N.A.C. en Fortuna '54 in een voetbal-gevecht met twee penalties prachtig Gelijk spel Sparta had weer alle „mazzel" E.D.O. was moeilijk te kloppen kropen vandaan mt Or an j e-hockey er s India's schaduw Opnieuw een prachtig gelijk spel O HVC liet zich in één minuut door Noad de zege ontnemen Appel als linksbuiten nog niet in zijn ware gedaante Onze aanval miste kansen, verdediging was echter zeer sterk Wilkes onderhandelt met Fortuna '54 T. C. weigert spelers voor Limburgs elftal Landman keepte niet Geen straffen voor de Frascati renners Eindhoven verzuimde dóór te drukken fciSt Tenslotte tóch een ruime Rapid-score Wout Heinen scoorde weer twee goals MAANDAG 12 SEPTEMBER 1955 PAGINA AppeVs debuut Penalty: 1—0 8„r,i OI°v.™£ HOOGENHUYZEN (Overbeke zwierf in onvermoeibaar hie periode teveel naar het midden, daardoor op de rechter wing een vacuum °ntstond en de Fortuna-verdediging zich meer kon samenbalden). Vergeefs, want de Limburgers oefenden nu een duidelijk Overwicht uit. door tempo en techniek. Angement en Huis lanceerden steeds Weer nieuwe en glanzende combinaties on in de 23ste minuut was Angement er- hoor, tpen hij met een snelle spurt een }V'g in het dekkingsveld tussen Lussen- burg en Kuys dreef. Maar op het moment Van schieten werd hij door Lussenburg onderuit gehaakt. Toch gelijk Maar de „prijs" is gedaald FANGIO WON IN MONZA Sparta krijgt geen accoord Geen profs naar W. K. 1956? ËÉiimi Hoog m ons doel Mulder s rehabilitatie I t i ÉÉÉSiral 1 Loggere in top-vorm De wedstrijd Chaos in Indiase cirkel Succesvolle stormloop Na SpartaEindhoven P. BORGH STIERF EEN PLOTSELINGE DOOD (Van onze speciale verslaggever) BREDA, Zondag Tot in de laatste minuut, toen Cor van der Hart naar voren kwam om vlak by de rand van het strafschopge bied een directe vrije trap op het N.A.C.-doel te nemen het werd een kogelhard schot, maar de bal vloog rake lings over de lat is de „wedstrijd van de dag" tussen N.A.C. en Fortuna '54 een volkomen open strijd geweest met een tot het laatst voortdurende onzekerheid over de uitslag. Géén van beide ploegen bleek tenslotte de sterk ste: met 11 bleef deze slag onbeslist en de verwachting is gewettigd dat de Bredase witzwarten en de Geleense groenhemden elkaar over een paar maanden wéér als de grote concurrenten in de kopgroep van Hoofdklasse A zullen ontmoeten. Fortuna '54 bracht als extra surprise de opstelling van Bram Appel, in zyn eerste Nederlandse competitie-wed- stryd sedert jaren, op de linksbuitenplaats. Hoewel door de dokter nog niet geheel fit verklaard, moet Appel in vallen omdat Bart Carlier zich kort voor de wedstryd onwel voelde. Gezien het feit, dat Appel onder medische behandeling is, zullen wy hem op zyn prestaties van van middag niet beoordelen. Hy speelde uiteraard een belang rijke rol in het technisch knappe aanvalsspel van de Lim burgers, maar doordat hij zich kennelijk niet geheel kon geven zag men hem geen enkele maal in zijn gedaante van de robuuste doorzetter en matchwinnaar. Zo'n type is middenvoor Angement ook niet; hoe snel en slagvaar dig deze aanvalsleider soms ook optreedt, vandaag moest hij merendeels in N.A.C.'s bekwame stopper Lussenburg zijn meerdere erkennen. Het type van een doorzetter had N.A.C. wèl: in midden voor Canjels en ook in rechtsbinnen Hoogenhuyzen, maar de zeer attente nationale stopper Van der Hart week geen moment van Canjels' zijde en ook voor Hoogenhuy zen weril steeds weer een dam opgeworpen. Een wedstrijd tenslotte met twee penalties. Canjels schoot raak. maar Angenent faalde. En bij die laatste kans verzu ilde dan Fortuna '54 om alsnog de overwinning te grijpen! De Bredase verdediging draaide van- iniddag weer op volle toeren, solide en Waterdicht. Kuys was in de backlinie te ruggeroepen omdat Van Helden wegens militaire dienst (Duitsland-manoeuvres) verhinderd was. De achterhoede won daardoor aan kracht en in de middenlinia kon de onvermoeibare Storimans weer al zijn energie spuien. Zich in de rug secuur gedekt we- g| tend, joegen de N.A C.- halves aanstonds al in hoog tempo hun voorhoede te gen de Geleense barricaden op. Vooral over de vleu gels, waarbij Hoogenhuy zen' en Overbeke uitblon ken, stootte N.A.C. gevaar- APPEL, lijk door, maar in het een- debuut' trum had Canjels in de rustige Van der Hart een te sterke be waker. Bij een schot van Hoogenhuyzen liet De Munck de bal even glippen (hij herstelde zich echter direct) en dat was in een half uur toch vrijwel de enige ge vaarlijke situatie voor het Geleense doe). Aan de andere zijde liet de N.A.C.-ver- dediging, waarin Kuys een zekere en be heerste partij speelde, ook niet veel toe. Toch dreigde in de 30ste minuut gevaar, toen Notermans van een klem misver stand tussen twee verdedigers onmiddel- lijk profiteerde. Goedhart kon het - dig harde schot echter nog juist uit zijn doel boksen. Hoewel de snelle aanvallen van N.A.C. meer dreiging inhielden dan de zorgvuldiger opgebouwde attaques van Fortuna '54 en eenmaal De Munck moei lijkheden veroorzaakte door een corner "Weg te geven, bleef de score tot de rus dubbelblank. Nauwelijks was er afgetrapt voor de 'weede helft, of het waren nu de Lim burgers, die het tempo dicteerden. Maar N-A.c. scoorde.' Op een center van Can- •fels brak rechtsbinnen Hoogenhuyzen in e«n felle rush door, tot hij door Rabuda Werd gestuit Echter: met de knie in de burst. „Penalty"', decreteerde scheids rechter Bronkhorst en met een beheerst schot prikte Canjels het leer zuiver in de benedenhoek, onhoudbaar voor De Munck: 1—0. Fortuna '54 reageerde met alle felheid. De N.A.C.-verdediging werd overstelpt met werk en in één minuut moest Goed hart driemaal het leer uit zijn kooi ran selen éénmaal met behulp van de Daal bovendien. Angenent was in het centrum he motor van de steeds weer aanrollende Limburgse aanvallen, telden zag men hem In het allervoorste gild, waar Lussen- burg prima dekte, maar wel djstribu- eerde hij de ballen over zijn mede spelers met zoveèl raffinement dat de N.A.C.-verd»diging steeds moeilijker naar een afweer liep te toeken. Vergeefs trachtte canjels enig tegen- Wicht te vormen en rushte Hoogenhuyzen van achter naar voor Penalty ook aan deze kant, Angement miste die kans. Het schot was niet scherp Benoeg gericht en met een pantersprong hook Goedhart het leer uit zijn doel. Enorm gejuich onder de 15.000 toeschou wers; een slechte noot voor Angement bjj Bondstrainer Max Merkel en K.C.-lid Henk Pellikaan. die temidden van andere autoriteiten hun can- didaten voor de Oranje-ploeg zaten tr testen. Fortuna's druk bleei aanhouden en de on vermoeibare Hoogen huyzen moest nu permanent de NAC- defensie versterken al bleef hij kans zien om Canjels en Ver gouwen met zuivere passes te lanceren, j passes die echter in de afweer van Van der Hart en Dormans vastliepen. Appel en Angement begonnen een waar bombardement op t N.A.C.-doel, waar Goedhart voorlopig onvermurwbaar bleek. Maar in de 27ste minuut moet hij zwichten: opnieuw een combinatie Huis—Angenent, die de Bre dase verdediging uit haar voegen tilde en nu was het schot van Huis raak: 11. Zo bleef het. De. Munck duikelde nog driemaal achtereen vai de ene hoek naar de andere toen N.A.C. bij een scrimmage fel doordrukte, Goedhart bofte toe hij een schot van Angenent tegen de lat hoorde dreunen. Van weerskanten kwamen de laatste reserves in het geding en het werd een ware uitputtings-slag op het wapen van snelheid en uithoudingsvermogen Maar even fel als de aanvallers storm liepen, even fel stelden de verdedigers zich teweer. De laatste kans voor Fortuna. toen Van der Hart opdraafde voor de vrije trap: over! Onbeslist: 1—1. De juiste uitslag van een prachtig en enerverend voetbal-gevecht. Faas Wilkes is opnieuw in onderhan deling met een Nederlandse club getre den. Nadat de „Spanjaard" verleden week in Rotterdam was gesignaleerd, waar hij een knie-blessure moest laten onderzoeken, waarbij hy tevens contact met enige Amsterdamse en Rotterdamse clubs heeft gehad, heeft hij zich thans tot Fortuna '54 gewend. In Rotterdam en Amsterdam had men geen interesse. De prijs die Wilkes vraagt, is nog altijd zeer hoog. Naar ver luidt zou Fortuna '54 echter wel van plan zijn, om op serieuze basis met de oud- Xerxaan te onderhandelen. Volgens ge ruchten zou Fortuna '54 ook interesse in Kees Rijvers hebben. De „trek" van Wilkes naar Nederland houdt verband met bet contract, dat tus sen hem en zijn Spaanse club Valencia weliswaar is verlengd, maar waarbij de oud-Rotterdammer niet meer die grote financiële emolumenten heeft geoogst als in het verleden. Echter ook in de ogen van Nederlandse clubleiders is de „waarde" van Wukes sedert een jaar beduidend gedaald. De Grote Prtfs van Italië op bet nieuwe circuit van Monza, laatste race voor net klassement om het Wereldkampioenschap auto-racen, is gewonnen door Fangio, die ook vorig jaar de Grote Prtfs van Itailie won. Fangio zegevierde dit seizoen viermaal in evenementen die voor de Wereldtitel mee telden: in de Grote Prijzen van Argentinië. België, Nederland en thans Italic; hy werd voor de derde maal wereldkampioen. De uitslag luidde: 1 Fangio Argentinië Mercedes 500 km. in 2 uur 25 min. 4 sec., ge middelde 206.791 km.-uur; 2 Taruffi Italië) Mercedes, 2 uur, 25 min. 5.1 sec.; 3 Castelotti (Italië) Ferrari 2 uur 25 min. 56 sec.; 4 Behra (Frankrijk) Maserati 2 uur 29 min. 1.9 sec.; op een ronde: 5 Menditeguy (Argentinië) Maserati: 6 Maglioli (Italië) Ferrari; op twee ronden: 7 Mieres (Argentinië) Maserati; op drie ronden: 8 Trintignant (Frankrijk) Ferrari; op vier ronden: 9 Fitch (Ver Staten) Maserati. Alle andere deelnemers staakten de strijd, onder wie Moss (Mercedes). Kling (Mercedes» en Schell (in de nieuwe Britse Vanwall.) GOEDHART stopte penalty De Technische Commissie van t KNVB heeft aan de spelers Van' d Hart, De Munck en Klaassens verboden om uit te komen voor het Limburgs elftal dat op a.s. Dinsdag te Hasselt tegen Belgisch Limburg speelt en waarvoor zij waren opgesteld. De T.C. van de afd. Limburg heeft zich met de „grote" T.C. hierover in verbin ding gesteld om de spelers alsnog toe stemming te geven. Wim Landman heeft Zondag niet ge keept, noch bij Sparta, noch bjj Scheve- ningen, dat hem per telegram had opge roepen. Hoewel Scheveningen onlangs in een brief Landman verzocht, zijn voet balspullen van het voormalige Holland Sport in te leveren, heeft de Haagse combinatie nu weer wèl interesse in de oud-doelman van de Oranje-ploeg, nu diens pogingen om by Sparta te komen geen succes hebben. Eind vorige week is nog een bestuurs lid van Sparta met een juridisch adviseur bij de KNVB geweest om alsnóg toestem ming te krijgen voor Landman's terug keer bij zijn oude club. maar het sectie- bestuur Betaald voetbal blijft bij zijn weigering. Volgens de KNVB-verklaring mag Landman, nu de Juli-termijn voorbij is. alleen voor Scheveningen uitkomen en wel op grond van het tussen Landman en Holland Sport gesloten contract. Feijenoord. dat een „optie" op Land man had. is bereid om de zaak te laten lopen en Landman in het bezit van Sche veningen te iaten (Feijenoord deed. na zijn ..opkoping" van Holland Sport, zoals békend zijn niet gebruikte rechten, waar onder ook die op een aantal spelers, aan Scheveningen over). Scheveningen is nu van plan om Land man aan ziin contractuele verplichtingen jegens Holland Sport, door Schevenin gen overgenomen, te herinneren. Het is de vraag of Landman daaraan zal willen voldoen. Bij Sparta komt hij in ieder geval niet. De sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft de be roepsrenners Van Breenen, Haan, Nol ten Adri Voorting en De Groot opgeroepen om zich te verantwoorden naar aanlei ding van hun verrichtingen in het We reldkampioenschap op de weg 1955 op het circuit van Frascati. Ook na dit on derhoud blijft de commissie van mening dat bedoelde renners zich over het al gemeen niet die inspanningen hebben ge troost, welke van hen verwacht hadden mogen worden, om het best mogelijke resultaat te kunnen bereiken. Aangezien in dergelijke omstandigheden bewijsvoe ring niet, of zeer moeilijk valt te leveren, kon niet tot enige strafoplegging worden overgegaan. De sportcommissie van de Unie zal echter op grond van de ervaring welke gedurende de laatste jaren met de be roepsrenners op de weg werd opgedaan, ernstig overwegen of het verantwoord is (Van onze verslaggever) SPANGEN, Zondag^ Sparta had weer alle .mazzel" van de dag. In de 20e minuut van de tweede helft wilden de Rotterdammers de fortuin nog niet grijpen, toen Benningshot, die in zijn 200ste competitie-wedstrijd voor de Kasteelheren bepaald niet in feesthumeur stak en een melige partij speelde, een nogal lichtvaardig toege kende penalty wegens twijfelachtig hands van Frans Tebak naast het Eind hoven-doel tikte. De fortuin kwam echter in de laatste minuut (of was het reeds de.... 46ste?) terug, toen Van der Waal op links een corner nam, Verhoeven de bal hoog opspringend van de rand van het strafschopgebied op het doel kopte en in een snelle reactie Wim van der Gijp het leer zó doorkopte dat keeper Hanssen er naast greep. En zo werd het tóch 1-1, een uitslag waarvoor heel het Sparta-legioen (25.000 toeschouwers!) al lang geen cent meer had durven geven. Het is de vraag of Sparta dit geluk verdiende. Maar het is Ayf, dat Eindhoven deze tegenvaller aan zichzelf te wijten had. Spartas gelijkmaker in de laatste minuut tegen Eindhoven, gescoord door IVim van der Gijp (liggend links), wiens kopbal langs keeper Hanssen en Lambert van Tuyl suist. Eindhoven was duidelijk de betere ploeg vooral in het aanvalsspel. Louwers glipte al spoedig langs Schop en vuurde een schot af dat Van Dijk ternauwernood corner kon boksen, Van Dijk moest zich met doodsverachting op de schoen van midvoor Fijen werpen om een doelpunt te voorkomen en dook even later een kogel van Schmidt uit zijn baan. In de 22e minuut was het echter raak. In een fraaie solo liet linksbuiten Schmidt drie tegenstanders achter zich en uit zijn trek. balletje loste Snoek een vervaarlijke ko gel, die via het hoofd van de duikende Fiien in het net vloog- 01. Toen pas v^leend^aar^nog professionals'"naar" dë I veerde Sparta'op tot een paar sterke Wereldkampioenschappen op de weg uit tegenaanvallen en een ontzettend hard te zenden. schot van Van der Waai millimeterde de N.A.C.'s doelman Goedhart in de knel, belaagd door Ravenstem, met op de voorgrond Fortuna's prominente aanvallers Huis en Bram Appel (no en verder de NAC-spil Lussenburg. (Van onze sport-correspondent) lag Rapid JC kennelijk niet. De anders zo KAALHEIDE, Zondag elegante combinaties vonden vaak reeds op het middenterrein een ontijdig einde of leden voor de 16 M-lyn schipbreuk. Er bleef aan beide kanten menige aanval on afgewerkt, wat niet weg nam, dat die aanvalsstoten van EDO een niet te onder schatten gevaar voor de Limburgse ver dediging betekenden. Aan beide kanten kwamen nog behoor- EDO heeft het Rapid JC ten aanschou- wen van 800 toeschouwers moeilijker ge maakt, dan de 4—1 overwinning van de thuisclub doet vermoeden. De Haarlem mers werkten enorm hard, stelden hun spel geheel op verdedigen in en trachtten met pittige uitvalsstoten de Limburgse verdediging te overrompelen. Dit ook iet wat destructieve spel van de bezoekers (Van onze hockey-medewerker) AMSTELVEEN, Zondag. De unieke prestatie van het Nederlands hockey-elftal op 28 Augustus, toen het hockey geschiedenis maakte door de grootmeesters van India hun eerste gelijke spel in heel liun lange en oogverblindende historie af te dwin gen, is niet langer uniek meer. Werd het toen een 11 gelijk spel, vandaag bevocht het Oranje-team, wederom onder prachtig zomerweer en in het bomvolle Wagener stadion te Amstelveen, eenzelfde resultaat. Wéér 11 tegen de Indiase tovenaars. En daarmee is die prestatie van 28 Augustus geëvenaard. Maar uniek blijft het wapenfeit, dat Nederland het eerste land is, waarvan India niet heeft kunnen winnen. Nu reeds tweemaal binnen twee weken Deze wedstryd geleek veel op de eerste in Amstelveen en stond op hoger niveau dan die in het Olympisch Sta dion, was ook van Indiase kant aanmerkelijk sportiever wee 'neutrale grensrechters, de Belgische heren Assel- man en Crombé, droegen er zeker het hunne toe bij otn de felle Indiase spel- en zege-drift binnen redelijke perken to houden. Intussen ging het nog fel genoeg toe. India nam de leiding. Maar wat nog nooit vertoond was: Nederland maakte de Indiase voorsprong ongedaan. En het bleef 1—1, tot liet einde dat wederom een enorme ovatie van de tribune lossloeg. De Oranje-hockeyers zyn, als eerste en tot nu enige ploeg, uit India's schaduw vandaan gekropen. En als onze aanval sterker geweest was, hadden er stellig zelfs winst kansen in gezeten. De jonge Van Erven Dorens bleek echter nog niet geroutineerd genoeg om de sterke Indiase verdediging te kunnen doorbreken, Bouwman en Van Grimbergen, hadden nog wat last van hun blessures. Maar de verdediging was prachtig. En wij zijn nog niet zó, dat wij de klemtoon ineens al op een gemiste overwinnings kans tegen India zouden durven leggen. Dit tweede 1-1 gelijke spel is op zich reeds een triomf waarmee wij onze hockeyers van harte mogen compli menteren. tervleugel waar Coehorst linkshalf Ban- side keurig omspeelde en hard in de lege cirkel voor het Indische d.oel schoot, waar Kristen nog juist op kon toelopen om het eerste schot op keeper Laksman af te vu ren. Het spel golfde heen en weer, met aan beide zijden gevaarlijke momenten, maar prachtig voor hun taak berekende doelverdedigers, die iedere aanval in de kiem smoorden. Het karakter van de wedstrijd kwam veel overeen met die eerste 1 1 op 28 Augustus. Alleen deden zich nu aan beide kanten een paar schietkansen méér voor waardoor men nu ook eens Lou Mulder Oe Nederlandse voorhoede in de aanval op het Indiase doel: rechtsbinnen Van Grimbergen kruist de stick met de Aziatische defensie. de Nederlandse goalie, in actie heeft kun nen zien. Hij heeft zich van zijn minder gelukkige match in het Olympisch Stadion volkomen gerehabiliteerd want hij heeft zeker een half dozijn moeilijke ballen op rustige en virtuoze wijze verwerkt en me. nig dankbaar applausje uitgelokt. Doch ook de doelman van India speelde subliem al had hij tweemaal geluk, toen Van Erven Dorens hem passeerde en de paal de bal keerde en toen Bouwman na een sublieme actie rakelings langs schoot Maar toch was het juist Bouwman die, na een briljante combine met Loggere een zeer fraai doelpunt maakte dat na rust de gelijkmaker betekende. Het spel kreeg daarna een iets ander karakter. Even moesten de Belgische arbiters (die uitstekend leidden) de teu gels strak houden. Nederland bleef, als de kans schoon was aanvallen onderne men, doch het accent werd, vooral tegen het einde, wel op het defensief gehouden In die tijd groeide "iï"/ aanvoerder Loggere to zijn allerbeste tijd- Dezt 68e landen wedstrijd vat Loggere was één van dt sterkste in zijn loop baan, hij was alom te genwoordig en toonuc- een technisch kunnen dat voor de Indiërs nie onderdeed. Onmiddellijk na he> noemen we de Amen foorter Keulen die ee> prachtig spel speeld* oervast en onverzette lijk. Gerrits paste zie' als rechtsback uitste kend aan, al moest hij zich eerst Iets inspelen LOGGERE, 88ste interland. en de beide voortreffelijke kanthalves Wagener en Van Dijck, waren iets minder constant dan in de vorige ontmoetingen, doch zij deden toch ook weer briljante dingen. Alleen al het feit. dat de afwezigheid van een uitblinker als Han Drijver nau- welijk werd gevoeld, bewijst hoe goed er gespeeld is. doch óók dat de situatie toch langzamerhand zó is, dat men niet meer van één speler afhankelijk is. Met de voorhoede Is dat anders gesteld Ondanks een werkelijk héél verdienstelijk debuut van de Venloer Coehorst als rechtsbuiten, werd de grote doorzetter Hooghiemstra de motor van de aanval! wel gemist. Eigenlijk trad de actieve linksbuiten Kristen het meest op de voor grond. Het binnentrio had een extra zware taak tegen de zeer sterke spil en vlak daarachter de beide geroutineerde, hard en snel ingrijpende backs. Zoals in de voorgaande ontmoetingen te 'oen gebruikelijk. was het ook thans veer het Nederlandse doel, dat onmiddel ijk na de start op de proef werd gesteld >e Indische bezoekers die in een gewij igde opstelling waren aangetreden vie en direct fel aan. doch van een ovei ■ompeling als in het Olympisch Stadie was geen sprake. Speciaal Loggere we uitstekend op dreef en onderschepte op d rand van de cirkel aanval op aanval. Tof moest ook Mulder direct daadwerkelij' ingrijpen en tot tweemaal toe een Indië' in zijn vaart onderbreken En met succc- Dat gaf het nodige vertrouwen in d~ Nederlandse gelederen, die zich langzaam aan ontspanden en op temperatuur kwa men. Na 10 minuten ontstond dan ook d- eerste Nederlandse aanval, via de rech- Helaas was een overtreding van links back Keulen binnen de cirkel ons nood lottig. De feilloos genomen strafcorner leverde een goed schot van Balbir op, dat via de voet van Mulder hoog in ons doei belandde (0—1). Het spel zette zich in de zelfde verhouding voort, alhoewel vóór de rust het Indiase doel aan een zeker schij nende doorboring ontkwam, toen zowel van Erven Dorens als Coehorst hard in sloegen maar keeper Laksman. zy het met de uiterste inspanning, nog juist red ding kon brengen. Na de pauze was eerst Oranje aan bod. India werd onder zware druk gezet en de achterstand van 3 strafcorners. in de eer- ste speelhellt opgelopen, was binnen 10 minuten ingehaald. Vooralsnog echter nog zonder resultaat en ook de felle gevechten binnen de Indiase cirkel, waar zo nu en dan een ware chaos ontstond, leverden niets op. De onderbreking van een Indiase aan val op de middellijn was het sein vooi een nieuwe stormloop op het Indiase doel. Keulen bracht de bal precies bij Loggere, die tot ver voor het vijandeluke doel doorliep, juist op tijd afgaf aan Van Grimsbergen, van deze de bal weer terug kreeg en thans opnieuw dirigeerde naar Bouw man, die de bal tussen d» legguards van keeper Laksman in Het doe! schoot (1li- De Indiërs schakelde over op een hogere ver snelling. In enorm temp en onder nog hogere span ning werd het spel her vat. Mulder moest al zij talenten uitbuiten omh- doel schoon te houder Doch ook aan de over zijde zorgde de Nede- landse voorhoede voo scherpe aanvallen Bouw man verschafte met zl3' afgemeten through-passe de Indiase defensie vo! doede werk en hij was he ook. die de volle tribu nes te vroeg deed juichen toen hij geheel alleen drie, vier Indiërs om speelde tot keeper Laks man toe, de bal in het Indiase doel schoot waar echter juist linkshalf Banside tijdig was gearriveerd om op de doellijn red ding te brengen. Het Nederlandse over wicht was daarna verdwenen. Indiase ■anvallen golfden aan, maar Loggere en ijn mannen waren niet te vermurwen Inze defensie weerde zich uitstekend rnder maar één moment het hoofd te erliezen. Iedere Indiase aanval liep dood ip de grote stickvastheid waarover onze andgenoten bleken te beschikken En nocht het gevaar al te groot worden dan was er altijd nog een Mulder om de laat ste redding te brengen. Het bleef bij 1—1 een resultaat dat hoopvol stemt voor de toekomst. BOUWMAN gelijkmaker lijke kansen en het was aan het uitste kend keepen van Cox en Van den Berg te danken, dat de score voor de rust lang blank bleef. Cox werkte een paar schoten van Peters en rechtshalf Snyders fraai over de lat en v. d. Berg liet zich niet onbetuigd bij vuurwerk van Van Melis en Hanneman. Na 35 minuten boekte Rapid JC succes, toen Van Melis een schot op kniehoogte loste, dat via de vingertoppen van v. d. Berg en de paal in de touwen caramboleerde. De tweede helft was nauwelijks drie minuten oud, of Adang snelde op een pass van Strohlenberg door de Haarlemse ge lederen en loste een hard laag schot in de hoek dat via de vuisten van v. d. Berg over de doellijn vloog. EDO gaf geen krimp, kwam na de aftrap onmiddellijk terug en vanaf de vleugel loste Snyders een hard hoog schot onder de lat, dat via de knuisten van Cox doel trof. (2—1). Het leek erop, dat de Haarlemmers de achterstand zouden inlopen, maar door slechts met drie man in de voorhoede te opereren ontnamen zij zich zelf de kans om dit klaar te spelen. De Limburgse halfs Strohlenberg en Schaffrath bleven bovendien voorzichtigheidshalve zo ver achter, dat de drie-mansvoeorhoede geen brokken meer kon maken. Een kwartier voor het einde kwam Ra pid op gelukkige wijze aan het derde doelpunt, toen doelman v. d. Berg zich bij een schot van Hanneman verkeerd op stelde. Na een te late reactie trapte hij het leer in eigen doel. 31. Nog was de wedstrijd voor de Limbur gers niet gewonnen, want EDO kreeg een penalty voor een overtreding, die Smeets in het beruchte gebied tegen Roodselaar beging, toen hij door de Limburgse ver dediging snelde. Peters schoot het leer te gen de paal, zodat Rapid JC van geluk mocht spreken. De rust keerde in de Rapid-gelederen terug en nadat de voorhoede zich in een paar meeslepende combinaties had uitge leefd, scoorde Janssen het vierde en laat ste doelpunt, waarbij hij de assistentie van Plaizier had gekregen, die hem als gevolg van een slecht plaatsten de bal toespeelde 41. lat. Eerder had Daniels reeds een goede kans gemist, toen hij meende buitenspel te staan en zonder overtuiging in vrije positie een slap balletje afgaf, dat in een corner resulteerde. Den Boer. rechtsbui ten in plaats van de geblesseerde Van Ede, was eenmaal dicht bij een doelpunt, maar kwam in een sliding met Frans Te- bak ten val. Alle andere Spartaanse aan vallen, zonder veel variatie opgezet en veelal in de breedte laverend, liepen vast op de sterke Eindhovense defensie waar in de lange stopper Frans van Tuyl alleen maar behoefde te knikken om steevast elke center weg te koppen, waar Lam bert van Tuyl een aanzienlijke verster king voor zijn vervanger Visschers bleek en ook Frans Tebak zijn reputatie nog alle eer aandeel. De technisch betere Eindho ven-aanval op zijn beurt zag echter ook geen kans om tegen de goed stopperende Terlouw de ruimte voor afwerking te vin den en zo bleef het lange tijd bij dat éne doelpunt. Dat Eindhoven tenslotte dan tóch met een draw genoegen moest nemen, had het aan zichzelf te wijten. Er ging vooral in de tweede helft zo weinig dreiging van de Sparta-attaques uit, dat de Braffanders er een tikje slaperig bij werden. Ook in hun voorhoede waar elke inspiratie zoek was en waar SchmidtSnoek—Louwers op den duur tegen het trio VisserTer louwSchop niets meer in te brengen hadden En achter de Kasteel-coulissen kwam men reeds met de spreekwoorde lijke nachtkaars aandragen: Van der Waal verknoeide door talmen een voorzet van Den Boer. een goed doelpunt van Den Boer werd wegens off-side afgekeurd. Hanssen plukte zonder moeite een paar onbeduidende voorzetten van Benningshof en Van der Gijp uit de lucht. Bennings hof miste dan die penalty. Verhoeven raakte zozeer in zijn vete met Snoek ver strikt dat hij zUn opbouwende taak ver gat. en alleen veteraan Den Boer bracht nog eenmaal Hanssen met een goed schot in moeilijkheden, toen er tegen het einde plotseling tóch nog wat leven in de brou werij kwam. Uit een corner kogelde Da niels eerst tegen een óp de lijn gepos teerde verdediger en vervolgens tegen de onderkant van de lat, waarna Van der Waal over schoot, maar Sparta voelde dat het nog kón. En het kón ook: de waakzaamheid van de Eindhoven-verdedigers was in drie kwartier gemakkelijk spel ondermijnd en in de Brabantse voorhoede was alle drift voor een tegenoffensief ook al weggesuft. Doordat het verzuimde, zijn greep op de tegenstander vast te houden, had Eindho ven die 11 gelijkmaker van Sparta in de laatste minuut aan zijn eigen slappe tweede helft te wijten Een trouw aanhanger van Sparta, P. Borgh, is na afloop avn de wedstrijd Spar taEindhoven plotseling aan hartverlam ming overleden. P. Borgh was in zijn jonge tijd een uit stekende athleet en een goed voetballer, waarvan Sparta destijds veel plezier heeft gehad. Hij was een specialist op de 100 en, 200 m, op welke hjmmers hij vele lauwe ren heeft geoogst. Hij heeft in de estafet te-ploeg van Sparta steeds nuttig werk ge daan en de vele overwinningen, die Spar ta op de stafette-nummers heeft behaald zijn mede aan hem te danken. Wat de voetballerij betreft, Borgh was een snelle linksbuiten, die voor de vijan delijke verdediging, immer een gevaarlijk tegenstander was. De heer Borgh was directeur van de N.V. Stoomwasserij Borgh en Zoon te Rotterdam. (Van onze correspondent) AMERSFOORT, Zondag. Ruim een kwartier na de hervatting vaagde NOAD in één minuut alle illusies van HVC weg. De Amersfoorters hadden zich voor rust van een verdiende 20 voorsprong verzekerd dank zij hun „doel- puntenmachine" Wout Heinen. Doch in die reeds genoemde éne minuut sloegen de Tilburgers toe. Zy maakten jelijk en dat veroorzaakte een morele depressie in de gelederen van de thuisclub. Het bleef gelijk en de wedstrijd, die toch al van matig gehalte was zonder hoogtepunten, ging als een nachtkaars uit. De eerste helft begon veelbelovend voor HVC. Met zuivere combinaties werd in de NOAD-verdediging de nodige verwar ring gesticht. Reeds na 6 minuten kwam Wout Heinen voortreffelijk in actie. Hij ontving een goede pass van Nederhand en kon toen een korte dribbel met een on houdbaar schot besluiten (10). De ruim 10.000 toeschouwers waren ten zeerste benieuwd hoe reserve-doelman Heitman, die de plaats innam voor de geblesseerde HVC-aanvoerder Brits, het er af zou brengen. De jeugdige Heitman liet uitstekend stijlwerk zien en dat was zeer bevorderlijk voor de rust bij de Amersfoortse verdedigers. Na een korte periode, waarin de gasten in de meerderheid kwamen, omdat HVC het middenveld prijs gaf, kwamen de Amersfoorters weer in 't offensief. Nadat Heinen de kans van zijn leven had ge mist door van drie meter afstand juist over de lat te knallen, deed hij het even voor rust beter. Hij pikte een verdwaalde bal op en stormde met machtige passen naar voren, door drie NOAD-verdedigers op de hielen gezeten. De lange Spaken burger was al zijn tegenstanders te glad af en ongelofelijk beheerst passeerde hij tenslotte doelman De Rooy (20). Daar mee had Heinen zijn zevende doelpunt in drie competitie-wedstrijden gescoord. Na rust liet HVC zich in slaap sussen door de gedachte „we zijn er al". Dat ging fout, want in de 16e minuut scoorde eerst Mooy met een uitstekend schot en nog geen tel later profiteerde Louer handig van een grandioos misverstand in de HVC-achterhoede (22). Werkelijke sco ringskansen hebben zich toen niet meer voorgedaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5