i. VVlaaide m greep naar a zege tegen Enschede Lenstra scoorde pas laat de winnende soal SVV voor rust een klasse beter Elinkwijk's moreel kreeg in laatste minuten een deuk Emma kwam te laat op toeren en verloor van Volewijckers Limburgia profiteerde van fouten in de VVV-aanval HEEFT IN HEINEN EEN GOAL-GETTER Verrassende Brunssumse zeg Erndl Europees kam pioen Olympia jollen NO AD verdiende méér dan de 2-1 zege Excelsior liad sleclits één enkele uitschieter Sneek startte met een daverende zege Landman mag niet voor Sparta spelen MAANDAG 5 SEPTEMBER 1955 De Jong (derde) staakte strijd Stormvogels had veel geluk F.n klopte EBOH daarmee Amateur-voetbal KNVB weigerde toestemming TENNISSERS VERLOREN VAN ENGELSE I.C. WEST I WEST II Dr Wolfgang Erndl (Oostenrijk) heeft tenslotte het Europees kampioenschap Olympiajollen behaald. Nadat onze land genoot De Jong gedurende de meeste da gen van deze wedstrijden, die op de Traunsee bij Gmunden werden gehou den, de leiding in het algemeen klasse ment had gehad, slaagde de Oostenrijker er in de voorlaatste race in de eerste plaats van De Jong over te nemen en deze in de laatste wedstrijd te behouden. De Jong maakte in deze beslissende race een fout en werd door windstilte overval len. Tenslotte moest hij de race staken. Het eindklassement luidt: 1 Erndl (Oostenrijk) 8.531 punten, 2 Pieper (Zwit serland) 7.333 punten, 3 De Jong (Ned.) 7.247 punten, 4 Baumgarten (West Duits land) 6.250 punten, 5 Hooper (Ierland) 6.237 punten, 6 Neiis (België) 6.058 pun ten. minuten voor tijd forceerde Oonk een cor ner en daaruit kopte Lenstra in. Weijzen sloeg de bal weg, maar de ex-Heeren- veenspeler kreeg die opnieuw te pakken en met een kort tikje maakte hij er 2-1 van. Dat was de beslissende goal. In de resterende tijd zorgde rechtsbuiten Van der Wel nog voor een derde doelpunt. (Van onze sportcorrespondent) VELZEN. Zondag. Stormvogels heeft op wel zeer duide lijke wijze ondervonden dat de weg naar de Ere-divisie niet alleen lang maar ook zeer moeilijk zal zijn, want tegen NOAD moesten de IJmuidenaren ervaren dat er clubs zijn die beter voetbal spelen dan zij zelf. Het spel van de Tilburgse club maakte een frisse indruk en de overwin ning welke de bezoekers uiteindelijk wis ten te behalen, geeft de ware krachtsver houding niet eens voldoende weer. Mei 2I kwam Stormvogels er goedkoop af. Een sterk aanvallend NOAD kon in de eerste helft door pech niet scoren, maar na de rust kwam NOAD onmiddellijk wéér hevig opzetten. Het combineren vlotte ook nu weer heel goed en na achi minuten boekte NOAD het eerste succes toen, uit een voorzet van Mollen, mid- voor Meijer het leder ineens op z'n schoen nam en zo het IJmuider net deed trillen 0—1. Stormvogels wijzigde hierna enigs zins z'n opstelling, nodig geworden door het uitvallen van V. d. Steen, waarvoor Freriks inviel, maar veel baat vonden de stormpieten hier niet bij. NOAD bleef de toon aangeven en toen vijf minuten voor het einde Louer profiteerde van een on oordeelkundig uitlopen van doelman De Graaf, was het 0—2. Wel kon Van Onse- len, die overigens volkomen faalde, nog onverwacht. €en tegenpunt scoren. 1—2 maar dat was meer dan Stormvogels ver diende. (Van onze verslaggever) WOUDENSTEIN, Zondag. Met de heropstelling van de veteraan Van Kilsdonk heeft Excelsior vanmid dag in (|e strijd tegen E.B.O.H. niet veel succes gehad. De bedoeling was, om door deze linksbinnen aan de Rotterdamse aanvallen grotere vuurkracht te geven, blaar in de plaats daarvan kreeg de Dordtse keeper Broere slechts een mini maal aantal schoten te verwerken. Ge- 'ukkig voor de Rotterdammers deden de y®.O.H.-ers het niet veel beter, ofschoon keeper Den Hertog vaker dan zijn Dordt- 5® collega S.O.S.-tekens stond te seinen. Toch won Excelsior, dankzij een onver dachte uitschieter in de tweede helft, *"et 1-0. In de struggle for life gingen de Dord- tenaren met meer vuur, maar ook „ste viger" te werk dan hun tegenstanders, die het eerder mooi dan effectief tracht ten te doen. Het gevolg was, dat er voor de Rotterdamse doelmond nogal eens m hachelijke situaties ont- £jÊk i stonden. De harde schui- ssÉjll vers van middenvoor Jan jt *1Br a Schoon en rechtsbinnen 2? j Scheurwater hadden, ge- /Gedeeltelijk door onzuiver» ts/ S"-i held, deels ook door en- kele meesterlijke reac- V,/x- tie» van Den Hertog, 386*8 geen resultaat. Wat de :;i|. gastheren daar aan atta- -.JÉSfa i j ques tegenover stelden Ns! was maar bitter weinig. In de achterhoede (Den is Hartog verving daar stopper Lagerwaard en r Meijer rechtshalf Ver- meer) opgebouwd, liepen de Rotterdamse aanval- ■gBPG"P§l len vast in de stevige És® E.B.O.H.-defensie met den 'hertoo, uitblinkers als spil Loy- reactie! ten en linkshalf Schne- beli aan het hoofd. Bo vendien bleken de twee nieuwelingen op de Excelsior-vleugels, Pijper en Corpe- leyn (ex-Neptunus) aanvankelijk nog te bioeten wennen aan de geladen sfeer van een uitverkocht huis. Verschillende unie ke kansen gingen hierdoor verloren. Direct na de thee ontstond er al wéér Paniek voor het doel van Den Hertog, Waarbij de rommelende Rotterdamse achterhoede maar nauwelijks redding kon brengen. Maar toen kwam daar bot bovenop de beslissende uitschieter. Rechtsbinnen Dörr mocht de zoveelste vrije schop nemen, die door middenvoor Braams met de horst naar Pijpers werd gedirigeerd. Deze schoot op het Dordtse doel af, maakte een schijnbeweging en ket was 1-0. Daarbij bleef het, want de daarna Voortdurend fel attaquerende Dordtee aanval miste plotseling alle schotvaardig-1 heid. Leo Hom gaf weer enige staaltjes van scheidsrechterlijke bevoegdheden door eerst de jonge Pijpers te verbieden het veld te verlaten (nadat deze een nog al rake trap in de maagstreek had ge casseerd) en vervolgens zijn veto uit te spreken over de hardnekkige pogin gen van de geblesseerde Oosterhoek, de Dordtse linksback, om te verdwijnen. Even later werd deze speler toch door Rok vervangen. Tegen het einde van deze over het ge heel genomen taaie voetbal-vertoning, die zeker niet op Hoofdklasse-peil stond, bewezen Pijpers en Corpeleyn met twee 2eer gevaarlijke aanvallen nog even, dat 2ij geacclimatiseerd waren en dat hun hieuwe „baas" met deze koop zeker geen ëeld in het water heeft gegooid. Op bescheiden schaal, met een klein voor-programma, staken ook de Eerste-klassers van het Ama teur-voetbal hun neus in de com petitie-wind. De krachten zullen hier eerst nog uitvoerig gepeild moeten worden, maar toch valt ons op deze eerste dag al meteen de daverende zege van Sneek tegen WAVV op. lp de sterke Zuidelijke groep deelden V.V.H. '16 en Almamia de punten en in West reserveerde D.W.V. de eerste winst voor Noord- Holland in het eerste duel met het door Quick Hg vertegenwoordigde Zuid-Holland (wij verwijzen ver der naar de uitslagen). De vraag, voor welke club de oud-in- tcrnationale doelman Wim Landman dit seizoen zal spelen, is nog niet beant woord Het K.N.V.B.-bestuur, dat nog be sprekingen wil voeren met Scheveningen en Feijenoord, heeft geweigerd, hem toe stemming te verlenen, op korte termijn weer voor het Rotterdamse Sparta uit te komen. D.O.S. brengt het Amsterdam-doel in gevaar. Visser (links) en de naar voren gekomen stopper Westbroek (rechts) gereed om „in te springen", nadat Van Raalte een corner slechts half heeft tfgeweerd. Wiertz (bij Van Raalte) en de back Mesman (bij Westbroek) zijn echter paraat. De tenniswedstrijd tussen de I. C. van Engeland en de I. C. van Nederland ie Eastbourne is door de Engelsen gewonnen mef 116. Op de tweede dag wonnen de gastheren 5 van de 8 wedstrijden. De re sultaten waren: Wiegers (Ned.) verloor van Lord Ronalssha%v (Eng.) 2—6 26, Van Hasselt (Ned.) versloeg Threlfaxe 64 6—3, Van Meegeren (Ned.) verloor van Oakley 57 16. Dehnert (Ned.) versloeg Hoe 62 46 75. Van Dalsum (Ned.) verloor van Paiish 26 26. Goris (Ned.) versloeg Hare 6i 68 6—3, Van Dalsum en Dehnert (Ned.) verloren van Palsh en Hom 64 06 16, Wiegers en Van Hasselt (Ned.) verloren van Oakley en Hare 46 7—9. de Venlose doelman Swinkels speelde zich kort voor de rust een hevig duel af, waar uit de bal bij Feijen terecht kwam, die de gelijkmaker maar over de op de grond liggende Swinkels behoefde in te knallen In de tweede helft keerde Limburgia met meer aanvalsdrift in het veld terug en drong de Venlonaren op eigen helft terug. Maar evenals bij de tegenstander was het schot ver te zoeken. Feijen en Habets richtten hun vuur om beurten on zuiver, totdat Moonen het in de 22ste mi nuut plotseling alleen ging proberen. Hij draaide tactisch om Heger heen en tot besluit loste de Brunssummer zo'n harde schuiver, dat Swinkels kansloos was. Venlo trachtte weliswaar daarna nog met man en macht een wijziging in deze 21 stand te bewerkstelligen, maar het ge brek aan schotvaardigheid belette dit.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 7