Peron's opvolgers geven zich onvoorwaardelijk over Opstandelingenleiders nemen bewind over Engelsen Burgess en MacLean als sovjet spionnen Witboek moet Britse politieke storm bedaren Melkproductie stabiel, maar het verbruik is verminderd NIEUWE STORMEN woeden Rumoer om kapitein Westerling Aanhoudend nazomerweer r Morgen eenheid van katholieke groepen in de politiek? Boeren eisen een lonend bedrijf Zaakwaarnemer: hij is nergens te bereiken Woensdag 21 September 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN J - HM» Mgr Enrici Apost. Inter nuntius van Indonesië Nieuw carillon voor de St. Servaas Vrouw en kind bij autobotsing gedood lone en Hilda D-treineii naar Parijs normaal Juli 1957: eerste Duitse dienstplichtigen WEERBERICHT mmm Oude klokkespel bij brand onbruikbaar geworden ZILVEREN GULDENS Teisteren V. S. en Mexico Vast staat een ding: de heren van de Evipan- affaire zijn het oneens. Vijf verklaringen Geen Jenever feesten Rationalisatie moet mogelijk zijn Ondanks stakingen „Aanklacht ongegrond Opbouw 12 divisies kost drie ]aar De weerverwaehting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot Donderdagavond, luidt: In de nanacht plaatselijk in het binnenland mist, overigens droog weer met weinig bewol king, zwakke tot matige Zuidelijke wind en vrij warm. Donderdag 22 September: Zon op 6.26, onder 18.43 uur. Maan op 13.30, onder 21.20 uur. CHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE Argentijnse revolutie eindigt De Argentijnse revolutie nadert liaar einde. Van morgen vroeg kwam het bericht, dat de militaire junta, die het bewind van Peron voorlopig heeft over genomen, heeft toegestemd in de cis van de opstande lingen tot onvoorwaardelijke overgave. Naar verluidt zou nu een „revolutionnaire junta" (niet te verwarren met de junta die Peron's bewind overnam en die met de rebellen onderhandeld heeft!) gevormd worden, die het land voorlopig zou moeten regeren. Deze revolutionnaire junta z.ou bestaan uit de generaals Lonardi en Lagos, bevelhebbers van de revolution naire legers resp. te Cordoba en Mendoza, en iiit admiraal Rojas, bevelhebber van de opstandige vloot- strijdkrachten. De nervositeit over dit alles bleek wel het duidelijkst in Buenos Aires. In de stad was alles gesloten, het we melde van zwaar bewapende mili tairen en politiemannen. Overal lag prikkeldraad uitgerold. De Argentijnse hoofdstad leek een belegerde stad. Niettemin bleef het overal kalm. Er is nergens gevochten. Dat de spanning bijzonder hoog steeg, was het gevolg Van de grote onzekerheid of er al dan niet vredesonderhandelingen plaats vonden tussen de leiders der opstan delingen en de junta, die de macht van Peron had overgenomen. Die on derhandelingen waren gisteren met een waas van geheimzinnigheid omge ven. Achteraf is gebleken, dat zij, on danks alle andersluidende berichten, eerst Dinsdag tegen de avond werden geopend. Eerder op de dag, even na het mid daguur, had de radiozender der re gering in Buenos Aires omgeroepen, dat de besprekingen reeds waren be gonnen. Doch om strijd begonnen daarop de zenders van de opstande lingen, vooral radio-Puerto Belgrano, om te roepen, dat dit onjuist was. Ex- was géén onderhandelaar van de mili taire junta komen opdagen. De op standelingen beschuldigden via de radio de militaire junta in Buenos Aires van een manoeuvre om tijd te winnen ten einde de vakbeweging een nieuwe „17e October" te kunnen laten orëaniseren (Op 17 Oct. 1945 werd, zo als bekend, Peron door zijn aanhangers fit een militaire gevangenis bevrijd). De opstandelingenzenders voegden hieraan waarschuwingen toe voor de bevelhebbers in de verschillende sec toren van het land in verband met „verdachte troepenbewegingen". De staatsradio ging op haar beurt hier weer tegen te keer, de opstandelingen verwijtend van hun zenders gebruik te maken voor het verspreiden van valse geruchten, die het Argentijnse volk in verwarring brachten. Niette min moest de staatsradio in de voor avond een „rectificatie" omroepen: door het „slechte weer" waren de on derhandelaars opgehouden en de vre desonderhandelingen aan boord van de kruiser „Argentina" in de monding Van de La Plata, waren niet om 14.45 fur doch om 17.45 uur begonnen. Deze laatste mededeling werd weinig later door de zenders van de opstandelingen bevestigd. De correspondent in Buenos Aires van het persbureau AFP acht niet zo zeer pogingen om een nieuwe „17e October" te organiseren de reden voor dit talmen der junta, doch veronder stelt een poging van de „loyalen" om tijd te winnen en de beslissing van de regering van Paraguay ten aanzien Van Peron te kunnen afwachten. Dij gevallen dictator zou Dinsdagmorgen Vroeg, slechts vergezeld van zijn chauffeur, aangekomen zijn bij de am bassade van Paraguay. Aanvankelijk verbleef hij in het huis van de ambas sadeur, Juan Chaves, doch later zou bij door deze zijn overgebracht naar een Paraguayse kanonneerboot, dc „Paraguay", die sedert enige dagen in de haven van Buenos Aires lag voor reparatie. Een en ander was gisteren reeds eerder op de dag bekend gewor den en door de zenders van de opstan delingen was een bevel omgeroepen de „Paraguay" tegen te houden, wan neer deze boot de rivier de Parana op zou varen op weg naar de 1400 mijl landinwaarts gelegen hoofdstad van Paraguay, Asuncion. De commandant van de „Paraguay" een oud 846 ton metend bootje met een bemanning van 86 en 8 stukken geschut, kreeg gister avond opdracht de haven van Buenos Aires niet te verlaten, voordat hij een vrijgeleide zou hebben gekregen van de vloot der opstandelingen. Heden nacht was de Paraguay nog niet ver trokken. Eerder op de dag had de re gering van Paraguay aangekondigd, dat ex-president Peron géén politiek Inmiddels woedde vanmorgen nog een hevig gevecht in Buenos Aires, dat gisteravond begonnen was. Het overwinnende revolutionnaire leger bombardeerde met zware artillerie bet hoofdkwartier van de Peronisten, waarin dc laatste "fanatieke volgelingen van de gevallen dictator zich verschanst hadden. Het is onmogelijk, dat dc fanatici, al zijn ze ook goed bewapend, het langer dan enkele uren tegen de artillerie kunnen uithouden. Bij dit alles blijft het nog steeds een raadsel waar Peron zich bevindt. Velerhande geruchten doen de ronde, doch niemand weet de waarheid. asyl verleend zou worden, indien hij zulks zou vragen. Volgens andere berichten zou het uitstel van de vredesonderhandelingen te wijten zijn aan meningsverschillen tussen leger en vloot, die beide de toe komstige regering van Argentinië zouden willen beheersen. Wat betreft de beschuldigingen dei- opstandelingen, dat een nieuwe „17e October" werd voorbereid, volgens de opstandelingen-zenders zouden de lei ders der C.G.T. hierover wel hebben gesproken met de junta in Buenos Aires, doch deze zou hiertegen gekant zijn geweest. Het publiek heeft van dergelijke pogingen overigens niets ge merkt. Integendeel, gistermorgen is er een verklarir> omgeroepen van Hugo di Pietro, waarin deze opriep rust en kalmte te bewaren en voor Woensdag normaal aan het werk te gaan. Heden nacht was er zelfs een bericht, afkom stig van een der opstandelingen-zen ders, dat deze Hugo di Pietro, die als secretaris-generaal van de CGT een van Perons felste medestanders was, zou zijn gearresteerd. Dit zelfde be richt gewaagde evenwel ook van beto gingen van gewapende CGT-leden in de straten van Buenos Aires. Niet alleen Di Pietro zou zijn uitge schakeld, alle belangrijke Peronisten zijn reeds verdwenen of treffen voor bereidingen om te vluchten. Verschil lenden hunner zouden per vliegtuig willen uitwijken. De meeste Peronisten hebben voorts uit hun functies ontslag genomen, zoals bv. majoor Carlos Aloe, die Peron tijdens diens officierscar rière diende als oppasser, en het nu tot majoor en gouverneur van de pro vincie Buenos Aires had gebracht. Generaal, Luccrno, de oud-minister voor het leger en opperbevelhebber van de „onderdrukkingsstrijdkrachten" zou volgens Reuter, asyl hebben ge vraagd op de Spaanse ambassade. De minister van buitenlandse zaken, Mar tinez, deed hetzelfde op de ambassade van Paraguay. Jorge Antonio, een van de invloedrijkste Argentijnse zaken lieden, die nauw met Peron bevriend was, verblijft op het Finse gezantschap. Opening van de Staten-Generaal. Mi nister v. d. Kieft haalt de millioenen- nota uit het welbekende koffertje. Z.H. Paus I'ius XII heeft mgr Domc- nico Enrici tot Apostolisch internuntius van Indonesië te Djakarta benoemd. Mgr Enrici, die na zyn studies in het kerkelijk recht in de zielzorg werkzaam is geweest, werkte vervolgens in de Vati caanse diplomatieke dienst in Ierland, Egypte, Palestina, China en Indonesië. Mgr Enrici is gelijkertijd tot titulair bis schop van Ancusa benoemd en volgt te Djakarta mgr de Jonghe d'Ardoye op die momenteel als internuntius te Cairo werkzaam is. Tijdens de opening der Staten-Gene raal kreeg een der soldaten van de Erewacht het te kwaad door het warme weer en. viel flauw. Groot-Brittannië zal bij de Sovjet- Unie géén stappen ondernemen naar aanleiding van de kwestie van het ver dwijnen der Britse diplomaten Burgess en MacLean, aldus is gisteren door het Foreign Office te Londen meegedeeld. Het Britse kabinet zou heden nog de tekst bespreken van het witboek over deze zaak, dat de regering van plan is tegen het einde van deze week, ver moedelijk Vrijdag, te publiceren. De zaak BurgessMacLean heeft een politieke storm h; het land teweeg gebracht na de verklaringen van Pe- trof, de Sovjet-spion in Australië, waaruit bleek, dat de beide in 1951 spoorloos verdwenen diplomaten in derdaad voor de Sovjet-Unie hebben gespionneerd. Het witboek werd door de regering beloofd, toen zij enige da gen geleden Petrof's verklaringen be vestigde. Premier Eden staat een reeks vragen van Lagerhuisleden te wachten, wan- Het kerkbestuur van de St. Servaas te Maastricht heeft aan de klokkengieters- firma Eysbouts te Asten opdracht ver strekt voor het maken van een nieuw ca rillon. Maandag werden reeds afdrukken in gips gemaakt van de beschadigde klok ken; alle klokken blijken totaal onbruik baar. niet tengevolge van de brand zelf doch door de snelle afkoeling als gevolg van het waterspuiten. Met het gieten van de nieuwe klokken wordt gewacht, totdat hef, plan voor de nieuwe toren goedgekeurd is. Intussen worden de beschadigde klokken door de aannemer uit de toren gehaald en daar na door de firma Eysbouts naar de gie terij overgebracht. neer het parlement volgende maand van reces terugkeert. Hem zal o.a- wor den gevraagd een speciale commissie in te stellen teneinde de kwestie te on derzoeken en na te gaan of de bestaan de methoden ter verzekering van de betrouwbaarheid van ambtenaren wel doeltreffend zijn. Het zal er hard aan toegaan, de Lagerhuisleden zitten boor devol critiek, o.m. omdat de autoritei ten zolang verborgen hebben gehou den, wat hun zelf over Donald Mac Lean en Burgess reeds bekend was ge worden. Nu reeds heeft een onder staatssecretaris op Foreign Office, Lord John Hope, op een vergadering van jonge conservatieven in Londen zijn departement verdedigd door te zeggen, dat het onfair zou zijn de ambtenaren ervan te critiseren. „Als er schuldigen zijn, dan zijn dat de ministers. Het be leid van staatssecretarissen en andere medewerkers van Foreign Office is af hankelijk van de orders van de ver antwoordelijke ministers". Achterdocht opgewekt In Londen is gisteren nog meege deeld, dat MacLean in de periode, dat een onderzoek werd ingesteld naar zijn activiteit, geen toegang meer had tot „bijzonder geheime documenten". In April 1951 was de contra-spionnage- dienst begonnen de gangen van Mac Lean na te gaan, die toen aan het hoofd stond van de Noordamerikaanse afde ling van het ministerie. Op 25 Mei van datzelfde jaar verdwenen MacLean en Burgess via St Malo in Frankrijk. Op de vraag of de veiligheidsmaat regelen tegen MacLean wellicht diens achterdocht hadden opgewekt en zo diens vlucht verhaast, wilde men gis teren geen antwoord geven. Bij het opstellen van de begroting 1956 van het Staatsmuntbedrjjf is evenals voor 1955 uitgegaan van dc aanmaak van 50.000.000 zilveren guldens (nominate waarde 50.000.000) en de ontmunting van 33.000.000 aan oude tekenmunt. H.M. de Koningin en de vier Prinses sen op het bordes van het paleis Noord einde na de rijtoer door de Residentie. B\j een autobotsing gistermorgen om streeks tien uur op de Hoofdstraat te Driebergen, zijn een dame uit Veenen- daal, mevr. Van K. en haar dochtertje van achttien maanden gedood. Het echtpaar Van K. was met zijn dochtertje per auto op weg naar het zie kenhuis te Utrecht, waar mevrouw Van K. zou worden doorgelicht. Op de Hoofd straat, nabij de buitenplaats „Sparren- daal", wilde de heer Van K. een voor hem rijdende militaire wagen passeren. Hij zag daarbij vermoedelijk een geparkeerde vrachtauto van de gemeente Driebergen niet en reed op de achterzijde van dit Bovendien is in verband met de nog steeds bestaande behoefte aan munten der voertuig, lagere waarden rekening gehouden mei Mevr. Van K. en haar dochtertje kwa de vervaardiging van kleine pasmunten. men om het leven. Op de algemene jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Zuivclbond, die gisteren in Valkenburg is gehouden heeft de voorzitter, de beer G. van Waes. o.m. een overzicht gegeven van de melk productie in de eerste zes maanden van 1955 Deze was ongeveer gelijk aan die van 1954. dankzij een meeropbrengst in het tweede kwartaal, die een compensatie gaf voor de 6 pet geringere productie in het eerste kwartaal De meikconsumptie is echter kleiner geworden. Dc daling van het meikverbruik hing samen met de ver hoging van de consumentenprijs, die weer een gevolg was van subsidie-vermindering en kostenstijging. De productie van kaas, volle-melkpoe der en gecondenseerde melk is gestegen terwijl die van boter en magere-melk poeder gedaald is. De voorzitter achtte Een nieuwe orkaan, Ione teistert de Amerikaanse Oostkust. Gisteren richtte dc orkaan voor miliioenen dollars schade aan in Noord-Carolina, waar vijf mensen verandering van koers. Bij de overstromingen in Noord-Caroli- na is o.a. een twaalf maanden oud meisje verdronken. Haar moeder, mevrouw Hil ton White trachtte zich met het kind op de arm op een hoger gelegen gedeelte van het dak van haar huis in veiligheid te stellen. Zij gleed daarbij evenwel uit om het leven kwamen. Ione trok vannacht ien verdween in het water onder de ogen in Noordoostelijke richting weg, doch devan baar man en zoon, die haar met een metereoloische dienst vreest gezien haar'bootje wilden komen bevrijden. De moe- i iirnv/I 1 n „„„„J JU 1- j 1 bewecgijjk" karakter, een plotselinge (Van onze Haagse redactie) Geheel onverwacht bereikte om gistermiddag omstreeks drie uur een telefoontje, dat in café X, daar en daar in Den Haag, om precies vier uur een uiteenzetting zou worden ge geven over liet standpunt van kapi tein WesterlingHet was zeker de moeite waard om te komen. In het kort hebben we toen de feiten van de jongste affaire Westerling gerele veerd. De heer J. van Wijk, tandheelkun dige te Rotterdam, heeft enkele dagen ge leden aangekondigd de heer Westerling, zijn vroegere compagnon in het be kende „Evipan-avontuur", aan te klagen wegens oplichting. Westerling zop immers de „Evipan". het roem ruchte jacht, waarmee men van plan was over te steken naar Ambon, hebben verkocht en dit, zonder toestem ming van de heer Van Wijk. die mede aandeelhouder was. Bovendien zou het zaa,vgehistigde van kapitein Westerling I betrokken was bij de aankoop van de „Evipan". De aanklacht, zo luidde het verweer, was ongegrond. Kapitein Westerling mocht de „Evipan" gerust verkopen; er waren vijf verklaringen van getuigen, die zouden hebben gehoord, dat de heer Van Wijk zijn aandeel in de „Evipan" aan ka pitein Westerling zou hebben geschon ken. Het geld van de partij was boven dien goed besteed. Van het aandeel, dat de heer Galliard als medebezitter had in de „Evipan" was het eerste deel al be taald. De rest zou volgen. Vraag: Mijnheer Brox, bent u officieel Mr Verhoeven gaf toe, dat er geen enkel schriftelijk bewijsstuk bestond van het feit, dat de heer yan Wijk zijn aan deel in de „Evipan" aan kapitein Wester ling zou hebben geschonken. De vijf ver klaringen van de getuigen achtte hij evenwel juridisch waterdicht. Vraag: Mr Verhoeven, bent u, nu kapi tein Westerling verdacht is gemaakt, van plan een aanklacht in te dienen? Mr Verhoeven: Dat weet ik nog niet! Vraag: Hebt u uw cliënt wel eens ont moet? Mr Verhoeven: Nooit. Ik ken hem alleen van de foto's. der werd later gered, doch het meisje verdronk. De ouders werden beiden met een shock naar het plaatselijke zieken huis van Elizabethtown overgebracht. In Mexico zjjn tengevolge van zware re genval en ovzrstromingen. veroorzaakt door de orkaan „Hilda" zeventien perso nen om het leven gekomen, driehonderd gewond en dertigduizend dakloos gewor- en. Het ergst getroffen is de stad Tam- pico aan de Golf van Mexico. Ook in midden-Venezuela in het gebied van Galabozo, hebben overstromingen tengevolge van zware regenval grote schade aangericht. Kier werd een persoon gedood en twee anderen werden vermist. dit een juiste gang van zaken, omdat het uitvoerperspectief voor de boter niet aan. lokkelijk is. Het melkvet dat door de in krimping van de boterproductie vrijkomt, zou volgens de voorzitter het best bestemd kunnen worden om het vetgehalte van de consumptiemelk en de kaasproductie op te voeren. De voorzitter wees erop, dat van agra rische zjjde van de regering wordt ver langd. dat zij de boer een lonend bedrijf mogelijk maakt. De boer van een normaal bedrijf moet voor zjjn producten derge lijke prijzen ontvangen, dat enerzijds zijn gezin kan leven en anderzijds de ratio nalisatie van het bedrijf mogelijk wordt gemaakt. Spreker betreurde het dat bij de voor bereiding van een productschap voor zui. vel in de S.E.R. op krenkende toon ge sproken is over de zuivelorganisaties. en sprak de hoop uit, dat men met de ad viezen van deze organisaties rekening zal houden. Op de vergadering werden verder twee inleidingen gehouden over het zuivel- probleem in de Benelux, één van Belgi sche en één van Nederlandse zijde. De verschillen in het economisch en sociaal beleid in het landbouwbeleid op zichzelf en in bedrijfsorganisatie zag ir Boon uit Leuven als zware moeilijkheden. De Ne derlandse spreker, dr Van de Wiel. was van mening, dat. van een economische unie op zuivelgebied weinig directe voor delen te verwachten zijn Het streven naar een dergelijke unie moest niettemin worden gesteund omwille van de uitein delijke voordelen. (Van onze Parijse correspondent) Hoewel de stakingsbeweging onder het metro- en treinpersoneel in de Franse hoofdstad thans ook is overgeslagen naar het personeel van Gare du Nord en an- Er zijn, daar in het kleine achterzaaltje,dere stations van het internationale nog enkele andere dingen onthuld. Een treinverkeer, behoeven Nederlandse rei- geld, dat de heer Van Wijk in de politie ke groep van kapitein Westerling had ge stoken, nooit zijn verantwoord. De heer Van Wijk meende, dat aan de bedriege- lijke practijken van zijn voormalige vriend een einde diende te worden ge maakt Met deze wetenschap begaven we ons dus naar het volkscafé, waar twee heren De heer Brox: Ja, maar de papieren heb ik niet bij me. Vraag: Waarom is kapitein Westerling hier niet persoonlijk aanwezig? De heer Brox: Ik weet niet waar hij vertoeft. Vraag: Kunt u hem ergens bereiken? De heer Brox: Neen, ik heb geen enkel contact met hem. Vraag: Hebt u blanco volmacht, ook financieel? De heer Brox: Ja, maar ik weet niet ons opwachtten. De heer M. Brox, die tioeveel er in de kas zit. zegt zaakgelastigde van kapitein Wester- Vraag: Vind u dit allemaal niet erg ling te zijn en mr C. Verhoeven, employé, vreemd? van het advocatenkantoor dat destydsl De heer Brox: Neen. schriftelijk bewijs van de „schenking' doo de heer Van Wijk was nooit opgesteld, omdat deze destijds in het buitenland ver toefde. De heer Van Wijk was trouwens nu weer „uitstedig". Jeneverfeesten, zo als deze door de heer Van Wijk zouden zijn genoemd, waren door kapitein Wes terling nooit gegeven. Voor de rest bleef men evenwel in het vage Mr Verhoeven beperkte zich tot het geven van schaarse inlichtingen betreffende de transactie „Evipan" en de heer Brox. particulier rechercher' toonde zich een meester in het ontwijken van vragen. Getuigenverklaringen wilde men niet tonen, evenmin als opdrachten. Waar het hier gaat om een kwestie die, zolang de heren Westerling en Van Wijk „onbereikbaar" zijn, veel aan duidelijk heid overlaat, kunnen we slechts afwach ten wat de rechter hierover gaat zeggen, zo er in deze rumoerige affaire ooit aan klachten zullen worden ingediend. Vast staat evenwel, dat dc heren van de „Evi- pan"-affaire het thans beslist oneens zjjn. zigers niet bevreesd te zijn voor ernstige vertraging. De D-treinen van en naar België en Ne derland arriveren en vertrekken op de vastgestelde tijden. Op 1 Januari 1959 zal West-Duitsland over twaalf bewapende en getrainde divi sies beschikken. De Westduitse regering heeft thans een schema opgesteld vol- gerjs welke de legeropbouw zal worden uitgevoerd. Dit schema kwam tot stand na overleg tussen bondskanselier Aden auer. vice-kanselier Bluecher en de mi nisters van defensie. Blank, financiën. Schaeffer en economie, Erhard. Op 1 Januari van het volgende jaar zal de opleiding beginnen van 150.000 man kader. Officieren en onder-officieren zul len anderhalf jaar later, op I Juli 1957, gereed staan de eerste Duitse dienstplich tigen op te vangen. Weer anderhalf jaar later, op 1 Januari 1959, zal het West duitse leger 400.000 man tellen. De for matie van de eerste eenheden van lucht macht (80.000 man) en marine (20.000 man) zal eerst op 1 Januari 1960 een feit zijn. Het K.N.M.I. deelt mee: Terwijl op het Noordelijk deel van de oceaan al enkele dagen achtereen zware stormen woeden, waarbij gemiddeia» windsnelheden van 100 tot 110 kilometer per uur worden gemeten, profiteert West- Europa van bijzonder mooi en rustig na- zomerweer. Dit hangt samen met de aan wezigheid van het gebied van hoge druk. waarvan het centrum zich vanochtend boven de Hongaarse laagvlakte bevond. Overal in dit hogedrukgetoied is net overwegend zonnig en komen middagtem oeraturen van 20 graden of iets daarboven voor. In Midden- en Zuid-Frankrijk stijg: het kwik echter tot boven 25 graden. Een zwakke tot matige Zuidelijke wind zorgt ervoor, dat deze warme lucht geleidelijk ook naar onze streken stroomt, zodat hier nog een verdere stijging van de tempera tuur is te verwachten. De fronten van de bij IJsland gelegen depressie dringen langzaam in Oostelijke richting op. Ze veroorzaken in Zuidwest en West-Engeland enige regen, maar ne men in betekenis af. Een bedreiging voor het mooie weer bij ons vormen ze daarom niet De cy cloon Ione. die in hoofdzaak in de staten Noord Carolina en Virginia van de V S. zware stormen en regen heeft veroorzaakt is de afgelopen nacht van koers ver anderd. Ze verwijdert zich nu in Oostelijke richting van de kust en trekt de oceaan op

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1