Feijenoord machteloos tegen s precisie-werk Rapid Durer' Rotterdammers verloren hun allure PSV ging door eigen blunders tegen Enschede op de knieën V.V.V. kwam tweemaal in gevaar Duel Vitesse-Fort una werd een spelletje tussen kat en muis GVAV met 3=0 voorsprong tegen DFC nog in moeilijkheden Scheveningen ging knock-ont Door twee Willem Il-treffers binnen de vijf minuten I m MVV bij de rust reeds winnaar DOS putte moed uit een penalty maar moest toch capituleren Voorhoede van Rapid bekroonde haar combinaties met productiviteit Traag Amsterdam moest voor Stormvogels buigen Rigtersbleek-Excelsior bleef doelpuntloos Abe is het goochelen nog niet verleerd HBS winnaar van Arol- tournooi NO AD nam initiatief van Ajax over Zuiderlingen waren een klasse beter Van Roessel scoorde vier doelpunten Alkmaar werd onder de voet gelopen Bram Appel kreeg last van kaak-ontsteking NAC kon pas in de tweede helft scoren MAANÖAG 29 ATtéTTSTUS 1955 PAGINA 7 (Van onze speciale verslaggever) KAALHEIDE, Zondag. Met veel zelfvertrouwen ging Feijenoord met zijn nieuwe aanwin sten Bak, Schouten en Osterholt de grasmat in het Sportpark te Kaal heide op, maar hoe gedesillusioneerd hebben de Rotterdammers de zelfde grasmat anderhalf uur later verlaten! Kansloos werden zij dooi de rappe Zuid-Limburgers met 4-1 geklopt en niet één Feijenoord-- supporter zou hebben gemopperd, indien Rapid JC met grotere cijfers zou hebben gewonnen. De Feijenoorders stonden machteloos tegen de preciese combinaties van hun tegenstanders, die op het middenveld in Schaffrath en Strohlenberg twee kapitale gangmakers hadden. Even maar wist Feijenoord het precisie-werk van deze Limburgse ploeg te verstoren. Dat was halverwege de tweede speelhelft, toen Van de Korput uit aangeven van Jacobs de achterstand tot 21 ver kleinde. Het maken van dit doelpunt werd Van de Korput in zoverre gemakkelijk gemaakt, doordat de geblesseerde Smeets niet kon in grijpen. Feijenoord nam even het initiatief van de Zuid-Limburgers over, maar spoedig waren de Rapid-mannen over hun depressie heen en de Rotterdamse achterhoede kwam daarop weer voor een reeks van pro blemen te staan die zij met een scherp gelanceerde buitenspel-tactiek trachtten op te lossen. Het hielp hen geen zier, nog twee maal werd Van der Bijl kansloos gepasseerd, nadat reeds twee andere doelpunten van Adang wegens buitenspel waren afgekeurd. Maar kon toch niet winnen (Van onze sportcorrespondent). DUITSE ATHLETIEK-ZEGE VOETBAL IN ENGELAND t - .W - i «•"'■•Ir* "J: 4 4 's 'v i - - - „A* 13 Jp 3 Limburgia knapte af (Van onze sportcorrespondent). i Even had Rapid nodig om op dreef te komen, maar toen liep alles ook gesmeerd. Een paar fouls van Van der Hoek hielpen hem de doorgebroken Van Melis de baas te worden, maar in de 9de minuut kon Hanneman uit 'n Pass van Noud de stand op 10 brengen. Rapid JC bleef het doel van Feijenoord bestoken e Van der Bijl kreeg verre van gemakke lijk werk te verrich ten. Zes minuten voor het einde van de eer ste helft zag hij zich door Van Melis op nieuw gepasseerd. Hanneman had hem de bal hoog over Van der Hoek toegespeeld en op eenzelfde wijz'e passeerde de Rapid- middenvoor de uitgelopen Van der Bijl. In de tweede helft volgde dan het bo- v-v,': VAN MELIS, goed op dreef venomschreven tegenpunt van Van de Korput, naar wiens schot op kniehoogte langs de paal invaller-doelman Cox te vergeefs uitviel. Op de korte depressie volgde toen weer een overwicht van Rapid en het was Hanneman, die een voorbeeldige combinatie van Rapid met een doelpunt besloot 3I. Adang, die reeds een doelpunt door scheidsrechter Martens had afgekeurd gezien, moest zich bij een nieuwe afkeuring neerleggen, na dat hij een voorzet van Hanneman langs Van der Bijl had gekopt. Adang, hier door in zijn wiek geschoten, stortte zich enkele minuten later daarna met zoveel élan langs Feijenoord's linker defensie flank: Van Woerden en Osterholt, dat hij meteen in een ,,open" schiethoek liep. En het schot waarmee hij zijn solo be sloot, was inderdaad fantastisch mooi en onhoudbaar; 41. Dat betekende het ein de van een fraaie wedstrijd, waarin de 10.000 toeschouwers naar hartelust van het spel der thuisclub hebben genoten. Amsterdam en Stormvogels hebben van middag niet voor een bepaald spectacu laire wedstrjjd zörg gedragen. De 10.000 toeschouwers zagen slechts één uitblin ker en dat was De Graaf, de man die bij Stormvogels onder de lat stond en daar enige waarlijk grandioze reddingen bracht. De Amsterdammers waren in hun aan vallen te traag, waartegenover de IJmui- denaren veel directer te werk gingen. Zonder tempo ging Amsterdam van start met lage passes; en drongen de hoofdste delingen een enkele maal te gevaarlijk door in de IJmuidense defensie, dan bracht doelman De Graaf steeds ge timed uitkomst. Veertien minuten na de aanvang scoorden de gasten het beslis sende punt. Wiertz speelde op dat mo ment net iets te nonchalant op Mesman terug, waarvan Snoeks jr. onmiddellijk profijt trok. Zijn harde schot werd echter door Van Raalte gestopt. Maar niet klem- vast, zodat Van Onselen het nog eens over mocht doen, ditmaal met meer succes, 0-1. In de tweede speelhelft traden de Am sterdammers meer vastberaden op, maar veel verder dan het harde schot van Brom tegen de lat brachten zij het niet meer. De nieuwe aanwinst van Amsterdam, de linksbuiten Geel was in deze eerste wed strijd bij zijn nieuwe „baas" beslist een teleurstelling. (Van onze sportcorrespondent). ENSCHEDE, Zondag Excelsior heeft ondervonden, dat het met Rigtersbleek kwaad kersen eten is. Het is een hard werkende ploeg, die de Rotterdammers geen enkele gelegenheid bood hun beter spel te ontplooien. Men huldigde het devies weg is weg en soms leek het wel iets op afbraakvoetbal. Toch mag Excelsior nog tevreden zijn met het 0—0 gelijke spel. In wezen was de onsamenhangende voorhoede der thuisclub gevaarlijker dan die van de gasten, waarin elk verrassend element ontbrak en waar bovendien slecht werd geschoten. Alle hulde voor rechtsbinnen Dörr, wiens in spirerend en opbouwend spel helaas geen stimulerende invloed had op zijn mede spelers in de aanvalsllnie. Van de ex- Nep tunusspelers Pijper en Corpeleyn. die op de vleugels opereerden, hebben wij weinig bijzonder gezien. Rigtersbleek had Bleyenberg. die maan den lang wegens een ernstige blessure op non-actief was gesteld, weeir als midvoor geplaatst. Hij was geen partuur voor de lange stopper van Excelsior Lagerwaard, die hem volkomen in de zak had. Bleyen berg is veel te zwaar geworden en hij zal heel wat pondjes moeten afvallen, voor hij zijn vroegere beweeglijkheid terug krijgt. Een kwartier voor afloop kreeg hij even een opflikkering; hij passeerde enige tegenstanders, maar inplaats van zelf te schieten gaf hij de bal over aan d'e vrij staande linksbuiten Kelder, die bet doel op de verkeerde plaats zocht. Van deze wedstrijd valt weinig goeds te vertellen. Bij Excelsior waren het positie- kiezen. het plaatsen en ook de techniek stukken beter dan van Rigtersbleek. Maar wat schiet men er mee op, wanneer men daar geen profijt van trekt? Alleen nog een pluim op de hoed van beide doelverdedigers. Zowel Den Hertog van Excelsior, als Van Tellingen van Rig tersbleek toonden, dat zij de fijne kneepjes van hun „vak" kennen. Zij stonden altijd op de goede plaats, beiden ranselden enige gevaarlijke schoten uit de hoek. terwijl hun juiste „timen" mede de oorzaak was, (Van onze sportcorrespondent). EINDHOVEN, Zondag. Wanneer een achterhoede niet minder dan drie doelpunten door eigen onhandig heid weggeeft, dan had een grote 5—1 overwinning van de tegenpartij zonder die fouten van nonchalance even goed een kleine overwinninf voor de thuisclub kun nen worden. Dat is onze conclusie van de eerste competitiewedstrijd, die wij in het nieuwe seizoen gezien hebben tussen P.S.V., dat de gehele eerste helft van de wed strijd sterker is geweest (cornerverhouding 8 tegen 0!) en Sportclub Enchede, welke club na de rust dankbaar van die fouten heeft geprofiteerd en aldus een uit stekende start in deze competitie heeft gehad. Ondanks een meesterlijke zet van Abe Lenstra in de vierde minuut van de door ruim vijftienduizend liefhebbers bijgewoonde wedstrijd, die rechtsbuiten v. d. Wel aan het doelpunten zette, bleef P.S.V. de toon aangeven door grotere snelheid en door intelligent voetballen van Brusselers en d'Hooghe, die het middenveld be heersten. De Eindhovense voorhoede bleek echter over weinig stootkracht te be schikken, met Smulders en Waterman als de zwakke plekken. Enschede toonde overigens in die eerste helft ook weinig verband, maar na de rust vlotte het samenspel veel en veel beter en gaf de bezoekende club ook het tempo aan. En toen na twintig minuten de achterhoede van P.S.V. tweemaal had geblunderd, kostte dat doelpunten, die de Eindhovenaren op de knieën brachten. Handig omspeelde Lenstra reeds na 4 minuten Flierman, Pm een afgemeten pass aan v.d. Wel te geven, die via de doelpaal scoorde, 01. Het was het sein voor P.S.V. om steviger aan te pakken, maar mid voor Dillen zocht de scoringskansen voor lopig te hoog bij zulk een lange doelman als v. d. Wint. Wel kwamen er kort achter elkaar acht hoekschoppen, maar v. d. Wint had er danig de wind onder bij scho ten van Buenen en Smulders. Na 27 minu ten was het echter raak, toen Dillen na een aardige combinatie tussen Buenen en Smulders vrij kwam en een kogel loste, die zelfs de uitstekende Enschedese doel man te machtig bleek, 11, Onmiddellijk na de aftrap van de tweede helft brak midvoor Oonk door. maar zijn pass kon linksbuiten Jansen slechts langs de bui tenkant. van de paal krijgen. De eerste onhandigheid van de P.S.V.- tweede helft een doelpunt, toen de bal richting steiger rolde, maar Rensen zich er van meester maakte, om het leer op de rand van het strafschopgebied kwijt te raken aan Oonk. Diens kogel stompte Steiger weliswaar weer het veld in, maar het hoofd van Lenstra dook tezelfdertijd op en het was 12. Na 35 minuten plaats te Rensen een vrije trap wegens buiten spel van Enschede zo zacht op doelman Steiger terug, dat Oonk de bal nog kon achterhalen en raak inschieten. En in de laatste minuut stond Steiger klaar om een hoge bal te vangen, Flierman liep hem echter in de weg en de inmiddels op de grond rollende bal werd door linksbuiten Jansen in het lege doel getrapt. Besluiten wij tegen de chronologische volgorde in met het mooiste doelpunt van de wedstrijd, toen Abe Lenstra in de 24e minuut van de tweede helft midhalf Flierman met enkele schijnbewegingen zo in de luren legde, dat hij een vrije schietkans kreeg en. deze met een enorme harde kogel ook benutte, waardoor En schede aan een 1—3 voorsprong kwam. Waarmede wij maar hebben willen de monstreren. dat Enschede ook uit eigen initiatief doelpunten kon maken, zonder dat er grove fouten in de P.S.V.-achter- hoede aan te pas behoefden te komen. HBS uit Den Haag heeft het. AROL- tournooi in Amsterdam gewonnen. De finale tussen HBS en DWV eindigde in een 1—1 gelijk spel en daarna was HBS het gelukkigst met het nemen van straf schoppen. De uitslagen luiden: Halve finales; DWV HFC 5—3, HBS—AFC 2—1. Finale: HBS—DWV 1—1 (HBS wint na strafschoppen). Het Wartburgia-tournooi in Amsterdam is gewonnen door Stormvogels, dat. in de finale Ajax met 63 versloeg. De uit slagen luiden: StormvogelsAPGS 42, Ajax—Watergraafsmeer 42. Finale Stormvogels—Ajax 63. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de eerste divisie van de Franse compe titie. luiden: ToulouseSedan 11, Strasbourg Lille 31, R. C. ParisBordeaux 30, Mona coSt. Etienne 23, NancyMetz 1—2. Lyon - Nice 24, ReimsMarseille 11. LensNimes 3—1, SochauxTroyes 51. Alleen Metz, Nice, St. Etienne en R. C. Paris behaalden tot nog toe volle winst. Zij hebben allen 4 punten. dat er geen enkel doelpunt werd gemaakt. 1 achterhoede kostte na elf minuten in de TILBURG, Zondag Een vlotle center van rechtsbuiten Hans Winter stelde Piet v. d. Kuil at binnen de 60 seconden in het duel met NOAD in staat Ajax de leiding te geven. Dit vroeg tijdig succes luidde echter geen over rompeling in, want NOAD sloeg de Am sterdammers reeds na een tiental minuten het initiatief uit handen, ook al wisten zij zich technisch zeker individueel minder sterk. Toch kwam Ajax na ruim een half uur op 02, maar toen het na de pauze meermalen naar paniek zweemde in de Amsterdamse defensie, kon Noad na ruim 25 minuten tegcnscoren om in felle attaques té trachten het verloren terrein geheel te herwinnen. Maar dit nu gelukte niet Het was dus Van der Kuil, die het eerste doelpunt op zijn naam bradht. In deze begin - phase verstonden Michels en hij elkaar zeer wel, maar toen Ajax wat minder geïnspi reerd ging optreden en Noad door Louer en Meyer tot aarze lend schieten kwam, bleken de Ajaxieden toch onvoldoende in de mars te hebben om dit ongetwijfeld wat pover weinig stootkrachtige po- gien van de Tilibur- gers te doen ver keren in een nieuw offensief. Het was feitelijk niet meer dan een toeval-treffer, die de juist ingevallen rechtsbinnen Den Edel in de 32ste minuut plaatste. Zijn schuiver was immers voor de te laat uit vallende Noad-doelman De Rooy houd baar. Er school te weinig verrassing in de Tilburgse ploeg, die al gauw Ebbing naar zijn oude iinksachterplaats terug ttep. Na de pauze waren er bij Noad nog meer wijzigingen doorgevoerd. Mooy stond nu in plaats van Meyer als aanvalsleider opgesteld en het geheel werd wat starker. Dat hield dan in, dat de Aj ax-verdediging onder de druk van de ijverige Tilburigers Vele bressen zag geslagen. Getreuzel maakte het mogelijk het merendeel daar van tijdig te dichten. Het was na veel ver geefse inspanning in de 27ste minuut een hoge bal van rechtsachter Loose die als een bom neerplofte vlak Voor het Ajax- doel. Louer kogelde op de vuist van Dieters Graafland, maar een fractie later banjerde Mooy de teruggeslagen bal Andermaal in en dit keer raak (12). In de slotphase was Noad dé sterkste aanvaller, maar ook nu weer geen of onvoldoende afwerking en vandaar ten slotte een 12 nederlaag. VAN DER KUIL na 60 seconden De tweedaagse athletiekwedstrijd tussen Zweden en West-Duitsland, welke te Stockholm is gehouden, is in een Duitse overwinning geëindigd. De gasten behaal den 119 teigen Zweden 93 punten. jsm t-xé'X-r-SfefSJWfw: (Van onze sport-correspondent) GRONINGEN, Zondag. Na gemakkelijk in de eerste helft de stand op 30 te hebben gebracht, is GVAV in de thuiswedstrijd tegen DFC toch nog in moeilijkheden gekomen, doordat zich een grote inzinking bjj de Groningers voltrok, waardoor DFC toii 32 kon inlopen. Die 30 voorsprong heeft GVAV gekregen door beter aan- valsspel, DFC zocht het in korte combi naties, welke meestal in de breedte uit gevoerd werden en door de buitenspelers De Groot en Jager veelal werden afge remd door individueel spel. GVAV daar entegen probeerde met lang vleugelspel openingen te krijgen en verontrustte bo vendien met diepe passes de niet zo be trouwbare DFC-defensie. Daardoor werd het optreden van de thuisclub veel ije- vaarlijker dan dat der gasten. Reeds na vijf minuten kon midvoor Van Oosten, mede door onvoldoende in grijpen der DFC-backs, de stand op 10 brengen en ook daar na bleef de thuisclub zich de meeste kansen scheppen. Enkele wer den gemist, maar na een kwartier wist linksbuiten De Grooth met een kopbal de stand op 2—0 te bren- ven. De thuisclub oe fende in deze periode een zware druk op de DFC-veste uit, maar miste de gelegenheid om de wedstrijd met 'n afdoende schot af te ronden. Totdat rechts binnen Kruger in de dertigste minuut met een uitstekend schot invaller-doelman v. d Berg voor de derde maal passeerde (3—0). Blijkbaar door het gemak, waarmee deze voorsprong tot stand was gekomen ROFFEL, redde de zege Willem II scoorde tegen Schevenin- gen doelpunten aan de lopende band; hier gaat het tweede, gade geslagen door Brooymans en de ver slagen Scheveningse keeper Van Anraadt en spil Ever se. (Van onze sport-correspondent) VENLO, Zondag. De zesduizend Venlose supporters, die Zondag naar „De Kraal" waren getogen om de eerste wedstrijd van V.V.V. in de hoofdklasse tegen het Utrechtse D.O.S. te aanschouwen, hadden na afloop twee redenen om te juichen. Op de eerste plaats omdat V.V.V. de eerste punten na een 3—2 overwinning op de Utrechtse ploeg had binnengehaald, maar op de tweede plaats omdat de Venlonaren, vechtend met de moed der wanhoop, de schamele voorsprong hadden weten te handhaven, ondanks een vele minuten lang verbeten Utrechts offensief in de laatste fase van de strijd. De Utrechtenaren kwamen namelijk vooral het laatste half uur met sterk spel voor de dag, nadat zU een 31 achterstand middels een penalty tot 32 hadden teruggebracht. V.V.V. raakte door dit doelpunt een beetje gedemoraliseerd, nadat in de eerste helft een 20 voorsprong ook al bijna verloren ging door een „mazzel- goaltje" van de D.O.S.'ers. Daarentegen stimuleerde de penalty de Utrechtse gasten en het heeft waarlijk maar een haartje gescheeld of zü hadden niet alleen een ge lijkspel maar zelfs een overwinning bevochten. Overigens geeft de uitslag de krachtsverhouding goed weer. Nauwelijks was de bal aan het rollen gebracht of V.V.V. begon vlijmscherpe aanvallen te lanceren. Het eerste kwar tier kwam D.O.S. er nagenoeg niet aan te pas. Doelman Swinkels van V.V.V. raakte dat hele kwartier geen bal aan. De Venlo se aanvaismachine telkens opnieuw tot ac tiviteit gedwongen'door de goed stuwen de middenlinie, waarin Jan Klaassens en spil Toon van der Hurk uitblonken, be heerste het spel. De aanvallen liepen glad van stapel en enkele malen ging de Utrechtse defensie over tot paniek-voet- bal. en misschien ook door de grote hitte in slaap gesust, nam GVAV de zaken in de tweede helft zeer kalm op, waar door DFC speelvrijheid kreeg en met vlotte combinaties daarvan profiteerde. Hiertegenover begon de thuisclub steeds heviger te schutteren, waardoor de gas ten hand over hand sterker werden. Deze laatsten konden zich echter niet opwer ken tot een hoger tempo, dat doorslag had moeten geven, kreeg wel via de technische knappe spelers De Groot, Jager en Collombon kansen, maar wist er slechts twee van te benutten. In de 20ste minuut kopte de vrijstaan de rechtsbinnen Bellaard in en zes minu ten voor het einde deed Collombon het zelfde. In de laatste seconden scheen Bellaard nog de gelijkmaker te zullen scoren, toen hij vrijwel onhoudbaar inkopte, maar op schitterende wijze haalde doelman Roffel de bal nog uit het doel en redde daarmee de 32 zege voor zijn ploeg. Dit overwicht wist V.V.V. niet in doel punten uit te drukken en eerst toen D.O.S. een gelijkwaardiger spel ging vertonen en de Utrechtse voorhoede met Luyten, Lam- mers, Krommert, v. d. Bogert en v. d. Linden enigermate zijn kwaliteiten begon te tonen, viel in de 34ste minuut het eer ste Venlose doelpunt. Spil Westbroek miste een bal uit het Venlose achterveld. De Venlose middenvoor, stormram Koop- ai, spurtte er achteraan, omspeelde een back. lokte doelman v. d. Bergh uit zijn doel en scoorde beheerst 10. Het tweede doelpunt viel in de 43ste minuut, toen linksbuiten Schatorjé een beheerst schot via de paal en de keeper weer in het veld zag springen. Een der Utrechtse backs die te hulp wilde snellen, kwam te vallen, en Schatorjé scoorde 2—0. Een minuut later haalde D.O.S. de ach terstand in, toen keeper Swinkels tussen een kluwen van verdedigers opsprong om hun taak volkomen overbodig over te nemen. Hij wilde de bal wegstom- pen, maar sloeg hem voor de voeten van Luyten, die met een subliem schot, de bal hoog in de Venlose touwen deponeer de, 2—1. Na de rust zette D.O.S. er onmiddellijk de spurt in, maar V.V.V. wist uit het de fensief te komen en in de elfde minuut maakte Koopal een zelfde doelpunt als zijn eerste, maar thans uit een afgemeten voorzet van Schatorjé, 31. V.V.V. bleek op fluweel te zitten, maar dat veranderde in spijkers, toen Klaas sens bjj een corner een der Utrechtse aan vallers wat hard van de bal verwijderd (hield. Penalty! beslist de goed leidende scheidsrechter Aussum en middenvoor Lammers voltrok het vonnis met een strak schot, 32. D.O.S. meende dat het nu nog ging en V.V.V. meende dat gevaar te kunnen be zweren door te gaan verdedigen. En dat was fout. Doelman Swinkels moest diver se gevaarlijke schotep van Luyten en v. d. Linden uit de boven- en benedenhoe ken duiken, en zelfs moest back Theeu- wen, toen zijn keeper reeds geslagen was, een hard schot uit doel koppen om de voorsprong te behouden. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de Engelse League, luiden: Eerste divisie: ArsenalChelsea 11. Aston VillaCardiff City 20, Bolton Wande rersCharlton Athletic 13, BurnleyEverton 01, Luton TownTottenham Hotspur 21 Manchester United—West Bromwich Albion 3—1 PortsmouthBlackpool 33, Preston North End Newcastle United 43, Sheffield United Birmingham City 03, SunderlandHudders- field Town 41, Wolverhampton Wanderers- Manchester City 72. Tweede divisie: Bristol RoversDon- caster Rovers 42. FulhamBarnsley 51, Leeds UnitedMiddlesbrough 20, Leicester CityBlackburn Rovers 02. Lincoln City Bury 42, LiverpoolHull City 30, Notts CountyBristol City 32, Plymouth Argyle— Nottingham Forest 12. Rotherham United Port Vale 10, Stoke CitySheffield Wednes day 20, Swansea TownWest Ham Uniter 42, Notts CountyBarnsley 22, Swansea TownMiddlesbrough 21, (Van onze sportcorrespondent) DEN HAAG, Zondag. Luttele minuten na de rust diende Willem II, getooid met het aureool van Landskampioen, de vernieuwde Haagse combinatie de genadeklap toi. Want in de eerste helft hadden de Hagenaars dapper stand gehouden tegen een ongetwijfeld gavere ploeg, technisch beter uitgerust en met een voor hoede, die het de Haagse verdediging met snel en doortastend spel danig lastig had gemaakt. Aan heide zijden was een keer gescoord. Eerst door Scheveningen, dat door middenvoor Jan van Geen de leiding had ge nomen, daarna door Van Roessel, die met een kopbal gelijk maakte (1-1). Toen kwam de knock-out, twee treffers binnen vijf minuten. x. ?'j; I Rechtsbuiten De Jong zette voor, de Haagse verdediging bleef staan voor bui tenspel en Van Roessel kopte in (1—2). Pal daarna maakte De Bruyckere de bal rustig vrij, bediende Van Roessel van een pass en met een geweldig schot was het 13. Nog even kwam Scheveningen terug en Van Geen bracht uit een hoekschop, genomen door Clavan, de achterstand terug tot 2—3. Maar Willem II nam we derom het initiatief. Met vloeiende com binaties werd het Haagse doel bestookt en daar de kanthalves Koers en Krist benevens doelman Van Anraad bepaald slecht speelden, le verde het voor de Tilburgers weinig moeite op om door Van Roessel en De Bruyckere de stand op 25 te brengen. Kentie (ingevallen voor Clavan) slaagde er nog in een doel punt aan Haagse zijde te laten note ren, doch na een schitterende rna- •toeuvre van Van Toessel werd De Tong tevens gelegen- ieid geboden voor te etten en De Bruyc- VAN ROESSEL ere maakte het hal- 4 x raak! e dozijn vol (36). Een wedstrijd, die in de eerste tien mi- uten in buitengewoon hoog tempo werd ospeeld. Daarna zakte het tempo, doch .ie strijd bleef aantrekkelijk hoewel het buiten kijf was, dat Willem II de beste ploeg was. NS de rust, toen de Tilbur gers de stand op 12 hadden gebracht met een doelpunt waartegen van Haagse zijde hevig werd geageerd omdat De Jong de voorzet in buitenspelpositie zou hebben afgegeven, zakte Scheveningen ineens in elkaar. En daarvan maakte Wil lem II gebruik om een veilige voorsprong te nemen, die niet meer werd afgestaan. De zege was ongetwijfeld verdiend, doch ietwat geflatteerd. Met vier treffers toon de Van Roessel zich weer de gevaarlijke middenvoor en De Bruyckere en Van Geen mochten er met twee doelpunten eveneens zijn. (Van onze sport-correspondent). ARNHEM. Zondag Fortuna speelde Zondag op Monniken huize stellig een klasse beter dan Vitesse en de 30 overwinning die de mannen uit Geleen in de wacht sleepten, mag dan ook alleszins verdiend worden genoemd. De wedstrijd groeide uiteindelijk uit tot een spelletje tussen kat en muis. ook al om dat Vitesse zowel in techniek als tactiek aanmerkelijk tekort schoot en vooral in de tweede helft niet in staat bleek het spel te verplaatsen. In de eerste speelhelft konden de Arn hemmers nog genoeg enthousiasme op brengen om de aanvallen van de gasten die soepel en op rolletjes liepen het hoofd te bieden. Toch kreeg de Arnhemse defensie met spil Beekman aan het hoofd het meeste werk te verzetten, waarbij vooral ook keeper L'Amie danig op de proef werd gesteld, o.m. toen linksbuiten Huis eenmaal een gloeiende schui ver inzond. Vi- i tesse zocht zijn heil in niet onge vaarlijke uitval len en de Arn hemmers kregen zelfs een goede scoringskans, toen V. d. Horst de bal slechts voor het intrappen had. De Vitessenaar was echter zo ver bouwereerd. dat hij grandioos mis te. zodat keeper De Munck, her steld van zijn blessure, van ple zier in zijn han den kon wrijven. De rust ging met blanke stand in, doch in de tweede helft moest Vitesse dan toch uiteindelijk het onderspit delven. Reeds in de derde minuut moest L:Amie de bal uit het net halen, toen linksbuiten Huis de bal doortikte naar de vrijstaande Hofman, die weinig moeite had zijn club de leiding te geven. Van dit moment af waren de Zuiderlingen duidelijk in de meerderheid. Tal van aanvallen rolden Fortuna '54 begon de competitie met een goede overwinning op Vitesse, welks doel de Limburgers hier belagen. Keeper L'Amie en back Herberts in afweer tegen Fortuna- aanvaller Huis. DE MUNCK, kan weer zijn handen wrijven (Van onze sport-correspondent) MAASTRICHT, Zondag. Ongeveer 9000 toeschouwers omzoom den de Bospoort en zagen in de eerste helft M.V.V. een meerderheid demonstre ren, waartegen de Kaasstadbewoners ten onder gingen. De Bospoort-bewoners wis ten dit succes te bereiken door een tempo, gepaard met techniek, dat moor dend werd. In het beijin konden de be zoekers zich hiertegen paraat stellen, zo dat interessante duels ontstonden, maar geleidelijk draaide M.V.V. sneller en vooral op het raspaardje Ummels bleken zij helemaal geen vat te hebben. Bjj de rust was de strjjd met een 40 score reeds beslist! In de 13e minuut dreef de eveneens subliem spelende stopper v. Bun de bal naar voren, waar Ummels snel overnam en met een verrassend schot keeper Sna- bilie voor de eerste maal in dit seizoen liet vissen, 10. Alkmaar stelde dan kee per Weyzen op de proef, maar zowel Pitters en K. Smit probeerden tevergeefs. M.V.V. ging maar steeds beter spelen en in de 17e minuut werd uit een combinatie WillemsVerdonschotToennaer 20 ge boren. door een schot van laatstgenoem de via de paal. Een felle aanval van Alkmaar was de reactie, maar Dresens wist nog juist de doorgebroken K. Smit de bal af te snoepen. Even later miste Schouten voor open doel en dan was de thuisclub weer aan bod. Ummels zigzagde door de Alkmaar-defensie heen, gaf over naar de vrijstaande Toennaer, en Snabilie kon voor de 3e maal vissen, 30. Dit ge beurde in de 26e minuut en drie minuten later was het bijna weer raak, maar Snabilie wist het schot van Ummels cor ner te werken. Alkmaar had niets in te brengen tegen de prima sluitende M.V.V.- fit te zijn. defensie en de goed spelende halfs, die het middenveld beheersten. In de 34e minuut brak v. Wissen door, plaatste ver volgens naar Verdonschot, die terug speelde naar de toegesnelde Ummels en via de paal scoorde deze 40, waarmede de eerste helft ook afsloot. De tweede helft was drie minuten oud toen Willems succes boekte en de stand op 5—0 bracht. Hiermede vond M.V.V. het welletjes en ging op haar lauweren rusten. Het gevolg was, dat Alkmaar het spel op de M.V.V.-helft kon houden en het M.V.V.-doel nog al eens onder vuur nam. Succes bleef echter uit, enerzijds door te kort spel en anderzijds door slecht schieten. De hele vertoning was dan ook geen schaduw meer van de eer ste helft. Ongeveer 5 minuten voor het einde zag v. d. Sluis eindelijk kans de eer te redden, 51. naar de Arnhemse veste, die ondier steeds grotere druk kwam te staan. De geel zwarte defensie weerde zich echter prima, doch toen vijf minuten voor het einde rechtsbinnen Notermans uit een corner van Hofman listig inschoot, moest L'Amie dan toch voor de tweede maai de vlag strijken, hetgeen voor Fortuna betekende dat de overwinning nu was veilig gesteld. In deze laatste minuten van de strijd zakte de Arnhemse ploeg als een kaarten huisje ineen, waarvan Fortuna dankbaar profiteerde en wel in de allerlaatste mi nuut, toen middenvoor Angenent eindelijk zijn kans schoon zag en na een vliegende ren de Arnhemse goalie geen schijn van kans gaf: 03. Bram Appel moest in de eerste compe titie-wedstrijd van Fortuna '54 verstek laten gaan. Hij werd op het einde van de vorige week door een kaakontsteking ge plaagd. die hem naar zijn tandarts in Sittard dreef. Er zijn foto's gemaakt, die uitwezen, dat het hier een oude ontsteking betrof, die operatief verwijderd moet wor den. Dit zal waarschijnlijk Dinsdag te Heerlen gebeuren. Bram Appel hoopt a.s. Zondag in de wedstrijd tegen Sparta weer BREDA, Zondag Twee verrassende doelpunten in de 28e en 30e minuut van de tweede helfi be slisten over het lot van een zich tot dan toe taai verdedigende Limburgia-ploeg, waarin vooral spil Bruist bergen werk verzette. Zowel bij NAC als bij Limburgia werden nieuwe anwinsien beproefd. Kuys in de NAC-middenlinie leverde vooral in de tweede helft puik werk, maar toen was de grote kracht van de Limburgia- aanval reeds gebroken; de ex-PSV-er Vergouwen bleek echter nog niet erg op dreef, al loste hij een paar gevaarlijke schoten. Bij Limburgia werd Broeders op de rechtsbuitenplaats een zeer zwakke plek. Hij ondervond echter van Moonen ook niet de grote steun waarop Eggers op de linkervleugel kon bouwen. Het werd een vrij harde wedstrijd, waar in van beide zijden de verdedigingen het best waren. De Limburgia-voorhoede com bineerde in de eerste helff wel aardig, vooral over de linkervleugel Habets— Eggels, maar de schutterscapaciteiten wa ren geheel zoek en voortdurend lieten deze spelers zich vangen in de buitenspelval, waarvan de NAC-verdediging kwistig ge bruik maakte. Maar bij de NAC-voor- hoede was het al niet veel beter en de enkele behoorlijke schoten die er kwa men werden door keeper Jacobs keurig onschadelijk gemaakt. Hoogenhuysen scheen het minst last te hebben van de drukkende hitte. Met lange rushes drong hij telkens over de rechter vleugel in de Limburgia-verdediging, maar Hellemons en Godding stopten zijn verdienstelijke pogingen. Noch Canjels. noch Overbeeke hadden hun dag. De 0—0 stand aan de rust was de juiste weergave van deze harde maar slordige eerste helft. De tweede helft beloofde aanvankelijk al niet veel beter te worden. We! bouwde de Limburgia-voorhoede, flink gesteund door Bruist, enkele zeer mooie aanvallen op, maar voor doel mislukte alles. Onder de druk van de hitte begon de spankracht van de Limburgers te zakken en dat werd het sein voor de Bredanaars om enkele zeer gevaarlijke aanvallen op te zetten, Kuys kwam er zienderogen beter in en zette Overbeeke, Canjels en Hoogen huysen voortdurend aan het werk. In de 28ste minuut kende scheidsrechter Moonen aan NAC een vrije schop toe. Canjels loste een harde schuiver tussen de zich nog niet opgestelde spelers en de verraste keeper Jacobs zag de bal in de linkerbenedenhoek verdwijnen; 1—0. Nog geen twee minuten later wierp Canjels da bal ver in naar Vergouwen, die naar het midden doorspeelde, waar de toesnellende Storimans het leer in de vlucht voor de tweede maal in de linkerbenedenhoek kogelde: 2—0. Deze twee verrassende doelpurten bra ken de kracht van de Limburgers. Zij raakten hun verband kwijt en NAC bleef verder overheersen, waarbij vooral Kuys zich wist te onderscheiden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 7