Onderwijs in biologie voor verbetering vatbaar EERST VOOR DE TELEVISIE DAARNA OP HET TONEEL Jackie s ponyritje was géén reclamestunt Weer tomaten naar België Resulaten bij middelbare scholen niet bevredigend PAGINA. DINSDAG 23 AUGUSTUS 1955 PRIOR KRUISHEREN TE UDEN Met ingang van gisteren is de invoer van Nederlandse tomaten in België weer toegestaan. Wel is de bepaling gemaakt, dat enkel de kwaliteiten A en B naar dit land geëxporteerd mogen worden. De export is nu weer toegestaan, omdat de prijzen van de Belgische tomaten zijn ge stegen. Daarnaast acht de commissie het zeer belangrijk, dat bij de universiteiten de leraarstaak in een juister licht wordt ge steld, opdat men de loopbaan van de le raar niet ziet als een zijspoor. Waarop men wordt gerangeerd als men niet voor ander werk deugt. Bij de opleiding dient men met dit aspect voortdurend rekening te houden. Ook op grond hiervan dient daarom aan de algemene karaktervor ming tijdens de universitaire studie aan dacht besteed te worden. Het ware te wensen zo merkt de commissie voorts op, dat ook nog meer dan tot nu toe aan dacht wordt geschonken aan het blijvend contact tussen leraren en universiteit, in de vorm van vervolgcursussen, zoals die reeds aan enkele universiteiten in de vacanties worden gegeven. Gipsafdruk maken van een eikenblad De hoogeerw. heer H. Brouwers O.S.C. is tot prior gekozen van het klooster der Kruisheren te Uden. Hij werd in 1912 te Erp geboren. Na zijn H. Priesterwijding werd hij in 1941 als leraar benoemd aan het college van het H. Kruis te Uden. waar hij zich als directeur van het zang koor en de harmonie der studenten en als pianoleraar zeer verdienstelijk maak te. September zal worden uitgezonden, is de dolste komedie, die ik maar heb kunnen vinden". Het bestuur van de B.B.C. zal wel in zijn nopjes zijn met deze overeenkomst, want Zondag de 25e September is ..toe vallig" de eerste Zondag, waarop de nieuwe commerciële televisie uitzendt. Tussen de Amerikaanse filmproducent Joseph Kaufman en de ..Société des Auteurs et Compositeurs Dramatiques" t= Parijs is een overeenkomst gesloten waardoor het mogelijk wordt een groot aantal van de beste Franse toneelstukken in Engelse versie aan het televisiepubliek in Amerika te vertonen. Met de productie van de televisiefilm, die tussen de 100.000 en 150.000 dollars per stuk zullen kosten, wordt binnen een half jaar een begin gemaakt. Elk jaar zullen ongeveer 26 van zulks films worden ge produceerd. De „Société", waarmee de overeenkomst is gesioten, werd in 1791 opgericht en .s in haar soort de oudste vereniging ter Wereld. Zij bezit de rechten van circa 3000 drama's kluchten en komedies ge schreven door de meest eminente auteur: van Frankrijk De B.B.C. gaat een televisieprogramma uitzenden uit een vl.egtuig. dat honder den meters boven Londen zal vliegen. Op de plaats van de tweede piloot wordt een TV-camera opgesteld, terwijl een andere camera zich in de romp van de machine zal bevinden Uit onlanas gehouden pro ven is n.l. gebleken, dat men tijdens een vlucht een ononderbroken beeld kan uit zenden Het vliegtuig, dat voor de uitzending #<staruikt, is een tweemotorige De miniatuur op de expositie te Rome. Vermoedelijk een voorstelling van de Onbevlekte Ontvangene musicerende engelen op roodachtige wol ken met gouden strepen en naast de palm verheft op een steile rots een toren zijn spits in de lucht. Dat alles zou echter beslist niet voldoen, de zijn om getuigenis af te leggen van de Onbevlekte Ontvangenis niettegenstaande de omvangrijke groep van symbolen, zoals de gesloten tuin. de palm, de roos, de duif de toren de pauw de fazant en het kleed met de korenaren. Maar uit de mond van de H. Maagd vloeien de woorden, weergegeven op een strook, gericht tot het goddelijk Kind: „Ecce tu pulcher es. dilecte mi et deco- rus". (Werkelijk schoon zijt gij. mijn liefje, en mooi). Een enge] echter met een lelie in de linkerhand wijst met de rech terhand op O.L.V., aldus te kennen gevend, dat dezelfde woorden eveneens op Maria toepasselijk zijn. En ook het Kind schijnt op zijn beurt die lofprijzing op Maria te duiden. We houden het er dus voor dat het hier werkelijk gaat om een Onbevlekte, die behoort tot de groep van de z.g. polemi sche, tamelijk veelvuldig in de tijden van vrije, en dikwijls heftige discussies, over het grote geheim. ONZE miniatuur schijnt inderdaad de nadruk te willen leggen op het laatst genoemde voorrecht. De H. Maagd, ge- kleed In een lange, blauwe, tuniek, door weven met blanke korenaren, aanbidt god. vruchtig neergeknield het Kind liggend op een roodkleurig tapijt in een tuintje of weitje. Om zijn hals draagt het goddelijk wicht een ketting van bloedkralen waaraan een kruisje van dezelfde stof is verbonden. Het brengt zijn handje naar de mond alsof het wilde spreken. Een haag omringt en omsluit de tuin als symbool van het goddelijk Moeder schap en de ongerepte maagdelijkheid In het tuintje wendt een pauw zijn kop om het liefelijk tafereel te beschouwen, en een paar duiven beweegt zich in de rich ting van de haag. Buiten de haag staat een rij van wilde rozenstruiken in bloei en daarnaast een palmboom en een boompje, gesnoeid in de vorm van boven elkaar geplaatste para sols. Op een struik rust een fazant, ter wijl een fantastische vogel de Moeder en het Kind schijnt te fixeren. Op de blauwe achtergrond ziet men drie

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 3