Activiteit wereldbank was groter dan ooit Advendo-heren stelden teleur Emissie 2.250.000 aandelen Rubberfabriek Vredestein Reclame MEISJES 'VRL. JONGSTE BEDIENDE^ LEERLING VERKOPER AANKOMEND VERKOPER JONGEDAME (hauffeur-kolenwerker Kolenwerkers FLINKE BEDIENDE SNELHEID BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF Weet gij dod mm r r SLANKHEID ZONDER HONGER: Katholieke Handbalkring Rotterdam Politieke invloeden op medische zorg in achtergebleven gebieden CARRUGAN I Verbouwing Concert gebouw Hengelo door particulieren bekostigd Zware nederlaag tegen Activitas (12-3) Verminderde deel neming aan Memisa- cursus Koers van uitgifte 200 pet. Maakt voor Uw zaak GESTOFFEERDE ZIT-EN SLAAPKAMER Kampioenen zijn actieve bemiddelaars J .J N.V. MAATSCHAPPIJ „OXYGENIUM" V.J De krant kunt U niet missen I GEEN DAG! KAMPIOEN gezond „ademen" om mooi te zijn DINSDAG 13 SEPTEMBER 1955 f S C PAGTNAJ. Bij stabiele verhoudingen toene ming economische bedrijvigheid te verwachten Internationale Financierings Maatschappij SINT SERVAASCARILLON BESCHADIGD HONDERDDUIZEND OP „SONSBEEK" DODELIJKE VAL Bij waterwegen-onderhandelingen OOK OPLOSSING VOOR HAVEN VAN GENT RUSSISCHE BEZOEK AAN DE JAARBEURS KAPITAALSVERHOGING SENEMBAH Advendo, nu verlies Actief thuisfront Lodewijk halve buit Bij de dames Uitsla ga11 Adverfentiën Personeel gevraagd GEVRAAGD Leeftijd 1618 jaar. In het bezit van M.U.L.O.-diploma. Brieven met opgave van verlangd salaris onder no. 69704 aan het Bureau van dit blad. Wij vragen voor spoedige indiensttreding voor bedden- tapijtzaak voor bedden- tapijtzaak Prettige samenwerking. Goede vooruitzichten. SCHIEDAM - DAM 9 Gevraagd een en enige Brandstoffenhandel A. J. VREDEBREGT Botcrstraat 62 - Schiedam GEVRAAGD J. ZIJLSTRA HZ. N.V. ADVERTENTIE LtÜlll llillil! Smetteloze QQQQ van Lux Toilet Zeep bewijst haar volmaakte zuiverheid De conditie van Uw huid bepaalt de charme van schuim geeft, dat Uw poriën volkomen én veilig Uw voorkomenBreng daarom Uw tere huid weef- reinigt! Lux Toilet Zeep Iaat Uw huid onbelem- sel alléén in aanraking meteen toiletzeep, waarvan merd ademendat betekentlucht opnemen Een U zeker weet dat ze intens zuiver is. Lelieblanke gezonde,gave huid meteen natuurlijke charme is Lux Toilet Zeepgeeft U die zekerheid. Uitgelezen oliën, die in Lux verwerkt zijn, worden gezuiverd en gezuiverd tot ze doorzichtig helder zijn. Vandaar dat Lux een overvloed van wit, inzuiver Zo wit zo zuiver - zo zacht voor Uw huid a het resultaat. Kies daarom voor een pretiige, dagelijk se verzorging de beschaafd geurende Lux Toilet Zeep. TOILET ZEEP CARRUGAN, het Zweedse melk-diëet. Indien er een voldoende mate van economische en politieke stabiliteit blijft bestaan, is er in de gehele wereld een verdere toeneming van de economische bedrijvigheid en een verbetering van de levensstandaard te verwachten. Dit is het voornaamste punt van het jaarverslag der Wereldbank, in aansluiting op de 8 Augustus in de Maasbode gepubliceerde gegevens omtrent behaalde resultaten en leningactiviteit. Uit het verslag blijkt, dat in het op 30 Juni j.l. geëindigde boekjaar de activiteit der bank groter was dan ooit tevoren. Met betrekking tot de economische ont wikkeling in het boekjaar deelt de we reldbank in haar verslag mede, dat dit jaar in het grootste gedeelte van de vrije wereld een periode van groeiende wel vaart was. Het vormde een nieuw stadium in de economische expansie die zich met slechts geringe onderbrekingen sedert het einde van de tweede wereldoorlog heeft voltrokken. Op sommige plaatsen bleven tekorten bestaan, maar over het geheel genomen was de stijging der voedselpro ductie relatief groter dan de bevolkings groei. De industriële productie gaf in omvang en verscheidenheid een toeneming te zien. Een aantal landen in Europa kwam in een betere positie voor de verstrekkingen van buitenlandse credieten te verkeren. Er waren ook andere tekenen, dat de in ternationale stroom van beleggingskapi taal weer op gang begint te komen. Tot en met 30 Juni 1955 kon de Bank voor het verstrekken van leningen be schikken over 2.261.900.000. „De bijdra gen van leden-landen bedroegen in totaal 942..300.000, gelden beschikbaar uit bank zaken 128.600.000, uit emissies 851.600 000, uit terugbetalingen van hoofdsom en vervroegde aflossingen 139 300 000 en uit opgenomen bedragen 200.100.000". Bij de oprichting van de Bank in 1946 kon zij slechts beschikken over toegezegde bedragen van nog geen 700 millioen. Gedurende bet jaar, dat op 30 Juni j.l. eindigde, verstrekte de Bank 20 leningen aan 14 landen, tot een totaal bedrag van het equivalent van 410 millioen; terwijl sedert de aanvang der werkzaamheden door de Bank leningen verstrekt werden ten bedrage van 2.300 millioen aan 37 landen over de hele wereld. Europa heeft in totaal sedert 1947 b|jna S 929 millioen aan leningen ontvangen, Midden- en Zuid-Amerika 579 millioen, Afrika 232 millioen, Azië 275 millioen en Australië 258 millioen. In het verslag over 1945-55 van de We reldbank wordt nog gemeld, dat een ontwerp-overeenkomst is gereedgekomen betreffende de oprichting van de voorge stelde Internationale Financierings Maat schappij. Dit ontwerp zal worden voor gelegd aan alle aangesloten landen van de Wereldbank. De Internationale Financie rings Mij zal zijn geaffilieerd met de We reldbank en alle bij de Wereldbank aan gesloten landen zullen er toe kunnen toe treden. Het kapitaal zal 10 millioen bedragen. De landen zullen hierop kun nen inschrijven naar verhouding van hun kapitaaldeelname in de Wereldbank. De Internationale Financierings Mij zal ruimere mogelijkheden hebben dan de bank tot financiering van particuliere ondernemingen, vooral in de minder ont wikkelde gebieden. Naar verwachting zal de Internationale Fiancierings Mij haar werkzaamheden omstreeks Januari 1956 kunnen aanvan gen. De heer v d. Veeken, architect van het Rijksbureau voor Monumentenzorg is zich persoonlijk op de hoogte komen stel len van de gevolgen van de brand, die de St Servaaskerk te Maastricht verleden week heeft getroffen. De heer v. d. Vee ken, die het toezicht heeft op de monu menten in de zuidelijke provincies, heeft bij zijn onderzoek in de toren geconsta teerd, dat van de 48 klokken van het ca rillon er enkele gebarsten zijn. Geen een is echter naar beneden gestort. Wel zijn enkele klokjes door de vloer gezakt en op de verdieping van de grote klok te recht gekomen. De internationale beeldenexpositie „Sonsbeek '55" heeft Zondagmiddag de honderdduizendste bezoeker kunnen boe ken. Het was het echtpaar dr P- G. Op de Coul uit Almelo, dat met twee kinderen een bezoek aan de expositie bracht. Dr Op de Coul is directeur van de kunststich ting „De Waag" te Almelo. Namens het stichtingsbestuur werd hem een boek over Rodin aangeboden en mevr. Op de Coul kreeg een bouquet, anjers. Burgemeester en mevrouw Matser waren ter verwelko ming ook aanwezig. De tentoonstelling is nog verlengd tot en met Zondag 18 Sep tember. De 76-jarige H. B. uit Almelo is Zon dagavond in een kelder van een café aan de Rohofstraat gevallen. Hij vergiste zich in de deur. Toen enkele uren later een der familieledên naar B., die inmiddels op advies van een dokter naar huis en te bed was gegaan, ging kijken, bleek, dat hij was overleden. (Van onze correspondent) Het Hengelo's Concertgebouw heeft ge durende de zomer een enorme verande ring ondergaan. Zowel uiterlijk als van binnen is het gebouw geheel gemoderni seerd. Er is een zaal bijgebouwd, waarin in de toekomst kamermuziekconcerteh en andere kleinkunstprogramma's kun nen worden gegeven. Ook de Hengelose Kunstzaal zal over enkele maanden de beschikking krijgen over een moderne expositieruimte, in het Concertgebouw. Het aantal zitplaatsen in de grote zaal is met veertig tot 786 uitgebreid. In de concertzaal zijn 350 zitplaatsen. De kosten van de verbouwing bedra gen 665.000. Dit bedrag is zonder sub sidie door particulieren bijeengebracht. Op een ter gelegenheid van de tiende Jaarbeurs der Vlaanderen te Gent gehou den Nederlandse dag heeft de Nederland se ambassadeur, baron Van Harinxma thoe Slooten o.a. verklaard te verwach ten, dat de onderhandelingen die binnen kort tussen de Nederlandse en de Bel gische regering zullen worden gevoerd over het probleem der waterwegen, ook een oplossing zullen brengen voor de ha ven van Gent. Deze kwestie ware even wel eenvoudiger geweest, zei hij, indien men de verschillende vraagstukken had kunnen splitsen. Het is niet de schuld van Nederland geweest dat zulks niet moge lijk is geweest. Bij de Nederlandse re gering bestaat echter de vaste wil met haar Benelux-partner tot overeenstem ming te geraken. Maandagmorgen heeft een Sovjet-Rus sische delegatie de najaarbeurs in Utrecht bezocht. Het gezelschap bestond onder meer uit de onderminister van Binnen landse Zaken, de heer L. Bopuhof en de leider van de handelsvertegenwoordiging van de Sovjet-Unie in Nederland, de heer N. P. Gourof. De delegatie werd in de buitenlandse club van de jaarbeurs ont vangen door de voorzitter van de raad van beheer, mr W. H. Focktma Andreae, het gedelegeerd lid mr J. Milius en de directeur van de jaarbeurs, mr H. Schuit. Naar wij vernemen bestaat voor de jaar beurs een opmerkelijke belangstelling van de zijde van de landen achter het ijzeren gordijn. Op de eerste dag van de beurs kwamen reeds Russen, op de twee de dag gevolgd door Hongaren en ver volgens door Roemenen en Tsjechen. Als reden van het bezoek van deze vertegen woordigers van de landen achter het Ijzeren gordijn werd opgegeven belang stelling voor in- en uitvoermogelijkheden. Aangezien drie kwart van het geplaat ste kapitaal niet vertegenwoordigd was kon in de buitengewone vergadering van aandeelhouders der Senembah M|j de voorgestelde statutenwijziging, inhouden de een verhoging van het maatschappe lijke kapitaal van 20 tot 50 millioen niet in behandeling worden genomen. Op 24 September zal een tweede buitengewo ne vergadering worden gehouden. Gevraagd naar de onderhandse plaat sing van 9% millioen aandelen bij een internationale groep kon de directie thans nader meedelen, dat hiertegenover zijn verkregen 4.164.000 aandelen Ver. Deli M|jen en 393.000 aandelen Soekowono benevens een bedrag van 2 millioen in contanten. De mogelijkheid bestaat, dat in het bezit van aandelen Verenigde Deli Mijen en Soekowpno nog een kleine ver schuiving optreedt. Op de vraag waarom de Senembah haar bezit van 6 ton aandelen in de Cultuurmij de Oostkust aan de Ver. Deli heeft overgedaan, terwijl de Senembah toch naar een spreiding van haar bedrijf over meer cultures streeft, zei de directie, dat het haar aangenamer was geweest, indien zij de aandelen, Oostkust die in het bezit waren van de Ver. Deli van deze Mij had kunnen overnemen. Deze was daartoe echter niet bereid hetgeen gezien het meerderheidsparket dat zij in de cultuurmij De Oostkust bezat ook wel min of meer verklaarbaar was. In de competitie van de Katholieke Handbalkring Rotterdam, die Zondag werd voortgezet, is van enig overwicht van de verenigingen in de diverse dis tricten nog geen sprake. Wèl hebben enkele clubs hun slechte start van vorige week goedgemaakt. Een voorbeeld daar van is het team van de Advendo-dames, dat nu zeer verdienstelijk gelijk speelde tegen de Velo-ploeg. De heren van Ad- vendo daarentegen moesten het loodje leggen tegen Activitas met negen doel punten verschil. De 1011 uitslag van Wik-Kwiek gaf de juiste krachtsverhou ding weer. St. Lodewijk wist de volle winst tegen Donk te behalen. Van start gegaan met een mooie zege op Kwiek, moesten de Advendo-heren Zon dag tegen een snel en flitsend Activitas- team het onderspit delven. De voorhoede van de Advendoers kon maar heel slechts op dreef komen en het aantal aanvallen, dat dit elftal kon produceren was daar door minimaal. Voor de rust reeds, had Activitas een 41 voorsprong en daarna gaven de gasten blijk van een volkomen overwicht door de 123 overwinning die zij noteerden. Met een lager cursistental dan anders is gisteren in het St Franciscus Gast huis te Rotterdam de 23ste Medische Mis siecursus, uitgaande van de Memisa, ge opend. Er hadden zich 24 cursisten doen inschrijven, terwijl men eertijds getallen van rond de 50 a 60 boekte. Mgr J. 11. Niekel. die een begroetingsrede hield, bracht deze vermindering in verband met bepaalde politieke invloeden. „Bepaalde missiegebieden", aldus de Deken van Rotterdam, „staan thans niet open voor missionarissen. Dit werkt be lemmerend ook voor de medische verzor ging van deze gebieden. Het is te hopen dat de leiders van deze landen inzien, dat uw menslievend en godsdienstig werk onderscheiden dient te worden van politieke strevingen". Deze beperkingen hebben echter ook weer een goede zijde, omdat zij het eigen lijke cursuswerk ten goede komen. Het Klinisch Hoger Onderwijs in Rotterdam heeft ook zijn studenten die in de zieken huizen practisch werk moeten verrichten en een qyermaat van deze practische wer kers zou wel eens een belemmerende in vloed op de normale gang van de behan deling en verpleging van patiënten kun nen hebben. Verheugend achtte mgr Niekel het. dat wederom van niet-katholieke zijde zoveel sympathieke medewerking aan deze cur sus wordt geboden en hij gaf de cursis ten enkele goede wenken zowel voor hun werk in de ziekenhuizen als voor hun ver blijf aan de gast-adressen. Tenslotte raadde hij hun aan, eens ken nis te nemen van alle andere Memisa- activiteiten als de brillen-actie. de brei- actie voor verbandmiddelen en de medi sche keuring van missionarissen. De cursusleider, kinderarts H. A. C. Schaaf, gaf enige practische raadgevingen, daarbij erkennende dat zowel voor docen ten als cursisten het volgen van deze cur sus een zekere belasting betekent. Van de zijde der docenten kon hij verzekeren, dat dit werk gaarne wordt gedaan, omdat men zijn energie wil gebruiken ten dienste van Gods bestier op aarde. Pater Prudentius van Leusden O.F.M., voorzitter van het bestuur van het St Franciscus Gasthuis, voelde zich gelukkig met de jarenlange verbondenheid van de Memisa-cursus met genoemd gasthuis. Dit speelt gaarne de dienende rol die het als „moederhuis" in dezen vervult. Het zal een bemoedigende gedachte zijn. zeide hij, dat hier weer eens tastbaar blijkt, hoe een thuisfront van biddende en werkende zie len de missionaris in verre landen steunt. Na dlit officieel begin gingen de missio narissen naar de kleedkamer om zich voor het eerst in de witte jas te steken. Een gelijk opgaande strijd werd het duel tussen St. Lodewijk en Donk in de districtsklasse heren. In de eerste helft moesten vooral de Rotterdammers nog onder stoom komen. Herhaaldelijk vielen er gaten in hun middenlinie, waarvan de gasten een dankbaar gebruik maakten, of schoon aan het schot van de Gouwenaars nog al eens het een en ander ontbrak. St. Lodewijk trof de roos. volkomen verras send, het eerst na een hevige doelworste- ling op eigen helft. Even later moest ook de Lodewijk-keeper zwichten en toen kwamen de partijen pas oP volle toeren. Ver in de tweede helft veroverden de Lodewijkheren een lioht overwicht, waardoor zij deze partij tenslotte wisten te winnen met 118. Hoewel de Advendo-dames, vergeleken bij hun wedstrijd van vórige week aan zienlijk beter speelden, konden zij het |u tegen Velo in Wateringen toch nog nie_ tot een zege brengen. De strijd was wei nig sensationeel en eindigde in een 2 gelijk spel. Ook het tweede dames-team van 5° vendo (in de districtsklasse dames deelde de buit en wel met W. C. R„ ee" uitslag waarmee deze „nieuwe ploeg" zee tevreden kan zijn. Onbedreigd was de overwinning van de Lodewijkdames (in de districtsklasse D- In haar nieuwe formatie gleden zij tussen de veel zwaardere Donk-defensie dooi. Bij beide partijen ontbrak echter veel aan de bezetting van het middenveld, waar door de strijd minder aantrekkelijk wera- De 54 overwinning van de Rotterdamss dames was volkomen verdiend. De uitslagen luiden: Dioc. klasse dames: Unio—Quick Steps 108, VeloAdvendo 22. Dioc. klasse heren: AdvendoActivitas 3—12; R. K. Wik—Kwiek 10—11. Districts klasse dames I: St. Lodewijk —Donk 51, ActivitasR. K. Wik 63. Districts klasse dames II: Advendo 2 WCR 1—1. Districts klasse heren: St. Lodewijk-^- Donk 11—8, PioniersLambertus 6—", R. K. WikActivitas 2 85. Districts klasse meisjes: Pioniers-— R. K. Wik A 1—5, R. K. Wik BUVG 2—10. De Nederlandse Handel M|j, Heldering Pierson en Labouchere Co stellen op 20 September a.s. de inschrijving open op 2250 aandelen van f 1000 nominaal in de N.V. Rubberfabriek Vredestein tot de koers van 200 pet. Twee oude aandelen gven recht op inschrijving op één nieuw aandeel. De storting moet geschieden op 4 October a.s. De nieuwe aandelen voor de helft in de resultaten over 1955. De grootte van het bedrijf heeft de be hoefte aan bedrijfskapitaal sterk doen toenemen. De investeringen, welke in de jaren 1952 tot en met 1954 resp. f 901.000, f 2.367.000 en f 2.478.000 bedroegen, terwijl zij voor 1955 op rond f 2.500.000 worden geraamd, alsmede de financiering van grote voorraden en vorderingen stellen zware eisen aan de liquide middelen. Mede in aanmerking nemend de nog te treffen voorzieningen voor een verdere perfectionnering van het productieappa raat acht de directie thans een verstevi ging van de eigen middelen noodzakelijk waardoor mede een juistere verhouding tussen de omvang van het bedrijf en de eigen middelen zal worden verkregen. De winst- en verliesrekening over 1954 toont een bedrijfsoverschot van f 2.987.000 (v.j. f 2.867.000) terwijl aan dividend op de deelneming in de Nederlands-Ameri kaanse autobandenfabriek Vredestein f 175.000 (v.j. 140.000) werd ontvangen Na afschrijving van 2.478.000 bedroeg het winstsaldo f 699.613 (v.j. f 711.724 na f 1.267.000 afschrijvingen en reservering van f 1.25.000 voor pensioenregeling per soneel, waarbij f 300.000 uit het bouw fonds ten gunste van de resultatenreke ning was gebracht). Voorgesteld wordt naast een dividend van 12 pet (onveranderd) uit het winst saldo het restant ad 180.000 van de in de na-oorlogse jaren gevormde dividend reserve in de vorm van een extra dividend van 4 pet (v.j. 2 pet) uit te keren. Met betrekking tot de gang van zaken gedurende het lopende boekjaar woidt medegedeeld, dat de resultaten over de tot dusver verstreken maanden van 1955 gun stig zijn geweest. De omzetten stemmen tot tevredenheid. De fabrieken zijn zeer ruim van werk voorzien. De directi zit de toekomst met vertrou wen tegemoet en verwacht, dat de resul taten over 1955 niet bij die van het vorig jaar zullen achterblijven. De tussentijdse balans per 30 Juni 1955 toont een be drijfsoverschot en baten over over het eerste halfjaar van f 1.504.000. Getrouwd: J. W. STOOP Seml-Arts en NELLY VAN PARIDON Zij danken ook namens hun beider ouders hartelijk voor de vele blijken van belangstelling bij nun huwelijk ondervonden. Voorburg, 13 Sept. 1955. DAME, middelbare leeftijd, werkzaamheden buitenshuis, ZOEKT PER 1 OCTOBER OF ZIT-SEAAPKAMER Kookgelegenheid ls niet nood zakelijk. Brieven onder letter D Gemeenteziekenhuis, Schie dam. Op Woensdagavond 14 September van 7.00 tot 8.00 uur ls er voor van 1720 jaar gelegenheid voor persoonlijk aan melden om bij Simon de Wit N.V. te worden opgeleid tot VERKOOPSTER en le VERKOOPSTER. Ook zonder vakkennis ontvangt U reeds bij aanstelling een goe'd loon. Bovendien kent ons bedrijf een tantième-, vacantietoeslag- en bedrijfskledingrege- ling. Voor goede krachten ls snelle promotie mo gelijk Aanmeldingsadres: Groothandelsgebouw, Fa. Engels, Stationsplein 45 te Rotterdam. Als U op die tijd verhinderd Dent kunt U ook schrijven aan Simon de Wit N.V. Personeelsafdeling, Postbus 2 te Zaandam. mm f 20 noorden SU ets, eik woord meer 8 ets extra, tot een maximum van 6u [woorden bt) vooruitbetaling Loopmeisje gevraagd. Apo theek 't Gouden Hert, St Ll- dulnastraat 58. Loon f 18. Plastic en porselelnd serviezen kinderstrijkplankjes en school borden vindt U In ruime sor tering bij Bokhorst, Groene' laan 36, Hoogstraat 34. Nette jongen gevraagd voor lichte fabriekswerkzaamheden leeftijd 14-15 jr. Tramkosten worden vergoed. N.V. Suiker- werkfabriek „Arba", Rozen- burgsestraat 14, Schiedam Goederen gevraagd Wij betalen v.a. 0.30 ct per kg lompen en de hoogste prijzen voor couranten, oud Ijzer en alle soorten metalen. W. Jans sen, Noordvest t o. 117, Dam- laan 50, Tel. 68134. Goederen aangeboden Te koop: z.g.a.n. geheel op vouwbare blauw-grijze Mut- saerts kinderwagen met veel chroom; een box met vlonder. Tezamen vaste prijs f 85 Dr Kuyperlaan 37. Handel en Bedrijf Inlijste'n van platen, foto's en aquarellen, schilderijen. Scher pe prijzen en toch 2 jaar ga rantie. C. van Loenen, Dam 41-43, Tel. 66192. Showroom: Vlaardlngerstraat 6. SCHIEDAM vraagt voor eenvoudig kaartsysteemwerk: leeftijd 15 h 16 jaar. Sollicitaties met volledige inlichtingen (mondeling of schriftelijk) aan ons tijdelijk kantooradres: p a. Schieveem, Havenstraat 21, SCHIEDAM. voor onze winkel SCHIEDAM, Hoogstraat 37, een 1725 jaar, voor winkel- en wijkwerk. Hoog loon en premies, vrije bedrijfskleding. Voor geschikt kracht uitstekende toe komstmogelijkheden. Persoonlijk aanmel den in bovengenoemde winkel. grootlevens- middelenbedrijf De snelheid waarmede net nieuws de lezers bereikt is belangrijk, immers nieuws moet nieuw zijn. Een bericht neet van de naald wórdt gelezen Kers-vers van de pers ontvangt Iedere dagblad-aDonnê zijn Krant ln de bus, vol nieuws Elke dag wordt de krant met een zekere spanning tegemoet gezien Nieuws trekt altijd, tedere dag. Ook net advertentiemeuws. Dagbladreclame ls bijzonder effectiet door de aandacht die iedere lezer iedere dag voor „zijn" krant neeft verover en verdedig Uw debiet met dagbladreclame. hoe groot een nachtegaal ls? Niet langer dan to cm en toch hebben wij hier met een weergaloze zanger te doen. Zo ook ls het nuttig effect van een kleine COPYB'GhT STUDIO 44. „Hoezo..., antwoord op mijn vraag?' vroeg de chauffeur, die er hoe langer hoe minder van begreep. „Ik zal het je uitleg gen", zei brigadier Piet. „Terwijl iedereen uitkeek naar een ijskarretje met twee Ita lianen, zat het hele stel in jouw auto. Zon der lastig gevallen te worden reed jij dit terrein op. Toen al het personeel hier naar huis was gegaan, stapten de schurken rustig uit en verborgen zij het ijskarretje op het erf van boer Knolleneus. Begre pen?" „Ja, zo is het misschien wel gebeurd", mompelde de chauffeur. „We hebben nu eenmaal geen nachtwaker, dus iedereen kan hier rondscharrelen zoveel hij wil". „Mooi", vervolgde de slimme brigadier. „Jullie op slagterrein ügt vlak naast het spoorwegem placement. Wat ligt er nu meer voor de hand dan dat die twee kerels met Karei hun toevlucht hebben gezocht op het spoor wegterrein? Vermoedelijk hebben ze zich listig in een goederenwagen verstopt en zijn ze doodleuk uit Bonckelhoven weggereden''. De chauffeur, die kennelijk goed naar de radio had geluisterd, krabde zich aandach tig en energiek op het eigen hoofd. „Ik dacht, dat alle treinen gecontroleerd wa ren", merkte hij op. „De personentreinen wel", zei Piet somber. „Maar aan de goede rentreinen heeft natuurlijk niemand ge dacht. Nou, ik wil toch achter elkaar te weten komen of er vannacht een trein naar Italië is vertrokken". En nu volgde onze slimme brigadier dezelfde weg, die de twee Italianen nog maar zo kort geleden ook ge volgd hadden. Behendig klauterde hij over het hek. Doch dit wekte de woede op van ene Theodorus Vlampijp, arbeidzaam ma chinist der spoorwegen. „Hela, smeris! Wat mot dat?" riep Theodorus nors. Ja, ja Theodorus had een kwade bui, want zijn vrouw had vergeten suiker in de koffie te doen. die hy meevoerde in het bekende, blauw geëmailleerde spoorwegkannetje. U bereikt dit door een volmaakt zuivere toiletzeep Volgens mijr is Lux Toilet Zeep een echte schoonheidszeep zegt de succesvolle filmster Ruth Roman, Geen gevoel van honger m®* ongeveer twee pond afneemt, heden In het Carrugan mellc-diëet U hoeft nu geen angst meer te aanwezig. Eenzijdige voeding wordt hebben voor de weegschaal, want door het Carrugan-diëet vermeden. n070 Tfl II navatlm.i. J.fc Lk l i ii Het romige melk-diëet metCarrugan voedt volkomen en stilt de honger. Ook degene, die anders niet van melk houdt, drinkt de aangenaam smakende Carrugan-melk graag. Gezond en onschadelijk Nietdoor medicinale mfddelenofver- magerinjgsstoffen, maar op geheel natuurlijke wijze, bevrijdt Carrugan U van het voor de gezondheid scha delijk teveel aan gewicht. Carrugan is een speciaal dieet, dat in Zweden, het land van de gezonde levens wijze, ontwikkeld werd. De weegschaal - Uw vriend Reeds onmiddellijk bij de eerste dag van het Carrugan-diëet begint de vermindering van het gewicht, dat, zoals de ervaring leert, elke dag Extra grote verpakking f 8.70 Normale verpakking f 4.80 Halve verpakking f 2.80 deze zal U bevestigen, dat bij regel- omdat het regelmatig door dagen matig Carrugan-diëet Uw teveel met gewone kost afgewisseld wordt. Verbetering van gezondheidstoestand aan gewicht zienderogen verdwijnt. Controleert U Uw_ gewichtsvermin dering na elke diëet-dag, want dat betekent voor U telkens weer een reden tot voldoening. Praktisch gratis J?an is zo goedkoop, wanneer men dit aen, veraehikt mof Ac Carrugan activeert de stofwisseling en draagt er toe bii het organisme te zuiveren. Bij het Carrugan melk- diëet voelt men zich niet moe en Het Zweedse Carrugan-melk-diëet ?»ïp' maar vaIP.lc,a9 *°t dag lichame- v.unugan mei* aieer |,,k en geestelijk gezonder, frisser en in staat meer te presteren. Meer vreugde in Uw leven Door elke blik in de spiegel en uit demond van Uwvrienden, kennissen Alle biologisch hoogwaardige voe- en collega's zult U het bevestigd dmgsstoffep, die voor het leven krijgen. U bent werkelijk een ander noodzakelijk zijn alsmede de be- mens gewordenverjongd, knapper langrijke mineralen zouten en vita- en aantrekkelijker. En dit alles door minen zijn in voldoende hoeveel- Carrugan. vergelijkt met de kosten van de kse maaltijden, datCarrugan zelf betaalt. Geen ondervoeding HET ENIGE ORIGINELE ZWEEDSE MELK-DIEET Vraagt bij Uw apotheker of drogist naar de interessant* en leerzame Carrugan-brochure of schrijft U aan ons, HACO N.V., MAASTRICHT.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 6