plaatse verbonden en konden vervolgens huis waarts keren. r Tot de vele genodigden op deze eerste avond behoorden o.m. de vice-adminaal A. de Booy, de Staatssecret. Moorman, Generaal Hasselman, Lt. Gen. Opsomer, Lt. Gen. Buurman van Vreede, Vice-Adm. Kist, Lt. Gen. Lages, Lt. Kol. Baron Mac- kay, mr Linth Homan, jhr Beelaerts van Blokland en vele anderen. Na afloop wa ren zij de gasten van het gemeentebe stuur, waarbij zich ook voegden de ver schillende hoofden van dienst van de ge meente en gemeenteraadsleden, velen van hun echtgenote verzegeld. Reeds om acht uur stroomden de tri bunes rond het marktplein vol omdat een ieder een zo goed mogelijk plaatsje wilde veroveren in het vak, waarvoor hij of zij een kaart had gekocht. Van half negen af werd het wachten bekort door carillonmuziek, waarbij onze stadsbeiaardier Leen 't Hart, zich van zijn beste zijde liet kennen. Te negen uur werd met een lichtsein het begin van de avond aangekondigd. Een enkele laatkomer zocht nog gauw een plaatsje op de overvolle tribunes en dadelijk daarop was het gehele Markt plein in het duister gehuld, waarna vanaf de eerste trans van de toren met. een fanfare de Taptoe-Delft 1955 werd ge opend. Met alleen deze torentrans in het licht zette de Koninklijke Militaire Kapel het „Hoe groot o Heer" uit Valerius Gedenck. clank in. Daarna zwaaiden de deuren van de toren open en schreed de Mariniers kapel der Koninklijke Marine met tam boers en pijpers het Marktplein op, waar deze dadelijk gevat werd in de stralen van de schijnwerpers, die flitsten langs de vonken schietende instrumenten, waarna het volle licht op het gehele corps werd geworpen, toen dit in zijn geheel op het Marktplein stond. In Marstempo ging het daarna naar het midden van de Markt, waar front werd gemaakt, waarna de verschillende figuren met marsmuziek werden gebracht. Het prachtige kijkspel had daarmee een aanvang genomen, ondersteund door de vaak met veel bra- vour uitgebrachte militaire muziek en het onberispelijk marcheren van de man schappen. Op deze avond van de première heeft men wel alles meegehad. Na een stra lende warme dag, bleef de avond warm en slechts af en toe bracht een zuchtje wind wat verkoeling. De langdurige voor bereiding door alle korpsen voor dit unie ke militaire feest, hadden de deelnemers vertrouwd gemaakt met de verschillende figuren, welke moesten worden uitge voerd en geen enkele misstap kon gister avond dan ook worden geconstateerd. Of de wetenschap, dat de hoogste militaire autoriteiten de show bijwoonden nog een extra stimulans was, om alleen het aller beste te geven, weten we niet. Wel kon men aan alle bewegingen zien, dat hier met enthousiasme werd gewerkt. Onge twijfeld werd dit nog meer opgewekt door het telkens opklaterend applaus van het opgetogen publiek. De woede van drie Engelse zeelui kost te de caféhouder J. F. uit de Broersveld Zondagnacht een gebroken neusbeentje. Een misverstand was voor de Engelsen aanleiding om een vechtpartijtje met de caféhouder te beginnen en een van hen sloeg de caféhouder daarbij met een bier flesje op de neus met het genoemde ge volg. De zeelui zijn door de politie aan gehouden en ingerekend. Na in de Dr. Noletstichting te zijn behandeld kon F. huiswaarts keren. De oud-gedetineerden in de Polizeige- fangnis, die ondergebracht was in het groot-seminarie in Haaren hebben in het afgelopen weekeinde hun zesde en laatste reünie gehouden. Zij hebben een krans gelegd bij het monument in het poortge bouw, dat daar in 1948 is aangebracht ter gedachtenis aan de velen, die uit de ze gevangenis naar de fusillade-plaats werden gebracht of die omkwamen in Duitse coneentratiekampen. In 1942 is het groot-seminarie in Haaren dat toen tot verblijfplaats diende van de gijzelaars, ontruimd en ingericht tot po- litiegevangenis. Ongeveer drie tot vier honderd gevangenen zijn omgekomen. Ook een groep van „Trouw" heeft hier gevangen gezeten. De Leeuwardense druk ker Van der Wey zat er gevangen met - -V'- %i .V Blijkens een circulaire, die het Onaf hankelijk Verbond van Bedrijfsorganisa ties aan zijn leden heeft gezonden, is niet alleen de samenwerking met de commu nistische EVC inzake de (mislukte) ha venstaking tot een einde gekomen, maar is het tot een ernstig conflict gekomen toen de EVC zich van de leiding van de stakingscommissie wilde meester maken. Deze stakingscommissie, in het leven geroepen, door het O.V.B.. bedoelde gel den te verzamelen voor steun aan stakers en ontslagenen. Nadat de stakers weer gelegenheid kregen zich opnieuw te mel den en daarvan een algemeen gebruik werd gemaakt, richtte de actie van de commissie zich voornamelijk op steun aan degenen, die niet meer werden aan- ^HeToVB had 25.000 gulden in de kas van de 'commissie gestort en zegde nog meer toe. Van de gelegenheid, voor alle al dan niet georganiseerde groepen, zitting te nemen in de stakingscommissie maak te ook de E.V.C. gebruik. Op de Woensdag J.l. gehouden verga dering dezer commissie kwamen de be stuurders van de EVC met de eis. dat de eerste voorzitter, de eerste penning meester en de tweede secretaris van de commissie moesten worden afgezet en vervangen dienden te worden door leden van de EVC. Daarmee zouden zij prac- tisch het gehele bestuur van de commissie in handen hebben stellen van de communisten in te gaan wilden deze niet langer samenwerken en gelastten zij hun leden, die alreeds in de commissie zitting hadden, de hijeen- komst te verlaten. De E.V.C. heeft zelf generlei geldelijke steun verleend De commissie heef: thans besloten, dat de leden van de E.V.C. niet door haar zullen worden gesteund en. zich maar tot hun eigen organisatie moeten wenden. Aangezien de leden van de stakings commissie weer in de haven aan het werk zijn en niet voldoende tijd hebben, zich aan de ondersteuning te wijden, heb ben zij het bestuur van het O.V.B. ver zocht, deze taak over te nemen. De com missie zal echter blijven bestaan, drie zoons. Ze zijn alle vier omgekomen. De leerfabrikant Van der Heyden uit Hil- varenbeek, die er met twee zoons gevan gen was gezet, heeft evenals zijn zoons de bevrijding niet meer mogen meemaken. Tal van vooraanstaande figuren uit het Nederlandse verzet hebben kortere of langere tijd in deze polltie-gevangenis moeten doormaken. Men schat, dat er in totaal acht- tot negenhonderd illegalen ge vangen hebben gezeten. Namens de oud-gedetineerden hebben de heer B. van Huigevoort uit Aalten en mevrouw H. van den BerghStenfert Kroese uit Aerdenhout de krans bij het monument gelegd, waarna de 120 aanwe zigen een minuut stilt in acht namen. Tijdens de bijeenkomst in een der zalen van het seminarie heeft de heer C. Phi lips uit Zaltbommel ever de betekenis van de oud-politieke gevangenen in het heden daagse Nederland gesproken. In zijn be toog accentueeerde de heer Philips de plicht van de oud-politieke gevangenen om bezield door te blijven werken voor een eendrachtig Nederland. Aangiften van 19 Augustus 1955. BEVALLEN: D. Rorbergen geb. Plomp z. P. Koert geb. Borsje z. A. van der Zwet geb. Dullemond z. W. B van Dort geb. Verkade d. M. Bijl geb. Groenenberg d M. L. M. van der Vegt geb. Pijpers 2 z. J. G. Kellenbach geb. Pottjegort d. J. Weerman geb. Leeuwagh z. G. A. van Galen geb. Arends z. L. de Groot geb. van de Water d G. C. Blom geb. van Noordennen z. M. G. Meijer geb. Buitendijk z. H. K. Riem slag Baas geb. Wouters d. W. Kranenburg geb. Jansen z. S. M. Kreft geb. Hatibger z B Bij] geb. van Waardenburg d. G. K Schot geb. Roijé z. M. G. den Broeder geb. Braams d. A. A. J. Ketizer geb. de Graaf d. A. P. Reints geb. Roodhorst d. G. E. Arends geb. Niekrake d. T. C. C. Pieterse geb. Lubking d. M. Bolderdijk geb. Gaanderse d. F. S. de Breij geb. Hoolhorst d. H. C. J. van Steensel geb. Swanborn z. F. S. Versteeg geb. Hogenbirk d. H. S. de Clercq geb. Visser z. M. W. M. Stevenaarl geb. Flipsen d. J. J. Modoo geb. Kiap z. C. van de Wetering geb. van der Vlies z. L. J. Hölzenspies geb. van Eek d. A. Riek- wel geb. Pleune d. J. Verbruggen geb. Kruit hof Kremer d. H. J. van den Bogert geb. Vermeulen d. S. Dubois geb. Bakker z. T. C. Koppenol geb. Kieboom z. OVERLEDEN: H. J. Chr. Maasbommel m. van E. M. Bil 77 j. N. M. Th. van Essel ongeh. vr. 73 j. N. H. Gouw vr. van H. F. Groenewegen 33 j. F. C. Verbrugge m. geh gew. met H. Heusdens 77 j. E. Schreven vr. van H. F. var Duijn 70 j. P. Middelkoop vr. van P. Schilperoord 70 j. J. P. Branden burg ongeh. vr. 70 j. L. Reich vr. geh. gew. met J. den Toom 91 j. J. Timmerman vr. van W. H. van Groningen 70 j. Chr. deBoer vr. geh. gew. met N. de Beus 63 j. M. Bal vr. van J. Kooi 69 j. S. van Oorschot vr. geh. gew. met D. Huizer 88 j. P. van der Burg m. geh. gew. met H. J. Noordzij 79 j. Voorts als levenloos aangegeven: C. Maas geb. van Sinderen d. De hengelaars langs de Delfshavense Schie hadden wel een bijzonder rustige vacantie-ontspanning.... De kantoreD der Redactie en Admlnl- oistratle zljo geveftigd te Schiedam, Dam 18, tel 66152. Gtro-Duinmer 590943. Abonnementaprija 8.25 per kwartaal 2,15 pei maand 0 50 oei week. Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.19 per millimeter boogte. Ingezonden Mededellnger» op redactionele kolombraadte 0 80 per millimeter boogte Bij contract gelden lagere tarieven welke voor het Advertentlewezea. Kampioenen (kleine advertentiên) tot 20 woorden 90 cent Elk woord meer 9 eant Maximum 60 woorden. Plaatalng alt' sluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplastst overeenkomstig de Regslan bij de administratie of bij de erkend# advertentiebureau* verkrijgbaar fön. De SCV de Postduif organiseerde een wedvlucht vanuit Crell 340 km, deelname 260 duiven. Uitslag: 1 13 20 27 P Hinten, 2 252 L Verheugen, 3 22 Th v Weelié, 4 10 19 36 47 48 J Doejaaren, 5 29 60 61 J v d Beek 6 9 17 18 39 42 H Crama, 7 43 A Delmotte, 8 12 14 31 44 H v d Kant, 11 25 28 33 L v d Meij, 14 53 J Westerholt, 15 16 32 34 50 57 J v d Windt, 21 51 55 A Wag- tendonk, 23 40 F Koppenhagen, 26 35 A Vis 30 35 A Heeren, 37 54 58 J. de Waard. 41 C de Graaf, 56 D Ram, 45 59 J Ver boom, 46 C v Tricht, 49 L Borranie. Di ploma K Muilwijk. OVERLEDEN: A M Koevoet 45 j; A Kok 78 j. TT GEBOREN: Erik J M z v F J Haver- mans enJCC Wagenaar: Adolphine M M d v C L Sozef enPA Bonefaas; Karin d v J K J Augustenborg en B Broskov; Ronald z v H Bons en T T Wijsbroek; Cornelis W z v C J Feelders en G M Schets; Gerda J d v J A de Mots en G G Willems; Adriana CM dvP J Olsthoorn en A M v d Geest. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft de weleerw. heer B. W. Alkemade benoemd tot kapelaan te Duivendrecht. Zijn opvolger wordt de weleerw. heer T. A van de Akker, neomist. SCHIEDAM. In een temperatuur, die zich tot alles beter leende, dan tot voetbal, speelden S.V.V. en Excelsior een laatste oefenwed strijd en men moet bewondering hebben voor hetgeen beide, technisch uitstekende elftallen nog presteerden. Bood SVV vooral in de eerste helft aantrekkelijk spel, de Rotterdammers, die ook een goed elftal op 't tapijt brachten met in Pijper en Corpeleyn aardige wingspe- lers en Dörr in de aanval als uitblinker, toonden na rust meer animo te hebben, dan de allengs verslappende thuisclub, die ook danig verzwakt raakte door het uitvallen van Wink en C. van Schjjndel. Nadat Corpeleyn na een kwartier voor Excelsior een kans gemist had op een vooratzet van Pijper, maakte de, vooral voor rust goed debuterende Hekman in de 16e minuut voor SVV een verrassend doelpunt. Een Korte pass van Van Pelt rondde hij meteen met een zuiver schot in de hoek af (1—0). Maar nog verras sender was het Rotterdamse antwoord Vanaf de aftrap schoot Braams meteen in de bovenhoek (1—1), waarna nog in dezelfde minuut Kouwen bij een aanval over rechts de bal tegen C. van Corten- berghe trapte, die de Kans willig benut- te( 1—2). Toch bleef SVV mede door het stuwende spel van aanvoerder J. van Scbijndel meer in de aanval en in de 21ste minuut maakte Hekman zijn tweede doelpunt. Uit een voorzet van midvoor Könemann kopte hij tegen de staander en trapte de bal daarna langs de ver raste Den Hertog (22). Verre passes van Jacq. Heyster op Van Pelt bleven allen zonder effect, doordat het vizier van de Schiedamse Kanonnier nog slecht gesteld was, terwijl ook Köne mann enkele kansen om zeep bracht. In de tweede helft begon Excelsior met rechtsbuiten Pijper veelvuldig in het spel te betrekken. Eerst moest Kouwen een schot van hem stoppen en schoot hij met een daarop uit een goede aanval net naast, maar in de 10e minuut profiteer de hij van een vrije kans uit een voorzet van links (2—3). Maltha zag een schot door de staander gestuit, terwijl Heijster uit een voorzet van Könemann naast kan- jerde. S.V.V. forceerde een aantal hoek schoppen en in de 20ste minuut kwam in direct uit één daarvan de gelijkmaker. Een in tweede instantie door Könemann gelanceerde voorzet kopte Van de Pol der verkeerd weg en verraste daaarmee zijn eigen doelman (33). Vijf minuten later profiteerde midvoor Braams feil loos van een juist op maat afgegeven through-pass van Dörr (34). Uitvallen van Cor van Schijndel (Wink was al eer der vervangen door Van Kan) rukte de S.V.V. ploeg danig uit verband en deed de animo Zakken. Wel moest Den Her tog nog een kogel van Van Pelt fraai stoppen en een schot van Maltha keurig tot hoekschop stompen, maar passeren lie hij zich niet meer, zodat Excelsior met een verdiende overwinning d" lokken de douches kon opzoeken. Enige toezegging van financiële steun in de commissie weigerden zij, doen wel openden z» een scheldcampagne te- ?en het O V.K wier steungelden z« wel fo vriendelijk zouden zijn, te verdelen. Toen de commissie weigerde, op de voor- Van heden tot 28 Augustus houden de Equipes Internationales de Renaissance Chrétienne te Azelo (Ov.) hun zesde stu dieweek, waaraan afgevaardigden uit lb landen zullen deelnemen. Tien beroeps groepen zullen behandelen het probleem van het kwaad, met de weerslag daarvan op het beroepsleven. Bekende theologen bespreken ln vijf talen de theologie van het kwaad. Daarna overleggen de werkgroepen onderling over de middelen en manieren om de theologische kennis in de praktijk van het beroep om te zetten. Het fundamen tele inzicht van de beweging is, dat Chris tus als het centrum der wereld erkend dient te worden. Zoals wij eerder berichtten, hebben leidende Amerikaanse koperproducenter besloten de koperprijs met 4 dollarcents per lb. te verhogen tot 0.40 per lb. Thans wordt door Kennecott Copper medege deeld. dat met onmiddellijke ingang ko per. welke in Chili door Braden Copper Comp. wordt geproduceerd, tegen 0.40 per lb zal worden geleverd. Kennecott handhaaft haar prijs voor ln de Ver Staten gewonnen koper op 0.36 Onderscheiding. Bij Kon. Besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oran je Nassau de heer F. H. Dobbinga te 's-Gravenhage, gezagvoerder bij de N.V. NederlandschAmerikaansche Stoomvaart Mij „Holland—Amerika Lijn", Gistermiddag stond de bemanning van vijf Franse Torpedobootjagers keurig in hej gelid, toen om precies drie uur een kleine grijze rivierboot de Parkhaven binnen draaide. Op het dek werd een ge stalte in een uniformjas geholpen. Daar na klonk een trompetsignaal. De kleine gestalte salueerde. Veldmaarschalk Mont gomery, de aanvoerder van de „woestijn- ratten" en de bekende strateeg van dc slag bij El Alamein uit de laatste wereld oorlog voer aan boord van de „Amirai Exelmaus" de Parkhaven binnen. De veldmaarschalk was op doortocht. Verleden week Maandag is hjj vanaf Straatsburg een tocht begonnen met de bedoeling de verschillende instanties van het Westerse Defensiepact in Duitsland en de bevelhebbers van de gestationneer- de troepen aldaar bU zich aan boord van de luxe rivierboot uit te nodigen voor een onderhoud. Na een mooie tocht overigens over de Hollandse rivieren, Nijmegen was de laatste pleisterplaats, heeft hij zijn reis naar Den Haag, waar hem een bespreking wacht met mi nister Staf en de chef staf van het Ne- Iderlandse leger, voor ee» uur onderbre ken in de Maasstad. Aan boord bevond zich eveneens de Franse vice-admiraal Jaujard. De Britse en Franse consuls- generaal, de heren H. J. Evans en J. Gio- voni waren ter begroeting aanwezig. Montgomery is niet veel veranderd, zo op het eerste gezicht. Maar toen wij, staande bij een der meerpalen een praat je maakte met de gemoedelijk op de re ling leunende Engelsman, bemerkten wij dat hij grijzer en ouder was geworden. „Zijn de zomers hier altijd zo warm?" vroeg hij. Wij hadden graag ja willen zeggen, maar trokken eerlijkheidshalve een vergelijking met het „natte" Enge land. Onze vraag of hij tevreden was over wat hij op zijn inspectie-reis had gezien omzeilde hij: ,,It is progressing - er komt beweging in", maar, zo Het h\j er onmiddellijk op volgen: Nog niet genoeg, nog niet genoeg. Dit zeg ik als soldaat, die tevreden moet zijn met elke vooruit- gang. Ons gesprek werd onderbroken door de aankomst van de luitenant-generaal B. R. P. Hasselman, die zich enige tijd met de veldmaarschalk onderhield. Burge meester van Walsum was de volgend» gast, nadat Montgomery eerst met een royaal gebaar naar de fotografen hen da gelegenheid gaf een plaatje te maken. Om vier uur werd de reis voortgezet naa*- Deg Hnatji

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2