r r p RVB-voorzitter Weekenstroo bij afscheid hartelijk gehuldigd Grote sportmanifestatie op Excelsior-terrein Kath. Sportdag was een succes Geheugen-hulp NA SUCCES VAN E 55 NU DE SLOPERS KOMEN Uit het dagboek van de politie r 3 dagen gratis kopen TIMCO Nieuws uit STAD EN OMTREK Hernieuwd pleidooi voor herbouw van de molen „De Noord" Aeolus mast" reist naar... Casablanca F In 1960 nieuw evenement Terugblik op E 55 N J getwijfeld bij het KETHEL Bezoekersbalans van E 55 èn Unifesti: 3.030.000 Rotterdam mag 20.000 aan Linz schenken MAANDAG 5 SEPTEMBER 1955 NSC PAGINA If 76325 INWONERS ZAAL „IRENE" KREEG NIEUW AANZIEN IN ROTTERDAM Schaduwplekje BROERSVEST 56 NIEUWE SCHIEQAMSCHE COURANT WEDEROM OVERWEG OVERSCHIESESTRAAT GEEN VOORRANG VERLEEND OVERSTEKEN HAASTIGE SPOED AANGEREDEN EVEN OP BEZOEK GESTOLEN GEMEENTELIJKE BEKEND MAKING Voor de bewoners van v.m. Kethel en Spaland Tennis KAMPIOENSCHAPPEN SPIERINGSHOEK BURGERLIJKE STAND VEEMARKT TE ROTTERDAM Kroon verwierp afwijzing van Ged. Staten WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND ZIE NAAR DENEMARKEN Tevens mariniers-monument Ook deze laatste periode moge weldra een volmaakt verleden zijn, dit symbool van het, leven en lijden van vele gene raties naamloze Rotterdammers behoort ook op deze plaats een wachter te zijn voor een geëerbiedigd verleden. 991 De Katholieke Sportdag. De K. M.- mars jongens van 12 jaar) vormde een aardige attractie. Het inwonerstal van onze stad bedroeg op 1 Augustus 76.325 (37.964 m. en 38.361 vr.) tegen 76.313 op 1 Juli. Er wa ren 129 geboorteaangiften (62 m en 67 vr.), er overleden 43 personen (23 m. en 20 vr.), er vestigden zich 189 perso nen (97 m. en 92 vr.) en er vertrokken 263 personen (138 m. en 125 vr.). Onder de sterfgevallen bevonden zich 2 beneden 1 jaar, 2 in de leeftijd van 5—15 j„ 3 in die van 25—39 jaar, 4 in die van 50—59 jaar, 15 in die van 60—69, 8 in die van 70—19, i 9 in die van 80 en hoger. Er werden 66 huwelijken gesloten en 2 echtscheidingen uitgesproken. Het aantal verhuizingen binnen de gemeente bedroeg 82 voor ge- z'innen en 44 voor alleenwonenden, in totaal 316 personen. de administrateur-penningmeester, de heer H. Schuitvlot, van wie de plannen voor deze verbouwing stammen. De heer Schuitvlot vertelde hierna, in het kort de geschiedenis van de verbou wing. Zaal „Irene" is er met deze veranderin gen zeer op vooruitgegaan en is thans om getwijfeld een van de modernste kleinere zalen in onze stad. sportbeoefening in katholiek verband ook de geestelijke gezondheid van het kind waarborgt. „Het is te betreuren", aldus spreker, „dat er van de 25 a 30.000 katho lieke Schiedammers slechts zo weinigen daadwerkelijke steun verlenen aan hun sportverenigingen. Door jaarlijks een Sport-Zondag te organiseren, zullen wij trachten meer aandacht en medewerking te krijgen voor de katholieke sportbewe- ging in Schiedam". Nu kwam de beurt aan Koning Voetbal. Excelsior trad in het strijdperk tegen stadgenoot DHS. Het nieuwe elftal van Excelsior zag er als volgt uit DoelHeesbeen; achter Vlugman en Th. Bierhuizen; midden Oosterveer, Dul ler en A. Bierhuizen; voor; Zuyderwijk, Vollebregt, Kleiss. Braak en De Nijs. Excelsior begon veelbelovend; met prachtige passes in hoofdzaak afkom- Het stralende weer maakte de Sportdag van de Nederlandse Katholieke Sportbond gisteren tot een feest voor deelnemer en toeschouwer. De feestelijk wapperende vlaggen en wimpels gaven het Excelsior-Sportpark een kleurig aanzien en vele Schiedammers waren dan ook naar de Oude Dijk getrokken om van dit sportfestijn te genieten. Des morgens om half negen werd deze dag geopend met een H. Mis in de open lucht, opgedragen door rector J. Veth. Om even over twaalf kon het sportgebeuren een aanvang nemen. Na een kort openingswoord door de heer De Kievith. voorzitter van de N.K.S. afdeling Schiedam, betraden de elftallen van UVG (Schiedam) en Activitas (Rot terdam) het veld om het publiek een snelle en aantrekkelijke partij handbal te laten zien. In het begin konden de Schie dammers weinig vat op het spel krijgen, getuige de 40 voorsprong, die Activitas al spoedig had veroverd. Vooral in de ver- verdiging begrepen de groen-witten el kaar vaak verkeerd. Maar geleidelijk aan werd het beter en met de rust was de stand 25. Na de rust nam UVG direct de over hand en in tien minuten was de achter stand tot 54 ingelopen. Verder konden onze stadgenoten het echter niet brengen. Activitas scoorde nog twee-, UVG nog eenmaal, zodat de Rotterdammers met 7—5 in de meerderheid bleven. Scheids rechter G. Rens leidde uitstekend; de heer J. Schaeffer gaf tijdens de wedstrijd een uitleg van het handbalspel. Tijdens de rust konden wij kennis ma ken met de gymnastiek-afdeling van Ex celsior. Onder leiding van mej. C. Halkes demonstreerde de jongste groep van de af deling Kethel gymnastische oefeningen, die in een prachtig en gelijkmatig tempo werden uitgevoerd. Een bijzonder goede indruk maakte de muziek-afdeling van Excelsior. Onmid dellijk na de handbalmatch kwam zij on der tromgeroffel het veld op met tam- bour-maitre J. Perin aan het hoofd. Het geluid der trommen en trompetten brach ten de toeschouwers in een milde stem ming, en met een gul applaus werd de prestatie van deze in het wit gestoken muzikanten beloond. Natuurlijk stond ook hockey op het programma; een Spirit-combinatie speel de tegen het Rotterdamse „Tempo". Ken nelijk waren de heren nog enigszins in vacantie-stemming, want het spel maakte een matte indruk en het samenspel liet veel te wensen over. De wedstrijd eindig de door een doelpunt van L. Simons in een 10 overwinning voor Spirit. Ook tijdens de pauze van deze wedstrijd werden de toeschouwers bezig gehouden. Voorafgegaan door de Excelsior-drum- band marcheerden de wandelclubs van verschillende scholen in hun kleurige kledij het terrein op. Op het initiatief van Broeder Borromaeus zijn deze clubs op gericht om zodoende aan een groot aan tal jongens de gelegenheid te bieden tot een goede en goedkope ontspanning. De jeugdige wandelaars gingen op weg voor een tocht van 12 km. en toen zij, na het voetballen, terugkwamen bleek wel dat zich onder hen menig toekomstig loper van de Vierdaagse bevindt, zó fris en monter kwamen zij aan. Gratie en souplesse waren de kenmer ken van de hoepel-oefening die na de hockey-wedstrijd vertoond werd door een dertiental meisjes van Excelsior. Vooral wat de rhythmiek betreft, was deze oefe ning uitstekend verzorgd. Belangrijk was hetgeen de heer De Kie vith hierna te zeggen had. Hij belichtte in het kort het doel van de Nederlandse Katholieke Sportband; hij deed een be roep op alle katholieke ouders om hun kinderen sport te laten beoefenen in een katholieke vereniging, omdat alleen een stig van Dulfer werd de voorhoede aan het werk gezet en het was vooral De Nijs die hierbij vele schoten op het DHS- doel afvuurde. Hij had echter geen suc ces. en het was jammer dat ook de fraaie voorzetten van Zuyderwijk alle onbenut bleven. Het was tenslotte DHS zelf dat Excelsior een 10 voorsprong bezorgde. Na de hervatting scoorde Kleiss al spoe dig het tweede doelpunt voor Excelsior, door gebruik te maken van een misser van de rechtsback. Het werd zelfs 30 door een prachtig doelpunt van Volle bregt o.i. de beste man in de voorhoe de die een voorzet van links fraai in schoot. DHS slaagde er hierna in de ba kens te verzetten en het was S. Schel die de eer voor de geel-zwarten wist te redden Het was een sportieve wedstrijd, met af en toe van Excelsior-zijde goed spel. De leiding was bij de heer Van Veen in goede handen. Tot besluit speelde nde teams van UVG en WIK een volleybal-wedstrijd die door WIK met 154, 7—15, 16—14 gewonnen werd. Ook bij deze wedstrijd zorgde de heer J. Schaeffen voor commentaar en uitleg bij het spel. Deze sportdag was met recht een pro paganda voor de katholieke sportbewe- ging van Schiedam. De organisatoren ver dienen alle lof voor de wijze waarop zij het programma hebben samengesteld en uitgevoerd. De Katholieke Sportdag. Een spel moment uit de volleybal-wedstrijd. Men heeft de stille maanden benut om de z'aal „Irene" aan de Nieuwe Haven eens een goede beurt te geven. Het gezel lige, doch v/at ouderwets aandoende zaaltje is geheel gemoderniseerd en Za terdagmiddag werden de verbeteringen getoond aan een klein gezelschap geno digden. Er hebben belangrijke wijzigingen plaats gevonden en het grootste winst punt hiervan is wel, dat men een ruimer effect heeft weten te verkrijgen door de wanden een lichte tint te geven, welke naar de einden donker uitloopt. De wan den werden betimmerd met Linex, een glasvezelboard, dat accoustisch werkt. De vloer kreeg een groene linoleumbe- dekking en de verlichting werd up tot date gemaakt, volgens adviezen van een Philips-expert. Men heeft er plastic pla fonnières en buisverlichting voor ge bruikt. Voorts werd de zaal gedecoreerd met z.g.n. brandwerk, dat vervaardigd werd door de heer P. J. Mulders, de voor zitter van de Gustokunstschildersvereni- ging Beati", die ook het ontwerp van de zaal voor zijn plezier en geheel belange loos maakte. Zaterdagmiddag werd net woord gevoerd door de heer H. Gotink, voorzitter van, de Vereniging tot Beharti ging van de Belangen der Ned. Hervorm de Gemeente, die het initiatief prees van HEDEN: Passage-Theater; De aanslag op Hitier (14 j.). Monopole-Theater: Om het goud der Inca's (14 j.). Stedelijk Museum; Dagelijks van 25 uur Bali-tentoonstelling. R.K. OPENBARE LEESZAAL R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend Dinsdag, Donder dag en Zaterdag van 1012 uur; iedere middag van 25 uur behalve Maandag en iedere avond van 78.30, behalve Donderdag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H. Hartkerk): Dinsdag- avand van 6.30—8 uur. Vrijdag van 7—8 uur uitleen van bueken. Filiaal Kethel (R.K. Ver. Gebouw), elke Zondag van half twaalf tot half één. NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. TONEEL EN MUZIEK Groote Schouwburg: Dolle dwaze dingen, (Cees de Lange.) BIOSCOPEN Programma's van 2 t/m 8 September: Arena: The bridges at Toko-Ri (18 j.) Capitol: De wraak van het monster (14 Centraal: Het vierdê masker (volw.) Cineac; Battle cry (18 j.) Colosseum: Vera Cruz (14 j.) Harmonie: Canaris de man die alles wist (14 j.) Lumière: Les fruits de 1 été (ontoelaatbaar) Lutusca: Tweemaal begeerd (ontoelaatbaar) Luxor: Du Rififi chez les hommes (strikt volw.) Passage (Schiedam): De aanslag op Hitier (14 j.) Prinses: Du Rififi chez les hommes (strikt volw.) Rex: Zorro's zwarte zweep (14 j.) Thalia: Ver sailles, vorsten en vrouwen (18 j.) 't Venster: Grazige weiden (14 j.) Victoria: From here to eternity (volw.) Nu de Nationale Tentoonstelling E 55 met groot succes is beëindigd, heeft het Comité Rotterdam 1955, dat het plan hiervoor vijf jaar geleden heeft gemaakt, zijn werk volbracht. Het heeft met instemming van het gemeente bestuur van Rotterdam besloten, een nieuwe taak op zich te nemen en onder de naam Comité 1960 zijn werkzaamheden voort te zetten, waarby in overweging zal worden genomen de mogelijkheid om in 1960 andermaal een speciaal evenement te organiseren, dat, zonder dat het een tentoon stelling behoeft te zijn, als een voortzetting kan worden beschouwd van de traditie die door de Manifestatie in 1950 en 1955 is geschapen. Immers, rekening mag worden gehouden met de mogelijkheid, dat in de aanstaande vijf jaren het herstel en de uitbreiding van de stad zover gevorderd zullen zijn, dat er in I960 aanleiding zal zijn te herdenken, het geen in vijftien jaar aan herstel en vernieuwing van stad en haven is tot stand gebracht. Bijna een kwart eeuw: om precies te z(jn 22 jaren is de heer A. H. W. Wee kenstroo voorzitter van de K.N.V.B. afd. Rotterdam geweest; geen wonder, dat het hem hij zijn officiële afscheidsrecep tie, Zaterdagmiddag in Caland-West niet aan belangstelling ontbrak Zijn opvolger de heer J.Bjjloo, leidde de lange rij van sprekers in met een rede, waarin hij de grote verdiensten van zijn vergrijsde voor ganger onder een floodlight van wel sprekendheid uitmat. De waarlük leiden de figuur, die Weekenstroo is, zijn pretti ge en aangename wijze van werken, zijn stuwende kracht, zijn tact en hoffelijkheid maar ook zijn onbuigzame stiptheid in de koers langs de grote weg, zijn liefde en toewijding voor de sportjeugd: het werd allemaal nog eens voor het forum van twee volle zalen onderlijnd; een hulde waarin terecht ook Weekenstroo's echtge note werd betrokken. De Aeolus-mast (van de E 55) in de Rotterdamse voetballerij! Zo karakteri seerde op als altijd treffende wijze de heer A J van der Vlerk, wethouder van onder, wijs van de gemeente Rotterdam, de schei dende official. Een meesterlijk gevonden symbool. De heer Van der Vlerk bracht namens Rotterdams gemeentebestuur dank aan de toeer Weekenstroo voor diens aandeel in de sterke en gezonde plaats die Rotterdam in het Nederlandse voet bal inneemt. Dat de voetbalsport een be langrijk maar toch een betrekkelijk deel uitmaakt van het geheel van de jeugdzorg, dat heeft de heer Weeken stroo eveneens wel begrepen, blijkens zijn activiteit als vice-voorzitter van de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding, waarin hij een sterke belangstelling toon de voor het geheel van de culturele en re creatieve arbeid voor de jeugd. Een groot Rotterdammer, met groot werk voor de stad en haar burgers; dat was het be sluit van 's wethouders dankwoord na mens gemeentebestuur en hemzelf. De heer Weekenstroo deed in zijn wederwoord een beroep op de ouderen, aan wier werk leiding en stimulans de jeugd zo'n be hoefte heeft. Ir H. F. Hopster, de voorzitter van de Kon Ned. Voetbal Bond duidde aan dat in een zo dynamische stad als Rotter dam het werken in een leiding gevende functie lang niet altijd gemakkelijk is. Weekenstroo heeft de daaruit voortvloei ende moeilijkheden echter steeds met energie en bekwaamheid weten te over winnen, oogst daarvoor de dank en hulde van de gehele K.N.V.B.-gemeenschap, die in geval van nood nog gaarne een beroen op hem hoopt te doen. De heer L. v. d. Wal, ere-voorzitter van R.F.C. kwam namens het huldigingscomité (waarin of ficials, cre-ledcn cn verenigingen bijeen waren) met een verrassing; een reis naar Casablanca voor Weekenstroo en zoon, daarmee onder couvert een hartewens van de scheidende RV.B.-voorzitter on der grote instemming van allen vervul lend Dr J. G. Bosma, voorzitter van de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding de heer M. Welle (Utrecht) namens alle an dere Afdelingen de heren N. van Wijk en H. Bootsman nog apart voor de afd. Den. Haag resp. Gouda de heer H A. Mee- rum Terwogt namens de Rotterdamse Sportpers en de heer G. Been (D.H.Z( namens „alle gewone voetbaljongens" slo ten de rij van sprekers, die veelal hun waardering ook in stoffelijke vorm toon den en na wie nog velen de heer Weeken stroo de hand kwamen drukken. X Met een daverend feest op Unifesti is de E 55, geopend op een morgen vol stormen en rukwinden, dan voor goed tot een einde gekomen. Niet langer meer zullen de grote drom men mensen elke morgen tezamen stromen voor de hoofdingang, niet langer meer zullen de klanken van feestmuziek doordringen tot ver buiten de omheiningen van Jae. Kleiboers creatie, niet langer meer zal de onbewogen organisator van dit grootse festijn per dag zijn vijf-kilometertocht over bet terrein maken in totaal sjouwde hij 540 kilometer af en niet langer meer zullen we ons de vraag moeten stel len: wordt het een succes?" De E 55 werd een succes en we mogen daar blij om zijn, al ware bet alleen maar omdat dit de naam van Rotterdam zeker te goede komt. onderstelling dat het die laatste dag druk zou worden. te Was de E 55 een nationale manifestatie, het pretstadje Unifesti droeg meer dan de tentoonstelling een Rotterdams cachet, al was het alleen al omdat vele Rotterdamse exploitanten hier 'n depen dance hadden neergezet. Bovendien had zich uit Rotterdammers een soort ont vangstcomité gevormd dat zich tot taak had gesteld onder de naam Heren Zeven tien hier als gastheer op te treden. Terugblikkend op dit gezelschap mo gen wij constateren, dat dit, in zijn geheel gezien, slecht confectiewerk droeg. Met andere woorden, dat deze heren zich een broek hadden aangemeten, waarvan de grootte omgekeerd evenredig was aan hun importantie. Tot het laatste moment van de E 55 hebben zij het gepresteerd daarvan blijk te geven. Maar dit was dan ook de enige schaduwplek op de zonnige Place Mondiale. b(j Herenmodemagazijn ZIE ONZE ETALAGE OAOêlMO VOO* SCHItOAM IN OMStmtKt* 77ste Jaargang No. 22857 De kantoren der Redactie en Adrnlnl- nistratie rijn gevestigd te Schiedam, Dam 18, tel 68152. Giro-nummer 590943. Abonnementsprijs 8 25 per kwartaal 2,15 per maand 0.50 per week Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter boogte IngezondeD MededelmgeD op redactionele kolombreedte t 0.30 per millimeter hoogte BIJ contract gelden lagere tarieven welke foor bet Advertentiewezea. Kampioenen (kleine advertentlën) tot 20 woorden 80 cent Elk woord meer 8 eenl Maximum 80 woorden. Plaatsing alt- sluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen bij de administratie ot bij de erkende •dvertentlebureaux verkrijgbaar rija. Zaterdag zijn de spoorwegbomen van de overweg aan de Overschiesestraat weer eens aangereden. De 60-jarige havenar beider J. L. uit Schiedam, die met zijn 'bromfiets een vracht J ito wilde passeren die plotseling bleef stilstaan, had niet ge zien dat de bomen naar beneden waren gelaten, zodat hij er prompt tegenaan reed. Bij de botsing bekwam hij schaaf wonden en een scheurtje aan het voor hoofd. Een politieagent heeft hem ter plaatse eerste hulp verleend. Doordat Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur de 30-jarige constructiewerker uit Schiedam, C.T. v. G. op zijn bromfiets bij het kruispunt Fultonstraat-Morsestraat geen voorrang gaf aan de 50-jarige be drijfsleider C. O. op de motorfiets, ont stond er een aanrijding, waarbij de brom fietser viel en een lichte hersenschudding en kneuzingen aan de rqchter elleboog be kwam. Door de G.G. en G.D. is hij ge holpen. De 19-jarige J.B. uit Delft wilde Zondag nacht om half 12 de Swammerdamsingel oversteken, toen er een motorrijder aan kwam. Deze laatste was zo beleefd om achterlangs te willen passeren, maar dat had hij beter niet kunnen doen. Want B. weifelde en liep terug, precies tegen de motorfiets aan. De weifeling kostte hem een lichte hersenschudding. De G.G en G.D. heeft hem naar het Gem. Ziekenhuis overgebracht en vandaar naar huis. Na afloop van de voetbalwedstrijd het SVV-terrein Zondagmiddag had de 16-jarige Kees D. uit de Schippersstraat te Rotterdam, leerling machine-bankwer-, ker, haast om het terrein te verlaten. Hij ging niet via de uitgang naar buiten- maar klom op het hek en sprong er zo af. Daar hij echter aan het prikkeldraad bleef ha ken, makte hij een lelijke val en brak zijn linkerarm en kreeg een heenbreuk. Door de G.G. en G.D. werd hij naar de dr No- Ietstichting en later naar het St. Fran- ciscus Ziekenhuis in Rotterdam overge bracht. Pietje B. 3 jaar oud, speelde Zondagmid dag in de vrij stille Mariastraat. Maar toen hij de weg opliep kwam er een brom fiets aan. Pietje werd geraakt, kreeg wondjes aan het hoofd en bloedde ook uit zijn oren. Door een arts werd hem de eerste hulp verleend. Wim van O. uit Rotterdam die Zater dag met zijn ouders op bezoek was in Schiedam, was op het hek voor de Pas sage geklommen, waar hij prompt weer afviel. De 7-jarjge jongen brak zijn arm en werd door de G.G. en G.D. naar het Coolsingel-ziekenhuis in Rotterdam over gebracht. Uit het kleedlokaal bij het Tennispark Spieringhoek werd van mej. C.H.E.V.E. uit Rotterdam een regenjas gestolen. Ter wijl van de timmerman H. J. v. d. P. uit Schiedam uit zijn jasje dat hij in het schaftlokaal bij het werk in uitvoering aan de Broersvest had hangen een bedrag van f 50.- kwijtraakte. Tenslotte kan ge meld dat de heer J. de J. uit de Edison- straat zijn rijwiel kwijtraakte, die hij Za terdag op slot voor zijn woning had neer gezet. De Directeur van de Technische Be drijven der Gemeente Schiedam maakt bekerd, dat de waterleiding naar v.m.. Kethel en Spaland vanaf Dinsdagavond 6 September a.s. 8 uur tot Woensdagmor gen d.a.v. zal worden afgesloten vanaf de Iepenlaan, hoek Schiedamseweg. De waterleidingdruk t,m. Tuindorp Kethel blijft dus gehandhaafd. Onder prachtig herfstweer zijn heden, Zondag 4 Sept.. de baankampioenschap- pen begonnen van T.P. „Spieringhoek". Het aantal inschrijvingen was ?eer be vredigend en de wedstrijdsfeer onder de spelers was zeer geanimeerd. Ook de banen waren in prima conditie. A.s. Zaterdagmiddag worden de eind strijden gespeeld. De uitslagen waren: Heren-enkelspel: T.de Wolf sl. J. Smit 5—7 11—9, 6—3; J. Meyers sl. M. Welling 7—5, 6—3; A. Rottier sl. J. Rotscheid 6—2, 6—3; C. Rottier sl. J. Willemsen 6—1. 6—1; H. Parent sl. H. v. Rijnderhof 6—1, 6—2; C. Valk sl. N. Spithoven 6—3, 7—5; C. Vester sl. H. v. Lohuizen 4—6, 61, 64; M. Jansen sl. P. Cornelissen 61, 61; J. Hoogendoorn sl. C. Kilayin 86, 7—5; H. Viëtor sl. J. Meyers 6—4, 7—5; J. Staal sl. C. Rottier 75. 61; C. Rot tier sl. J. Detiger 6—1, 6—1; B. Bumng sl. J. Staal 16—14, 6—3. Dames-enkelspel: mej. Akkermans sl. mej Haak 6—2, 6—4; mej. J. Legen sl. mevr. Kilayin 6—1, 6—0; mevr. Voorwin de sl. mej. Lakkerbol 6—0. 6—1; mevr. Buining sl. mevr. Magnin 6—0, 6—0; mevr. de Jong-Boers sl. mej. v. Goor 6—3 6—3; mej. J. Legen sl. mevr. Drukker 6—1, 6—4. Heren-dubbelspel: Dondorf en Blaut- zers sl. Schaeffer en v. Zeyl 6—8, 6—4; H. Viëtor en J. Detiger sl. Willemse en Parent 1—6, 6—1, 7—5; J. Hoogendoorn en J. Timmer sl. A. Hofman en J. Rotscheid 46, 64, 63. Dames-dubbelspel: mevr. Timmer en mevr. v. Woerkom sl. mej. Koenen en mej. Ruigrok 6—0, 6—3; mevr. Beukers en mevr. Ter Veer sl. mevr. Kilayin en mevr. Blaisse 7—5, 6—3; mevr. Meyers en mevr. v. Lohuizen sl. mevr. Magmn en mej. Haak 62, 6—2. Gemengd dubbelspel: de heer en mevr. Buining sl. mej. Kleis en De Wolf 6—1. 119; mej. De Vries en A. Hofman si. mej. v. Goor en P. Cornelissen 63, 57, 63; mevr. Blaisse en J. Rotscheid sl. mej. Legen en A. Reens 36, 63, 64; de heer en mevr. Soetens sl. de heer en mevr. Buining 62, 75; de heer en mevr. Kilayin sl. mej. Meyer en G. Ber nard 6—0, 64; mevr. Platschart en K Tip sl. mej. Klein en T. de Wolf 60. 6—2; de heer en mevr. Jansen sl. mej. Meyer en A. Reens 63, 46, 61. GEBOREN: Wilhelmus J. z. van F. M. Schoof en W. P. Janse, Abraham, z. van P. van Buren en J. Dijkshoorn, Marijke, d, van P. van Buren en J. Dijkshoorn. Een van de belangrijkste redenen waar om de E 55 een succes werd is wel het gunstige weer geweest. Vielen de eerste dagen letterlijk gesproken meer dan eens in het water een feit dat, vooral op Unifesti al terstond aanleiding werd tot druk gemopper naderhand kreeg het geheel een gunstige wending en met de regen verdwenen ook de klachten. Een opmerking die door velen is ge maakt had betrekking op de enorme weg die men moest afleggen om de manifesta tie in haar geheel te zien. Men had dag werk aan deze tippeltocht. In zekere zin heeft Jac. Kleiboer de enorme opgave die school in deze reuze-wandeling toegege ven toen hij Zaterdagmiddag voor de T. V., weliswaar de stelling omdraaiend, zei: wij zijn tegenwoordig niét meer ge wend lang te lopen. Respect had hij in deze voor H.M. de Koningin( die ons ook in dit opzicht (letterlijk) is voorgegaan. Waarom Jee. Kleiboer deze expositie juist op haar hoogtepunt heeft gesloten? Er waren vele practische redenen daar toe, maar bovendien, zo z'egt hy, het is juist de kunst om ermee uit te scheiden als je aan de top bent. J.l. Donderdag en Vrijdag boekte de E 55 circa tachtigdui zend bezoekers per dag. Zaterdag waren dat er —merkwaardig nog geen dertig duizend, wellicht leefde men in de ver- Bjj het opmaken van de bezoekersba lans van de E 55 én Unifesti is geble ken. dat het totaal aantal bezoekers bij het sluiten van de poorten 3.030.000 be droeg. Daaruit blijkt dus dat, nadat de driemillioenste bezoeker omstreeks half acht aan de ingang van het Unifesti-ter- rein werd gesignaleerd, er in de loop van de avond nog dertigduizend mensen de ingangen van het pret-stadje passeerden. ROTTERDAM 5 September. Vette koeien en ossen (naar schatting 1265), varkens 721. Aan voer totaal 1986 stuks. Prijs per kg.: vette koeien le kwal. 2.60— 2.74 2e kwal. 2.46—2.60 3e kwal. 2.14—2.30 varkens (lev. gew.) resp. ƒ1.78, ƒ1.76, ƒ1.74. Aanvoer vette koeien ruimer handel goed. prijzen vaster. Enkele prima's boven notering, varkens (lev. gew.) aanvoer korter handel vlug, prijzen hoger, zware varkens van 1.70—1.73. Bij Kon. Besluit is aan de gemeente Rot terdam alsnog machtiging verleend aan de Oostenrijkse gemeente Linz een bedrag van f 20.000 te schenken els tegemoetko ming in de schade, welke die gemeente door de overstroming van de Donau in 1954 heeft geleden. Gedeputeerde Staten hadden de gemeente de machtiging tot het doen van deze uitgave, waartoe de ge meenteraad in Januari 1955 besloot, ont houden. B cn W van Rotterdam waren hiervan bjj de Kroon in beroep gekomen. In het KB, waarbij het besluit van Ged. Staten wordt vernietigd, wordt o.m. over wogen dat de vraag of met de onderwer- pelijke uitgave een gemeentelijk belang kan worden gediend- bevestigend moet worden beantwoord. Bij de huidige ont wikkeling der nationale en internationale gemeentelijke solidariteit en hulpverle ning, waarvan ook Nederlandse gemeen ten de vruchten plukken, kan het als een gemeentelijk belang worden gezien, dat in daartoe geëiger-'- gevallen ook Neder landse gemeenten ->aartoe bijdragen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie tussen 9 - 12.30 uur en 2 - 5 uur: bruine boodschappentas met inhoud; rode portemonnaie met- inhoud; groene heren regenjas; kindervestje; rijwielpompje; oude autoped. Te bevragen bij vinders: mapje met foto's, de Vries, Beyerlandse- straat 29a; leesboek, Stigter, Lekstraat 50a; handschoenenklem, F. Bos, B.K. laan 178b; gróentenkistje met snijbonen, Eys- berg, Havendijk 130b; tabakspijp, Burger lijke Stand, Kamer 7, Schiedam; gloei lamp, T v .d. Wal, Swammerdamsingel 13b; schroevendraaier, A. Gordijn. Zuid- landsestraat 10; rijwielpompje, J. Verwcry Oude Maasstraat 19a;speelpop B. Touw, Zamenhofstraat 77; rode autoped en hou- ten step, J. Breedveld, van Ruysdaellaan 70b; kruiwagen, T. Majoor, v. Ruysdael laan 72b; wagentje v. d. Heuvel, Lo- rentzlaan 46b; rode autoped, v. d. Graaf, Vlaardingerstraat 18; grijze autostep. Le vering, v. Ruysdaellaan 52a; 4-kleurenpot- lood, Kooy, Fabriplein 5a; sigaarenaanste ker H. Oomen, Bommelsestraat 50; ro zenkrans, W. Korndorfer Hoofdstraat 243; lipssleutel, H. van Geenen, Boslaan 1; rood-bruine vulpen, J. Robberecht, Vlaar- dingerstr. 35c; zilverbon. P. Kley, Schie damseweg 30, Kethel; armbandje, van Rijnsbergen, IJsselmondesestraat 56; da meshorloge met bandje, J. Lourens, Th. a Kempisstr. 16b, bolerotje, Mak, Beyer- landsestr. 2c; capuchon,, Brussaard, Alei- dastraat 34c; licht blauwe kindercape, v. d. Berg Potgieterstraat 27b; glacé da meshandschoen, P. van Leeuwen, van Leeuwenhoekstraat 6b; capuchon, v. Bom mel, Puttershoeksetsraat 36; pakje met gymschoenen, W. Ooms, Kamperfoelie laan 12, Kethel; gele regenjas, S, van Mansum, B.K.laan 274 a; ceintuur van regenjas, P. Legemate Alb. Cuypstrnat 26a; 1 paar damesschoenen, A. Holt.ie, Buitenhavenweg 176-14; boodschappentas met Inhoud, van Linden, Schiedamseweg 176, Kethel; damesportemonnaie met in houd, West Frankenlandsestr. 142b; zwar te tas met inhoud, L. Schoonbrood, Breed- straat 62; grijze kindertas met inhoud, R. Mouthaan, Rotterdamsedijk 437; acte- tas, Hartman, v. Ostadelaan 33b; porte monnaie met inhoud, Bakker, Galileistr. 65b; portemonnaie met inhoud, A. van Noortwijk, Wibautplein 20; zakétui met kam, A. Donker, Archimedesstraat 16b; bruine hond met halsband, Verseveld, Koggestraat 23, Rotterdam; roodharige keeshond met rode halsband, Scheepswerf Nw.Waterweg, Sterrebos; beige bruin hondje met roze halsband, B. v. d. Zee. Singel 20b. De voorzitter van het historisch ge nootschap „Roterodamum", mr W. F. Lichtenauer, heeft zich met een adres tot de gemeenteraadsleden van Rotter dam gewend, waarin hij pleit voor de herbouw van de verbrande molen „De Noord" op het Oostplein. Verschillende molens hebben op het Oostplein gestaan en zijn er getuigen ge weest van velerlei schokkende gebeurte nissen in het leven van de bevolking der stad: de dood van de smid Zwartjan, al lerlei beroeringen en volksuitingen in de patriottentijd, waarbij de molen in ont roerende eenvoud tot middelpunt werd gemaakt, de brand van 1940, toen de mo lenwieken ter plaatse het vuur tegen hielden. Aan zijn voet hebben de mari niers geleefd en geoefend voor de droe vige taak, welke hun wachtte. Ook hier zal een gedenksteen in zijn muur de herinnering levendig kunnen houden aan wat eenmaal was; waardoor juist de molen het monument zal kun nen worden voor de onbekende marinier, hetwelk naar veler mening op het Oost plein thuis behoort. Een bedenking, welke wel wordt ge hoord, is dat een verwoest bouwwerk niet als antiquiteit mag herrijzen, doch dat wederopbouw behoort te geschieden in de stijl van de nieuwe tijd. Voor een molen is deze eis onbillijk: hem kan men slechts herbouwen zoals hij altijd is Se" weest, in de vorm bepaald door zijn op" zet. De heer Lichtenauer hoopt dat de raaa zal besluiten aan de symboliek, waaraan de molen op het Oostplein uitdrukking gaf, door zijn herbouw opnieuw vorm te geven, even onveranderlijk en eVS naamloos als de levenskracht en de le vensuitingen zijn geweest van de vei Rotterdamse generaties, die daar door o eeuwen heen een molen hebben 8eke te- gewaardeerd en gehandhaafd als mei''k ken voor hun stad en haar. ondanks a moeilijkheden van alle tijden, levei krachtig bestaan. „t Aan het adres was toegevoegd een beelding van een molen aan de gre van Denemarken en Duitsland 0!?-,p./a heuveltop van Dybböl of Düppm- molen is vier malen ondergegaan, w, van twee maal door oorlogsgeweld. kenmale is hij herbouwd, laatsteiij een brand in 1935. Nog steeds w°r4Le„ deze molen eenvoudig het bedrijf1ui s oefend, ook al zou dat economisch we licht niet meer nodig zijn, doch een v op een steen in zijn ronde muul in innert eraan, dat hij, na twee mate puin te zijn geschoten, is heFe„,„Ór- een wachter voor de herinnering. w door. terwijl geslachten ondergaan. taal de toekomst verbindt aan een baar verleden, In deze molen is es denksteen aangebracht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2