ver Frankrijk zendt nienwe sterkingen naar Noord-Afrika Kolonisten verstoren generaal Duval's uitvaartdienst Suiker drie cent goedkoper Vijf kwartier in een liftkoker Internationale belangstelling groeit voor Het Sprookje van NEDERLANDSE ARBEIDERS NAAR NOORWEGEN Naar heropbouw van parochieleven Koene plannen Na de opstand der nationalisten: Niet-afhalen van geneesmiddelen niet verontrustend REDDING UIT SUPERSONISCHE VLIEGTUIGEN Wilde stakingen in W.-Duitsland Donderdag 25 Augustus 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Met ingang van 1 September Prijsverlaging ook na 1 October gehandhaafd Ulbricht's absentie verklaard! 0.39 procent van het door ziekenfonds leden bestelde blijft bij apotheker liggen Benauwd kwartier van 17 ouden van dagen Alle buurtschappen druk in de weer Douglas en luchtvaart ontwierpen nieuw soort schietstoel „Vuurballen en licht banen aan de hemel Besprekingen tussen regeringen op komst Toenemende vluchte lingenstroom uit Oost- Duitsland Gaat nu Peron een Gestapo instellen? WEERBERICHT Aller iro's Want juist dit is de kracht van Zundert. Niet het bundelen tot boeketten, maar het bouwen van enorme tafrelen, het een al fantas tischer dan het andere, één en al bloem. K.N.M.I.: straaljagers, vallende ster of wolkenbank Veel telefoontjes naar De Bilt: Waarom benedenwaarts Beoordeling En daarna.... De we'erverwaehting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Meer bewolking met plaatselijk in hoofdzaak in de Zuid-Oostelijke helft van het land een regen- of onweersbui. Vrij warm. Aanvankelijk zwakke tot matige, later matige of vrij krach tige wind uit Oostelijke richtingen. Vrijdag 36 Augustus: Zon op 5.42 uur, onder 19.45 uur; Maan op 15.41 uur, onder 23.25 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Dc Franse regering heeft gisteren hekend gemaakt, dat zij een serie drastische maatregelen heeft genomen om paal en perk te stellen aan de activiteit van de Noordafrikaanse opstandelingen. Binnenkort zullen 50.000 i 60.000 reservisten onder de wapenen geroepen worden teneinde hei Franse leger in Marokko te versterken. Bovendien zal een zestal batal jons, naar men aanneemt op staande voet, ter versterking naar Algerije gezonden worden. Premier Faure hoopt, dat hij en zijn ministers het te Aix-les-Bains met de Marokkaanse vertegenwoordigers eens kunnen worden over de vorming van een representatieve regering voor het protectoraat, en dat dit tot het herstel van de rust zal leiden. Doch blijkens de zojuist aangekondigde maatregelen wil hij niets aan het toeval overlaten en wil bij voorbereid zijn op de mogelijkheid van een verbitterde miliaire strijd. Bovendien is de toestand op het ogenblik nog zo gespannen, dat men ieder ogenblik moet nckenen met de mogelijkheid van nieuwe troebelen. Terwijl in Marokko de strijd woedt wordt in Aix-les-Bains geconfereerd: we zien hier v.l.n.r. Minister Robert Schuman, de zoon van de Grootvizier Si Thami El Mokri, de Grootvizier El Mokri, de heer Pierre July en Premier Edgar Faure. Ld par r aure Sul-tan Mohammed ben Yoessef Waarnemers vragen zich inmiddels af, of de door de regering aangekondig de maatregelen wel voldoende zullen zijn om definitief een eind te maken aan alle verzet der extremisten. Sinds 6 maanden immers voert een leger van 100.000 man in het Algerijnse Aurès- gebergte strijd tegen de nationalistische guerilla's. Nog steeds is deze leger macht er niet in geslaagd de extremis ten uit te roeien en evenmin heeft zij de opstand van j.l. Zaterdag kunnen verhinderen. Conservatieven dreigen Faure Premier Faure heeft gisteren inmid dels vanuit Aix-les-Bains een bliksem bezoek gebracht aan Parijs. Hij ging daar aan president Coty verslag uit brengen over het verloop der bespre kingen met de Marokkaanse vertegen woordigers. Naar verluidt, deed Faure bij deze gelegenheid tevens een beroep op de president om hem te helpen de oppositie die binnen het kabmet be staat tegen eenr -dynastieke wijziging, te overreden. Wat hier van zij, gisteravond ver luidde in Aix-les-Bains, dat alle me ningsverschillen binnen 't ministeriële vijfmanschap zo goed als uit de weg geruimd zouden zijn. Dit gerucht staat wel in scherp contrast met het feit, dat premier Faure gisteren te Parijs nog fel werd aangevallen door de leiders van vijf conservatieve parlementsfracties. In een telegram dreigden zij de pre mier, dat zij hun steun aan zijn coalitie- regering zouden onthouden, indien de afgezette sultan „in welke vorm dan ook", weer terug zou komen Zij be tichtten de premier er tevens van, dat hij contact had opgenomen met man nen die verantwoordelijk waren voor de verschrikkelijke dingen, die zojuist in Marokko gebeurd zijn. Deze aan tijging werd met de meeste kracht door Faure ontkend. De leiders der vijf conservatieve fracties drongen er tevens op aan, dal de Nationale Vergadering bijeengeroe pen zou worden om te worden gehoord over de „ernstige beslissingen", die, naar de opinie dezer fractieleiders, de regering op het punt staat te nemen. Weerzinwekkende scènes Onder de Franse kolonisten in Ma rokko en Algerije hebben zich gisteren eveneens weer nieuwe tekenen van fel verzet tegen de regeringspolitiek voor gedaan Het kwam daarbij tot weerzin wekkende incidenten. In de Marok kaanse hoofdstad Rabat ontzagen de kolonisten zich niet om de uitvaart dienst van de verongelukte generaal Duval te verstoren met tegen Grandval gerichte vijandelijke kreten. De preek van de hoofdlegeraalmoezemer werd hierdoor onverstaanbaar gemaakt. Toen daarop Grandval zelf het woord wilde nemen zwollen de vijandelijke kreten aan tot een oorverdovend lawaai, waarin al zijn woorden verloren gin gen. Onder ge jouw van de menigte nam Grandval tenslotte in zijn auto plaats en reed weg. In het Algerijnse PhilippevilJe kwam het, eveneens tijdens een grote be grafenisplechtigheid voor de slacht offers van de moordpartij van Zaterdag j.l., tot weerzinwekkende demonstra ties. Tijdens de ceremonie schreeuwde de gemeentesecretaris, dat de hele ramp veroorzaakt was door het feit, dar de regering de Europeanen niet tijdig van wapens had voorzien. In de daarna volgende opwinding ontzag de burgemeester zich zelfs niet om voor waarts te stappen en de linten van de door de regering gezonden kransen af te rukken. Wreedheid om wreedheid Intussen groeit uit de berichten over de opstandige actie van de extremis- ten op Zaterdag j.l. langzaam een grimmig beeld van de gewelddaden en van de wreedheden, die met wreed heden zijn beantwoord. Volgens de Franse autoriteiten zijn in het week einde 1000 Arabieren en 110 Fransen, onder wie 25 militairen, gedood, doch het aantal slachtoffers onder de in heemsen zal, naar men verwacht, veel hoger blijken te zijn. Volgens on officiële berichten werden Arabieren, bij wie wapens werden gevonden, zon der vorm van proces ter plaatse ge fusilleerd. Het Franse communistische blad „L'Humanité" bracht gisteren op de voorpagina een foto van een rij Algerij nen, die in het stadion van Philippe- ville waren doodgeschoten. De politie nam de gehele editie van het blad in beslag, voordat het kon worden ver spreid. Naar aanleiding van de afschaffing van de omzetbelasting op suiker bij de fabri kant ad 3,60 per 100 kilogram, heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening twee beschikkingen uitgevaardigd, welke in de Staatscourant van gisteren zijn afgekondigd. Volgens de Prijzenbeschikking Suiker 1955 wordt de prijs af fabriek voor suiker (Melis 1) met ingang van 1 September verlaagd van 72 tot ff 69.30 per 100 kilogram. De hef fingsbeschikking suiker 1955 legt aan de voorraadhouders-niet-suikerfabrikanten, voor zover zij van het ministerie van Fi nanciën teruggave van omzetbelasting op suiker zullen ontvangen, een heffing op ten bate van het Landbouwegalisatie- fonds van 0,90 per 100 kilogram suiker. Ter toelichting deelt het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning het volgende mee: „De afschaffing van de omzetbelasting op suiker bij de fabrikant zou onder toepassing van de prijzenbeschikking Handelsmarges 1955 van het ministerie van Economische Zaken een prijsver laging van suiker voor de consument mo gelijk hebben gemaakt van vrijwel vier cent per kilogram. Rekening moest echter worden gehouden met de per 1 October aanstaande ingaande verhoging van de garantieprijs voor suiker, welke dan zou leiden tot een verhoging van de suiker prijs van ongeveer 3 per 100 kilogram Aangezien het evenwel wenselijk wordt geacht per 1 October aanstaande de sui kerprijs wederom te verhogen hetgeen de huidige prijsverlaging voor de consu ment goeddeels ongedaan zou maken is besloten dit tekort uit het Landbouwega- lisatiefonds te dekken. Deze omstandigheid heeft er toe ge leid de verlaging van de prijs af fabriek te beperken tot 2,70, waardoor per 1 September aanstaande de consumenten prijs met drie cent per kilogram kan wor den verlaagd en deze verlaging per 1 Oc tober gehandhaafd kan blijven. De tweede beschikking dient er toe de bij de voorraadhouders aanwezige suiker op het nieuwe prijspeil te brengen. De glucoseprijs is aan de veranderde omstandigheden aangepast. Slaap-therapeut bij patiënt Herr Ulbricht, hoofdsecrelaris der communistische partij en eerste onder premier in Oost-Duitsland, is onder medische behandeling in het staatszie kenhuis te Buch, even buiten Berlijn. 'Een communistische medicus dr Ru dolf Baumann, specialist in slaap-the- rapie. behandelt hem. Sinds Juni miste men Ulbricht bij alle openbare „dienstvervullingen", zonder dat men van zijn absentie een verklaring gaf. Naar aanleiding van de toezegging, door minister Suurhof in verband met een vraag van de heer R. Zegering Had- ders (V.V.D.), van de Tweede Ka mer gedaan ter gelegenheid van de behandeling van hoofdstuk XII der Rijksbegroting voor 1955 is door de Kon. Ned Maatschappij ter Bevordering der Pharmaeie, in overleg met de voorzitter van de Ziekenfondsraad, een enquête in gesteld bij de Nederlandse apothekers naar het aantal niet afgehaalde genees middelen in vergelijking tot het totaal (door de ziekenfondsleden) bestelde aan tal. Als eenheid van onderzoek is hierbij gekozen: elk afzonderlijk verpakt genees middel (een drankje, een doosje poeder, enz., ongeacht de hoeveelheid). Uit de door middel van deze enquête verkregen gegevens blijkt, dat gemiddeld slechts 0.39 procent van de geneesmidde- ontstond echter Voor 17 ouden van dagen uit Den Hel der, die met een groep een dagje uit waren in de hoofdstad, heeft het feest Dinsdagavond een benauwd slot gehad. Zfl hadden genoten van een maaltijd in één van Amsterdams grote warenhuizen en begaven zich welvoldaan om kwart over acht, toen het warenhuis dus allang ge sloten was, per lift naar beneden. l'asja van Marrakes j El Glawi (Van onze verslaggever) „Dit was een telefoontje van de ambas sade van Pakistan". Burgemeester G. J. A. Manders van Zundert keerde van het toestel terug in de kring van ongeveer twintig Belgische en Nederlandse persvertegenwoordigers, die hij genodigd had voor een bespreking be treffende h t bloemencorso, dat traditie getrouw weer op de eerste Zondag van September zal uittrekken. „Of wij rekening wilden houden met zes gasten uit Pakistan". De buitenlandse belangstelling groeit elk jaar. Tot ver over dc grenzen wordt Zunderts lof gezongen en nu is het voor burgemeester Manders weer een raadsel, hoe die Pakistani weten, dat Zundert elk iaar een sprookje vertelt, zó schoon, dat degene die het heeft aansehnuwd. er een onuitwisbare indruk van bewaart. Zunderts corso is een zaak van heel de gemeente Alle buurtschappen, of het nu Stuivezand is, halverwege Rijsbergen,- ot Wemhout het grensdorp, Klein-Zundert ot Laer-Akkermolen, ieder doet eraan mee. Het mag tevoren niet gezien worden, maar als men achter het zeildoek kijkt naast-net raadhuis, dan ziet men al een heel houten bouwsel op een enorme wagen, het ge raamte van wat straks één aaneengeslo ten weelde van bloemen zal zijn. Tijdens deze afdaling een storing, met het gevolg dat de 17 ouden van dagen, samen met de lift-boy, vijf kwartier lang in de lift opgesloten bleven. Hef was in het warenhuis met ieze zomerse hitte toch al erg warm en het len niet is afgehaald. De concrete per centages wijken in het algemeen slechts weinig van dit gemiddelde af, wat hier uit moge blijken, dat bij 87 procent der apotheken het percentage minder dan 1 is, zo heeft de minister thans aan de Tweede Kamer meegedeeld. Aan de enquête is deelgenomen door meer dan de helft van de Nederlandse apotheken en de verkregen gegevens zijn zeer regelmatig verdeeld over de apothe ken in de verschillende provincies Ook wanneer men de apotheken rangschikt naar hun grootte (nl. het aantal verze kerden per praktijk) vertoont zich een zelfde regelmatigheid. De uitslag dei en quête mag daarom als een betrouwbare steekproef worden beschouwd. De enquête is gehouden in een periode met betrekkelijk weinig zieken, het is dus mogelijk (zij het bepaaldelijk niet zeker), dat het percentage niet afgehaal de geneesmiddelen over een geheel jaar iets hoger zou liggen De orde van grootte van het percentage is echter zo laag. dat zulks praktisch nauwelijks van betekenis zou kunnen zijn. Daar staat tegenover, dat het niet af halen van geneesmiddelen niet altijd een gevolg is van zorgeloosheid der patiënten, maar ook zeer gemotiveerd kan zijn. zo b.v. wanneer een patiënt overlijdt of op genomen wordt in een ziekenhuis, wan neer het ziektebeeld plotseling verandert, enz enz. De minister is dan ook van oordeel, dat het niet nodig is de verkregen gegevens verder te verfijnen en dat uit het ver kregen resultaat voldoende blijkt dat het werd daardoor al spoedig uitermate be- nauwd in de lift De lift-boy nam toen V"X 'J"ni n,e' afhaien van be' een kloek besluit: hij trapte een ruitje *dde 5®"e„ef®'?delen door verzekerden stuk, zodat toen voldoende verse zij het !>een verontrustende afmetingen heeft warme, lucht binnenstroomde Deze actie 'angenomen. kostte de lift-bov overigens een snij wond aan zijn linkerenkel, hetgeen ook al niet bevorderlijk was voor de noodzakelijke gemoedsrust der passagiers. Intussen werkten inderhaast geroepen technici met spoed aan de opheffing der storing, maar het duurde toch tot half tien voor de kooi tenslotte naar beneden kwam en de passagiers" uit hun benarde positie konden worden verlost. De lift-boy moest zijn enkel in het Binnengasthuis laten verbinden. Van vorige jaren herinnert men zich verblindend witte levensgrote olifanten, een enorme staatsietrap waar Assepoester haar muiltje op verliest, een enorme pauw, met een gespreide staart. Wanneer de ene wagen nog niet voorbij is. torent ai hoog boven de menigte van tienduizenden een droompaleis, dat door onzichtbare en onhoorbare krachten be wogen. langzaam komt aangegleden. Zo gaat het voort, totdat dertig droombeel den het Sprookje van Zundert hebben verteld. Het zo nabije België draagt ook een steentje bij in liet zenden van de harmonie St Caecilia uit Brugge en Vermaak na Arbeid uit Turnhout. Steden uit vier Nederlandse provinciën zenden ook mu ziekgezelschappen en de koninklijke schutterij Sint Sebastianus uit Heerier- heide zal de stoet voorafgaan. Drie weken later, op 25 September, er nog een bloemencorso van de school jeugd. Zo zorgt Zundert voor een goede „Nachwuchs". Gisteren is het K.N.M.I. in De Bilt op vallend dikwijls opgebeld door mensen uit verschillende delen van liet land, die meenden in de lucht iets te hebben waar genomen, dat niet behoorde tot de ver schijnselen, die men gewoonlijk aan de ivondljjke hemel ziet. Deze abnormale verschijnselen werden omschreven als vuurballen en lichtende banen en strepen, die dikwijls in vonken uiteenspatten. Van de zijde van het K.N.M.I. werd naar aanleiding hiervan opgemerkt, dat men geen verschijnselen heeft geregis treerd, die van bijzondere aard waren. Men neemt voorshands aan. dat de ge constateerde lichtbanen veroorzaakt kun nen zijn door de uitlaatgassen van straal jagers, indien het geen vallende sterren waren die zich op grote hoogte bevinden. Ook geven wolkenbanken op zeer grote hoogte dikwijls het effect van lichtende strepen of banen. Sultan ben Arafa In Amerika heeft men een nieuwe methode be dacht voor piloten om in geval van nood supersoni sche vliegtuigen te ver laten. Het principe van het nieuwe systeem, dat tot nu toe slechts -in experi mentele vliegtuigen is toe. gepast, berust blijkens mededelingen van de Amerikaanse luchtmacht op een schietstoel in be nedenwaartse richting, die door twee vinnen rechtop wordt gehouden. Indien dc piloot oP grote hoogte wordt gedwongen het vliegtuig te verlaten, dan daalt hij met de schiet stoel snel tot op 5060 meter. Op deze hoogte verlaat hp de schietstoel automatisch en daalt ver der met een normale pa rachute. die eveneens automatisch in werking wordt gesteld. Indien de sprong op ge ringe hoogte moet, ge schieden, worden piloot en parachute binnen drie seconden uit de stoel ge- echoten, Slechts twee snelle handbewegingen zijn noodzakelijk om het verder geheel automat., sche systeem in werking te stellen. Dit nieuwe reddings systeem is ontworpen en gebouwd door de Dou glas vliegtuigfabrieken, in samenwerking met de Amrikaanse luchtmacht, als een onderdeel van het experimentele Douglas X» 3 supersonische vliegtuig. Twee redenen hebben geleid tot het afschieten in benedenwaartse rich ting. Ten eerste het feit, dat de kracht, nodig om een schietstoel naar boven en over de staart van de X-3 te schieten, bij hoge snelheden het menselijke uithoudingsvermogen te boven gaat. De tweede reden is ge legen in het feit. dat een naar boven uitstekende stoel een sterk remmende invloed op het vliegtu.g sou hebben. Toen men begon met het X-3 project, had men nog geen gegevens be treffende de aërodynami sche gedragingen van een (aërodynamisch bezien) vreemd gevormd voor werp als een schietstoel Uitgebreide windtunnel onderzoekingen leidden tot het aanbrengen van twee vinnen. De voltooide schietstoel waarop o.a. de gehele zuurstofuitrusting is aan gebracht werd vervol gens herhaaldelijk afge schoten uit het bommen- luik van een straalbom- menwerper, die op grote hoogte en met hoge snel heid vloog. De proeven toonden o.a. aan. dat de vinnen de stoel in een veilige vliegpositie hiel den. zonder om-en-om te draaien hetgeen tot nu toe meestal het geval was tot hij op voldoende ge ringe hoogte en snelheid was gekomen, om de pi loot verder normaal met een parachute te doen af dalen. Uit de opbrengst van de entrees en de tribunes (17.000 tot 20.000 plaatsen zal men de prijzen bekostigen. De toekenning gaat volgens een puntenstelsel. waarbij maximaal 20 punten kunnen worden toe gekend voor de compositie. 20 voor af werking, gedurfdheid en bouw 10 voor originaliteit. 10 voor kleurschakering en 40 voor de totaalindruk, in het geheel dus 100 punten. Aangezien er vijf iury-leden zijn, kan elke groep of wagen dus 500 punten krijgen. Daarnaast zal ook een oordeel aan de genodigden worden ge vraagd en dan zal het aardig zijn te zien, hoezeer de waardering van leken als b v. minister Beel, de Bossche procureur-gene raal of de commissaris der Koningin, over eenstemt of afwijkt van die der des kundigen. Na het corso dat Zondagmiddag 4 September om half 3 begint te trekken, zal er 's avonds op het tentoonstellings terrein tot 12 uur 's nachts gelegenheid zijn de wagens te bezichtigen onder het li-cht van schijnwerpers. Voor degenen, die alles eens op hun gemak willen bewonde ren, staat daartoe Maandag de mogelijk heid open en bovendien worden de wagens dan tussen 3 en half 5 's middags en 's avonds tussen 8 en 9 uur bezet met degenen, die in de bloementableaux een rol spelen. Eskimo en rendier met op de achtergrond Ko ning Winter, die blaast Eind September zullen er besprekingen worden gehouden tussen Nederland en Noorwegen over het vraagstuk van de plaatsing van Nederlandse arbeidskrachten in Noorwegen. Dit heeft een zegsman van het Noorse ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld aan „Arbeiderbladet" te Oslo. De achtergrond van de voorgeno men besprekingen is een verklaring van de vroegere minister van handel, Erik Brofoss, op 1 Februari 1954 in de Natio nale Vergadering. Hij herinnerde er toen aan, dat de O.E.E.S. aan de ledenstaten had gevraagd het bevolkingsvraagstuk Italië en Nederland te helpen oplossen. weging zou moeten nemen, elk jaar een aantal Nederlandse arbeidskrachten op te nemen. Deze verklaring werd onder de aan dacht gebracht van de Nederlandse auto riteiten, die de zaak later met Noorse vertegenwoordigers hebben opgenomen. Het is niet bekend aan hoeveel Neder landers een werkvergunning in Noorwe gen zal worden gegeven, doch het zal een betrekkelijk beperkt aantal zijn. Het zal in hoofdzaak gaan om geschoolde arbei ders en landarbeiders, zo deelde de ver tegenwoordiger van het Noorse ministe- j.taiie en iseaeriana re neipen opiossen. icseuwuuiuitci van Brofoss zei toen, dat Noorwegen, in over- i rie van buitenlandse zaken mee. De luide triomfkreten, die de Oost- duitse radio uitstoot naar aanleiding van de in Hamburg en Kassei uitge broken wilde stakingen hebben het vermoeden versterkt, dat deze stakin gen het werk van communistische aan stokers zijn. In Hamburg heeft de staking zich in de loop van gisteren ook buiten de Howaldtwerf uitgebreid. Ook bij de Deutsche Werft, de grootste werf van de Bondsrepubliek, is een groot aantal arbeiders in staking Dc Howafdt werf, met bijna achtduizend arbeiders, ligt geheel stil, de Deutsche Werft ge deeltelijk. In Kassei heeft de beweging zich eveneens nog uitgebreid en zij omvat thans alle daar gevestigde bedrijven van de locomotievenfabriek Henschel. Alle tienduizend arbeiders staken. De vakbond der metaalbewerkers en de leiding der betrokken ondernemin gen, die beiden evenzeer verrast zijn door de wilde stakingen hebben gis teren de gehele dag getracht de staken- den tot inkeer te brengen, doch zij zijn daarin tot dusver niet geslaagd. In beide steden eisen de stakers on middellijke uitkering van duurte-toe lagen. De vakbonden hadden reeds voor de stakingsbeweging begon nieuwe looneisen gesteld en de onderhandelin gen daarover zouden in Hamburg reeds op 12 September beginnen. Daar in Zuid-Duitsland de lonen reeds ver hoogd zijn. wordt er niet aan getwijfeld of de vakbond zal bij deze onderhande lingen een aanzienlijke verhoging kun nen doorzetten. Daarom temeer worden achter de nu begonnen beweging politieke invloeden der communisten gezocht. Het Duitse pessimisme over de nog overgebleven kansen om tot een spoedige hereniging van het land te komen, uit zich tijdens de voorbereidingen voor dr Adenauers reis naar Moskou in een toe genomen stroom van vluchtelingen uit O. Duitsland. Mi rekent er in Bonn op. dat in de maand Augustus 25.000 Oostduit sers een heenkomen naar het Westen zul len zoeken. Dat is belangrijk meer dan in de voorgaande maanden. Berichten uit Berlijn, de grote doorgangssluls voor de vluchtelingen, spreken er van. dat in ver reweg de meeste gevallen een verstoring van de lang gekoesterde eenheidsdromen de oorzaak der vlucht is. Slechts vijf pro-, cent van de Duitsers, die de laatste maanden naar het Westen zijn vertrok ken, hebben dat gedaan omdat zij recht streeks door het communistische regiem bedreigd werden. Naar te Buenos Aires verluidt, heeft president Peron gisteren aan het Argen tijnse kabinet voorgesteld om de leiding van de politie toe te vertrouwen aan een speciale nieuw op te richten „ministerie van binnenlandse veiligheid". De politie valt thans onder het minis terie van binnenlandse zaken. Als hoofd van het nieuwe departement werd brigade-generaal Felix Maria Ro bles genoemd, een voormalige chef van de inlichtingendienst van het leger.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1